Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaká je to rostlina?

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Copak je to za rostlinku? 

Přejít na předchozí stránku 120 Přejít na další stránku   1  
Jaká je to rostlina?
Nevíte si rady s určením správného názvu Vaší vodní rostliny? Pokud máte její fotografii, zde je to správné místo pro položení Vašeho dotazu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2012 21:49 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: grunda
Ta "kopřiva" by mohlo být tohle
rybicky.net/atlasrostlin/hemigraphis_alternata
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2012 20:57 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: VLČICE
záleží v jakých roste podmínkách, jestli ti ten vršek narostl až ve tvém akváriu, nebo se v té době zeměnily světelné podmínky, tak je možné že je zelený. Když se koukneš i na jiné fotky, třeba na google uvidíš že může mít různé barvy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2012 20:55 Muž grunda [1781] - Cichlidy – re: Tichondrius
jednička - nějaká kopřiva(podle mě nepatří do akva) kdysi jsem ji měl v květináči, dvojka Echinodorus - zatím emersní listy, trojka Egeria densa.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2012 20:50 Muž Tichondrius [0]
Fotka k příspěvku IV)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2012 20:50 Muž Tichondrius [0]
Fotka k příspěvku III) Ty dva šlahouny blíže ne tu velkou zákrutichu v pozadí.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2012 20:49 Muž Tichondrius [0]
Fotka k příspěvku II)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2012 20:49 Muž Tichondrius [0]
Fotka k příspěvku Zdravíčko kolegové,

pomohli byste mi prosim pěkně s identifikací následujících rostlin?
I)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2012 20:43 VLČICE
tak t aprvní to určitě je vypada stejně ale tou druhou si nejsem jistá moje má zelený vrch a načervenalí spodek ale na fotce u té rostliny je to naopak... ano ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2012 18:11 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: VLČICE
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2012 13:52 VLČICE
Fotka k příspěvku a tahle:
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2012 13:52 VLČICE
Fotka k příspěvku omlouvám se tyhle:
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2012 19:20 Muž Yirka [9123] Re: funtcz
Jenže když nakupuješ v krámě, tak ani A-D nemůže tušit, zda je to pro akvaristu, teraristu či kytkaře.
Často se také rostliny jako chlorophytum, ophiogon či syngonium (nejčastěji zaměňované za ryze akvarijní) kupují a aranžují pro svou atraktivitu do nádrží pro krátkodobé výstavní účely.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2012 17:43 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: malyLibor
A zkusil jste už jste zauvažovat o nějakém menším paludárku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2012 17:39 Muž funtcz [22]
zajimave je to že rostlinka je od aqua daho...a tomu obchodu se nechce nevěřit ale jak vidim.. ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2012 17:31 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: funtcz
Pro takové případy, kdy mne popadne nepřekonatelná touha koupit něco, co jsem neměl v plánu, mám v kapse mobil, tam si zapnu internet, naťukám rybicky.net, kouknu do atlasu ryb nebo rostlin, v 99,9% případů zjistím, že se to do mých akvárek opravdu nehodí, koupím to, pro co jsem přišel, a jedu spokojeně domů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2012 17:25 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Johan
Johan napsal: V tom případě jí rádi znovu objednají.
S tím souhlasím. Pokud to je kytka z pěstírny tak Vám ji v obchodě rádi objednají. Byli by hloupí kdyby odmítli možnost výdělku. Horší to bývá, pokud je to kytka od akvaristy. Mohlo se jednat o jednorázovou dodávku díky protrhávání akvária, což ale Váš případ není. Na druhé straně, kytka od akvaristy je už otestována pro pěstování pod vodou a tak s největší pravděpodobností poroste i Vám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2012 17:13 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: funtcz
V tom případě jí rádi znovu objednají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2012 17:09 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: funtcz
U některých firem se ke kytce přidává štítek na kterém je v symbolech vyznačeno jak se má uvedená kytka pěstovat. A pokud štítek na kytce není, je třeba před koupí zabrousit na internet a podívat se, co si vlastně chcete koupit. Dneska máte výhodu že ten internet je, protože takové špeky jako Dracaena, Chamadorea, Selaginella apod. se prodávaly v některých akvaristikách jako akvarijní kytky i v době předrevoluční a tehdy se informace o těchto kytkách sháněly mnohem hůře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2012 17:04 Muž funtcz [22]
to bych si klidně i přečetl ale neobjednavam ty rostlinky pres net a třeba v obchodě zitra ta rostlinka co se mi libi muže už i nemusi byt...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 18   18.12.2012 16:47 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: funtcz
Oni nikde nepíšou, že jsou to rostliny rostoucí trvale pod vodou. Prostě jen akvarijní rostliny. Spoustu lidí je třeba bude chtít jen pro okrasu a začas je vymění. ;-) Je to od nich ale dost nefér.
To máte stejné jako s afrikánem. Na záhonek si jí rád dáte, ale druhý rok jí tam musíte dát znovu. Proto bych vám rád dal ponaučení, které se týká celé akvaristiky. Dříve než si do akvárka něco dáte, zjistěte si, co to obnáší.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2012 16:28 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: funtcz
Poptejte se konkrétně Martin71 - to je přes zelence (Chlorophytum) expert. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2012 16:26 Muž funtcz [22] – Chlorophytum bichetii
Zdravim.Napišu tady..Koupil jsem si rostlinu Chlorophytum bichetii od AQUA DAHO rybicky.net/atlasrostlin/chlorophytum_bichetii
a podivam se tady a je to pokojova rostlina coze jak je to možne?že to vubec prodavaji?? stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   16.12.2012 18:43 Muž kortezhugo [983]
Zas ked to zobereme z druhej strany - tak sa najdu jedinci ktorym prave tato rastlina vydrzi pod vodou najdlhsie. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2012 18:25 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: Pepan
To spíš dříve, mě přežíval ve vodě kolem dvou měsíců a víc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2012 18:18 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Bin
Měsíc je málo. Uvidíte za rok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2012 18:00 Muž Bin [144] - AmerikaRe: Adam
Ja ju mam v akva vyse mesiac a nebadam ze by sa jej nieco dialo. no neviem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.12.2012 15:45 Muž Ad@m [1051] Re: markopolo
Johan má úplnú pravdu. Ešte by som doplnil, že to nie je rastlina vhodná do akvária, ale skôr do terária. Ja som takto kúpil v Hornbachu Ophiopogon japonicus var. Kyoto a pomaly mu ubúdali listy, takže teraz je v kvetináči. Je to rastlinka vhodná na spestrenie akvária, ktorá však dlho nevydrží rásť vo vode.
rybicky.net/fotogalerie.php…
rybicky.net/fotogalerie.php…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2012 18:32 Muž 93petr19 [5] - RostlinyRe: Johan
:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   15.12.2012 18:25 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Bin
Mám ji na okně. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2012 18:20 Muž Bin [144] - AmerikaRe: Johan
aké máte skusenosti z touto rastlinou, mam ju v akva a celkom sa jej dari.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2012 17:50 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: markopolo
Ophiopogon minima
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2012 17:47 Žena vondr001 [674] Re: markopolo
Nechci strašit, ale myslím že je to acorus. Což není akvarijní rostlina. Já už jsem se taky napálila. Koupila jsem si ji v akvaristice a do měsíce odešla. Počkej si ještě na rady zkušenějších. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2012 17:24 Muž markopolo [2]
Fotka k příspěvku Dobry vecer.
Dnes som na burze kupil tuto rastlinku. Prosim, pomozte mi ju identifikovat. Ma to dost tvrde listy.
Dakujem
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2012 14:16 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Deathbull
Záleží do jakého atlasu rostlin se podíváš. Nemyslím ten zdejší. Třeba Kasselmnn žádnou rostlinu Alternanthera 'Splendia' nezná. Jen alternanthera reineckii 'Lila', 'Rosa' a 'Rot', nebo také najdete názvy Lilacina, Rosaefolia a Rubra. Řekl bych že je Splendia spíše česká (Ratajova)specialita. To je ale jen moje domněnka. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2012 23:35 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy
Tohle mám také...před lety kupována jako reineckii, mám je ve třech nebo čtyřech akva a v každém vypadá jinak. Jednou jako reineckii, podruhé jako splendida a potřetí jako roseafolia. Kupoval jsem ji ale jen jednou pár stonků od daha :)

Navíc se mi zdá, že i v atlasu jsou tyto druhy pomíchány co se týče fotek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.12.2012 23:16 Muž kofejn [963] – Alternanthera
Dnes mi Horac napsal, že moje Roseafolia je asi Splendida. Koukal jsem na fotky a je to docela možné, ale nechce se mi věřit, že by mi v akvárku prosperovala podle atlasu takhle náročná kytka hmm.
Tak která to asi je? rybicky.net/nadrz/15921/51.jpg…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   11.12.2012 22:22 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: půlpy
ale atlas by tyto "zlidovělý" jména mněl sdružovat pod to jedno správné Myslím si, že zdejší atlas "sdružuje" dost názvů. Stačí se podívat na Ceratopteris, Cryptocoryne, Limnobium aj. Zdejší atlas dává dobrou představu o tom, co se pod určitým názvem opravdu pěstuje. To si myslím, že je mnohem důležitější, než informace, pod jakým názvem se ta či ona rostlina objevila v nejnovějším článku. Už jen z toho důvodu, že jedné rostlině se v jedné části světa říká tak a v druhé zase onak. Jde o názor jaké pojetí je správné. (teď mluvím obecně k atlasu a nikoliv k níže zmíněném echinodoru) Mnohem důležitější je, abychom se navzájem domluvili a rozuměli si o jaké to mluvíme kytce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2012 22:16 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: vaaclav
Dobrá tedy, beru v potaz. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.12.2012 22:12 S Muž invalida [3881] Re: půlpy
Já to mám na dvě sorty...kytky který mi jdou a ty druhý co mi nejdou...názvy mě taky občas matou...a každej hájí svou pravdu až není čas na akvárko.půlpy napsal: tak máme se řídit mezinárodním názvoslovím nebo Ratajem ? Já jsem se řídil a některé názvy tomu odpovídaj u mne v prezentaci stále, podle toho kde jsem ty rostlinky kupoval ( u některých jsem to změnil dle zdejšího atlasu), tady se dozvím, že se jmenujou podle Rataje a přitom se jmenujou ve skutečnosti třetím jménem a jak je mám tedy pojmenovat, abych se tu líbil, nebo podle nákupčího, nebo tak jak se mají jmenovat? - a kde ten název seženu? Beru, že různí lidé,kteří je prodávaj, pojmenovávaj různé rostliny dle svého, ale atlas by tyto "zlidovělý" jména mněl sdružovat pod to jedno správné ;-) to je aspoň můj názor, třeba je to jinak - vím, že je to těžký sledovat u tolika rostlin každou změnu názvu stydim - já bych na to např. neměl, je to nadlidskej výkon pro jednoho člověka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2012 22:00 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Johan
U Rataje koupíte echinodorus major.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   11.12.2012 21:33 Muž půlpy [2131] Re: Johan
tak máme se řídit mezinárodním názvoslovím nebo Ratajem ? Já jsem se řídil a některé názvy tomu odpovídaj u mne v prezentaci stále, podle toho kde jsem ty rostlinky kupoval ( u některých jsem to změnil dle zdejšího atlasu), tady se dozvím, že se jmenujou podle Rataje a přitom se jmenujou ve skutečnosti třetím jménem a jak je mám tedy pojmenovat, abych se tu líbil, nebo podle nákupčího, nebo tak jak se mají jmenovat? - a kde ten název seženu? Beru, že různí lidé,kteří je prodávaj, pojmenovávaj různé rostliny dle svého, ale atlas by tyto "zlidovělý" jména mněl sdružovat pod to jedno správné ;-) to je aspoň můj názor, třeba je to jinak - vím, že je to těžký sledovat u tolika rostlin každou změnu názvu stydim - já bych na to např. neměl, je to nadlidskej výkon pro jednoho člověka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2012 19:29 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: vaaclav
Jinak abych obhájil zdejší atlas. Kdybych to chtěl udělat správně, tak bych musel dát pod E. subalatus synomum E. martii a E. major jako "hlavní" jméno. Takže samozřejmě by lidé např. u Rataje koupili E. martii (to je i ten na hlavní fotce), koukli by se do atlasu a hned by se dostali na E. subalatus - čili na úplně jinou kytku. To by mi asi poděkovali. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.12.2012 19:22 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: vaaclav
A co takhle napsat rovnou z čeho čerpáš, aby si mohl každý udělat obrázek. Třeba jako tu dal odkaz "host". palec Než tu hodit nějaký nic neříkající slide a hrát si na chytráka (na který sem také reagoval ;-) ).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2012 19:13 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Johan
Je to platný název podle poslední revize rodu echinodorus. Jestli s tím nesouhlasíte je mně úplně jedno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2012 18:35 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: vaaclav
Dával, ale to neznamená, že s tím souhlasím. Či že to je pro mne berná mince. ;-) Dával jsem to pro zprostředkování informací ostatním.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2012 16:32 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Johan
Fotka k příspěvku Vy už si nepamatujete. Sám jste to sem dával.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.12.2012 15:52 host
Rod Echinodorus od Lehtonena:

www.sci.utu.fi/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2012 14:24 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: vaaclav
Neměl by platit ani název martii ale major. A to soudíte na základě čeho?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2012 13:49 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: SlavekB
Už to tu zaznělo počkejte si ještě chvíli. Pokud jde o názvy tak ty se neustále mění. Takže je v tom pěkný zmatek. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2012 13:38 Muž SlavekB [168] - ŽivorodkyRe: kortezhugo
:-) je tam minimálně 10 listu. I když fotka by asi mohla být lepší ;-)
Nevíte si rady s určením správného názvu Vaší vodní rostliny? Pokud máte její fotografii, zde je to správné místo pro položení Vašeho dotazu.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [120] ...... 181

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 222939x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13192-jaka-je-to-rostlina?od=5951