Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Začátečník

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 37 Přejít na další stránku   1  
Začátečník
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2015 23:11 Muž Barakainus [654] - RostlinyRe: Martina
Te ze ti jich 5 chciplo je pavdepodobne znamka toho, ze jich je tam moc. navi, ryby rostou, takze zze jich je tam spravne neznamena, ze to bude fajn i po pul roce, kdyz vyrostou.
Jak jsem napsal, koukni na videa, precti navod. ten Eheim co mas je skvely filtr. btw, kdyz mluvis o cerpadle, mas asi na mysli filtr, ze jo? Jen abysme si rozumeli.
Vymenilas vodu? Nekolikrat? Prospelo to rybam? Melo by.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2015 18:56 Žena marijanet [0] - Tetry – Poděkování
Děkuji za odkazy skouknu to. Jsem ráda za každou radu palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2015 18:54 radim Re: Martina
Ahoj,
podle toho co jsi napsala, jste filtr čistili a od te doby jede dejme tomu na poloviční výkon?
Zkusil bych v první řadě s puštěným filtrem zahýbat, jestli z něj nevyletí vzduch...Může tam být jen bublina, která brání pořádnému proudění vody...
Jen tip z vlastní zkušenosti ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2015 18:15 Muž Lukehofarma [38] - Cichlidy a krevetkyRe: Martina
Kamarád taky krmil jednou denně a měl problémy s rybkama je jedno jestli 1 nebo 3x. Záleží na dávkách. Za jak dlouho to zdlabou? Hlavně aby nezůstavaly zbytky krmiva kazí to vodu. Jak psali kluci měnit denně vodu a kdyby jsi klidně dva dny vynechala krmení tak neva vydrží i déle. Není trošičku mléčná ta voda? Asi se mi zdá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2015 18:03 Martina Re: Barakainus
Aha,diky za info.To akvarko je obrovske,myslis ze je jich tam moc?A to nam v lete 5chciplo...Krmime jednou denne.Je to moc?Nejvic nas trapi to vhduchovani.Ze zacatku mely ryvby uplnej whirpool a jak jsme cisili akvarko a ty trubky,co vedou do akvarka,tak to jen probublava a ryby jsou u hladiny,takze jim ten vzduch asi chybi,ale cerpadlo je nove a nejsme schopni to vratit tak,aby rybky mely zase whirpool...Nechci o to akvarko prijit,takze jsem vdecna za kazdou radu.Diky!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.09.2015 23:25 Muž Barakainus [654] - RostlinyRe: Martina
tak od oka bych rekl, ze mas prerybneno. min krm a men 30% vody jednou tydne. po case klidne jedou mesicne; podle chovani ryb.
na youtube jsou videa ja cistit eheim 2217. zkoukni to. a pochopitelne je to i v manualu k tomu filtru. prace tak na 5 min. cisti jedou za pul roku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   28.09.2015 15:00 jamajcan Re: Martina
Nejsem si úplně jistý, zda je to dotaz do tohoto vlákna. Každopádně při troše snahy pár sekund hledání na netu. www.youtube.com/…
www.youtube.com/…
www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2015 14:03 Martina – Vzduchovani
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj,

mam velkou prosbu,mame vetsi akvarko-ani netusim kolik litru presne...A tlamovci nam posledni dobou plavou stale u hladiny:-( Cerpadlo jsme loni kupovali nove,ale manzel to neumi cistit a udrzovat (nevi jak na to) tak,aby to spravne pracovalo.A ted se rozcilil,ze mu dosla trpelivost a akvarko pujde pryc.Ale to by byla obrovska skoda...Neni tu nekdo z Prahy a okoli kdo mi dokazal pomoci-ukazat jak na to?Abychom si akvarko mohli nechat-samozrejme za uplatu.Dekuji moc vsem pripadnym zachranum!
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.09.2015 08:39 R Muž romant [27987] Re: Nela
Nutné to není, ale u náročnějších rostlin to vhodné bude. Výživový substrát jako takový se použít nemusí, ale vyhnojit dno, třeba hnojivem typu osmocote může být dobrým pomocníkem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   25.09.2015 08:39 Žena Belisana [476] - gavúnci, labyrintkyRe: Nela
Není to nutné. Případně stačí dát ke kořenům rostlinek kuličky, například toto www.rostlinna-akvaria.cz/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2015 08:29 Nela
Dobrý den, je nutné při zakládání dna použít pod substrát i živnou půdu? Budu potřebovat jenméně náročné rostlinky. Ale nechci přípravu nového akvária podcenit.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   09.09.2015 13:26 Muž maryn [40] Re: dami996
Doporučuji si přečíst to, co je nahoře v modrém rámečku. Jinak jak v tomto tématu, tak na celém webu je řada informací, které ti pomohou. Takže to chce věnovat tomu trošku času a číst, číst a zase číst. A při zakládání akvária platí obvyklé dvakrát měř, jednou řež :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2015 13:13 dami996
Prosim muzete mi poradit jak zalozit akva pro.moje rybicky? Od substratu az po rostliny, dekoraci, vodu dekuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2015 21:32 R Muž romant [27987] Re: Alčák
Vyjádřím s ti k té filtraci. :-) Tedy já bych to řešil jednoduše a za přijatelný peníz v pododě čerpací hlavy a kostky biomolitanu www.rybicky-rybky.cz/… a www.rybicky-rybky.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2015 21:24 Alčák – jdu pro radu - osvětlení
Jdu pro radu, mám akvárium 100cm dlouhé 40cm vysoké a 40cm široké. Lámu si tady hlavu nad osvětlením, na akváriu mám ochraná skla ale přemýšlím zda by nebylo lepší nechat si udělat u šikovného kamaráda truhláře kryt - kupovat ho nechci protože mám filtr aquaclear a voda mi teče vodopádem zpět do akvária což by u kupovaného krytu nešlo. Nevím jaké osvětlení mám koupit, dočetla jsem se, že na 100cm akvárium se hodí 90cm osvětlení, a pak jestli trubicové
osvetleni-akvaria.heureka.cz/…
nebo led
osvetleni-akvaria.heureka.cz/…
bohužel fotky akvária nemám protože ho teprve budu zakládat a budu rušit tu hrůzu co jsem rybkám provedla.
Moc děkuju za rady. ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2015 22:09 Yukiarashi Re: Arjoen
Romant už otázku zodpověděl. Častější odkalování určitě pomůže ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2015 22:06 R Muž romant [27987] Re: Arjoen
Prozatím bych jenom tlačil na tu údržbu. Provozuji, tedy dohledově dozoruji dvě obdobná akvária s ještě větším počtem závojnatek, ale tam majitelé mění tu polovinu 3x týdně. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2015 22:05 Arjoen Re: romant
takže častěji odkalovat , měnit vodu a pokud možno přemístit závojnatky a platy jinde?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2015 22:03 R Muž romant [27987] Re: Arjoen
Richtik. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2015 22:01 Arjoen Re: Arjoen
Fotka k příspěvku foto kořene vytažené ze dna
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2015 22:00 R Muž romant [27987] Re: Arjoen
Arjoen napsal: toho zahnívání dna se trochu bojím... pokud by to bylo vyřeší se to častým odkalováním?Je důležitý mít dno prokysličený, s tím můžou pomoci piskořky a odkalování provádět pravidelně, ve tvém případě v týdenním intervalu, pokud odkalovaná voda s bordelem ze dna nesmrdí jak strej rybník, nebude ještě tak zle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2015 21:57 Arjoen Re: Yukirashi
toho zahnívání dna se trochu bojím... pokud by to bylo vyřeší se to častým odkalováním?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2015 21:53 Yukiarashi Re: Arjoen
Jasně, napadlo mě to v souvislosti, že závojnatky hodně ryjí ve dně ;-)
Mě žloutly, když jsem je poničila při neopatrném odkalování.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2015 21:51 R Muž romant [27987] Re: Arjoen
Přitlač na ty výměny, dusíci jsou prevíti, tak jak měníš, je to na tvojí osádku málo. Vytáhni jednu rostlinu a když bude mít světlý kořeny, je dno v richtiku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2015 21:48 Arjoen Re: romant
závojnatky jsou s nima celou dobu a vždy byly krásné listy, neokousané
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2015 21:46 Yukiarashi Re: Arjoen
Jak říká romant, buď je nalamují závojnatky a rostlinky pak uhnívají, nebo mě ještě napadlo, jestli ti nezahnívá dno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2015 21:42 R Muž romant [27987] Re: Arjoen
Ano, přerybněno je a ty listy nepucují náhodou ty závojnatky a ty následně neodehnívají?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2015 21:38 Arjoen Re: Jifi
snažil jsem se to vyfotit u nádrže, listy hnědnou a nevypadají pěkně... ty samé rostliny přitom byly asi 5 měsíců krásně zeléné,rostly a množily se až na jednou ted toto
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2015 21:28 Yukiarashi Re: Arjoen
Je přeryběné, takže určitě bude potřeba častější výměna vody ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2015 21:28 Muž Jifi [675] Re: Arjoen
Jestli tam máš ty dvě závojnatky, co jsou na fotce, ty nadělají dost bince. Živorodky taky. Předpokládám, že nepřekrmuješ?
Chtělo by to trochu líp popsat, co znamená, že ti hnijí kytky. Jak to vypadá?
Pokud jsi nic neměnil, vypadá to divně. Neměnil jsi hnojení, světlo, ... ?
Hnijí ti kytky, které tam dřív dobře rostly?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2015 21:20 Arjoen Re: romant
ok díky.... a dotaz..je podle tebe akvárium přerybněno?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2015 21:12 R Muž romant [27987] Re: Arjoen
Velmi významně přitlač na výměny vody, klidně 2x týdně polovinu akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2015 20:51 Arjoen
Prosím Vás o radu, poslední dobou mám problém v akva. Začly mi hnít rostlinky a padly i nějaké rybky. To vše po přidání posledních 5 ks rybek plat moskva asi před týdnem. Do té doby jsem neměl žádný problém, údržba běžná co 2 týdny 40 l vody. Ještě jsem začal před nějakou dobou vzduchovat, ale to by snad mělo být spíše plus než problém. Prosím o radu

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2015 14:26 Sisi Re: Zoidik
Krevetky nechci dávat do 35l akvária. Navíc se jich štítím a o odchovu něco vím ( pro Turbínku ) nejspíš si pořídím jednoho betáka ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2015 14:23 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Sisi
A co třeba jednu pěknou bettu, nebo úplně se od rybiček oprostit a dát tam krevetky Red Cherry?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   25.08.2015 14:16 Žena Turbínka [2558] Re: Sisi
Jako vytíračka pro pár proč ne, jako trvalá ubikace dle mého názoru je to spíše jen čekání na pohromu. Odchovat betty není tak snadné jako již zmiňovaná pávčata. Příprava rodičů na tření, odlovení dospělých, rozkrmení potěru, selekce samců, vyhřívání... Možná by stálo za to, si něco o odchovu nastudovat a popřemýšlet, zda je to ve tvých možnostech. betta.wz.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2015 14:09 Sisi Re: Turbínka
Razbory nechci :( a u ancistruse mi to bylo celkem jasný že je to na něj malý :( Ale ty bojovnice bych chtěla mít 3 protože dvě se nedoporučujou a já bych chtěla odchovat potěr vážně je to tak mmoc malý pro tři betty ??? :-O :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.08.2015 14:01 Žena Turbínka [2558] Re: Sisi
Osobně bych řekla, že z tvého výběru nic. Betty je lepší chovat v lichém počtu a tři už jsou moc, jsou to ryby teritoriální a když nemáš ambice odchovu je poměrně pravděpodobné, že si povahově nesednou a budou se v lepším případě jenom prát. Pro ancistruse je to malé, na ty rovnou zapomeň. Pávčata se budou exponencionálně množit a za chvilku nebudeš mít kam je dávat, přerybněno a s tím související problémy.
Viděla bych tam spíše hejno 10x rybicky.net/atlasryb/razbora_skvrnoocasa nebo tři páry rybicky.net/atlasryb/novoheterandrie_slicna
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2015 13:51 Sisi
Ahoj mám 35l akvárium a chtěla bych tam dát buď 2 samice betta splendens a jednoho samce nebo 2 ancistruse sp. a pár pavích oček ( asi 2 nebo 3 ) a nevím pro koho se rozhodnout. Kdo by se tam měl líp ???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.08.2015 17:52 R Muž romant [27987] Re: marijanet
Odpovídáš na dotaz někoho kdo zde již není registrován. ;-) Tvoje akvo, i když je objem solidnejší už na první dojem působí rybí polívkou, už tam nic nepřidávaj, nebo to nedopadne dobře, to že se snesou teď neznamená, že to bude fungovat, až si začnou samci ujasňovat teritoria, doplň to akvo o nějaký možnosti se schovat u hladiny, ideál jsou nějaký plovoucí rostliny, protože se to může naháněným jedincům hodit. Ten problém ani snad není to množství, ale složení, tedy chce to rozhodně převahu samiček, bavíme-li se o těch čichavcích. Těch panc. kropenatých bych tam nechal jenom pár a zbytek daroval, to samý, tedy daroval bych ty parmičky žraločí. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2015 17:42 Žena marijanet [0] - TetryRe: Lussie
Fotka k příspěvku Jsem taky začátečník a mám oba druhy čichavců,a pancéřníky a normálně se snesou,a ještě tetrovité rybky viz foto palec
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2015 22:37 Žena Belisana [476] - gavúnci, labyrintkyRe: jaro
ujala by se v pohodě i ta půlka, je to dost velký trs, ale klidně si to můžeš rozdělit později, jak chceš
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2015 22:07 jaro Re: romant
ok takze je to takto fajn si myslis? staci ze je su tak tie korene pripevnene pod koritnackou. nemusim s a bad ze mi to odhnije ked neni v zemi. a nerozdeloval som to. asi ho radsej neham v celku nech sa mi ujme.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2015 19:53 R Muž romant [27987] Re: jaro
Hej, aj ta korytnačka žmurka okom. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2015 18:27 jaro Re: romant
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku A čo takhle hmm?len som prichitil korene pod koritnacku a trochu zaspal tým pieskom. Dufam ze v pohode. Kua drahé to je jak sviňa tak bol bych nerád keby odhnila
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2015 17:57 R Muž romant [27987] Re: jaro
Klidně rozdělit, jeden na sopku a druhej dopředu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2015 17:57 jaro Re: romant
Fotka k příspěvku Takto na voľno? Je pri koreni
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2015 17:53 jaro Re: romant
diki roman . takze ho mozem zasadit. ako ze by som len do polky keronou zasadil a polka by bola volna. to by boli len korenmi prichyteni v tom jemnom piesku takze ani by ebol v substrate. moze byt? a mam ho dat uplne do preduv v akvarku ci lepsie je do sterdu. napr pri tu sopku? pozri foto . a mozem ich teda rozdelit. ci je lepsie ho dat v celku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.08.2015 17:22 R Muž romant [27987] Re: jaro
Můžeš ho sázet, nebo jenom fixovat k tomu podkladu, jak je ti doporučováno, je to častější využití. Když bude zasazen, tak dej pozor na to, aby ten oddenek, ze kterého vyrůstají listy byl nad substrátem. Když bude jenom přichycen k dekoraci, bude si brát živiny z vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2015 17:21 Žena Belisana [476] - gavúnci, labyrintkyRe: jaro
Přiroste časem k podkladu, neuhnije, nemusíš se obávat. Přivaž ho třeba rybářským vlascem.
Nebo přichyť obyčejnou gumičkou, tu pak odstraníš, až se chytí. Živiny bere z vodního sloupce.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [37] ...... 118

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 113270x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15-zacatecnik?od=1801