Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaká je to rostlina?

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Copak je to za rostlinku? 

Přejít na předchozí stránku 178 Přejít na další stránku   1  
Jaká je to rostlina?
Nevíte si rady s určením správného názvu Vaší vodní rostliny? Pokud máte její fotografii, zde je to správné místo pro položení Vašeho dotazu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.12.2008 17:10 artognov – Re: vaclav
já mam všechny medvídky odtuď pestirna-jaromer.webgarden.cz/… dokonce to tam mají tak snad pěstírně můžu věřit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.12.2008 13:48 Usine – Re: artognov
První méďa je z utržený z okvětního stvolu rostliny od Rataje. Ten ale svoji fotografii ze své nabídky stáhl.
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.12.2008 22:26 artognov – Re: vaclav
tak takhle vypadají všechny moji medvídci...všechny tři a to je mam z obchodu coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.12.2008 22:24 artognov – Re: xx
no možná i jo... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.12.2008 22:02 Usine – Re: artognov
Fotka k příspěvku Já mám také dva medvědy a ten druhý je úplně jiný, protože je ale z burzy, tak tomu jménu moc nevěřím.
:-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.12.2008 21:59 xx – Re: artognov
Liposarcus pardalis
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.12.2008 21:48 artognov – re all
tak zatím vyhrává Vaclavův méďa ale je to zvláštní moji méďové mají listy jak lopaty, kdyby ten mercedes neblednul do zelena...tak by to mohl být i on...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.12.2008 21:37 Muž PentueR [256]
Fotka k příspěvku Můj Mercedes..je trochu utopený v džungli, listy jsou ze začátku krvavě červené ale poměrně rychle blednou do zeleno-rezava, zatím má 15-20 cm na výšku - rozrůstá se spíš do šířky, listy jsou jak lopaty ;)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.12.2008 21:23 Usine – Re: artognov
Fotka k příspěvku Další možnost je Echinodorus cv. Mercedes ale zatím je miniaturní a nevím co se z něj vyklube.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.12.2008 21:20 Usine – Re: artognov
Fotka k příspěvku Jako dospělá rostlina je méďa taky špičatý.
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2008 21:15 Usine – Re: artognov
Fotka k příspěvku za třetí
Echinodorus cv.Dschunglestar
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.12.2008 21:14 artognov – Re: vaclav
no právě to jsem si taky myslel ale tohle je dospělá rostlina a končí špičkou ne jak malý méďa(mam tři) zaobleně...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.12.2008 21:13 Usine – Re: artognov
Fotka k příspěvku za třetí
Druhá to je klasika Echinodorus horemanii red, ale velmy podobný je i Echinodorus cv.Dschunglestar
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.12.2008 21:10 Usine – Re: artognov
Fotka k příspěvku První rostlina je zřejmě Echinodorus cv.Kleine Bar. takhle vypadal jako prcek u mě.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.12.2008 20:54 artognov – Re: pansuu
díky za typ ale zapomněl jsem napsat že tato rostlina má sytě červené listy (už jsem to doplnil). Takže to asi nebude ona i když jeto blízko....ještě jednou dík
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.12.2008 20:48 pansuu
artognov napsal: červená rostlinka kterou mě přivezl bratr. Název jsem ale z něho nedostal typuji to na nějakého echiondora ale nenašel jsem nějakého podobného... :-O

To by možná moch být E. osiris, podle tvaru listů, ale ta barva? Ale kapacity jsou Václav a Sid ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.12.2008 20:41 artognov
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku prosím o názory co je to zač?
1) červená rostlinka kterou mě přivezl bratr. Název jsem ale z něho nedostal typuji to na nějakého echiondora ale nenašel jsem nějakého podobného... :-O listy jsou sytě červené...
2) opět dar od bratra ale co to je nevím, je to mladá malá rostlinka asi opět echiondor ale blíž nevím...nenašel jsem.... :-O
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.11.2008 20:54 Usine – Re: frmol
U první fotky by chtělo ještě počkat, ale spíš bych řekl že je to Beuty Red. Druhá rostlina je drobet oříšek. Mám dvě rostliny Kleiner bar, obě mají být od Rataje, ale každá je jiná. První vypadá jako ta tvoje, ale druhá je určitě barevnější a má špičatější listy. Takže babo raď. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.11.2008 20:20 Muž frmol [14]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku poradte 1) bude to indian red nebo beuty red?
2) ... aje tento Kleiner bar ?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.10.2008 20:04 Usine – Re: Vodník
rybicky.net/atlasrostlin/vallisneria_spiralis
V popisu valisnerek je dost velký bordel, Pro jednu rostlinu je i několik jmen. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.10.2008 21:47 Vodník – Jaká Vallisneria
Fotka k příspěvku Zdarec prosím jaký je celý název této Vallisnerie.dík
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2008 18:02 Bez zadání jména se příspěvek neuloží? Re: Kilas
Elodea má v jednom přeslenu 3 lístky zatímco Egeria 4-6.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2008 10:08 Kilas – Egeria x Elodea
Zdravím. Chtěl bych se zeptat, jestli mi může někdo popsat základní rozlišovací znaky mezi Egerií a Elodeou. Díky!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.08.2008 19:34 Usine – Re: LangMaster
Je to echinodorus a zřejmě horemanii ale jsou i další podobné rostliny. Jak je vysoký? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.08.2008 19:13 Muž LangMaster [24] – Neznáte tuto rostlinu pls!
Fotka k příspěvku Nezná někdo jmeno této rostliny moc děkuji.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.07.2008 11:02 Muž wayn [79] – Re: aaron
Řekl bych, že je to Dracaena deremensis. To jsi koupil jako akvarijní? Soudě podle těch košíčků asi ano... coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.07.2008 10:56 aaron – neznama rostlina
Fotka k příspěvku nevim jestli je tahle rostlina vhodna pro akvarium?Pomuze mi nekdo,
dekuji
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.04.2008 12:22 Muž Eff [417] - Rostliny
Myslím že je to Marble Queen. Barva hypermanganu slabě růžová. Koupel 20 minut stačí, pak důkladně opláchnout. Samozřejmě zastřihnout kořeny na délku, při které bude ještě dobře držet v substrátu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.04.2008 12:05 Muž Dahak [425] - Cichlidy
Fotka k příspěvku Zdravim.Ziskal jsem jsem dalsi echinodorus ale jelikoz ma emerzni listy netroufam si tipnout o jakej jde druh.Doufam ze mi zkuseni rostlinkari poradi ;-).Nez ji dam do akva chci ji vykoupat v hypermanganu.Jakej by jste mi doporucili pomer(nebo spise barvu)roztoku a dobu koupele.Predem diky.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.04.2008 21:37 langosh – Re: johan
Já bych možná ještě vyzdvihl, že u E. amazonicuse je listová čepel podstatně delší než řapík. ;-)
Roman X-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.04.2008 21:25 Muž Johan [4945] - Rostliny
no, motáme se pořád okolo, toto se mi zdá asi nejlepší ;-)Čepele nazad prohnuté, maximu 3cm široké - E. amazonicus
Čepele rovné, 3-5 cm široké (popřípadě a víc) - E. blehere
Z botanického hlediska velmi pofiderní, ale pro účel akvaristiky dostačující, takže já bych změřil list a víc neřešil.

Ikdyž se mi nezdá že na začátku Rataj napíše že má druh listy 3-5cm široké a pak mluví o šířce 6-10, aniž by se nejdenalo o nějakou varietu. kde se stala chyba ne že by si někdo usnadňoval rozpoznávání? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.04.2008 11:30 Tomm – Re: Tereska
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.04.2008 11:26 Tereska – Neznámá rostlinka
Fotka k příspěvku Prosím vás nevíte někdo co to je za rostlinku????
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.04.2008 17:40 Usine – Re: Skam
Je to zřejmě osiris, ale nedej se splést českým názvem (červenolistý) mino nových listů moc červený nebývá. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.04.2008 11:29 Skam
Fotka k příspěvku Dobrý den, prosím o identifikaci mého Echinodoru. Před časem jsem dostal tip že se jedná o Echinodorus osiris ale poslední dobou se dle mého více podobá Echinodorus Indian red. Prosím poraďte. Přikládám poslední foto rostlinky. ahoj
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.03.2008 17:14 Muž Horác [3942] – Re: Tomassss
Dracaena sanderiana (v atlase jsi ji nenašel, páč to není akvarijní rostlina :o).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.03.2008 16:36 Tomassss – Nezná někdo tuto rostlinku????
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Co je to za rostlinku, nenašel jsem ji v žádném atlase.

popis: postranách listů je bílá.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.03.2008 13:02 Muž Martafix [12] - Rostliny
Tipnul bych to na bleherae ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.03.2008 12:52 Muž johnx [2] - Raci, krabi, krevetky – echinodorus
Fotka k příspěvku Dobrý den.
Vím že témat je tu dost ale prosím co je to za echinodorus????
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.03.2008 23:52 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: ergam
Vypadá to na Syngonium.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.03.2008 23:33 ergam
Fotka k příspěvku nevíte někdo, co tohle je? myslím to uprostřed... coze
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.03.2008 15:35 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Honza
pokud myslíš štítek pogostemon, tak to je opravdu on. jen je to emerzně vypěstovaná rostlina. ale štítek názvu odpovídá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.03.2008 15:30 Honza – Název
Fotka k příspěvku Chtěl bych poradit co je to za rostlinu,protože štítek neodpovídá skutečnosti. Dík všem za pomoc.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.02.2008 14:02 Muž Eff [417] - Rostliny
Jojo, je to ona, ovšem to, co jsem dostal Aqua-Daho v listopadu vypadalo lehce jinak - méně vytáhlé stonky a delší lístky. Ale je zima, tak že by málo světla při emerzním pěstování? Tomy by asi odpovídaly i ty kvítky, jestli tobře vidím.
filipsi: To máš pravdu. Mě ten "přerod" trval asi 3 měsíce, ale to, co mi teď začíná vyrůstat vypadá slibně (husté korunky zvlněných listů).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.02.2008 13:43 Muž Přéma [23] - Amerika – Je tohle Pogostemon helferi ?
Fotka k příspěvku Zdravím,
chci se zeptat těch,kdo si tuhle rostlinku taky koupili u Aqua-Daho,jestli vypadala takhle a jestli z ní potom vyroste tohle:

www.tropica.com/…

Díky za info...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.02.2008 16:22 R Muž Silent [5949]
Vypadá to jako Cryptocoryne affinis.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.02.2008 16:16 Muž Martafix [12] - Rostliny – Neznámá rostlinka
Fotka k příspěvku Nastal menší problém s kamošem jsem si vyměnil rostlinky ale neřekl mi co to je za druh...Já předpokládám že je to nějaký Cryptokorytna tak prosím poradtě foto:
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.02.2008 16:14 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy – Re: Yirka
jednou jsem na ni taky narazil:-)nevim už název,ale jedná se na 100% o terarijni kytku.. X-)

edit: jde o Selaginela wildenowii
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.02.2008 16:11 Muž Yirka [9118] – Neznámá rostlinka
Fotka k příspěvku Dostal jsem se k této ropstlince-na fotce v popředí- a nikde ji nemůžu nalézt. Poradíte, prosím? Předem díky.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.02.2008 11:19 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: chicko
tak jestli mě nešálý můj zrak, tak tam jsou vidět pasti, takže "sakrblek" má podle mě pravdu. utricularia ;-) www.tropica.com/…
Nevíte si rady s určením správného názvu Vaší vodní rostliny? Pokud máte její fotografii, zde je to správné místo pro položení Vašeho dotazu.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [178] ...... 181

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 222710x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13192-jaka-je-to-rostlina?od=8851