Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Začátečník

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 67 Přejít na další stránku   1  
Začátečník
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2014 20:16 Muž misan26 [2] Re: romant
Dobra tak ho necham teda byt :) voda je krasne kristalova :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2014 20:15 R Muž romant [27982] Re: misan26
Neproplachovat nic, máš móóóře času. To akvo jede měsíc a filtr je tak tak zajetej, tak ho zbytečně neotravuj. Podíval bych se na něj po půl roce. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2014 20:12 Muž misan26 [2]
tak dno sem si objednal to cerne abych kousel posypal. A jeste bych se chtel zeptat filtr tak mam proplachnout spodni vlozku predpokladam v odebrane vode akvarijni v zadnem pripade nepropirat pod teplou vodou jestli to rikam dobre.? A ten filtr coje uplne nahore na ten asi vubec nesahat ze ano ? dekuji

jinak sem dnes do prezentace aktualizoval fotky s CO2 a predelal jsem trosku rostlinky v pondeli prijdou nove rostlinky tak doplnim a snad to bude pekne :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2014 08:25 R Muž romant [27982] Re: nika
Kolega sasula to trefil přesně s tou nitrifikací a tím dnem. ;-) Já jenom doplním možnu variantu vnitřního filtru a tou je čerapcí hlava a kostka biomolitanu a možná že by se ani nová hlava pořizovat nemusela a ta kostka biomolitanu se dala přidělat k tomu stávajícímu filtru, k tomu vrchnímu dílu. www.akva-exo.cz/… . Jinak naprostej souhlas tím postupen, řešit nejdříve filtr a až po jeho řádném zaběhnutí, což není dob kratší než ten měsíc, řešit to dno. Osobně bych volil klasiku v podobě štěrku frakce 2-4mm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   11.01.2014 08:13 Muž sasula [274] Re: nika
Popravde receno, to dno co tam ted mas se podili na te nitrifikaci daleko vic nez filtr. Nez zazracne vodicky tak kup radeji treba tetratec ex700 - klidne starsi a nech je nejakou dobu bezet spolu. Klidne muzes 1 mesic pri prani maleho to nechat prefitrovat do toho exteraku. Stejne jako bordylek ze dna. A az pak bych zacal delat neco se dnem.

Ideal - zvazit ryby jaky chces
-koupit dali velkej filtr
-mesic menit kazdy tyden klidne i kazde 2-3 dny vodu tretinu az polovinu
Tim srovnas toxicke prostredi

S. Novym zajetym filtrem muzes zacit menit dno, kytky, atd...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2014 01:02 Žena nika [0] Re: MichoCZ
Fotka k příspěvku no super, dakujem za navigovanie... takže nestačí keď dám do vody toxivec? čosi take ako Sera bio nitrivec tam mám ešte dávkovať??? A k rybám v jednom asi tak 25 litrovom aqua doterz nejak si rastol karas má cez 15cm a už sa tam nevie ani obrátiť, ano viem že to nepatrí veľmi do aqua, ale ked si ju nezpberem pojde na tobogán... potom sa mám vzdať bojovníc, ktoré sa zdržuju pri hladine???
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2014 00:41 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: nika
Ryby pár dní v kýbli vydrží. Napustíš jim tam vodu z akva z horních vrstev, abys nebrala bordel ze dna a můžeš akva směle předělat. Ve fungujícím akva se štěrk měnit nemusí, ale tolik zdrůjů vápence, jako u tebe je moc. Tam ti rostlinky moc neporostou. Pokud si filtr necháž zaběhnutý, budeš po novém založení denně nebo obden měnit vodu a případně to podpoříš něčím na nitrifikaci, tak to bude lepší než nic. Nicméně skladba ryb je docela šílenost. Je to asi jako buchtičky se šodó přelité kremžskou hořčicí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2014 00:25 Žena nika [0] Re: Jjapan
Tá akvarsitika vie že mi vykapali ryby po tom čo som u nich bola nakúpiť novú posádku, o ktorej mi tvrdili, že môže spolu fungovat v mojom aqua, potom otcovi predali vápencový štrk, ktorý samozrejme nevymenia a medzi tým mi na krupicu pre sumca predali anti-ichtin...
Z toho filtru som debil, ale naštudujem postupne...
A poradis mi ako spraviť tú prestavbu??? netuším kedy otec naposledy menil ten šrtk, ale myslím, že ako sme sa sťahovali to nerobil a je to 13 rokov...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2014 00:03 Muž Jjapan [207] - Raci, krabi, krevetky – Re: nika
To je dobře, že čteš a že to chceš změnit palec .
Doporučuji, zkus se zeptat v akvaristice jestli od tebe nebudou chtít ty ryby. Kombinaci co tam máš je vražedná a na velikost akva, mazec.
Ten filtr je honítko vody. Má minimální objem filtrace. V akva nejde o to prohnat co nejvíc vody za krátkou dobu. Potřebuješ filtrační objem na osíldlení nitrifikačních baktérii.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2014 23:48 Žena nika [0] Re: Jjapan
Čítam od chvíle ako som sa sem zaregistrovala, vpodstate som aqua prebrala od tatika a viem že obsadenie a stav nie je dobry a preto to chcem prerobit...
Z rýb ostali bojovnice, závonatka, karas a prísavník, ostatné pošli :( sumca keď vyhadzovali bol úplne tvrdý ako skala. V snahe zachrániť tie ryby tam šla všetká chémia, ktorú ste mi radi aj keď sa menila voda xykrat, myslela som že bude lepšie keď vymením štrk od základu alebo z väčšej časti vyhodím všetko čo tam nepatrí...
To že vápenec nevadí rybám som sa dočítala, chcem vyhodiť tie umelé rastliny a pridať živé. Jediné čo som sa nedočítala ako to spraviť keď to chcem zobrať od podlahy, stačí ked si nechám vodu odstáť pár dní a ryby dať na deň do vedier či ako???
K udržbe- 1/3 vody vymieňam, odkalujem a čistým filter v 2-3 týždňovom cykle... Čo je na filtry zle???
Budúcu posádku budem môcť riešiť len postupom času bo u nás je len 1 akvaristiká a z tej som si doniesla nejaku pliagu, z ktorej pokapali ryby a teda budem musieť kdesi vycestovať po ryby a teda keď bude teplejšie...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2014 23:14 Muž Jjapan [207] - Raci, krabi, krevetkyRe: nika
Nika, ale rybám ten stěrk nevadí. Jde o to, že ti nebudou prospérovat rostliny. A rostliny ti také pomáhají udržovat v akva rovnováhu. Někdo má akva úplně bez rostlin a vše mu funguje (malawi akva). To, že ti umřeli ryby není problémn štěrku, ale zanedbané údržby. Co chceš mít v akva? Ryby jaké? atd. Musiš upřesnit co chceš?

Edit: Teď koukám na tvoje akva. Nika, na ty ryby velikost akva??? Filtr??? Ty ulity šneků!!! Údržba coze .

Hele ja bych kašlal na dno. Sedni si a v klidu zde na fóru něco pročti. O zakládání akva. Držím palce
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2014 23:03 Žena nika [0] – prestavba
mám otázočku, idem prerábať akvarko nakoľko sa ryby nepodarilo viacmenej zachrániť sad a dostala som od "odborníkov" bielo čierny štrk s vápencom a nie je možné ho vymeniť, preto sa chcem spýtať, môžem premiešať nový štrk(prebratý od vápenca) s tým, ktorý tam je už asi 10 rokov alebo všetko nakomplet vymeniť??? Keď ho prerobím platia tie isté pravidlá ako pri novo založenom aqua? ostalo mi 5 rýb a mala by som totižto problém kde s nimi :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.01.2014 22:49 amrtin Re: misan26
Né,to je blbost :-D,naopak,nejlepší je černý dno,rybky(většina) nad nim pěkně vyniknou a nejsou tak vystreslý ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2014 21:10 Muž misan26 [2] Re: amrtin
jj tak parada sem nekde nevim kde cetl ze kdybych chtel mit spodek cerny tak se musi misit s bilim ale uz neivm proc nebo kde sem to cetl :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2014 20:17 amrtin Re: misan26
Čemu by to jako mělo vadit? :-D Pokud to je tedy ověřený (nezávadný) černý písek...Akorát počítej,že se časem smísí s ostatním pískem :-| ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2014 20:12 Muž misan26 [2]
ahoj tak dnes sem konecne nainstaloval pozadi a chtel bych se zeptat mohu do akvaria dat na dno cerny pisek jemny jeslti to necem u nebude vadit chtel bych tam kousek obsypat z dekorativnich duvodu :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2014 15:12 iop Re: Jája
trochu jsem tě předtím nepochopil hmm já zas nemám zkušenosti s tapetou, která se lepí celým povrchem. Zatím jsem to lepil jen v rozích černou izolepou a tam je to opravdu k nerozeznání. To co máš namysli ty, tak to je ve srovnání s tím pytlem nebe a dudy ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2014 15:06 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: iop
S pytlem zkušenost sice nemám, ale logisky ten rozdíl tam určitě je. Tapeta je nalepená, tudíž dalo by se to přirovnat k tomu, že to sklo je černé, pokud ovšem je nalepená dobře a bez bublin, a to já mám. Je to dřina, ale jde to. Vypnutý pytel, který ke sklu jen přiléhá, určitě vypadá jinak. Co jsem viděla tady na rybičkách prezentace akvárek a byl tam jen pytel, tak tedy nic moc. Je to hodně rušivé a to akvárko to dost sráží ve vzhledu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2014 14:56 iop Re: Jája
když vezmeš ten pevnější pytel a pořádně ho napneš, tak neuvidíš rozdíl X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2014 14:46 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: Pavelst
To sice ano, ale není nad tapetu. PYtel určitě nevytvoří celistvě černou plochu, ale bude dělat mapu, což zrovna nebude moc pěkné. Jako nouzovka ano, ale nastálo určitě ne. Dívat se do takového AQ doma každý den, to by mě akorát otrávilo.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2014 13:51 Muž Pavelst [1] Re: tomek123
Asi nejlevnější tmavé pozadí je černý pytel na odpadky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   08.01.2014 12:48 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: tomek123
Ještě mám připomínku k nákupu ryb. Toho 26.1 to bude brzy, protože to AQ nebudeš mít dostatečně zajeté. A určitě bys měl napoprvé do AQ dát ryb jen pár ne celé hejno. A třeba po 2 a 3 týdnech přidat další ryby. To AQ není žádný obr, takže celkově 20 modrých neonek + několik pancéřníčků (co nejmenší druh) bude pro tvé AQ totální strop. A pokud bys chtěl zvířátko na řasy, tak až ti začnou růst, tak si pořiď šneka neritinu. Ale bacha, žere jen řasy, takže v tom AQ musejí být, jinak ti umře hlady. Na můj vkus jsi nějak moc Hrr. Takže raději trochu zvolni, nemůžeš mít vše honem a najednou. První ryby nasaď po měsíci od založení Aq. Určitě se vyplatí být trpělivý. Abys tady zase zanedlouho nebyl znovu s dotazem proč ti chcípají ryby a jinými zbytečnými špeky. Tak ať se ti daří. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2014 01:11 iop Re: tomek123
chlape ty už stavíš střechu, ale ještě nemáš dům :-D najeď si ve fóru na "začátečník" jsou tam v modrém rámečku témata v kterých najdeš odpovědi;-)
já ti dám lekníny!:-D
na tu zadní stěnu nalep černou tapetu třeba z Obi, nebo jak se to teď jmenuje. Taky to jde natřít...nastříkat barvou. Hodně zdaru! Práce volá a bolí mě palec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2014 01:09 Muž Mislow [304] Re: tomek123
Zkus se mrknout do kategorie nadrze na akva zhruba stejneho objemu, jak mas, treba najdes inspiraci. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2014 01:00 tomek123 Re: iop
potlesk tak ryby uz mam vybrane, zkusim necham objednat.
Ted jeste cerny pisek a cerne kaminky na dno, kytky dam nejake lekninove.
Co byste dali jako zadni stenu na akvarko(myslim folii), takove ty kytkove vzory se mi nelibi a rad bych to cele zatmavil, ale cim ??
Diky za napady :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2014 00:51 iop Re: tomek123
to už jsou lepší čísla jestli se bavíme o těch modrých:-) nevím jaké jsou u vás obchody(Frýdek mám z ruky a nikdy jsem tam nebyl), ale každá aspoň trochu schopná akvaristika ti výjde vstříc a ryby ti objedná;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2014 00:42 tomek123 Re: iop
Tak diky za kazdou radu. ty neonky modre zhanim, ale nemuzu je sehnat. Jsem z Frydku-Mistku :-)
Takze 20 neonek a 5 panceriku ?
Toho ancitruse opravdu vynecham :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2014 00:32 iop Re: tomek123
čau, na ten tvůj neonkový mix co píšeš se vyprdni ;-) podívej se po hejnu neonek modrých, když je tak moc chceš. Pancéřníčků je potřeba taky hejno (jen dva rozhodně ne!) třeba třískvrné, nebo i pandy by šli. Klasický ancistrus sp. moc vhodný není. Je to taková bordel ryba a je hodně pravděpodobné, že ti bude devastovat rostliny jen co trochu povyroste... Misto něj se podívej na poslední dobou hodně propagované "otíky" Krunýřovec jednopruhý.
Když zvolíš malé rybky, tak se akva zdá být větší :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2014 00:30 Muž Ciffik [761] - RostlinyRe: tomek123
snad už jen dodat, že když pancerfausty, tak v hejnku alespoň 5-6 kusů (nějaký malý habrosus, pygmaeus, hastatus dejme tomu třebas ještě pandíky...)
když neslevíš z neonek, tak co tak tyto? rybicky.net/atlasryb/neonka_modra menší verze...

ancáka tam necpi - je to velký (nakonec i rozměrově) prase
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2014 00:22 Muž Mislow [304] Re: tomek123
Souhlasim s michalemt, kdyz uz neonky, tak 1 druh, na razborky se muzes mrknout do atlasu, maji mensi naroky na prostor, takze by i hejno treba 20 - 30 nebyl u mensich druhu problem. Kdyz uz pancernicky, tak radsi hejno aspon 6 ... opet se mrkni do atlasu, at si neporidis pancernicky kropenate .... ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2014 00:13 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: tomek123
Hmm...zkus napsat do vlákna Ryby vhodné do středního akvária. Ten ancák nebude dobrým spolubydlícím pro neonky. Může pěkně znečišťovat vodu, to neonky nepotěší, jsou to čistotné rybky. Taky bych v tak malém akváriu nemíchal tři různé typy neonek. Jestli už neonky, tak jedno hejno stejných, aby se cítili bezpečně. Ale s ohledem na délku nádrže by možná bylo dobré zvážit jiný druh hejnové rybky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2014 00:05 tomek123 Re: Mislow
Mislow napsal: Ahoj, romant ti brzo prevede tema do jineho, ale jinak na neonky neni akvo zrovna idealni. Rekl bych na hranici a nedoporucil bych jich moc, spis hejno tak do 10 - 15 a k nim vhodne rybky dna. Lepe by bylo nechat akvo pekne zarust a poridit vetsi hejno mensich rasborek, najdes i druhy se svitivim efektem, jak u neonek. :-)

Ahoj, kdyz me se libi prave ty neonky. Ty rasborky jeste nemam okoukane a ani jsem o nich nevedel :-)
Mam v planu 6 neonek obecnych 6 neonek cernych a 6 neonek cervenych, k tomu 2 panceriky a jednoho ancitruse.
Ted hledam po netu cerne kameny a sterk.
Doufam, ze to nebude moc prerybneno coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2014 23:53 Muž Mislow [304] Re: tomek123
Ahoj, romant ti brzo prevede tema do jineho, ale jinak na neonky neni akvo zrovna idealni. Rekl bych na hranici a nedoporucil bych jich moc, spis hejno tak do 10 - 15 a k nim vhodne rybky dna. Lepe by bylo nechat akvo pekne zarust a poridit vetsi hejno mensich rasborek, najdes i druhy se svitivim efektem, jak u neonek. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2014 23:38 tomek123 – Akvarko 60x30x30
Ahoj lidi ahoj , akvaristice se venuju 3 mesice. Nyni jsem si poridil akvarko o velikosti 60x30x30 s krytem a osvetlenim. Topitko a vzduchovac uz mam. Chybi mi nejaky filtr a hlavne dno akvaria a rostliny.
Chtel bych se zamerit na chov neonek, plus ryby hodici se k nim. Neco uz vim, ale porad je to malo.
Budu rad za kazdy tip. rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2014 20:08 Muž misan26 [2] Re: MichoCZ
jj určitě se pak zeptám. JJ příjde mi že to byla dobrá cena za celou sadu. Jinak jsem práve myslel že bych tam dal samce se samici aby byli malí rybky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   05.01.2014 19:48 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: misan26
Není problém poradit, ale dotaz musí být správně položený a ne na naprostou hovadinu typu "potřebují tyto ryby vodu"? Přečti si ty články a když nebudeš něco chápat tak se zeptej. Případně si vymysli postup a nech si ho schválit. To akva cos vyhrál je za ty prachy celkem ok. Stejně pokud tě to chytne, tak se z toho stane rozplavávačka pro potěr nebo lepší vytíračka. Stabilně mám na chov nejmenší 33 litrů, menší jsou jen na odchovy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2014 19:39 Muž misan26 [2] Re: Urtman
jasny budu zatim studovat nez akvarko dorazi tak mam dost casu. jinak rady jsou tady opravdu dobre a pomuzou o tom neni pochyb lidi sem zatim poznal ze chtej poradit a nejsou to odpovedi typu jak na jinych forech: si to najdi, kdyz o tom nevis tak to nedelej a tak :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2014 19:36 JoKa Re: misan26
Až budeš mít konkrétní dotazy, po přečtení všeho možného, rádi odpovíme... Přesně to je ten důvod, proč sem, alespoň já, chodím a přispívám , mám radost z každé dobré rady, která se osvědčí a pomůže...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.01.2014 19:30 Muž misan26 [2]
no jak jste psali ještě jednou si to pročtu a pak se budu ptát ono je těžký když má člověk hodně otázek vím z vlastní zkušenosti :-D ale budu dál pročítat jinak to rozhodně nemyslím nějak ironicky nebo zle to rozhodně jsem velice nadšen že jsem našel forům kde jsou lidi velice vstřícní a ochotní tímto jsem velice rád ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2014 17:56 Muž misan26 [2] Re: sasula
jj tak si jeste parkrat proctu odkazy a pak az to prijde dom budu resit co a jak :-) jestli se nepozabijej ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2014 17:55 Muž sasula [274] Re: misan26
stejne jako pro vsechny ostatní vodní živočichy... jelikoz i v subtrátu se tvoří bakterie a pomáhají čistit vodu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2014 17:50 Muž misan26 [2] Re: Turbínka
Ne to akvarium teprv prijde "covece sem dnes prave vyhral na aukru celej komplet" samozrejme akvarium necham par tydnu zabehnout :) jen sem se docetl ze pro krevetky je dobre dat na dno nejaky substrat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.01.2014 17:48 Žena Turbínka [2558] Re: misan26
25 l je vhodná nádrž pro jednu bettu nebo jako vytíračka pro pár bett. Rozhodně ne jako akvárium pro trvalé soužití dvou teritoriálních ryb. Samice se mohou uhnat i mezi sebou, stejně tak jako může samec uhnat jednu samici. Není dobré mít samce a samici v jedné nádrži. Ideálně 54 l akvárium hodně zarostlé zarostlé s jedním samcem a 2 samice. Pokud však nechceš betty odchovávat bylo by nejlepší mít jenom samce. Některé betty snesou jiné obyvatele, jiné ne. Někdo má bezprolémově množící se krevety s beťákem, já osobně ze své zkušenosti bych k bettě nic nedávala, ale můj beťák je vážně blázen, co útočí na všechno živé kolem sebe. Dále píšeš že si dnes koupil akvárium a hned tam máš nějaké ryby? Doporučuji přečíst si odkazy v modrém obdélníčku v hlavičce tohoto vlákna ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2014 17:46 Muž misan26 [2] Re: romant
covece sem dnes prave vyhral na aukru celej komplet aukro.cz/… za par korun si myslim a prave sem rikal ze kdyz je dam tam tak bych neco tam dal strasne semi libi racek nejaky :-D ale asi by je spacifikoval :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2014 17:44 R Muž romant [27982] Re: misan26
Krevetky jako krmení, prosím. :) Jinak to akvo je na dvě bety hrana hranovitá a dost ostrá, pozor na to, hlavně na kvalitu vody. ;-)
Edit: Aha, šly do těch 50 litrů, tak to jo. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2014 17:40 Muž misan26 [2] – Betta
Ahoj tak sem po dnešku koupil akvo 25litrů pro Bojovnici. Nevím jeslti to udělal ona ale dnes když sem koukal tak místo dvou samic je jen jedna a druhá ležela potrhaná na dně :( tak jsem se rozhodl dat samce a samici do svého akva doufám že jim tato velikost bude stačit. Ale abych přešel k hlavní otázce je možné k nim dát do akva nějaký krevetky nebo něco oč se nebudu muset strachovat aby to betta nezabila ? pokud ne tak budou jen sami tam :) děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2014 19:50 amrtin Re: misan26
Ono záleží nejen na poměru,ale ten se odvozuje i od kvality kvasnic(a světe div se i cukru).Já doteď dával 1/3 kostky pivovarských kvasnic+ cca 300g kryst.cukru.Ale chystám velkou změnu,jelikož mám zdarma práškovou glukózu a práškové piv.kvasnice.
www.moje-akvarium.net/… - text asi uprostřed stránky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2014 19:45 R Muž romant [27982] Re: misan26
Tady toho je hafo. rybicky.net/forum/9474
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2014 19:43 Muž misan26 [2] Re: amrtin
hihi mas nejaky odzkouseny pomer ??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2014 19:37 amrtin Re: misan26
Fotka k příspěvku Jako s burčákem? ano
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [67] ...... 118

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 113005x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15-zacatecnik?od=3301