Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Začátečník

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 114 Žádná další stránka   1  
Začátečník
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2006 10:59 Jaja – re
No tak si nejdriv rozmysli, co teda vlastne chces! Kdyz mas 25l akva, dej si tam ruzne druhy neonek - obecne nebo cerne- ty jsou hezky, pak nejakeho ancistruse, aby ti to tam obcas vycistil:-) a jeste treba pavi ocka, ty jsou krasny, elegantni, hlavne samecci!Rostlinky zkus na doporuceni v prodejne nebo co ti uz odpovidali ostatni.Ja mam 20l akvarko a nemuzu si stezovat, vodu mam taky tvrdsi a vse ke OK, zadne problemy, nemoci ani rasy..Hlavne to s tema rybkama neprezen, aby se tam hnuly:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2006 20:23 Lussie – Odpověď
Bohužel, naši mi větší akva nedovolí...Topení, filtr, vzduchování, štěrk a kameny mám... Vodu máme trvdou 7.5 pH nevím. To co jsi mi psal jsem už všude četla...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2006 19:24 jirka – začátečník
Ahoj nespokojená Lussie,chtěl bych Ti dát několik rad.Když chceš mít doma kousek přírody,musíš si udělat v tom pořádek.To akva 25l je malé,to se dá použít jako karantení nádrž,pak musíš vědět jakou máš doma vodu,která je rozhodující v chovu ryb.Píšeš,že máte vodu ze studně a ta bývá velmi tvrdá/k určení tvrdosti se používají přípravky,které se musi koupit v prodejně AKVA/jinak na úpravu vody se používají různé přípravky.PH určuje,jestli je voda kyselá nebo zásaditá a to je taky významný faktor.Pak je nutno zajistit rybičkám vzduch a dobrou filtraci a taky teplota vody je rozhodující.Jestli chceš mít rybičky,které se Ti líbí,musíš jim připravit vodu,která je v jejich domovině.ProTebe bude lepší zkusit chovat ryby,které pocházejí z Afriky/tlamovce/,které vyžadují tvrdou vodu.Aby se rybičky cítily dobře,je nutno mít nádrž alespoň 50l,čím větší nádrž,tím lepší pro ryby a míň práce pro Tebe.Voda se musí v intervalech měnit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2006 16:37 Lussie – Tak nic...
Jde vidět, že je to tady stejné jako všude-chvilku dáme pár odpovědí, a pak se na to vykašleme....že?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2006 20:11 Lussie – Smica po tření...
Ale já bohužel samici odlovit nemohu, nemám ji do čeho dát, je sice pravda, že máme o dost větší akvárko (asi 50l), ale nemohu ho použít, protože bych ho neměla kam dát, je vyšší než širší, a nemám tak velké topení a filtr. Chtěla jsem původně použít toto akvárium, jenže mi rodiče nepřispějí...:(((
Jedině, že by se našel někdo, kdo by mi daroval (nebo za symbolickou cenu přenechal) dostatečně velký filtr a topení pro toto akvárium, ale stejně ho nemáme kam umístit...
Prosím, prosím honem odepisujte-spěchá!

upraveno: 09.01.2006 15:12 GMT
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2006 22:26 Bettynka – ...
Voda ze studny je vhodná,ph není důležité,těmto rybám vyhovují všechny druhy a vlastnosti vody.Pár se ti v takhle malém akváriu pravděpodobně rozmnožovat asi nebude.Ale je možný všechno a kdyby se něco takovýhleho stalo,tak odlov samici.Jinak mimo dobu tření jsou obě dvě pohlaví úplně skvělý,strach mít nemusíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2006 18:33 Lussie – Odpověď?
Odpovíte mi prosím někdo na předcházející dotaz? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2006 14:35 Bettynka – Kolda
To pro koldu: Právě jsem s tebou souhlasila o tom zakrslíkovi, to jsem reagovala na Janu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2006 14:31 Bettynka – -
E-mail ti klidně dát mohu ;-) . beata.dostalkova@seznam.cz , tak mi můžeš kdykoliv napsat,určitě se ti budu snažit poradit.Mám doma plno literatury,takže si nevymýšlím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2006 10:20 Lussie – Bettynka
Mohla by jsi mi prosím napsat tvůj e-mail? Abych se mohla kdykoliv na cokoliv zeptat. Teda jestli ti to nevadí...A je pravda, že čichavci mohou mít jakoukoliv vodu? Máme totiž vlastní ze studně a je tvrdá, ale nevím hodnotu pH. Mám k dispozici pouze knihu (a vás), takže podle toho soudím, že párek čichavců medových a párek čichavců zakrslých by mi vyhovoval, ale (kniha) píše, že před třením a po tření samec čichavce zakrslého napadá samičku. Já bych je ani rozmnožovat nechtěla, ale zase aby si neubližovaly. :-(
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2006 23:03 kolda – bettynka
az na to ze ja sem nepsal ze neni cichavec zakrslej do toho akva nevhodnej pravje na opak kdybysis to poradne precetla
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2006 21:30 Bettynka – R. klínoskvrnná
Razbora klínoskvrnná má mít hodně osázené akvárko,hlavně širokolistými rostlinami.Teda pokud je chceš rozmnožovat,což je velmi těžké.Jen když je máš na chov,tak si myslim že se to s těmi rostlinami nemusí tak přehánět.Je to hejnovitá ryba,je nutné přidat několik jedinců stejného druhu.A ten štěrk není tak důležitý.Je to jen pro to že je lépe vybarvená.I kdyby v akváriu štěrk nebyl ,tak to rybičce nevadí.Plovoucí ,,klacky " také nejsou pro ni důležité.To se dává proto,jestli chceš jí udělat takové podmínky jeko v přírodě.Vmalém akvárku to nemusí být pěkné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2006 21:11 Bettynka – ryby
Čichavci zakrslíci jsou krásní a můžeš je mít taky.Je to nenáročný druh.Vřele doporučuji.A nevím proč by se neměli dávat čichavci do 25 l akvária.Každý druh je jiný a to platí i o jejich velikosti.A razbory jso menší o proti zakrslým čichavcům jen o 2 cm,takže nevim v čem je problém.Tady jsou další čichavci a jejich velikost v dospělosti: čichavec líbající- až 20cm(ten radši ne),čichavec zakrslý-6cm(vhodný),čichavec pyskatý 8 cm (ještě stále vhodný),čichavec perleťový-10cm (dva jedinci by tam mohly být),čichavec pruhovaný -10 cm(to platí stejně jako u předešlého druhu),čichavec meový-5cm(vhodný),čichavec šedý-10 cm(jen dva jedinci v akvu).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2006 21:05 Lussie – Razbory
A ty razbory klínoskvrnné, trpasličí nebo průsvitné? Promiňte, že otravuji, ale než si pořídím akvárium chtěla bych toho o ním vědět co nejvíc... X-) Razbora trpasličí prý potřebuje mírně kyselou vodu, plavené dřevo a tmavě zbarvení štěrk, kvůli kontrastu. A potřebuje klínoskvrnná hodně rostlin? A kolik jich (klínnoskvrných) si mám vzít? Mám 25l... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2006 20:01 Jana – čichavci
No, ti čichavci nejsou moc dobrý nápad, jsou velcí. Ty razbory jsou lepší a nádherné. Jinak počet ryb si nech vypočítat na úvodní stránce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2006 19:11 Lussie – Čichavci
Přmýšlele jsem o čichavci medovém, jenže v knize se píše, že potřebuje speciální nároky-rostliny a čichavce perleťového, je pravda že muže mt, jakoukoliv vodu, ale jen pomalu plovoucí ryby? A co kdybych tam dala 2 čichavce medové+2 čichavce perleťové+ nějakého pancéříčka? A jaké rostliny+nároky?

upraveno: 06.01.2006 18:14 GMT
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2006 21:15 kolda – Rybky
Nedoporucoval bych Cichavce "libajiciho" rekl bych ze je moc veliky do takoveho akva spis Cichavce zakrsliho jinak ty razbory maj max 4cm kdyz sou v hejnu tak jsou nadherny ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2006 20:05 Bettynka – .
Kolik?Nesmí tam být přerybněno.Počítej s prostorem pro plavání a hlavně jde o velikost rybiček,rybky ve zverimexu jsou ještě prťata a velikost v dospělosti je i několikrát větší.Je dobré o těch budoucích obyvatelech akvárka něco vědět,může se ti to jednou vymstít. Jednu rybičku počítej tak na 3 litry(ale samozřejmě jde o tu velikost).Ty čichavci jsou vhodný.Už jsi o nějakém druhu čichavce přemýšlela?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2006 18:58 kolda – akvarko
Pancernicci sou docela pekny cily a porad schaneji neco k snedku ;-) nebo razbory klinoskvrny Kdyztak se na tyhle rybky koukni v atlase
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2006 17:28 Lussie – Rybky
Mockrát děkuji! Takhle rychle a skvěle mi nikde jinde nedokázali odpovědět! Jenom teda kolik těch rybiček a jaký druh? Pokud jsou ty živorodky opravdu "prasátka" stačili by mi neonky+čichavci. Děkuji za ty rostliny! Ještě potřebuji vědět jaké rostliny k jakému druhu ryb? Mám 25l akvárko...

upraveno: 05.01.2006 16:28 GMT
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2006 21:20 Bettynka – Rostliny
A ty rostliny: Puškvorec trávolistý(Acorus gramineus) ,
zelenec , bahnička jemnolistá(eleocharis acicularis),
pramenička obecná(fontinalis antipyretica),
hnědovka křídlatá(microsorium pteroptus)-roste pomalu
měchýřka jávská-jávský mech(vesicularia dubyana)

Tyto rostliny pěstuji va 40l akváriu. Podívám se na internet a na nějaký vhodný rostlinky se ti ještě podívám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2006 21:03 Bettynka – Paví očka
Ano paví oka se tam dát mohou ,klidně i neonky a další tetry.Možná i pár čichavců.Paví oka ....nevim jestli to jsou prasátka,mě to nějak nepřipadá.Joo když jich tam je opravdu moc,tak se není čemu divit.Na to je potřeba výkonná filtrace.Na chov a hlavně odchov pavích ok je dobrá teplota 27 stupňů,ale není podmínkou. Tyto ryby jsou celkem nenáročné a rozmnožovat se budou i při nižší teplotě,ale porod bude oddálenější.Kdyžtak ještě napiš kdyby jsi chtěla s něčím poradit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.01.2006 19:18 Lussie – Začátečník
Ahoj, vím že takové téma tady asi bylo probíráno už několikrát, ale stejně ještě několik podrobností potřebuji. Mám 25l akvárko, vytápění, filtraci. Potřebuji vědět co bych mohla do takového malého akvária dát, vzala bych paví očka, ale nevím přesně jaké nároky potřebují a slyšele jsem že jsou prasátka (všechny živorodky), a co za rostliny? Všechno aby bylo nenáročné. Děkuji za odpovědi. :-)

+ Přidat reakci

Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... 113 ...... [114]

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 105214x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/15-zacatecnik?od=5651