Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Začátečník

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 66 Přejít na další stránku   1  
Začátečník
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2014 18:14 JirkaD Re: grunda
Já si to také myslím. Já ji nechávám tak den odstát. Dobře budu měnit vodu a snad se to zlepší. Díky za radu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2014 18:13 R Muž romant [27983] Re: JirkaD
Není nutno, pokud nechceš snižovat alkalitu(tím převařováním), ale tím se jako začátečním prozatím netrap. Normálně natoč belík, nějakou nádobu a nech do rána odstát, vytemperovat a měň tak jak máš natočený do akva. Když natočíš přes sprchu, můžeš teplotně sladěnou dávat hned. Je to kvůli event. přítomnosti chlóru v dodávaný vodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.01.2014 18:13 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: JirkaD
že je to blbost
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2014 18:07 JirkaD Re: romant
Dobře zkusím to. Já přidávám do vody sera aquatan. Ještě mi jeden chlap v akvaristice řekl, že se má převařovat. Co je na tom pravdy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2014 17:48 R Muž romant [27983] Re: JirkaD
Vyšší dusíci, řekl bych. Častěji než často měnit vodu, klidně denně, či obden 1/3 objemu akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2014 17:46 JirkaD Re:
Fotka k příspěvku Zkusil jsem to vyfotit fotákem.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   23.01.2014 16:02 R Muž romant [27983] Re: JirkaD
Spíchni prezentaci, takhle je to věštírna, nikdo tomu nebude vědět hlavu ani patu, ale úhyn jedný ryby snad ani nemá cenu řešit. Čímž to nechci zlehčovat, ale vím, že někdy je lepší když ryba odejde, než když se jí za každou cenu snažíme vyléčit. Jsou smrtelný stejně jako my. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2014 15:52 JirkaD Re: acik
Fotka k příspěvku Tak dneska z ničeho nic tam rybka umřela. Je to divné. Poslední dny to vypadalo, jako když se její stav lepší. Po dvou dnech příjdu domů a ryba je mrtvá. Posílám foto.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2014 18:12 lori – bubliny ze dna
Ze štěrkového dna akva začaly v poslední době vycházet bubliny. Čím to může být? Je to na škodu? Co proti tomu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2014 21:54 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Jjapan
nekupoval jsem je ani teď, dostal jsem je ke světlu zdarma
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2014 21:39 Muž Jjapan [207] - Raci, krabi, krevetkyRe: patamatix
No já mám jedno akva taky Juwell a proto jsem to napsal. Poměr cena a užitkovost je jasná pro klasiku. To, že nemáš volbu je věc jiná palec , bohužel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2014 21:35 Muž Jjapan [207] - Raci, krabi, krevetkyRe: grunda
Ale jako začátečník sis je určitě nekupoval :-D?

Ono to bude asi jako se vším. Pokud je nějaká určitá specializace a vybírám si to proto, že to je dílek ve skládánce úspěchu. Tak je to v pořádku. Ale pokud se budem bavit o akva, které někdo začíná a vlastně tu cestu k dobrému úspěchu hledá. Tak je lepší začít od těch jednoduchších věcí a postupně krok po kroku přidávat věci složité.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2014 20:56 Muž cezarmilan [591] - Rostliny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.01.2014 20:18 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: glpetr
vzhledem k ceně a životnosti se ani nedivím ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2014 20:16 Muž glpetr [69] Re: grunda
ahoj cituji (Vladimír Pelikán - AKVARIJNÍ ROSTLINY pod umělým osvětlením )
V pěstírnách, kde pěstují rostliny v akváriích (nebo alespoň v nádržích s vodou), žádné "speciální" druhy zářivek nenajdete. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2014 20:04 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Jjapan
to bych úplně netvrdil, když jsem měl ještě origo Giesemann trubice, tak kytky bublaly a rostly jak o život, teď už mám klasické Osram a růst je cca poloviční, je fakt že vydržely půl roku :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2014 20:01 Muž patamatix [408] Re: Jjapan
Ždímačky peněz to jsou,ale třeba Juwel to má tak fikaně,že jejich délky zářivek jsou atypické,takže se tam klasika nedostane :-| A jsem namydlený.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.01.2014 19:35 Muž Jjapan [207] - Raci, krabi, krevetkyRe: Jirka
Jirka napsal: Tak si myslíš, že stačí svíti klasicky a žádné světlo Red tropical atd. není potřeba?

Na běžné akvárium postačí úplně klasická zářivka. Dokonce si myslím, že je lepší. A ty speciálky (tak jak ti už lidi píšou) jsou jen ždímačka peněz z lidí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.01.2014 19:31 Muž cezarmilan [591] - Rostliny
Jednoducho: klasické žiarivky s označením 840, 865, 9xx sú rovnako dobré ak nie lepšie ako tie "akvaristické" ;-) a k tomu majú ešte jednú výhodu a to tretinovú ak nie štvrtinovú cenu palec
Okolo tých "určených pre rastliny, ryby" je len dobrý marketing pre výrobcov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2014 17:26 Muž patamatix [408] Re: Jirka
Já mám zářivky (speciální) od Juwelu,ale už jsem mnoho krát slyšel,že stejně účinné jsou i klasické trubice a za menší peníz. Třeba konkrétně ty mé vydrží půl roku a musím koupit nové,protože pak nic neroste,to je jediná věc o které vím na 100%,že ovlivňuje růst rostlin u mě.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2014 17:16 Jirka Re: acik
Tak si myslíš, že stačí svíti klasicky a žádné světlo Red tropical atd. není potřeba?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2014 17:08 Muž patamatix [408] Re: acik
No mě taky kytky rostou,ale teď a přijde čas a budou chřadnou,jednou jeden druh pak zas jiný a akvárium je relativně stejné. Nikdy jsem nepřišel na objektivní důvod,proč se daří či nedaří ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2014 16:49 Muž acik [416] Re: Jirka
na rostliny mám zářivku Osram,žádnou speciální a kytky valí vostopéro,jen to není vše dáno světlem,záleží jak náročné rostliny,kolik světla,zda máš co2,celkově parametry vody jsou duležité,je tam více faktorů,které ovlivnují růst rostlin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2014 16:47 Jirka Re: patamatix
Děkuji všem za rady. Měnil jsem každý den vodu a rybka se už začíná zdravovat, takže zatím ok. Dneska jsem se bavil s jedním akvaristou a ptal jsem se, že mi moc nerostou rostliny. Doporučil mi at si koupím žárovku Red Tropical. Jaký máte na to názor? Myslíte si, že je to lepší než standartní bílé světlo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2014 19:07 Muž patamatix [408] Re: cezarmilan
V každém filtru najdeš plast ;-) To bys nemohl dát do akvária nic. Je to jak říká romant ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2014 13:34 Jirka Re: Jirka
Ty ryby zacaly umirat zhruba pred 14 dny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2014 13:31 Jirka Re: Urtman
Betttu mam samozrejme take. Ta je v naprostem poradku, tak jsem ji nezminoval. Mam vetsi akvarko. V tom bych problem nevidel
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2014 11:29 JoKa Re: Jirka
A kam jsi dal bettu Dave? A jak jsi udělal, že už to není 16l akvo (jak si psal v listopadu) a je to 32l?
Jestli náhodou nebude problém zakopaný tady... X-) Máš nové akvo, nebo je to furt to samé?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2014 11:16 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: Jirka
Pak je třeba vynechat teorii a řídit se pokyny Romana.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2014 11:10 Jirka Re: aladar
Já jsem viděl, jak jedna živorodka tu kytku okusuje. Paradoxně ji ale nic není.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.01.2014 11:09 R Muž romant [27983] Re: Jirka
Měnit denně 1/3 objemu vody, zaregistrovat se, zřídit prezentaci a pořešíme to. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2014 11:08 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: Jirka
Pokud máš na mysli jejich pouhou přítomnost (nikoli konzumaci),je to velmi nepravděpodobné.Pouze v extrémních případech,kdy umělotiny z číny jsou přesyceny ftaláty (změkčovadly),,může dlouhodobě dojít k ovlivnění organismu,resp.receptorů,které řídí otvírání kanálků do buněčných membrán.Ovšemto je pouze teorie.V praxi bych se toho nebál.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2014 11:07 Jirka Re: acik
No mám 32L. Mám tam 3 Gold molly a dvě živorodky. Topím na 25, filtr JKA-MIF F300. Na dně mám kamínky. Mám tam jednu velkou rostliny a dvě umělé. Ta jedna ryba má krvavou žábru na jedné straně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2014 11:03 Muž acik [416] Re: Jirka
ono je i tak těžko poradit,když nikdo nevídí jaké máš akva,jakou děláš údržbu a podobně,nejlépe se regnout a můžeš dál diskutovat s ostatníma,určitě ti poradí co dělat a nedělat ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2014 11:01 Jirka Re: rostliny
Mě právě po týdnu umřely dvě ryby. Minulý týden první a ted druhá. Předtím než umřela ta první, tak jsem tam koupil jednu umělou kytku, tak se ptám jestli to nemůže být tou umělou kytkou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2014 11:01 R Muž romant [27983] Re: Jirka
Jenom ony za to nemůžou, ale můžou se na tom spolupodílet, tedy tím, že neodčerpávají z vody N látky, ale hlavním viníkem bude s největší pravděpodobností akvarista, jenž nedokázal rybám poskytnout prostředí na přežití(nachápat že tomu je tak vždy). Živý rostliny jsou významných stabilizátorem akvarijního prostředí a když nejsou z toho či onoho důvodu k dispozici je nutný o akvo i jinak pečovat, nepodcenit úlohu filtrace, údržbu dna atd. Ovšem aby si to nějakej koumák nevysvětloval po svým, že když jsou živý rostliny, může akvarista zlenivět, tak to není, jenom je to taková větší jistota. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2014 10:40 Jirka – Umělé rostiliny
chtěl bych se zeptat, jestli je možné aby uměle rostliny mohly za úhyn ryb?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2014 21:55 Muž patamatix [408] Re: Maggi
Já bych to vyděl spíš na ty dusíky. Po jaké době jsi tam dala ryby od založení akva. Nemyslím,že kvůli tvrdosti vody by tak najednou odcházeli rybky. Změř to a uvydíse. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2014 19:37 Maggi Re: Moucha
Tak je to asi jasné. Štěrk obsahuje vápenec a navíc voda v Brně zrovna nejměkčí není, přesto ale teda nechápu, proč i tak se rostlinám velmi daří. Akvárium jsem dnes pořádně pročistila a pracuji na změně té vody. NO2 a NO3 změřím zítra. Dnes už žádná ryba neumřela, tak snad se to brzy zlepší.. A Trabant je zatím pryč..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2014 13:54 S Muž invalida [3881]
Ještě mě napadá ten tráboš...není ten model mejd in čajna? Tam sou plasty extra svinstvoobsahující. stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2014 13:51 S Muž invalida [3881]
Voda se nepije....fuj...ale teď vážně! Co výměna vody? Říká Ti to něco? Trošku upřesni průběh.. Rozpadající se ploutve může být brp...bakteriální rozpad ploutví. Trošku hledej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2014 07:46 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Maggi
hlidej si no2, no3... studniční voda může obsahovat ledacos... včetně organickýho znečištění a o různých bakteriích nemluvě

L200 do tak maly nadrze je (pomiň) zhovadilost, zbav se ho, nebo mu porid aspon 200L nádrž
pokud chces tak si porid rybicky.net/atlasryb/krunyrovec_jednopruhy
vzdy si ověř jestli rybce kterou si chces pořídit jsi schopna poskytnout vhodné podmínky

sterk prekontroluj jestli nebublá v kyseline (ocet, fininela, kys. citronova apod.), to by byl výpenec a to nejni dobré pro kytky

a kombinovat dvě hejnka (neonky a zivorodky) nejni příliš šťastná volba, zivorodky jsou prasatka a hlavně velice brzo se ti začnou množit a to v docela velkých počtech....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2014 06:37 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumím
Z čeho valstně usuzuješ, že je voda špatná? Nicméně, pokud začaly hynout ryby, tipnul bych si velkou koncentraci N látek. Udělej test na NO2 a takové dva týdny měň denně vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2014 23:01 Maggi Re: Moucha
Už jsem prezentaci udělala. Rozbor studniční vody nemám, ale jsem si jistá, že extrémně závažná není, protože jsem ji nedopatřením i pila. Zvláštní je, že rostliny pěkně rostou, dokonce se objevili i šneci , které ale částečně odstraňuji pryč a živorodky jsou pěkně čilé. Vyměnila jsem teď 1/3 vody za novou a postupně se tu vodu ze studny pokusím celou odstranit.. Mám také pocit, že ta Alternanthera rubra je špatně..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2014 22:15 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Maggi
udelej prezentaci... mas rozbor ty studnicni vody? co to bylo za krunýřovce?

asi bych opravdu zacal nejdriv s piskorkama a okruzakama, pak postupne rybky, jakmile se objevi problem tak vodolecbu... musis hlidat no2

Horácovo brutální pravidlo:
Čím rychleji osadíte čerstvě založené akvárium rybami, tím rychleji si budete moci koupit ryby nové.
www.horacovoakvarium.cz/…

www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2014 21:45 Maggi Re: Moucha
Akvárium bylo založené v polovině prosince a je velké 54 litrů. Neonky tam byly týden, krunýřovce jsem tam dala, protože akvárium čistí. Asi teda spíš budu měnit tu vodu, ostatní ryby neumřou, když vyměním tak moc vody?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2014 21:33 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Maggi
jak dlouho bylo založené akva? jaký objem?
bud muses vsecko vydesinfikovat a zacit uplne od znova...
nebo tomu nechas prirozenej prubeh.... nechas ho zabehnout.... pripadne budes pravidelne menit vodu (az 50%) az se to zabehne

rozhodne bych ancika jiz neporizoval, pro zacaek bych volil nejake odolnejsi rybky (napr. pavi oka) a do narocnejsich bych sel az budes mit vetsi zkusenosti
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2014 21:26 Maggi – Špatná nepitná voda
Jsem začátečník a má hned první chyba byla zcela na začátku. Nedopatřením jsem do akvária dala studniční vodu a ne vodu pitnou. V důsledku toho se v akváriu velmi brzy vytvořila plíseň a začaly růst řasy. Přesto, že akvárium už je docela zaběhnuté, krátce na to začaly umírat neonky a jeden krunýřovec (prvně jsem myslela, že neonky mají nějakou nemoc, protože se jim začaly rozpadat ploutve, ale pak zemřel i krunýřovec...). Nevím, co teď dělat, jak vodu napravit?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2014 20:30 Muž misan26 [2] Re: romant
Tak rybky se drzi u prostred za rostlinkama nekde nebo lital po akvarku sem tam se betta jde nadechnout k hladine ale jinak v poradku :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.01.2014 20:21 R Muž romant [27983] Re: misan26
To že je voda křišťálová vypovídá o její kvalitě jenom málo, důležitý je aby fungovala správně nitrifikace a tudíž optimálně přeměňovaly N látky ze škodlivých na akceptovatelné a to viditelné není, je to možné usuzovat z reakce ryb, že jsou v pohodě, dobrý vybarvení, nezdržují se u hladiny, nelapou po dechu. Považoval jsem to za rozumný v tomto vlákně zmínit, neb ta poznámka o křišťálový vodě je často uváděna tazateli právě v souvislosti s kvalitou vody, ale ta skutečná kvalita se skrývá pouhým okem neviditelná. X-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [66] ...... 118

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 113005x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15-zacatecnik?od=3251