Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Začátečník

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 91 Přejít na další stránku   1  
Začátečník
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2012 10:29 Muž Thomatys [-3] – Foto
Fotka k příspěvku Pro představu, co sem používal dříve když sem měl pouze štěrk. Hadičkou se tam vnášel vzduch a rourou šel pak proud vody ven.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2012 10:21 R Muž romant [27809] Re: Thomatys
Rozumím, to byl půdní filtr. Stran toho nepořádku, tomu se říká dertit a je postupně rozkládán nitrifikačníma bakteriema jimiž je dno osídleno, je to vlastně takovej druhej filtr, to dno. Je docela praktický si do dna dát šneky Piskořky, kteří svojí činností to dno neusrále prohrabávají, čímž ho prokysličují, což se zase líbí těm nitrifikačním bakteiím a zároveň i konzumují ten detrit, ale je samozřejmě občas nutné provést odkalení toho dna, aby se přebytečný, nespotřebovaný detrit odsál a nedělal v akváriu zbytečně neplechu. Onen zmiňovaný detrit je také hnojivo pro rostliny, ty jílový kuličky to je docela dobrá věc na začátek akva, kdy se rostlinám postupně uvolňuje to zásobní hnojivo a později jak je akvárium zarybněno, tak začne vznikat detrit. Množství detritu je závislý na rybí osádce(podle toho jací špindírové jsou v akváriu) a taky na přísunu krmení, když je příjem je i výdej a tak se stává, že akvaristé co rybky překrmují(a nedostatečně odkalují), mají dno třeba i pěkně zahnojený a zavdávají tak příčinu zbytečnýho přemnožení šneků, kteří z toho profitují.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2012 10:12 Muž Thomatys [-3] Re: romant
Ok, tak alespoň vím, co mám pořídit, alespoň mám o starost miň ohledně substrátu a tekuté hnojivo ještě mám, jenom si pak dokoupit to další a hlavně si budu muset vybrat rostliny co mi konečně vydrží a nepomřou do několika měsíců. A pořídit si podobné např: tu co sem dával na fotce. Je tu ještě jedna věc, řekněme, že už ten písek a ten štěrk už mám, rostliny taky. Tak kolik písku tam dát, aby rostliny nevyplavali už po prvním zalití a hlavně jestli se na dně bude usazovat nečistota, jako když sem tam prvně vložil substrát a nad něj písek a štěrk, tak sem po čase moc dobře viděl, jak na těch vrstvách co sem tam měl se usazovala nečistota a nevířila na dně. Protože v původním akváriu sem měl pod štěrkem filtraci, ještě tu starou, takové umělé mřížky do kterých se tlačil vzduch a mělo to vývody na takové komýny. Dodám fotku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2012 10:03 R Muž romant [27809] Re: Thomatys
Pro Tebe bude opravdu ta var. toho křemičitého písku, štěrku obohaceného o jílové hnojivo pod kořeny rostlin, tou dobrou volbou. Je to taková klasika na který se dá velmi dobře začít a naučit se různý souvislosti a odsledovat jak to v akváriu funguje a posléze se můžeš klidně pustit do nějakých speciálnějších substrátů, toť můj názor. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2012 09:56 Muž Thomatys [-3] – Písek a štěrk
Takže když to vezmu kolem a kolem pokud si vyberu rostliny které rostou rychle nebo pomalu, ale nejsou příliš náročné tak jim úplně stačím křemičitý písek a nahoru štěrk a dodávat pouze hnojivo v podobě tekutém nebo v tabletách pod kořeny a není zapotřebí žádný substrát a tím pokud tomu nerozumím zamezit otravě jak rostlin tak v budoucnu i rybám. Nebo to tak není?. Protože z jedné strany čtu, že zemina je vhodná pro kvalitu života rostlin a na druhé straně, že stačí pouze křemičitý písek a hnojivo, tak pak se v tom vyznat. Viděl bych to, ale na pouze ten křemičitý písek a několik rostlin co nepotřebují velkou náročnost hnojení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2012 09:41 Muž malyLibor [5370] - AsieRe: Thomatys + Kahua
Já to s tou leností nemyslel ve zlém, spíš jako takové přátelské popíchnutí. ;-)
A Thomatysi, pro akvárko s rostlinkama nepotřebuješ písek A substrát. Písek sám o sobě je substrát. Obvykle už nic jiného než písek nepotřebuješ... jen pod některé náročnější rostliny se dává kulička hnojiva. Já se v hnojení moc nevyznám, nehnojím, protože si vybírám jen snadno pěstovatelné rostliny... Ale s tím ti v ZOO Bráník poradí.
Ale ještě než tam pojedeš, zkus si něco načíst. Romant tady ve fóru opakovaně doporučuje články, které jsou moc zajímavé nejen pro začínající akvaristy a jejichž prostudováním můžeš začít:
www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
Ať se ti daří. rybka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2012 07:45 Muž Thomatys [-3] – Pisek
Me je jedno jestli bude za 50 nebo 80kc, hlavně abych neudělal chybu v obsahu, o no je na druhou stranu lepší menší obchod kde je lepší šance, ze se bude takhle někdo někomu věnovat než velký obchodak, kde je jenom pár prodavačů a nemaj čas.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   11.11.2012 07:40 R Muž slavko [1749] - RostlinyRe: Thomatys
Thomatys napsal: Jako akvárium mám už 10 let, ale s moderními věcmi začínám pouze 1rok, takže se v tomto neorientuju. U toho původního jak sem již psal, nebyli žádné živě rostliny, protože v kamení po čase vymreli, ale za to se rybám dařilo nevím jak to dobře.
Netreba za každú cenu všetko moderné aj používať. Mnohé z moderných vynálezov (všeobecne, nie len akva) sú len obchodnícke triky, po ktorých za chvíľu ani pes neštekne. Alebo sú prezentované ako veci, za ktoré stačí nemálo zaplatiť a zvyšok sa to už samo. Ale samo sa nedeje nič.

Mne najviac vyhovuje dno 4-6 mm, ale mám i jemnejšie i hrubšie. Vyhnojený substrát som nikdy neskúšal a v dohľadnej dobe sa nechystám. Existujú aj rastlinky, ktoré nevyžadujú štrk na zakorenenie, napr. spomínaný anubias. No nič, idem si dať kávu a potom čistiť akvárka - ani to sa akosi nechce samo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2012 07:37 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
Písek ne, no. Ale ten se řešil pod tím. Klasickej betoňák ze stavebnin za pár korun (nebo drobná krádež někde na stavbě stydim )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2012 07:36 Muž Thomatys [-3] – Velikost.
Je to akvárium o objemu 50l+. Takže prakticky malý. Dodám když tak fotku jestly bude potřeba.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2012 07:26 Žena kahua [223] - MiniakváriaRe: Ičin
Ale písek na burze nemají a když, tak celkem drahý....Možná už to tu proběhlo, ale jak velké akvárium to je?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2012 07:18 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
To je anubias a očividně rostl. Jinak písek je otázkou pár korun, to ani nepočítej. Mrkni se kdy je v Praze akvaburza a zajeď si tam. Dají se tam potkat fajn lidi, kteří ti taky pomůžou a hlavně se můžeš zkusit domluvit, aby ti tam někdo vzal nějaký přebytky rostlin. Dá se tak slušně ušetřit. Celkově se tam dají sehnat věco levněji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2012 07:08 Muž Thomatys [-3] – Foto
Fotka k příspěvku Tady pridávám foto, kytku už identifikovala uzivatelka Kytka.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2012 07:05 Muž Thomatys [-3] – Obchod
Ale ne o lenosti tu nejde, proto sem se ptal na doporučení, klidně tam zajedu to mi nevadí, ze pojedu přes celou prahu, hlavně aby tam měli všechno co je potřeba a případně doporučili. Jako akvárium mám už 10 let, ale s moderními věcmi začínám pouze 1rok, takže se v tomto neorientuju. U toho původního jak sem již psal, nebyli žádné živě rostliny, protože v kamení po čase vymreli, ale za to se rybám dařilo nevím jak to dobře. Jednou sem měl akvárium nacpany pavyma ockama, ze tam žilo několik generací, bez chemických přípravků a rostlin a podobných věcí. Pak přišel zvrat a začalo vymirani a od té doby už se mi to nepovedlo zopakovat. Jako ryby tam byli, ale ne už v takovém množství a dlouho taky nevydrželi. Před tím rokem sem chtěl začít s novejsima metodama a hlavně už konečně zavést živou zeleň, ale první pokus nevyšel, jediné co v akváriu přežilo byla jedna rostlina co má růst na kamenech. A nevadí, klidně to nechám pár dní prázdné, stejně momentálně mužů postrádat max 500kc. Což mám tak na ten substrat + písek a možná pár rostlin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2012 02:48 Muž Jiri_99 [425] Re: malyLibor
palec
Jsi bourák. Sám bych to líp nenapsal. potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 13   11.11.2012 02:00 Muž malyLibor [5370] - AsieRe: Thomatys
Vím, že zpočátku je to velmi těžké orientovat se už jen ve všech pojmech. Ale velmi dobře ti radí romant. Čti. Po roce máš vše mrtvé. Vše jsi z akva vyndal. Nic se nestane, jestli akvárko zůstane týden nebo dva prázdné, když se budeš věnovat získávání informací.
Já ti teď prozradím dvě malá tajemství: 1) substrát je to, co leží na dně a v čem jsou zapíchlé rostlinky, aby rostly. Vynikající je právě betonářský písek, jak radil romant, ale existují i jiné substráty. Často jsou mnohem dražší, ale většinou nejsou o mnoho lepší než ten písek. Takže substrát = dno.
A za 2) Jsi z Prahy. Vím, že vy pražáci jste neuvěřitelně líní tvorové. Nevím, co je Praha 9, ale vím, že pokud chceš získat kvalitní zboží a kvalitní rady, tak sedni na elektriku nebo co to tam po Praze jezdí, zajeď si do Bráníka a tam na adrese Jiskrova 7 sídlí jedna z nejlepších akvaristik v této zemi www.zoobranik.cz Je tak dobrá, že tam jezdí lidé z celé téhle minizemičky a možná i ze zahraničí, jen pro pražáky je to tam daleko... Tak to zlom a zajeď si tam. Nebudeš litovat. Poradí ti a prodají to, co potřebuješ.
Ale ani nejlepší prodavači za tebe neudělají to nejdůležitější - nenaučí se za tebe základy akvaristiky, které si můžeš nastudovat v klidu tady na webu v sekci Články: rybicky.net/clanky/
Držím palce, ať ti to tentokrát vyjde. To, že se tady pídíš po informacích je první, ale hodně dobrý a důležitý krok k úspěchu.
rybka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   11.11.2012 00:52 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: Thomatys
Neřekla bych, že nějaký spešl substráty jsou nutný... Stačí obyčejnej písek přiměřený zrnitosti (ne moc jemnej, aby to nebylo moc hutný a ne moc hrubej, aby to nedělalo potíže s údržbou, čili ta zrnitost 2-4 mm). Pokud máš obavy o výživu rostlin, dá se použít zásobní hnojivo do spodní vrstvy dna (např. Florapol) nebo pod rostliny umístit ty jílový kuličky. Než hnojit do vodního sloupce, je tohle určitě pro začátek lepší varianta. Já se třeba do vody přihnojovat rozpakuju, takže mám jen ten Florapol a zatím si po 5 měsících nemůžu stěžovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.11.2012 23:50 Muž sux [116] - Amerika
Nikdy jsem nepoužíval nic jiného než štěrk nebo písek, žádné super substráty...Ale zase sem nepěstoval nic náročnějšího nez echinodory, anubiasy, hnědky a ostatní klasiku... :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2012 23:36 RAP Re: Thomatys
Záleží, jaké kytky sis koupil.
Ono stačí špatné napuštění vody, kdy se obohacený substrát dostane na povrh a je zle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2012 23:26 Muž Thomatys [-3] – Substrat
Takže podle vašich reakci je substrat nutny pro udržení rostlin při životě a jejich aktivitě na delší dobu, než tam vložit pouze písek a štěrk a zasadit rostliny a dodávat hnojiva a čekat jestli se rostliny chytnou nebo ne. Pokud tomu tak je tak sem ten substrat koupil možná dobře, ale udělal sem tam chybu v něčem jinem a to tím, ze sem se snažil co nejrychleji do akvária zasadit ryby a možná taky od prodavačů vybral špatně rostliny co mi pak pomreli a když nebylo využití substrátu tak sem tím zamoril vodu protože tam neprobihala výměna mezi substratem a rostinou a substrat začal hnit.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2012 23:05 R Muž slavko [1749] - RostlinyRe: RAP
RAP napsal: Dá se dělat spoustu úspěšných pokusů s různými substráty...
Určite áno. Sám som zeminu neskúšal a ani sa v dohľadnej dobe nechystám. Používanie "neštandardného" substrátu (ako i iných špeci vecí) vyžaduje iné postupy a práve začiatočník to ľahko pomotá všetko dokopy a potom zaplače nad výsledkom.

Môj predošlý príspevok nebol odporúčaním, len poznámkou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   10.11.2012 22:41 RAP
Dá se dělat spoustu úspěšných pokusů s různými substráty(viz. Johan), ale né včechny jsou vhodné pro začátečníky. ;-)
Občas je vhodné spolehnout se na akvarijní produkty osvědčených firem. :-) )))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2012 22:24 Muž grunda [1781] - Cichlidy
já jsem s úspěchem používal místo zásobního substrátu kompost ze zahrady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   10.11.2012 22:23 R Muž slavko [1749] - Rostliny – Zemina v akváriu
Dovolím si poznamenať, že používanie zeminy nemusí nevyhnutne znamenať záhradkárstvo: akva.wu.cz/… ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2012 22:13 Muž Cosmogagy [592] - AmerikaRe: Thomatys
já ti jen poradím, ať už vejdeš do jakékoliv prodejny, neptej se na zeminu..
chtěj substrát do akvária, šterk, písek.. případně zásobní substrát (plný živin, dává se v tenké vrstvě pod "hlavní" substrát)..
ale zemina, to každýmu připomene spíš zahradničení než akvaristiku..
(ale třeba u Danily ti nehrozí že by ti prodala něco co by v akvárku dělalo paseku ;-) )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.11.2012 21:09 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
I bez OT a vzkazů. Uživatelka Danila a její domov nedomov :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2012 20:11 Muž Thomatys [-3] Re: Kytka
Tak mi dej tip pokud seš z prahy, kde je jistější ze pořadí dobře, kde si naprilad kupovala ty i tu zeminu popřípadě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.11.2012 19:50 Žena Kytka [2146] Re: Thomatys
No dávala bych pozor i v těch akvaristikách, uvědom si, že je to živí, takže v mnoha z nich ti poradí stejně jako v tom Hornbachu. Ovšem jsou zde i takové, kvůli kterým se vyplatí jet na druhý konec Prahy ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2012 19:46 Sander Re: Cosmogagy
Díky za radu. Ale nepovolí to po čase? Ono to bude viset nad vodou, přilepené na plastovém krytu akvárka. Kdyby se to odlepilo a spadlo, byl by to průšvih.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2012 19:30 Muž Thomatys [-3] – Díky
Díky za rady, zítra se ještě kouknu na ty rostliny a koupím ten písek a zkusím štěstí v kamenném obchodě pro akvaristy tady v okolí Prahy 9, na Hornbach kašlu, nikdy mi to od nich nevydrželo dlouho a jak tak koukám, tak mi ani tak moc neporadily. Až budu mít všechno co potřebuji založím popisky s fotkami.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.11.2012 19:17 Muž Cosmogagy [592] - AmerikaRe: Sander
řekl bych že ideální bude transparentní akvarijní silikon.. styčné plochy řádně odmastit, naplácnout silikonem a přiložit.. následně nechat 24 schnout (ideálně to trochu přitlačit k sobě, třeba zatížit trochu knížkou nebo něčím) a hotovo :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2012 19:08 Sander – Lepidlo
Dobrý večer, prosím o radu. Potřebuji uvnitř v akváriu k plastovému krytu bezpečně přilepit osvětlovací komplet se dvěma kusy zářivek. Vše je vodotěsné. Lepidlo musí být trvale účinné, odolné vlhkosti, teplu a nesmí být rizikem pro osazenstvo akvária. Zářivky 2 ks: 18 W, 590 mm, JUWEL, T8. Jaké lepidlo lze bezpečně použít? Děkuji za radu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.11.2012 19:01 Muž soc [60] Re: Thomatys
Šel bych na to možná ještě trošku jinak. Techniku máš. Zkus si zjistit, jaká voda Ti vlastně teče z vodovodu, protože asi tam ic jiného lít nebudeš. Potom se podívej tady do atlasu, jaké kytky a ryby by to bez problémů snášely, vezmi v úvahu i osvětlení, náročnost a tak podobně, nepředpokládám, že bys od začátku pouštěl CO2 a hnojil. Od toho se odpíchneš. Prostě nejdřív tak trošku virtuálně.
A na šneky si pořiď třeba pojídače šneků - helenku :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.11.2012 18:48 R Muž romant [27809] Re: Thomatys
Až na to, že nepotřebuješ chemikálii na šneky, ale naučit se nepřekrmovat, by se nekonala žádná populační šnečí exploze a bude to vono. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2012 18:44 Muž Thomatys [-3] – Složení
No tak jako já prakticky potřebuju pouze písek a nějaké ty rostliny a nějakou tu chemikálii na šneky a hnojivo, nic víc. Filtr mám, akvarium taky, topítko, dekorace, motor na vzduch, hadičky, kryt se zářivkou, bublifuky no a to je tak snad všechno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2012 18:28 Žena Kytka [2146] Re: Thomatys
Thomatys napsal: Tak hotovo vyčištěno, umyto, až na kamení, štěrk, mám ho smíchaný s pískem a nevím jak to pořádně vyčistit tak abych měl pouze štěrk a ne maltu. Velké síto které by vydrželo váhu vody a štěrku nemám.
Já to prala kuchyňským cedníkem v kýblu ve vaně - plastový má větší očka, kovový menší. No a písek z potoka mám roztříděný na tři velikosti...
Jen to chtělo onu pověstnou trpělivost stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.11.2012 18:24 R Muž romant [27809] Re: Kytka
To máš sice pravdu, ale když nevíš co kupuješ, nebo-li co na co je, tak je to jedno. Prostě před tím než si člověk něco koupí a je jedno jestli je to začátečník nebo mazák, tak je o tom dobrý něco vědět dopředu, ale to je nekonečnej příběh. Tyto příběhy tvoří velmi podstatnou náplň zdejších vláken, ale zase je dobrý když se to třeba i na první pokus nepovede, že se dotyčný začne pídit po informacích a od zdejších účastníků se mu dostane správných rad a na jejichž základě mu jeho akvo začne fungovat a dělat radost. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2012 18:23 Muž Thomatys [-3] – Čistka
Tak hotovo vyčištěno, umyto, až na kamení, štěrk, mám ho smíchaný s pískem a nevím jak to pořádně vyčistit tak abych měl pouze štěrk a ne maltu. Velké síto které by vydrželo váhu vody a štěrku nemám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2012 18:12 Žena Kytka [2146] Re: sux
No jo, já to říkám pořád, zlatý e-shopy....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2012 18:10 Muž sux [116] - AmerikaRe: Kytka
Já si myslím, že tu kolegovi nacpali něco od ADY apod. (ona hlína) se slušnou cenovkou. Nic proti hornbachu, ale nic bych si tam nekoupil a rady už vůbec nenakupuj tam, ale od akvaristů. Držím ti palce a co ti tu ostatní radí je pravda, zkus se do toho pustit znovu a pořádně palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2012 17:51 Muž Thomatys [-3] Re: Kytka
Ne nebyl to substrát pro květiny, ale speciální pro akvaristiku. No právě teď to čistím, takže pak budu připraven se pustit do základů. Jedno vím jistě, zeminu už ne, to je hnus spolu s tím pískem, zaprasím s tím všechno. Asi zítra nebo v pondělí bych se pustil do dna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2012 17:02 Žena Kytka [2146] Re: Thomatys
Jen si ujasním jednu věc: to co nazýváš zeminou nebo hlínou bylo co? Když jsem to přečetla, vybavil se mi klasický balený substrát pro pokojovky. Ten do akvária nepatří. Je určený na zalití a následné vyschnutí, trvale pod vodou bude jen dělat paseku. Navíc většinou obsahuje speciální hnojivo pro prvních několik týdnů po zasazení rostlin, na obalu to bývá zdůrazněno. Ovšem rostlin pokojových, nikoliv akvarijních.
Pokud chceš rostlinkám pomoci, dá se pořídit speciální AKVARIJNÍ substrát (např. Tetra Plant Complete Substrate, Dennerle DeponitMix Professional substrát, Sera Floredepot, JBL AquaBasis plus, Rataj Staré dno), ale není to nezbytně nutné.
Takže jako první krok v tuhle chvíli bych viděla registraci tady na stránkách a pak přemýšlet, studovat, přemýšlet, studovat, ptát se na nejasnosti a až to budeš mít rozmyšlené, tak teprve znovu založit akvárko. Chce to sice na začátku dost trpělivosti, ale vyplatí se to. Držím palce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   10.11.2012 16:26 R Muž romant [27809] Re: Thomatys
Tak jak to tak čtu, tak to vypadá na znovuzaložení a tentokrát snad s lepším výsledkem. Co se týká hlíny, tak pokud má člověk trošku povědomost o probíhajících procesech ve dně, tak proč ne, ale do rukou začátečníkových bych tento způsob založení akvária nedoporučil. Zůstal bych u klasiky v podobě křemičitýho písku, štěrku, žádný speciality nejsou potřeba, stačí zajít do stavebnin a pořídit písek betoňák a máš dno jak vyšitý. Když už to je jak to je, tak bych nikam nespěchal a všechno pěkně rozmyslel, nastudoval, informací je tady na s stránkách dost a dost. To že jsem doporučil to dno z toho písku, to považuji za takovou nenásilnou variantu a když se to dno obohatí o nějaký jílový hnojivo, povětšinou prodávaný v podobě jílovejch kuliček, který se aplikují pod kořeny rostlin, tak bych to viděl jak dobrej začátek. Samozřejmě že je to jenom jedna z možných variant, ale když budeš mít snahu a zájem, tak se jistě dopracuješ k vlastnímu názoru a klidně ho můžeš skonzultovat tady na fóru a to bude platit i o ostatních nezbytnostech, jako je třeba světlo, rostliny, složení rybí osádky atd. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2012 16:24 Muž Cosmogagy [592] - AmerikaRe: Thomatys
stačí obyčejný křemičitý šterk/písek o zrnitosti 2-4mm. Vrstva u přední stěny 3-4cm, u zadní 6-7cm...
víc na dno netřeba :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2012 16:16 Thomatys Re: souky
No ono není už co fotit, prakticky to akvárko co mám je mrtvé, žádné ryby, rostliny, je tam pouze jedna a ta už žloutne. Takže to budu dělat od znova, protože stejně ho musím vyčistit od bordelu co tam zůstal a hlavně od šneků co tam jsou. No hlavně by mě zajímalo jestli ta hlína tam musí být nebo nemusí. Protože musím to pak nakoupit, jak ten písek tak tu hlínu pokud tam má být.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2012 15:58 Muž souky [592] - RostlinyRe: Thomatys
ona hlína se dává pod štěrk, záleží jaká vrstva štěrku na na ní a jaký zrnitosti je, pak se ale nedá asi moc hrabat do dna(můj dohad), asi bys udělal nejlíp kdybys sis založil prezentaci, nebo nám pořídil nějaký fotky a napsal jak probíhá údržba(pokud jsi to už nepsal)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2012 15:09 Thomatys – Včem je chyba
Sorrač, mělo to být po 3 měsících to začalo vymírat a do 1 roku to všechno umřelo. No úplně profík v tom nejsem a asi ani nikdy nebudu. Ano dal sem na dno zeminu určenou pro akvaristiku. A je pravda, že do už zavedeného akvaria sem ryby dal přibližně po 3 až 4 dnech od uvedení do provozu. V tom návodu bylo napsáno až tak po 1 týdnu a více, ale nevydržel sem to, teď to už problém nebude, prakticky nemám ani jaké tam dát když to všechno vymřelo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   10.11.2012 11:55 Muž Yirka [8577] Re: Thomatys
Trošku se v těch tvých informacích ztrácím (problémy po měsíci, 3 měsících, roku), takže mi to připadne jako takové "věčné začátečnictví", podobné tomu třeba při učení se cizímu jazyku. Proto doporučuji nastudovat následující odkazy, kde je koncentrovaně a sofistikovaně popsáno jak při založení nádrže postupovat. Ony totiž rady prodavače nemusí být úplně v souladu se zájmem akvaristy. Když budeš podle odkazů postupovat, jistojistě se dobereš slušného výsledku a tvá nádrž ti bude dělat radost dlouhá léta.
www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   10.11.2012 11:02 Muž Cosmogagy [592] - AmerikaRe: Thomatys
pár rychlých bodů, ostatní to už tady určitě rozvedou víc

1) a nejdůležitější - číst, číst, číst.. z tvého příspěvku mi vyplývá že o akvaristice nemáš ani páru, chce to hodně se dovzdělat

2) zeminu?? pochopil jsem správně že jsi do dna nasypal i hlínu??

3) ty svítíš dopoledne a odpoledne?? proč?? on v přírodě někdo vypíná přes poledne slunce?? Svítit cca 10-12 hodin, a v kuse...

4)čerstvě založená akvária většínou netřeba hnojit do vody, stačí jen třeba nějaké tabletové hnojivo pod kořeny rostlin.

5) v měsíc založeném akváriu ti začaly umírat ryby?? Ryby do založeného akvária patří teprve tak po měsící. A na to naváže -

6) když už jsi tam ty ryby měl tak brzo - jaká byla údržba akvária?? V tom bude velký kámen úrazu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2012 10:47 Thomatys – Včem je chyba?
Zdravím, potřeboval bych poradit v čem dělám chybu. Do akvaria o objemu zhruba 50 až 60L sem dal na dno zeminu zakoupenou v Hornbachu spolu s ostatním vybavením a poradou od tamního prodavače, jemný písek a nakonec štěrk - kameny. Dal filtr na 50L+ EHEIM s trubičkou na vzduch a úpravou kolik vzduchu tam bude proudit, pár rostlin, hnojivo pro ně 1 týdně AKVAFLOR AF-7, prostředek na úpravu vody AQUA SAFE, protože zde kde bydlím je tvrdá chlorovaná voda, osvětlení jedná zářivka celé dopoledne a celý večer a po měsíci mi rostliny začaly umírat a ryby vymírat. Musím říct, ale že sem se řídil podle návodu co sem našel na stránkách obchodu Hornbach. CO sem pročítal internet tak se zrovna zemina do akvária nedává, takže si myslím, že to může být tím, ale nejsem si jistý. Nebo aby to nebylo tím, že akvárium bylo moc zásobeno kyslíkem nebo málo. Je to už, ale tak 1rok zpět a po zhruba 3 měsích to začalo vymírat až tam nakonec nezůstalo nic a akvárium je prázdné bez života.

Když sem měl svoje první tak to mi vydrželo mnohem déle bez těchto moderních věcí. Klasický filtr s umělou polyesterovou filtrací a hadičkou na vzduch. pouze kamínky na dně s filtračnímy komíny z plastu mez rostlin a rybám se dařilo dobře. Chtěl sem jenom akvárium pro rostliny, aby tam byla nějaká zeleň.

+ Přidat reakci

Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [91] ...... 113 114

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 105207x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/15-zacatecnik?od=4501