Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaká je to rostlina?

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Copak je to za rostlinku? 

Přejít na předchozí stránku 166 Přejít na další stránku   1  
Jaká je to rostlina?
Nevíte si rady s určením správného názvu Vaší vodní rostliny? Pokud máte její fotografii, zde je to správné místo pro položení Vašeho dotazu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2010 12:45 Pepan – Re - Marcel8
Anubias barteri var. nana. Roste dost pomalu. Koukněte se na "Emerzní pěstování", tam se o nich kecá. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   13.03.2010 12:43 Pepan – Re - Miso21
Myslím, že Cryptocoryne affinis.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2010 12:42 miso21
Fotka k příspěvku este jedno foto
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2010 12:39 miso21
Fotka k příspěvku prosim neviete co je to za rastlinu
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2010 10:23 zsigi – Re: zsigi
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.03.2010 10:18 zsigi – Re: zsigi
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.03.2010 10:13 zsigi
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.03.2010 10:09 zsigi
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.03.2010 10:09 zsigi – Pomoc pri identifikácii rasy
Fotka k příspěvku Chcel by som Vás poprosiť o identifikáciu ras, ktoré sa mi už dlhšiu dobu objavujú v akváriu. Podobá sa to aj na "štetičkovú" rasu (raduchu, aj na "vousatu rasu".
Dno odkalujem pravidelne (1x za týždeň), neprekrmujem, pravidelne odstrihávam napadnuté listy... Neviem akú chybu robím, ale nie a nie sa zbaviť jej.
Prosím Vás, Tí čo sa v tejto problematike vyznáte, skúste mi poradiť, čo by som mal urobiť, a hlavne o aký druh rasy ide.
Prikladám niekolko fotiek.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.03.2010 22:11 Iva – Re: karelpavel
Měla jsem na ni podezření. Hlavně, že jsem měla v obchodě tahák a zase vedle... :-O
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   11.03.2010 21:57 Muž karelpavel [18] – Re: Iva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   11.03.2010 21:54 Iva
Fotka k příspěvku Ahoj. Nevíte co by mohlo být tohle za kvítk?. V obchodě na něm byla cedulka z Aqua-Daho, tu mě ale vzali a já si název samozřejmě nepamatuji. Dík.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.03.2010 11:22 Kamila
Je hladky, vypada to na tu Sagittaria subulata.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.03.2010 10:30 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Kamila
Dobře si prohlédněte okraj listu - podívejte se, jestli je hladký nebo zoubkovaný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.03.2010 09:34 Muž ancistrus [25] - Rostliny – Re: Kamila
Sagittaria subulata?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2010 08:09 Kamila
Fotka k příspěvku Rekne mi nekdo, o co jde? Mne tyhle "travy" pripadaji jedna jako druha, takze z tech nekolika v atlasu nedokazu urcit tu spravnou :-) Dekuju
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2010 11:17 Muž BranoN [1] - Tetry
kortezhugo napsal: ...no "zaklad" je nech to pekne rastie...
...ja tiez idem kupovat aquaticu aj sessifloru + este daake echinace...od Rataja

Tiez o tom uvazujem, ze si dokupim rastlinky,ozvi sa potom ci si dobre nakupil. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2010 09:53 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: BranoN
Je to L. sessiliflora. Jestli to může být něco jiného, tak možná L. heterophylla či L. indica(ale ty vás nemusí zajímat a takhle se to ani nepozná). Žádná jiná to být nemůže. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2010 09:41 Muž kortezhugo [983] – Re: BranoN
...no "zaklad" je nech to pekne rastie...
...ja tiez idem kupovat aquaticu aj sessifloru + este daake echinace...od Rataja
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2010 09:16 Usine – Re: BranoN
Poznají se od sebe trochu jiným tvarem listů, zatím jsem ale moc nepátral jak. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2010 09:05 Muž BranoN [1] - Tetry – Re: vaclav
Fotka k příspěvku Ako som sa pozeral na foto, tak cabomba aquatica ma hnedu stonku, a moja stonka je zelena.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2010 23:03 Usine – Re: BranoN
Může to být i Cabomba caroliniana rybicky.net/atlasrostlin/cabomba_caroliniana
Cabomba aquatica rybicky.net/atlasrostlin/cabomba_aquatica je poměrně náročná rostlina ne že by ti nerostla, ale asi by nebyla tak hezká.
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2010 21:24 Muž DavidDizzer [26] – Re: BranoN
jinak je moc hezká, můžeš být spokojen :-).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2010 21:08 Muž BranoN [1] - Tetry – Re: vaclav
Teraz uz ano, ake ked som si ju kupil tak to boli take 4 (asi) chudinke stonky. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2010 20:18 Muž BranoN [1] - Tetry – Rataj je potom
bob napsal: tohle je limnophilla sessiflora

Urcite?
Lebo ak ano tak to ma potom Rataj OKRADOL, lebo ja som to kupil ako aquaticu a tam kosik stoji 4,2EUR. A Limnophila sessiliflora stoji len 1,1EUR. tone tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.03.2010 19:45 bob
tohle je limnophilla sessiflora
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2010 19:40 Muž BranoN [1] - Tetry – aquatica.
Fotka k příspěvku Kupil som to ako aquaticu, je to ona?
dik za radu. ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2010 20:43 Žena Kalupinka [32]
Díky moc. Mě to taky přišlo jako rohatec, ale víc hlav víc ví :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.03.2010 20:37 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci – Re: Kalupinka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.03.2010 20:24 Muž cusbus [37] - Tetry – Re: Kalupinka
Mě to tedy opravdu přijde jako nějaký Rohatec (Ceratopteris).
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2010 20:12 Žena Kalupinka [32]
Fotka k příspěvku Toto kytí jsem dostala darem. Jen nevím, co to je :-) Nejdřív jsem myslela, že je to rohatec, ale asi ne. Děkuji rostlinkářům za určení.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2010 00:28 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Raviolka
Jelikož jsem zvyklý prokel vídat v trošku jiném stavu, tak se mi to taky trošku nezdálo (proto ten mikroskop). Ale teď sem zmatený ještě víc. Zkusil sem si teda popátrat a vůbec nevím čemu věřit.. :-D

Když pominu to, že znám prokel jako drobný srdčitý útvar, tak se zaměřím na články.. V jednom -Identifying a mysterious aquatic fern gametophyte (F.-W. Li et al. 2009), dokonce s touto kapradinou operovali. Došlo i na zmíněné DNA :-D , ale bohužel bez obrázku L. lineata, ale zato tam je obrázek Lomariopsis spectabilis, který ovšem vypadá přesně jako "naše" monosolenium a dokonce prý i je. smich No, na snímcích mého monosolenia jsou vidět průduchy, ale ty by přece prokel mít neměl. Čert aby se v tom zase vyznal....!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2010 00:02 Žena Raviolka [2148] – Lomariopsis
Pepan napsal: ...je naprosto odlišný stavbou těla a schopností vegetace pod vodou...To bude asi tím, že jde o gametofyt (prothalium, prokel, prvoklíček), zatímco "kapradiny" jak je vidíme v lese nebo vygooglíme jsou sporofyty. Viz ze školních let dávno zapomenuté střídání generací... ;-)
To, co se prodává jako Lomariopsis (lineata?) je skutečně kapradina, nikoli játrovka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2010 19:02 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci – Re: Žoržik
Atlas rostlin je i na těchto stránkách...
rybicky.net/atlasrostlin/hygrophila_polysperma
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2010 18:33 Žoržik – Re: Horác
Díky za info. Rostlinu jsem našel ve své literatuře (bohužel bez foto). Píše se tam, že je to běžná kytka, je to v souladu s nákupem v IKEA, těžko by tam měli nějakou vzácnost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2010 14:46 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: PaDa
Nejspíš
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.03.2010 14:45 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci – Re: Golan
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2010 14:35 Muž Golan [45] - Rostliny
Fotka k příspěvku Tak tuto nějak nemohu najít v atlasu dostal jsem ji od kamaráda a ten bohužel sám nevěděl jak se jmenuje. Můj tip je asi nějaký druh anubiasu? Je to malá rostlinka cca 5cm tmavě zelené lupeny a je na takovém zeleném kořenu podobně jako barteri. Předem děkuji.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.03.2010 13:24 Muž bali [364] - Raci, krabi, krevetky – Re: Žoržik
muzu potvrdit, h. polysperma
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.03.2010 12:15 Muž Horác [3942] – Re: Žoržik
Mně to přijde jako "obyčejná" Hygrophila polysperma ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2010 12:13 Žoržik – Identifikace rostliny
Fotka k příspěvku Rostlinu na přiložené fotografii jsem zakoupil asi před půl rokem v IKEA pod označením "Aquatic Plant". Po zasazení do akvaria se časem krásně rozrostla. Neznáte, prosím, její jméno? V mé knize o akvarijních rostlinách jsem ji nenašel.
Předem díky Žoržik
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2010 23:17 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Pepan
DNA? proč tak složitě? Stačí mikroskop. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2010 23:13 Pepan – Re - Vaclav
To není o velikosti. To je o tom, že určitý rod rostlin se vyznačuje jistými shodnými vlastnostmi. A trochu se mi nezdá, když asi čtyřicet nebo padesát druhů rodu Lomariopsis tvoří vlastně normální terminál a někdy i kmínek a rostou na suchu, tak ten jediný, který se používá v akvaristice, je naprosto odlišný stavbou těla a schopností vegetace pod vodou. Ale možná by pomohla analýza DNA, která by jednoznačně určila, kdo má pravdu. Jenomže, co na tom záleží. Jedná se fakt hlavně o to, abychom my normální lidi věděli, že když se bavíme o nějaké kytce, nemluvili jeden o koze a druhý o voze. Prát se kvůli tomu nebudeme a hlavně, že oba víme o jaké kytce je řeč. Hezký večer.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2010 22:58 Usine – Re: Pepan
Spousta akvarijních rostlin má příbuzné a jsou to i velké stromy. Tak co tě zrovna na tomhle zaráží. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2010 22:35 Pepan – Re - Vaclav
Já sice nejsem detailista, ale je asi trochu rozdíl, když někdo zamění nějaké dva mechy a nebo když játrovku s lámavými stélkami hodí do stejného pytle s kapradinami, které mohou mít třeba až metrový kmínek. Pak je v tom guláš hodně velký. Mimochodem, ten "Lomariopsis" mi zatím roste celkem slušně, ale díky křehkosti jej dám asi jenom do nějaké menší nádrže s krevetkami. Trochu větší rybky jako jsou třeba tetrazony by z něj asi brzo udělaly sekanou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2010 22:20 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: vaclav
To se tak někdy stane. Jinak Lomaropsis jsou "tropické" kapradiny. Je jich asi 45 druhů... ;-) Z příbuzných druhů můžete znát např. Blechnum gibbum, který se často prodává ve větších obchodech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2010 22:15 Usine – Re: Pepan
Fotka k příspěvku Jestli je to játrovka nebo kapradina bych asi neřešil, nevidím důvod aby si Tropika vymýšlela, jestli to ale poroste je druhá věc. Na rozdíl od tebe jsem takový extrém v obrázcích nezaznamenal.
:-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2010 21:41 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: mildas
Jj, buďto hodně zastříhat, a nebo i povytáhnout, aby se přetrhaly některé kořínky. Pozor, nedělat to v celém akváriu. Mohlo by to vést i otravě "amoniakem". (pozastavení růstu rostlin)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2010 21:38 Muž mildas [12] - Rostliny
ahoj, dnes po dlouhé době jsem měl trochu času a kochal se pohledem do akvária, ovšem musím říct že kytky přerostly možnosti mého malého akvária a jsou obrovské, zejména listy kryptokoryn. Lze rostliny nějak omladit? Mám v plánu staré a dlouhé listy ostříhat a nechat jen pár nejmladších a nejmenších, dřív než se na to vrhnu tak bych rád nějaké schválení dík :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2010 21:36 Pepan – Re podruhé
A nebo ten kdo ty kytky popisuje se teprve učí je znát a je úplně na začátku abecedy. :-D
Nevíte si rady s určením správného názvu Vaší vodní rostliny? Pokud máte její fotografii, zde je to správné místo pro položení Vašeho dotazu.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [166] ...... 181

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 222710x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13192-jaka-je-to-rostlina?od=8251