Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Terčovec - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 37 Přejít na další stránku   1  
Terčovec - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2011 21:14 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: jano9999
Takto se to dělá třeba v kýblu.Já jsem to dělal u nově dovezených ryb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2011 16:40 jano9999 – disk
citam navod na tremazol :

Použitie mimo akvária alebo jazierka v separátnej nádrži – krátkodobá aplikácia: Odporúčame túto metódu pre veľké akváriá a jazierka.
Najprv naplňte malú plastovú nádobu akváriovou vodou, potom dávkujte Tremazol podľa návodu. Nechajte v takto upravenej vode napadnutú rybu 20 minút a potom ju vráťte do akvária. Počas aplikácie intenzívne vzduchujte (cez vzduchovací kameň)!

Takze ryba ma ostat v druhom malom akva iba 20 minut, a potom ju dat znova do normalneho akva odkial pochadza ,, a takto to spravit 3-4 krat ,

chapem to dobre?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2011 16:27 jano9999 – disk
no len ja pochybujem ked ho dam do druheho akva tak ze bude zrat , myslim ze bude z toho dost mimo, este som nikdy diska neprelovolal do ineho akva. Teplota teda ostava 30 C pri tremazole? nema sa dvihat aspon na 32?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2011 13:49 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: jano9999
Já léčím chloraminem a dělam to tak že nekrmím v den léčby a po léčbě na dva dny normál režim a potom zas nekrmím v den léčby.Akorát to chce aspon nějaký bublifuk do karantény.Já karanténu nyní nemám ale když jsem šetřil s léčivem tak jsem dal terčovce do vytíračky 100l a stáhnul vodu asi na 1/3 a v pohodě.Okolo 40l bude stačit.Lepší by bylo přeléčení všech najednou ale takhle to taky jde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2011 13:18 jano9999 – disk
a este jedna vec, ake sklo mam kupit ne preliecovanie, nieco okolo 40l staci? alebo vacsie ? mensie?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2011 13:06 jano9999 Re: smidakkuba
no ale, ja ked ho dam do malej nadrze, a liecba sa opakuje 3-4 krat po 7 dnoch cca, to znamena ze ho tam mam nechat skoro mesiac v tej malej nadrzi, nekrmit, nebude to moc velky sok pre neho, taku dlhu dobu v takom akvarku malom?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2011 12:58 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: jano9999
Na léčbě chloraminem nic není.Pokud to má jen jeden tak ho můžeš přelovit do malé nádrže ale taky můžeš zkoušet měnit vodu i 75% denně a pokud je dobré kondici vypořádá se s tím i sám bez léčby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2011 12:47 jano9999 – disk
tak ako to tu citam, tak to vyzera na ziabrohlisty , teda liecba tremazolom, mal by sa davat 1ml pripravku na 15l vody , a opakovat aspon 3-4 krat po troch dnoch , vzdy po aplikovani tremazolu vymenit po cca 6 hodinach 80% vody . Tak ak som to napisal spravne, poradte ci to mam spravit v mojej nadrzi 300l, alebo odlovit diska a dat ho do malej nadrze so silnym vzduchovanim, teplotou 32 C, a liecit ho tam. V 300l nadrzi ak dobre pocitam, by som musel kupit toho tremazolu troska viac :-( na liecbu chloraminom si zatial netrufam,,, dik za radu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2011 11:21 jano9999 – disk
zdravim , chcem sa spytat , jeden dospely disk , vcera uz akosi granule mu nechutili, tak som ho zacal sledovat , a dnes som si vsimol, dycha na jednu ziabru iba, ostatne disky 4ks su ok, mam pravidelnu vymenu vodey 40% z 300l akvarka kazdy pondelok ,30C je teplota vody, nikdy nezanedbam vymenu aj s odkalenimm, krmim vacsinou granule tetra diskus, ktore im chutia, a sem tam davam mrazenu artemiu. Len ma trapi dychanie jedneho diska na jednu ziabru , inak na pohlad vyzera ok, neviete poradit co je najlepsie v takomto pripade spravit. pripadne ake liecivo dat . Dakujem

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2011 11:38 bobik – zkriveny hrbet
zdravim, mam dotaz na zkusene chovatele tercu. Vsiml jsem si u jedne ryby, zkriveni hrbetu. Muze to mit neco docineni z vnitrnimi parazity? Chovani ma zatim normalni. Trva uz to nekolik tydnu. Ostatni ryby OK. diky
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2011 10:38 Mar Re: sportsmen
Ahoj, prosim chci se zeptat, ma nekdo praktickou zkusenost s pripravek TeraP od aquaru? Jak reagovaly rostliny, muze je to nejak poskodit? Slozeni pripravku je antihelmintozn pripravky, methylenova modr, dimethylketon. Znici vsechny bakterie ve filtru? Muze se objevit rasa? moc diky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2011 20:20 Muž sportsmen [62]
Jen mě znepokojuje občasně vykašlávání bilých hlenovitých látek. Snad se nejedná o nějakou výstelku jícnu nebo něco podobného.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2011 20:18 Muž sportsmen [62]
Přesně tak kamarádi, testy, krmení i výměny vody jsou v pořádku. Nejde mi to do hlavy, ale ryba není očividně ve své kůži. Rada od Boba nezabrala, tak budu čekat co dál. Jelikož jste mi potvrdili domněnku žábráků a nepadla žádná jiná alternativa nemoci, nebudu zmatkovat, zkusím častěji měnit vodu a dokud bude ryba žrát a nebude nějak výrazněji strádat léčit nebudu. Pokud to potrvá ještě pár dnů, nezbývá než najet na chloramin a snad bude vše OK. Díky za rady !
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2011 17:09 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy
Souhlasím s Petrem, sportsmen není žádný začátečník a předpokládám že testy na NO2 a NO3 bylo první co udělal než se zeptal zde ;-) Můj názor že se jedná o žábrohlísty se nemění :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   07.11.2011 13:08 Muž Dahak [425] - CichlidyRe: mapo8278
Při silnějším znečištění i zdravé ryby rychleji dýchají.To je věc, které by si jistě všiml.Nepopírám, že ta ryba mohla být nějak oslabená a pokud byly zhoršené podmínky, mohlo by to vést k stavu ve kterém je.
Předpokládám, že Sportsmen udělal testy, mění pravidelně vodu a krmí rozumně, ale to ví momentálně jen on sám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -2   07.11.2011 11:55 mapo8278 – Re: Dahak
Dahak napsal:

Tohle bych bral v případě, že by se tak chovalo více ryb a ne jen jedna.I zdravá ryba na zvýšené dusíkaté látky ve vodě reaguje tak, že by si toho Sporťák všiml.Teď když sleduje nemocnou rybu, jistě by si všiml změny chování i u ostatních.Nakonec není to žádnej začátečník ;-)


TO je blbost. Tento argument by byl použitelný pokud by ryby byly unifikované identicke klonové a reagovaly ůplně stejně na různé podměty. Ale protože nejsou, tak každá ryba je unikátní jedinec se všemi svými klady i zapory, což znamená, že nekteré ryby jsou citlivejší než ostatní a proto třeba tahle jediná takhle reaguje.
Je to jako u lidí, když je například chřipková epidemie, nekoho to zabije, nekdo má silné potíže a u nekoho je hladky průběh a další to nepostihne přestože se pohybují v infikovaném prostředí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2011 10:02 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: mapo8278
mapo8278 napsal:Odhadoval bych to na silné zatížení vody organickými odpadními látkami a chtělo by se zamyslet nad frekvencí výměny vody, množství krmení či dalších faktorů které mohou znečištění způsobit.

Tohle bych bral v případě, že by se tak chovalo více ryb a ne jen jedna.I zdravá ryba na zvýšené dusíkaté látky ve vodě reaguje tak, že by si toho Sporťák všiml.Teď když sleduje nemocnou rybu, jistě by si všiml změny chování i u ostatních.Nakonec není to žádnej začátečník ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2011 23:55 mapo8278 Re: sportsmen
Tak pokud je skutečně jisté že nedošlo k výraznému poklesu pH tak se souhlasím s Terčovec5.
Odhadoval bych to na silné zatížení vody organickými odpadními látkami a chtělo by se zamyslet nad frekvencí výměny vody, množství krmení či dalších faktorů které mohou znečištění způsobit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2011 22:26 Muž sportsmen [62]
To nebylo žádné preventivní opatření. Ryba není očividně v pořádku, straní se již nejméně 14 dní. lehce ztratila zbarvení, dýchá na jednu žábru, má zvýšené zahlenění těla, vykašlává bílé hlenovité schluky. Ale žere. Zajímalo mě zda to může být něco jiného než žábrohlíst. Je zvláštní že by si dospělá ryba neporadila s žábrohlísty. Navíc to trvá už nějakou dobu a ostatní ryby ve společenské nádrži jsou v pořádku. Bob je zkušený, dal jsem na jeho radu, zda to pomůže a ono nic :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2011 22:17 Muž tercovec5 [257] - AmerikaRe: sportsmen
Tobě by také nechutnalo po např chemoterapii,navíc pravděpodobně dělané zbytečně-preventivně.Komu není rady.....
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2011 21:27 Muž sportsmen [62]
pH je v pořádku, žádné výkyvy jsem nezaznamenal. Navíc nepomohla ani ponořovací koupel v chloraminu. Budu pozorovat a uvidím co bude dál. Už přestává i žrát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2011 16:43 mapo8278 Re: sportsmen
"Vykašlavání" hlenu, zahleněná kůže po celem těle může být také příznakem poklesu pH.
Doporucil bych změřit hodnotu pH. Nebyla upravováno pH kyselinou a ryba se dostala do oblasti vyšší koncentrace kyseliny než se ta roznesla po nádrži?

Když jste z Milevska tak zkuste se zpetat Pepy Pejši.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2011 16:31 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: sportsmen
Dávkování je stejné ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2011 15:30 Muž sportsmen [62]
Ok zkusím tedy udělat ponořovací krátkodobou koupel? Jakou byste pro tento způsob doporučili koncentraci? Ještě jsem se s tímto způsobem léčby u CHLORAMINU - T nesetkal. Pokud léčím dlouhodobě dávám 1,5 - 2g/100 litrů vody. Krátkodobé koupele bývají koncentrovanější. Jaký tedy udělat roztok?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2011 10:40 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: tercovec5
Nemyslel jsem hned léčit v akva špatně jsem se vyjádřil, dal bych jen 20min koupel toho jednoho kusu mimo akva třeba v kýblu a poté vrátit zpět + častá výměna vody v akva ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2011 23:58 Muž tercovec5 [257] - AmerikaRe: sportsmen
Zase bych s tou léčbou až tak nespěchal.Například se stačí trochu opozdit s pravidelnou výměnou vody a zhoršené podmínky v akvárku může dávat takto najevo,po výměně vody se to může srovnat.Takže než začneš do akva lít chemii a léčivo,začni s....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2011 22:43 Nobody Re: sportsmen
Myslím,že ne.Zatím jsem se nesetkal a ani neslyšel o tom,že
by se to dalo udělat nějakou šetrnou metodou,která by nepoškodila žábry.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2011 21:55 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: sportsmen
Taky bych si vsadil na žábráky, doporučil bych koupel v chloraminu-t + častá výměna vody ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2011 20:52 Muž sportsmen [62]
Všechny příznaky tomu nasvědčují, jen by mě zajímal názor ostatních zda by se mohlo jednat i o něco jiného. A pak zda mohu udělat stěry z žaber u živé ryby? Máte s tím někdo zkušenosti? Rád bych žábráky potvrdil i v mikroskopu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2011 20:46 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: sportsmen
To může dostat i z toho když do něj ostatní více pojedou.Zjevně je docela dost napadený ale je to poměrně lehce léčitelný.Zjevně je napadené i tělo když má zvýšené množství hlenu.V tomhle jsou tamvý ryby úžasný poznáš to na nich to já to na pigeonech nepoznám ale na leopardech jsem to poznal hned.Našedlý povlak těla,ztmavnutí a stranění se.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2011 20:10 Muž sportsmen [62]
To ano, ale mohlo by se jednat i o něco jiného? Z ploutví terč setřásá i zvýšené množství hlenu a jednou i vykašlával bílý hlen z žaberní dutiny. Je mi divné, že by žábrohlísty dostal po roce. I když je fakt, že jsem je v této nádrži už jednou redukoval (hned po přinesení ryb do nádrže)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2011 19:58 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: sportsmen
Tohle je jasný žabrohlíst.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2011 19:48 Muž sportsmen [62]
Ahoj přátelé. Prosím vás o radu. Může být dýchání na jednu žábru, mírná ztráta zbarvení a stranění se hejna, příznakem ještě něčeho jiného než žábrohlístů? Onemocněla pouze jedna ryba a zatím i žere.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2011 00:18 Muž tercovec5 [257] - AmerikaRe: Nobody
tak...?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2011 18:25 Muž Dahak [425] - CichlidyRe: jano9999
Fotka k příspěvku ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2011 18:11 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: Nobody
Nákup nových ryb je vždy risk, stalo se mě že po převozu ryb od špičkového chovatele z čistého chovu do akvária bez ryb (karantény) jsem se léčbě nevyhnul a jindy naprosto bez problémů ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2011 18:10 RAP Re: jano9999
Jestli Dahak nemyslel vodorovně ke dnu "?"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2011 18:09 Muž Dahak [425] - CichlidyRe: jano9999
Mám je tak ve všech chovnejch nádržích.Ono je to občas napadne, tak jim nedávám příležitost :).To že rodiče žerou jikry nebo potěr se stává.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2011 18:05 jano9999 – ikry
myslis ze to pomoze? koren bol vodorovny v podstate , a nakladol tam ikry ako keby ich polozis ja neviem, na stol , myslis ze keby ho dam vodorovne tak by hladal ine miesto?

inak to ze si ich niekedy pozerie sam, je to normalne ? potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2011 18:02 Nobody Re: Bob66
Potom ovšem nastává problém s dalším prodejem rybek.Prodáte do akvaristiky-zhoršená kvalita vody-žábrohlíst.U prodeje na export je to ještě horší - sáčky,málo vody,dlouhá přeprava - žábrohlíst.
Z toho plyne,že by prodejci neměli mít žádné žábrohlísty a to ani v latentní formě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2011 17:57 Muž Dahak [425] - CichlidyRe: jano9999
Dej topení vodorovně :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2011 17:56 jano9999 – ikry
Fotka k příspěvku nazdar, len sa chcem spytat, aj ked trosku out od temy , pravidelne sa mi vytiera tercovec raz do tyzdna, dvoch , najprv na koren, a teraz zacal na termostat, lenze ked je teraz chladnejsie , termostat ide po vacsinu dna, a teda nemoze sikladenim ikier o termostat ublizit, popalit? inak druhy vyzera ze mu ich pojeda ked ich nakladie , s tym asi moc nenarobim co :-O ale ako ho donutit aby nekladol na ten nestastny termostat ktory je teda dost horuci , 300w ma inak dik
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2011 17:43 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Nobody
Nobody napsal: Při nákupu nových ano,pak už ne.

Tak to ano s tímhle mohu souhlasit, ale napsal jste že jste žábrohlísty nikdy za 25 let nezaznamenal X-) Žábrohlísty se projeví hlavně při změně prostředí a zhoršení životních podmínek v akváriu. Nikdo nemůže na 100% říci že jeho terčovci jsou sterilní a žábrohlísty jsou u něho vyloučené pokud akvárium funguje jak má tak se projevit nemusí ale při změnách a zhoršení kvality vody se naplno projeví u nejslabších jedinců ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2011 17:40 Nobody Re: smidakkuba
Tak jeden z nich to měl stále-latentně.Takže se nevyléčilo(nedoléčilo).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2011 17:24 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: Nobody
U mých terču stačilo když jsem zhodil dokupy leopard a blue diamond a už to bylo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2011 17:18 Nobody Re: smidakkuba
Malá změna.Jaká?Žábrohlíst se nevyskytne sám od sebe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2011 17:15 Nobody Re: Bob66
Při nákupu nových ano,pak už ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2011 16:34 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: Bob66
smich Svatá pravda tomu se člověk nevyhne stačí malá změna a už to je.Ale naštěstí to není takové svinstvo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2011 16:32 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Nobody
Nobody napsal: 9 let

Pokud za 9 let chovu terčovců jste nezažil žábrohlísty tak pochybuji že jste terčovce vůbec měl hmm To by jste byl první chovatel kterému se to podařilo a že jsem těch chovatelů objel a navštívil ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2011 16:04 Nobody Re: tercovec5
Nerýpu.Jen jsem vyjádřil svůj názor.Pokud to berete jako rýpání,tak ...
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [37] ...... 77

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 65025x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4551?od=1801