Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

CO2

 

NápovědaFórum » CO2 » Zkušenosti a rady 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
CO2
souhrn praktických zkušeností se skládáním tlakových setů
rybicky.net/clanky/1177-co2-z-tlakove-lahve-skladame-si-svuj-set-z-overenych-levnych-komponent
Jak aplikovat CO2 z hasičáku - hodně informací o tlakových lahvích, redukčních ventilech...
rybicky.net/forum/12810
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.08.2023 11:10 R Muž vaclav [14544] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Lojza007
Ale taky bych dodal, počítat jen CO2 nestačí, je k tomu potřeba uzpůsobit zbytek nádrže - silnější světlo, větší dávky hnojiva, časem náročnější pomaleji rostoucí rostliny, protože ty nenáročný to obvykle strašně nastartuje a člověk je musí redukovat i častěji než týdně.
Co2 jde provozovat i se slabším světlem ale to ve většině případů už neplatí s příchodem nových světelných technologií je světla nadbytek oproti mým začátkům se zářivkami T12.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2023 22:41 Muž Rovano [228] - Rostliny – Reakce
Chlapi, velmi rád čtu takové hodnotné příspěvky.
Opravdu mi to pomohlo dál v rozhodování. Alespoň ten pocit. ;-)
Děkuji.

To se nedá CO2 hnojivo dávkovat tak, aby z toho nebyla populační exploze a ty další starosti?

Proč to tam pálit naplno? (prodejci ať mlčí) Příroda není spravedlivá.

PS: Daný a ctěný prodejče a tak dále. Nevím, na kom jsem to spáchal. Tak se omlouvám, za to extempore.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.08.2023 11:13 Muž Lojza007 [1175] Re: Perlas
Já myslím, že se to sem úplně hodí. Krásný srovnání. Proti CO2 v bombě mluví jenom to, že se jednou musí nechat doplnit. A ve spoustě případů je to do druhýho dne, takže dvě cesty. U menších nádrží to opravdu znamená starost zhruba jednou za rok i míň, u větších samozřejmě častěji.
Ale taky bych dodal, počítat jen CO2 nestačí, je k tomu potřeba uzpůsobit zbytek nádrže - silnější světlo, větší dávky hnojiva, časem náročnější pomaleji rostoucí rostliny, protože ty nenáročný to obvykle strašně nastartuje a člověk je musí redukovat i častěji než týdně.
Bohužel spousta lidí pořád očekává dle videí prodejců, že CO2 je spása na všechno a jeho pořízení vyřeší všechny problémy akvária. Není to pravda.

EDIT: Ještě ti tam v seznamu chybí zpětný ventil Camozzi, aby se voda nedostala do bomby a nejspíš pár fitinek navíc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.08.2023 10:03 Muž Perlas [546] Re: KarásekLut
www.rostlinna-akvaria.cz/…
Nový plynový set se při dnešních cenách dá postavit takto:
- Plná 2l láhev 1010 (5l za 1500)
- Redukční ventil argon 360
- Jehlový ventil camozzi 250
- Počítadlo bublin 100
- Fitinka spojovaci + na hadičku 100
- Teflonová páska plyn 20

Toto se musí dokoupit v obouch případech:
- Drop checker 50
- Kapalina dennerle 5 ampuli 280

Nebo:
- Tužkový digitální PH metr 200 jsou i s kalibračním roztokem
- Kalibrační roztok 18ks 100
- kapičky JBL na KH 170, pak reffil za 100 = (tillmanova tabulka)

Něco na distribuci bublin 30+
Podívej se na cenu generátoru bez nočního vypínání 1689 a plynné si postavíš za 1840. U mé ceny jsem započítal i počítadlo bublin, ale funguje to i bez počítadla bublin. Osobně počítadlo nepoužívám.
To už je asi na uváženou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2023 09:39 Muž Sha [500] Re: KarásekLut
Kompletní set i s bombou (tuším 5l) mě přes inzerát stál dvojku. Bomba vydržela ve 125l bublat dva roky, nejsem extra sytič. Takže vašich 54l by ty dva roky zvládla také s přehledem. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2023 08:14 Muž KarásekLut [87] Re: Sha
Já jsem se snažil hledat positiva i negativa, ale u plynného dávkování (bomby na doplňování plynu) mi v mém případě přijde zbytečně moc investovaných peněz. Jednak do pořizovací ceny setu a pak taky do pravidelného doplňování plynu. To bych spíš preferoval u větších nádrží, ale u mě 54 l mi to přijde zbytečně moc, tak sem hledal další možnosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2023 08:11 Muž KarásekLut [87] Re: vaclav
kontroler nemám, mám v plánu ho dávkovat dle barvy dropu. Jestli časem pořídím i kontroler nevím, možný to je ale ted opravdu nedokážu říct. Přeci jen je to dalších dva a půl investice do akvárka, ale nikdy neříkej nikdy :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   05.08.2023 11:22 R Muž vaclav [14544] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: KarásekLut
Pokud nemáš kontroler tak vypínat co2 se světlem je ve většině případů chyba viz video.
www.profiplants.cz/… :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2023 23:56 Muž Sha [500] Re: KarásekLut
rybicky.net/forum/19484-netradicni-zdroje-co2
Před rokem a půl jste psal do výše zmíněného vlákna o koupi setu. Nyní to na mne dělá dojem, že jste si za celou dobu nenašel čas o problematice dávkování CO2 něco zjistit a zvážit pozitiva a negativa.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2023 23:09 Muž KarásekLut [87] Re: Rovano
Uprkmbe me ten prvni zaujal vice, uz jen z toho hlediaka ze se mi zda byt "co do konstrukce" lepsi. Navic baleni obsahuje jehlovy ventil a mel by jit lepe regulovat nez ten druhy
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2023 23:08 Muž KarásekLut [87] Re: vaclav
Proc by jsi si to nekupoval s nocnim vypinanim? Ja jsem si spis myslel, ze kdyz tam je nocni vypinani tak ze se v akvariu to CO2 dokaze lepe "vstrebat" protoze tam bude cas kdy se nebude CO2 davkovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2023 19:30 Muž Rovano [228] - RostlinyRe: KarásekLut
Ten první je určitě vhodnější. Prostě se natlakuje chemickou reakcí a pak už to jen posílá dál z nádoby, podobně jako plynné CO2.
Kdežto kvasnice Ti reagují pořád, ale ne stejně.

Jako bonus se můžeš utěšovat tím, že tam je menší tlak než s plynným CO2.

Jen upozorňuji, že další dotazy nezodpovím, poněvadž jej nevlastním. Jen jsem si o tom kdysi četl a zvažoval ho.

Co myslíte? Vydrží petka 20 barů? Kolik dokáže natlakovat Coca cola? Nějak si to nedokážu představit, když sotva pár barů má duše na kole nebo autě.
Jednou mi praskla duše na kole a kolo se vzneslo do luftu. Byla to rána jak odstřel v kamenolomu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2023 13:45 R Muž vaclav [14544] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: KarásekLut
Ten první je alternativa ke klasickému CO2. Nejsi odkázán na plnírny a náplň jde vyměnit za chvilku jen to budeš dělat častěji než s lahví. Nekupoval bych si to ale z nočním vypínáním. Druhý odkaz je burčák a to si můžeš udělat sám ale je to horší a špatně regulovatelná alternativa k systému soda kys. citronová. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2023 09:49 Muž Lojza007 [1175] Re: KarásekLut
Dost se to řešilo zde: rybicky.net/forum/9474-co2-z-kvasnic
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2023 05:27 Muž KarásekLut [87] – generátor CO2
Máte někdo zkušenosti s nějakým z těchto generátorů CO2? Vím že dávkování plynného CO2 z plnitelné láhve je stabilní a "množství" CO2 nekolísá. Řekl bych že ten první by měl být ten stabilnější než ten druhý, ale jde o to jak moc je "výhodný" v porovnání s klasickými plnitelnými láhvemi.

www.rostlinna-akvaria.cz/…

www.rostlinna-akvaria.cz/…


Děkuji předem za odpovědi

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2023 15:23 Muž skypi [248] Re: Terez
Ad. CO2- myslím to bude OK, jak jsem psal,v mém případě lahev byla chybou obsluhy přeplněna-a v kombinaci s vyššími teplotami se zvýšil tlak natolik, že to bezpečně vypustila pojistka. Nepanikařit, pořádně vyvětrat a nic se neděje-CO2 jedovatý není,jen je těžší než vzduch a dýchat se samozřejmě nedá. To čistý kyslík je jiný level-souhlas-respekt a velká opatrnost :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2023 10:12 Žena Terez [1] Re: vaclav
Díky! Díky i všem za rady palec
Už 3.den úspěšně COčkuju :) difuzor mám na zelenou, pouštím cca 1 bublinku za sekundu a stáhla jsem filtr o třetinu.
Jednu tu láhev naplnenou záložní mám schovanou v chladu, tam se jí nic nestane hmm Ale přiznám se že k tomu mám tak trochu nedůvěru. V práci pracuji s NO2 a kyslíkem a z toho mám fakt respekt!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.07.2023 06:51 Muž skypi [248] Re: Terez
Ano, 1x utekla i v bytě :-) , ale jak jsem psal, chyba obsluhy na plnicí stanici. Dodavatele jsem nakonec změnil, od té doby už žádný problém s CO2 nebyl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.07.2023 15:37 R Muž vaclav [14544] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Terez
Neděs se mám co2 doma více jak 20 let a lahví různých typů a velikostí jsem měl několik a nikdy se mě to nestalo. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.07.2023 15:13 Muž skypi [248] Re: Terez
Ano, jednou utekla ve velkém vedru i doma :-) Nicméně to byla vždy chyba obsluhy na plnírně, kdy lahev "nacpal" tak, že nedopdržel plnící předpis. Následně se v tom vedru, po tom, co opadal led z lahve :-) , aktivovala tlaková pojistka.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2023 14:39 Muž Sha [500] Re: skypi
Ihned po prvním takovém zamoření bych byl ženou vyobcován i s lahví.:) A provedla vám to 3x stejná flaška? Při druhém úniku bych nechal vyměnit celý ventil.
OT pls
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2023 12:15 Žena Terez [1] Re: skypi
Jako že ti ta co2 lahev utekla přes ten pojistný ventil doma, protože bylo v místnosti cca okolo 30'C ? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2023 12:05 Muž skypi [248] Re: Terez
Pokud je lahev správně naplněná (nepřeplněná + fungující pojistka) tak by to mělo být OK. Lahev mi "utekla" celkem 3x :-) , vždy to správně upustil ventil. Pokud se to stane doma, tak nepanikařit (hluk a bílá mlha), otevřít do průvanu a intenzivně vyvětrat a poučit sousedy, že nehoří ;-)
PS. Samozřejmě, kojenec a nebo domácí mazlíčci někde na podlaze se intenzivně nedoporučují...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.07.2023 11:46 Muž Sha [500] Re: Terez
www.hastex.cz/…
Udávané rozmezí -40 až +60°C. Navíc je na ventilu láhve pojistka proti roztržení láhve. Doma máme i 28°C a nijak se neděsím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2023 10:55 Žena Terez [1] – Teplota pro skladování co2
Ahoj všem, prosím vás, do jaké teploty se dá považovat skladování (prostě bomba/lahev doma v uzavřené skříňce pod akvárkem) za normální a bezpečné? hmm
Je 30' ještě únosné? V plnírně se na to moc netvářili, a abych řekla pravdu to že by 30' vadilo mě nenapadlo... přímé slunce na to svítit nebude ale těch 30' prostě v podkroví kde jsou střešní okna v létě občas máme...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.06.2023 10:05 R Muž vaclav [14544] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: LittleToasterin
Pokud jde o tvrdost zajímat tě musí KH neboli karbonátová tvrdost někdy je uváděna uhličitanová tvrdost. Vodárny ji většinou neměří takže stačí koupit kapkový test. Speciální substráty vodu změkčují ale nevydrží jim ta vlastnost věčně většinou 6-12 měsíců. Pokud jde o náplně do dropcheckeru tak si zajdi do profiplants www.profiplants.cz/…
funguje dobře mám to vyzkoušené. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2023 09:44 Muž Lojza007 [1175] Re: LittleToasterin
Ty krámy, co akvaristiky prodávají a mají se míchat s vodou z akvária, fungují úplně blbě. Doporučuju koupit Dennerle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2023 08:34 LittleToasterin Re: Dido
Zdravím, tvrdost vody mám podle stránek pražských vodovodů 1,58 mmol/l. Co se týče tekutiny tak tu jsem zakoupil dohromady s dropcheckerem a difuzorem od Invital. Počítadlo bublinek mám a právě kvůli tomu mi to přijde divný, neboť mi přijde, že tam těch bublinek rvu až moc (cca 3s na jednu bublinku - což mi přijde fakt dost na 30l akvarko).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2023 22:25 Muž Dido [44] Re: LittleToasterin
Ahoj. Vieš akú máš tvrdosť vody? V tvrdej vode je trochu problém s cočkom. A druha vec, akú náplň máš v dropchecker. Najlepšie sú tie origo ampulky od dennerle. Neviem či máš aj počítadlo bubliniek, celkom dobre sa dá podľa toho orientovať koľko pušťaš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2023 13:41 LittleToasterin – Rady k CO2
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím,
nedávno jsem si pořídil CO2 generátor od Invitalu. Vše je zapojeno jak má a nyní se snažím nějak vykoumat kolik CO2 tam vlastně dávat. Snažil jsem se si i pohrát s proudem vody, aby se bublinky pořádně rozpouštěli, ale přijde mi že to moc nezabírá. Dropchecker je stále modrej a já nevím jestli dělám něco špatně, nebo ne. Mám ho celkem dost osázené a řekl bych, že mám i celkem aktivní substrát (myslim že to byl Japanese soil od Invital).Jako osazenstvo mám trpasličí krevetky a nechci si je úplně udusit, tak se raději ptám jestli náhodou podle obrázku nedělám nějakou chybu. Budu rád za každou radu.
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.06.2023 00:29 R Muž vaclav [14544] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Terez
www.profiplants.cz/…
www.profiplants.cz/…
www.profiplants.cz/…
je tam tabulka podle které si vybereš reaktor Bral bych o stupeň větší než potřebuješ :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2023 22:57 Žena Terez [1] Re: vaclav
Prosím tě, když mám 120l akvarko a vodu mám měkkou, co2 jsi mi doporučoval... dno dam křemičitý písek, rostlinky ty středně náročné maximálně, a spíš s pomalejším růstem, jaký mám pořídit co2? Dneska jsem skoro koupila set od eheimu... jenže...
Za 6000 mi to přijde drahý. Chápu dobře že když mám 120l, tak noční vypínání nemusím?
Když vezmu treba zrovna ten eheim set, vyuziju to všechno? Nebo je lepší koupit ten difuzor na hadici k filtru...? Já už se v tím vážně ztrácím. Všude píšou něco jiného, obchodníci říkají něco jiného... sad

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2023 23:10 Muž Dido [44] Re: vaclav
veď presne to som myslel o tom tanci na tenkom ľade. keď je vela svetla a malo co2 a hnojiva, je šanca na malér.aj naopak veľa co, veľa hnojiva a malo svetlá tiež je šanca ze sa niečo udeje. ved to je to ze sa treba vyhrať s tým, vyladiť si to a som si istý ako píšeš ze aj pri malom svetle a malom co2 sa dá spraviť krásne akvarko s nenáročnými rastlinkami. v tom s tebou súhlasím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   27.05.2023 17:41 Muž skypi [248] Re: Dido
Souhlasím s Václavem, z CO2 se stal zbytečně vyhypovaný fetiš. Rostlinám i při střídmém použití "usnadní život" v podstatě vždy a stabilizace pH také není od věci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   27.05.2023 16:50 R Muž vaclav [14544] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Dido
Moc s tebou nesouhlasím CO2 jde provozovat i za slabšího osvětlení a dá se říci (záleží na vodě) i bez hnojení. Nemusí jít ani o žádné náročné rostliny každý uhlík navíc se počítá. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2023 22:35 Muž Dido [44] Re: 4Sima
je to tak, cočko ide ruka v ruke s osvetlením a kvalitným hnojenim.jedno bez druhého je tanec na tenkom ľade. ja som sa vybral touto cestou, je to náročnejšie ale výsledok stojí zato.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.05.2023 21:52 Muž 4Sima [1881] Re: Terez
Ideální je mít dvě láhve, ale i s tou jednou se dá fungovat. Teď záleží co za kytky a jaký styl. To CO2 se dá využít i k míň náročným kytkám. Osobně bych volil kytky microsorum, bucephalandry a vůbec asi ty pomaleji rostoucí. Pokud budeš sytit CO2 a dáš stonkovky a koberec, tak to obnáší dost práce a času.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2023 21:39 Žena Terez [1] Re: 4Sima
Fotka k příspěvku Ano, děkuji, křemičitý písek už je jasná věc. Radíte mi to tady všichni :-) takže vás ráda poslechnu! Vodu mám takovouto (přikládám foto z analyzy doufam že to nevadí)
Co2 plní prý nejblíže v Liberci (od nás cca 25km) tak to není tak hrozný, dojezd do 40min.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2023 21:30 Muž 4Sima [1881] Re: Terez
S takovou vstupní vodou bych při dávkování CO2 nedával dno z pálených jílů, ale křemičitý písek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2023 17:04 Žena Terez [1] Re: vaclav
No já ramirezky mám už druhým rokem.. skoro po každé výměně vody se mi třou, ale nikdy jim to nevydrží protože to nejsou schopny uhlídat, a do druhého, třetího dne jsou jikry fuč... jsou krásný, živý, barevný.

Vodu mám Frýdlantskou (z Jizerských hor) výtah analýzy mám někde ještě uložený.. pohledám to.. řešila jsem to právě (až pozdě protože platinum soil jsem už měla v akvarku) v souvislosti s neustálým poklesem pH až do 5,0 a to mi pak nic v akva nefungovalo a bujely sinice :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2023 16:49 R Muž vaclav [14544] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Terez
Nejdřív si zjisti, co ti teče z kohoutku pokud máš tak měkkou a kyselou vodu budeš muset asi i přidávat mimo hnojiva i nějaké minerály. S ramirézkami si to rozmysly jsou to dost náročné rybky. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2023 09:37 Muž Lojza007 [1175] Re: Terez
Respekt netřeba, je to prostě plyn v bombě, vydrží i den v horkým autě, byť je to lepší nezkoušet. Větší respekt je třeba mít z toho, aby nedošlo k otravě nebo přiotrávení ryb.
Případně Invital prodává "práškovou" variantu. Někde vedle se to probíralo, není potřeba kupovat ty jejich předražený náplně. U těch 120l to vydrží tak dva až tři týdny, než to bude třeba znovu naplnit. Ale osobně si myslím, že tě to po pár měsících přestane bavit a stejně bys to vyměnila za normální bombu. A základem je samozřejmě mít v dostupným okolí plnírnu, většinou plní do druhýho dne, tak je s tím třeba počítat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2023 23:05 Žena Terez [1] Re: Lojza007
Jojo, cíl je v mlze.. resp.vim co chci ale nevím jak toho dosáhnout hmm proto hledám varianty, a nějaké rady a zkušenosti od vás zkušených..
Ph mám nižší (i bez platinum soilu jsem měla 6.5 a naopak jsem musela pak pH zvyšovat protože se pak dařilo sinicim) vodu měkkou, vyšší sloupec vody v akvarku (ale to je tak všechno) takže ano, i terče jsem zkusila... ale plánuji to komplet nové, s novou osádkou. 2 hejna malých rybek (razborky a třeba tetry nebo neonky dolu pár pancerniku, otiky a párek ramirezek..
Co se týká rostlin, vím že to chci barevnější když to půjde, a zarostlé. Líbí se mi kobercovky, ale ze svých zkušeností vim že mi nejdou (ano nemám to co2) ale tak zkusila jsem no.. co kdyby to náhodou vyšlo hmm
Mé začátky byly takový pokus omyl, a právě proto to chci teď vyšpekulovat tak aby to prostě byla prosperující nádrž co bude dělat radost několik let :-)
Investic se úplně nebojím, ale zase se nechci už nechat napálit nebo zlákat reklamou. Co2 jsem původně v plánu neměla (mám k němu respekt, ale to je tim ze to je proste plyn v bombě) ale začínám o něm čím dál víc přemýšlet.. jen nevím jestli na to mám (nemyslím finančně) hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2023 22:11 Muž Lojza007 [1175] Re: 4Sima
Já jsem to pochopil tak, že to akvárko bude zakládat komplet znovu. A zatím je cíl trochu v mlze, ale pokud si to nějak vymyslí, tak půjde poradit dost konkrétně, jestli má CO2 smysl nebo ne a proč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2023 21:54 Muž 4Sima [1881] Re: Lojza007
Však jasné, psala něco o terčovcích, tam by se to právě dalo použít.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2023 21:52 Muž Lojza007 [1175] Re: 4Sima
Proto jsem napsal "víceméně". A podle dotazu, kdy Terez sama moc neví, je naprosto jasný, že CO2 na sražení pH používat nebude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2023 20:45 Muž 4Sima [1881] Re: Lojza007
A co třeba když chce někdo lehce stáhnout PH?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2023 20:34 Muž Rovano [228] - RostlinyRe: Lojza007
No a co kdyby CO2 bral člověk jen jako nejdůležitější hnojivo a jen to tam lehce probublával?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.05.2023 13:34 Muž Lojza007 [1175] Re: Terez
Ty rostliny jsou ovšem zcela zásadní, kvůli ničemu jinýmu to CO2 víceméně není. A to je velký rozhodnutí - vyhodit docela dost peněz za CO2 systém, přidat další krámy, zvýšit finanční náročnost (doplňování CO2, větší množství hnojiva), zvětšit množství údržby rostlin, vyladit množství CO2, světla a hnojiva. Děláš z toho high tech a dá to práci a peníze navíc. To si vážně dobře rozmysli. Existuje spousta míň náročných rostlin, kterým stačí dost světla a trocha hnojení a udělají parádu. A pak existují prostě rostliny, který bez denních dávek hnojiva, hodně světla a CO2 neporostou a budou stagnovat. Myslím, že toto je ideální chvíle rozhodnout, kam to směřovat a kolik za to dát. Doteď to obecně nebyly zásadní změny (dno, filtr), ale CO2 je velká změna, které je třeba přizpůsobit akvárium. Fakt nemá smysl pořídit microsorum, dva echynáče a valisnerii a do toho valit CO2 a litry hnojiva. Pokud jsou pro tebe zásadní ryby a rostliny jsou prostě, aby tam něco taky bylo, tak ho asi nepořizuj. Pokud chceš kobereček, červený rostliny a různý zajímavě vypadající rostliny a cíl je zarostlá nádrž, kde časem nebude vidět zadní stěna, tak jdi do toho. Ale opakuji, při správně zvolených rostlinách jde to druhý udělat i bez CO2. Jenom to je mnohem těžší a bude horší výběr.
Až budeš mít rozhodnuto, dej vědět a případně poradím, co pořídit, ať to nestojí nesmysl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2023 12:20 Žena Terez [1]
Tak jo, začínám vážně uvažovat o co2, ale je mi jasné, že si prostě koupím set. Nejsem shopna to sestavit...
Akvarium lido 120l (čistý objem bude cca 100l) světlo mám helialux spektrum 600 s controlem, a dno by byl kremič.pisek,
Filtr eheim prof.4+ a rostliny uvidim (ano je to taky důležitý,ale nejsem ještě úplně rozhodnuta) po mých předchozích neúplně zdařilých začátcích a skoro ročnimu ladění akva se chci vyhnout chybám,co mě budou stát opět nemalé peníze hmm

Takže chápu dobře, že noční vypínání asi není úplně potřeba? A co se týká velikosti lahve- když vezmu 2l budu plnit tak cca každý půlrok, nebo častěji?
souhrn praktických zkušeností se skládáním tlakových setů
rybicky.net/clanky/1177-co2-z-tlakove-lahve-skladame-si-svuj-set-z-overenych-levnych-komponent
Jak aplikovat CO2 z hasičáku - hodně informací o tlakových lahvích, redukčních ventilech...
rybicky.net/forum/12810

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 91 92

Zpět na obsah sekce CO2 • Zobrazeno 82380x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/264-co2