Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Začátečník

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 108 Přejít na další stránku   1  
Začátečník
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2010 21:41 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Luis666666
mě se do podobně velkého akvárka osvědčil EHEIM pick up 2010, ale má docela velký proud, je lepší když je akvárko hustě osázené aby se to rozptýlilo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2010 21:39 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Luis666666
osvětlení 2x18W stačí, ale je to spíš na méně náročné rostliny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2010 19:49 Muž Luis666666 [0] – Je to dobré akvárium?
Zdravím

Jsem začátečník a chci se zeptat jestli tady tohle akvárko je pro začátečníka dobré, je tma psané akorát, že to chce koupit lepší filtr to by mi problém nedělalo.Díky za radu.

akvaria.heureka.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2010 21:42 Muž mori79 [6] – po mesiaci
Fotka k příspěvku tak tu mate foto po mesiaci celkom dobre sa celkom ujalo aj rastlinky super rastu
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2010 15:23 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: 2lizard
Mozna jsem pouzil spatnou terminologii. Neni proti oknu, jako proti oknu, pac na konci 50m chodby s oknem v cele te chodby o velikosti 1x1m bude tma s urcitymi malymi vyjimkami stale ;-) . Rekneme tedy, ze ja bych si akvarko hned za okno nepostavil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2010 15:13 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Designer
Regulovat se nemusí a řasa na skle může být ikdyž do akvária slunce nesvítí. Slunce do akvária není problém. A znám i spoustu akvárií, které jsou osvětleny pouze světlem z okna.
Krom toho jednou za měsíc, za dva, očistit houbičkou sklo není přece žádný problém. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2010 15:10 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: Johan
Nic proti dennimu svetlu, jasne ze je prirozene, jenze ono jde do akvaria skoro vzdycky nejak z boku (malokdo ma okna v byte na strese), roste rasa na skle, a spatne se reguluje, kolik je ho potreba a jak dlouho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2010 15:09 Muž 2lizard [7]
Johan napsal: Je spatne ho mit proti oknu, naopak nevadi ze bude ve tme, stejne budes svitit. Pokud je v pokoji denni svetlo, nejlepe umistit tak, at do nadrze primo nejde. S moc nesouhlasím. Čím víc do něj dopadne denního světla, tím lépe pro rostliny a tím méně vadí, že je umělého světla méně.

Souhlas - mám akva (300l) přímo proti oknu (4m) a ničemu to nevadí, ba naopak, rybky nedostávají po ránu světelný "šok", neb se mi akva rosvěcuje pozvolně. Kompenzuje mi to nižší výkon mého osvětlení (problémy s řasou nemám).

Zas výrazná nevýhoda je v létě, kdy světlo akva ohřívá (mě na 30°C), což se snažím utlumit stažením rolet.

Pravda ale je, že mám okno na východ (na jich bych si takto umístit akva asi netroufl).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2010 15:04 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: Domcha
A k tomu dotazu na nejmensi mozne akvarko. Nejmensi akvarko, ktere mi kdy fungovalo tzv. samo (cimz chci rici, vymena casti vody 1x tydne, dobre rostouci rostliny a spokojene zdrave ryby), bylo 54l (30x30x60cm). Jiste ze to nic nerika o tom co jeste lze a nelze, ale pod 50l to bude vice starosti nez radosti (cest vyjimkam a borcum, kteri fakt umi a vi vzdy co cini).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.11.2010 15:01 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Designer
Je spatne ho mit proti oknu, naopak nevadi ze bude ve tme, stejne budes svitit. Pokud je v pokoji denni svetlo, nejlepe umistit tak, at do nadrze primo nejde. S moc nesouhlasím. Čím víc do něj dopadne denního světla, tím lépe pro rostliny a tím méně vadí, že je umělého světla méně.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2010 14:38 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: Domcha
Nejdrive se podivej, kam to akvarko das. Je spatne ho mit proti oknu, naopak nevadi ze bude ve tme, stejne budes svitit. Pokud je v pokoji denni svetlo, nejlepe umistit tak, at do nadrze primo nejde. Podle toho zvol rozmer, nejvetsi mozny, ale zase tak, ze kdyz ho das na stul, musi to take ten stul unest, akvarko muze byt sakra tezke ;-) . Az vyresis tohle, muzeme jit dal, protoze akvarkem muze byt nazvana lahev od okurek stejne dobre, jako 1000l nadrz se supervybavenim, a je celkem jasne, ze oboji chce trosku neco jineho, a ma ruznou cenu to do toho investovat ;-) . Pak muzeme zkusit zvolit vhodne ryby (dle velikosti nadrze), k nim vhodne dno, rostliny atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   31.10.2010 20:03 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Domcha
ale jednoduchá pravidla jsou co největší akvárko, co nejvíc rostlin, co nejmíň ryb a neflákat údržbu :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.10.2010 20:00 Žena Denver [1] – Re: Domcha
Ahoj, taky jsem začátečník, a je toho třeba koupit docela hodně. rybicky.net/clanky/451 filtr, (když není možnost na něj přidat vzduchování) tak i vzduchování, světlo, písek nebo štěrk, topítko, rostlinky ještě před rybkama. rybicky.net/clanky/458
rybicky.net/clanky/459 myslím, že paví očka můžou být s neonkami, ale neonky potřebují prostor na plavání a je to hejnovitá rybka, takže ne maličké akva. Je dobré si prostudovat jednotlivé požadavky ryb, a pak jestli vyžadují stejnou teplotu, ph, klid apod. tak je podle toho dát dohromady.. Velikost akva záleží od toho, kolik rybiček tam chce člověk mít, Je třeba myslet i na to, že je dobré mít nějaké rybky, co žijí a jedí u dna - jako třeba pancéřníčci, a to jsou hejnové rybky... takže další prostor..Jinak se toho dá hodně vygooglit..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2010 19:49 Muž Yirka [9118] – Re: Domcha
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2010 19:45 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Domcha
nebo stačí zadat jednotlivé položky do vyhledávání v diskusi, probíralo se tu už snad vše. Například velikost akvária, rybičky, dno, filtrace, údržba....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.10.2010 19:42 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Domcha
kup si nějakou knihu, nebo na internetu je plno článků o zakládáni akvária a údržbě, i tady na rybičkách jsou takové články. Akvaristika je hodně obsáhlá, to bysme tu byli do vánoc ;-) Nebo napiš někomu kdo má velkou tvrpělivost aď ti radí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2010 19:38 Domcha – Naprostý začátečník
Dobrý den, chci se zeptat dřív, než udělám něco špatně ... stydim
Rybičky mě uchvátily, doma mám hodně zvířátek a oni často spí, a tak bych chtěla do pokoje nějaké oživení, a co třeba rybičky ? Mám pír otázek, kdyby jste mi ještě něco doporučily, budu moc ráda !

a) Co všechno musím koupit ? ( Filtrace atd. ) - to nejběžnější a nejlevnější
b) Jaké nejmenší akvárku na pár rybiček, aby vyhovovalo, si mohu koupit ? '
c) Hodí se k sobě paví očka a neonky ? ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2010 00:24 Muž Tudy [330] - Krevetky – Re: Haimdol
Díky za tip pod stromeček potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2010 00:22 R Muž Silent [5949] – Re: Tudy
Přesně tak. Světlo je znásobeno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2010 00:21 Muž Tudy [330] - Krevetky
Pokud tomu dobře rozumím, tak tam není nahrazeno 2x18 W za 2x24 W, ale původních 2x18 W+ 2x24 W, tj. celkem 84 W?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2010 00:14 R Muž Silent [5949] – Re: Tudy
Kryt do MP Eheim se tutově nerozteče. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2010 00:13 Muž Tudy [330] - Krevetky
Konečně reagoval někdo erudovanější X-). To vypadá hodně zajímavě, nerozteče se ten kryt?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2010 00:07 R Muž Silent [5949]
Tudy napsal: To by ovšem znamenalo nový kryt ne nezbytně cm.aukro.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2010 00:01 Muž Tudy [330] - Krevetky – Re: Květa
Nejsem si jist, ale v tomhle rozměru se dá sehnat max. 20 W zářivka, to nemá smysl měnit. Pokud chcete výrazně posílit světlo, tak jen další zdroj. To by ovšem znamenalo nový kryt...
Nebo kvalitní reflektory, už jsme to tu psali, zvláště pokud máte kryt černé barvy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2010 19:07 Žena Květa [1] – Re: Tudy
S tím světlem zkusím něco vymyslet. Myslíte, že by bylo možné sehnat výkonnější zářivky ve stejných rozměrech, aby se vešly? A nebo jedině nějaký další zdroj...
Ach jo, tahle technika mě jednou zabije tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2010 19:04 Žena Květa [1] – Re: Haimdol
Vyzkouším výpustní rampu, ten proud mi připadá docela silný i když ho stáhnu na nejmíň.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2010 16:12 Muž Tudy [330] - Krevetky – Re: Květa
Máte výkon 0,3 W/l vody, což je ještě přijatelné minimum, méně náročným rostlinám (např. Anubias barteri var. nana, Vallisnerie gigantea, Jávský mech, ale i Šípatkovec, který tam máte) by se mělo dařit. Můžete si zakoupit reflektory nad zářivky, světelné ztráty se dost výrazně zmenší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2010 15:52 Žena Květa [1] – Re: Sid
Máte pravdu, je tam 2 x 18W, je to hodně málo pro rostlinky? Akva má na výšku 45cm, ale něco zabírá substrát tak 5-8 cm dle místa.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2010 12:37 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: sollik
Zkusit se může všechno, to je pravda. Výsledek by mě docela zajímal... :-)
Ale jsou červené kytky, které by obstát mohly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2010 12:17 Muž sollik [257] - Cichlidy – Re: Sid
Jakými zářvkami je vybaven kryt Eheim netuším, ale podle fotky bych odhadl vodní sloupec max. na 35 cm, takže v případě že bude ta stonkovka mít 10 cm má to k zářivce nějakých 25 cm. Myslím, že za zkoušku by to stálo ............
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2010 09:59 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: sollik
Kryt "MP Eheim aquapro 80" by měl být vybaven dvěma 18W zářivkami. Bylo by zajímavé sledovat začátečníka, jak se mu bude v takových podmínkách dařit pěstovat červené stonkovky. :-)
(I když... Některé "červené" kytky by takové osvětlení, vybavené kvalitními reflektory zvládnout mohly. Jen by to ale potřebovalo "přiměřenou péči"... :))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2010 09:50 Muž sollik [257] - Cichlidy – Re: Květa
Vypadá to pěkně, možná bych přidal pár červených stonkovek - aby byla i jiná barva než zelená a pomohou ti v začátku proti řasám ... Teď hlavně nic neuspěchat, nechat nádrž v klidu zajet a pak teprve rybky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2010 23:07 R Muž Silent [5949] – Re: Květa
Ten hřeben je výpustní rampa. Proud se rozprostře do větší plochy a není tak prudký. Kam se umístí záleží na nutnosti prokysličení. Čím výš k hladině tím větší pohyb hladiny a tím větší prokysličení. www.eheim.de/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2010 23:01 Žena Květa [1] – Re: Haimdol
Povedlo se hop Jak prosté, děkuji. Nějak mi přišlo, že tam musí být buď jeden nebo druhý nástavec.
A můžete mi říct, k čemu slouží ten druhý nástavec, jakoby hřeben? A jak se umisťuje - těsně pod hladinu, ve výšce hladiny,... - ještě jsem to nezkoušela.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2010 22:50 R Muž Silent [5949] – Re: Květa
Stačí vyndat ten vzduchovací nástavec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2010 22:49 Žena Květa [1] – Re: Haimdol
Ty bublinky vychází právě z toho filtru. Nevím, jak to vypnout. Je tam hadička s ventilem, který podle mě reguluje množství bublinek a mám ho otočený na co nejmíň. A pak tam je těsně nad hlavicí na ovládání rychlosti (nebo množství?) průtoku. A to mám taky nastavený na co nejmenší proud. Pak je v příslušenství na rozstřikování vody - vypadá to jako hřeben. To jsem nezkoušela, řekla bych, že to bude vzduchovat ještě víc. U návodu na filtr nic moc napsaného není. Asi očekávají, že to každý zná... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2010 20:41 R Muž Silent [5949] – Re: Květa
Je to Eheim Aquaball 130. Přivzdušňování doporučuji vypnout. Teď ho není třeba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2010 19:55 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Květa
a není to jen tím že je v akvárku nová voda? (může to trvat i několik dní než bublinky zmizí) Ale jestli je to opravdu filtem tak nemusíš vzduchovat vůbec. Dokud tam nejsou ryby tak to není potřeba, a jestli nádrž dost zaroste a nebude přerybněno tak to nebude potřeba ani pak
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2010 19:17 Žena Květa [1] – Re: sollik
Fotka k příspěvku Tak přikládám první fotku. Ještě nemám pozadí, dám tam buď modré nebo černé. Ten kořen bude jinak nakloněn, teď je zatížen kamenem a nevypadá tak pěkně, jak bych ho tam chtěla. Počítám, že za dva týdny už by mohl být v pohodě a upravím ho. Již dva týdny se koupal, ale stejně trochu plave tone
Doufám, že se rostlinky trochu rozrostou ;-)
Trochu mě zaráží filtr. Je to Eheim (nevím typ, nemůžu to nikde najít - byl součástí setu,zataven ve folii - tedy bez krabice), dá se regulovat výkon a vzduchování. Mám ho na nejmenším výkonu i "bublinkování" a mám akva plné malých bublinek. Můj předchodí filtr to nedělal, tam proudila jen voda, žádné bublinky. Je to v pořádku? Bojím se, abych neměla za chvíli řasy...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2010 08:10 Muž sollik [257] - Cichlidy – Re: Květa
Tak doufám, že až budeš mít zasázeno a napuštěno tak se pochlubíš ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2010 00:12 Žena Květa [1] – Re: Romy
Jj, snažím se. Však už to promýšlím delší dobu ano
Mám i jedno malé akva, tak holkám slibuju, že půjdou do většího :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2010 00:08 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Květa
Hlavně neuspěchat to ostatní,zajetí nádrže,nasazení ryb...... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2010 00:04 Žena Květa [1] – Re: Haimdol
Tak já Vám věřím. ahoj
Už se moc těším na zítřek (no vlastně dnešek), všechno mám připravené i rostlinky jsou doma. hop potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2010 23:36 R Muž Silent [5949] – Re: Květa
To je v pořádku. Skla jsou na to dimenzovaná. Akvária od MP Eheim jsou obecně velmi kvalitní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2010 23:34 Žena Květa [1] – Re: Haimdol
Na fyziku moc nejsem, jde mi o to, že když dám štěrk, kameny, vodu bude to hodně těžké a takto mi připadá, že váha akva bude na skleněné dno hodně tlačit a to je vlastně nějaký ten milimetřík ve vzduchu a ten tlak mi připadá moc velký, aby to spoje jednotlivých skel ustály. Ale zase proč by to tam bylo, kdyby to bylo tak rizikové? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2010 23:09 R Muž Silent [5949] – Re: Květa
Problémy to dělat nebude. Funguje to jako izolační podložka, ale nutné to tam není. Nicméně bych to tam dal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2010 23:03 Žena Květa [1] – Rám - ano či ne?
Prosím o radu. Koupila jsem si akv.set MP Eheim aquapro 80. Zítra jsem ho chtěla založit a dneska vyndala z krabice. Je k němu takový plastovo-gumový rám. Tedy je to jen po obvodu dna a uprostřed asi 2cm široký proužek. Když to takto dám na podložku z polystyrenu, je mezi sklem a podložkou mezera. Nějak se mi to nezdá a bojím se, že by s tím mohly být problémy, když sklo není na podložce, ale trochu ve vzduchu. Tak přemýšlím, jestli to má pouze estetický účel nebo je ten rám nutný. Máte s tím někdo zkušenost?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2010 21:54 Žena Kaala [0] – Re: Krkovička
dik za stranku ... a za povzbudenie :-) :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2010 21:48 Muž Krkovička [0] – Re: Gabriellka
Gabrielko, já měl 14 někdy před 20 rokama, ale věřím tomu, že máš větší šanci to pobrat než já :) docela srozumitelně je to popsaný tady: planta.aquariana.cz/… sice jsem nepobral všechno, ale alepspoň nějaké věci ano :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2010 21:42 Žena Kaala [0] – Re: vaclav
no... tak zatial sa dari vsetkemu... pri novom prevaracom rezime...a raselinovom... takze snad to tak zostane

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [108] ...... 118

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 113005x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15-zacatecnik?od=5351