Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

CO2

NápovědaFórum » CO2 » Zkušenosti a rady 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
CO2
souhrn praktických zkušeností se skládáním tlakových setů
rybicky.net/clanky/1177-co2-z-tlakove-lahve-skladame-si-svuj-set-z-overenych-levnych-komponent
Jak aplikovat CO2 z hasičáku - hodně informací o tlakových lahvích, redukčních ventilech...
rybicky.net/forum/12810
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2021 09:15 Muž Roman.Kl [27] Re: Shimi
Fotka k příspěvku HD Všem tady díky za rady. V úterý to zkusím dotáhnout se stávající podložkou. Když by se nedařilo, začnu shánět to hliníkový těsnění.
A jasně, láhev zavřít.

Úterý 30.3.: takže budík dotažen. Šlo to až příliš lehce, otočení asi o 35°a pak náhle doraz. Skoro mám z toho pocit, že to ve výrobě někdo smontoval, nebylo to rovně, tak to trochu vrátili zpět ne

Vypadá to ošklivě, ale drží! Díky každému z vás za radu.

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2021 16:51 Muž Sid [6187] - RostlinyRe: Roman.Kl
Jj, ponoření do vody nějaká pěna jen tak nenahradí... :-)
Evidentně výrobce tenhle postup nezná nebo si s těsností hlavu neláme. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2021 15:00 Muž jarovo [1479] Re: Roman.Kl
Fotka k příspěvku Manometer má na konci závitu osadenie / malý priemer/ na ktorý podložku nasadíš - ten ju centruje a doťahovaním ju stlačí. Musí sa to len doťahovať, aj najmenší pohyb naspäť spôsobí netesnosť.

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.03.2021 14:54 R Muž vaclav [12782] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Roman.Kl
Když děláš něco na redukčním ventilu měl bys pro jistotu zavřít lahev. Vezmi klíč a tu čtyřhrannou matku pod budíkem utáhni. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   26.03.2021 14:47 Muž Shimi [344] Re: Roman.Kl
Ty k tomu přistupuješ, jak kdyby to bylo z papíru. Vem klíč a normálně to dotáhni, je to závit jako kterýkoliv jiný, nedělej z toho kovbojku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2021 14:15 Muž Roman.Kl [27] Re: vaclav
Já to ani nezkoušel dotahovat, je ve správné poloze a určitě jsem jej já doma žádnému tlaku nevystavil...
A je to "nadějná" cesta nebo raději nesahat řešit reklamaci?

Něco podobnýho dělat u bazénového filtru není problém, ale do tohoto budíku jde 60 bar.

Hliníková podložka - to je myšleno uvnitř závitu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2021 13:01 Muž jarovo [1479] Re: Roman.Kl
Na tesnenie budíkov sa používa hrubá hliníková "podložka" orientačne je to priemer 9.5mm dierka 5mm a cca 2.5 - 3 mm hrúbka. Nasadíš ju na koniec budíka a pri doťahovaní to tesní na "čelo".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.03.2021 12:31 R Muž vaclav [12782] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Roman.Kl
Nejdřív zkus dotáhnout, jestli to nepomůže tak budík odšroubuj a tady ti ta teflonová páska pomůže bohužel už asi nedocílíš toho, aby byl stejně orientovaný jako předtím. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2021 12:03 Muž Roman.Kl [27] Re: Sid
Fotka k příspěvku HD Takže netěsnost odhalena. Ponořil jsme (téměř) vše do vody. Převlečnou matku jsem musel dotáhnout, ale pomohlo to. Jenže při "ponoru" jsem objevil docela slušný únik CO2 okolo závitu prvního budíku.

Dá se to nějak opravit, zalepit? Nebo to reklamovat? Ani jsem nezkoušel jej dotáhnout v závitu, abych tomu neublížil.
To tedy žádná kvalita na to, že to mám zhruba dva měsíce.

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.03.2021 00:02 R Muž vaclav [12782] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Roman.Kl
Pánové to je převlečná matka nebo jak se říká holendr, obalovat závit na něm je nesmysl na redukci to je něco jiného ale je to, jak s tou jeptiškou jistota je jistota. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2021 21:32 Muž Roman.Kl [27] Re: Brodys
Zkusím se ještě na teflonovou pásku/niť zeptat při plnění, v pátek. Ta zkouška se změnou na budících se mi nezdá. Nevím, jestli by změna byť po hodině byla vidět, přičemž v řádu dvou týdnů může být únik citelný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2021 19:03 Muž Brodys [118] Re: Roman.Kl
Já teď na větší lahev kupoval redukci a v obchodě teflonovou pásku doporučili,respektive nit,tak jsem to tam dal. Těsnění také vyměnil a mám sichr. Test těsnosti se mi líbí dle návodu jednoho internetového akvaristického obchodu. Otevřít láhev,na redukčním ventilu nastavit požadovaný tlak a nechat aspoň 15 minut být. Pokud tlak za tu dobu neklesne,soustava těsní a není důvod spoje něčím patlat nebo namáčet ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2021 16:34 Muž Roman.Kl [27] Re: Sid
Asi to taky zkusím. V pátek jdu plnit, tak to ponořím, ať vidím, co se děje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2021 16:27 Muž Sid [6187] - RostlinyRe: Roman.Kl
Těsnění měním jednou za "uherský rok"... Asi proto, že spoje neutahuji "na krev", ale tak, jak jsem napsal - aby těsnily, což kontroluji ponořením do vody.
O "budíky" strach nemám; voda, co do nich nateče, zase odteče. :) Obvykle jí trochu pomůžu tím, že oddělám "plexisklíčko".
Nenabádám k následování, jen konstatuji, že si s tím hlavu nelámu a zatím žádný problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2021 16:15 Muž Roman.Kl [27] Re: vaclav
Otevírám ji skoro nadoraz, pak jedna otočka zpět. Už jsem zde četl tento problém - v záhlaví.
Nicméně, jak často vy dva měníte to těsnění?

A díky za odkaz.
Škoda jen, že doprava bude nejspíš dražší než 10 těsnění. Nevím jestli těsnění seženu někde v bydlišti.

A máte někdo zkušenost se ponořením vršku do vody včetně měřáků?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2021 15:50 R Muž vaclav [12782] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Roman.Kl
Když otevřeš lahev povol jí nadoraz. Stávalo se mě hlavně u starší lahve, že utíkalo co2 kolem osy uzavíracího ventilu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2021 15:33 Muž Roman.Kl [27] Re: vaclav
Vy oba to těsnění měníte při každém plnění?
Těsnost jsem zkoušel (po naplnění) jen jarovou vodou a jak je tady uvedenou, není to ideální.
Pak jsem zkoušel ponořit "vršek" do lavoru s vodou, ale bál jsem ponořit měřáky do vody... nějak jsem se toho obával.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2021 15:04 Muž Sid [6187] - RostlinyRe: Roman.Kl
Teflonová páska použít lze a co se týče dotažení spojů, nejlépe je vycházet ze zkoušky těsnosti. Obvykle nanášením holící pěny, u malých lahví to dělám tak, že je otočím dnem vzhůru a ventily ponořím do kbelíku s vodou. :)
A jak píše Václav - těsnění je základ. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.03.2021 15:02 R Muž vaclav [12782] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Roman.Kl
Teflonová páska ti není nic platná pořiď si pořádné těsnění a dotahuji dost na fest. :-) www.svarecky-kukly.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2021 13:04 Muž Roman.Kl [27] – netěsnost redukční ventil - láhev
Ahoj všem, přes mnoho dotazů a názorů tady, zeptám se konkrétně: lze použít teflonovou pásku pro zlepšení těsnosti redukční ventil - láhev?
A případně, jak moc převlečnou matku dotahovat?

Mám od ledna set s 2l láhví. Po prvním smontování mi láhev vydržela 45 dnů. Potom naplnění a druhé smontování a láhev vydržela 14 dnů při stejném bublání. Při tom po naplnění měla láhev 60 bar, stejně jako když byla nová.
Vyzkoušejte

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2020 17:36 R Muž vaclav [12782] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: stepos
Nic se nestane. Voda a pár kapek testu na pH :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2020 16:52 Muž stepos [0] – denerle indikator vytekl do akvarijni vody
Ahoj, nevíte prosím někdo složení co2 trvalého testu? Špatně jsem to zavřel a vytekl mi v akvarku do vody. Jak moc je to toxické? Díky za odpověď

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.11.2020 13:03 Muž Magic [876] - RostlinyRe: vaclav
Tak po dvoch týždňoch si trúfnem na zhrnutie.
Nebolo to ani sódou, ani pH testom. Nepomohol ani nový roztok sódy, ani funglnový test, čo som ešte našiel. Vždy po 2-3 dňoch šla farba do žlta. A trúfnem si tvrdiť, že rovnako by šla i s origo testom.
To, čo pomohlo, bolo totiž presunúť dropchecker spod hladiny úplne dole 3-4cm nad piesok. Už vyše týždňa ukazuje pekne.

Myslím si, že príčinou je to, že reaktor je po novom na hadici od filtra, takže z rozstrekovacej rampy strieľa každú chvíľu cez celé akvárium pekné guľôčky COčka a tie hodnú chvíľu v ňom poletujú (600ka filter na 50l akváriu). Myslím si, že sa pekne vybublali a hromadili v dropcheckri a teda neplatilo, že COčko v ňom je výsledkom čistej difúzie. A teda ukazoval správne, že je v ňom príšerne veľa COčka.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2020 22:04 R Muž vaclav [12782] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Magic
Já bych neřekl že špatný není roztok sody, ten Ph test na to prostě není dělaný aby dlouho vydržel a brzo degraduje. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2020 20:39 Muž Magic [876] - RostlinyRe: vaclav
Fotka k příspěvku HD Áno, čerstvý dropchecker je zľahka zelený. Aby bol modrý, znamenalo by to obsah COčka pod 5mg/l a to je tuším už pod rovnovážnou hodnotou pre KH=4.

Tak som spravil čerstvý roztok, hodil som ho do akva a uvidíme ráno.
Voda má pH=7 a KH=5, môžem pokojne spať. spim

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2020 19:55 Muž Magic [876] - RostlinyRe: Sid
Fotka k příspěvku HD Tak farba sa ani po šiestich hodinách nevrátila.
Prilial som skusmo KH4 roztok a hneď je zelená.

Takže zdá sa, že pH test je v poriadku a falíruje tam KH 4 roztok. Idem namiešať čerstvý a uvidíme.

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2020 16:12 Muž Sid [6187] - RostlinyRe: Magic
Pravda, namíchat indikační kapalinu, ("test CO2"), zas taková věda není. Pár let jsem akvaveřejnost, zejména prostřednictvím akvaburz, DYI roztokem zásoboval.
Časem jsem dospěl k závěru, že "obchodovat s deštěm" mne už dál nebaví... :)
Víc než na dropčekr spoléhám na "intuici"; sleduji, jak se daří rostlinám, co rybky ap.
(Při mé "intuici" si ale nechávám "našeptávat" od důvěryhodného pH metru a testu KNK... :-) )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2020 14:23 R Muž vaclav [12782] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Magic
Tak já jsem došel k opačnému závěru, skladováním se roztok neznehodnocuje a dá se říci že měří stále stejně. Pokud ano tak to samé platí i u tebe. Že máš modrou barvu v tvrdé vodě věřím ale v destilované vodě + soda a ph kapky jsem toho nedocílil a barva byla tmavě zelená. nebo si sežeň Modř bromthymolová také jsem o tom uvažoval ale odradilo mě prodávané množství. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2020 14:17 Muž Magic [876] - RostlinyRe: Sid
Obišiel, ale v tej fľaštičke je to isté, bromtymolová modrá a nejaký hydrogenuhličitan. Žiadna veda.
Hlavne teraz sa nikam nedostanem, zákaz vychádzania nepustí.

Ja som práve naopak 3 roky šiel s vlastným roztokom bez problému.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2020 13:59 Muž Sid [6187] - RostlinyRe: Magic
Podobně jako Václav jsem taky zkoušel DYI náplně do dropčekru s nevalným výsledkem.
Realita byla někde jinde, než signalizoval dropčekr.
Bez téhle "pomůcky", (která vás může citelně mást), byste se neobešel? :-)
Stejně by bylo zajímavé zjistit, kolik akvaristů přidává do nádrží CO2, aniž by "měřili" jeho koncentraci touto vychytávkou... :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2020 13:34 Muž Magic [876] - RostlinyRe: vaclav
Fotka k příspěvku HD Nemám problém z neho dostať modrú, stačí zmerať z vodovodu, tu je tvrdá viac než dosť.

Myslím si, že práve kúpiť hotovú náplň, a potom ju skladovať celé mesiace, je horšia varianta. Neverím, že po roku bude v nej roztok stále 4°dKH.

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2020 12:31 R Muž vaclav [12782] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Magic
Tak kdysi jsem to také zkoušel ale nikdy nebyl modrý, ono z toho ph testu ani modrá barva snad dostat nejde ale tmavě zelená. Nevydrží to dlouho a měří to blbě tak jsem radši přešel na www.profiplants.cz/… :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2020 11:33 Muž Magic [876] - RostlinyRe: Sid
Po namiešaní bol správne modrý.
A keď som ho vybral, už sa myslím nevrátil. Overím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2020 11:28 Muž Sid [6187] - RostlinyRe: Magic
Zbarvení roztoku po namíchání je jaké? Modré nebo tmavozelené?
Zkuste dropčekr vyndat z akvária, nechat jej na vzduchu a sledovat, zda nebo za jak dlouho se vrátí k původnímu zbarvení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2020 11:21 Muž Magic [876] - RostlinyRe: 4Sima
Nie únik nie je a hlavne keď premeriam vodu v akváriu, tak rozhodne tak vysoký obsah CO2 nemá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2020 10:47 Muž 4Sima [800] Re: Magic
Zkus origo náplň, jestli nebude rozdíl. Únik CO2 z láhve nepozoruješ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2020 10:41 Muž Magic [876] - RostlinyRe: vaclav
Fotka k příspěvku HD Ryby nekapú, rastliny bublinkujú podľa očakávania.
DYI znamená, že si to namiešam sám z pH testu, sódy bikarbóny a destilky.
(Áno, nechcelo sa mi písať :) )

Edit. Medzičasom je už zas úplne žltý.

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2020 09:53 R Muž vaclav [12782] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Magic
A co na to rostliny? Co to znamená že náplň je dyi? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2020 07:17 Muž Magic [876] - Rostliny – Dropchecker furt žltý
Fotka k příspěvku HD Vymenil som náplň dropcheckera a po dvoch dňoch je žltý. Už je to tretíkrát, prvýkrát som nekontroloval a proste vymenil, druhýkrát to bolo po necelom týždni, teraz je žltý po dvoch dňoch. Podľa pH a KH je vo vode ale len 23mg/l. (Áno, môžem si dovoliť merať Tillmanovou tabuľkou, žiadne divokosti vo vode nie sú.)

Náplň je dyi, JBL pH test 6,0-7,6 a roztok NaHCO3 v destilke. Na teste dátum nevidím, ale bude mať max rok, roztok je starý už zo dva roky, ale zas HCO3 sa nerozkladá. Samozrejme dolievam destilku a kontrolujem KH=4, za tú dobu sa už nejaká voda odparila.

Zmena v tom období bola len výmena COčka zo sódy za set z Invitalu a výmena lipového drievka za reaktor na hadici.

Napadá niekomu dôvod? Nezažil to už niekto?

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2020 11:07 Sunka Re: Markusenka
Jojo navlékl dva týdny to šlo dobře a najednou to za šlo pouštět bubliny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2020 09:16 Muž Markusenka [86] Re: Sunka
Ahoj.
Jest-li je to tenhle: www.rataj-spk.cz/… , nebo www.rataj-spk.cz/…, tak se jenom zeptám, zda si kolem té membrány, kolečka skrze které má CO² procházet a rozmělňovat se na mikrobublinky, navlékl pryžové těsnění co je v balení. Je to takový O kroužek, do kterého se membrána navlíkne a usadí do plastového těla difuzoru a utahne se vrchním, černým, plastovým dílem. Ve druhém odkaze na obrázku je vidět dobře membrána, říkají tomu také tableta, s navlečeným kroužkem.
Mára
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2020 08:52 Sunka – Difuzor
Netěsní mi plastový difuzor od Rataje na bocích mi utíkají bubliny?Dá se to nějak vyspravit?

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.06.2020 16:50 R Muž vaclav [12782] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Noxx
Já bych rampy určitě nedělal tohle mám už za sebou měl jsem jich několik a není to ono. Teď mám vývod z filtru a sání vlevo vzadu a vpravo vepředu cirkulační čerpadlo a je to úplně o něčem jiném než rampa na ní rostou jen řasy a pohled do akvária kazí prostě roura. Ve filtru mám reaktor protože nemám rád mlhu CO2 v akváriu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.06.2020 13:51 Muž Jarry [1278] Re: Noxx
Já mám profiplants reaktor poháněný samostatným čerpadlem, vše běží u skleněného filtru (viz diskuze o filtru). Nevalím tam toho moc, cca 15mg/l, používám reaktor, co jsem měl u menšího akvária, když použiješ větší reaktor a dostatečně silné čerpadlo, bude to ok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2020 13:45 Muž Noxx [14] - RostlinyRe: vaclav
Nejde mi asi o dávkování, jako spíše distribuci. Dávkování bude řízeno pH controllerem se sondou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2020 13:44 Muž Noxx [14] - RostlinyRe: jarovo
Ještě není, zatím je nádrž v přípravě, ale důraz bude spíše na rostlintvo, než na rybí osádku. Prodění je věc druhá - jako nejlepší řešení se mi zatím jeví dva fitry na každou stranu akvária s rampami naproti sobě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2020 13:01 R Muž vaclav [12782] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Noxx
CO2 počet bublinek za minutu = °dKH x objem akvária v litrech : 50 To je bezpečný začátek a pak bych přidával podle drop checkeru. předpokládám že pojedeš nonstop u tak velkého akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2020 11:56 Muž jarovo [1479] Re: Noxx
Záleží ako je nádrž zarastená a ako je vyriešenie prúdenie vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2020 11:46 Muž Noxx [14] - Rostliny – CO2 do 1000l
Ahoj, mohl bych poprosit o doporučení, jak se poprat s dávkováním CO2 do nádrže 235cm dlouhé? Cca 1000l.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2020 16:06 R Muž vaclav [12782] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: .verca.
Spíš by jsi měla říci jaké rostliny si představuješ protože těch kategorií je více nejsou jen náročné a nenáročné. :-)
souhrn praktických zkušeností se skládáním tlakových setů
rybicky.net/clanky/1177-co2-z-tlakove-lahve-skladame-si-svuj-set-z-overenych-levnych-komponent
Jak aplikovat CO2 z hasičáku - hodně informací o tlakových lahvích, redukčních ventilech...
rybicky.net/forum/12810

+ Přidat reakci

Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 88

Zpět na obsah sekce CO2 • Zobrazeno 76872x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.

© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/264-co2