Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaká je to rostlina?

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Copak je to za rostlinku? 

Přejít na předchozí stránku 31 Přejít na další stránku   1  
Jaká je to rostlina?
Nevíte si rady s určením správného názvu Vaší vodní rostliny? Pokud máte její fotografii, zde je to správné místo pro položení Vašeho dotazu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.04.2018 09:41 Žena kleopatracz [59] Re: JirkaŠčobák
JirkaŠčobák napsal: Takže na burze a od Slováka. Že by Ivan Vyslužil? www.facebook.com/…
Pokud je to on, tak je to C. evae.

Můj osobní názor je, že by to klidně mohla být evae i kdyby to nebylo od Ivana. Porovnej: rybicky.net/fotogalerie.php…


Podle fotky by to mohl být onen pán. Takže to bude červená Evička smich
Moc děkuji Jirko za určení potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2018 09:14 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Angus68
Kryptokoryny soukromě zařazuji mezi evolučně plastické rostliny. Myslím, že se stále vyvíjí. Proto takový “bordel”.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2018 01:59 Angus68 Re: Maq
Maqu, vždyť na "Flamingo" stačí jenom slabě kyselá voda ;-) Žádnej světelnej přepal ;-)
Mě roste taky a pod 20ti watovým reflektorem ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2018 01:54 Angus68 Re: Maq
Čemu nerozumím, do toho se ne.... smich Neumím anglicky. Ale je fakt, že poznat kryptošku jen tak podle listu je nemožný (některý) ;-)
Edit: Maqu, pěkná stránka palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2018 01:49 Maq Re: Angus68, JirkaŠčobák
Rozumy o kryptokorynách beru zde: crypts.home.xs4all.nl/…
Sám si netroufám k tomu cokoli přidat, jen poukážu na větičku: There is a lot of variation in color and shape of the leaves, each stream has 'his own' siamensis.
(=Barva a tvar čepelí listů jsou hodně proměnlivé. Každý potok má "svoji vlastní" siamensis.)

Pokud jde o mě, já bych je chtěl všechny. Ale až budu velkej, teď mi chcípá i Flamingo sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2018 23:42 Angus68 Re: JirkaŠčobák
Je to samostatný druh, že jo Jirko ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.04.2018 23:31 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Maq
Podle práva ano, v praxi jsem ochoten rozporovat. Ivan je má už dlouho a jsou stále fenotypově identické a odlišné od C. cordata. Já je mám dva roky a potvrzuji. Jsou například zajímavé i tím, že na světle kladou listy téměř vodorovně. Akvárium zarostlé čistě jimi, je docela odlišné. Viděl jsem.

Občas je velmi diskutabilní, co je ještě variabilita v rámci druhu, co poddruh a co jiný druh. Hranice nejsou ostré. C. evae zcela určitě není variabilitou uvnitř C. cordata. Za to dám ruku do ohně. Mám je v akváriu vedle sebe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2018 23:27 Angus68 Re: Maq
Tak v tomhle s vámi nemůžu souhlasit ne
Cr.evae je druh pocházející z Thajska. Kupodivu má trojlaločné blizny, které se nevyskytují u žádného jiného druhu!!!
Firma Ornamental Aquarium ji dodává, ale pod Cr.blasii ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.04.2018 22:27 Maq Re: JirkaŠčobák
Jenže C. evae je neplatný název, ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2018 21:46 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: kleopatracz
Takže na burze a od Slováka. Že by Ivan Vyslužil? www.facebook.com/…
Pokud je to on, tak je to C. evae.

Můj osobní názor je, že by to klidně mohla být evae i kdyby to nebylo od Ivana. Porovnej: rybicky.net/fotogalerie.php…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2018 21:12 Žena Rutty [0]
V tom potôčiku kľudne môžu byť akvaristické kúsky. Máme tam celoročne gubky, v jazierku sme teraz videli mečúniky a aj cichlidy sa nájdu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.04.2018 07:18 Žena kleopatracz [59] Re: Angus68
Angus68 napsal: Ty nevíš Simčo, co kupuješ? hmm Já bych se na každý burze při koupi zeptal, abych aspoň věděl, co potřebuje. Ikdyž, nekoupím dřív než o ní něco vím, pokud to nevím ;-)

Já se pochopitelně zeptala, jenže než jsem došla domů, zůstala mi v hlavě jen ta kryptoška, a taky se mi mate, že něco říkal o Karkulce. No, to jsem zatajila, abych nevypadala jako cvok.. byl to nějaký Slovák či co, moc mu rozumět nebylo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.04.2018 03:32 Žena zelenakapusta [1626] - TetryRe: Pepan
Jenomže v příspěvku je, že rostlinka rostla v termálním prameni, tam nemrzne. Třeba to byla podobná situace jako s dunajkami, které má Jirka Ščobák. Dokud teplárny ohřívaly vodu, byly v Dunaji gupky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2018 00:26 Angus68 Re: Pepan
Pepane, a nepsal sem sem, že je to na ...... smich smich
Škoda, že si nemohl přiject
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2018 00:22 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: vaaclav
vaaclav napsal: Nějaké rákosí smich
Vaaclave, Tys to rozsekl. My se tu trápíme a nic z toho. Chtělo to pohled odborníka. potlesk potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   08.04.2018 00:07 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Pepan
Nějaké rákosí smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2018 23:48 Angus68 Re: Pepan
Je to malý a je prd poznat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2018 23:33 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: toncek
toncek napsal: To co jsi našla v potoce je Sagittaria subulata. ahoj
Tahle kytka u nás volně neroste a obvykle nesnáší mráz.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2018 23:27 Angus68 Re: Pepan
Pepane, já měl na mysli :-D fotku od Rutta
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2018 23:24 Angus68 Re: Pepan
Ukážu ti kryptu a řekneš, že je to echináč ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2018 23:21 toncek Re: Pepan
To co jsi našla v potoce je Sagittaria subulata. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2018 23:15 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Angus68
Angus68 napsal: Ty nevíš Simčo, co kupuješ? hmm Já bych se na každý burze při koupi zeptal, abych aspoň věděl, co potřebuje. Ikdyž, nekoupím dřív než o ní něco vím, pokud to nevím ;-)
Věděla že kupuje kryptošku. To pro začátek stačí a nadrženejch poradců je na Rybičkách hafo. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2018 23:12 Angus68 Re: Pepan
Obyčejná valliska ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2018 23:12 Angus68 Re: kleopatracz
Ty nevíš Simčo, co kupuješ? hmm Já bych se na každý burze při koupi zeptal, abych aspoň věděl, co potřebuje. Ikdyž, nekoupím dřív než o ní něco vím, pokud to nevím ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2018 22:51 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Rutty
Alisma na bázi vypadá stejně jako Echinodorus, ostatně obojí patří mezi Alismataceae a tato kytka tahle nevypadá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2018 22:49 Žena Rutty [0]
Tiež ma už napadlo, že to zasadím potlesk a k tomu si v lete odkontrolujem, ako vyzerá na mieste odkiaľ ju máme :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2018 22:44 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Rutty
Alisma gramineum to asi nebude. Ten má emerzní listy kopinaté, což tato rostlina nemá. Spíše mi to připomíná nějakou travinu. Jediná šance - nasadit to do květináče a počkat, jak se bude chovat. Pokud bude dělat trsy a nebude dělat květenství jako Echinodorus, je to tráva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2018 22:30 Angus68 Re: Rutty
Mě to přijde jako Vallisneria ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2018 14:43 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: kleopatracz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2018 14:40 Žena Rutty [0]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Na prechádzke v kúpeloch sme v potôčiku tečúceho z termálneho prameňa našli túto rastlinku. Pomocou obrázkového atlasu od Krejču som ju určila ako Alisma gramineum. Vie mi to niekto potvrdiť alebo vyvrátiť? Tu v atlase píšu, že nie je vhodná do akvária. Máte s ňou skúsenosť, prečo by som ju do AQ nemohla dať?
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2018 14:38 Žena kleopatracz [59]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Na burze jsem koupila toto, měla by to být nějaká Cryptocoryne. Poradí mi někdo, co to je?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2018 00:23 brano300
Ano to je ona, ďakujem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.04.2018 00:13 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: brano300
Nejsem expert, určitě to nemám, ale že by lobelia?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2018 23:28 brano300
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahojte, dávnejšie som si kúpil rastlinu ktorej som bohužiaľ zabudol meno. Viem, že dodávateľ bol rataj. Prikládam fotku na ktorej síce veľmi nevidno, že zo spodu má také červené listy. Ďakujem za pomoc.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.04.2018 13:41 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: zelenakapusta
Vallisneria má zaoblené konce listů, Sagittaria je má špičaté. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.04.2018 08:58 jamajcan Re: zelenakapusta
Je to jen S. plathyphylla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2018 07:54 Žena zelenakapusta [1626] - Tetry – Je to sagittaria platyphylla?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den,

tuhle skupinku rostlinek jsem měla za vallisnerii spiralis 'Tiger', ale čím déle je mám, tak se stále víc přikláním k tomu, že je to spíš sagittaria platyphylla, kterou jsem si taky koupila, ale zkrátka si nevzpomínám, kam jsem ji zasadila. Nebo jsou v té skupince oba druhy?
Na první fotce je celá skupinka, na druhé detail listu té krajní.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2018 16:44 Žena zelenakapusta [1626] - TetryRe: vaaclav
Ptala jsem se tu rostlinu pěstitele, taky jsem se dívala na jeho stránky a tam je, že listy jsou poměrně variabilní podle podmínek v nádrži, takže hlubší výkroje už být nemusí, ale nechám se překvapit.
Trs patří k těm, které nechávám bez úprav, takže má volnost růst dál. Sama jsem zvědavá, jak se rozvine. Teoreticky by rostlina měla být poměrně velká a listy podobné hygrophila pinnatifida.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2018 16:28 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: zelenakapusta
Ten detail určitě ale pak by to chtělo celkové foto a za čas znovu protože jak jsem viděl ty listy jsou ještě více vykrajované. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2018 15:37 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: zelenakapusta
Já nejsem ten správný rozhodce. To je třeba se obrátit na redakci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2018 15:34 Žena zelenakapusta [1626] - TetryRe: Pepan
No a je ta moje fotka použitelná?
Jako třeba že by se založila karta nového druhu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2018 15:23 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: zelenakapusta
Místní atlas se, stejně jako všechno ostatní, vyvíjí. Rod Staurogyne se používá v akvaristice relativně krátkou dobu a není ještě dostatečně přesně zmapován. Proto existuje taková řada obchodních názvů - Staurogyne Porto Velho, Staurogyne Bihar a podobně. Je třeba jisté dávky trpělivosti, ono se to časem utřepe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2018 15:15 Žena zelenakapusta [1626] - TetryRe: vaaclav
No ono se to jaksi samo přenastavilo stydim
Nebo jsem tomu nechtěně pomohla, nevím, ale když jsem hledala v atlase, tak mi to pod názvem 'BIHAR' ukázalo s.repens. stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2018 15:13 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: zelenakapusta
Pokud rostlina není v našem atlasu nemá cenu ji k něčemu přiřazovat. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2018 14:14 Žena zelenakapusta [1626] - TetryRe: Cyklohentán
U rostlinek staurogyne, jteré mám já, se o krátkých listech mluvit jednoznačně nedá, jsou dlouhé třeba 10 cm (odhadem), jeden z trsů nechávám bez úprav a na vrcholcích - je to už v polovině výšky akvária - se objevily právě takhle tvarované listy. Jsou velmi elegantní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2018 14:11 Muž Cyklohentán [257] - nízkoúdržbové akvária s veľa rastlinami a hejnovými rybamiRe: zelenakapusta
Ja mám doma repens a má krátke hladké listy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2018 14:08 Žena zelenakapusta [1626] - TetryRe: Cyklohentán
No já tuhle rostlinku i kupovala jako staurogyne sp.'BIHAR', proto mě hodně udivilo, že atlas tohle pojmenování odmítá a bere jako jeden z obchodních názvů s.repens, ale ten takové listy prostě nemá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2018 14:06 Muž Cyklohentán [257] - nízkoúdržbové akvária s veľa rastlinami a hejnovými rybamiRe: zelenakapusta
Doteraz som takú nepoznal, ďakujem za info! Každopádne podľa Googlu sa zhodujú s tou "bihar"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2018 14:04 Žena zelenakapusta [1626] - TetryRe: Cyklohentán
Pro mě je hodně matoucí to, že jsem si našla, že takové listy má staurogyne sp.'BIHAR', ale místní atlas mi takové pojmenování nepřijal.
Podle atlasu mám staurogyne repens, ale tomu zase neodpovídají takhle tvarované listy, takže jsem z toho daněk.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2018 13:57 Muž Cyklohentán [257] - nízkoúdržbové akvária s veľa rastlinami a hejnovými rybamiRe: zelenakapusta
To bude nejaká Hygrophila :-)
Nevíte si rady s určením správného názvu Vaší vodní rostliny? Pokud máte její fotografii, zde je to správné místo pro položení Vašeho dotazu.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [31] ...... 181

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 222710x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13192-jaka-je-to-rostlina?od=1501