Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Terčovec - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 13 Přejít na další stránku   1  
Terčovec - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2014 17:55 R Muž romant [27987] Re: Pavel
Jak dlouho je v akváriu? Nežere od začátku, nebo se to projevilo tzv. až časem pobytu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2014 17:49 Pavel – Terčovec nežere
Fotka k příspěvku Ahoj ,

měl bych otázku, mám 8ks terčovců 4 větší a 4 menší . Problém je takový , že jeden z nich prostě ne a ne nic spořádat. Ostatní se miní po snad čemkoliv co jim dám utlouct , neustále škemrají o potravu a tenhle prostě nic , jezdí snima v hejnu , ale prostě nic do tý tlamky neveme. Zkoušel jsem koupit něco speciálně pro terčovce , jak pro modrý , tak pro červený - nic. Sušený larvy , žábronožku atd atd a on prostě furt nic :( nevím co stím , je moc pěknej a nerad bych o něj přišel.. Část vody se mění každý týden (včetně odkalování a čistění filtru) Vzduchu tam mají dost , rychle nedejchá chová se prostě jako zdravá ryba.. Nevíte někdo co sním mám dělat? Díky
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2014 23:22 Muž riso [129] - Cichlidy – Re: romant
romant napsal: zda-li nepříjde klasika v podobě žábráků, nebo vnitřních parazitů. Sledovat chování a při změně vybarvení, zrychleným dýchání, sdržování se u hladiny, stranění se hejna, nepřijímání potravy, změně výkalů atd. adekvátně reagovat.
prijde na 99% ano . Alespon u me prisla s novymi rybami pokazde :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2014 14:02 R Muž romant [27987] Re: marek21
Ať už ty šoky nazvem jak chcem, tak aklimatizaci zdá se prozatím zvládla, teď je otázka, jak se vyrovná imunita s daným prostředím a zda-li nepříjde klasika v podobě žábráků, nebo vnitřních parazitů. Sledovat chování a při změně vybarvení, zrychleným dýchání, sdržování se u hladiny, stranění se hejna, nepřijímání potravy, změně výkalů atd. adekvátně reagovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2014 13:56 Muž marek21 [16]
teraz sa zda ako keby uz rybka nemala ziadne problemy pekne plave s ostatnymi. aj plutva nevyzera az tak zle ako vcera.
Rybky ked som doniesol domov tak som vylial zo sackom do vedra a postupne som na 3x dolieval vodu z akvaria aby sa vyrovnalo ph
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2014 07:42 Muž Priest [325] - CichlidyRe: Romy
Prvotní myšlenka byla správná,vliv nového prostředí a parametrů vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2014 04:49 R Muž romant [27987] Re: Romy
Myslel, ale napsal něco jinýho. stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2014 00:09 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: romant
romant napsal: Bude se pravděpodobně jednat o tzv. osmotický šok, nechal bych kde je.
Nemyslel jsi spíše pH šok? Osmotika má vliv hlavně na výoj jiker nikoliv na aklimatizaci vzrostlých ryb... ;-)
Zajímala by mne aklimatizace ryb,a to,způsob a doba zvykání na novou vodu,a nakonec hodnota pH,a to jak původní,tak nové vody.Tomu by napovídal ten rozpad ploutví...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   09.05.2014 18:30 R Muž romant [27987] Re: marek21
Bude se pravděpodobně jednat o tzv. osmotický šok, nechal bych kde je.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2014 18:25 Muž marek21 [16]
mam ju nechat dalej v akva a sledovat ako to postupuje ?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2014 18:24 R Muž romant [27987] Re: marek21
Tak může být, zvyká si na tvojí vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2014 18:22 Muž marek21 [16]
dycha riadne, predavajuci mi tvrdi ze by to mohlo byt zo stresu z prepravy...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2014 18:20 R Muž romant [27987] Re: marek21
Tak pokud nedýchá nějak zrychleně, nebo na jednu žábru, tak by se mohlo jednat o problém s plynovým měchýřem, ale je to všechno ve stádiu úvah pouze z popisu. Uvidíš co k tomu bude mít někdo další.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2014 18:17 Muž marek21 [16]
nie farbu mam rovnaku ako ostatne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2014 18:17 R Muž romant [27987] Re: marek21
Co barva? Neztmavnula ta ryba?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2014 18:15 Muž marek21 [16]
ano presne tak, je to len vcera dovezena rybka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2014 18:14 R Muž romant [27987] Re: marek21
Jako že má problémy s rovnováhou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2014 18:12 Muž marek21 [16]
Dobry den
Mam problem s jednym discusom ...
Ma trochu rozpadnutu zadnu plutvu a len tak sa povaluje teraz napr. pod hladinou vyvrateny ....
Da sa to nejako liecit ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2014 20:02 Muž acik [416] Re: kroner
čtu to až teď... hele od Pejši nejsou levné ryby,ale je to dáno kvalitou a já jsem spokojený a to i jistě další,jedna věc mě přesto zaráží a ta,že píšeš 4cm velikost terče měl tasemnici,to jsi ho koupil od Pejši v takové velikosti? nevěřím nebo jsem si celkem jist,že by ti ho jen tak v této velikosti neprodal,musel jsi ho ukecat aby ti prodal takového prcka... to mi musíš říct jak to opravdu bylo :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2014 19:58 Muž Priest [325] - CichlidyRe: Paris6
No a jak Ti dopadly ty testy na NO2?Při prohlížení Tvé prezentace jsem si všiml fotek jak je krmíš z ruky a ryby jsou už celkem dost přežrané.Z vlastní zkušenosti vím že pokud se takto ryby přežírají např.hov.srdcem tak je jen otázkou času kdy je nafoukne a přestanou žrát úplně.Netvrdím to,ale řekl bych že při úhynu těch tří kusů sehrál hlavní roli vysoký obsah NO2 ve vodě.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2014 19:54 Muž acik [416] Re: Paris6
zkus napsat jak děláš údržbu,čím krmíš atd... jenže to bych už přesunul sem rybicky.net/forum/4551
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2014 19:41 Muž Paris6 [4] - Amerika – uhyn
zdravím všechny z nějakého neznámeho důvodu mi chcipli tři terči všechny pouze které měli modrou barvu začalo to u diemonda, který začal lítat op akvarku jak splašanej a pote druhy den k.o. a tyrkysaci šli za ním v řadech hodin. Terči normálně žrali a bez problému kalely. nevíte někdo co to mohlo být? nyní teda bojuji s vnotřními parazity ryby totiž přestali žrát a pomalu jdou do koopru všechny, ale ti první neměly žádné příznaky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2014 12:38 Žena vendy [27] - CichlidyRe: kroner
Zajímavé názory, já bych chtěla jen napsat svůj poznatek,
Také jsem se ptala na parazity a jejich léčbu, protože jsem se sem tam dočetla že bych měla ryby preventivně přeléčit apod. A říkal mi, že každá ryba i jeho něco má a pokud není problém nemusí se to léčit, jsou v biologické rovnováze, po léčbě pak můžou vznikat jiné problémy a jiný parazit nahradí jiného, kterého my samy při krmením můžeme nabídnout.

Proto si vozíme zdravé jedince od něj a mají větší šanci se s parazity vyrovnat, než ryby dovezené z burzy nebo z nevhodných podmínek. Také tím nevhodným přeléčením můžeme podlomit zdraví ryb a mít s nimi problémy ať už jsou od kohokoliv.

Samozřejmě, je jiná věc jako v tomto případě pokud se jim obranyschopnost rozhaší a ryby podlehnou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2014 22:34 kroner Re: rriki
rriki napsal: Tasemnice z huby neleze,ta je někde jinde a navíc poznat se dá jen když pouští články .Lečba je tak strašně jednoduchá a trvá 24 hodin.Chytit se dá hlavně z žívých nítí, já jí měl loni dvakrát,porotože nítěma krmím dost na rybách to nezanechává žádný následky ,tedy pokud chovatel není analfabet a ignoruje okem viditelné bílé kusy,které z ryby jdou s normálním výkalem.Nakažlivé to není ,takže bych nepanikařil
Jetě jednou to objasním terč ve velikosti 4cm mu zbělal a pošel. Z huby mrtvého terče vylezla následně tasemnice - viděl jsem to na vlastní oči. Nejde o to, že je léčba složitá - nic takového jsem nikdy netvrdil. Vím, že tasemnice potřebuje mezihostitele. Nijak to na kupovaných rybách nepoznáte, žerou normálně, kdyby to mému terčovci nevylezlo z řiti, tak to ani nezjistím. Nechci napadat žádného chovatele a pana Pejši si vážím. To co je pro něho malichernost může nováčka v této oblasti dost znepokojit - o nic jiného nejde. Jen jsem se pozastavil u té hlášky, že jde o extraligového hráče v této oblasti, což mne dle mých osobních zkušeností trošku nadzvedlo. Vím, že je v tomto profesionál, ale jen jsem chtěl ostatním objasnit, by ho nebrali jako boha terčovců a nemysleli si, že mají doma od něho ryby v top stavu coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2014 21:14 Muž rriki [818] - Cichlidy
Tasemnice z huby neleze,ta je někde jinde a navíc poznat se dá jen když pouští články .Lečba je tak strašně jednoduchá a trvá 24 hodin.Chytit se dá hlavně z žívých nítí, já jí měl loni dvakrát,porotože nítěma krmím dost na rybách to nezanechává žádný následky ,tedy pokud chovatel není analfabet a ignoruje okem viditelné bílé kusy,které z ryby jdou s normálním výkalem.Nakažlivé to není ,takže bych nepanikařil
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2014 20:22 Muž Motýl [145] - Cichlidy
Taky jsem zaslechl, že už to u něj není zlaté, ale je to jen z doslechu, osobní zkušenost nemám, tak že z toho nemůžu činit žádné závěry.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2014 19:59 Muž acik [416] Re: kroner
kdy jsi byl u Pejši?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2014 19:39 Muž Priest [325] - CichlidyRe: kroner
Tento týden jsi druhý od koho se toto dozvídám.Stát se to může i takovému profíkovi jako je p.Pejša.Jesli se k tomu postavil férově tak se můj postoj k němu jako mnou uznávané kapacitě nijak nemění.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2014 18:36 R Muž romant [27987] Re: kroner
O.K. nemám důvod ti nevěřit, nesetkal jsem se nikdy s ničím podobným(myšleno ve vztahu k danýmu chovateli) co píšeš, stát se může kde co, natolik jsem již stár, že na černobílý interpretace nevěřím. Osobně Pejšu znám a jsi první od koho něco podobného čtu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2014 18:32 kroner Re: romant
romant napsal: Řešil jsi to posléze s ním? Jestli ne, tak je to od tebe hloupý, protože, kdo si od něj ryby koupí, tento servis má v ceně. :-) Samozřejmě ihned jsme mu volali, tak hloupý nejsem. Obratem mi poradil, jak mám vše přeléčit - servis v ceně je dobrý o tom žádná, ale jak říkám extraligový hráč nebude mít ryby prolezlé tasemnicemi a já bral ryby 6-7cm a kolegovi nechal 4cm z jiné nádrže. Kdybych to měl jen já, nebo jen kolega, tak to neřeším, ale oba dva - to je k zamyšlení.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2014 18:28 Muž acik [416] Re: kroner
mám od něj ryby a naprostá spokojenost,žáný problém. Každopádně nikdo není dokonalý a jestli opravdu měly ryby nějaký problém,tak to neprodal úmyslně,nemá to zapotřebí :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2014 18:28 R Muž romant [27987] Re: kroner
Řešil jsi to posléze s ním? Jestli ne, tak je to od tebe hloupý, protože, kdo si od něj ryby koupí, tento servis má v ceně. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2014 18:27 kroner Re: kotyzavamberk
kotyzavamberk napsal: Terčáci od p.Pejši měli tasemnici? se mě to nějak nezdá.
tak na to vem jed
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2014 18:21 kotyzavamberk Re: kroner
Terčáci od p.Pejši měli tasemnici? se mě to nějak nezdá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2014 17:27 kroner Re: vendy
vendy napsala: Terčovce mám připravené u pana Pejši, prý nijak na nemoce netrpí, nepřeléčuje novým majitelům, a přepravní boxy nejspíše připraví. Tak snad tedy bude vše ok...
Už jsi přivezla ty ryby od toho extraligovýho hráče p. Pejši? Já si taky něco pořídil a bylo to plný tasemnic a známej si taky něco pořídil a když mu padnul první terč a z huby mu vylezla tasemnice, tak mi bylo všechno jasný. Hold prvoligový hráč, tak abys nebyla překvapená. ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2014 15:12 Muž RiMr [3]
No mým Terčovcům vyloženě jede to Tetra Discus Energy a překvapivě i směska Sera Vipagran. To Hikari jako taky, ale neblázní tak po tom.
Díky za tip s tím "sajrajtem" Astahexeblexa.... :) Ale pro mě, ne pro ryby (mám i modré terčovce) :)

Jeden dotaz - jak je to se vzájemným ohrožováním parazity a vůbec chorobami mezi Terčovci a Altami? Myslím spíš směrem od Terčovců k Altám...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2014 09:18 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: RiMr
Uz jsme to tady kdysi resili. Hovezi srdce je levny zdroj bilkovin a proto se pouziva, je k nemu ale nutne mit dostatecne vysokou teplotu vody. Pokud chovas Tercovce jako hobby a ne jako obzivu, a nemusis koukat na kazdou korunu, dnesni kvalitni granule uz jsou plnohodnotnym krmivem a riziko nejake nakazy je z nich minimalni.

Veci jako ze ryby tolik nerostou atp., povazuji spise za poveru. Vem si to i v jinych oborech, kde nekteri psi vitezove vystav zerou jen granule - vyrobci uz to proste umi. A sam Ramky krmim uz jen suchym krmivem, casto granulemi pro Tercovce. Prospivaji velice dobre, a mam Ramky vetsi nez je uplne bezne (i kdyz to je spis jejich genetickou vybavou), jsou zivoucke a vitalni, pricemz to suche krmivo vylozene hltaji, pri krmeni uz na hladine voda jako by varila, jak to berou.

Na co se podivej, je krmivo s cs.wikipedia.org/… . Sam jsem to zkusil uzivat (v tabletach pro lidi), abych zjistil zda to vubec poznam. Poznal jsem, po ani ne mesici uzivani jsem se citil jako bych svitil, takze bud jsem mel fajn obdobi, nebo to funguje. Jen pozor na jine nez cervene formy Tercovcu, modri po tom jdou do nahnedleho zbarveni (pokud by Ti to vadilo).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2014 08:54 Muž RiMr [3]
Tak "suchého" jim dávám tři druhy a mraženého 5 druhů. Snažím se to nějak střídat, toho mraženého dávám většinou od každého kousek. Zkusil jsem jim dát na zkoušku kousek toho srdce, ale že by se po něm utloukli... Když jsem jim tam n zkoušku hodil trochu mražených korýšků, to byl jiný šrumec :)
Dáváte jim i něco "neobvyklého"?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2014 19:52 Muž Motýl [145] - CichlidyRe: RiMr
Pokud jim dáváš vločky nebo granule obohacené vitamíny, tak proč do nich cpát další. Jediný kdo má radost, je výrobce těch vitamínů. Dopřej jim pestrou stravu a uvidíš, jak se jim zakulatí bříška. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2014 19:19 Muž RiMr [3] Re: romant
Jedno tak a druhé tak :)
To zakalené se trošičku zhoršilo, ale poslední týden (už je mám vlastně tři týdny, letí to) se to stabilizovalo, druhý má jen takovou ostrou bílou ďobku jak píšeš, uprostřed ve středu "vně" (ale je to vevnitř, ale prostě v tom klenutí oka). Ten to má iž týdny stejné, skoro bych řekl že se mu to malinko zmenšilo.
Nafotím je, ale teď jsem měnil vodu a lil Torben, tak by to nestálo za nic, nafotím je později.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2014 17:31 R Muž romant [27987] Re: RiMr
Obojí, jak četnost, tak množství. Šlo by to oko vyfotit? Je to zakalený jakoby uvnitř, nebo to vypadá jenom povrchově v tom jakoby nejvyčnívajícím místě toho oka?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2014 17:22 Muž RiMr [3]
Asi tak dva týdny ho mám, Torben dávám, na výměnu vody přitlačím (myslíš na intenzitu, nebo množství, nebo obojí?).
Dostal jsem tři. Dva mají "cosi" bílého v oku - nereagovali na léčbu ani Cyprinopurem, ani v další fázi po pauze eSHa Exit + 2000 (který jsem nasadil kvůli tomu podělanému Neonkovému Moribundusu který to stejně nevyřešilo), tak už jsem je netrápil chemií a sleduju je dál. Rozhodně jsou trochu nalomení - plavou trochu nakřivo, mají bílou tečku v oku (ale zdá se mi, že na něho úplně slepí nejsou, netočí se ke mně jen tím zdravým). Ale žerou, nahání se, dokonce se tito dva začali "dvořit" - už se i chytali tlamkami, intenzita toho vzájemného "vodění" či jak se tomu říká se zvyšuje. Ještě před týdnem to bylo vidět vyjímečně, teď se stačí dívat pár minut na akva a je to vidět. Třeba teď na ně čučím a bojují o prominentní místo "jeskyňku" pod kořenem, na střídačku s modrýma.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2014 17:09 R Muž romant [27987] Re: RiMr
Ten o němž se bavíme je novej? Psal jsi o přidávání novejch kusů. Pokud ano, tak bych si myslel, že se u něho rovná mikroflóra ve střevech, adaptuje se na podmínky tvého akvária. Má trochu pocuchanou ploutev, což je možná z transportu. Na výměnu vody bych klidně i přitlačil a polepšil jim prostředí výluhem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2014 16:56 Muž RiMr [3]
Takhle nasraně se "tváří" hlavně při krmení, ale je fakt, že třeba oproti těm modrým je v pohodě míň.
Ale žerou všechny, ochotně a všechno.

Hovězí srdce nedávám vůbec, jen "vodní" potvory. Ale mám ho na ledě, možná jim ho občas přihodím...?

1x měsíčně jen ty vitamíny?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2014 16:44 Muž Priest [325] - CichlidyRe: RiMr
Nervi znova léky,spíše se snaž rybám dávat to co mají rády,asi bych na chvíli upustil i od srdce.Někdy se stane že pokud ryba delší dobu nežere-osobně si myslím že z důvodu již zmiňovaných parazitů- tak má při vyprázdňování šlemovité výkaly.To zabarvení toho terčovce napovídá že něco není v pořádku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2014 16:42 Muž Motýl [145] - CichlidyRe: RiMr
Osobně bych ubral jen na jednou za měsíc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2014 16:24 Muž RiMr [3]
OK - budu krmit masem 3x týdně (Po, Út, Pá) a fishtamin asi jen jednou týdně, když jim cpu to "kompletní" vitamínované Hikari.
Dík!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2014 16:10 R Muž romant [27987] Re: RiMr
Kolegy Motýl to velmi pregnantně formuloval, prostě všeho moc škodí. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2014 16:06 Muž Motýl [145] - CichlidyRe: RiMr
Ubral bych těch vitamínů a přidal mražené, třeba patentky. Předávkováním některými vitamíny napácháš víc škody jak užitku. Ryba může mít jen rozhašené baktérie ve střevech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2014 16:04 Muž RiMr [3]
Fotka k příspěvku A poslední (nevím jestli to tu není bráno jako tapetování, ale nepřišel jsem na to jak dát víc fotek do příspěvku - když tak sorry a smázněte to).
 
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [13] ...... 77

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 65025x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4551?od=601