Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Začátečník

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 45 Přejít na další stránku   1  
Začátečník
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.01.2015 11:28 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Magrathea
Do substrátu ji zasaďte i se spodním patrem lísků. Nebo dvěma patry.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2015 11:26 Žena Magrathea [11] - Miniakvária – Cabomba - plovoucí???
Ahoj, hledala jsem do akvária nějakou plovoucí rostlinu a v jednom poměrně známém akvaristickém obchodě mi prodavač doporučil Cabombu. Když jsem však později hledala na netu, o tom, že by Cabomba mohla růst bez zapíchnutí do substrátu, jsem našla jen minimum zmínek.....tak jsem se jí pokoušela zasadit, ale protože mám jenom výhonky bez kořenů, tak to vůbec nejde a rostlina (i tím jak je rozvětvená a těžká) pořád vylézá ze substrátu ven. Zatím je tedy volně položená na hladině - je ale nějaká možnost, že by takhle mohla prosperovat?
Díky za radu :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   08.01.2015 20:03 R Muž romant [27987] Re: Rostislav
Napíše-li někdo do tohoto vlákna dotaz na chov terčovců, musím odpovědět, jsi-li skutečným začátečníkem, tak se nauč provozovat akvárium na jiných rybách. Terčovci mohou být i pro vorezleší borce solidním oříškem. Nechci tě odradit, ale spíš poradit a uchránit případným sklamáním. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2015 19:24 Muž Legioix [574] Re: Rostislav
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2015 19:11 Rostislav – Jaká velikost akvária pro Discus?
Dobrý večer,
poprosil bych o radu - kolika litrové akvárium bych musel mít pro chov Discusů?
Litráž a hlavně výšku akvária?

Prosím o radu. Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2015 20:54 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Zoidik
Kdyz to prevedu do praxe, mam paradne slehly substrat pro vodni rostliny pod Echinodorem, posypany pranym piskem (at je to hezci, ale uz se to stejne trochu promichalo) ma ho pod sebou vic nez pul roku, voda neproudi vubec, pac je to truhlik s emerzem. Kdyby takove dno tomu Echinodoru vadilo, jiste by nerostl, ale jak jsem mu poradne rosvitil, roste pred ocima. Tak bych nejak rekl, ze to "hutne dno" mu nevadi. Schvalne jsem do toho hrabnul prstem, je to ted mazlavy husty sajrajt.

Ovsem musim uznat, ze to je trosku neco jineho, nez akvarko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2015 20:21 Muž grunda [1781] - Cichlidy
já mám v akva 12 cm aquasoilu a taky v pohodě ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2015 15:55 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Zoidik
A já mám např. v paludáriu místy 7 cm vrstvu hlíny a na tom 2 cm velmi jemného písku a také v pohodě. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2015 15:51 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Zoidik
může docházet k horšímu prorůstání kořenového systému substrátem. Kdyby mě tolik neutíkal jemný písek (0,1mm ) při odkalování měl bych ho dodnes. Rostliny v tom rostly úžasně a to jsem měl vrstvu 15 - 17 cm. Takže bych řekl že jsi trochu vedle. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2015 22:44 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: vaaclav
Je to můj dojem ze dvou akvárek.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2015 22:34 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Zoidik
Mohl by jsi mě dát odkaz na nějaký článek který tu tvou teorii potvrzuje. Nebo si to jenom myslíš. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2015 22:17 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: vaaclav
Třeba tomu, že pokud srovnáš liapor a klasický písek, který je těžší, může docházet k horšímu prorůstání kořenového systému substrátem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2015 21:22 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Zoidik
Tak tomu ty říkáš slehávání, nechápu ale čemu by to mělo vadit. Udělají to všechny substráty. Pokud to podpoří ještě třeba piskořky bude to ještě rychlejší. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2015 19:42 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Turbínka
La pardon, to je chyba stávající se maimálně jednou za deset let.

Tady správný odkaz rybicky.net/forum/3914

vaaclave, co jsem si tak všiml, tak jak u liaporu, tak i betoňáku se jemnější frakce dostala úplně dolů na sklo (jak překvapivé :-) ) nicméně u betoňáku se mi následky zdály být horší než u liaporu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2015 19:20 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Zoidik
Osobně bych dal přednost dnu, které neslehne a bude v něm snázeji i proudit voda. Které dno slehne. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2015 19:05 Muž Michael281 [6] - TetryRe: Zoidik
Hodně se mi líbí ty černé flexiobklady. Ale neexistuje něco podobného a s lepší cenou (tolik peněz do dna nechci dávat)?? A ten odkaz bude nejspíš špatný, že :-D ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2015 19:00 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Michael281
Třeba klasickej betoňák, ale moc nedoporučuju. Již zmíněný křemičitý písek, dna od Rataje, flexi obkladky... Projdi si tuto tému rybicky.net/forum/3914 vygůgli si fotky a co se ti bude líbit, to si sežeň. Osobně bych dal přednost dnu, které neslehne a bude v něm snázeji i proudit voda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2015 18:41 Muž Michael281 [6] - TetryRe: Legioix
Jakou vrstvu(cm?) do akva 60x30x30cm 54 l? Ten JBL Manado se mi víc líbí :-) a dá se použít jako jediný substrát nebo se má s nějakým smíchat? A existuje něco podobného i v černé barvě?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2015 18:13 Muž Legioix [574] Re: Michael281

Aquaclay ground, JBL Manado,
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2015 18:01 Muž Michael281 [6] - TetryRe: Zoidik
A neznáte i něco jiného na dno?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.01.2015 16:09 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Michael281
Být tebou, tak tam dám normální písek a endlerky (třeba s těma žabkama). A na ostatní ryby zatím zapomenu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2015 15:57 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Michael281
Koukni třeba po liaoporu. Hnědý je a rostliny v něm dobře rostou. Na druhou stranu je poměrně náročnější na přípravu před vložením do akvárka. Ja ho mam od zdejšího uživatele jmalyska (Citov). Každá ryba si ráda zobne do krevetky a čím menší, tím je lákavější. Nicméně endlerky a krevetky jsem měl pospolu a krevetky úspěšně rozšiřovaly svoje kolonie. Jinými slovy, přibývaly rychleji, než je endlerky likvidovaly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2015 15:44 Muž Michael281 [6] - TetryRe: snehulda007
Endlerky tam chci určitě. Ty krevetky jsem chtěl jen jako doplněk, ale spíš ty drápatečky. Na dno se mi líbí ty flexiobklady, ale nechci tak moc investovat... dá se i něco jiného kromě písku (nejlépe v černé/tmavě hnědé barvě) ??
A jaký ty pancéřníčky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2015 15:32 Muž snehulda007 [850]
Pokud se ti nechce do dna moc investovat tak klasiku jemný křemičitý říčák, nebo písek do bazénové filtrace.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2015 15:28 Muž snehulda007 [850] Re: Michael281
Já bych vynechal endlerky, budou ti likvidovat krevetky. Na dno třeba flexi obklady? Mě se osvědčily.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2015 14:54 Muž Michael281 [6] - Tetry – Zakládání akvária
Dobrý den, plánuji si zařídit nové akvárko. Mám 54 l akva a chci tam dát: 4x endlerky, 6x pancéřníček panda, 10x neonka modrá a uvažuji o drápatečce malé nebo nějaké krevetce na okrasu :-). Chtěl bych poradit jaký substrát na dno (a kolik cm vrstvu) a kde se dá sehnat (okolí Olomouce). A jestli by nebylo lepší místo toho pandy tam dát jiného (jakého? kolik ks?) pancéřníčka, (panda potřebuje jinou teplotu než endlerky a neonky modré).

Předem děkuji za všechny odpovědi!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2015 11:17 Muž Legioix [574] Re: ondrajab
Opláchnout a umístit nejlépe k filtru, kde se hýbe voda.

rybicky.net/forum/4572-kam-s-topitkem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2015 11:16 ondrajab
Ahoj potřebuju poradit, jak je to skoro u každých setů dostal jsem i já k akváriu topítko Marina 50w a postřebuju poradit jestli ho mam před prvním použitím opláchnout a nebo ho prostě nějak připravit na 1. Použití a kam ho umístit. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.01.2015 21:01 Žena Turbínka [2558] Re: negredoalvaro
Nemáš-li nádrž více jak 300 l pak závojnatky pryč, pokud máš 300 l tak si vyber buď závojnatky nebo všechno ostatní. Jsou to mistři v rozmetání hnoje, blackmoly jim zdatně sekundují.
Doporučují zařídit prezentaci a dát osádku solidně do pořádku :-)
Tipla bych si, že je ryba frustrovaná ať už z nedostatku prostoru nebo z koktejlu dusíkatých látek a tak si vybrala nejsnadnější cíl, což pomalá závojnatka rozhodně je.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2015 20:56 negredoalvaro
Pořídil jsem pár Black molly do nádrže se 4 Závojnatkami a asi 12 parmičkama samec black molly začal dorážet a okosovat závojnatky tak jsem se chtěl zeptat jestly s tím už měl někdo zkušenost
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2014 16:26 R Muž romant [27987] Re: Bošek
Musíš to nějak ohraničit, ty jiný substráty, jinak se to smíchá a skutek utek. Bakterie do začátku můžeš nahradit nějakou špínou, třeba "špatně" vypraným pískem, přikrmit trochu vločkovým samo můžeš, vodu já měním skoro denně(ale já jsem divnej) a to klidně měsíc, ta 1/3 týdně bude stačit. CO2 z kvasnic do 450 litrů, to bude jako plivnutí v moři. Než budeš po tom cca měsíci přidávat ryby, tak den předem vyměnit klidně polovinu vody a další dva dny po přidání tak 1/3 aby nedoško ke skokovýmu zvýšení N látek, protože až po přidání ryb se nitrifikace definitivně upevní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2014 10:12 Muž Bošek [53] Re: Zoidik
Kacirek chci v jinym miste, nez Liapor - spis designova zalezitost.
Kytky jen na Liaporu. Kacirek ma jinou barvu a dobre se odkaluje.
Pisu z mobilu, tak bez diakritiky, omlouvam se.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2014 10:01 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Bošek
Předpokládám, že ten kačírek je hrubší než samotný liapor, takže liapor ti vyplní mezery v něm a moc ho neušetříš. Nebo proč vlastně ho tam chceš dávat? V čem vidíš jeho výhodu? Nějací šneci by mohly být i na rostlinách.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2014 09:39 Muž Bošek [53] Re: Zoidik
Díky za rady.
S rybama počkám určitě. Bakteriema to nechci urychlit, jen pomoct filtru.
Kořeny se mi nehodí do vize ;-) . Šneky zkusím sehnat.
S kačírkem asi budu paličatej, ale třeba ti pak dám za pravdu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2014 08:17 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: Zoidik
Šneky klidně hned.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.11.2014 07:35 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Bošek
Liapor dej po celé výšce, kačírek vynechej.
Jílem nic nepokazíš
Na CO2 bych se zatím vykašlal dokud rostliny nepřejdou na submerzní.
Vodu ano, po týdnu třetinu, ze začátku můžeš i častěji, klidně denně.
Startovacíma bakteriema pomoct filtru určitě můžeš, ale i tak bych čekal 4 týdny na první várku ryb.
Občas můžeš trochu rybího krmení přisypat, ale velmi opatrně!
Jak jsem napsal, první ryby ne dřív jak za 4 týdny a hlavně postupně klidně s dvou týdenníma rozestupama, ne všechny zároveň, hodně ryb současně by byla velký nápor na filtr. Po 14 dnech si můžeš dát nějaké šneky pokud nejsou na rostlinách.
Kořenu se neboj, pomůže ti ke spokojenosti ryb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2014 06:23 Muž Bošek [53] – výměna vody
Ahoj všem - obecnej dotaz - nebo spíš úvaha, jestli jsem to vyčetl dobře, prosím o komentář, než něco pohnojím:
Akva 450l, společenský bez kořenů, kameny.
Na dně bude Liapor (pod kytkama) a zbytek kačírek do 10mm - jak mám na nákresu v prezentaci.

1) pod Liapor chci dát centimetr jílu z potůčku (přepadu z místní vodárny) jako živiny pro kytky - OK?
2) starej filtr mi v okolí nikdo nevypere - neznám nikoho - jak pomoct filtru? Koupil jsem startér, stačí to?
3) Osadím kytkama a napustím - mám dát CO2 z kvasničáku nebo se na to teď vyprdnout (většina byla pěstovaná emerzně - mám je od soboty rovnou ze skleníku v kbelíku s půlkou vody)?
4) Vodu - vždy po týdnu třetinu vyměnit?
5) Krmit bakterie a kytky krmivem pro ryby?
6) Ryby (skaláry, čichavci, neonky) za tři až čtyři neděle?

Díky moc za odpovědi.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2014 20:01 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Bošek
mrkni se sem: rybicky.net/forum/19452-darovani-vymena-akvarijnich-prebytku dá se najít spousta věcí (kytek) zdarma, lepší je ze začátku zasadit co nejvíc rychle rostoucích kytek, ušetříš si spoustu problémů
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2014 19:33 Muž Bošek [53] Re: Barakainus
No to jsi mě moc nepotěšil :-)
Začnu s těma 2x54W - už to mám s krytem celkem vymyšlený.
Ryby chci určitě skaláry a čichavce - pokud nebude nikdo z vás proti, tak i neonky.
Prostě něco hezkýho pro začátečníky.

Na dno si představuju říční písek a na něm dva "ostrovy" s velkýma kamenama
jakoby trčícíma k nebi, vepředu u ostrovů pár malých kytek, vzadu v rozích velký
a na "ostrovech" mezi šutrama něco středního.
Jednoduše řečeno nějaký nenáročný kytky.

Hrozně se mi líbí práce Amana a ostatních v jeho stylu ADA,
ale na tolik kytek fakt prachy nemám a taky nemám moc rád dříví ve vodě
jen ty s kamenama.

Na pozadí chci černou tapetu. Toť asi vše, co ze sebe pro začátek vypotím za moudra.

A včílka mudruj :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2014 07:40 Muž Barakainus [654] - RostlinyRe: Bošek
Kamos ma nad 380L 2x80W (150cm T5HO) a je to tak akorat. Ja mel 2x39W nad 180L a taky v pohode, ale zase nic moc. Takovej stred. S tema 2x54W bych zacal a treba casem pridas jeste dve.
Ja jsem uz zcela na LED a do trubic bych znovu nesel, ale cesta je to jednoducha relativne levna do zacatku.

Jo, a celkove nez neco koupis, mel bys vedet co za kytky a za ryby tam chces. Podle toho zalezi fitr, svetlo, substrat, kytky,... proste vsechno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2014 01:46 Žena Kytka [2146] Re: Urtman
Urtman napsal: Bude, dokud se mu nevejde do tlamy... Ale to moc dlouho netrvá...
No právě, moc dlouho to netrvá. :-| A je i levnější krmení než mu dokola kupovat neonky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2014 22:29 JoKa Re: Kytka
Zato neonkám se moc dlouho vyhýbat nebude :-|
Bude, dokud se mu nevejde do tlamy... Ale to moc dlouho netrvá...
Také jsem jednoho měl, ještě ani nebyl úplně narostlý a už sbíral dospělé mečovky...
Hoodně rychle šel z baráku, parchant jeden... rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2014 22:25 Žena Kytka [2146] Re: Urtman
Urtman napsal: ...keříčkovec je totální masožravec, ten se bordelu na dně obloukem vyhne... ;-)
Zato neonkám se moc dlouho vyhýbat nebude :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2014 22:24 Žena Kytka [2146] Re: Bošek
Rybek na dno, přátelských ke kytkám, je hodně - mřenky, pancéřníčci.
Začala bych tím, že bych vybrala "hlavní" rybu. Takovou, kterou určitě chceš, ať už je to nějaký pár cichlid nebo třeba to hejno neonek. Prostě tu, která tam určitě musí z tvého pohledu být a nechceš se jí vzdát. A k nim pak vybírat další vhodné, aby si sedly. Osazenstvu pak přizpůsobit výběr rostlin a z nich odvodit světlo.
Nemá smysl vymýšlet světlo na koberečky, když tam pak ve finále nasadíš kance.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2014 22:23 JoKa Re: Bošek
Ancistrus víc bordelu na dně nadělá, než uklidí a keříčkovec je totální masožravec, ten se bordelu na dně obloukem vyhne... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2014 22:15 Muž Bošek [53] Re: sux
Tak jste mě trochu nakopli k aktivitě a zapojil jsem mozek :-)

Kdybych si teda kryt udělal sám - cenu beru jako 0,- a dovnitř jsem našel tohle:

Přídavné osvětlení Osram do setového krytu délky 150 cm 2x54W - 899,-
Zářivka Osram Lumilux HO 54W/865 T5 115 cm, - 129,- x 2 = 258,-
Celkem tedy 1157,-

No a kdyby to bylo málo, tak to celý krát dvě a jsem na 216W a krásných 2314,-

Co vy na to??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2014 22:06 Muž Bošek [53] Re: Kytka
Děkuju, dobrá připomínka. Co teda navrhuješ, když chci mít nerozrytý dno?
Můžu ancistrusy a keříčkovce oželet a přitom nemít na dně bordel?
Já je tam vyloženě nepotřebuju z estetickýho hlediska, jen jsem si myslel,
že je to taková klasika na dno...

A kančíci okusujou kytky?

Jak jsem psal nahoře, jsem takřka "akvapanic" :-))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2014 21:49 Žena Kytka [2146] Re: Bošek
Pořád řešíte světlo a rostliny, ale zamyslela bych se v souvislosti s tím i nad tou osádkou.
Kančíci, hejno ancáků a hezké rostliny se tak trochu vylučují. Bylo by dobré určit priority: uvedené ryby nebo hezké kytky a teprve podle toho vybírat rostliny a světlo pro ně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2014 21:45 Muž sux [117] - AmerikaRe: Bošek
koukni na LED pásky, nic jinýho mě za dvojku + výkon nenapadá ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2014 21:23 R Muž romant [27987] Re: Bošek
To je moje chyba myslel jsem e1901 a napsal co jsem napsal, ale alespoň jsi to pěkně porovnal. ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [45] ...... 118

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 113260x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15-zacatecnik?od=2201