Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Začátečník

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 78 Přejít na další stránku   1  
Začátečník
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2013 22:57 RedMan – Založení akvária - 32L
Zdravím, chystám se založit si akvárium a sháním si různé informace. Potřeboval bych poradit jestli bude takhle akvárium správně fungovat.
Rozměry: 50 x 25 x 25 cm (32L)

Topení již mám: JKA-H75W - pro 50-75L, (vadí že je pro větší akvárka?) Teplotu vody bych udržoval tak 23-24°C

Filr: www.akva-tera.cz/… + www.akva-tera.cz/…

Dno: na dno 2cm vrstva www.akva-tera.cz/… + 2cm vrstva www.akva-tera.cz/…

Světlo: Led pásky. Tady se úplně ztrácím, nějaká rada jak dlouhý pásek na 32L akvárko ?

Rostliny zatím nemám vybrané, ale budu vybírat z návodu co tady je. Takže nějaké nenáročné, rychle rostoucí.

Ryby taky prozatím nevím, to bych vybíral až při zaběhnutí akvária.

Budu ještě něco potřebovat ? Děkuji za veškeré rady.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2013 19:43 Baruda Re: romant
Chtěla bych Ti poděkovat ohledně včerejších rad s Nitrivcem. Dnes je voda mnohem lepší a konečně je v tom akvárku něco vidět. Jsem na to zvědavá, až se v neděli vrátim domů, jak to bude vypadat :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2013 15:52 R Muž romant [27987] Re: Baruda
Mě by teda zajímalo, co to budou za ryby do toho šera.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2013 15:20 Muž Jackalino [54] - MañanaRe: Baruda
Já koupil dvě jako doplňkový světlo k zářivkám a když svítí samostatně tak je to pěkný noční osvětlení ;-) ,výrobek působí kvalitně a je hezký a já ho koupil za 759,-Kč/kus.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2013 15:12 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Miso
Myslim, ze tohle je i pro planovany ucel (tmavsi akvarium) vyrazne lepsi. A jak pises, kdyby se zdalo svetla moc, na hladinu se da rybicky.net/atlasrostlin/ceratopteris_pteridoides a zabiji se dve mouchy jednou ranou. Ty rostliny pomuzou kvalite vody a pod nimi bude stin jak se chtelo. A pokud se bude chtit vic svetla, proste se vyhodi.

Myslim, ze takove reseni je rozhodne lepsi, nez si pak trhat vlasy, ze to svetlo je malo i na to, aby clovek do toho slusne videl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   08.08.2013 14:52 Muž Miso [470] Re: Baruda
zober toto akvaristika24.sk/…
a ked tak akvarko zatien rastlinamy ako ti bolo uz poradene
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2013 14:47 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Baruda
Obavam se, ze s takovymto osvetlenim tak velkeho akvaria muzes na rostliny zapomenout. Mozna primo pod tim poroste nejaka rostlina u hladiny, mozna to zvladne nejaky Anubias, ale tim jsme asi tak skoncili...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2013 14:25 Baruda Re: Designer
Akvárko je 126l, 80x35x40. Mám tam ryby, které mají raději tmu nebo šero, proto se snažím vymyslet něco, co by vyhovovalo jak rybkám tak rostlinkám...Proto jsem si myslela, že když dam osvětlení n tu kratší stranu a kytky doprostřed pod to, vyhovovalo by to všemu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2013 14:21 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Baruda
Padlo nekde jak je to akvarko velke? Ja to nemuzu najit a to je pak tezke hodnotit osvetleni. Ale mozna jsem jen tohle tema prohledal spatne, muze byt...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2013 14:15 Baruda Re: Ivoš
Tak jsem nakonec asi nejspíš vybrala tuhle...
akvaristika24.sk/…
Musím sice přeskládat akvárium, ale to nevadí. Rozhodlla jsem se, že dam zářivku doprostředka těch delších stěn a pod něj rozmístim kytky. To by mělo vyhovovat jak rybám, tak kytkám.... Co vy na to?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2013 10:42 baruda Re: Ivoš, Geralt
Děkuji za návrhy a doporučení, určitě je vezmu vpotaz. Uvidim, co se dá sehnat u nás ve zverimexu :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2013 09:35 Muž Ivoš [1061] - CichlidyRe: baruda
No tak každopádně ledkové osvětlení hřeje nejméně. Pokud chceš aby ti rostly kytky a přitom ryby měly šero, tak nejlepší je pěstovat takové kytky, které zastíní hladinu. Každopádně se v takovém akvárku nebude dařit rostlinám vyloženě světlomilným. Při výběru rostlin (a koneckonců i světla) je dobré vycházet z výšky akvária. Takovou univerzální rostlinou je anubias protože má mnoho forem -od nízkých trsů až po vysoká "košťata"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2013 09:34 Muž geralt [11] Re: baruda
a čo tak vhodne dimenzované osvetlenie bez ohľadu na jeho "výhrevnosť", veď tieto horúčavy sú pár dní v roku (môžeš svietiť menej).... a celý zvyšok roka budeš mať osvetlenie vyhovujúce aj rastlinám, rybám aj tebe
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2013 09:24 baruda Re: Ivoš
No spíš potřebuju něco, aby mi tam rostly kytky. Ryby jsou vidět i za denního světla, ale to kytkám nestačí. Kdybych tam dala normální zářivku, tak mi to bude moc ohřívat vodu, což momentálně teda opravdu nepotřebuju, spíš opak :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2013 09:21 Muž Ivoš [1061] - CichlidyRe: baruda
Takže sháníš osvětlení víceméně jen k tomu, abys viděla na ryby, pokud to dobře chápu? V tom případě by asi bylo nejvhodnější nějaké poddimenzované LED osvětlení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2013 09:03 baruda – zářivka
Ještě bych potřebovala prosím, poradit. Schání zářivku pro rostliny, ale aby hřála jen minimálně a pokud možno, aby moc neosvětlovala akvárko z důvodu chovu ryb, které mají radši přítmí. Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2013 18:29 R Muž romant [27987] Re: baruda
Nirtivec dávkuj hned, zákal se ještě zvětší, ale to je normální.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2013 18:27 baruda Re: romant
Ano, bohužel, je to tak, byli jsme nedočaví. Ve zverimexu mi dali i ten BioNitrivec, ale řikali mi, že mam nejdřív tu vodu vyčistit tim EasyBalance a až pak tam dát ten Nitrivec, když sem to pak ale doma studovala, tak sem si taky řikala, že to mam dát obráceně. Pochopila jsem tedy, že se to tam nemá dávat současně? Kdy tam tedy mohu dát Nitrivec, když jsem tam dnes nalila ten EasyBalance
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2013 18:20 R Muž romant [27987] Re: baruda
Takže klasická chybka nedočkavého začátečníka, ryby hned po založení, to doporučím ještě jiný účinný přípravek a tím je Nitrivec, protože se může velmi lehce stát, že bude přítomno nadlimitní množství dusíkatých látek a Nitrivec s tímto bude efektivně bojovat. Svoje doporučení pozměním do doby než bude aplikován Nitrivec, vodu měnit, to je jistota, nálevník je teď až další problém, daleko horší můžou bejt ty N látky. Nikoho nekrmit, to by jenom situaci podporovalo.
Edit: Dopuručuji k přečtení odkazy jenž jsou uvedeny v tomto vlákně v tom modrým pruhu na začátku stránky. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2013 18:09 baruda Re: romant
Děkuji za odpověď, snad se to rychle vyčistí, ráda bych už koukala na ryby a ne jen rozpoznávala jejich obrysy :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2013 18:07 R Muž romant [27987] Re: baruda
Nechat bejt v klidu, vodu neměnit, do akva nijak nezasahovat, za několik dní se to dočistí. Pokud by tam byla rybí osádka zavést intenzivní vzduchování. Předmětný přípravek použít možno, ale platí o něm co jsem napsal v první reakci, na nálevníka není primárně určen, na toho zabírá nejlépe to nicnedělání.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2013 18:05 baruda Re: romant
Fotka k příspěvku Ano, je to nově zařízené akvárium. Bohužel fotka neni moc kvalitní a asi to tam neni tak docela vidět, ale přijde mi to nazelenalé.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2013 17:59 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
mlhu vyřeší i čas, takže stačí použít podle návodu a čekat jestli to přejde. případně do vyčerpání obsahu lahvičky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2013 17:59 R Muž romant [27987] Re: baruda
Mlha v akváriu, to je širokej pojem, ale jestli se jedná o akvo čerstvě založený, což ve smyslu tohoto vlákna předpokládám, tak by to mohl být zákal způsobený nálevníky, ale na určení by byla vhodná fotka předmětný nádrže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2013 17:55 baruda Re: romant
Dostala jsem to dneska v MaxExoticu, říkali, že by to mělo napravit "mlhu" v akváriu, ale na lahvičče se nepíše, jak dlouho to tam lejt
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2013 17:50 R Muž romant [27987] Re: baruda
Jako takovou psychologickou podporu používat můžeš, ale i bez obdobných berliček se dá v pohodě fungovat. Měnit pravidelně týdně min. 1/3 objemu akva vytemperovaný vody a je to pořešený. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2013 17:39 baruda
Nevíte, prosím, jak dlouho se má v akvárku používat Tetra Easy Balance??Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2013 10:05 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
pochopil jsem správně, že to má být normální rybička do akvária? pak ten zákal je nepodstatný a problém teprve přijde. nebo je
to jen ukázková nádoba a do týdne půjde do zpátky do vody?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.08.2013 09:39 Muž Ivoš [1061] - CichlidyRe: b.kohoutova.b
S tím hypermanganem opatrně, on se nezdá. Doporučuju dávkování nejdřív vyzkoušet v čisté vodě aby bylo vidět, kolik je potřeba na bleděrůžové zabarvení, to mlíko bude zkreslovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2013 09:19 Muž Ivoš [1061] - CichlidyRe: b.kohoutova.b
No tak rychle ukázat dětem a pustit;-)
Pokud to je vyloženě mléčný zákal(ne zvířené dno, což se od sumce dá předpokládat), tak to nejspíš budou nálevníci a podobné brebery. Tady nezabírá výměna vody ale třeba hypermangán(prodává se v lékárně). Vodu obarvit do slabě růžova, za pár dní se se voda vyčistí a zmizí i ta růžová barva. Sumce to chce ale po dobu působení odlovit jinam.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2013 09:06 b.kohoutova.b Re: Ičin
Založené je od neděle, ale řekla bych, že se zákal zhoršuje
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2013 08:59 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
jak dlouho je akvárium založené? pokud se rozhodnete si ho nechat, tak ho pak zabijte. do přírody už se nebude hodit. velká ryba v malém akvárium omezí růst a nikdy už se plně nevyvine. skladba potravy taky nebude přirozená a v rybníku by nemusel přežít. to že je to podmírová ryba a neměla být lovena nechme stranou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2013 08:47 b.kohoutova.b Re: Ivoš
Jsem srozumněná s tim, že ho jednou pustíme. Máme ho spíše z toho důvodu, že přítel vede rybářský kroužek a chtěl si ho kvůli dětem nechat doma v nádrži, kde má nástažné rybičky.
Aby ho mohl dětem na kroužku ukázat, protože i přes pokus ulovení sumce při nočních lovech se jim ho ulovit nepodařilo, a tak některé děti viděly sumce až po roce a některé vůbec.
Když jsem toho mrňouse ale viděla, tak sem řekla, že prostě půjde do akvárka. Nic u nás nebude mít zadarmo, i potravu si bude muset ulovit sám. A podle toho, jak byl dneska ráno napapanej, tak si myslim, že to odnes jeden hrouzek :-D :-D.
Přesto bych se chtěla toho zákalu nějak zbavit. Přeci jen je pěkné, když se probudíte a na dobré ráno vás ta ryba přijede pozdravit :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2013 08:40 Muž Ivoš [1061] - CichlidyRe: b.kohoutov.b
No, myslím, že i sumeček americký by byl to takového akvária moc velký. Tady nemá vůbec cenu řešit zákal protože i když ten sumec v takovém akvárku nikdy pořádně nevyroste, tak se do něj za pár týdnů/měsíců zkrátka nevejde tak jako tak.
Čili - od samého začátku je všechno špatně -sumce pustit a chytit místo něj pár hrouzků.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2013 08:32 Muž Ivoš [1061] - CichlidyRe: Janka
No a jsi prakticky tam, kde jsi byla. Někdo tvrdí vodu měnit, jiný neměnit atd. Přitom všichni vycházíme z vlastních zkušeností. A tak to budeš mít ve všem, na co se časem budeš ptát. kolik ryb, zda hnojit, jak svítit atd. atd.
Pamatuj, že univerzálně platné rady prakticky neexistují a že vše, co bude probíhat ve tvém akvárku vždy musíš chápat v širších souvislostech, které se navzájem ovlivňují (voda-světlo-teplo -živiny + mnoho dalších neznámých faktorů), nikdy jako jeden problém vytržený z kontextu.
Jako začátečník se především zaměř na výběr správné skladby ryb. Toto máš patrně zmáknuté. Vše ostatní řeš časem.
Říká se, že největší hypochondři jsou doktoři protože vědí, co všechno existuje za nemoci a že i z obyčejné rýmičky se teoreticky může vyklubat třeba bahenní zimnice. Takže nejen nedostatek ale i přemíra informací škodí.

Mimochodem, víš proč by romant nemohl být porodníkem???
Protože by měl tendence měnit těhulkám 1/3 plodové vody týdně :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2013 08:23 b.kohoutov.b
Ahoj, s přítelem jsme měli dlouho sen, že si pořídíme akvárium se sumečkem. U rodičů jsme měli 350l akvárium minimálně 10 let, a tak jsem si myslela, že tohle bude podobné, tedy alespoň v základech. Bohužel nám selhal silikon a 2x nám to vytopilo obývák. Veškeré pokusy o nápravu krásného akvária padly s udanou cenou za opravu, a tak vešekeré vybavení skončilo v odkládací místnosti.
Ale zpět k našemu akvárku. Asi je brzy na nějaké závěry. Pořídili jsme si 126l akvárium. Písek a kameny jsem použila částečně z akvária od rodičů. Koupený štěrk jsem promyla a propláchla ve vodě, kořen jsem nechala "odpučet" a nasáknout vodou předem. Filtr jsme pořídili Claro 1000 Diversa, výkon má 1000l/hod.
Bohužel bydlíme v podkrovním bytě, tak máme celkem pěkné teploty, takže i voda v akváriu je teplejší, ale vzhledem k tomu, že se nejedná o koupené ryby, ale o ryby ulovené, teplota by jim vadit neměla.
Po veškeré instalaci a spokojenosti se vzhledem akvária se nám hned druhý den voda zakalila. Vypadá to, jako by tam byla mlha. Dočetla jsem se, že je to normální, a že to za pár dní přejde, ale zdá se mi, že je to horší a horší. Filtr nám v těchto vedrech běží naplno, tak nevím, zda je to dobře.
Rostliny máme zatím jen tři, protože v akváriu nemůžeme denně několik hodin svítit z důvodu chovu sumce. Jsem srozumněná s tím, že tam ty rostliny prostě nepůjdou, ale co bych pro naše sumčí miminko neudělala :).
Byla bych proto ráda za každou radu, kterou od Vás dostanu ohledně zákalu.
S "Miminkem" tam samozřejmě máme i potravu pro něj (živé rybičky).
Předem díky za odpověď
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2013 17:17 Muž Miso [470] Re: Janka
no ja este pritvrdim :) , vodu men teraz aspon 2x tyzdenne 1/3 - 1/2 vyhnes sa pripadnemu nastupu rias (prve dva tyzdne). Try tyzdne zabeh pre zaciatocnika podla mna minimum, proste ryby tam daj az ked si budes ista ze je situacia v akva vpohode a stabilna, nebude dobre riesit nejaky pruser ked tam budu ryby.
Nepises ake mas svetlo, ale zacni na 6hod prvy tyzden (casovacie hodiny su samozrejmost) a potom postupne pridavaj aby si sa za tie dva-try tyzdne dostala na konecnych 8-10h (podla potreby)
Neonky by si zasluzili vecsie akva, preto sa spominaju tie modre ze su mensie pripadne pozri nejaky druh Razboriek, Otici ok, kombinacia Bojovnica Cichavec neviem, nemal som.
Edit: sprav profil a foto
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2013 17:03 R Muž romant [27987] Re: Janka
Kolega to napsal trefně, jen co je pravda, ale v jednom s ním za jedno nebudu a to je ta výměna vody. Neříkám bejt fanatik jako třeba já, že měním první měsíc po založení třeba denně 1/3, ale jednou, dvakrát týdně by se vyměnit i u nově založenýho mohlo a hlavně měnit v momentě přidávání ryb a to jak před, tak po přidání, čímž se eliminuje možný skokový výskyt nežádoucích N látek. :-)
Edit: Stran těch ryb se beťák s čichavcema zakrslejma snese, neonky modrý jsou doporučovaný do akvárií spíše rozměrově menších, což u Tebe nemusí být a můžeš volit ty červený, otíky bych přidával až jako poslední, až bude akvárium řádně zaběhnutý, takže po dvou měsících. Nítěnkama a zvláštěpak mraženejma nekrmit, s živejma se to musí tak trošku umět, možno krmit třeba mraženejma patentkama(před podáváním rozmrazit a propláchnout vodou). Ryby dávat postupně ne všechny najednou a při spozorování nestandartního chování, třeba shlukování se u hladiny a snaze se nadechovat, měnit vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   06.08.2013 16:59 Muž Ivoš [1061] - CichlidyRe: Janka
Janko, hlavně klídek;-) Ty jsi evidentně začátečnice, která pročetla o akvaristice kde co a teď z toho máš v hlavě slušný guláš.
3 týdny je na záběh akvária až až ale budiž, proč ne. Není důvod během této doby měnit vodu.
Vlastně nedělej nic, jenom trochu sviť rostlinám ale nepřeháněj to.
Co se týče pořadí osidlování, tak se řiď zásadou: nejdříve ty nejmenší a nejméně agresivní ryby, teprve až si zvyknou (stačí pár dní), tak ryby, které jsou větší či více od rány. Vůbec bych se nebál umístit do akvárka párek čichavců zakrslých už teď.
Slepou hladinu taky neřeš, nejspíš zmizí do týdne sama, případně můžeš povlak z hladiny stáhnout novinama.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2013 16:19 Janka – Začátek
Zdravím, všechny zkušené akvaristy! Začínám. Nově založené akvarium 80x35x45-písek flexi obklady,zrn. 1-2.Kořen,kameny, živé rostliny. Filtr Eheim Aquaball,topítko samozřejmě. Nejsou žádné ryby. Zaběhnout 3 týdny.
Dotazy: Jak po ty 3týdnyčasto měnit vodu a musím odkalovat? Jak se zbavit slepé hladiny-způsobilo to hnojivo pro rostliny?(JBL Kugeln do substrátu)+trochu Aqua Bio-výživa vod. rostlin) Kůli osídlení filtru "dobrými bakteriemi"přidán - Serra Bio Nitrivec.Co dělat pro zlepšení nitrifikace a dobrých podmínek pro ryby i rostliny? viz. slepá hladina zmizí?
Mám samce Betty Splendens v malém akva - plánuji přendat do velkého akvária.
Mohou být tyto ryby s ním:
15ks neonka červená - je pro začátečníka vhodná? Doporučována často "modrá"-proč?
6ks otík na ožírání řas
Ráda bych 1 pár Čichavce zakrslého - snese se s Beťákem? Může se krmit nitěnkami? Na netu jsem četla, že dost často Čichavec zemře po krmení nitěnkami.
Po 3 týdnech, jaké pořadí zvolit v osídlování rybami? Čistit a měnit vodu jak často s prvními rybami? Můžu Betáka tam dát dříve třeba-po2 týdnech?
Či jiné ryby zvolit? Jsem fakt začátečník.
Moc díky za odpovědi.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2013 20:19 Muž Jiri_99 [425] Re: FD
Já mám v akváriu spousty bublinatky U. Gibba rybicky.net/atlasrostlin/utricularia_gibba a potěr gupek v ní rejdí naprosto bez problémů.. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2013 17:20 R Muž romant [27987] Re: neonkaryba
Když neonky tak modrý a když živorodky, tak třeba endlerky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2013 17:19 neonkaryba Re: amrtin
neonky červené a řivorodky ostrotlame žluté, velikost je 54l
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   22.07.2013 16:35 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: amrtin
radši vyhazovat okřehek jak rybky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2013 15:58 amrtin Re: neonkaryba
Takže rostlinky už víš,teď ještě ke skladbě ryb:jak je akva velké?Kombinace neonek(jakých?) a živorodek není moc šťastná-neonky maj rády kyselejší vodu a živorodky zásaditější.Ale to žádná katastrofa není,spíš by mě zajímala ta velikost akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2013 15:27 amrtin Re: Ičin
Zrovna ten okřehek bych moc nedoporučoval,protože se dokáže nekontrolovatelně množit až zaroste hladinu a kdo nechce takřka denně tu hladinu uklízet,tak raději nee ;-) Ale je dobrej na "uklízení" oxidů dusíku i když tady je lepší ta Pistia ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2013 15:05 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
anubias, pistia, okřehek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2013 14:45 amrtin Re: neonkaryba
Egeria densa,jávský mech,Hnědovka křídlatá,Růžkatec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2013 14:36 neonkaryba Re: amrtin
světlo mají, rybky tam jsou 7 neonek, 2 živorodky. a které nenáročné rostlinky to jsou?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [78] ...... 118

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 113010x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15-zacatecnik?od=3851