Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Výměna vody

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií » Údržba 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Výměna vody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.10.2023 15:02 Žena Starka [248] Re: Sid
Dám tomu savu ještě jednu šanci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2023 15:00 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: pepesepe
Nejsem si jistý, ale možná se (více) uplatňuje kyselina chlorná(?).
Má mnohem silnější antibakteriální a antivirový účinek, než chlornan, a přitom je zároveň "mnohem přátelštější k lidem i zvířatům". :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.10.2023 14:56 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Starka
Ten "plak" jsou obvykle kolonie bakterií a dalších mikroorganismů, které by měly i před naředěným Savem "prchat". Zkuste ten vodní kámen. (Ne ve varné konvici! Tam je lepší kyselina citronová a var. Žádný ocet!!! Smradu jak v Cařihradu. smich )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2023 14:52 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Starka
Používám neředěné Savo Originál. Hadice neprolévám, ale plním Savem. Menší předměty, např. rozstřikovací rampy nebo difuzéry CO2 ponořím do nádobky se Savem.
Poté, co Savo předměty (v podstatě téměř dokonale!) vyčistí, tyto opláchnu/propláchnu tak, aby mohly dál bezpečně sloužit svému účelu.
Zkuste tak ošetřit třeba vodním kamenem a řasami pokrytý plovoucí teploměr. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2023 14:18 Žena Starka [248] Re: pepesepe
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Mám klasický originál s chlorem.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2023 14:03 Muž pepesepe [11] Re: Starka
Pozor, dnes už vyrábějí SAVO, které neobsahuje chlornan sodný. Nesmrdí po chloru a nevím jaké má desinfekční účinky, obsahuje pouze tenzidy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2023 13:57 Žena Starka [248] Re: Sid
Úplně stejné jako Ty. :-D Mám stejnou zkušenost jako Beastie.

Tak to jdeme vyřešit do detailu.

Ředíte to savo nebo to prolijete 1oo% neředěným savem?

Případně jak dlouho savo necháváte působit, než hadici proplachnete?

Já právě savo trošku naředila a nechala jsem ho půl hodiny působit. Samotnou mě překvapilo, že to nezabralo. Protože např. dětské hračky do vody i ve více naredenem roztoku sava a vody to vždycky vyčistí. Zbaví to jak počínající plísně, tak i takového toho "plaku", který se po čase udělá z vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2023 13:37 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Beastie
...pořád nějaké spóry, plísně, řasy. Savo nepomáhá, proplachy nepomáhají. Prostě vyhodit...
Pomocí Sava Originál odstraňuji i nánosy vodního kamene, natož řasy nebo plísně. Co to máte za Savo?! coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.10.2023 10:46 Žena Beastie [320] Re: Aras
Jednou jsem zkusila, uřízla jsem kus houbičky na nádobí, smotala to do ruličky a narvala to do hadice. Pak jsem jí připojila na vodovodní baterii a pustila velký proud, aby tu houbičku vytlačil a přitom otřel a očistil ty stěny té hadice. byla jsem překvapená množstvím bordelu a od té doby to jednou za čas takhle propláchnu a jsem spokojená. Možná se vyplatí to zkusit.
Jinak je to samozřejmě na materiálu, k jakémusi odkalovači mám takovou tlustší průhlednou malou hadičku, pořád nějaké spóry, plísně, řasy. Savo nepomáhá proplachy nepomáhají. Prostě vyhodit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2023 10:28 R Muž vaclav [14608] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Aras
Voda v ní vždycky trochu zůstane nechce ji nechávat na světle a když to jinak nejde jednou za rok jí proliji savem. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   18.10.2023 18:30 Muž Roger [1873] Re: Aras
Nijak, mám 20m, vodu z ní dostanu klasicky (konec dole a hadici držím nahoře) a uklidím. Při další výměně nejdříve čerpám vodu z akvária takže případné zbytky jdou do odpadu a pak teprve napouštím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2023 18:27 Žena Aras [14] – Hadice
Dobrý den, jak vysoušíte hadici po výměně vody? Mně se v ní vždy drží dlouho vlhkost, takže se mi v ní tvoří nějaká řasa. Předem díky za rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2023 17:31 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Nika777
Já bych doporučil poté, co život této bety u vás(!) bude ukončen, (třeba tím, že ji darujete někomu zkušenějšímu), s nákupem nové nespěchat a nejprve si toho co nejvíc nastudovat, ať se nemusíte ptát, jestli betu před umístěním akvária do myčky nádobí vyndat nebo nechat v něm... :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   17.10.2023 15:57 R Muž vaclav [14608] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Nika777
1.Vodu měnit a beťáka nevyndávat.
2.To jsou rozsivky protože nedostatečně svítíte chtělo by to aspoň 8 hodin nebo i více s automatickým rozedníváním a stmíváním i 12.
3.Ne
4. Tyhle rybky jsou pěstovány a prodávány v hrozných podmínkách a tak jejich životnost je někdy opravdu nízká, pokud přesně nevíte čím léčit tak ji nesprávnou léčbou většinou ještě trochu do nebíčka pomůžete. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2023 15:10 Nika777 – Výměna vody
Dobrý den, budu se ptát asi jako blbec, ale nikde na netu jsem to nenašla a v obchodě, kde jsme Betaka kupovali tvrdila jedna prodavačka něco a druhá opak.. Jsme úplně začátečníci, takže nechceme dělat chyby.
Takže otázky zní…
1. má se Beťák při výměně vody a čištění akvária dávat pryč, nebo nechat? Já mám pocit, ze je ve stresu v obou případech, když ho lovím ven, i když ho tam nechám, co je správně?
2. Na skle se nám dela vždy cca po týdnu hnědý šlem, čím to muže byt? ( jedna ryba, 30l akvárií - máme filtr, topitko, rostliny, svítíme cca 2-3 hodiny denně )
3. Dávat přírodní produkty nebo “chemické” přípravky určené pro betaky na údržbu body?
4. Včera mu napuchlo jedno oko, máme jen jednoho, našla jsem řízná doporučení, jak léčit, mate nějakou radu?
Moc děkuji
Verca
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2023 13:48 Muž Rovano [235] - RostlinyRe: wowkec
Těžko říct, když neznáme jaké druhy pěstuješ. Některé mají ty kořeny takto běžně.
Trpělivost růže přináší. Máš to ještě v záběhu. Založeno v září?
Naopak bych růst kořenů kvitoval s povzděkem.
Zjisti si jakou máš vodu. Třeba tím doplníš dusičnany dostatečně. A taky něco produkují krevety a živorodky (nepřímo).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2023 14:30 Muž wowkec [0] A
Ok, vdaka za odpovede, tych dusicnanov asi mam naozaj malo, rastliny zacali vyhadzovat tzv "aerial roots" ktore vyhadzuju vraj vtedy ked ma rastlina nedostatok zivin- otazka je ako doplnit tieto ziviny/dusicnany? Staci kupit nejake na to urcene dusikate hnojivo? Alebo davat viac krmiva pre ryby? Aktualne mam v 30l akvarku asi 15 krevetiek a 4 gupky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.10.2023 15:37 R Muž vaclav [14608] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: wowkec
Ideální je jednou týdně 1/3 vody, doplníš si chybějící prvky pro růst ryb a rostlin a hlavně naředíš koktejl bakterií a plísní co ohrožují zdraví osazenstva. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2023 22:14 Muž Passenger77 [524] - RostlinyRe: wowkec
Ahoj, NO3 -Dusičnany je ideální mít okolo ~25mg/l pro růst rostlin. Otázka, jakou máš vstupní vodu a jestli si touto masivní výměnou vody nedestabilizuješ podmínky v akváriu... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2023 21:58 Muž wowkec [0] – vymena vody v akvarku
Zdravim, treba vykonavat odporucanu vymenu vody v akvarku 1-2x tyzdenne 30-50% vody ak mam hodnoty amoniaku/dusicnanov/dusitanov take ake maju byt, a nemam ani problem s riasami?
Cpavok 0
Dusitany 0
Dusicnany 5-10
Dik
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2023 18:40 Žena Petra1 [0] Re: afc1886
Jojo už je skoro pryč ještě chvilku počkám až bude úplně fuč a vyčistim akva a pak podle potřeby docistim.
Nn takovou chybu už neudělám ale bylo tam moc mrtvejch prcku co se mi pokazdy dostanou do filtru sice jsem neustále doma tak je zachranuju ale byly jsme na dovoleny a neměl je kdo vysvobodit a tak tam pošli. všichni jsou na ten filtr ujetý :-| teď tam vegetěj mimi krevety
:-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2023 18:27 R Muž afc1886 [14695] Re: Petra1
Jestli ses zbavila nálevníků, tak výměna vody ničemu neuškodí, právě naopak. Jenom opatrně na to vyluxování dna a čištění filtru současně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2023 15:16 Žena Petra1 [0] Re: Silurian
Také krmim jednou dene a jeden den v tydnu mají půst krmim tak aby hned vše zmizlo ale občas když spěcham ruka ujede stydim ale zase ne moc. Rybky se brzo budou stěhovat do 120 tak v tomhle už moc dělat nechci proto jsem se ptala jestli bych mohla častěji čistit takže děkuji za radu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.02.2023 09:53 Žena Silurian [80] Re: Petra1
Vodu můžeš měnit v intervalu, v jakém to akvárium potřebuje, ale osobně bych spíš přidala rostliny a hlavně přestala překrmovat - taky mám živorodky a až na výjimky jsem nepozorovala, že by nějak zásadně znečišťovaly dno, protože mám hodně rostlin a krmím jednou denně a menší množství (synkovi občas ujede ruka, to pak mají den dva půst). ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.02.2023 07:11 Muž skypi [248] Re: Petra1
A není v té nádrži třeba moc živorodek a málo rostlin? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2023 23:19 Žena Petra1 [0] – Prasatka
Zdravím mám dotaz ohledně mého akva 60l kde mám cca 25-30 živorodek( přejmenovala bych je na prasatka) xkrevet a 3 šneky čistým každý týden ale po 2 dnech to akva vypadá jak kdybych ho nečistila mohla bych jednou týdně udělat velké čištění ( odkalení,skla…) a třeba po 3 dnech jen vyměnit trošku vody a ,,vyluxovat” bordel?? Rostlinka uprostřed a ta vepredu to nějak nedává té vzadu se celkem daří

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2023 00:36 Muž Xklop [163] - RostlinyRe: KarásekLut
Není zač. O počet ryb nakonec ani nejde...ty čísla NO3 ukazují že k hromadění látek v akváriu dochází. Zanedbávanou údržbou by situace byla spíš horší než lepší. Ve Vašem případně bych v těch výměnách pokračoval, pakliže je to možné přidal bych rychlorostoucí kytky a u Vašeho dodavatele vody požádal o obecný rozbor vody, který by měl mít veřejně dostupný. Odstranil bych ten bílý kámen ze dna, jinak bych se ve dnu zatím nehrabal. Dále je to o dalších informacích co máte v akváriu použité, jaký máte aktuálně připojený filtr, jaké máte světlo, jak dlouho svítí te...?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2023 23:28 Muž KarásekLut [93] Re: Xklop
Dekuji za reakci rybarovi, jen poupravim ze mam v akva jen 4 zivorodky a pak tam mam parmicky ctyrpruhe a neonky. Zivorodek jsem se zbavil protoze tvorily strasne moc odpadu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.02.2023 23:19 Muž Xklop [163] - RostlinyRe: Rybar
Tedy přesně podle našeho návrhu, "ať si každý dělá co chce".... Karásek psal o radu. A vy radíte nesmysl a pak je Vám to i jedno.
Karásek třeba psal, že po výměně vody má hladinu NO3 10 mg/l a před výměnou 25-50mg/l. Takže ty pravidelné výměny části vody asi nebudou úplně špatně. V akva má kupu živorodek, takže ředění nahromaděných prvků je dobrá volba. Předpokládám že i fosfor bude vyšší. Voda okolo Olomouce je alespoň dle webu dosti tvrdá, takže možná i ta RO není úplně nesmysl. Když má člověk místo, může udělat 100-200l vody z RO. Tu pak míchat až pro potřebu konkrétní výměnu vody. Ale jak jsem psal dříve, RO není první věc která je nutná proto aby akva fungovalo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2023 19:51 Muž Rybar [-29] Re: Xklop
Ať si každý dělá , jak chce . Jen jsem napsal co může udělat . Možná by na něco došel . Pokud vyleje 50% vody každý týden a nedoplňuje potřebné složky ,tak je tam ,kde je .
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.02.2023 19:29 Muž Xklop [163] - RostlinyRe: Rybar
A ještě k té pravidelné výměně vody co provádí Karásek. Určitě to není nic špatného a naopak měnit 5 litrů za měsíc je koledování si o problém. Kromě toho, že se dnes již tolik ve vodárnách nechloruje, tak stačí vodu nechat chvíli odstát a plynný chlór vyprchá. Mnoho lidí co má velká akvárka mění vodu hadicí připojenou přímo na baterií a rovnou do akvárka a kytky a ryby prosperují úplně v pohodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.02.2023 14:33 Muž Sha [500] Re: Rybar
Týdně měním 50% vody s minimálním odstátím. Také si zadělávám na problémy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -2   19.02.2023 13:55 Muž Rybar [-29] Re: KarásekLut
Vše co děláš je nesmysl. Pokud do toho akvária válíš stále chlór co tam poroste ! Kdyby si měnil jednou měsíčně 5 l vody ,tak to pochopíš . Potom změř vodu před a po výměně a uvidíš, jak to dopadne .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2023 13:21 Muž KarásekLut [93] Re: Rybar
Myslis ze ji menim moc casto? Sem myslel ze pravidelna udrzba je dulezita
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2023 13:06 Muž Rybar [-29]
KarásekLut napsal: Teď sem doplnil údaje do své prezentace, vzal jsem to z akvária (dnes provedená údržba, vyměněná 1/2 vody. Pokud takto měníš vodu co Ti tam má růst?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2023 13:18 Muž Xklop [163] - RostlinyRe: Beastie
Ahoj,
jak již psal Václav, pravidelná výměna vody je velmi prospěšná. Nemyslím si sice že hlavním důvodem může být NO3 a nadbytek prvků. Někdy je to i opačně a v akváriu nějaký prvek může chybět nebo být v nepoměru s jiným. Za předpokladu, že parametry té vstupní vody nejsou samy o sobě nevhodné, pravidelnou výměnou vody si zajistíte větší stabilitu systému. Nějaký prvek tím ve vodě "naředíte", nějaký částečně dodáte. Ideální je si nechat udělat rozbor vstupní vody a třeba té akvarijní například po půl roce fungování. Pak je možné dále upravit hnojení podle potřeby. Každé akvárium je jiné a přesný návod neexistuje. Někdo mění 30% za 14 dní, někdo 50% týdně, někdo jen dolévá vodu (tohle ale není nejlepší typ) a všem akvárium funguje. :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2023 13:18 Muž Lojza007 [1204] Re: Beastie
Co dat na hladinu voďankovec? V minimálním proudu se mu daří dobře a dělá nádherný velký růžice, který se snadno udržují. A hlavně umí dobře odčerpávat NO3. Pak by se nemusela tak často měnit voda, jak píše vaclav. Je to o tom najít rovnováhu, aby se nehromadilo NO3.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.01.2023 12:40 R Muž vaclav [14608] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Beastie
Pokud neměníš vodu v akváriu se začnou hromadit látky jako třeba NO3 a pokud tam není nějaký konzument budou pomalu stoupat někdy to může trvat i docela dlouho, než akvárium zkolabuje. Výměnou vody odstraníš i nežádoucí bakterie a parazity z vodního sloupce a trocha desinfekce v podobě chloru taky neškodí. Kdysi jsem četl článek o pěstiteli pavích oček udržet ty dlouhé krásné ploutve se mu dařilo jen za stálého přísunu chlorované vody z vodovodu pak se přestěhoval do RD a měl vlastní studnu a byl konec. Já bych měnil 1/4-1/3 vody týdně chtělo by si to ale změřit vodu v akváriu a podle toho přizpůsobit výměny.
Když jsem si já prvně koupil test na NO3 z hrůzou jsem zjistil že bych musel měnit vodu několikrát týdně abych mě kleslo NO3 na rozumnou mez tak jsem se dal na rostliny a ubral rybky a dneska ho tam musím dodávat. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2023 09:31 Žena Beastie [320]
Mám takovou hloupou otázku, ale jak často měnit vodu v jednom z mých akva. Je to 54litrů, filtr jen malinkatý bublifuk, pár anubiasů a najas, žádná rostlinná exploze. V akva je teď 5 dospělých tylomelánií, 5 prcků, jeden faunus ater a jeden clithon. Krmím jak listy tak zeleninou jednou za 3-4 dny, nechávám to tam, nestíhám to vyndat, nic nezbývá.
Moc časté výměny mi nepřijdou chytré, ale mám problém odhadnout, co by bylo moc málo. Třeba 10% za týden? Nebo radši větší objem za déle času. Akva má 24°. Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.03.2022 08:09 maky Re: Rybak Majak
Vždy je třeba mít dostatek rostlin a dostatečné osvětlení. Rostliny stabilizují podmínky a zajistí rychlejší zajetí akvária. Po založení tam hodit nějaké rychle rostoucí druhy, jako řečanka nebo Egeria a jak postupně narostou dekorativní, pomaleji rostoucí druhy, tak plevel postupně ubírat až zmizí úplně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2022 14:37 Muž Lojza007 [1204] Re: Rybak Majak
Začni tady: rybicky.net/clanky/781-jak-zacit-s-akvaristikou
Tam si přečteš o většině chyb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.03.2022 14:30 Muž Jozef [311] Re: Rybak Majak
No hlavne treba niečo naštudovať aj o nárokoch pre plánované rybky a pozrieť témy pre začiatočníkov ohľadom zakladania a údržby. Tam inak asi aj patrí táto diskusia.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2022 14:26 Mark Re: Jozef
:-) Ďakujem za radu, tak teda skusim zohnat väcsie akarium
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.03.2022 14:23 Muž Jozef [311] Re: Rybak Majak
V tých 11-ich litroch. To nie je dobré ani moc pre tú bojovnicu. Výmena vody sa nerobí 100% (ak si to myslel tak) - ani kamene nie je dobré pravidelne drhnúť často...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2022 14:07 Mark – Choroby v akvariu
pred zhruba rokom som sa rozhodol že s kúpim rybku, bojovnicu aby som bol presný .Zohnal som si 11 litrové akvárium ,v ktorom som každý týždeň vymieňal vodu ktorú som nechal odstáť . Všetky kamene som umyl pri každom vymenení vody ,o zhruba asi 3 polroky mi umrela na pleseň, aj ked som jej po kvapkách dával fungistop nuž som si kúpil 2 rybky guramky, rôznych druhov, jedna z nich ale zomrela na zápal plynového mechúra. Môže byt problém v štrku , vode, krmive alebo kameňoch? Viete mi poradiť v čom by mohol byť problém? : sad :

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   31.01.2022 16:07 Brodys Re: coldric
Záleží jak se s tím chceš mazat, mám na té půl coulce nasazený zvon(nějaký laciný průhledný se síťkou), přes samodomo adaptér z hadice 12/16 a odkaluji rovnou do té vany,kde pak vyperu předfiltr. Žádné čerpadlo se mi tahat nechce, takže u vany lehce cucnu a voda už teče. Sílu sání si lze nastavit dle toho, jak hluboko do vany umístíš výtok hadice. Pak hadici profouknu, nasadím přes adaptér gardena na umyvadlovou baterii, sundám zvon a hned napouštím. Pak vodu z hadice vyfouknu, smotám a nazdar.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2022 15:09 Muž Lojza007 [1204] Re: coldric
Já odkaluju do 18l nádoby (dřív jsem v ní nechával odstát vodu), pak se přečerpá do petek na zalívání. Zbytek pak nasadím čerpadlo a valí to do záchodu, bez čerpadla by to šlo taky, dokonce by tím šlo i odkalovat, ale v tu chvíli už to prostě není potřeba a s čerpadlem to jde rychleji.
Normálně bych na tu hadici nasadil nějaký odkalovací zvon, půjde to i bez zvonu, ale je průhledný a trošku lepší na manipulaci. Nebo jako já do nějaké nádoby a pak tím zalívat, rostlinám se ta prohnojená voda plná detritu velice líbí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2022 14:55 R Muž Anthrax [4786] Re: coldric
Používám 1/2" :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2022 14:51 coldric Re: Anthrax, vaclav
A používáte na odkalování hadici 1/2", jo? Jsem si říkal, jestli by nebyla lepší 5/8" nebo 3/4".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   31.01.2022 14:40 R Muž vaclav [14608] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: coldric
Záleží na výškovém rozdílu hladina - odpad na délce hadice nezáleží já mám asi 10m. Jinak mám to tak na jedné straně zvon a druhý konec mám ve vaně a ještě v kýblu pak ho jen nastrčím do zahradního šroubení našroubovaném místo sprchy. Montáž pár vteřin. Vodou z akvária (částí) zalévám svoji botanickou zahradu na chodbě. :-)

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 40 41

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 41257x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/274