Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Začátečník

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 31 Přejít na další stránku   1  
Začátečník
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2016 13:40 lemans
Fotka k příspěvku Ahoj, rostlinky jsem presadila, doplnila ... No2 pomalu klesá ... Vodu menim kazdy den ... Betta a ancitrusove vypadají v pohodě ... Myslíte,že mám dělat další testy nebo pomalu nasadit pár dalších rybek?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2016 13:34 Muž Horác [3942] Re: Petan26
Třeba nám to nějaký zkušený akvarista osvětlí :o) ... já se teda za zkušeného nepovažuju ... Osobně si to představuju jako dlouhodobě prosperující, nepřerybněné akvárko ... bez řas a jiných problémů ... s minimální (potřebnou) údržbou ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2016 13:27 Muž Petan26 [59] - Jezírkové ryby
...takže jasno stejně úplně nemám... jak pozná zkušený akvarista, že si může dovolit dolévat jen odpar? dle stavu ryb a úhynu? přece otrava se může projevit až po hodně dlouhé době, rok, dva.... Pro mě není žádný problém měnit třetinu vody co týden, jen chci mít jasněji... A že tu pár lidí co dolévají jen odpar je, hovoříme o částečné bio rovnováze?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   13.04.2016 13:12 Muž Horác [3942] Re: Petan26
Voda se mění kvůli tomu, že se v ní hromadí látky, které akvárium samo o sobě neumí odbourat či jinak zpracovat. (Jde například o nejrůznější organické látky). To je problém nevyladěného akvária (mnoho ryb, málo rostlin, mizerná mineralizace živin - ve filtru i jinde). Zkrátka - není to jen o nitrifikačních bakteriích oxidujících amonné ionty na dusitany a dusičnany ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   13.04.2016 13:08 Muž DaveLister [478] Re: Petan26
Já bych NO3 držel níže než na 50, ale jsou tací, co tvrdí, že nevadí ani víc. Jinak v akvarijní vodě se můžou hromadit i jiné věci než dusíkaté látky, napriklad fosfáty. Navíc kdybys jen doleval odparenou vodu, tak musíš destilkou, jinak se ti bude stále zvyšovat obsah různých soli atd. Ale ano, jsou akvária, kde stačí minimální výměny jednou za uherský rok, ale to si může dovolit jen zkušený akvarista, který ví, co se v akváriu děje a včas dokáže rozpoznat případně problémy. S tím NO2 ve vodovodu ale nemůžeš dělat velké nárazové výměny, jen víc menších, tak aby ani po výměně nestoupla hodnota moc vysoko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2016 12:44 Muž Petan26 [59] - Jezírkové ryby
zdravím po delší době opět dotaz a předem díky za odpověď, tak konečně se mi rozjelo akvarium, voda je krásně čistá a to i chemicky (NO2, NO3, NH3, NH4), pokud naliju do akvaria svou špatnou vodu z kohoutku, která má vyšší obsah NH3 a NO2, a kterou následně i naměřím, vše se během 24 hodin odbourá, což je fajn pocit....postupně by měly nabíhat NO3 ale neděje se tak, na kapkovém testu od Sery neměřím ani 10mg, možná je ještě čas, není to věc, kterou bych chtěl aktuálně řešit, co jsem si ale uvědomil, že v podstatě nevím jak se nyní chovat a co dělat pokud voda bude stále na nule s výše uvedenými látkami. Zatím nejsem ve fázi, kdy mi jde primárně o rostliny, ty se zhruba po dvou měsících začaly mírně rozvíjet, Anubiasy, jak velké tak malé pouští nové a nové listy, dokonce i Echinodury po přihnojení bují.... třetí rostlině Microsoriu začaly odpadávat nové výhonky, čili předpokládám, že rostliny přežívají důstojně....jde mi o důstojné prostředí ryb. Mám zdvojenou filtraci, kostku uvnitř a vnější JBL. A teď hloupý dotaz.... voda se mění po zajetí akva hlavně kvůli NO3? .... a pokud budu mít hodnoty NH3 a NO2 na nule a dejme tomu NO3 kolem 50mg, nemusím vodu měnit vůbec pouze dolévat odpar? děkuji... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2016 17:37 R Muž romant [27987] Re: Ryba201133
Zaregistruj se, zřiď prezentaci předmětnýho akvária, uveď co nejvíce pravdivých údajů a do výměny se pusť, až se ti k tomu, tedy k tomu konkrétnímu případu vyjádří více lidí, ono aby jsi nešel z louže pod okap. Chce to udělat, když už napodruhý, tak pořádně. Jinak není problém vyměnit dno s polovinou vody, zasadit rostliny, dopostit čerstvou odstátou vodu a potom týden, den co den, tedy den každý měnit min. 1/3 objemu akvária. Ryby nikam nepřelovuješ, ty stále zůstávají. Ty denní výměny budou bezpodmínečně nutný, protože to co uděláš, je totální rekonstrukce, nebo-li znovuzaložení hodně naostro, tedy spřítomností ryb. To, že to dají všechny ryby ze stávající osádky, to ti nikdo nezaručí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2016 17:31 Ryba201133 – Rostliny a Písek
Ahoj mám akvarium s pískem a umělýma rostlinama ale udělal jsem pozdě test na vápenec (nebo na co) a šumí tak to chci nahradit ale v akvarku mam už aj rybky a měnit celou vodu je prý chyba tak jak to tedy udělat? A to stejné s rostlinama umělé chci nahradit za živé ale jak nato bez té výměny vody?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.04.2016 17:17 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: Ryba201133
To děláš poněkud obráceněně. Nejdříve máš zasadit rostliny a za měsíc vpustit ryby. Co tě k tomu vedlo, že hazarduješ s životem ryb?
Pro svůj dotaz zvol raději vlákno rybicky.net/forum/15…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2016 17:12 Ryba201133 – Rostliny
Ahoj chci se jenom zeptat když už mám napuštěné akvárko a aj rybky vněm jak tam mám dát žive rostliny, protože výměna celé vody je prý chyba.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2016 19:21 R Muž afc1886 [14681] Re: lemans
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2016 18:59 R Muž romant [27987] Re: lemans
Použil bych zásobní hnojivo typu Osmocote(kuličky pod kořeny) jako jednorázovou dávku při založení a potom už nic, ryby se postarají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2016 18:21 lemans Re: Jája
Až teď jsem si všimla komentáře v prezentaci ...zítra aq poupravim,vrak půjde pryč a rozmístíme znovu kytky ...čím bych měla pohnojit dno?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2016 18:13 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: lemans
Aha, v tom případě bys skutečně měla něco udělat s rozmístěním rostlin, protože to AQ vypadá dost zmatečně. Ale to už jsem ti radila v prezentaci. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2016 17:49 lemans Re: Jája
Přidala jsem 2 Egerie, 2 echinodory, a jednu, od které jsem vyhodila cedulku ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   11.04.2016 17:32 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: lemans
No, není to pět kytek, ale pět stonků jedné kytky. :-) Je to fajn, že se snažíš, ale ještě bys měla na kytkách přitlačit. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2016 17:18 lemans Re: Jája
Fotka k příspěvku Dnes jsem pridala dalších 5 kytek,tak uvidíme,jestli se aq rychleji zaběhne,děkuji za rady ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2016 15:09 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: lemans
Spodní listy jsou zaoblené a krátké, nové listy jsou úzké a dlouhé, což znamená, že spodní jsou emerzní. Klidně je otrhej, stejně odejdou všechny. Pokud je tam necháš, tak ti budou dusík zvedat. Jak jsem ti radila již v prezentaci, pořiď hromadu kytek, máš jich tam málo na to, aby se to AQ dobře zaběhlo. Zatím ryby nepřidávej. Jestli jsem dobře viděla, tak tam je betta (na fotce mi připadá dost schlíplá), proto sezaměř na stálé výměny vody a zatím v tom nepolevuj. Jestli nemáš v AQ malé šnečky (okružáky, piskořky, levatky), tak by bylo fajn jich tam pár přidat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2016 21:09 Muž JduSi [16] Re: romant
Diky za podporu :) Vymenu 20litru vody denne bych ustat mel a co jsem se zacal zajimat o akvarko,tak nic jineho nedelam.. Zena me za chvili vymeni .. Mimochodem v sobotu se zenim,tak si to treba do te doby rozmysli :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2016 21:03 R Muž romant [27987] Re: JduSi
Nic neměř, místo toho si dej pivo bude stačit když ustojíš ty výměny vody, někdy je to honička, ale běž do toho, tuhle zkušenost ti nikdo nevezme. X-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2016 20:56 Muž JduSi [16] Re: romant
Samozrejme nechci nic uspechat,ale nazory zdejsich se lisi,takze se nejak rozhodnu. Urcite ale nechci do akvarka nahazet vse najednou. Po tech peti zajizdejicich udelam delsi pauzu a budu pravidelne menit vodu + merit hodnoty No2.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2016 20:34 R Muž romant [27987] Re: JduSi
Klidně si je tam dej a nebo si je tam nedávej. :) Ono se to dá pořešit i bez těch hovínek, tedy ryb, neb použiješ třeba plže a nebo budeš akvo sem tam krmit sušeným krmením. :-) Jinak proč to takto píšu? Protože dnešní oka, to už vůbec nejsou ty klasický zajížděcí ryby, ale dovedou bejt pěkně zparchantělý primadóny. ;-) Nechtěl jsem tě odradit, to rozhodně nebylo mým cílem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2016 20:13 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: JduSi
Já bych je tam taky dal. Párkrát už jsem akvárium komplet předělával a ryby to vždycky ustály, jen jich nesmí být moc a mě stačila jen častěji měnit voda. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2016 20:05 Muž JduSi [16] Re: NHKG
Neveril bys,co mi rekla pani v jedne z nej akvaristik u nas :-D Rekla,ze tam klidne muzu dat vsechny ryby,ze se nic nestane :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2016 20:03 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: JduSi
Já bych je tam dal, jiní ti řeknou, že později.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2016 19:58 Muž JduSi [16] Re: NHKG
Jojo dik.. premyslel jsem taky,ze bych po tydnu pustil do akva 5 ks pavich ocek,aby se vse lepe zabehlo.. je to dobry napad ? Pac vsude ctu,ze bez hovinek se nitrifikace bude rozbihat pomaleji :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2016 19:56 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: JduSi
Já bych měnil 1x týdně jako u zaběhlého akvária. Aspoň si zvykneš na ten rytmus.
Povlak netřeba řešit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2016 19:51 Muž JduSi [16]
Tak se mi dnes udelal na jednom z korenu bily povlak,ktery porad roste :-D Cetl jsem,ze casem sam zmizi.
Akvo mam zalozeno 3 dny a zajima me,kdy zacit s vymenama vody ?
Jen pro info.. Nejlip se mi chytli ludwigie repens,ktere rostou neskutecnou rychlosti.. Za 3 dny cca 10cm,mozna i vice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2016 18:33 Muž DaveLister [478] Re: lemans
Tak to tam ještě neměly být ryby. Měň každý den část vody a nekrm nebo jen velmi málo. A filtr nečisti. A přidej kytky, většinou se lépe chytnou, když jich je více. Jinak je to myslím normální, druhý nebo třetí týden bývá co se týče dusitanů nejhorší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.04.2016 18:28 R Muž romant [27987] Re: lemans
No, měnit vodu ještě víc, už tam plave ryb(y) a přitlačit na rostlinách, třeba něco z tohoto a to co pozoruješ mlže být klasický jev tzv. přelistování z formy emerzní na submerzní a na druhou stranu to chce bejt realista v tom, že neporoste vše co zasadíš, tedy rozhodně ne hned. rybicky.net/atlasrostlin/ceratophyllum_demersum
rybicky.net/atlasrostlin/ceratopteris_cornuta
rybicky.net/atlasrostlin/ceratopteris_thalictroides
rybicky.net/atlasrostlin/egeria_densa
rybicky.net/atlasrostlin/ludwigia_repens
rybicky.net/atlasrostlin/limnophila_sessiliflora
rybicky.net/atlasrostlin/hygrophila_siamensis
rybicky.net/atlasrostlin/hygrophila_polysperma
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2016 18:21 lemans
No2 X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2016 18:08 Muž DaveLister [478] Re: lemans
CO2 neklesá? Tím chceš říci, že je ho moc? Tak ho nepřidávej. nebo sis spletla písmenka?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2016 17:54 lemans
Fotka k příspěvku Ahoj,akvárium se nám zajíždí třetí týden,měním 13 vody cca 4x týdně. Na kytkach odumírají a cernaji spodní listy,do výšky jdou,ale spodní odumiraji. Hladina Co2 stále neklesá,test od Rataje stále hodně fialový ... Co s tím pls?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.04.2016 12:51 R Muž romant [27987] Re: Kitty
Myslím si, že děláš zbytečnou práci. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2016 12:40 Kitty – propírání písku
Propírám říční písek do nového akvária, nejdřív převařenou, pak studenou vodou. V nádobě, do které teče voda skrz písek mi zůstává jemňoulinký zlatý píseček. To je to, čeho se chci zbavit, nebo ho mám také někam použít?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2016 13:49 Kitty Re: drvi
Dobře, uvidím, díky :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.04.2016 12:15 Žena drvi [2894] Re: Kitty
Šneci jsou vesměs užiteční tvorové na likvidaci zbytků potravy, odumírajících částí rostlin atd., zároveň ti budou sloužit, jako indikátor překrmování - pokud budou mít tendenci se přemnožit, krmíš nejspíš moc :) . Ale nemusíš si je podle mně nějak extra pořizovat, většinou si nějaké přineseš s rostlinami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2016 12:01 Kitty – do betárka
Ještě mám vlastně jeden dotaz. Je vhodné pořídit něco, co bude čistit dno? Třeba nějaké malé šnečky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2016 11:57 Kitty Re: 3CK
Díky,
vybrala jsem větší množství druhů, protože počítám s tím, že ne vše bude k mání, zítra uvidím. V zimě je tu podle teploměru tak 26,5, akva bude navíc necelý metr a půl od topení. Plánuju, že jak se bude zajíždět, budu pozorovat teplotu a příjdu se zase zeptat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2016 11:48 Muž 3CK [49] Re: Kitty
Kytky jsou to všechny nenáročné, takže X-) Ale jestli porostou záleží i hodně na tom, jaké budeš mít světlo? Jinak pro bettu se vždycky hodí i nějaká ta plovoucí kytka (třeba rybicky.net/atlasrostlin/pistia_stratiotes).

A ještě detail: Nevím, podle čeho jsi ty kytky vybírala, ale pokud třeba podle atlasu, tak počítej s tím, že málokdy mají v obchodě všechny kytky, které máš vytipované.

Edit: Pokud je v místnosti skutečně i v zimě 25 °C, tak topítko netřeba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2016 10:58 Kitty rostliny do betárka
Ahoj, tak snad jsem moudřejší. Může mi prosím někdo zkušený zkontrolovat volbu rostlin?
pupečník trojdílný, anubias barteri, řasokoule, malokvětka drobnokvětá, loděnka Barbierova,
měchýřka jávská

Budu potřebovat topítko v místnosti, kde je stále minimálně 25 stupňů?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2016 14:53 Muž Peacemen [11] Re: vaaclav
Díky, hned jsem klidnější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2016 14:06 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Peacemen
Tohle bych opravdu neřešil. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2016 13:54 Muž Peacemen [11]
Zdravím. Zakládám akvárko, tedy zatím dávám dohromady věci a informace a potřebuju radu. Podle měření i vodáren má voda ph 7,2 kh 10 což si myslím je ok, ale gh je něco mezi 3-4. Není to málo? Mám to nějak řešit už při zakládání, nebo mám počkat jak se to v akva vyvine a řešit až potom? Předem moc děkuji za rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2016 09:08 Kitty Re: Horác
Ok, děkuju, ještě to prostuduju a příjdu se poradit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2016 22:47 eli – molly a tlamovec
Dobry den, vim ze k sobe nejdou molly a tlamovec ale molly ale nejak spolu uz dele vychazeji ale ted mi zacala ta molly jakoby ozirat vetsiho tlamovce tomu to moc asi nevadi ale ona porad plave za nim a ocucava ho a otira se. Muzete mi rict co to je? A mam jeste problem, mam uz starsi samicku z akvaria bett, jenze uz je tam sama se samcem tak ji chci prendat nechci ji vyhodit a kupovat dalsi uz nebudu, mam ji dat k tlamovcum nebo krevetam? Krevety sezerou co....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2016 22:39 Kitty Re: drvi
Set mi zatím nikdo nerozmluvil, pořád se rozhoduju :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.04.2016 21:55 Muž Horác [3942] Re: Kitty
Do dvaceti litrů bych volil rostliny spíš menšího vrůstu, nejlépe drobnolisté. Což tedy valisnérie (spiralis n. asiatica) ani babelka nejsou :o) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.04.2016 21:46 Žena drvi [2894] Re: Kitty
Doporucuju pisek bez substratu, rostlin cim vic, tim lip se akvo zejede ano .
Z filtru do 20 litru mam zkusenost jen s rohovym do mini akvarii od Dennerle, ale ten byl koupen jiz se setem, ktery ti tady (jak se zda) ostatni rozmluvili :-) . Ten filtr i cely set mne vyhovuje vyborne. Zalezi samozrejme, kolik do toho chces investovat a jak ti zalezi na estetickem dojmu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2016 21:41 Muž DaveLister [478] Re: Kitty
Někomu, kdo prodává minibettarka a ještě u toho nadává na lidi, co volí pro ryby rozumnější prostor, bych nevěřil vůbec nic...

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [31] ...... 118

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 113010x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15-zacatecnik?od=1501