Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Začátečník

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 15 Přejít na další stránku   1  
Začátečník
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   15.11.2018 07:32 R Muž ctibum [6926] Re: saarka
No ono je to 50 litrů hrubého. Čistý objem bude tak 40. Odečítá se technika, dno, dekorace... Proto bych doporučil koupit ten Aquatlantis 60, nebo 80... Každý litr se bude hodit...
Tady rybicky.net/atlasryb/hledat/ si zadej objem (čistý) a můžete začít výhledově vybírat. Máte na to ještě celkem dost času ;-)
Také bych vřele doporučil pročíst odkazy, které jsi dostala při registraci. Jsou i tady nahoře v modrém rámečku.
A Zlatého bludišťáka získáváš za přístup! Většinou začátečníci nejdřív nakupují a až pak se diví a ptají... palec pivo
Až budeš vědět, jak velkou nádrž pořídíte, tak koukněte na ryby a v příslošném vlákně (Ryby do xxx nádrže) prober, co bude vhodné...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.11.2018 07:32 R Muž Anthrax [4786] Re: saarka
Záleží na druhu ryb a na tom jak bude nádrž zařízena. Je mi jasné, že děcka budou chtít co nejvíce druhů, pokud možno všechny. :-) Jenom bacha, ne všechny ryby jsou k sobě vhodné. Tak aby pak děti nebyly zklamány, že se ryby nesnesou. A platí, že méně druhů = méně nároků. Já bych se držel dvou druhů (jeden na dno a jeden do vodního sloupce). Ale nevím jestli je to při výběru dětmi reálné :-)
Podle mě ty vodičky a chemii nepotřebujete. Většinou to supluje věci, které by měly v akvárku fungovat sami od sebe. Takže za mě ztráta peněz. A ze začátku určitě hnojit nemusíte. To radši investujte do filtru nebo rostlin. Důležité je ale nechat akvárko zaběhnout zhruba měsíc bez ryb. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2018 07:24 Žena saarka [21] Re: bobik0cz
A jak to tedy vidíš s chemií Seachem Flourish ,Seachem set přípravků pro start akvária (Prime, Stability, Clarity). No kytek dost, tvoje akvárko se nám líbí moc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2018 07:19 Žena saarka [21] Re: bobik0cz
Dobrá polepším se. Akvárko objednáno, až bude rozjeté tak si :-D rybky pojedou vybrat děti ...tak uvidíme. Kolik kusů do 50l?? Abych je krotila
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2018 07:16 Žena saarka [21] Re: JirkaŠčobák
No to ne... to mu koupím raději akvárko, než takovou hrůzu do baráku,na akvárko se bude snad hezky koukat :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2018 22:48 Muž bobikcz [135] - ups .... ono to roste :)Re: saarka
Podložku určitě dejte. Topení pro většinu ryb není vůbec potřeba, osvětlení i filtr ti do začátku (na foru nevykám) určitě postačí. Vše se bude odvíjet od plánovaných rybek a kytek. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2018 22:46 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: saarka
saarka napsala: Syn si na výlovu natahal celou dětskou vaničku rybiček.Poctivě se o ně už 3 týden stará a rybky kupodivu i bez vzduchu žijí :-). Do té doby než přijdou mrazy. Přemýšlím, že bych mu pořídila akvárko.
K tý vaně. Předpokládám, že ji má někde venku na balkóně. Je to zajímavé, ale takovéto improvizované nádrže často fungují. Nerušil bych to, jen přesunul na zimu dovnitř (ale na co nejchladnější místo).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2018 22:36 Muž Strakááč [138] - Jižní Amerika a (Truhlář)Re: Hanumana
tak tak.. stačí požadovat po sklenáři nařezání skel, ruční sražení hran a slepení, žádný leštěný hrany a blbosti, to je zbytečně o moc dražší.. mě např akvárium 95x50x50 z 8mm skla jen nařezaného na rozměry dna, delších a kratších boků s jednou vrtanou dírou v boku vyšlo na 1900kč a když jsem se ptal na to samý jen s zaleštěnýma hranama a sraženýma klasicky... vycházelo to až 3500.. a slepení by stálo 400 dneska už bych si to slepit nechal, protože tak pěkně a čistě si to doma těžko slepím... a za ty peníze se mi to i vyplatí... když polovinu toho stojí tuba silikonu.. :-D
chce to project na netu firmy a najít si i podle toho čím jsou zaměřený, např můj sklenář dělal několik akvárií do Hlubocký ZOO, a jinak dělají ještě přístřešky, pergoly i obklady.. nedával bych to např sklenářům, co dělají hlavně okna (dvojska a trojskla) už jen proto že na větší akvária většinou nemají silnější skla jak 6mm a když jo, jsou neskutečně drahé
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.11.2018 20:49 Žena Hanumana [71] Re: saarka
Levnější setová akvária bývají lepená i z poměrně tenkého skla. Zkuste se poptat i nějakého sklenáře na kolik by to přišlo u něj, v akvaristikách pokud nabízejí i akvária bývají zbytečně předražená. Navíc jsem si nechala rovnou uříznout i krycí skla a v rohu krycího skla i otvor na případný filtr a topení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.11.2018 18:50 Muž Cherchan [7] Re: saarka
Podložka byť nemusí ale zmenšuje sa riziko, že sa doškriabe nábytok. Topítko pokiaľ nechcete chovať ryby náročné na teplo napr. bettu potrebovať nebudete. Filter má klasický setový problém- príliš malý objem filtračnej hmoty k pomeru celkovej veľkosti filtra. Najlepšia varianta pre vnútorný filter, pomer výkon /cena, je čerpadlo atman + kocka biomolitanu.
Čo, sa týka svetla tak tam som nenašiel jeho svietivosť v lm, čiže to posúdiť neviem ale dosť pravdepodobne nebude zrovna najsilnejšie.
Najlepšie, čo môžete spraviť je kúpiť si čisté AQ ( bez vnútorností- vybavenia) a filter osvetlenie a daľšie náležitosti k tomu určené poriešiť na fóru. Takto možno ešte aj ušetríte alebo aspoň dostanete za svoje peniaze najlepší pomer výkon/ cena. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2018 18:19 Žena saarka [21] Re: bobik0cz
Teda máte to moooc pěkné doma ;-). Dobrá dejme tomu že se plácnu přes kapsu :) A vzala bych zatím Aquatlantis Advance 50, v setu je filtrace, ta je dobrá?? Topení nebude třeba??Mám pod něj dát podložku?? Jak to máte tak krásné bez chemie. Co by jste ještě poradil že k tomu potřebujeme??Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2018 18:00 Žena saarka [21] Re: saarka
A blbý dotaz pod Aquatlantis když má to plastove ohraničení na dně, má být pod ním podložka??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.11.2018 17:54 Muž bobikcz [135] - ups .... ono to roste :)Re: saarka
Menší objem bude náchylnější na začátečnické chyby, proto se začátečníkům doporučují raději objemy okolo 80-100l. (prostě se to např. snadněji nepřekrmí nebo nepřerybní) :-P

"firmu dennerle nebo aquatlantis," jsou to kvalinější výrobci

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2018 17:35 Žena saarka [21] Re: Xlienka
Dobrý den, a můžu vědět proč?? Ano ano celý den na to myslím a rozhodla jsem se, že vezmeme 30 uvidíme zda ho to bude bavit a pokud ano tak uděláme větší okolo 100.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.11.2018 16:42 Žena Xlienka [276] - AmerikaRe: saarka
Pokud chcete zkusit nějaké funkční setové plivátko tak doporučuji spíše firmu dennerle nebo aquatlantis, ale stejně bych volila minimálně 30l lépe 60l.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2018 13:26 Žena saarka [21] Re: PetrO
No jo to je teda něco, ale zase takového obra jsem fakt nemyslela :-D
No je to záležitost asi tak za 2 roky...tak uvidíme jak nám půjde to plivátko
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2018 12:51 Muž PetrO [752] Re: saarka
To je skok :-)
Jako, třeba něco takového?

rybicky.net/nadrze/29014-3000

Rozhodně bude lepší to probrat s manželem ;-)
Nápad to není zlej, ale ono je to hlavně o penězích, údržbě, času. Taky je potřeba si ujasnit, jestli u toho opravdu zůstanu, jinak budete mít zabudovanou maxivanu ve zdi. Taky se něco takového musí pořádně vymyslet - z které strany se v tom vrtat, kam se bude odkalovat a vypouštět voda, odkud napouštět, jakou techniku..

Ale od dvacetilitrového setu od AquaElu je to megaskok :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2018 12:29 Muž Strakááč [138] - Jižní Amerika a (Truhlář)Re: saarka
+1000...
Jen vyřešit šířku stěny vs šířku akvaria... 50x50x150by byl asi minimální rozměr kterej bych cpal do zdi. Klidně 60, 70cm vejsku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   14.11.2018 12:20 Žena saarka [21] Re: PetrO
Včera jsem čučela do PC do 2:00 a je to bomba, když to má někdo krásné. Dnes kolegyně vnukla nápad...manžel mě asi zabije. Opravujeme starý dům, má dlouhou tmavou chodbu..tak bych chtěla zasadit akvárko do zdi, svítilo by na chodbě a koukala bych na něj i v obýváku :-D hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.11.2018 09:07 Muž PetrO [752] Re: saarka
Tyhle sety..opravdu nevím, jaké jsou. Ten shrimp 3o set doma máme a nakonec opravdu zůstalo jen akvárium. Ale tím nechci říct, že by ty sety byly špatné.
Všeobecně se ale uvádí, že je lepší seskládat vše zvlášť.

Asi takhle - pokud pořídíte set a u akvaristiky zůstanete, tak zcela určitě většinu setových věcí časem nahradíte.
A možná pořídíte i větší akvárium (takhle vše proběhlo u nás, setový AquaEl byl původně pořízen pro dceru ;-) ).
Pokud u toho nevydržíte, tak je jedno jaké akvárium skončí na půdě.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.11.2018 05:57 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: saarka
Za sebe bych doporučil aspoň 100l. Pokud teda nejste omezeni prostorem. Rovnováha se v tom udrží mnohem snadněji a dá se tam už dát trochu ryb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2018 00:26 Žena saarka [21] Re: saarka
A co tedy toto??AquaEl Leddy 60 akvarijní set 54 l černý Bude stačit v zákl. výbavě, nebo AquaEl Pearl High 40 rovné. Jakého výrobce akv. preferujete. Tyto vypadají docela hezky

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2018 00:00 Žena saarka [21] Re: PetrO
Děkuji. No uvidíme snad se nám zadaří a bude z dárku radost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2018 23:49 Žena Hanumana [71] Re: PetrO
Topítko záleží na osazenstvu, ale ve spoustě případů vůbec není nutné pokud nebude akvárium na nevytápěné chodbě. Taky jsem myslela pořídit zvlášť akvárium a příslušenství.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2018 23:38 Muž PetrO [752] Re: saarka
Také jsme pořídili původně AquaEl Shrimp set 30 a z celého setu zůstalo nakonec jen to akvárium.
Osobně si myslím, že je lepší koupit samotné akvárium 60x30x30 a k tomu dokoupit filtr a světlo. Třeba

www.rostlinna-akvaria.cz/…

Filtr používáme

www.rostlinna-akvaria.cz/…

Ale klidně by mohla být čerpací hlava s kostkou biomolitanu.

Plus nějaké topítko.

Možná to vyjde dráž než set, ale ve finále bych to už dnes také radši udělal nějak takhle..

Jinak přeji hodně zdaru v zařizování ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2018 23:14 Žena saarka [21] – Re: Hanumana
To já si nechám poradit.. ..nejsem zase takový knihomol abych to 100 let nastudovávala...mám malinko většího koníčka, takže nemám tolik času. Stačí, že už 2 večer ponocuji ;-)
Mám ráda, když už něco mám, aby to bylo hezké a aspoň trochu to mělo hlavu a patu a zúčastnění "nestrádali" :-D

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2018 22:53 Žena Hanumana [71] Re: saarka
Neříkám že to nejde, bettu tam klidně dejte ale samotnou. Když ji na stěnu pověste zrcátko tak se bude předvádět a bude na co koukat ikdyz bude sama. Je možné že budete mít štěstí a vše bude klapat. Jen jsem myslela na citlivé srdce malého děcka, přece jenom my dospělí to bereme jinak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2018 22:46 Žena saarka [21] Re: Hanumana
Manželova sestřenice nás navnadila, její dcera měla bettu v malém holém akvárku snad 4 roky. Tak já s takovou radostí, že uděláme větší a hezké a dáme tam tu nádheru a vy tak :-(.... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2018 22:36 Žena Hanumana [71] Re: saarka
Krevety jsou potvory na nezajete akvárium tak bych je moc nedoporučovala z pohledu toho že by mohli hned na začátek pomřít a syn by byl smutný. Beta je tu taky jako jedna z nejčastějších marodu, ale je to i tím že už v prodejně bývají v mizerné kondici. Já být na vašem místě a mít prostor tak pořídím akvárium aspoň 60x30x30 a dám do něj nějaké hodně odolné ryby (hlavně kvůli synovi), k tomu světlo, filtr a obyčejný písek. Podle mě objem kam se dá dát už pár rybek a přitom s údržbou to vyjde nastejno jako male. Ale neříkám že je to nutne ano
Edit: čistič je spíš v uvozovkách. Dala bych šneky, ať už obyčejné okruzaky nebo nějakou neritin nebo clinktona a nebo ampularie (ta je ale dost velika). Pokud chcete nejakou rybu na dno tak asi myslíte panceřníčky. Ti by taky mohli být (ale do 20 litrů asi spis ne)ale úplný uklízecky to nejsou ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2018 22:32 Žena saarka [21] Re: Anthrax
Prý jsou nějací 2-5cm tak jsem myslela že ten by šel.A co tedy jako čističe, šneka?? No s krevetou s tím počítám, že buď bude mít betta dobrou ňamku a nebo společnost :-). A větší to je kolik???
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2018 21:38 R Muž Anthrax [4786] Re: saarka
Zdravím, ancistruse určitě né. Koukni se jak to je velká ryba. Pro bettu je ten objem ok. Ale to topítko má fixní teplotu 25 stupňů. Ideálnější by bylo tak o dva stupně víc. No a je celkem dost možné že betta krevetky zbaští. :-) Takže za mě buď betta nebo krevetky. Pokud krevetky, tak bych dal alespoň 8.
Ale pro sedmileté dítě bych doporučil větší objem. Tohle plivátko mu neodpustí moc chyb. Větší akvárium toho snese víc. Výměny vody jsou individuální. Obecně čím větší akvárko tím méně časté výměny vody bývají zapotřebí. Ale záleží na spoustě faktorů (osádka, krmení, množství rostlin atd.). Ve dvaceti litrech bych být vámi měnil 1/3 objemu dvakrát týdně. Po čase, až se prostředí v nádrži ustálí, třeba bude stačit výměna 1/3 jednou týdně. Ale to je jen odhad. :-)
Samozřejmě s nasazením ryb bych počkal až se akvárko pořádně zaběhne. Čili zhruba měsíc. U krevetek klidně déle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2018 21:18 Žena saarka [21] – Začínáme
Dobrý den. Prosím o radu. Syn si na výlovu natahal celou dětskou vaničku rybiček.Poctivě se o ně už 3 týden stará a rybky kupodivu i bez vzduchu žijí :-). Do té doby než přijdou mrazy. Přemýšlím, že bych mu pořídila akvárko. Myslela jsem si na AquaEl Shrimp Smart akvarijní set 20lpro bettu, nějaké rostlinky, 4 krevetky a třeba jedno M ancistruse. Pokud by to nebylo moc na tak malé akvárko. Ale někteří nás zrazují, že tyto malá akvárka jsou na....
Tak nevím, ale přijde nám pro kluka (7 let) zbytečné pořizovat nějaké velké.
A ještě jak často se mění voda v takto malém akv. 1x za týden??? Děkuji za rady

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   23.05.2018 07:06 R Muž ctibum [6926] Re: Maq
CO2 měla jen v Lučním a poslední rok jela bez něj (když pominu CO2 Vital). A z deníků mi přišlo, že hlavní problémy s rostlinami plynuly z nedostatku času na údržbu.
Chci tím říct, jestli není pro úplného začátečníka, který navíc nemá konkrétní plán, jednodušší stavět na tom, co by v té vodě mělo jít, než se hned puštět do RO.
Ale je to názor Pražáka, který vodu řešit nemusí a který to neláme přes koleno a když něco výrazně neroste, tak zkusí něco jinýho, takže se hádat nebudu... pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2018 22:49 Maq Re: ctibum
Tak dávala céóčko, dvě třetiny seznamu nerostly, a ten zbytek byl krásný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2018 22:17 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Maq
Ale na živorodky je to super a spousta rostlin v tom poroste ráda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2018 20:52 Maq Re: snad
Brněnská voda.
Měl bys si rovnou dát na seznam reverzní osmózu. Myslím to úplně vážně. Pořídíš ji za ty peníze, co jsi ušetřil na výživném substrátu, a na rozdíl od něj tím zásadně pomůžeš rybám a rostlinám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2018 18:52 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: snad
snad napsal: rád bych přistoupil k pořízení akvária a neživé výbavy.
Ja by som odporučil zaradiť do zoznamu i hadicu a čerpadlo na výmenu vody, ono meniť 30 % vody v 200 l akvárku vedrami nie je veľká psina. Takto napustím do vane, hadicou vypustím do WC, potom ju napojím na čerpadlo vo vani, kým vypijem kávu je voda v akvárku, a hlavne -- baví ma to, teda sledovať ako voda v akva pribúda a káva vonia :-D

Len pozor na to, ako vysoko to akvárko je, nie každé bežne dostupné akvaristické čerpadlo vytlačí vodu vysoko...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2018 18:32 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: snad
Vodu máš dost tvrdou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2018 17:45 snad Re: vaaclav
Fotka k příspěvku Z kohoutku mi teče viz obrázek :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.05.2018 15:59 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: snad
Dcera studuje v Brně. Mohu po ní poslat ceratophyllum nebo nějaké kryptokoryny (wendtii, pontederifolia).

Edit. Jedna akvaristka v Brně bohužel nedávno zemřela a její dcera se před dvěma týdny v diskusi ptala, zda by někdo nekoupil její akvária rybicky.net/nadrze/21167
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2018 15:51 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: snad
Zjisti si co ti teče z kohoutku aby jsi věděl co a jak. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2018 15:32 snad Re: vaaclav
Jsem z Brna. Akvárko bude cca 10.6. připraveno k osázení (lepí mi ho na míru, tak to bude trochu trvat). Samozřejmě rád nakoupím rostlinky nejlépe od akvaristy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2018 15:30 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: snad
Vaaclav má dobrou poznámku. Nehledej rostliny v obchodech, ale zjisti, jaké zkušené akvaristy s přebytky rostlin máš v blízkosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2018 15:20 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: snad
Jestli to není tajemství tak odkud přibližně jsi. Rostliny se dají sehnat celkem za levný peníz nebo i zadarmo. rybicky.net/inzeraty/prebytky/rostliny na Pražských srazech dokonce ve velkém množství. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.05.2018 15:06 snad
Díky všem za rady a rád bych poznamenal, že výživný substrát jsem si už definitivně vyškrtnul ze seznamu :-)

Jinak mi z toho už jde hlava kolem. Velký echinodorus? Když hledám echinodorus, najdu vyšší desítky druhů :(
Mně jsou ty rostlinky totálně volný, v tom kladným smyslu, že se mi všechny líbí a je mi úplně putna, co tam dám, pokud to bude pěkně středně hustě až hustě zarostlý a bude se tam dařit malým nenáročným hejnovým rybkám a všechny ta havěť tam bude spokojená. Fakt mi to nemusí ladit ke koberci nebo nábytku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2018 14:46 R Muž afc1886 [14697] Re: snad
Fotka k příspěvku :) Nemáš důvod se vzdávat rybicky.net/atlasrostlin/cryptocoryne_wendtii_tropica ,já ji mám v akváriu 50 cm vysokém a pořád mi přibývá, že nevím co s ní. Když už se mi zdá, že jsem ji vymezil místo v akváriu, tak vyleze někde nečekaně.
Edit- Totoo je fotka z pravého zadního rohu, kde se dostanu jen tak tak telefónem. Jinak ji mám zasazenou v přední části akvária.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -3   22.05.2018 14:37 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: snad
Výška 50 cm?

Doprostřed jeden velký echinodorus.

Nebo deset rostlin Cryptocoryne aponogetiifolia.

Obojí ještě doplnit něčím nízkým, nenáročným na svétlo.

Nebo dej kombinaci leknínů a kryptocoryn.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   22.05.2018 14:29 R Muž Anthrax [4786] Re: snad
Já bych ti doporučil dát třeba 2-3 druhy dopředu, 2-3 dozadu a něco na hladinu (třeba růžkatec) a něco na dekorace. Vždycky se může stat, že i té nejméně náročné rostlině se u tebe nemusí dařit. A co potom. Hlavne tam těch rostlin nasaď hodně, co se týče množství,, ať nedáš šanci řasám. Na to z ktereho světadílu ta rostlina je bych moc nehleděl, hlavně aby odvedla svou práci. Stejnak jsou všechny z pěstírny. ;-)

Tady si můžeš vyhledat rostliny přesně podle tvých požadavků rybicky.net/atlasrostlin/hledat/ :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.05.2018 14:24 Muž ZDRI [1415] Re: snad
Pokud se Ti líbí Egeria densa, ještě více se Ti bude líbit Egeria najas. Je taková hezčí, jemnější a snáší vyšší teplotu. Obě jsou klasický rychle rostoucí plevel, ideální do nově založeného akvária (postupně ji ale pak budeš v akvárku omezovat, protože roste až moc a pořád se musí prostřihávat/vyhazovat). S většinou poznatků v článcích JirkyŠ souhlasím, ale zrovna tato Egeria se může sázet i do dna, krásně koření. I když ji nezasadíš, stejně má tendenci vysílat vzdušné kořeny a kotvit se do dna.

Nepíšeš, odkud jsi, kdybys měl cestu kolem ČB, mohu věnovat plnou krabici hezkých zdravých kytek (E.najas).

PS: Hodně bych si rozmyslel nějaký "výživný substrát", pro začátečníka je hodně těžké s ním pracovat.

PPS: Valisneria torta dopředu mi nepřijde jako nejlepší nápad. To, co se v ČR pod tímto názvem prodává, je reálně mnohem vyšší a udělá neprostupnou hustou clonu (mám ji doma také ...).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2018 14:21 snad Re: JirkaŠčobák
Vida, úplně jsem pominul fakt, že musím zohlednit výšku akvária. Vzal jsem to znovu a trochu poctivěji.

Představy:
- nenáročné
- do akvária 200l s výškou 50 cm (tj. vody asi 35-40 cm sloupec (?))
- nezdá se mi vhodné dávat tam pro začátek mnoho druhů, klidně tedy jen dva
- protože jsem koukal, že malé nenáročné hejnové rybky jsou například parmičky a dánia, které jsou z Asie, měl bych asi také pořídit rostliny z Asie, ať to má nějakou logiku

Dozadu:
Hygrophila angustifolia www.rataj-spk.cz/…

Do středu:
Hygrophila siamensis www.rataj-spk.cz/…

Nižší vzrůst dopředu, nenáročná:
Vallisneria Torta www.rataj-spk.cz/…

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [15] ...... 118

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 113260x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15-zacatecnik?od=701