Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Terčovec - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 10 Přejít na další stránku   1  
Terčovec - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2015 10:18 R Muž romant [27987] Re: Funestar
Přidal bych tam ještě vzduchování, ta teplota je vysoká a mohl by být problém s kyslíkem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2015 10:14 Funestar
samozdrejme ze stary aji novy 3 tydny trva nez se novy filtr zajede ale to porad neresi problem s tercovci nevim proc se obijeji a nic jim teoreticky neni delali to pri starem filtru aji pri novem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2015 10:01 R Muž Silent [5949] Re: Funestar
Provedl jsi výměnu filtrů nebo jede starý i nový současně. Mimochodem, ten JBL CP e1501 je maximálně na 600 litrů a pro tvůj objem s terčovci bych použil klidně i dva. Nebo jeden 1901.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2015 09:49 Funestar
To je super koupim si novy filtr jak jsem napsat kvuli tebe protoze si to radil a ty mi reknes ze mam porad spatnou filtraci jak ten filtr je az do 700l akvarii a ja mam jen 420l
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2015 18:34 R Muž romant [27987] Re: Funestar
Už jsem ti to psal jednou. Podle mě tam máš silně poddimenzovanou filtraci a voda se ti tzv. houpe a ani to nemusí bejt problém dusičnanů, ale jinších a zákeřnějších N látek, tedy těch v řetězci před dusičnanama. Já v těchto případech vždy radím, co taky jinýho, intenzivněji větrat, tedy min. 2x týdně vyměnit polovinu akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2015 14:09 Funestar
Tak ja myslim ze NO3 10 az 30 je dobra ja nevim proc se obiji ja mam ted v akvarii NO3 20 takze v tom bych nevidel problem ja mam vodu vporadku ale nevim co je to za nemoc a jak se ji zbavit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2015 06:09 Muž acik [416] Re: Funestar
Pokud chceš snizit no3,pořiď si plovoucí pistie,pro začátek ať máš 1/3 hladinu akva zakrytou.


Funestar napsal: Tak koupil jsem filtr JBL e1501 a No3 se pohybuje mezi 10 a 30 ale porad se obiji nema nekdo zkusenosti prosim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2015 19:28 Muž kvietik [86] - Amerika
pripadne dat dole NO3 takto www.discus-liptov.estranky.sk/… , alebo klasicky prirodne napriklad pomocou rybicky.net/atlasrostlin/limnobium_laevigatum
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   10.09.2015 15:24 jamajcan Re: NHKG
S vhodnou náplni odstraní.
www.zoo-market.cz/…
www.zoo-market.cz/…
Každopádně ta výměna vody výjde levněji :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.09.2015 15:14 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Funestar
NO3 ti filtr neodstraní. Nejjednodušší je měnit vodu, u terčovců 2x týdně. Ale musíš mít vstupní vodu s málo no3....
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2015 10:59 Funestar
Tak koupil jsem filtr JBL e1501 a No3 se pohybuje mezi 10 a 30 ale porad se obiji nema nekdo zkusenosti prosim

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2015 19:42 Funestar
Teplotu davam postupne prvne na 32 a pak.za 3 dny na 30 ale uz jak je 32 tak ryby zacinaji se chovat divne a i kdyby vypl topeni tak tolik vody se ochladi z 34 na 30 tak za 24 hodin
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2015 19:38 Muž kvietik [86] - Amerika
tu teplotu z 34 na 30 davas nejak sokovo ci postupne? ak narazovo mozu byt zosokovane a vystresovane...a NO3 ked je 50 tak to je uz vela pre terce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2015 19:23 R Muž romant [27987] Re: Funestar
Ty by jsi na svůj objem potřeboval min. čerpadlo ještě jedno, ten výkon 600 l/h si musíš vydělit dvěma a to číšlo by mělo akvo otočit 2-3x za hodinu. Vodu bych měnil min. 2x týdně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2015 19:17 Funestar
Ryby krmim 3* dene
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2015 19:15 Funestar
Vstupni voda ma 10 az 20 no3 no a cerpadlo z bio molitanem mam jenom 1molitan cistim 1 za 2 mesise
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2015 18:59 R Muž romant [27987] Re: Funestar
Máš povědomost jaký parametry má vstupní vody, tedy v těch dusičnanech?
Edit: Co je to zač ten filtr, to čerpadlo, to tam máš jenom to jedno?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2015 18:36 Funestar – Pomoc
Kapkami od sery
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2015 18:28 R Muž romant [27987] Re: Funestar
Čím jsi to měřil, to NO3 je docela vejš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2015 18:09 Funestar – POOOOOOOOOOOMOC
Prosim o pomoc mam dokola stejny problem mam v 420l akvariu 8 tercovcu a jak mam vodu na 34 stupnu vse je ok ale jak dam teplotu na 30 stupnu tercovci mi zacnou zbesile behat po akvariu do vseho narazet i do sten akvaria az se otlucou pak lehnou na bok a umrou uz jsem tak prisel o 4 tercovce jelikoz nemaji zadny viditelny problem az na to otloukani tak nevim co to je za nemoc
uz jsem je prelecil na bycikovce a nepomohlo to myslel jsem jestli to nebude otrava ze spatne vody tak jsem delal testy PH-6.5 NO2-0 NO3-30až50 Amoniak-O Fe-0 hodnoty vypadaji ok vykaly jsou normalne hněde uz si nevim rady jo a vzdy to dela jeden max 2 nikdy ne vsichni najednou
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2015 13:45 threat Re: romant
Moc děkuji.Pomalu navažuji chloraminT :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2015 13:30 R Muž romant [27987] Re: threat
Měl bych podezření na žábráky, ale počkej si na názory dalších.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2015 12:03 threat Re: romant
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Jeden vypadá úplně v pořádku,ten druhý je trochu jinak zbarvený-jakoby něčím "potáhlí"
fotky nic moc,moc nepostojí,když se přiblížím
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2015 11:48 R Muž romant [27987] Re: threat
Nepozoruješ na jejich tělech při určitém úhlu pohledu takovej bělavej nádech, jako že je ryba pokrytá takovým šedým povlakem?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2015 11:35 threat – Terčovec plave hlavou dole
Prosím o radu a zároveň se omlouvám,že nepročtu celé vlákno-budu v pročítání pokračovat,ale možná bude mít někdo rychlou radu.
Včera jsem dělal pravidelnou výměnu vody a dnes mi dva terčovci-dorostenci plavou trochu trhavě a hlavou dolu.Když se přiblížím,tak je vše v pořádku a divočí u skla o žrádlo.Když ale nic nedostanou a já odejdu,tak jsou zase hlavou dolu a oproti ostatním i rychleji dýchají-zbarvení normální,chvilkama trochu tmavší-spíše dle nálady,ale nejsou úplně tmavý.Do te výměny bylo vše v naprostém pořádku,až dnes.Normálně baštili,dnes jsem jim ještě nic nedával z důvodu případné léčby.Voda 31 st.,pH 7.1,dusitany O.K.,dusičnany O.K.,vodivost 440 uS.Výkali trochu přerušované,ale ty průhledné části bych možná přisuzoval koretrám,kterýma taky krmím,jinak-žábronožka,hov. srdce směs s vitamíny,patentky a granule mix-sera,tetra,sak,přidávám i fishtamin.
Netuší někdo??

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2015 10:04 Funestar
Ale vykaly maji normalni PH-6.5 NO3-45 NO2-0

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.06.2015 14:20 RAP Re: Funestar
Docela bych očekával případnou nutnost odčervení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.06.2015 09:11 Muž Priest [325] - CichlidyRe: mishak
Ještě dodám že by to mohlo být nedostatkem minerálů-pokud ve vytíračce používáš demi vodu.Pokud ano doporučil bych páru přidat minerály a zvýšit hygienu nádrže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2015 08:41 Muž Priest [325] - CichlidyRe: mishak
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2015 07:16 DanH Re: mishak
Nemůže to být obyčejná krupice? A to akvárko je karanténa?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2015 23:27 mishak – Pomůže mě prosím někdo,co je to za nemoc a čím to léčit
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2015 17:59 Funestar
no oni se zacali chovat tak zniceho nic a je jedno jestli vymenim vodu nebo ne ale mam pocit ze to zacalo jak jsem jim zacal davat hovezi srdce ted jsem ho prestal davat a cekam jestli to prestane nebo ee
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2015 12:54 R Muž romant [27987] Re: Funestar
Zkus zrealizovat prezentaci, tak aby byla viditelná pro všechny uživatele. Trochu bych se vošíval nad tou filtrací, tedy pokud tam máš nějaký čerpadlo s kostkou o papírovým výkonu 600 litrů, tak to bude docela slabotka. Ty ryby se takto chovají před a nebo po výměně vody?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2015 12:44 Funestar – Zběsile plavani
Dobry den, chtěl bych se zeptat. Mám terčovce rok a pul a před 2 dny jeden z terčovcu začal rychle plavat a naražet do stěn akvaria ze začatku sem si myslel ze se vylekal jak jsem prošel kolem akvaria ale ted to zacinaji dělat aji ostatni každy tak 1 až 2 denně, začnou běhat omlati se pak se schovaji po 20 min vylezou a sou zas normalni žerou normalne a jinak vypadaji zdrave setkal se stim nekdo predem dekuji za odpovedi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2015 21:05 nodak Re: Designer
Fotka k příspěvku Tak ryba vyzera ovela lepsie aj ked jej ostali este dva flaky ale myslym ze sa celkom zotavuje
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2015 23:14 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: nodak
Pisu to stale, pozor na to. Baktopur a Baktopur direct, neni totez. V tabletach je ten direct, umi zabrat mnohem lepe nez Baktopur, ale take nekdy nemusi zabrat vubec, nektere bakterie mu odolaji. Baktopur direct je www.theaquariumwiki.com/… .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2015 22:56 nodak Re: romant
A aky pomer ono ta voda sa vam zda ze je moc svetla ale mam 0,6W/l tak mozno preto.inak liecil som bacto do spolocenskeho dva dni potom cistenie a prekovenie ryby do 10 litroveho kybla tam na 40 min jedna tableta bactopuru a po doliati do velkeho akva som supol zase bavtopur.zajtra uz zacinam s odstranovanim bactopuru cca 40% vody tak by som tam hned spravil ten vyluh.len potreboval by som vexiet aky pomer tam mam dat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2015 21:09 R Muž romant [27987] Re: nodak
Měl jsi kliku v tom, že to neodnesly žábry, ničím jiným než granulema nekrm. Svař si heřmánek, březovou kůru a kořen pampelišky a přilejvej jako výluh do akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2015 21:03 nodak Re: Designer
Tak pozitivna sprava je ze diskus uz nema vatu ale popaleny je riadne...ale uz sa aspon neschovava a dnes konecne prvy krat zral a to misel byt fest hladny lebo si dal aj granule.co sa rastlin tyka tak sa mi zda ze akurat sp. Taiwan spomalil rast ale to pripisujem vypnutemu co2 a brutalnemu vzduchovaniu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2015 06:36 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: nodak
Baktopur by tohle zvladnout mohl. Ceka Te ale presne co jsem popisoval. Vybije spoustu mikroorganismu, ve vode se ledacos nahromadi, a budes muset akvarium znovu zabihat s castymi vymenami vody.

Co se tyce rostlin, nic dobreho od Baktopuru necekej, ale kdyz to akvarium po leceni zase vratis do rozumneho stavu, ony se rostliny zase vzpamatuji. Kdysi jsem ho pouzil a prislo mi, ze rostliny zastavily rust, a ze cim rychleji rostouci, tim to nesly hur. Nicmene o rostliny jako takove jsem neprisel (nebo aspon si nepamatuju, ze bych prisel o neco, co by mne dodnes mrzelo), takze je to pak jen o trpelivosti to zase zabehnout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2015 14:55 nodak Re: Designer
Tak vyzera ze ten bactopur trochu pomaha lebo ryba zacina stracat tie biele chumace.to co mala na chrtovej plutve uz sokoro zmizlo a aj z boku uz tam ma podstatne menej.na zadnej to este ma ale tak necakam ze do 24 hodin to bude ok.radsej pridem o rastliny ako o ryby.co sa chemie tyka dnes som robil testy vody a. Amonian 0.0nic ph drzim aj ked nasilu ale na 6,5.ostatne ok akurat vodivost nemam tester ale myslim ze teraz je to najmensi problem.supol som este do akva mineraly tak uvidime.kazdopadne toto je podla mna problem toho ze ta rybanedala cestu.snazim sa ju nejakobeste udrzat aleje jej skoda
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   31.05.2015 09:44 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: nodak
Predne takhle daleko to nemelo nikdy dojit a pokud je voda plna raselinoveho vyluhu, ani se to nestava, protoze sam o sobe pusobi antibakterialne.

Tenhle stav chce razantni zasah, ta ryba si s timhle jen tak sama neporadi. Ja bych to mozna na rozdil od kolegu resil trosku drasticteji, nevyhybal bych se prostredkum ktere vyhubi bakterie drsnejsim zpusobem, i za cenu rozhaseni celeho akvaria. Jen to po leceni chce menit vodu jak sileny, a akvarium znovu nahodit. A az se tak stane, zacal bych tu vodu delat vic "cernou".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2015 09:17 Muž Motýl [145] - CichlidyRe: nodak
V tomhle ti neporadím. Já osobně bych rybu ubezdešil, čímž ti ovšem neříkám, že to máš udělat. Léčivům, která likvidují baktérie (protazol, flagellol, baktopur d a pod se vyhýbám a hledal jsem alternativní léčbu. Jen jednou, když mě ryby nechtěly žrát jsem dával do akva Nitrofurantoin a dostal se na 1/4 dávkování. Na vyšší dávku jsem už neměl odvahu kvůli baktériím. I tak byla voda žlutá snad do páté výměny. Ono je to pak takové kontraproduktivní počínání. Vyměníš vodu - dáš léčivo - vyměníš vodu .... . Bylo by lepší rybu léčit zvlášť. Podívej se na stránky Dajana pet. Je tam poradna, kde určitě dohledáš léčbu antibiotiky - nějakým tím ..cyklinem. Vyjde tě to levněji. Recept ti napíše doktor. nebo veterinář. Ale i tak si moc neslibuj. Antibiotika ve vodě moc nefungují. Teď jsem si vzpomněl, že jsem někde narazil na článek, kde byla na baktérku popsaná účinná léčba nějakým běžným přípravkem, mám dojem, že savem. Zkus si to na netu najít.
Pokud jsi z akva vydělal jen tu zelenou houbu, tak to nemá moc vliv. Je to stejná houba jako ty modré, jen je do nové vložená tableta s baktériemi, proto je nazvaná nitrifikační.
hodně štěstí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2015 21:16 R Muž romant [27987] Re: nodak
Obávám se, že Motýl to trefil a tudíž ten bactopur blbý nápad je.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2015 21:15 nodak Re: Priest
Takbten bactopur nebol blby napad?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2015 20:17 Muž Priest [325] - CichlidyRe: nodak
Bakterka,přeju hodně štěstí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2015 19:29 nodak Re: Motýl
Fotka k příspěvku Oci ma v pohode pekne ciste.cobsabtyka vody vemenene cca 50% a pridane vitaminy a bactopur direct.momentalne vyzera takto.vodu budem klidne menit aj dva krat za den.z filtra som pre nasadenim bactopuru vybral nitrifikacnu spongiu ta je vo vode z akva pred vymenou po liecbe pojde spat.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2015 18:38 Muž Motýl [145] - CichlidyRe: nodak
jo, ještě se mu podívej na oči, pokud je má oproti ostatním rybám jakoby vmáčklé do hlavy, je jeho osud zpečetěn.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   30.05.2015 18:23 Muž Motýl [145] - CichlidyRe: nodak
Vypadá to na popálení čpavkem, který v tom pytlíku vznikl. Bacha na ten baktopur, odrovná ti baktérie ve filtru a v akva se ti začne tvořit čpavek, čímž rybě jen přitížíš. Navíc účinek antibiotik v akva není příliš valný. Čistá voda, vitamíny, minerály a uvidíš. Záleží na stavu žaber. Pokud jsou na tom jak ploutve, rybě už nepomůžeš. Pozor na napadení oslabené ryby jednobuněčnými parazity.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2015 15:45 DanH Re: nodak
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [10] ...... 77

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 65025x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4551?od=451