Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Začátečník

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 5 Přejít na další stránku   1  
Začátečník
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2021 17:47 Žena Korny [72] Re: DavidDrlos
Ide o to, keďže sú to ryby amazonky tak potrebuju ako priestor na plávanie tak aj určitý počet (aspoň 10 ks) aby boli spokojné. Síce sú to čistotné ryby i tak produkujú odpad. A v akvariu s čistým objem cca. 15 litrov mat 10 ryb čo potrebujú priestor je zle a dalo by sa to nazvať tyranim a mohli by zdochinat od najslabsich kusov. Aby to nebolo iba o neonkach tak ryby z jazier Tangalika a Malawi by sa ani nezmesti svojou veľkosťou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2021 17:21 DavidDrlos – Ryby do malých akvárií
Mám hrozně špatnou otázku, ale potřebuju pochopit princip.. Např. proč nedávat neonky do 20 litrových akvárií, co se stane? (Je to jen příklad, vím, že je to blbost, ale zajímá mě v čem je ten problém)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2021 11:55 Muž Radek87 [5] Re: Perlas
S tím krytem to mám stejné, ale myslím že je to asi podlahou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2021 11:42 Muž Perlas [546] Re: Lojza007
U stolku se mi trosku asi hnula bublinka, asi tak o milimetr. Tak snad to nespadne, sedeli jsme na nem chvilku dva, dohromady tak 170kg a drzelo to. Stul a akvatko maji stejnou pozici bubliny (trosku na levo) Kryt je v bubline a sedi na skle, nikde nejsou pod nim kabely. Tim padem kdyt je nejaky krivy :(

Jak jsem pridaval prezentaci a kyticky, tak mi vyskocilo, ze ty predni jsou narocne na svetlo (dobre to chapu, ze na intenzitu a delsi cas jak 8h sviceni?.), tak pujdou asi do kytek casem. Snad vydrzej. Koukal jsem pod kryt a teoreticky se tam muzou pridat jeste dalsi dve zarivky (ledky) a uz premyslim, ze bych tak mohl neco supnout :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2021 11:23 Muž Lojza007 [1180] Re: Perlas
Není jen nakřivo kryt, když je stůl rovně? Ještě se mohlo stát, že po zatížení se stůl nebo podlaha pod ním pohnula a proto to není v rovině.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2021 08:20 R Muž Anthrax [4739] Re: Perlas
S další osádkou (krevetky, rybky) bych nespěchal. Bezpečnější bude postupně přidávat živočichy až se akvárko trochu zajede. :-) Za cca měsíc rybky a krevetky klidně ještě později. Pokud je tam dáš nyní, tak riskuješ, že to nedají, minimálně je vystavíš ne zrovna kvalitnímu prostředí. Teď ti tam totiž budou lítat různé látky (NO2, NH3/NH4), které mohou živočichy klidně otrávit. www.akvarijni.cz/…
Ale dělnickou třídu v podobě okružáků můžeš přidat klidně už teď. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.06.2021 08:08 Muž hrochy [647] - low-cost, low-tech, old schoolRe: Perlas
Ahoj,
zkus i sledovat tohle vlákno: rybicky.net/forum/19452-darovani-vymena-akvarijnich-prebytku Třeba bude někdo něco nabízet ve tvém okolí. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2021 08:01 Muž Perlas [546] Re: Anthrax
Diky. Urcite to neberu jako kritiku. Jakekoliv poznatky k tomu date, tak nejsem tip, ze bych se urazel. Beru to jako rady. Tak ty sneky hodim jeste vedle. A s kytickama jsem to posral :/ btw: osazenstvo zkusim pridat jak se dostanu do obchodu, nebo pak skocim v pondeli do alvaristiky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.06.2021 04:42 R Muž Anthrax [4739] Re: Perlas
Ahoj, máš to pěkné. Jen si dovolím dvě poznámky. Není to kritika, jen postřehy.
Tyhle šneky (vidím neritinu a ještě něco?) jsi dávat ještě neměl. Nepatří do čerstvého akvária a neritina nebude mít nejspíš co žrát. Do čerstvě založeného akvária se hodí tak okružáci, levatky nebo piskořky.
Chybí ti tam nenáročné rychlerostoucí rostliny typu růžkatec, Egeria densa, Ludwigia repens. Nemusíš je tam mít dlouhodobě ale se zájezdem pomohou. Vytáhnou z vody přebytečné živiny, kterých může být v začátku hodně, tím pomohou akvárko rychleji stabilizovat. Tak ať dělá akvárko radost. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2021 22:39 Muž Perlas [546] Hotovo
Fotka k příspěvku Tal jsem to ted dodelal. Pak udelam prezentaci, filtr vali az moc a difuzor jsem stahl a rostlinky jsou tam jak na kolotoci. Pocity mam z toho smyseny. Btw: stul je rovny, v bubline, ale akvarko je nejaky krivy. Nemam rovnou hladinu. Uvidime jak to pojede dal. V hlave to vypadalo jinak nez jsem to tam uplacal :) tak snad to bude zit. A testy pokoupim. Diky
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2021 11:59 Muž jakaf [92] - Xify a paví očkaRe: Lojza007
Nazdar,musím ti dát za pravdu,já zakládal 70tku před 8mi týdny a vysadil jsem úmyslně egerie,růžkatec a mokřanku a teď pomalu začínám rostliny měnit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.06.2021 11:55 Muž Lojza007 [1180] Re: Perlas
Nedělej to ze začátku zbytečně složitý. Rostliny ti porostou v čemkoliv, hnojivo na 100l akvárium stojí pár desetikorun a vydrží ti několik měsíců, PMDD bude stát ještě míň. Pokud chceš náročnější rostliny, tak je lepší použít hnojivo přímo ke kořenům (kuličky, ampulky), cena opět pár desetikorun na řadu měsíců, doporučuju si o tom přečíst třeba u Surpana, ohledně hnojení má pěkný články a řadu zkušeností.
Ušetřený peníze za drahý substrát pak vraž do testů, pokud chceš náročnější rostliny, musíš hlídat aspoň hladiny NO3, K a P a kvalitní testy fakt nejsou zadarmo. Ale nejdřív začni tím, že vysadíš nenáročný rostliny, kde nemusíš moc řešit hnojivo nebo jeho kvalitu. Až se ti trošku ustálí akvárium, může postupně rostliny obměňovat za náročnější a řešit jejich hnojení, ale pak počítej i s potřebou CO2, většina náročnějších rostlin ho potřebuje víc, aby se jim dařilo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.06.2021 19:04 Brodys Re: Perlas
Konkrétně PMDD stojí do 20 korun a máš to klidně na dva měsíce, záleží na skladování a ředění......
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2021 18:32 Muž Perlas [546] Re: Brodys
Krasavec.
Neprohne se clovek v kupovani hnojek kdyz tam nebude substrat/soil

Btw: akvec uz je doma. Dno stale jeste ani neobjednano. Zajimava je i ta mulc a zasypat to..

Vy mi davate. Mam z toho hlavu jak patraci balon
:)))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2021 15:44 Brodys Re: Perlas
Koukni třeba ke mně, mám obyč písek,na tom obyčejný černý a roste to. Časem jsem začal hnojit do vodního sloupce. Beztak to výživné dno je jen na pár let....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2021 14:59 melbymbo Re: Perlas
Poloz polystyrén, poskladaj si kamene na sucho tak aby nepopadali. Môžeš to podporiť kde tu kvapkou silikónu pre akvária aby to držalo pokope. Zvyšný polystyrén čo trčí môžeš odrezať. a až potom syp substrát okolo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2021 13:52 R Muž Anthrax [4739] Re: Perlas
Já dal pod velké kameny prostě kus polystyrenu. Je to v pohodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2021 13:43 Muž Perlas [546]
Mam takove kaminky. Jeden muze mit tak 2kg. Jak poznam, ze mi to to dno unese a neprdne to. Rspktive nekde pisou ze se dava pod to polistyren a na to ten kaminek. Btw: je to nejaka specialni vata kterou si pomahaj pri lepeni kamenu? Diky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.06.2021 13:38 R Muž Anthrax [4739] Re: Perlas
Ale poroste. Respektive to není o tom, jestli máš výživný substrát nebo ne. Kytky jsou tu kapánek déle než akvaristické výživné substráty. Nenech se zmasírovat tou reklamní smrští, že musíš mít zásobní substrát. Pokud nevíš přesně co po tom substrátu chceš a jak ti ovlivní vodu, tak jdeš celkem do rizika.
Navíc pokud jsi začátečník, tak je velká pravděpodobnost, že budeš dříve či později přesazovat. Což může být se zásobním substrátem problém. Rozvíříš to a máš zaděláno na řasovou kalamitu.
Pro začátečníka je prostě obecně těžší zvládnout akva se spešl substrátem, než bez něj. Pokud chceš některým rostlinám dodat hnojivo ke kořenům, tak bych volil spíš jílové kuličky. Ale to se týká spíš rostlin jako jsou echinodory a kryptokoryny. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2021 13:29 Muž jakaf [92] - Xify a paví očkaRe: Perlas
Proč by to nerostlo,zasázej rychle rostoucí nenáročný druhy a za měsíc i bez hnojení budeš prostřihávat,jak se rozrostou.Egerie,Mokřanky a spol.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2021 13:23 Muž Perlas [546] Re: vlka
Chtel bych to tam mit zakytickovany a bez toho to neporoste ne? Zkusim se s tim nejak popasovat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   05.06.2021 09:00 Muž vlka [3443] Re: Perlas
Jakýkoli výživný substrát ti ,,zamotá hlavu,, a nebudeš stačit chemizovat, hnojit a hlavně měřit a měřit. Pokud jsi - soudím podle vlákna - začátečník, nešel bych do výživného substrátu. Ale neodrazuji tě od něj, bude to ,,výzva,,...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2021 21:19 Žena Pavla28 [210] Re: Perlas
Ten soil z hornbachu bude něco podobného jako japonský.

Profi soil je parádní,akorát jak je lehký tak se do něho trošku hůř sadí, ale jak to dostaneš do ruky už ti jde, taky jsem s tím že začátku bojovala a až poskládáš dno, tak to zalij vodou a nech to na účast, jinak ti to bude plavat, ale jak postupovat je napsané na obalu ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2021 20:15 Muž Perlas [546] Re:
Zitra si skocim pro to akvarko a objednam ten profi soil, plus do kosiku prihazim par veci jako odkalovac a nejake cinkrlatka. Externi filtr mi doma neprosel a ploche sklo taky ne.
Vemu tu lavovou drt na podklad kopce ( doporucuji to dat do nejakeho pytliku tu drt ) na to bych nasypal ten profi soil 8l ( cetl jsem, ze s tim soilem lidi hodne bojuji, tak se taky poperu ) zbytek dosypu piskem kam mi nezbude ten soil. Nebo ho mam dat vsude?

Toto je asi pro mne zbytecne; ze?
www.hornbach.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2021 14:58 Žena Pavla28 [210] Re: Passenger77
tvar to drží, kam to nahrneš tam to zůstane, samozřejmě pro větší vyvýšení je dobré použít větší frakce/ kameny jako podporu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2021 14:52 Muž Passenger77 [523] - RostlinyRe: Pavla28
Jo, vypadá pěkně. Akorát z těch kuliček asi žádný tvar nebude stabilní, si myslím. Osobní zkušenost ale nemám.
Anthrax : Já měl ancíky a pancéřníčky leopardí. Ti šmejdí v písku pořád... Ti P.Pygmeus plavou dost i ve sloupci a těma malýma čumáčkama se vlezou pěkně do mezer mezi kamínky, tak že to Volcano zvládají dobře. Ale pro "běžné" Pancíky to není, to bych taky nedoporučil. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2021 14:35 Žena Pavla28 [210] Re: Anthrax
proto bych mu doporučila ten profi soil od rataje, ten je jemňulinký, pro bříška dnových rybiček naprosto neškodný
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2021 14:22 R Muž Anthrax [4739] Re: Passenger77
Já měl ancíky a pancéřníčky leopardí. Ti šmejdí v písku pořád a nerad bych jim jejich přirozené chování omezoval. Tak jsem nechtěl prostě riskovat, že nakonec budu měnit dno. Ale třeba by to bylo v pohodě. Za mě je top křemičitý písek. Naprosto bezproblémové dno. Ale chápu že pro tvorbu terénu to není ono. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2021 14:15 Muž Passenger77 [523] - RostlinyRe: Anthrax
No mě právě docela překvapilo, že Volcano od Rataje není až tak ostré, jak tu všichni psali k lávovým drtím. Já tam mám jen Pygmeje, těm to zjevně nevadí. Větší Pancéřníčky nebo Otíky jsem neplánoval. Ale určitě dobrá poznámka se nad tím zamyslet, já jsem si komentář k osádce nevšiml palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2021 14:04 R Muž Anthrax [4739] Re: Passenger77
Nebude Volcano ostré pro plánované ryby dna? Teda předpokládám, že „nejaky rybky jak rikam prisavky“, budou ryby dna. Když jsem měl Volcno v ruce, tak mi ostré přišlo. Takže jsem ho ve výsledku raději nepoužil.
Edit: Ani Rostlinná Akvária toto dno pro ryby žijící u dna příliš nedoporučují.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2021 13:35 Žena Pavla28 [210] Re: Perlas
koukám na tvůj nákres, a japan soil jsme ti nerozmluvili :-), zkus zvážit pro a proti, já bych do toho nešla, a to už se pár let akvaristice věnuji, lepší je dohnojit posléze až se kytky trochu zakoření, kytky hned od startu nepotřebují plnou nálož hnojiv
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2021 13:29 Žena Pavla28 [210] Re: Passenger77
Taky dobrá volba vulcano soil

Lojza007 napsal Na substráty se vykašli, zvlášť pro začátečníka je to jenom velký zdroj problémů - není substrát jako substrát, rozmluvili jsme perlasovi japonský substrát, je celkem drahý a navíc může začátečníkovi způsobit potíže svým složením, ostatní substráty jako je profi soil, nebo třeba vulcano soil neobsahují živiny navíc, substrát je vhodnější pro rostlinné akva protože je lehký, dobře v něm cirkulují živiny apod., které se v akva vytvoří atd., ale to chce si o tom něco přečíst
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2021 13:20 Muž Passenger77 [523] - RostlinyRe: Perlas
Podívej se na řadu Volcano:
www.rostlinna-akvaria.cz/…
Drží tvar celkem ochotně, sám jej mám (red) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.06.2021 13:08 Muž Lojza007 [1180] Re: Perlas
Jmenuje se to lávová drť nebo lávový mulč. Dá se to koupit v 5kg balení nebo 20kg balení (nebo to jsou litry?). Ten mulč z Obi se mně líbil víc, než to 5kg balení od Dekoru, ale tobě asi bude stačit 5-10kg. Dekor se dá koupit třeba v Bauhausu.
Drží to na rozdíl od písku velice pevně, současně se to dobře tvaruje a navíc v tom pak proudí voda. Jenom to chce opravdu hodně proprat, ve vodě se z toho uvolní hodně bordelu. Ideální je to dělat venku, doma bych se bál, že ucpu odpad, vezmeš dva kýble, do jednoho nepropraný, do druhýho propraný, starý cedník, hadice s vodou a hezky propíráš aspoň 3x nebo dokud se uvolňují nečistoty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2021 13:06 Silviebaris Re: Perlas
Musís to něčim vyztužit,třeba nějaké kameny dát pod ten kopec,ale jak to budeš udržovat..netušim..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2021 12:53 Muž Perlas [546] Re: Lojza007
Fotka k příspěvku Ano kopec chci, trosku jsi mne predbehl s dalsim prizpevkem. Kopce 2 v zadnich rozkach. Pripojuji foto, snad o bude srozumitelne. Zatim predstava a rovnou jsem se chtel optat jestli se to nesesune. Mrknu na ten mulc.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.06.2021 10:28 Muž Lojza007 [1180] Re: Perlas
Na substráty se vykašli, zvlášť pro začátečníka je to jenom velký zdroj problémů. Navíc ten substrát není nesmrtelný a za několik let se vyčerpá a musí se vyměnit. Pokud tam chceš nějaký kopec nebo tak něco, pořiď v Obi lávový mulč a pořádně ho proper (nejlépe venku, je z toho fakt hodně bahínka), vytvaruj z něho terén a pak to zasyp akvarijním pískem frakce max 2mm bez vápence. Vybrat jde z mnoha barev, je k tomu tady téma včetně doporučení výrobců, kde v písku není vápenec.
Filtr klidně v setu, uvidíš, že za pár měsíců budeš řešit externí, ale pokud na to teď není rozpočet, tak to vůbec nevadí. CO2 klidně můžeš začít formou burčáku, finančně nenáročné a jednoduché, časem třeba přijdeš na to, že ho nepotřebuješ nebo našetříš na bombu a příslušenství, jde to celkem levně poskládat z druhé ruky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2021 09:03 Muž jakaf [92] - Xify a paví očkaRe: Pavla28
Díky,jinak to samé na řasy,pořídil jsem si úmyslně okružáky a levatky.Kupodivu za 6 týdnů žádný nárůst šneků,asi dík živorodkám,které občas vídám ozobávat hnízda s jejich vajíčkama a ryby nepřekrmuju.Hnojivo taky nepoužívám a nebudu používat,živorodky spolehlivě hnojej bez chemie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2021 09:03 Žena Pavla28 [210] Re: Silviebaris
no tak to asi jo, ty máš štěrková dna, takže je odkalovačem asi nevysaješ, u substrátu jako jsou různé soili toto není možné, to bych vysála celé dno ven, a perlas zvažuje soil, kvůli kytkám
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2021 09:00 Silviebaris Re: Pavla28
Tak já nic nevířim,ale odkalovačem odkaluju celý dno až na sklo projedu,samozřejmě kde to jde..8cm štěrku není šance projet..ale at si každy odkaluje tak jak mu to pasuje..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.06.2021 08:59 Žena Pavla28 [210] Re: jakaf
skvělí pomocníčci, krásná přírodní cesta, bez drastického zasahování do ekosystému akva palec
To Perlas: určitě až budeš kupovat rybky (po zaběhnutí) si nechej přidat šnečky, možná ti to budou vymlouvat a tvrdit ti, že do akva nepatří, ale jsou nejlepší čističi a taky ukazatelé, že je v akva něco špatně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2021 08:57 Muž jakaf [92] - Xify a paví očkaRe: Pavla28
Já si na čištění dna pořídil piskořky,věnoval mě je Jan Jonáš.Kupodivu to nejsou čistě noční tvorové,ale už 3 dny po sobě je vidím vylézat ze dna kolem 19:30 večer a přes den je občas vidět jak se hýbe písek,jak v něm lezou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2021 08:51 Žena Pavla28 [210] Re: patka
? při výšce akva 44 cm a 5-8 cm dna nevím jaký by měl mít problém odkalit dno, beru u mojí 60 cm vysoké nádrže, koupila jsem extra dlouhý odkalovač a i tak tam bývám po ramena utopená a stojím na štaflích ale u 44 cm výšky? nevidím žádný problém, asi si pod pojmem odkalení představuješ vyprání dna a já nejsem příznivce praní dna, zbytečně si zničíš živiny. Odkalení dna znamená, že si zvíříš bordel nade dnem a odkalovačem ho odsaješ pryč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2021 08:46 Žena patka [112] Re: Pavla28
I tak je to moc vysoké,už jen odkalování bude problém dostat se až na dno,a pořádně odkalit,ideální výšku bych dala max.4 cm..po celým dně..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2021 08:33 Žena Pavla28 [210] Re: Passenger77
no ale perlas nemá vybrané 30L akva, chce něco mezi 70-80 L, moje doporučení se týká přímo jeho výběru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2021 08:20 Muž Passenger77 [523] - RostlinyRe: Pavla28
Pavla28 napsala: ... počítej výšku aspoň 8 cm vzadu a ve předu do 5 cm
Jako ano, obecně čím více dna, tím líp. Ale zase ta vrstva substrátu by měla taky nějak vypadat v akváriu. Takovou výšku jsem nikdy neměl a ani si ji ve 30L neumím pořádně představit. Vizuálně by to vypadalo, že 1/3 akvária je dno. To Tvoje doporučení vidím spíš pro střední a velká akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2021 07:52 Žena Pavla28 [210] Re: Perlas
já mám externí filtr 3 roky a kromě propírání a výmeny vatového filtru ( protože jsem ho při praní roztrhala) jsem do náplní neinvestovala ani korunu, náplně co jsem s filtrem dostala jsem nepotřebovala ani vyměnit ( jakože by mi třeba nevyhovovali) s tím dnem, pokud chceš hodně rostlin a časem určitě začneš přidávat i náročnější rostliny, tak se vyplatí do dna zainvestovat, ale jsou i levnější verze a svůj účel splní, třeba profi soil a na to jemný štěrk a před koupí si spočítej jaký objem substrátů budeš na dno potřebovat, ať ti pak nepochybí, na tu výšku toho juwela, jestli ho budeš brát, počítej výšku aspoň 8 cm vzadu a ve předu do 5 cm

a tak stejně do světla, jakmile začneš s náročnými rostlinami, tak si potřebu na watty pro ledky spočítáš objem akvária x 0,3, když se budeš držet na uzdě s méně náročnými rostlinami, ak ti stačí objem x0,15 a vyjde ti potřebná wattáž, je to jen hrubá poučka nic směrodatného, ale pro představu dobré.

osazenstvo máš vymyšlené pěkně. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2021 05:09 Brodys Re: Perlas
Já bych se s dovolením vykašlal na Japonský soil a vzal akvarijní říční písek nebo klidně nějaký barevný s frakcí 1-2mm. Za ušetřené peníze klidně kouknout na nějaké pěkné světlo, barvy dělají divy ;-) Teď nelobuji za externí filtr, ale jen pro upřesnění, vyjma počáteční investice za náplně,pak měsíčně nestojí skoro nic, měním akorát jednou za čas vatu. Výstup z filtru ideálně přes rampu umístěnou na zadní stranu nahoru a nasměrovanou proti přední straně plus malinko přiotočit proti hladině. Zajistíš si tím proud v akva. Jednak se říká na živiny, ale je to spíš praktické k honění nepořádku k nasávání filtru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2021 01:21 Muž Perlas [546] Re:
Jsem nadseny z vasich reakcich :) dekuji
Vyberu si juwela. Je to o financich jak rikate. Ty moc nemam, ale chtel bych doprat to nejlepsi. Bral bych externi filtr, ale udrzba je mesicne draha a na tom setu u filtru dam za 3mesice 100kc. Misto mesicne 100++. Koukam na okoli ( prirodu co je kolem ) a dnes jsem pekl kameny na 200 stupnu 20min. Pak je zkusim v octu. (Snad tomu necemu pomuzu) Substrat chci Japanese Soil 8l Normal japonský substrát nebo Akvarijní substrát Scaper´s ( co myslite??)
Svetlo jsem moc (vubec) nestudoval (spektra apod)
A pak nejaky kaminky cca 1-2mm ve predu (?)
Substrat chci zvolit takovy aby to dalo kvetinam co nejvice a kdybych chtel prestavovat, abych to mohl znova pouzit.
Kytky jeste musim vybrat, za burzu budu rad. Hledam kde nejlepe pokoupit a tipum se nebranim. A na rozvrzeni si necham o5 rad poradit.
Cele si to asi predstavuji pohadkove. Chtel bych to hodne osazet. Vice ja 50%? Zvladnu to? Nemohu spat jak si predstavuji jak bych to navrh, ikdyz mala myslenka uz je. Jen nevim kam mam dat filtr se smerem toku. Navrh obrazku bych poslal.


Diky za reakce a odpovedi.
Ps: co2 mi asi neprojde a externi filtr zatim taky ne.

Edit: Osazenstvo: ca 10 neonek, 1-3 sneky, a nejaky rybky jak rikam prisavky a krevetky do toho (kdyz se zadari ta 10ks krevetek - je jedno jakych )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2021 07:09 Muž Passenger77 [523] - RostlinyRe: jarovo
Souhlasím. Akorát napíšu svoji zkušenost. Znovuzačínal jsem po 25letech (jako děti jsme měli akvária, ale to byly nějaký 80 léta) a tak jsem o tom vlastně už nic nevěděl. Jednou jsem se hecl a dovezl z Hornbachu bez přípravy akvarijní set Dennerle. A byl jsem za něj rád, protože pro začátek je dobré, když to máš jakš-takš všechno pohromadě, co tam patří. Samozřejmě z původního AQ zbylo už jen sklo, jinak všechno nové, min. o třídu lepší :-D
Ale pro ten začátek mi ten set dost pomohl. Ano, někdo si asi dá tu práci a "rok" předem vše studuje a poskládá si to skoro ideálně. Ale to bude zlomek těch začátečníků, zybtek toho není schopen.
Takto jsem začínal, možná impulzivně, ale nadšený... hop

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [5] ...... 118

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 113005x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15-zacatecnik?od=201