Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaká je to rostlina?

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Copak je to za rostlinku? 

Přejít na předchozí stránku 165 Přejít na další stránku   1  
Jaká je to rostlina?
Nevíte si rady s určením správného názvu Vaší vodní rostliny? Pokud máte její fotografii, zde je to správné místo pro položení Vašeho dotazu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2010 22:11 zsigi – Re: protein007
Neviem či KNO3 je oficiálny názov toho hnojiva (to som sa aj chcel spýtať), pretože trochu divne sa na mňa pozerali dnes, keď som to v obchode pýtal. Na budúci týždeň budem musieť do NR, tak až sa to dá kúpiť, tak to kúpim. Inak raz za čas chodím do Ba, prípadne neúspechu by som sa Ti ozval. Dík za ponuku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2010 21:57 Muž protein007 [57] - Ryby brakických vod – Re: zsigi
Na Slovensku sa da zohnat cele PMDD od tohto cloveka: mailto:laco.ninis@stonline.sk (mal by ti vediet poslat aj samostatne KNO3)

Pripadne ak si z BA tak ti mozem dat nejakych 20-30g KNO3 zadarmo, mam toho doma asi 2x viac a tak skoro to neminiem :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2010 21:33 zsigi – Re: protein007
Zmeral som NO3 vo vode z vodovodu, ktorú pridávam do akva pri výmene vody. Hodnota je taká istá ako v akváriu, takže = 0. Takže ostáva hnojenie KNO3. Bohužiaľ som to dnes nezohnal, ako ani test na PO4. Vyzerá že to až do budúceho týždňa budem musieť vydržať takto.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2010 23:35 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: zsigi
Přestože zcela souhlasím se Sidem co se ancistrusů a údržby rostlinného akvária týče, musím uvést jeden příklad. Mám jednu nádrž se čtyřmi většími ancistrusy, mřenkami, mečovkami - tedy žádné ryby pro zahradníka. V ní také hrubší písek a ruducha žádná. Daří se tam rostlinám (tu nádrž používám jako pěstírnu) - Rotala walichi, Didiplis diandra, Limnophila aromatica, Ludvigia glandulosa, Mayaca fuviatilis. Voda tam proudí docela silně a molitan ve filtru prakticky nečistím. Jednou za 2 měsíce to odkalim, jednou za 2-3 týdny vyměním něco vody. Pouštím tam CO2 z kvasnic a svítím asi 0,8 W/l. Hnojiva tam leju že bych se měl stydět. Zelená řasa téměř nikde, pouze v takové míře, aby mi signalizovala že je všechno v pořádku, ruducha nikde.
Holt každá nádžr je originál.

Na tvém místě bych kouknul, jestli ruducha není jen na místech kde proudí voda. A dále se zamyslel nad CO2 a případným posílením osvětlení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2010 23:28 zsigi – Re: Sid
Viete, len tak sa ho zbaviť.. to by som nedokázal, keď tak ho nechám dožiť a potom ho už nenasadím znovu. Ale aby som odpovedal na otázky, samozrejme sa nerýpem do dna a jedná sa len o odsatie z povrchu dna. A tá potrava na dne, to je krmivo špeciálne pre ancystrusa, ktorá padá dole, ale ostatné ryby si na tom tiež pochutnajú, kým "kraken" vyšprintuje spod koreňa.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2010 23:22 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: zsigi
Třeba si pod odkalováním představujeme každý něco jiného. Já nabyl dojmu, že týden co týden vrtáte do dna. A ono by nejspís stačilo odsát nečistoty jen s povrchu...
Jenže je tu problém - ancistrus! Tahle ryba ke mně nesmí, stejně jako jakýkoli jiný "bagr". A jak tak popisujete situaci, že se někde na dně válí potrava, tak to taky neznám. Vypadá to, že s ohledem na vaše podmínky nebudu ta správná osoba, která by vám mohla radit... hmm Protože jedna z mých prvních rad by byla, ať se zbavíte ancistruse... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2010 23:15 zsigi – Re: Sid
Zakaždým keď ancystrus vyrazí za potravou, alebo odháňa zvedavé ryby, poriadne rozvíri celé dno, a vtedy sa mi zdá že je tam hrozne vela toho "bordelu". Môj neskúsený prístup chcieť pomôcť rybám k lepšiemu "bývaniu" nakoniec je škodlivý. Ale človek sa stále učí. Myslíte teda že odkalovanie stačí tak 1x za dva týždne? (Pretože ako som už opisoval, stále tam vidím ten bordel, a čítal som kopec informácií o tom ako odkalovať, a stále som myslel že to asi neovládam, keď mi toho tam tak vela zostane).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2010 23:05 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: zsigi
Klobouk dolů před vaší důsledností! ;-)
Tak to s tou hygienou nepřehánějte! :) Rýpat takto intenzivně do dna není žádoucí. (Do dna dobře zavedeného akva se nerýpe i několik let. :))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2010 22:36 zsigi – Re: Sid
Stojím si za tým, a v skutočnosti to je aj viac ako 30%, pretože pri odkalovaní dna sa mi vačšinou zdá že ešte tam kúsok, ešte aj na druhej strane, a občas to množstvo teda je aj viac. Ale naozaj každý týždeň, ešte sa nestalo že by som to vynechal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2010 22:28 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: zsigi
Stojíte si za tím, že od založení nádrže (30.8.09) týden co týden měníte cca 30% vody?
Kdyby vám to s přihnojováním KNO3 nevyšlo, dejte vědět.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2010 22:18 zsigi – Re: protein007
Ja som sa celkom potešil že NO3 bola 0, nevedel som že aj to je problém. Vo vode som to nemeral (dodávanej), ale určite to zmeriam tiež. Budem informovať. Zatiaľ ďakujem za radu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2010 21:45 Muž protein007 [57] - Ryby brakických vod – Re: zsigi
A neskusal si zmerat NO3 aj vo vode z vodovodu? Ak by ho tam bolo aspon 10mg/l, tak by stacilo len castejsie menit vodu, a ak ho bude menej, zrejme budes musiet zacat hnojit KNO3 - na cele akva tak 1 gram za tyzden, mozno castejsie - tak, aby si udrzal NO3 aspon na 10mg/l (ale zasa davaj pozor, aby si to nepresvihol prilis castym davkovanim, NO3 by malo byt pod 30-50ml/l). Interval hnojenia zistis jedine tak, ze budes pravidelne merat uroven NO3 a ked klesne pod 10mg/l, tak dohnojis znova (neda sa to zovseobecnit, kazde akva ma inu spotrebu). No a casom podla toho zistis, ako casto hnojit - potom staci merat preventivne len raz za cas, ci tam je toho "tak akurat".

Daj kazdopadne vediet zajtra aj vysledok testu na PO4.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2010 21:24 zsigi – Re: protein007
Včera pri písaní som sa pomýlil. Chcel som písať NO3 test. To som aj kúpil, a zmeral Nameraná hodnota = 0!!!!! Nechcel som tomu veriť, tak som to zmeral znovu. Voda zostala krásne žltá, čo zodpovedá hodnote 0. Vymenil som časť vody (aj som odkalil). Test fosforov zase zostáva na zajtra. Zas napíšem hodnoty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2010 14:43 Muž ČUPR [204] - Tetry
Cabomba Caroliniana se množí řízkováním a to pomocí vrcholových řízků o délce cca 15 ÷ 20 cm. Před zasazením je nutno odstranit spodní lístky. Na jedno místo doporučuji zasadit větší počet stonků, nejlépe k sobě do kovové matice vyplněné molitanem a volně položenou na dno - zakoření právě těmi bílými kořínky. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2010 14:16 Jakubqo814
aha to ako načo aj navrcholu rastliny ????
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2010 14:09 jose – Re: Jakubqo814
korene
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2010 14:08 Jakubqo814 – Cabomba Caroliana
Ahojte,moja cabomba c. po celej rastline ma také ako keby biele korene čo je to ??? rastie to z nej ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2010 22:34 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Golan
Jinak můžete si pohledat které bude nejpodobnější. (U. macrorhiza, radiata, australis, ...), Pokud nebude květ nebo mikroskopická fotka měchýřku, tak to bude trošku tip.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2010 22:31 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Golan
Stačí sem, pak vás ještě poprosím o zaslání do atlasu. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2010 22:30 Muž Golan [45] - Rostliny – Re: Johan
Není problém až bude čas si hrát nějak ji naaranžuji a pokusím se o to. Pak ji mám hodit sem nebo ji chcete někam poslat?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2010 22:26 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Golan
Někdy si vzpomeňte a udělejte čitelnou fotku co největší části rostliny (aby bylo vidět dělení apod.) a zkuste co největší detajl prýtů. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2010 22:24 Muž protein007 [57] - Ryby brakických vod – Re: zsigi
kH test kupovat nemusis, ked si ho uz zmeral. Skor pomoze NO3 test, pripadne aj na PO4. Ked ich budes mat, tak otestuj aj vstupnu vodu, ci aj v nej nebude problem. Odkalovat zatial staci raz tyzdenne, vodu by som zacal menit kazde 2 dni po 30%, kym ti rastliny nezacnu viac rast. Toz na zaciatok, ostatne ked dodas dalsie cisla z testov :-)

Inak tejto riasy nie je problem sa zbavit do 2-3 tyzdnov, ked zistis pricinu. Naprava potom uz zvycajne byva lahka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2010 22:14 Pepan – Re-Golan
Stopro nějaká bublinatka, ale pokud není k dispozici květ, špatně se to určuje. Jinak tato rostlinka nemá ráda moc velký pohyb v nádrži. A ještě jedna informace. Vodní bubinatky jsou v menšině. Převážná většina "bublin" roste na "suchu" a mají úžasné květy. Existují dokonce druhy, které rostou v přírodě jenom v růžicích bromélií.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2010 22:12 Muž Golan [45] - Rostliny – Re: Johan
Přišla mě z pěstírny s jinýma rostlinama jako bonus protože jsem to neobjednával, byla v dost ubohém stavu tak jsem jí kousek dal pod vodu a malé kousky nechal plavat. Mám ji od 11.2.2010 a už je jí celkem dost jestli to tak půjde dál začnu jí brzo redukovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2010 22:05 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Golan
Podobná jí určitě je. Moje klasická otázka. Odkaď jí máte a jak dlouho jí v akváriu pěstujete.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2010 22:04 Muž Golan [45] - Rostliny – Re: Golan
Fotka k příspěvku Ještě jedna foto.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2010 22:03 Muž Golan [45] - Rostliny
Fotka k příspěvku Prosím co je toto za rostlinku??? Je to taková stonkovka strašně jemná nedrží mě ani v horácomatce. Dobře roste jako plovoucí. Dle zdejšího seznamu mě přijde nejpodobnější Utricularia australis ale jist si moc nejsem.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2010 21:36 zsigi
Budem reagovať asi na otázky viacerých. Obyvatelia:4xmrenka dúhová+2malé, 11xneónka obyčajná, 7xneónka čierna, 6x razbora klinoskvrnná, 4-sumceky, 2x ancystrus. Rastliny podla názvu len niektoré viem:Echynodorus major, Cryptocoryne wenditii Tropica aj green, Annubias.(inak je tam trochu menej rastlín ako v prezentácii, pretože vela z nich som už musel zlikvidovat práve pre vyssie uvedené problémy). Rastliny pomali rastú. Skutočne som pozoroval, že hlavne krajné listy chorejú. Snažím sa ich odstrihávať, ale riasa sa prichytáva aj na pozadí, a velmi ťažko sa odstraňuje-niekedy aj zoškrabanie ide velmi ťažko.
Hodnoty pH 8, kH okolo 10. Ostatné testy som ešte nikdy nerobil (zajtra kúpim kH test). Údržba ako som už písal výmena takmer polovice vody spojené s odkalovaním, a čistenie filtra - týždenne raz. Krmenie: sera vipagran 1x denne (množstvo tolko, že ryby to zjedia za cca 5 minút). Svietim 2x18 trubice cca 9 hodín denne. A ďakujem každému za rady, skúsim s tým bojovať ďalej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2010 23:38 Muž protein007 [57] - Ryby brakických vod – Re: DavidDizzer
Compsopogon sa objavuje aj pri nizkych hodnotach dusicnanov a nedostatku zivin ;-) Vtedy klasicky sposob (vymeny vody, odkalovanie, obmedzenie krmenia) nepomoze, vtedy pomoze cielene dohnojit, co tam chyba.

Toz lepsie by bolo zistit, ci rastliny rastu normalne alebo nie, aka je hodnota NO3 v akvarku, a pod., a podla toho sa pokusit urcit, co tomu je. Tuto to vyzera na prerybnenie a z toho vacsia zataz na vodu, ale bez zmerania aspon zakladnych velicin clovek nikdy nevie...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2010 22:39 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: DavidDizzer
Dokonce ruducha je to samé, jako červená řasa. :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2010 22:33 Muž DavidDizzer [26] – Re: Sid
jo: Compsopogon je to samé, jako červená řasa. Je to opravdu potvora tato řasa. Těžko se jí zbavuji :-).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2010 22:30 Žena Lila1 [31]
Ahoj zsigi, ptala jsem se dnes na něco podobného, a nakonec jsem si to našla sama. I když to dlouho trvalo. Našla jsem tyto odkazy, tak ti je přepošlu, sama zkušenosti nemám, jen mám tu ruduchu štětičkovou.
rybicky.net/rady/rasy - tohle se mi celkem těžko hledlo, vyhledávač tady na webu to nenašel, dostala jsem se na to až přes seznam
www.moje-akvarium.net/…
planta.aquariana.cz/…
rybicky.net/rady/clanek/328

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2010 22:28 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: zsigi
Ruducha, velmi pravděpodobně Compsopogon.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2010 22:24 Muž DavidDizzer [26]
vypadá to na červenou řasu - ruduchu! Pozor! nemyslím černou ruduchu, ta je úplně odlišná. červená řasa - ruducha se objevuje při zvýšených honotách dusičnanů a zvýšených živin. Málo rychlerostoucích rostlin. Možná rostliny také nestíhají spotřebovat dusičnany, poté špatně fungují a tím se hromadí živiny a dělají se tyto řasy. Nepomůže ani zatemnit AQ, protože tato řasa roste i ve tmě. Mám s ní zkušenost na Cryptocoryně. Nejvíce se objevuje na krajích listů rostlin, jelikož z těch vychází nejvíce látek, ze kterých se tvoří. Nechcete mi více popsat vaši údržbu, rostlinstvo, ryby atd...? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2010 22:21 Muž janmacu [18]
ruducha jak vyšitá,častějc vyměňuj vodu,minimalizuj krmení a často odkaluj a modli se at zmizí,ale jinak tady na foru si vyhledej ruducha....už se to tu mockrát řešilo X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2010 22:17 Muž dikard [14] - Jezírkové ryby – Re: zsigi
skus este znizit destilkou dkH na aspon na tych 6dkH.... ja mam s tym istym problem ale nemam tuto riasu ale ine no pokial ti budu prosperovat- rast rastliny tak tieto zmiznu alebo si zihnat SAE tie mi pomohli najviac... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2010 22:08 zsigi
Ďakujem všetkým za ochotu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2010 21:21 Usine – Re: dmb77
Už se ale tak nejmenuje. je to Helanthium tenellus :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2010 19:12 dmb77 – Re: Eff
super, diky, je to presne ono, ale ze to je echinodorus by mne fakt nenapadlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.03.2010 18:54 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: dmb77
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2010 18:30 dmb77 – trava
Fotka k příspěvku Muze mne nekdo nasmerovat co by to mohlo byt? Je to drobna oddenkama rychle mnozici se trava, barva listu zelena, misty i naruzovela.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2010 20:30 Muž Dixon [13] - Sumci – Re: adis
rizkovanim je po cesky,to ani ja sam neviem co je :-D odstrihnut ju mozes kde chces,len aby ta odstrihnuta cast nebola prilis kratka,po odstrihnuti zo starej stonky zacnu vyrastat nove :-) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2010 20:28 adis – Re: Dixon
dakujem.... co to znamena - rizkovanim ? ....kde presne ju mam odrezat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2010 20:21 Muž Dixon [13] - Sumci – Re: Dixon
pardon angustifolia ma uzsie listy, pozri do atlasu Hygrophila : rybicky.net/atlasrostlin/latinsky/h ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2010 20:16 Muž Dixon [13] - Sumci
nejaka hygrophila,asi angustifolia,mnozi sa rizkovanim (odstrihnutim stonky) :-) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2010 20:12 adis – aka je to rastlinka a akos a mnozi?
Fotka k příspěvku zdravim,

mozem poprosit o radu aka je to rastlinka a ako ju namnozit? staci odstrihnut? ma hrubsiu stonku ako ostatne tak som si neni isty
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2010 20:04 Žena Linduš [166] – Re: Johan
květ nemám, napadla mě Bacopa, je to možné?
teď nevím, jestli ji mám strčit pod vodu, nebo do květináče :-D
mám jí víc, tak můžu zkusit obojí hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2010 20:01 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Linduš
Dostala? Jako vodní, nebo na pěstování na zahrádce? ;-)
Připomíná mi to nějaký rozchodník. V akvaristice se pěstuje Tillaea aquatica, ale ta má úplně jiné listy. Potřeboval bych květ, aby mě něco napadlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.03.2010 19:58 Muž DavidDizzer [26]
řekl bych, že ta druhá v těch více fotkách je cryptocoryne wendtii (wendtii var. tropica).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2010 19:54 Žena Linduš [166] – Re: Johan
dostala :-)
ale netuším, co to je :-(
ten kousek je dlouhý asi 9cm
Nevíte si rady s určením správného názvu Vaší vodní rostliny? Pokud máte její fotografii, zde je to správné místo pro položení Vašeho dotazu.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [165] ...... 181

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 222940x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13192-jaka-je-to-rostlina?od=8201