Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Začátečník

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 25 Přejít na další stránku   1  
Začátečník
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2017 19:51 Muž stanki [21] - rastlinne akvarium pomojom ?
Apriklad akvanovu ncf1500 som mal asi na tyzden priskrtenu na minimum, mozno 20 percent a nic sa jej nestalo. A ani nijak tepla nebola. No istota je nechat aspon polku ale myslim ze sa da aj menej. Kazdy ma iny nazor no..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2017 05:52 Muž Pawalo [4]
no já teda pochopil že ho ještě nemá, že jen našel nějakou nabídku, tak proto se ptá. To že se nemá přiškrtit o víc jak 50% je údaj od výrobce v návodu a né z mojí hlavy. A já sem elektrotechnik a hádat se opravdu nechci, ať si každej dělá co uzná za vhodný :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2017 22:33 Muž stanki [21] - rastlinne akvarium pomojom ?
Kedze uz ho mam tak ho zase nevyhdi ne? A preco by ho nemohol priskrtit aj pod polovicu? Vrtulka sa toci stale rovnako, to zalezi od frekvencie 50hz. Hlava je stale chladena vodou ktora nou prechadza. Mozno to zahreje ale minimalne kde to nepostrehne. Aj ked ho zastavi uplne, vrtulka bude tocit vodu okolo seba. Ved aj pri zaneseni sa prietok niekedy az zastavi pomali niektorym ked ho maju zaneseny a nechce sa im cistit. Som elektrikar tak sa dufam hadat nebudete :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2017 14:21 Muž Pawalo [4]
přiškrtit se dá, ale jen max o 50%, pak hrozí přehřátí a poškození čerpadla. a i když ho přiškrtíš na 50% tak si myslim že v 50 litrech se to bude točit jak v pračce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.04.2017 09:08 Muž Magic [879] - RostlinyRe: stanki
stanki napsal: 1 filter je dobre ze maz aj vecsi, silnejsi. Mozes nanho dat kohutik a priskrtis na kolko bude treba

Má to ale i svoje negatíva. Platiť za elektriku 11W tam, kde postačuje i 5W, to si za rok na cene novej čerpacej hlavy. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2017 06:49 Muž stanki [21] - rastlinne akvarium pomojom ?Re: Václav
Menej krmit ? Co je malo, jake rybi, akva, atd.... nemas ani zalozenu prezentaciu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2017 06:47 Muž stanki [21] - rastlinne akvarium pomojom ?Re: oglop
1 filter je dobre ze maz aj vecsi, silnejsi. Mozes nanho dat kohutik a priskrtis na kolko bude treba
2 jak pises, substrat a nanho piesok. Ale pri odkalovani, sadeni, a dalsich cinnostiach budes musiet davat pozor aby sa ti nedostal cez piesok hore. Potom spravi viac skody jak uzitku. Este porozmyslaj ci ho vobec pouzijes. Ciste dno funguje tiez, a je to jednoduchsie.
3 svetlo s led si netrufam odhadnut. Niektore pri mensej spotrebe svietia viac. Ale na nenarocne mozno by postacilo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2017 06:39 Václav
Ahoj všichni. Co mám dělat když ryby nějak málo žerou? Včera jsem měnil vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2017 21:19 oglop – Filtr
Ahoj, konecne jsme se dostehovali a ja muzu pokracovat v budovani sveho akvaria, pomalu sbiram vse potrebne.

3 dotazy

1) Nadrz mam nadrz 54l a nasel jsem dobry deal pouziteho JBL e901, jen me zajima zda-li jeho prutok uz neni moc na tak male akva?

2) Pouziti substratu do akva - dava se tak, ze se da na dno a potom na nej az vrstva pisku?

3) co si myslite o tomto svetlu?
ali.onl/…
Pripadne jsem si rikal, ze vyrobim vlastni ze zasilikonovanych led pasku.

Dekuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.04.2017 08:43 Muž powery [250] Re: rudiezi
Na těch přísavkách se to dělá. Šneci to ožerou. Přitlač na rostlinkách ještě ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.04.2017 08:41 Muž Yirka [9126] Re: rudiezi
Nech to být, odezní to se zajetím akvária samo, je to průvodní jev skoro každé nové nádrže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2017 08:35 Muž stanki [21] - rastlinne akvarium pomojom ?
Dafnie je krmivo.. moes dat zvlast bez problemov. A okolo ohrievaca sa vecsinou usadi vodny kamen. Tak ako v pracke sa usadza najviac pri topnom telese. Skus ci to je tvrdy povlak. Vkazdom pripade to ocist a uvidis ci sa to znovu vytvori, v nocozalozenom sa zo zaciatku vselico vyskitne ale vecsina zmizne. Zatial nepanikar
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2017 08:20 Muž rudiezi [3] – biely povlak
Na novo založenom akváriu v oblasti prísaviek ohrievača (topení)sa mi vytvoril taký biely povlak, je to pleseň alebo čo to môže byť a ako sa toho zbavím? Na ostatných častiach akvária som to zatiaľ nezbadal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2017 06:26 Václav – Otázka
Ahoj všichni. Jsem začátečník a v obchodě jsem dostal sušené Dafnie a nevím jestli se dávají společně s krmivem nebo místo krmení. Ještě jedna otázka. Máte někdo zkušenosti s Tetra Holiday, jak dlouho vydrží ve skutečnosti? Mám 9-Neonek, 5-Parmiček a 4-Molly. Píšou že 14 dní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2017 18:48 R Muž afc1886 [14703] Re: afc1886
Tady máš ten slíbený obrázek. rybicky.net/forum/5930-jaky-filtr… Je to příspěvek od MichalV z 30.12.2016 12:56
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2017 13:17 R Muž ctibum [6926] Re: afc1886, NHKG
Ten prostor za přepážkou je cca 15x47cm. Ve vlákně o HMF jsem spočítal (1,5 x 4,7 x 0,5 x 60) průtok cca 220-440 l/h. Te filtr má průtok 700 l/h. Dává to smysl? Koupila by jen molitan 15x47x7(?) nebo kostku 15x50 a nařezala si to...
Asi bych se měl ptát v HMF vlákně, ale když tady do toho vejráme... :)
EDIT
Mluvím samozřejmě o akvárku Tina0win
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2017 11:29 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Dani11
Projdi si ty odkazy v modrém rámečku nad diskuzí, tam najdeš většinu odpovědí.
Jsem tady zaregistrován chvilku, ale už jsem ten dotaz a odpověď četl mockrát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2017 11:08 Tina0win Re: Barakainus
Myslím že je to vrubozubec paví...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2017 10:37 Dani11 – Zabeh
Ahojte mám novom založené akvarium prečítal som toho dosť po diskusiách ale názory sa líšia preto skúsim si ešte ujasniť niektoré veci za prvé ako často meniť vodu pri zabehu akvária ak ju treba meniť po druhé či potom treba dopĺňať aj baktérie ja som nástrojov filter prípravkom bactozym a po druhé či pri zabehu je dobré nasadiť kôli baktériám aj dve nenáročné rybicky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.04.2017 10:30 R Muž ctibum [6926] Re: Tina0win
smich A to je teprve středa... V pátek zjistíš, že to není akavárko, ale televize :)

Ten filtr je i tak slabý. Je pro akvária 150-250l, ale jeho průtok se s časem snižuje, jak se zanáší filtrační hmota...

EDIT
... která je originální u toho filtru nedostatečná sama o sobě
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2017 10:29 Muž Yirka [9126] Re: Tina0win
Nic to nemění na tom, že stávající filtrace je nedostatečná....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2017 10:20 Tina0win – Blondýna !!!!
Vzhledem k tomu,že se mi nezdálo že bych měla toooolik veliké aq, rozhodla jsem se(az dnes ráno) znovu přeměřit.
A hádejte na co jsem přišla rozzureny no že jsem u toho měření poprvé asi spala a měla strcenou hlavu v písku.
Takže se omlouvám, ale moje aq má teda ve skutečnosti 250l. rozzureny
Vůl zůstane volem potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2017 09:38 Muž Barakainus [654] - RostlinyRe: Tina0win
Tohle neni tlamovec.
Ale on ma k tem umelym kytkam taky poradny filtr. Ty tam mas jen honic vody.
Vsechno se da; je to jen o case, penezich a znalostech. Zjisti co z toho mas a podle toho se rozhodni, do ceho pujdes.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2017 09:35 Muž Barakainus [654] - RostlinyRe: Tina0win
Napsala jsi "o vyplatě to zkusím pořešit", coz zni jako, ze nemas tolik penez abys jsi mohla kupovat filtry za tisice jen tak. Jestli jsem to spatne pochopil, tak se omlouvamm.
Skalary si klidne nekdy porid, ale ted ti nejspis chcipnou, coz by byla dost skoda neb jsou fakt hezky. Zavojnatka v rostlinnem akva fungovat nebude a bud budes mit ji a nic jineho nebo vsechno ostatni, ale bez ni. Skalary se zavojnatkou proste fungovat nebudou. S ti nic nenadelas.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.04.2017 06:36 R Muž ctibum [6926] Re: Tina0win
Řekl bych, že Tlamovci jsou biotop Malawi a tam moc (živých) rostlin není. Proč tam dává umělé těžko říct. Ale pro tvůj případ špatná inspirace...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   05.04.2017 05:25 R Muž afc1886 [14703] Re: Tina0win
Teda tolik rad,že musíš mít v hlavě guláš.Podle mě nejlevnější řešení pro tebe je koupit co největší kostku bioakvacitu www.akvapotreby.com/… tu nasadit na tvůj filtr www.superzoo.cz/… Někde na tady na stránkách je obrázek jak na to,odpoledne to pohledám.A dno vyměň za křemičitý písek m.eva.cz/… .Rostlinky sleduj tady rybicky.net/forum/19452-darovani-vymena-akvarijnich-prebytku a nebo to zkus zde rybicky.net/inzeraty/ .Teď hlavně prováděj tu častou výměnu vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2017 04:14 Muž stanki [21] - rastlinne akvarium pomojom ?
Novidis, ved ti nevie pordit? Da sa to urcite, len bude treba dodrzat urcite veci asi. Pytaj sa jeho :-). Neonky by som do takeho akva neodporucal, su dost haklive na vsetko a maju radi tien pod rastlinkami. A ten ohriehac uz mas? Ten je zaklad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2017 03:32 Tina0win Re: stanki
Fotka k příspěvku Můj táta třeba chová krásné tlamovce a taky má umelaky :-(
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2017 02:38 Muž stanki [21] - rastlinne akvarium pomojom ?
Ved existuju aj akvaria bez zivich rastlin a funguju. Neviem ci ste si uvedomili ale vecsina tu radite podla svojho obrazu rastlinneho akvaria. Ked zozenie rastliny a prepukne jej riasa co potom spravi? Bude nariekat este viac. Ja som len zaciatocnik, je to len moj nazor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2017 02:32 Tina0win Re: Barakainus
Vím že jsem nejdřív měla něco načíst, bohužel teď už čas nevrátím a budu se snažit to dát co nejdřív do kupy.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2017 02:30 Tina0win Re: Barakainus
Já netvrdim že na nic jiného nemam peníze a hledám řešení aspoň teď to co je nejdůležitější pro přežití ryb. Skalár se určitě zbavit nechci, zavojnatku tam mám protože jsem se nechala ukecat prodavačkou, že do takového se určitě hodí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2017 02:01 Muž Barakainus [654] - RostlinyRe: NHKG
Ja ji radim, co je nejlepsi. Proto rikam at necha co tam ma. Nehlede na to ze na nic jineho nema penize. A obzvlast pri tom objemu neni filtr (mysleno velky externi) potreba. A obzvlast pro zacatecnika.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2017 00:30 R Muž ctibum [6926] Re: NHKG
Stačila by jí na ten Hamburk hlava z toho filtru, co tam má? Kdyby jel naplno... Aspoň třeba do začátku, že by teď koupila jen akvacit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.04.2017 23:48 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Barakainus
Neraď nikomu akvárium bez filtru. Toto řešení není pro začátečníky v ničem jednodušší. Obzvláště při tom objemu.
Stejně potřebuje nějak točit vodu, tak si musí pořídit čerpací hlavu, nechat stávající filtr nebo něco podobného. A dokupit a přidělat k tomu molitan už skoro nic nestojí. Ideální by byl ten plošný filtr jak tu zmiňoval ctibum.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   04.04.2017 23:28 Muž Barakainus [654] - RostlinyRe: drvi
Bez filtru to je jednodussi. Pri narvani kytkama. Coz by udelat mela. Nehlede na to, ze na externi Eheim proste nema penize.
ona filtr potrebuje jen na michani zivin a teploty ve vode. Pri rozumne osadce. Coz, znovu, je co by mela mit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   04.04.2017 23:18 Žena drvi [2894] Re: Barakainus
Ja zas tvrdim, bez filtru to nezkousej, budes mit zbytecny komplikace. Da se to, samozrejme, ale to uz je vyssi divci, ty se snaz si ten zacatek spis usnadnit, zjednodusit. Takze do 380 l externi filtr, nejlepe Eheim a nechat nekolik tydnu az mesicu zabehnout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2017 22:52 Muž Barakainus [654] - RostlinyRe: Tina0win
Zkus ty ryby nekomu dat. Hlavne ty skalary vypadaji krasne a byla by hodne skoda kdyby chciply. Jakoze asi chcipnou.
Celkove je to dost tragedie, kdyz mas 370L akva a nic si ani neprectes nez ho zalozis. Obzvlast kdyz pry nemas penize. Akva, i velke se da udelat za velmi malo penze, pokud si neco nastudujes nebo sezenes nekoho kdo ti poradi. V obou pripadech PREDTIM, nez neco zacnes zakladat.
Jak tu i jini psali, ja bych zacal znova.
V prvni rade: Zbav se te zavojnatky. S ni to nikdy fungovat nebude. Financne na to nemas.

Kup normalni pisek (tak 1mm zrnitost; urcite ne 4-8mm) a hodne rostlin. Filtr nepotrebujes; to co mas je v pohode. Filtrovat ti budou kytky. Pokud das pisku aspon 10cm a vic, filtrovat ti bude i pisek.
Na sviceni ti staci normalni zarivky nebo nekolik LED/setrivek zarovek v objimkach nasroubovanych na drevene fosne (jen to udelej poradne aby to ani nahodou nemohlo spadnou do vody).
Na prvni rok kup jen jednoduche, MALE, ryby. A jen malo. Hejno 30ti teter/danii/parmicek a 10 pancernicku na dno je skvely zacatek. Zadne skalary.
Kazdy dela chyby; zalezi jak se z nich poucis.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2017 18:56 Tina0win Re: romant
Dekuji za rady, ještě se určitě budu ptát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2017 18:00 R Muž romant [27987] Re: Tina0win
Na dno bych dal buď ten písek betoňák a nebo ten šterk, který máš v tom sáčku, ale v té levnější pískovnové variantě, jak tě směřuji, žádný dvousložkový pokusy, jenom jedno a nebo druhý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2017 17:58 Maq Re: Tina0win
Vůbec ne. Dno je důležité a není to tak snadné ho pořídit správně. Jen se raději ptej!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2017 17:56 Tina0win Re: romant
Stavebniny mám kousek od baráku, zítra tam skočím. Takže mám dát dolů písek a to ten kulatý štěrk? Jako chápu že se musíte bavit tím jak jsem blbá, ale já se radši 100x zeptam
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.04.2017 17:50 R Muž romant [27987] Re: Tina0win
Ano, to je lepší, ale ta cena je brutál, zkus ty stavebniny a nebo nějakou pískovnu v okolí kde se bude dát sehnat tio samý, tedy ta frakce 4-8mm kterou obvykle vedou jako normální sortiment a cena je cca 200,- Kč, ale za tunu, takže když se tam domluvíš, tak za pár peněz máš luxusní dno. Určitě tu drť jako dno nenechávej, budou s tím do budoucna jenomk samý problémy, když to vyřešíš teď tzv. za včasu, později svoje rozhodnutí jenom oceníš. ;-)
Edit: Podle fotky, jasný hřbitovní zásyp, pryč s tím, řešení jsem nabídl. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2017 17:46 Tina0win Re: romant
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Takhle vypadá muj
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2017 17:37 Tina0win Re: romant
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Děkuji za tip. Jo je to spíš drť. S ostrými hranami. Ještě mám jeden pytlík viz foto. To je lepší?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2017 17:15 R Muž romant [27987] Re: Tina0win
Ten štěrk je jako že zaoblený kamínky a nebo nějaká drť? Ideální test štěrku je vzít odkalovač a ten zabořit do dna a když se bez většího odporu dokážeš propracovat až ke dnu, dalo by se to brát, jako že to není až zase taková hrůza, jenom to testnout octem, jestli nešumí, tedy si vyloučit přítomnost váopence ve dně a mohlo by to fungovat. Jinak varianta která skoro nic nestojí je písek betoňák ze stavebnin, za ten zaplatíš v podstatě jenom za dopravu a rostliny v tomto písku dobře rostou, je to jemný a nemají s tím problém žádný ryby dna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2017 17:14 Tina0win Re: ctibum
To by bylo super
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2017 17:09 Maq Re: Tina0win
Tina0win napsala: Achjo mam chuť to vzdát...
Nevzdávej. Každý začátek je těžký, ale to nechce nic než nepodceňovat to (což jsi udělala prve) a dát tomu čas (což máš příležitost udělat teď). Teď pár dnů až týdnů hlavně čti, třeba tady na fóru, tady je vcelku všechno potřebné v článcích, a pak v diskusních tématech.
Není to žádná věda, my jsme taky všichni vlastně kyblíčkáři (až na jednoho, který se nám před časem přiznal, že se jako génius už narodil :)). Jak si to tak budeš číst, postupně Ti z toho vylezou ty podstatné souvislosti, zapadne to do sebe a nebude Ti to připadat tak těžké.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2017 17:03 R Muž ctibum [6926] Re: Tina0win
No vidíš. V červnu ti můžu přihrát kořen, co mi zbyl z "61", jedeme do Horního Údolí do roubenek :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2017 16:58 Tina0win Re: ctibum
Vrbno pod pradědem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2017 16:58 Tina0win Re: Tina0win
No s těmi penězi je to trochu obtížnější. Jsem sama s dítětem, všechno táhnu sama a rybičky jsem moc chtěla. Ale NESTEŽUJI si

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [25] ...... 118

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 113270x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15-zacatecnik?od=1201