Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaká je to rostlina?

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Copak je to za rostlinku? 

Přejít na předchozí stránku 157 Přejít na další stránku   1  
Jaká je to rostlina?
Nevíte si rady s určením správného názvu Vaší vodní rostliny? Pokud máte její fotografii, zde je to správné místo pro položení Vašeho dotazu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2010 14:12 Muž kortezhugo [983] – Re: Andy
OT-inac tie muchotravky - krasne foto palec :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2010 14:02 Andy – Re: katterinecka
Potvrdilo se mi, že máš pravdu: rybicky.net/nadrze/8829 Omylem jsem objevil nádrž toho který mi je prodával a je to teda ona. Eště jednou dik :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2010 13:48 Andy – Re: katterinecka
super, tak dik moc :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2010 12:03 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Andy
glossostigma roste i při míň světle ale pak tvoří stonky i do výšky, přesně jak u tebe ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2010 11:46 Andy
V předchozím příspěvku se mi připletla tečka za odkaz, takže tady: rybicky.net/atlasrostlin/lilaeopsis_brasiliensis
Povedlo se mi v emailový schránce najít člověka, od kterého jsem rostlinky koupil, takže se snad ozve.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2010 11:38 Andy
dik moc za názory parvulu si pamatuju, že jsem jí zkoušel a moc mi nešla, takže to ona nebude. vypadá to na nějákou lileopsis, pravděpodobně tato: rybicky.net/atlasrostlin/lilaeopsis_brasiliensis.Řekl bych, že je to správnej rod. U té druhé si nejsem moc jistej,http://rybicky.net/atlasrostlin/glossostigma_elatinoides, se tváří jako poměrně náročná rostlinka a rozhodně bych pro ní neměl odpovídající podmínky, takže to asi nebude ona, protože té mojí se celkem daří.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2010 10:56 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: vaclav
ta je mnohem tenčí a rostlinka na obrázku má placaté listy. Měla jsem všechny tyhle druhy a na eleocharis to opravdu nevypadá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2010 10:51 Usine – Re: Andy
Já bych řekl že to může být i tohle. Eleocharis parvula
rybicky.net/atlasrostlin/eleocharis_parvula
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2010 10:33 Muž kortezhugo [983] – Re: Andy
tiez som za Lilaeopsis...
ale ked to chces kupovat tak sa to stale predava pod nazvom Lilaeopsis novae-zelandiae
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2010 10:30 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Andy
to druhý bych tipla na lilaeopsis, ale nejsem si jista
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2010 10:29 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Andy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2010 10:28 Muž kortezhugo [983] – Re: Andy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2010 10:22 Andy – copak je to za rostlinku?
Zdravím,
kdysi jsem si pořídil 2 rostlinky do akvária a chtěl bych je použít i do nového, ale nemůžu si za Boha vzpomenout, jak se jmenovaly. jedná se o ty dvě v kroužku: img638.imageshack.us/…
Děkuju moc za radu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2010 12:42 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Deathbull
nj, dobře na tom vydělávaj. Já ho kupovala na těch stránkách co jsem sem dávala (možná že ten odkaz nefungoval pmdd.mrp-cz.com) Tam stojí kolem 40kč a je na 500ml, takže 10x víc. Taky tam píšou že by se to mělo schovávat v ledničce (a taky ne moc dlouho), takže kdoví v jakém stavu je již namíchané hnojivo z aukra
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2010 12:22 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy – Re: katterinecka
Připadně na Aukru se dá koupit už namíchané v různých variantách, s / bez KNO3, origo recept, s českou náhražkou. Apod. Koupil jsem, leju, mám v lednici a kytky mi rostou škvírama ven z akva..teď teda spíše odklápěcím otvorem, páč kvůli teplotě denně riskuju rybí polívčičku smich

odkaz: www.aukro.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2010 10:59 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: katterinecka
...v některých případech stačí proti řasám přihnojení...
Správná připomínka! :-)
Obvyklá reakce při objevení řas - NADBYTEK ŽIVIN! Zhusta je příčina jinde a omezení živin může stav ještě zhoršit... (Resp. - odstranění příčin bujení řas + přihnojení = likvidace řas.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2010 10:54 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Lila1
Chtěla jsem tím hlavně říct, že v některých případech stačí proti řasám přihnojení. Tady máš ještě jedny stránky pmdd.mrp-cz.com/… kde je to docela vysvětlené i pro "normální lidi" :-) Tam i prodávaji PMDD, nebo i samotné CSM+B jak psal Sid. I s poštovným to vychází levněji než většina hnojiv co se prodává v akvaristice, a taky máš přehled o tom co tam dáváš
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2010 10:47 Žena Lila1 [31] – Re: Sid
Side,
tobě také děkuji za opravičku :-) a doplnění informací.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2010 10:45 Žena Lila1 [31] – Re: katterinecka
katterinecko,
díky moc za odkaz! musím říci ovšem, že je to úplná věda, ta rovnávaha světla a živin!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2010 10:04 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: milan666
...živorí chudinka, chce mangán...
Já to vidím na železo. :)
Vůbec nejlepší by bylo zkusit lehounce přidávat komplex stopových prvků, např. CSM+B. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2010 08:45 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Lila1
je lepší začít přihnojovat (rozumně) už při těchto příznacích, než zase začně rostlinkám něco chybět, přestanou růst a řasy se zas vrátí. Někdy stačí častější výměny vody. Přečti si tenhle článek horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2010 08:26 Žena Lila1 [31] – Re: milan666
Jsem věděla, že se netrefím! Děkuji.

Rostlinka potřebuje mangán? Já myslela, že se jí daří dobře, neb přerostla hladinu akvária. Špekuluji, jak ji ustřihnout, aby rostla dál a aby nevypadala špatně.
Ještě nedávno byla dost pokrytá řasami, ty se ve vedrech kamsi ztratily, tak hodně narostla. A já měla radost, že se jí daří
:-( a ono ne.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2010 08:08 Muž cezarmilan [591] - Rostliny
Hygrophila siamensis, ale živorí chudinka, chce mangán ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2010 16:25 Žena Lila1 [31] – Re: Lila1
Fotka k příspěvku Ještě jedna fotka
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2010 16:23 Žena Lila1 [31] – Která Hydrophila
Fotka k příspěvku Dobrý den,
přišla jsem si o pomoc s určením Hygrophily. Která to je?
Hygrophila guianensis nebo Hygrophila costata? Nebo úplně jiná rostlina?
Děkuji za váš čas
Lila1
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2010 08:57 Muž Pepan [5043] - Rostliny – Re: dádaa
Kroton je i na pěstování trochu choulostivější. Stav, kdy jej nejdřív nějakou dobu čvachrám v akvárku, abych jej posléze nasadil do květináče, obvykle kytku nezachrání. Když zahnije kořenový systém, obvykle jde kytka do kytek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2010 08:39 Muž Příba [2] - Raci, krabi, krevetky – Re: Gesserit
Taky jsem si ji nedávno koupil v akvaristice,postupně začly odpadávat listy,tak jsem jí vyndal a zasadil do květináče,kde odešla úplně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2010 21:15 Muž Pepan [5043] - Rostliny – Re: Gesserit
Ve většině pěstíren mají v nabídce i kytky pro paludária, které nejsou vhodné pro pěstování v akváriu. Doporučuji každou položku s někým probrat, aby to nebylo jako s tím krotonem. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2010 19:28 Muž Gesserit [0] – Re: vaclav
Jeeej, tak teraz si pozerám stránku aqua daho. Majú tam teda paradny vyber rastlin. Idem im napisat mail, že či posielajú rastlinky aj na slovensko, pretože u nich si určite vyberiem. :-D Dakujem za takúto návnadu hop
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2010 19:23 Muž Gesserit [0]
A myslíte, že keď im donesiem rastlinku bez košíčka s vatou, že by to zobrali? Pretože tieto veci som už vyhodil
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2010 19:17 Usine – Re: Gesserit
V akvaristikách kde prodávají rostliny je 30% rostlin do akvária nevhodných a někdy je to procento ještě vyšší. Lepší je projít si atlas rostlin a vybrat si a hlavně napsat názvy. Klidně si zkus je v prodejně u nich i objednat, pokud berou třeba z Aqua-daho.
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2010 19:08 Muž Pepan [5043] - Rostliny – Re: Gesserit
Zrovna ten Váš kroton tam sice není, ale pokud to nenajdete tady na fóru, tak se klidně zeptejte. Raději aby nevhodnou kytku koupil někdo jiný než abyste utrácel peníze za kraviny jenom proto, že prodavač potřebuje plnit plán. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2010 19:00 Muž Gesserit [0] – Re: vaclav
Tak túto stránku som si už uložil do obľúbených položiek a idem si ju poriadne prečítať. Zajtra, hneď ako sa vrátim domov s predajne poviem ako to dopadlo.
Som akvarista začiatočník, teda, aby som neklamal tak mám ešte jedno malé nano akvárium (do 20 litrov)ale pestovaniu rastlín som sa moc nevenoval, aj keď jednoznačne uprednostňujem živé ako umelé a práve v tomto väčšom chcem mať niečo zaujímavé, na čo sa bude dať pozerať a z čoho budem mať radosť.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2010 18:51 Usine – Re: Gesserit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2010 18:42 Muž Pepan [5043] - Rostliny – Re: Gesserit
Hlavně pozor na to, abyste nepřišel s něčím podobným. Doporučuji si rostlinu nejdřívě najít na internetu, než ji koupím, protože obvykle stojí nemalé peníze a vyhodit třeba i více než stovku za chrastí, které za pár dní shnije, to je zbytečný luxus.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2010 18:40 Krylux – Re: Gesserit
no právě, proto sem zvědavej jak to dopadne smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2010 18:26 Muž Gesserit [0] – Re: Krylux
Napíšem :-D
Len dúfam, že budú ochotní spolupracovať, keď im poviem, že si to môžu doma zasadiť do kvetináča potlesk . hihihi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2010 18:23 Krylux – Re: Gesserit
pak napiš jak to dopadlo ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2010 18:16 Muž Gesserit [0] – Re: Pepan
Hm, bude to asi to čo si napísal. Zaujímavé, že to tam mali a predávajú to ako akvarijnú rastlinu. Zajtra sa tam asi vrátim aj s ňou a nech mi to vymenia za niečo iné. no
A tak som sa tešil, že tam budem mať niečo zaujímavé.
ďakujem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2010 18:11 Muž Pepan [5043] - Rostliny – Re: Gesserit
Codiaeum sp., neboli kroton je klasická pokojovka a do akvária se nehodí. Po krátké době začne shazovat listy a uhyne. Zkuste si zasurfovat po internetu a potvrdíte si mé sdělení. Doporučuji vytáhnout a nasadit do květináče a nebo se vrátit do prodejny a vyměnit za něco, co skutečně v akvárku vydrží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2010 18:06 Muž Gesserit [0] – CROTON ... ???
Fotka k příspěvku Ahojte, dnes som si kúpil túto rastlinku v akvaristike, ale na štítku je iba škaredo a nezrozumiteľne napísané niečo ako CROTON SP.... a ďalej sa to už nedá prelúštiť.Opýtal som sa aj chalana, ktorý mi to predával, ale ten mi nevedel povedať názov, a nemal tam šéfa, ktorý by nám to mohol objasniť. Preto sa pýtam Vás, ako predstaviteľov odbornejšej verejnosti, že čo je to zač.

Ďakujem, Gesserit
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2010 21:13 Muž voko [9] - Živorodky – Re: Pepan
Už několik uživatelů se zajímalo o ten mech... Já ho asi oživím. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2010 17:53 Muž Pepan [5043] - Rostliny – Re: voko
Díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2010 17:25 Muž voko [9] - Živorodky
z obchodu, ale je umělý.... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2010 17:05 Muž Pepan [5043] - Rostliny – Re: voko
A odkud máte ten mech?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2010 16:35 Muž voko [9] - Živorodky – Re: Pepan
Díky moc. Já jsem si to myslel, ale jistota je jistota.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2010 15:26 Muž Pepan [5043] - Rostliny – Re: voko
Je to afiniska. Mě by ale spíše zajímal ten mech za nimi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2010 14:06 R Muž Silent [5949] – Re: voko
To bude kryptokoryna červená Cryptocoryne affinis
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2010 13:58 Muž voko [9] - Živorodky – Co to je ????
Fotka k příspěvku Mám nové rostlinky, ale nevím co to je za druh.... Poraďtě plis. Děkuji Myslím ty listnaté.
 
Nevíte si rady s určením správného názvu Vaší vodní rostliny? Pokud máte její fotografii, zde je to správné místo pro položení Vašeho dotazu.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [157] ...... 181

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 222710x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13192-jaka-je-to-rostlina?od=7801