Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Začátečník

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 107 Přejít na další stránku   1  
Začátečník
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2010 22:53 Lukanlovec – Re: Yirka
A existuji na to navody jak ho vyrobit? Zmaknul bych to nejsem na tom tak zle manualne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2010 22:52 Muž Yirka [9118] – Re: Lukanlovec
Tak si kryt udělej sám, přijde to levněji a dokážeš tam dát více světla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2010 22:49 Lukanlovec – Re: katterinecka
Kdyz tak na to koukam tak me co do velikosti brzdi jenom vysoka cena toho krytu...za kryt se mi nechce davat 2500 a radsi bych ho tam mel
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2010 22:07 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Lukanlovec
Když už vybíráš takový velký filtr tak bych pořídila co největší nádrž se ti vejde na tu poličku. Už bych začala přemýšlet o rybách jestli vyšší nádrž nebo delší. Abys pak nezjistil že je malé (do ale příjde každému že potřebuje větší).
A filtr bych koupila ratši ten o řadu výkonější, protože kdybys kupoval větší nádrž tak bys ho pak mohl taky použít, a pokud se nepletu tak tyhle vnější filtr mají regujaci průtoku takže na škodu to být nemůže.
Hlavně vybírat pořádně, nejhorší je když něco nakoupíš a pak zjistíš je to na houby ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2010 22:05 Muž Yirka [9118] – Re: Lukanlovec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2010 21:53 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Lukanlovec
a kolik asi bude stát náhradní lampa? Pokud bude akvárko ve špatném stavu nebo budeš flákat údržbu tak budeš mít řasy a rybám se nebude dařit aď máš UV nebo ne ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2010 21:41 Lukanlovec – Re: Yirka
Tak prave sem zjistil ze kdyz to koupim u zoohitu tak s tou slevou co davaji se mi akorat ta lampa odecte takze je to jasne..akorat je nejake podezrele ze samostatne stoji asi 1700 a s tim to vychazi na 200.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2010 21:38 Lukanlovec – Re: JJaanca
No ta cena ovsem to je gol :-D...myslim, ze nijak narocny kytky ani nechci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2010 21:35 Muž Yirka [9118] – Re: Lukanlovec
Drtivá většina nádrží funguje bez nutnosti aplikace UV.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2010 21:34 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Lukanlovec
pro začátečníka s jedním středním akvárkem a běžnýma rybkama je to podle mě zbytečnost ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2010 21:33 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Lukanlovec
UV zabíjí mikroorganismy obsažené ve vodě která jím proteče. Je hodně zastánců i odpůrců ale asi by nemělo být zaplé neustále, spíše jen když ho potřebuješ nebo jednou za čas. Ale dá se dobře obejít i bez něj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2010 21:32 Žena JJaanca [67] – Re: Lukanlovec
Jestli chceš náročnější rostliny, tak vybírej podle toho kolik se do toho vejde zářivek.
tohle je snad nejosvětlenější kryt na který jsem narazila. www.pet.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2010 21:29 Lukanlovec – Re: katterinecka
Aha tak alespon usetrim...dik za tip
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2010 21:26 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Lukanlovec
pokud akvárko správně funguje (a nechceš mít nějaké extra ryby atd.) tak se bude všemu dařit i bez UV
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2010 21:23 Lukanlovec – Re: Yirka
Myslel sem ze to eliminuje rasy a voda neni tak zakalena...a existuje primo nejaky duvid proc se tam dava?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2010 21:22 Muž Yirka [9118] – Re: Lukanlovec
Pokud chceš normální nádrž s rostlinami a rybkami, UV není nezbytné, asi to trochu zdražuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2010 21:20 Lukanlovec – Re: Yirka
Tak tohle me definitivne presvedcilo o tom si to nechat slepit podle krytu...fakt dik za pomoc...a ten filtr sem vybral JBL s tim UV.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2010 21:13 Muž Yirka [9118] – Re: Lukanlovec
To je v pohodě, já to stíhám, jen reaguji tak nějak stručněji. Před chvílí jsem tu dával odkazy na prodejce krytů.
www.akvarko-shop.cz/…
www.pet.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2010 21:11 Lukanlovec – Re: JJaanca
To sem netusil, ze se delaji i kryty zvlast..ale mohlo me to napadnout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2010 21:10 Lukanlovec – Re: Yirka
Aha tak to se omlouvam ze rusim...jeste o tom popremyslim tedy..asi by to bylo opravdu vyhodnejsi a vhodnejsi.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2010 21:09 Žena JJaanca [67]
Mě se osvědčilo začínat od osvětlení. Jestli chceš rostliny náročné na světlo nebo ne, jestli kryt, nebo otevřené. Pokud chceš kryt, tak to chce se pak asi řídit rozměry krytů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2010 21:08 Muž Yirka [9118] – Re: Lukanlovec
Koukám na fotbal, píšu stručně. :-) Ale kolega to rozvedl přesně jak jsem to myslel. Není nad to si nádrž v tomto rozměru rozvrhnout a zařídit sám. A opravdu začít od těch rozměrů a pak nechat slepit na míru či koupit slepenou holou nádrž a do ní techniku.
jinak filtry JBL velmi slušná kvalita, za lepší považuji Eheimy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   23.11.2010 21:04 Lukanlovec – Re: Lukanlovec
Taky dobra uvaha...o miste uz mam rozhodnuto...je to klasicka skrin s ulozistem ve spod z masivu takze bych rekl, ze i dost unese...jinak s vyrobou by nebyl problem.Takze o miste a velikosti nam uz jasno...Na tech setech se mi libi ze uz to ma kryt se svetlem popripade krmitkem(coz teda neberu jako nijak zasadni vec) a je to cele takove komplexni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2010 20:59 Lukanlovec – Re: Yirka
To me napadlo taky...proto sem myslel, filtraci bych koupil zvlast a nejakou kvalitni...
treba tohle me pride dobre
www.zoohit.cz/…

nebo vis o necem lepsim...jinak dik za rady opravdu to ocenuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.11.2010 20:58 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: Lukanlovec
Jako vetsina lidi, volis nejaky objem, konkretne okolo 100l. Ale co na to jit jinak? Podivam se, kam bych to akvarko chtel a zacnu merit. Pak na necem musi stat, takze bud koupit nebo postavit. Pokud si to udelas sam (mam tady fotku stojanu ktery jsem delal sam), mas zcela volnou ruku uplne ohledne vseho, muzes si vybrat rozmery jak se Ti zlibi, a i neco usetrit. A az budes mit ty rozmery, pak teprve spocitas kolik je to litru, ale spise kvuli nosnosti stojanu. Udelat akvarko o Xcm nizsi jen proto, aby to nebylo 120, ale jen 100l, je nesmysl. No a pak navstivis sklenare a nechas si ho slepit presne na miru, bezne mas do tydne dodano, nekde umi i dovezt az na misto. Nestoji to zase tak moc, alespon ne v ramci celkovych nakladu za tu srandu, a rozhodne se nebudes divat zhnusene na ty skrbance na skle, kterych sis u akvarka z druhe ruky, byt treba za polovicni cenu, nevsiml. BTW, dobre je zohlednit delku zarivkovych trubic, at pak kvuli nevhodnemu rozmeru nekupujes drazsi nez musis. V pripade koupe celeho krytu (nebo i stojanu) pak rozmyslet rozmer tak, aby takovy kryt (stojan) byl k mani a za neco to stalo ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2010 20:54 Muž Yirka [9118] – Re: Lukanlovec
Ty sety mají obvykle horší filtraci i osvětlení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2010 20:53 Lukanlovec – Re: Yirka
Ale méně kvalitní určitě nejsou že ne?...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2010 20:48 Muž Yirka [9118] – Re: Lukanlovec
Pro tebe výhodnější, nemusí být a není obecně lepší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2010 20:46 Lukanlovec – Re: FreeDale
Radeji bych uz neco s vybavou..prijde mi to vyhodnejsi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2010 20:45 Lukanlovec – Re: K4SEY
Dekuju...taky sem uvazoval o starsim a uz sem se i ptal, ale bohuzel nikdo nic.Docela se mi libi sety jako www.zoo-hobby.cz/… a nebo
www.zoohit.cz/… ...mam nasetreno temer 5000 takze myslim ze celkem bych se mohl vejit i s dekoraci.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2010 20:37 Muž FreeDale [17] - Labyrintky – Re: Lukanlovec
prý sklorex, a nebo raději nějakého sklenářě ve tvém okolí, ale takového, který to běžně dělá. A nebo to zkus přes ten inzerát...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2010 20:31 K4SEY
Tak napíš aj druhy rýb ktoré by si tam chcel mať lebo niektoré sa lepšie cítia vo vysšom a nektoré naopak v nisšom ale dlhšom a cez net nekupuj najprv skús nejakých ľudí v okolí ktorý ti ho dajú aj lacno keď končia a podobne..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2010 20:29 Lukanlovec – Poraďte mi prosím někdo s výběrem akvárka..spíš většího
Už pár měsíců se věnuji akvaristice a chtěl bych si pořídit akvarium tak okolo 100litru ale nemam moc velke zkusenosti s nakupovani akvarek na netu mate nekdo dobrou radu?
Dekuju predem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2010 09:43 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: mmulcr
Myslim, ze to neni zadna ostuda si rostliny pred nakupem probrat a rict si, co to chce, a to ani u akvaristy, ktery to dela leta. Muze prijit situace - treba potreba mit teplotu vody 28C i vice, a najednou je to co si clovek pamatuje v haji, protoze pri chovu beznych ryb si zrovna moc nevybavuje, co nejak vydrzi jeste 26C, a co jeste vic, protoze pri beznych 22 az 26C funguje skoro vsechno. Vysledek ale stejne neni nic moc ani po pruzkumu, z ruznych zdroju se udaje lisi, a u rostlin je potreba to zkusit, ovsem po pruzkumu bych rekl >>kvalifikovane zkusit<<. Neco, co melo jen prezivat, roste jak silene, o neco jsem absolutne prisel, neco tak nejak roste a i za to zaplat panbuh. Asi se u rostlin nikdy neda rict predem co kam (pokud by se na to neslo ultravedecky s rozborem vseho), protoze kdyz se vezmou 2 zdanlive stejne nadrze, v jedne roste neco a v jine neco jineho, kdyz ty kytky si pro tohle rozhodnuti vyberou prave mix parametru, ktery by nas ani nenapadl :-) . Pri zakladani akvaria doporucuji si nechat rostliny poslat. V klidu si vybrat, rozmyslet, a mit je pak vsechny jednim vrzem a bez behani. Treba tady: www.aqua-daho.cz/… www.aqua-daho.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2010 20:17 Muž mmulcr [86] – Re: Luis666666
Mezi již zmiňované rostliny mohu doporučit také tuto:
rybicky.net/atlasrostlin/ceratopteris_cornuta
Je jich spousta. Já si projížděl ve zdejším atlase jednu po druhé a dělal si poznámky ;-) pak, když jsem náhodou na něco narazil, alespoň trochu jsem měl představu o tom, co ta rostlina potřebuje. Držím palce palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2010 18:33 Muž Luis666666 [0] – Re: katterinecka
Jj to mi stačí to si pořídím ty testy následně.Díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2010 18:30 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Luis666666
pokud není v extrémních hodnotách tak to není zas tak důležité. jestli chceš vědět jakou máš tak si pořiď testy nebo si zjisti výsledky z vodárny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2010 18:25 Muž Luis666666 [0] – Re: Designer
Jj díky mrknu na to, a ještě jedna věc je.Jak tady hodně lidí píše o tvrdosti vody apod.Jak já si svou vodu dám na požadovanou tvrdost.?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.11.2010 18:22 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: Luis666666
Mohu doporucit rybicky.net/atlasrostlin/ludwigia_repens (to uz musi byt, aby tohle nerostlo) a pak rybicky.net/atlasrostlin/limnophila_sessiliflora (roste rychle a moc toho nepotrebuje). S mene svetlem neroste uzasne rychle, ale roste rybicky.net/atlasrostlin/microsorium_pteropus . rybicky.net/atlasrostlin/anubias_barteri_coffeefolia pak roste dosti pomalu, kdyz ma par malo listu, tak listecek za mesic (nove koupeny kosicek s par listy), ale je nenarocny na svetlo. Svym pomalym rustem je ale dost neprijemny, kdyz nekomu obrustaji listy rostlin rasou - mne se to nastesti nedeje a zastineny Echinodorem pod nim pekne pomalu roste.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2010 18:06 Muž Luis666666 [0] – Re: katterinecka
Ano to zcela určitě, zajímalo by mě jaké rostilny by byli vhodné pro tohle akvárium se zářením 2X18 W. Díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2010 17:22 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Tudy
řekla bych že jsou to rostliny málo náročné na světlo. A tohle akvárium bude ještě o 5cm vyšší než je to tvoje. Samozřejmě že to ještě jde, jen je pak těžké to měnit když si to člověk rozmyslí. Začátečníci mají někdy problém s výběrem nenáročných rostlin hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2010 17:17 Muž Tudy [330] - Krevetky
katterinecka napsala: osvětlení 2x18W stačí, ale je to spíš na méně náročné rostliny

Mám tuto osobní zkušenost, že rostlinám se může dařit i při 2x18 W:

2x 18 W zářivky 8xx a reflektory. Stačí to bohatě na běžné akvarijní plevele (Douška, Růžkatec, Jávský mech, Vallisnerie - gigantea, rubra, "Torta", Anubias bartery var. nana). Dokonce i náročnější Echinodorus Janii prospívá. Nejde jen o světlo, ale i o kvalitu vody (pH, tvrdost) a živiny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2010 16:56 Muž Luis666666 [0] – Re: Yirka
Jj díky:) Mrknu na to:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2010 16:30 R Muž romant [27982] – Re: tomk
Je to otázka velikosti akvária a počtů jednotlivých rybek. Ovšem můj názor na závojnatky je ten, že do akvária nepatří, jsou to slušně řečeno prasátka jejichž výkaly velmi zatěžují vodu dusíkatými látkami, takže je nutná velmi dobrá filtrace a opravdu pečlivá údržba akva, kterou je nutno dodržovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2010 16:27 Muž Yirka [9118] – Re: Luis666666
Mražená krmiva se prodávají v každém průměrném krámu. Něco pro začátečnické počtení: www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2010 16:21 tomk – Parmičky
Můžu dát dohromady závojnatky a parmičky duhové?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2010 16:06 Muž Luis666666 [0] – Re: katterinecka
Děkuji za rady, jak jsme řekl jsem začátečník, chtěl bych si akvárium t co jsme vám posílal,jako odkaz koupit na tyhle vánoce.Hodně se na to těším:) Vždycky jsem chtěl doam vidět akvárium prorostlé plné rybek:)

Taková otázka:U hodně ryb se píše ,že mají rádi mraženou stravu a chci se zeptat jestli ta strava mražená se dá koupit normálně v obchodech (ne specializovaných).

Jinak děkuji za další rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2010 13:44 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Luis666666
je lepší třeba jenom jedno či dvě hejna po více kusech, líp to vypadá. A pak třeba několik pancéřníčků na dno a třeba jeden solitérní druh ryb (párek cichlidek, čichavců...),ty tam ani být nemusí, ale hejnové ryby se pak drží víc v hejnu jinak jsou rozplavané po celé nádrži.
Pokud chceš hodně rostlin (a pravděpodobně i větší výběr), tak bych tam dala alespoň 3*18W nebo použít patice T5 které se dělají ve větší wattáži
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2010 10:11 Muž pancéřníček [168] – Re: Luis666666
Mnohem lepším řešením je čerpací hlava s kostkou bioakvacitu,než nějaký honič vody.Ale jestli nevíš co s penězi,pořiď si vnější filtr,to je to nejlepší řešení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2010 06:10 Muž Luis666666 [0] – Re: katterinecka
Ano já si také představuju akvárium,které by bylo jako "jungle" a zároveň v něm chci chovat nějaké 4 druhy např neonek apod. po 8 kusech tak uvidíme.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [107] ...... 118

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 113005x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15-zacatecnik?od=5301