Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

CO2

NápovědaFórum » CO2 » Zkušenosti a rady 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
CO2
souhrn praktických zkušeností se skládáním tlakových setů
rybicky.net/clanky/1177-co2-z-tlakove-lahve-skladame-si-svuj-set-z-overenych-levnych-komponent
Jak aplikovat CO2 z hasičáku - hodně informací o tlakových lahvích, redukčních ventilech...
rybicky.net/forum/12810
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2017 23:38 Muž laKatos @ [295] - nemít otázky........ stejně tady nedostaneš odpověď....Re: vaaclav - jako offtopic označil vaaclav
Offtopic
OT.
Vaclave boha jeho, precti si co jsi nize napsal....

No nic a stále se točí.
smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2017 23:34 R Muž vaaclav @ [5372] - EchinodoryRe: laKatos - jako offtopic označil vaaclav
Offtopic
Koukám že jsi objevil znovu Ameriku. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2017 23:08 Muž laKatos @ [295] - nemít otázky........ stejně tady nedostaneš odpověď....Re: vaaclav
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku ne

P-O-Z-O-R
Hasicak si musel dat vzhůru nohama protože má od ventilu trubici az ke dnu mysleno uvnitr v lahvi. Tím pádem když jsi ji pri svarovani otočil bylo dobře. Pokud bys ji neotocil (a delal sni klasicky nastojato) myslím ze bys zamrzl. Tam to funguje obráceně... (tedy zase jsou kutilove kteří tu trubici demontuji a může se používat jako klasická tlaková láhev s omezenym tlakem).

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2017 23:01 R Muž vaaclav @ [5372] - EchinodoryRe: laKatos
To si pleteš se svářením. Když mě na svářečce došla lahev tak jsme tam dal hasičák vzhůru nohama a taky nezamrzl. Co potom při jedné bublině za vteřinu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2017 22:44 Muž laKatos @ [295] - nemít otázky........ stejně tady nedostaneš odpověď....Re: vaaclav
Ano můžeš ji mít i v lézáte poloze ale to se nedoporučuje. Ja tedy nevím do jakého průtoku (myslím tím litry/hodinu) se takto může užívat. Nemylim-li se hrozí pak zamrznutí reducaku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2017 22:40 Muž laKatos @ [295] - nemít otázky........ stejně tady nedostaneš odpověď....Re: Brezina4
Podle fotky je v horším stavu ale tady nejde o vzhled ale funkčnost. dle popisu by ti mohla sloužit přes dvacet let. A hlavně nechodis do plnirny každou chvilku.

Byla tu i debata ze pri větších lahvích a pri úniku (špatně udeláš tesneni - bude ti utíkat atd) je velké riziko ze se ráno neprobudis. Zvaz vsechny klady a zápory.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2017 22:40 R Muž vaaclav @ [5372] - EchinodoryRe: Brezina4
Ta lahev nemusí stát můžeš ji mít v jakékoliv poloze. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2017 22:32 Muž Brezina4 @ [0] Re: laKatos
Ok dik za tip. Toho jsem tam videl. V pondeli mu cinknu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2017 22:27 Muž laKatos @ [295] - nemít otázky........ stejně tady nedostaneš odpověď....Re: Brezina4
Pošta to řeší.... prázdné lahve se dají posílat. Nevím tedy kolik chceš do toho vrázit ale neboj se a poptej se inzerujicich na výšku. bral jsem od jednoho kluciny z českých budějovic. Stále tam prodává další lahve třeba www.sbazar.cz/…
výborná komunikace. Změří ti ji. Napiš mu a at ti vybere s co největším objemem do výšky třeba těch tvých 60cm.....

Můj odhad je ze tato co jsem ti teď dal link tech šedesát bude mit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2017 22:21 Muž Brezina4 @ [0] Re: laKatos
No na sbazar prave koukam, ale co se tyce Prahy a okoli vsechno velky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2017 22:18 Muž laKatos @ [295] - nemít otázky........ stejně tady nedostaneš odpověď....Re: Brezina4
Dole jsem napsal kolik by ti teoreticky měla vydržet.
každopádně pokud ti doma nevadí větší tlaková láhev jdi do větší. Nebudeš o ni vědět a cenově se ti vrátí. me vyjde napln na dve stovky. Ja si pořídil 10kg s celkovou výškou vsetne klobouku do 65cm podstavce... jsem šťastný jak blecha....
mrkni třeba na sbazar. vidím tam hled několik větších co by se ti tam s přehledem vlezly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2017 22:13 Muž Brezina4 @ [0] Re: laKatos
73cm vyska ale vnitrek bude min. Vim ze se da sehnat 5kg ktera se tam vejde, ale ty jsou dost drahy. Takze mam nabidku bud 2kg 43cm nebo 5kg 69cm a se tam nejspi nevejde. Musim to zitra zmerit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2017 22:02 Muž laKatos @ [295] - nemít otázky........ stejně tady nedostaneš odpověď....Re: Brezina4
Mohu se jen tak mezi řečí zeptat jak vysokou skříň máš?

Orientačně při bublani 12 hodinách denne- cca 3 bubliny za sekundu a bublina 4mm v průměru ti 2kg láhev vydrží něco málo přes 200dni
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2017 21:40 Muž Brezina4 @ [0] Re: laKatos
Chtel bych davkovat pres den, prumerne bublinkovani. 5kg uz nemam kam dat nevejde se do skrinky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2017 21:33 Muž laKatos @ [295] - nemít otázky........ stejně tady nedostaneš odpověď....Re: Brezina4
Někomu při neutesnenych spojích par hodin. Dalšímu i pár let když ji nepoužívá a ma ji polozenou třeba ve sklepě.
Kdyz všechno běží jak ma si troufnu říct od 3 měsíců klidne i po 1 rok..... záleží na tom kolik a jakým způsobem chces davkovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2017 21:25 Muž Brezina4 @ [0] – Jak dlouho vydrzi 2kg lahev
Jak dlouho vydrzi 2kg lahev Co2 pro dve akvarka. Jedno cca 160l a druhe 70l.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2017 15:27 Muž 1965 @ [2] Re: vaaclav
vaaclav napsal: Chce to pořádný odkaz Tommy style to mě hází na googlu nějakou módu. :-)
www.tomstyle.cz
Jinak ten plastový údajně jehlový ventil mě už druhý den nafachal .. kousnul se . Matroš bych bral tady :
www.profiplants.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2017 15:04 Muž Brezina4 @ [0] Re: vaaclav
Tak asi takle, kompletni co2 set pro 2 akvaria, 2x zpetny ventil camozzi, 4x kovova spojka 1/8, 2x difusor z lipoveho drivka, 2x pocitadlo bublin, 2x permanentni test. Lahev na Sbazaru. Celkove cca 4000.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2017 14:47 R Muž vaaclav @ [5372] - EchinodoryRe: Vladik
Na lipové dřívko je to přepych. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2017 13:39 Muž Vladik @ [1] Re: Vladik
A nástrčným spojkám bych se také vyhnul, raději šroubení s převlečnou maticí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2017 13:32 Muž Brezina4 @ [0] Re: Vladik - jako offtopic označil vaaclav
Offtopic
Ok diky za radu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2017 13:31 Muž Vladik @ [1] Re: Brezina4
Používá škrtící ventil SCF-6, ten je dobrý leda tak na hrubou regulaci tlakového vzduchu. Doporučuji zvolit jiný - RFO 383-1/8, případně RFO 352-M5.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2017 13:19 Muž Brezina4 @ [0] Re: vaaclav
Jehlovy ventil tam neni. Je tam skrtici ventil s rychlospojkou. Hlavne jde o to ze chci z jedne lahve dodavat co2 do dvou akvarii. Jinak bych koupil hotovej set i s lahvi, ale pro dve akvarka je to uz dost penez
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2017 13:14 R Muž vaaclav @ [5372] - EchinodoryRe: Brezina4
Asi by jsi to po částech sehnal trochu levněji ale takhle je to hotové a cena dobrá. Co je tam za jehlový ventil ale netuším. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2017 13:09 Muž Brezina4 @ [0] Re: vaaclav - jako offtopic označil vaaclav
Offtopic
Sorry tomstyle.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2017 13:06 R Muž romant @ [23303] Re: vaaclav
Bude to tohle. www.tomstyle.cz
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2017 13:03 R Muž vaaclav @ [5372] - EchinodoryRe: Brezina4 - jako offtopic označil vaaclav
Offtopic
Chce to pořádný odkaz Tommy style to mě hází na googlu nějakou módu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2017 11:45 Muž Brezina4 @ [0] – Tommy style
Uvazuji o koupi vsech komponentu Co2 krome lahve od Tommy style. Je to cenove vyhodne, ale rad bych znal nazor od nekoho jineho. Diky

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2017 08:14 Muž Zdena1985 @ [0] Re: Zip
ja mam o bomby a z jedne strany by mel jit profouknout pusou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2017 08:13 Muž Zip @ [59] – Umístění zpětného ventilu
Zdravím, kam se doporučuje nejlépe umístit zpětný ventil Camozzi. Co nejblíže k AQ nebo k bombě? Je nějaký požadavek na jeho pozici (svisle, vodorovně)?. A vstup předpokládám, že je na straně té "kuličky", že? :-) Díky

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2017 13:09 Muž DavFM @ [247] - CorydorasRe: vaaclav
jj, souhlas, já psal, že pohodlnější je koupit redukci. Já mám dobrý obchod se svářecí technikou kousek odsud, tak jsem to pořešil takhle, měli i tu jinou trubku, ale tu jsem nebral. Flašku s našroubovanýma budíkama vžycky celou komplet ponořím do vany, kdysi mi láhev utekla za 14dní kolem netěsného budíčku. Trocha teflonove pásky a byl klid.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2017 13:02 R Muž vaaclav @ [5372] - EchinodoryRe: DavFM
Některé budíky nejdou povolit, protože jsem to tak jak popisuješ dlouho měl nedoporučuji to, párkrát mě lahev utekla protože to blbě těsní. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2017 12:39 Muž DavFM @ [247] - CorydorasRe: LopoCz
Dá se vyměnit i ta matka. Sikovkama vyšroubuješ tu trubku z těla ventilu, dáš novou matici, našroubuješ zpět.Jiné dosedací plochy řeší bytelná teflonová podložka, tu stejně je lepší dát novou po každé manipulaci. Matka stojí tak 30,-kč.
Ale ta redukce co nahodil vaaclav je komfortnější řešení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2017 12:04 R Muž vaaclav @ [5372] - EchinodoryRe: LopoCz
Lepší je koupit přechodku myslím že potřebuješ tuhle ale vyrábí se i opak. www.svarecky-elektrody.cz/… Matku lze také vyměnit ale to bych ti nedoporučoval musel by jsi asi vyměnit i tu trubku protože ty dosedací plochy jsou jiné. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2017 11:46 Muž LopoCz @ [1] – CO2 hodiny
Ahoj, resim maly problem.
Poridil jsem si CO2 lahev - www.rataj-spk.cz/…. Doma mam uplne nove a kvalitni hodiny - www.pivoteka.cz/….
Problem je ten, ze zavit na bombe je jiny, nez matka na hodinach. Neresil to nekdo? Dala by se vymenit jen ta matka, ale kde ji sehnat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2017 14:00 R Muž vaaclav @ [5372] - EchinodoryRe: Zip
Já to neřeším mě větší tlak nevadí u mě to trvá tak den a tak to nechám až když je lahev prázdná. Neměly by se ale posílat plné lahve hlavně v létě hrozí přehřátí a únik plynu přes bezpečnostní pojistku. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2017 09:20 Muž Zip @ [59] Re: vaaclav
Já také žiju v tom, že posílají plné, mají to uvedeno na webu, i tlak odpovídá. Někde jsem tu četl, že se nesmí posílat ty větší.
O zvětšení tlaku při docházení jsem četl, při jakém tlaku je tedy již vhodné zajít do plnírny, někdo tu myslím psal 10-20bar?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2017 09:00 Muž Zdena1985 @ [0] Re: vaaclav
ba naopak tusim ze posilaji plne.uz sem se jich na to ptal :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2017 08:54 R Muž vaaclav @ [5372] - EchinodoryRe: Zip
Plné lahve se posílat nesmějí. Záleží jak máš dlouhé hadičky a mě někdy trvá pár dní než to nastavím ale pak na to půl roku nesáhnu. Pozor až ti bude bomba docházet tlak se ti naopak bude zvedat a to klidně až 3x. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2017 08:49 Muž Zip @ [59] Re: vaaclav
Jak to myslíš, že se posílají skoro prázdné?By snad měla být plná, tlak na vstupu mám 60bar. Mě překvapila ta skoková změna, večer 60b a ráno 45b bez jakéhokoliv zásahu, ikdyž alespoň je to snížení a ne nebezpečné zvýšení:-). Předpokládám, že z bomby se jehlový ventil nezanese. Odpoledne pohnu s jehlovým a uvidím.
Jsem si myslel, že z bomby je to oproti burčáku brnkačka, ale taky to má svoje specifika, koukám coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2017 08:08 R Muž vaaclav @ [5372] - EchinodoryRe: Zip
Lahve se posílají skoro prázdné ale i tak než se to okolo všechno usadí musíš občas korigovat nastavení. Musel by to být ale hodně malý únik ale ani to se nedá vyloučit. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2017 07:44 Muž Zip @ [59] – Pokles dávkování
Zdravím, mám nově CO set od rostlinna-akvaria 2,1 l bez nočního vypínání. Dva dny stabilně bublám 59-60 b/min. Dnes ráno jsem napočítal jen 45b/min. Set jsem již jednou přetěsňoval a kontroloval pod vodou. Tlak na vstupu i výstupu redučáku je stabilní, čím by mohl být pokles způsoben, opět netěsnost?Děkuji

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2017 10:18 R Muž Marcel G @ [1510] - Rostlinná akváriaRe: kornxi
Doporučoval bych vám tento CO2 set ani nevybalovat a rovnou ho poslat (vrátit) v zákonné lhůtě zase zpět (bude vás to stát akorát poštovné), a pořídit si levnější variantu z e-shopu rostlinna-akvaria.cz. Ušetříte zhruba 10 tisíc Kč! Značkové zboží může být často několikanásobně dražší prostě proto, že je to zavedená značka. Ten pH controler od JBL možná bude o něco kvalitnější, ale CO2 lahev a ostatní komponenty budou určitě kvalitativně podobné. S CO2 sety z e-shopu rostlinna-akvaria.cz tu má hodně lidí dobré zkušenosti. Záleží na vás, jestli vám těch peněz navíc "za značku" není líto. Mně by tedy bylo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2017 21:59 Žena kornxi @ [10] - Raci, krabi, krevetkyRe: cezarmilan
Jen se ptám. Také mi přijde cena naprosto nesmyslná. Měla jsem v plánu si něco nastudovat o CO2 a pak popř. pořídit. Ale dnes mi bylo slavnostně oznámeno, že bylo objednáno právě toto CO. Nechápu, proč je tam tak vysoká cena právě. Flaška ani není nějak extra velká..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.01.2017 21:09 R Muž afc1886 @ [1276] Re: kornxi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2017 21:07 Muž cezarmilan @ [533] - RostlinyRe: kornxi
Fúú, je riadne predražený, práve ten chceš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2017 20:10 Žena kornxi @ [10] - Raci, krabi, krevetky – Set JBL
Dobrý den, ráda bych se zeptala, zda má někdo tento set co2-hnojeni-rostlin.heureka.cz/… a pokud ano, jaké s ním máte zkušenosti?

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2016 10:53 Muž honcka @ [26] Re: vaaclav
Ono staci pouzivat papirky s mensim rozsahem, pouzivam normalni lekarsky na moc a ty jsou v rozsahu 5,4- 7,4 a policka maji po 0,2
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2016 10:51 Muž Maca123 @ [8] Re: DavFM
Ja taky ne, byla to odpoved vaaclavovi na to jestli mi tam rostliny rostou :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2016 10:50 Muž NHKG @ [1904] - Jihoamerické Cichlidy a eLkaRe: vaaclav
U JBL 6-7,6 se dá určit pH s přesností +-0,2, u ostatních kapek to je horší. Ale třeba mi to stačí. Vím, že se pH pohybuje v rozmezí, které rybám vyhovuje. Stejně nechci pH měnit, protože to je komplikované.
souhrn praktických zkušeností se skládáním tlakových setů
rybicky.net/clanky/1177-co2-z-tlakove-lahve-skladame-si-svuj-set-z-overenych-levnych-komponent
Jak aplikovat CO2 z hasičáku - hodně informací o tlakových lahvích, redukčních ventilech...
rybicky.net/forum/12810
Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ... 80 81

Zpět na obsah sekce CO2 Přidat příspěvek • Zobrazeno 68283x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/264-co2