Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Začátečník

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 64 Přejít na další stránku   1  
Začátečník
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2014 20:07 Muž Metalomanec [0] – 3 mečovky za 3 dny KO
Ahoj, mohu se zeptat, zde nemáte zkušenost stímto problémem. Umřeli mi 3mečovky. pokaždé se začala povalovat po dně a pak břicho nahoru. Mám v akvariu spoustu druhů a jen mečovky to takhle schitaly. Poradíte? Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2014 11:19 Muž pavmal [6] Re: Roman1010
Ahoj,
tu Diversu mám.Filtr jsem vyměnil, kryt jsem podlepil samolepicí zrcadlovou folií kvůli lepší svítivosti a topítko se mi zdá v pohodě.Jinak mezi těmi dvěma sety zásadní rozdíl nevidím, takže bych být tebou asi koupil ten levnější.
Co se týká osádky, tak tam mám 10 neonek a 5 panceřníčků a v pohodě.Ale je fakt, že neonky mají raději více prostoru.Do těch 54litrů si tam raději pořid třeba razbory klínoskvrnné nebo danio pruhované a budeš mít spokojenější rybky než já ty neonky:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.02.2014 21:19 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: VojtaBatman
a tradiční rada - nebylo by od věci založit si tady prezentaci, ať víme k čemu radíme. spousta podstatných detailů se může zdá nepodstatných nebo se "nezdát vůbec" ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2014 19:56 R Muž romant [27982] Re: VojtaBatman
Normální slušnou výměnu, takže půlku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2014 19:55 VojtaBatman Re: romant
Mám tu vodu měniť třeba každý den 5 litrů nebo bude lepší když třeba půlku akva vypustím otřu a znova napustím?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2014 19:51 R Muž romant [27982] Re: VojtaBatman
Tak nějak, omezit krmení, zintenzivnit výměny a setřít. Řekl bych, že ještě ne zcela funguje nitrifikace.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2014 19:49 VojtaBatman – poradit prosím?
Fotka k příspěvku Ahoj lidi mám akvárko založený asi měsíc,než jsem koupil rybky nechal jsem ho 3 dny zaběhnout vše pohoda voda byla ze začátku dost zakalená ale šlo o tu nalévku ale po těch 3 dnech bylo vše ok voda byla krásně průzračná a skla pěkně čistý jednou jsem měl problém s kytkama blbě mě chytli tak jsem v akva dosti hrabal a už asi 5 dní tam mám dost bordel, pořád tam něco plave a i na skle mám divný bordel vypadá to jako když fouknete do pampelišky tak to bílí,nevíte co s tím, mám přestat krmit rybky a vyměnit vodu a ty skla nějak otřít hadříkem?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2014 13:33 Muž Roman1010 [0] - Živorodky – Diversa STARTUP vs. CAT-GATO PACIFIC 60 x 30 x 30 cm
Dobrý den, chtěl bych si pořídit svoje první akvárium, poradil by mi někdo prosím, který set z těchto dvou je lepší?
www.akva-tera.cz/…
www.akva-tera.cz/…

Nebo pokud existuje jiný a lepší v podobné cenové relaci? Četl jsem, že filtr a topítko v setu je k ničemu, to mě netrápí, mám koupené zvlášť.
Taky bych rád věděl, jestli bych v 54 litrech mohl mít 10 neonek, 1x Ancistrus, několik málo pavích oček a krevetku nebo je to moc rybek na takové akvárium.

Předem děkuji za reakce ;)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2014 21:28 R Muž romant [27982] Re: monule
Byl umořen dusitany. Poučení pro příště.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2014 21:28 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: monule
Hrana dozvonila...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2014 21:23 monule Re: cezarmilan
filtr mam zapnuty porad.. asi pred hodkou to nas "osklivec" vzdal... :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2014 19:37 JoKa Re: cezarmilan
Pochopitelně...
Filtr nevypínat!!!
Já mám dokonce záložní zdroj ve formě APSky, aby se nevypnul i v případě výpadku proudu... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2014 19:36 Muž cezarmilan [591] - Rostliny
Je tu spomenuté, že má mať filter zapnutý nonstop?? stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2014 14:44 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Annette
Skaláry si klidně nech to není takový problém, horší jsou závojnatky, pokud je budeš mít v akváriu nemá cenu přidávat tam nějaké další rostliny mimo těch opravdu odolných. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2014 13:23 Muž acik [416] Re: monule
do nově založeného akva bych nejdříve dal jen šneky (okružáky) pak pěkně postupně přidávat ryby,ne naraz,ale až je zaběhnutý filtr a celé akva se trochu usadí. Ale ty jsi už v jiným levelu,řešíš jiné problémy. Pokud budeš zařizovat větší akva,tak pěkně pomale,nic neuspěchat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.02.2014 13:17 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: monule
Procti si veci o nitrifikaci, o filtrech, protoze akvarista je predevsim chovatelem nitrifikacnich bakterii, to dalsi muze dobre chovat az pak ;-) .

Nitrifikace Ti "biologicky zvetsuje" akvarko, a je casto presne tim rozdilem, proc to nekomu jde skoro samo a nekomu vubec.

Nemusi to platit treba u odchovu, kde se v holem skle stale meni voda atp., ale o to zde nejde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.02.2014 13:13 R Muž romant [27982] Re: monule
Krmení mu moc nepodstrojuj, mě když není dobře tak taky skoro nejím a on je na tom podobně, je nucen pobývat v nicotných podmínkách tak se nediv, že nemá apetit. Zaměř se na kvalitu prostředí a ostatní příjde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2014 13:08 monule Re: romant
diky :) k veceru az bude spat moje maly zlobidlo tak se zactu a snad se povede lip :) jinak uz sem tam nas "osklivak" plave.. sice malo ale je to uspech po tech 2 dnech co jen lezel... :/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2014 12:59 R Muž romant [27982] Re: monule
monule napsala: tak nakonec budeme mit akvarko 144 l tak kdyz to prezije tak si ho nechame :) To už zní slibněji. Teď se pořádně začíst do těch odkazů a udělat to jak se má, nikam nespěchat a bude to pro radost, ne pro zlost. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2014 12:57 monule Re: Aforte
tak nakonec budeme mit akvarko 144 l tak kdyz to prezije tak si ho nechame :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   02.02.2014 12:29 R Muž romant [27982] Re: monule
I to akvo "větší" akvo bude na něj malý, je to z bláta do louže. Znovu opakuje teď nechat kde je a měnit, měnit, měnit. Když se povede zachránit, tak vrátit zpět do akvaristiky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2014 12:18 monule Re: romant
aha.. diky za vysvetleni... :( a kdyz budeme mit to vetsi akvarko zitra (uz bylo pouzivane par let je to od zname.. tak mam tam nechat treba par dnu vodu (vymenovat) a pak ho tam opatrne soupnout nebo ho nechat v tom malem? kdyby se aspon nazral.. :/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2014 12:09 R Muž romant [27982] Re: monule
Jen to čištění, ale jenom výměnou vody, tím je budeš snižovat.
Edit: Jedná se o tzv. syndrom nového akvária, nebo-li do nezaběhnutýho akvária šly velmi brzy ryby a tudíž tam nefunguje nitrifikace a tou výmněnou vody se ten proces jakoby supluje. To co by bylo normálně správně přeměněno na N látky akceptovatelné se hromadí a výsledek je jakej je.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2014 12:09 monule Re: monule
nebo nemam treba filtr nastaveny blbe?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2014 12:08 monule Re: grunda
a muzu mu jeste nejak pomoct krome casteho meneni vody? jak se ty hodnoty daji zase snizit? jen to cisteni?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.02.2014 12:06 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Turbínka
to není zaplísnění, ale následek zvednutých N látek na oku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2014 12:05 R Muž romant [27982] Re: monule
Větší akvo mu nepomůže, pokud nebude náležitě zaběhnutý, nechat tam kde je a měnit bez přidávání čehokoliv dalšího.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2014 12:03 monule Re: romant
uaaa chudacek malej... :( menit budu.. zitra budeme mit vetsi akvarko - to by mu mohlo pomoct? nebo co mam davat do vody kdyz ji menim?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2014 12:03 Žena Turbínka [2558] Re: monule
Je to určitě pancéřníček kropentatý a ve velmi špatné formě. Stažená ocasní ploutev a snad se nemýlím, ale přijde mi to jako lehké zaplísnění u tlamky.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2014 12:02 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: monule
Tak, tak - tohle je chudák, kterému už zvoní hrana...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2014 12:02 R Muž romant [27982] Re: monule
Měnit vodu denně, jinak půjde kukat, už se na něm projevují zvýšené hodnoty škodlivějších N látek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2014 12:01 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: monule
ale je to on, a je ve velmi špatné kondici
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2014 12:00 monule Re: romant
Fotka k příspěvku nedari se mi ho vyfotit.. je na blbem miste.. ale vypada to ze to neni ten z odkazu.. pani tam jen mela napsane thorecata prave..
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2014 11:54 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: monule
Jestli je to doopravdy ten pancéřníček kropenaty, tak do akva s menší litráží než 100 bych ho nedával. I ta 100litrovka je dost malá :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2014 11:53 monule Re: romant
uz mam objednane akvarko zhruba 50-60l tak snad by mu to mohlo pomoct... zitra si pro nej jedeme.. :( jdu teda vymenit vodu ... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2014 11:52 Žena Turbínka [2558] Re: monule
A pokud o něj nechceš přijít je jen jediná možnost, zařídit mu větší nádrž alespoň o 150 l. Vždyť tahle ryba vyroste do 20 cm. Cestou nejmenšího zla pro všechny ryby, když pominu to, že akvárium je čerstvé, je vrátit všechny zpět do obchodu té moc milé paní. Ze všech ryb co tam teď plavou je vhodná pouze a jedině betta a už nic jiného k ní, když tam bude sama, budeš potom mít hezké akvárko, při pravidelné údržbě i zdravé. Opravdu pořeš osádku, protože jinak začnou ryby jedna po druhé odcházet z nevhodného prostředí a z vysoké koncentrace dusíkatých látek. Jak psal Roman číst a měnit vodu ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2014 11:46 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: monule
Opravdu je dobré si v akvaristice nenechávat poradit. Z 90% rady nejsou pravdivé popř. jsou prodejci arogantní. Nejlepší je si něco načíst a pak jít do akvaristiky/burzy s tím, co doopravdy chceš. Jak píše Romant, přečti si to info a hned budeš o něco chytřejší. Akvaristika je dost složitá. Můžeš si myslet, že už všechno víš, ale stejně se vždy najde něco, o čem nevíš ani páru. Musíš jen číst a číst. Pak kupovat. 20l akvárko se sice udržuje hůře, ale pokud se o něj staráš. Měníš část vody 1-2x týdne, tak není problém. Chce to hodně rostlinek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2014 11:43 Muž patamatix [408] Re: Annette
Vsak já jsem se v tom taky plácal a tak trochu ještě plácám :-D Akva je běh na dlouhou trať ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   02.02.2014 11:42 R Muž romant [27982] Re: monule
Pokud se opravdu jedná o tuto rybu rybicky.net/atlasryb/pancernicek_kropenaty , tak ta je naprosto nevhodná do tvého akvária, je to na ní ukrutně malý. Jako první pomoc začni denně měnit 1/3 objemu vody a začti se do odkazů, jenž jsou v modrým rámečku zde v tomto vlákně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2014 11:41 Annette Re: patamatix
Nevyflaknu :-D, ver mi nebo ne, ale stala se z toho zavislost.... mam predstavu jak by asi melo vypadat, tak uvidime jestli se k tomu dohrabu. Diky za rozhovor, potesi to kdyz je nekdo milej X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2014 11:37 Muž patamatix [408] Re: Annette
Tak pokud akva čeká stěhování,tak to opravdu nemá cenu cokoliv dělat ano Ale né,že se na to pak vyflákneš :) ,z toho by mohlo být krásné akva ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2014 11:36 monule – nemocny?? thoracatum :,(
ahoj pred tydnem jsme koupili akvarko (bohuzel po precteni par diskusi jsem zjistila ze pro zacatecnika hodne blbe - 20l) koupili jsme rybicky - bettu, 4 neonky, thoracatum a pavi ocko jsme dostali s akvarkem..
Mame filtr, topeni, bile kameny, nejakej kus dreva :) a zive rostlinky. Davam jim vlocky 1x denne a jednou za cas nitenky.
Ale sumecek se nam nejak zblaznil... 2 dny krouzil dokola jak blazen i v noci a ted uz 2 dny spi na kopru (rikam tak jedne rostlince), na tukani nereaguje tak jsem stouchla kousek od nej a trosku se pohnul a zas je tuhej a nic s nim nehne....fakt nevim jestli jsme mu nejak neublizili.. jestli treba neni nejak moc haklivej na teplotu vody nebo na jiny zradlo.. prosim o rady - nechtela bych o nej prijit.. a prosim zdrze se komentaru ze si kupuji rybky o kterych nic nevim.. ve zverimexu jsme mysleli ze nam poradi ale pani byla protivna a neochotna a rekla jen at si neco vyberem... :/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2014 11:33 Annette Re: patamatix
Hm, to osvetleni uz jsme s pritelem resili. Mysleli jsme ze to bude stacit, ale nestaci no... to budem teda jeste doladovat.... no, uvidime co z toho akvarka nakonec vyleze. Ted to ale necham chvili byt... vypada to ze se budeme stehovat, takze pokracovani asi az v novem ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2014 11:24 Muž patamatix [408] Re: Annette
Nic nedávej pryč ne(prezentace) Akva máš pěkné jen to doladit. Závojnatky a skaláry pryč správný krok :-) Madano nemám,ale chválí ho tu. Do jara bych počkal,jak říkáš,žádný ryby nepřidávej a až zmizí jmenování,tak to můzeš rozjet. Do té doby máš čas tady studovat ;-)
EDIT: A chtělo by to dořešit osvětlení,je třeba ho mít po celé délce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2014 11:20 Annette Re: patamatix
Na jare asi pujdou ty zavojnatky k dedovi do jezirka, skalary nekomu podaruju. Pod ten sterk dam nejake dno ve kterem se bude darit kytkam. Pry je dobre od JBL Manado....? A nebo smazu prezentaci a bude po starostech smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2014 11:15 Muž patamatix [408] Re: Annette
Těch kytek by bylo potřeba opravdu masivně přidat po celé délce,nebát se toho. Ty závojnatky tam opravdu nepatří,ta jsou tak do jezírka,dělají ti atm strašný nepořádek. ano A skaláry až vyrostou tak jim to bude malé. ano Nesmíš to brát citově.
EDIT: Jaký máš teď plány?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2014 11:11 Annette Re: patamatix
O rostlinkach samo vim, delam co muzu.... problemy ted nemam vubec zadne. Na koreni se mi hezky rozjizdi anubias, slava :) asi pred 14 dny sem mela problem s nalevnikem, ale zdarne jsem se ho zbavila, aqa je jak kristal... snad to vydrzi...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2014 11:05 Muž patamatix [408] Re: Annette
Tak s tímto akva se dá určitě dost ;-)
EDIT:Chtělo by to víc rostlin,ale to už asi víš ;-)
EDIT: a máš teď s akvem problémy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2014 11:00 Annette Re: Ciffik
Jde o to, ze jsem tyhle rybicky mela v 60 litrovem aqa. Porizovala jsem si je asi v 16 letech. V te dobe me fakt nenapadlo ze me zacne akvaristika nekdy bavit. Nicmene jsem posleze zjistila, ze aqa zacina byt rybickam tesne, proto jsem koupila velke (to co je nyni v prezentaci). Az ted zjistuji, co vsechno se da s aqa delat. Ale nejde vsechno najednou. Ono se lehce rekne dej pryc v podstate vsechny rybicky ktery mas a cely to predelej. Ok, zkusim na tom zapracovat, ale kdyz mi tohle pise v podstate kazdej. At se zeptam v jakymkoli foru na cokoli, zkonci to vsude takhle... hmm

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [64] ...... 118

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 113005x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15-zacatecnik?od=3151