Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Začátečník

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 91 Přejít na další stránku   1  
Začátečník
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2012 21:18 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: danio
Díval jsem se do popisu toho tvého největšího akvárka, kde jí i podle fotky máš a uvádíš tam že máš přihnojíno jílovými kuličkami do dna.

Mě kdysi právě tahle rostlina přivedla k přidávání hnojiva do akvária. Téměř mě úplně zmizela, listy se postupně úplně rozpadaly a tak jsem si tenkrát na zkoušku koupil ratajův Bioflor 100ml a té Valisnérce to tenkrát neskutečně pomohlo. V podstatě jí to zachránilo. Když jsem to první balení vypotřeboval, tak jsem zase ničím dobu nehnojil a ona opět po čase začala odcházet. Postupně jsem se dostal až k tomu že si hnojivo nějakým způsobem míchám z jednotlivých složek sám (je to přeci jen levnější než ty komerční přípravky, ale úplně je nezavrhuji).

Jde o to jestli nejsou jílové kuličky u tebe přímo u kořenů valisnérky tak nemusí mít dostatek živin. Sice umí udělat slušné kořínky, ale víc mě u téhle rostliny připomínají kotvu k udržení v nějakém substrátu než hlavní zdroj příjmu živin - jejich velikost je vzhledem ke zbytku rostliny velmi malá. Možná by to chtělo trochu přihnojit do vodního sloupce.

Nevím ale ve kterých dalších akva jsi jí měla a jaký tam byl režim hnojení, takže je to opravdu jen odhad.

Edit: tady jsem našel nějaké fotky jak mě roste, sice z roku 2008, ale roste pořád stejn: plus.google.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.11.2012 20:32 Muž rudolf [4681] Re: Kytka
Ač je to s podivem, tak anubisy na baterky (battery) se zatím nevyrábějí ;-) Je to Anubias barteri, a to bez ohledu na to, zda to jsou dvě různé rostlinky nebo jedna, což z fotky není jasně patrné. Konkrétně je tam určitě zastoupena varieta "nana", která někdy mívá docela výraznou žilnatinu i na svrchní straně čepelí. Ona varieta s hodně drobnými lístky bez zjevných "rýh" na svrchní straně se někdy označuje doplňkově ještě jako "Bonsai", tedy var. nana "Bonsai". Kultivar "coffeifolia" patří taky do druhu Anubias barteri, listy vpravo mu jsou podobné, ale netroufal bych si je jednoznačně k němu přiřadit. "Coffeifolia" mívá nerovnosti na svrchní straně listů výraznější, ale hlavně má červenohnědé řapíky, což tady zrovna moc nevypadá, že by byly, byť toho moc na té fotce zrovna z těch anubisů vidět není.
Jaroslav Hofmann
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2012 20:24 Muž ender [3] Re: Ičin
já vím - četl jsem... - stará generace akvaristů to tak dělávala...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2012 20:16 Žena danio [587] - MiniakváriaRe: lhajek
Tak bude problém někde jinde... Je pravda, že co opadaly ty "neživotaschopné" listy, zatím se celkem drží... Třeba mě ještě překvapí, ale ze 2 akvárií ze 3 jsem ji už vyházela, protože ty rozkládající se listy dělaly neskutečný binec. Ve "velkém" akva jí dávám šanci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2012 20:16 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: ender
Jinak nejstarší způsob přidávání železa je vhození rezavého hřebíku do akvária. Třeba do filtru, ať nejde vidět
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2012 20:14 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: danio
danio napsala: Jo, konkrétně gigantea jde kamarádovi taky dobře i v měkké vodě. Ale pořídili jsme si oba i tortu a té se teda v naší vodě nedaří prakticky vůbec (teda aspoň mojí ne, nevím, jak je to aktuální u Karlose, první den dobrý a pak už nám oběma začala skomírat...)
Tortu mám už řadu let a jde mě i v měkké vodě. Neroste nijak bláznivě, ale listy jsou pěkné spirálovité docela široké. Opravdu pěkná rostlinka to je a hodí se i do malých akvárií na to že je to Valisnérka. Já ji mám ve 20L ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2012 20:09 Muž ender [3] Re: romant
díky příteli :-) ,
ok - nechám tomu volný průběh a budu doufat, že postupem času se vše "narovná" tak, jak má přibližně být.
Mimochodem - ad včerejšek: neonky přežily a Zebry si jich už nevšímají! - jen ta jedna to včera nevydržela :-( - kdoví, proč...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.11.2012 19:44 R Muž romant [27987] Re: ender
Neříkám, že to co pozoruješ na rostlinách nebude tím jak píšeš, ale přecijenom byl bych s přilepšováním železem velmi opatrný, máš akvárko čerstváčka, rostliny se aklimatizují, přelistovávají a tím přidáváním železa by jsi to mohl zbytečně pohnojit. To, že si myslíš, že je tomu tak, by chtělo alespoň ověřit nějakým prokaztelnějším měřením a ani tak bych nepodléhal panice, protože se velmi často stane že se nenaměří nic a přesto tam to železo je, takže moje rada je trpělivost a nedělat unáhlený závěry. Moje a jistě nejen moje osobní zkušenost s nově založenejma nádržema je ta, že nikdy neroste všechno od začátku, tak jak se zasadí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2012 19:35 Muž ender [3] – sklovatění některých rostlin
čau,
pozoruji na některých rostlinkách nedokonalý růst - tzv. sklovatění. Vím - nebo tuším, že to je zřejmě nedostatkem železa.
Poradˇte, prosím, něco na doplnění tohoto prvku na zlepšení růstu... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -2   29.11.2012 18:37 Muž Thomatys [-3]
Jo ten mi musím říct dělá radost, dost mi vyrostl a hlavně se mi dělí na další odnož taký´že časem budu mít další. Nemluvě, že mi teď nahoře krásně jde do rezavé barvy.

Tak ta dlouho listá co je v pozadí je Vallisneria spiralis Linné
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2012 18:35 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: Kytka
Já vím, chtěla jsem tím upřesnit, že myslím stolístek vodní - Myriophyllum aquaticum :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2012 18:34 Žena Kytka [2146] Re: ivaha
Stolístek je český název pro Myriophyllum ;-).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2012 18:34 Muž Thomatys [-3] – Rady
Ok, ok. Vložil sem tam bližší fotky.Lepší už neudělám. Všechno fotím mobile. Klasický foťák nemám. Jinak tu rostlinu uprostřed tu sem už od někoho dostal odkaz, takže u ní vím co a jak a ty krajní no na ty se ještě musím mrknout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2012 18:22 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: Kytka
Nemůžu si pomoct, ale než jako sagittaria mi to připadá jako nějakej liliovníček... (ale to je fakt jen domněnka). Uprostřed je zřejmě stolístek vodní, emerzní vypadá takto.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2012 18:16 Žena danio [587] - MiniakváriaRe: Ičin
Jo, konkrétně gigantea jde kamarádovi taky dobře i v měkké vodě. Ale pořídili jsme si oba i tortu a té se teda v naší vodě nedaří prakticky vůbec (teda aspoň mojí ne, nevím, jak je to aktuální u Karlose, první den dobrý a pak už nám oběma začala skomírat...)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2012 17:03 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Kytka
tak já ho vložím za tebe: rybicky.net/forum/13192-identifikace-rostlin
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2012 16:56 Žena Kytka [2146] Re: Thomatys
Lepší fotku do vlákna Identifikace rostlin. Bohužel mi nejde na mobilu vložit odkaz, ale přes Fórum a Strom sekcí to lehce najdeš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2012 16:50 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
Giganteu mám u sebe v hodně měkké vodě a roste jak blbá a každej týden musím zastřihovat listy, aby šlo vidět do akvárka :-D
EDIT : když se teď dívám blíž, tak to gigantea nebude. Bude to některá z měnších variant, ale to už je otázka pro rostlinkáře
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2012 16:48 Žena Kytka [2146] Re: Thomatys
Vpravo dole Anubiasy - nejspíš coffefolia a battery, vzadu Vallisneria, nižší travička uprostřed Sagittaria a to hezké uprostřed je možná Myriophyllum, ale chtělo by to lepší fotku - detail.
Jen k Anubiasům: nesázet do substrátu, ale přivázat. Klidně udělej fotku každou zvlášť, ať je detailnější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2012 16:21 Žena danio [587] - MiniakváriaRe: Thomatys
Tak ta větší "tráva" vpravo a vlevo bude Vallisneria gigantea. Taky mi začala opadávat, možná jí úplně nesedí měkká voda (co mi bylo řečeno). Jinak se prý nemají zastřihávat - celý list pak postupně uhnije.

Pokud tady píšu bludy, někdo mě, prosím, opravte :-)

U té nižší trávy si jistá nejsem už vůbec, tak raději mlčím :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2012 16:12 Muž Thomatys [-3] – Rady
Fotka k příspěvku Zdravím. Když už v akvárku nemám momentálně co dělat, tak sháním informace o rostlinách co mám momentálně v akvárku. Já blbec sem totiž vyhodil ty informační štítky co byli u těch rostlin. A tak bych chtěl informace o té rostlině co je na obrázku vlevo dole a vpravo dole, ta nízká s celými lístky. Už přesně nevím co mi prodejce řekl, jestli je do středu nebo do předu akva. A ještě tu v pozadí s těmi dlouhými listy nalevo a napravo. V posledních několika dnech mi odumíraj konce a žloutnou a pak odpadnou. U té nízké mi trochu taky žloutnou konce, ale ne v příliš velkém měřítku. Takže tak, sháním jenom ifo abych je mohl udržovat.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.11.2012 15:55 Žena danio [587] - MiniakváriaRe: 9milan94
A ještě detail - aby se prezentace zobrazila ostatním, musíš nahrát hlavní fotku. (Ideální je nejdřív celou prezentaci co nejvíc vyplnit a pak dát fotku - zobrazí se to vše najednou.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2012 15:32 9milan94 Re: Kytka
dakujem :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 15   29.11.2012 15:31 Žena Kytka [2146] Re: 9milan94
Na svém profilu si založ svoje akvárko, napiš tam o něm co nejvíc informací, dodej fotky, ať ti můžou zkušenější poradit.
Klikni nahoře na "Přihlášen jako" pak na obrázek rybičky "Nádrže" a "Přidat novou nádrž" a můžeš vyplňovat :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2012 15:28 9milan94 Re: Zoidik
neviem co je to prezentacia
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2012 22:03 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: 9milan94
9milan94 napsal: zajtra sem dam fotku
Už sis udělal tu prezentaci jak jsem ti doporučoval?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2012 22:01 Muž ender [3]
jj - světlo zhasne za 15 minut...
uvidím ráno - kdyžtak dám vědět...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2012 21:59 R Muž romant [27987] Re: ender
Zhasni světlo a nech to na přírodě. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2012 21:57 Muž ender [3]
jasně - obden - třetinu.
Dnes naposledy! Mám docela vítr z toho, co uvidím ráno...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2012 21:57 9milan94
zdravim lutkovia to som azse ja dnes som si kupil 6 neoniek jednu rastlinu a zohnal som krasny kamen a kupil som si koren zajtra sem dam fotku dufam že mi to akvarko pochvalite :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2012 21:52 R Muž romant [27987] Re: ender
A měníš vodu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2012 21:51 Muž ender [3]
tak už bohužel jedna Neonka nevydržela - otázka je tedˇ ale, z jakého důvodu uhynula...jestli změnou prostředí, anebo tím "terorem" ze strany Zeber!, anebo z úplně jiného důvodu...
Mám sto chutí se těch Dánií zbavit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2012 21:20 R Muž romant [27987] Re: ender
Snese, ale já budu mít spíš v akváriu dva páry zakrsláků, než jednoho samce bojovnice. Ovšem teď jsem se nechal silně ovlivnit svým subjektivním vnímáním. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2012 21:14 Muž ender [3]
Bojovnice se s Čichvcem (např. zakrslým) nesnese???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2012 21:00 R Muž romant [27987] Re: ender
Pořád pohoda, otíků dvojnásobek, rozhodnout se mezi bojovnicí, nebo čichavcema a cichlidky taky možno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2012 20:50 Muž ender [3]
já vím, že deset je to minimum, ale rád bych tam měl v budoucnu ještě 4 Otíky a nějaký dvě-čtyři větší ryby... - jednu Bojovnici a budˇ 3 nějaký menší Čichavce, anebo 3 Cichlidy - vždycky 1 kluk a 2 holky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2012 20:40 R Muž romant [27987] Re: ender
Může, i 15 kousků. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2012 20:32 Muž ender [3]
tak jó... :-) ,
příští týden chci neonkový hejno zkompletovat do počtu - deset.
Může být?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2012 20:21 R Muž romant [27987] Re: ender
Neměl bych o to strach, jsou to oba dva druhy výborný plavci a trochu toho pohybu jim nebude škodit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2012 20:18 Muž ender [3]
Romane - tradičně - díky!
Jen mám o ty Neonky strach - aby mi je kromě vystresování neutahaly...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2012 20:03 R Muž romant [27987] Re: ender
Až budou počty obou hejn dvojnásobný, tak se chování bude měnit, nejsou to potvory, ale velmi temperamentní rybky a momentálně působí jako stmelovací faktor na neonky a ty se budou snažit držet pospolu a taky tam jsou jako domácí a náležitě dávají nováčkům znát, kdo že to byl první.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2012 19:51 Muž ender [3] – Zebry vs. Neonky
čau,
dnes jsem do svého akvárka ke čtyřem Zebrám nakoupil další čtyři ryby - Neonky červené. Ze Zebřiček jsem docela rozladěn - píše se, že to je mírumilovná ryba, ale neskutečně mi prohánějí po celém akvárku nové Neonky. Je mi jich líto, rády by se asi rozkoukaly, ale jsou pořád pod tímhle "tlakem".
Je to přechodný stav, anebo to jsou opravdu takový "potvory"?

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   28.11.2012 14:01 Žena lucie.aqua [511] Re: Thomatys
Ten odkaz na vlákno, co vložila katterinecka, určitě prostuduj, já bych chtěla jen doplnit, že mám taky celkem velký odkalovač a dělám to tak, že jednou rukou jezdím odkalovačem po dně, druhou rukou držím konec hadice nad kýblem, a palcem reguluji výtok z hadice. Takže když nasaji štěrk, tak prostě palcem zastavím proud vody a počkám, až štěrk spadne zpět na dno. Pak povolím a nechám vodu s detritem téct do kýble.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   28.11.2012 13:41 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Thomatys
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2012 13:34 Muž Thomatys [-3] – Trpělivost
Jo tak to se mohu taky přidat. Nemám sice do toho co mluvit, taky v tom zrovna začínám plavat, ale co se mi řeklo tak sem udělal a dneska po skoro 14 od založení mám už celkem pěkné akva a rostliny rostou. Ryby sice nemám, ale to mi nevadí. Nechám to celé zarůst rostlinama a až bude správný čas tak si pořídím ty oka. Mohu potvrdit, že dělaj velký nepořádek když už jich je hodně. Už nějaký ten rok sem je choval, sice ne jak tomu bude teď, ale měl a po půl roce sem tam měl binec velkej. Jen nevím jak budu dělat čištění dna až mi to tam ty rostliny zarostou, protože sem si koupil odkalovač, velký s hrdlem, sací trubicí a to hrdlo má na délku skoro 5cm, takže když to zabořím do dna tak nasaju všechno. Nemluvě o tom, že ten štěrk se vysaje taky. Jak to děláte vi?. Protože mezi rostliny se jen tak pak nedá dostat. Co sem viděl tak nádherný akva co jsou kompletně zarostlé zelení tak jak se tyto čistí. Zatím na to nemyslím, nemám nic co by mi tam dělalo nepořádek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   28.11.2012 11:59 Žena danio [587] - MiniakváriaRe: 9milan94
Já bych se asi vážně chytla rady malyLibor. Máš se dost co učit, takže bys mohl začít nějakýma živorodkama. Třeba taková paví očka jsou levná, všude dostupná a jsou to krásné a živé rybky. Do začátku ideální a když se budeš o akvárium starat, budou Ti dělat jen radost a snadno se Ti namnoží :-) Nejsou plachá a baští prakticky veškeré krmení s velkou chutí. Až budeš zkušenější, není problém je vyměnit za jiné rybky a víc druhů. Jen si dej u živorodek pozor na přerybnění, ony hodně kakají a tak znečišťují vodu rychleji než jiné rybky. Já mám sice ve svém akváriu oček až dost, ale taky se o ně pravidelně starám ;-). Pokud se pro živorodky rozhodneš, pořiď je v poměru 1 samec na 2 samice. Samci jsou sice barevnější, ale kdyby jich bylo moc, budou samice hodně honit a to by nebylo dobré. Přeju, ať se rozhodneš správně, chceš-li mít fungující a krásné akvárium, vždy upřednostni požadavky a náročnost ryb před svým přáním a zvaž své zkušenosti. Držím palce ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2012 11:40 9milan94
potom pridam fotku ako som to zlepsil :) a fakt napiste mi ake druhy ryb sa mi tam hodia a kolko :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2012 11:36 9milan94 Re: Zoidik
tak to je pohode :) dobre skusim to :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.11.2012 11:07 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: 9milan94
Udělej si procházku kolem potoka nebo řeky, tam je kamenů nespočet :-) Já sbírám břidlici a jak ji donesu domů, tak vezmu kartáč, odrbu ji, trošku mýdla, zase lehce odbrbu, promláchnu kartáč, důkladně opláchnu břidlici opět vydrbu a dávám do akvárka. U kamenů jsem to dělal stejně a vždy bez problémů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2012 11:01 9milan94 Re: Zoidik
vau uplne krasne akvarium tak taketo kým sa vybuduje a rozraste asi trvá aj rok :) ale asi stoji to zato ze ? uplne krasne a tie kamene kde sa daju zohnat ? ci treba kupit a keby som si zohnal treba ho doma prevarit a bude vsetko ok ?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [91] ...... 118

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 113270x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15-zacatecnik?od=4501