Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Terčovec - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 39 Přejít na další stránku   1  
Terčovec - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2011 16:30 jano9999 – Diskus
Nazdar, chcem sa opytat, co robit v pripade, ked som uvidel biele vykaly , nie cisto biele ale take nieco miesane s hnedym, dnes som to uvidel asi na najvacsom diskovi (mozno 2 roky ma) , cele akva je v poho, pravidelna vymena vody, teplota, strava , vsetky disky zrave nacapene na celnom skle, vratane aj tohto diska, akurat som dnes spozoroval tie vykaly u jedneho , vacsinou mavaju take hnede ako keby granule. Disk je inak uplne v poho, co sa tyka vyzoru, chuti do jedla, a pohyb po akvarku velmi zivy. Nevidim ziaden problem u neho, tak neviem ako to riesit? dik

Inak davam vacsinou Tetra sera diskus granule, tie im moc chutia, potom raz za cas zarobene srdco, a granule striedam s artemiou mrazenou.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2011 19:24 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: Tomiino
Tipnul bych bakteriální původ ;-) Zkusil bych co ti radily už kluci, denní výměna vody + rašelinový výluh X-) Dávkování se neboj já dávám 3-4krát víc než jaké je dávkování a rybám to jen prospívá :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2011 15:15 Muž Tomiino [43] Re: RAP
Torbenu davam tolik jak pisou davkovani.Coz je 1 vicko myslim na 50 l tak davam pri vymene vody dve vicka.Takze muzu i vice jo?nemusim se teda bat prilis hnede vody a pridat jim jo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2011 18:07 RAP
Podle fotky ho moc nedáváš. Klidně ho postupně nalej tolik, aby nakonec byla voda barvy čaje. Postupně proto, aby si ryby zvykly na koncentraci. Přeci jen se jedná o chovatelskou formu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2011 09:30 R Muž romant [27982] Re: Tomiino
Ten Torben v kombinci s tou výměnou vody mě příjde jako dobrý řešení. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2011 08:59 Muž Tomiino [43] Re: RAP
mam doma torben..ten by mohl pomoct??ten normalne do akva pridavam..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2011 08:28 RAP
Zkoušel si přírodní výluhy např. z rašeliny, olšových šištic apod.?
Pokud má terčovec poškozenou pokožku, sůl raději ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2011 07:40 Muž Tomiino [43] Re: romant
nene samec je uplne v pohode,zere a plave se,zadne spatne chovani stejne jako samice...jen to telicko.Vyzkousime menit hodne vodu bez nejakych leku...a jak psal Kuba..solnou koupel??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2011 22:09 R Muž romant [27982] Re: Tomiino
Začni měnit klidně polovinu vody denně, pár litrů nic neřeší. Krupička má vícero vývojových stádií, takže se to nemusí na další rybě projevit. Jak se ten samec chová, otírá se o něco v akváriu, jakoby ho něco svědilo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2011 22:07 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: Tomiino
Tomu nevěř že by to musel chytnout i samec...Já jsem koupil ty dva snake skiny a problémy furt jen s jedním jen jeden měl kožní parazity a hlavně dal jsem ho do nové nádrže a jen on chytnul žábrohlísty tak jsem je přeléčil a je tomu asi 4 dny co šli do vytíračky a zítra se chystám že dám zase chloramín protože jen on dýchá na jednu žábru druhý je do začátku v pohodě.
JInak bych pro začátek jak píše romant měnil denně klidně i 50% vody zvýšil teplotu i na 34°C a i když je to přežitek tak solnou koupel.A uvidíš jestli se to aspon nezastaví.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2011 22:02 Muž Tomiino [43] Re: romant
to jo,takle vypada od nedele ato uz jsem nekolik litru vymenil a stale nic..porad ctu ne netu procitam nemoce a nevim co to muze byt.Krupicku jsem myslel hned ale chytil by to i samec urcite...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2011 21:51 R Muž romant [27982] Re: Tomiino
Já jsem profláklej propagátor vodoléčby a tak bych těch 20 a více litrů měnil denně. Prostě jako první dobrou bych nasadil tu vodoléčbu, tím nemůžeš nic skazit. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2011 21:47 Muž Tomiino [43] Re: smidakkuba
ahoj,aco by jsi na to nasadil??takze krupicka to nebude...jake leky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2011 21:46 Muž Tomiino [43] Re: romant
Ja vim.Ja ti nic nerikam.Jsem z toho spatnej protoze nevim cim to muze byt.Je to 100l a pouze chovny par nikdo na vic,vymena 20 l tydne.Samec je uplne v pohode,zadne naznaky toho co ma holka..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2011 21:44 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: Tomiino
Já bych si to tipnul na nějaký kožní červy.Případně něco podobnýho ale ne v takovém rozsahu bylo u mne a hned jak to zmizlo tak nastalo silné napadení žábrohlísty.
Potom možna bakterka ale na to bych nesázel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2011 21:41 R Muž romant [27982] Re: Tomiino
Napsal jsem Ti jenom to co si myslím, že by to mohlo bejt, určitě se Ti k tomu vyjádří někdo na placky fundovanější. Jinak výměna vody jenou týdně nemusí stačit. Jak je to akvárko velký a kolik je tam celkem ryb a té vody je měněný jaký množství?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2011 21:37 Muž Tomiino [43] Re: romant
Ph nebylo mensi nez 6,5 a vodu menime skoro kazdy tyden... myslel jsem ze to je krupicka ale to by prece chytil i samec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2011 21:32 R Muž romant [27982] Re: Tomiino
Jak často měníš vodu a jaký máš Ph? Dělá to na mě dojem, že ta ryba je držená v nízkým Ph. Usuzuji z těch ploutví.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2011 21:15 Muž Tomiino [43] – pomooc
Fotka k příspěvku Ahoj lidicky.Mam nemocnou samicku z chovneho paru a nevim zatim poradne co za nemoc ma.Samec je v pohode.Zere a normalne plave.Poradi mi nekdo?a nejaky nejlepsi pripravek na vyleceni??dekuji moc predem
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2011 10:23 jano9999 Re: meow321
ja som vypustil diskov do noveho akva asi po cca 3 tyzdnoch ak si dobre pamatam, potom boli pasivny mozno tyzden, aj to asi menej, urcite nie dva mesiace, to je dost. Kolko ich tam mas? v akom velkom akva, alebo daj foto aj ked na pomoc su tu skuseny chovatelia ,
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2011 18:30 meow321
viete mi niekto poradit? mam kvazi novozalozen eakva, ma uz takmer 2 mesiace hodnoty no2,no3 su ok praivdlen emerane len ryby mi stale dychaju zrychlene , cim to moze byt? v akva mam aj srastliny , nebol by problem s nicim lenze mam dam diskusov a su pasivny

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2011 20:41 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy
Koubadjj napsal: přidal jsem do vody i lečivum opravdu nevim co s tim a mam strach aby mi neumřela poradi někdo ?

Udělal jsi to nejhorší co jsi mohl, nevíš co je rybě ale leješ tam léčiva hmm Jaké má výkaly? Kvalitní fotka by nebyla?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2011 19:31 Muž Koubadjj [0] – :-( potřebuju rychlou radu
Potřebuju poradit mam asi nemocnou terčovku nebo co :-( posledni dobou jsem nějak moc neměl čas na to abych se po akvarku koukal pořad hodně prace a tak no a tedka se tak divam jedna z terčovek je uplně hubena ostatni do ni pořad dlubou a ona vubec nic neji :-( přendal jsem ji do menšiho akvarka aby byla sama a davam ji každy den žradlo ale přijde mi že stale neji :-( pořad je schovana pod filtraci a jen tak stoji :-( co s tim :-( přidal jsem do vody i lečivum opravdu nevim co s tim a mam strach aby mi neumřela poradi někdo ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2011 17:49 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: jano9999
Přesně tak,vyměň jim před odjezdem 50% vody,a nech je být,s přehledem vydrží 14 dní,i déle bez pozravy.Ony si ryby v nádrži stejně něco najdou,budou požírat řasy,detrit,rostliny...neboj,půst jim nijak neuškodí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2011 11:58 jano9999 – Diskus
Ok, tak necham tak, zatial to vyzera v poho, vsetky disky, vykaly maju v tvare granuli , sem tam troska dlhsie, ale ziadne belsie, alebo biele. Myslim ze su v pohode , a aj ten velky disk, co nechcel jeden den granule. Inak co sa tyka chorob, u mna akurat som asi pol roka dozadu mal na oranzovom , asi 3 dni mal miestami uplne biele vykaly, priesvitne, co byva vzdy znakom choroby, ja som to vtedy vobec nepreliecoval, kvoli jednemu som nechcel vsetky, po par dnoch to prestalo, teraz je asi najzivsi clen v akvariu, a za posledneho pol roka narastol min o 2cm a ma nadherne silno oranzove sfarbenie. Viditelne sa mu dari. Neviem ako je to mozne , ale proste je zdravy a rastie, aj napriek asi nejakej chorobe bez liekov to zvladol aj sam palec

Mam teraz akurat dilemu co spravit, o dva tyzdne idem na dovolenku do chorvatska na 9 noci , mam doma akurat otca, ale ma uz svoje roky, a moc nechcem jemu zverit menenie vody, alebo nebodaj krmenie, kamaratovi takto uz neraz pokazili v rodine vodu, a nechcem aby sa to stalo aj mne,

Keby v den ked bude odchadzat vymenim 50% vody, alebo aj viac, stacilo by to na tych 9 noci, alebo je to risk ktory ma moze stat dakeho diska?
Vzdy menim vodu v pondelok ako hodinky a vzdy 30 %, z casu na cas vymenim 40% vody. A ak voda 9 noci vydrzi tak ako piem, krmenie diskov, keby im nedavam 9 dni jedlo, mozem im tym ublizit? Automaticke davkovace som rozmyslal, ale granule im vzdy namacam dopredu, a v tom krmitku by museli byt tvrde , teda nenamocene.

Dakujem za kazdu radu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2011 10:03 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy
Sid napsal:Myslíte těch 0,025-0,05mg NO2/l?


To je jen krmení pro bakterie, ne?:)





Přehlédl jsem tu nulu navíc stydim Já u svých testů takový rozsah měření nemám .


jano9999: v tvém případě nemá cenu řešit NO2 ani NO3 ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2011 17:19 jano9999 testy
tak som testol aj ostatne testy, PH slabucko zelena , teda medzi 7 az 7,5 , co mam stale taku istu ako napriklad pred rokom, KH test, uhlicitanova tvrdost 6-7 dielikov nemeckej stupnice , teda tiez by to malo byt ok , PO4 test fosfaty 1,0mg/l
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2011 16:56 jano9999 Re: jano9999
Fotka k příspěvku tu je foto testu ako vyzera od JBL. Farba mozno trosku klame, ukazuje to nieco 0,025 az 0,05 mg/l , 0,1 urcite nie, to uz je uplne ina farba.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2011 16:31 jano9999 Re: Dahak
no tak neviem, je teda 0,025 az 0,05 mg/l nezlucitelna s chovom diskusov?? alebo s odchovom? No da sa to namerat, teda kupil som drahsie testy od JBL na NO2 NO3 , respektive vsetky testy mam od JBL, jak PH, KH , atd. Na teste JBL je stupnica ktora ma 0 slabunko zltu, a potom ide hned 0,025 mg/l, potom 0,05 mg/l, potom 0,1 mg/l , 0,2mg/l atd.

Neviem ale JBL to takto ma. Zeby ich test bol naprd. Aky test je najpresnejsi, ktory mate vyskusany na NO2 ??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2011 16:26 Muž Dahak [425] - CichlidyRe: Sid
Dá se vůbec taková koncentrace kapkovým testem naměřit ?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2011 16:06 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: Bob66
...Pokud ti tohle teče z vodovodu tak to je problém...
Myslíte těch 0,025-0,05mg NO2/l?
To je jen krmení pro bakterie, ne?:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2011 15:00 Muž Dahak [425] - CichlidyRe: jano9999
Lehce zvýšené NO3 určitě nevede k agresivitě ryb a hodnotu 20mg/l ti může většina akvaristů jen závidět :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2011 13:19 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: jano9999
NO3 20mg/l je běžná bezproblémová hodnota, není to nic zvýšeného co by dělalo problém, což se nedá říct o NO2 které musí být nulové a které je třeba řešit X-) Pokud ti tohle teče z vodovodu tak to je problém ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2011 13:13 jano9999 Re: Bob66
NO3 je v poho ale je zvysene, co nie je dobre , aspon mne to vadi ze to stuplo, ale NO2 mam jak v akvariu, tak aj z vodovodu , taku hodnostu som nameral aj z vodovodu ,takze s tym moc nespravim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2011 12:48 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: jano9999
NO3 je v pohodě, to NO2 musí být 0 X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2011 12:39 jano9999 – Diskus
tak voda vycistena, akurat som dal granulky, a vida diskus papa granule az moc nenazrane :) , tak neviem teda asi pytal tu vymenu vody palec ale skor myslim ze mal daky sok z prehrateho boja, hlavne ale som rad ze je v poriadku a nacapeny na celkom skle, a da sa aj pohladkat :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2011 10:48 jano9999 – Diskus
dnes som zmeral hodnoty vody, NO2 0,025 az 0,05 mg/l , teda tak ako vzdy to iste, Meral som NO3 tam uz to bolo 20mg/l , kdezto maval som 5 mg/l max 10mg/l. Tych 20 je sice este pred diskov v norme podla JBL tabulky, ale zmena takehoto charakteru skor uskodi , boje diskov dvoch pokracuju aj ked miernejsie, neviem preco zacal ten co bol kludny utocit na toho co bol dominantny v akvarku. Zvysene NO3 moze vies k niecomu takemu? Zvysena agresivita? Dnes idem menit 40 % vody, asi najlepsie co je mozne spravit :-O choroby sa na ziadnom diskovi neprejavaju ziadne , teda nic nevidim. Nechapem hlavne to ze neje granule tetra ktore mal najradsej , artemiu som teraz dal a tu v pohode
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2011 11:51 jano9999 – Diskus
Zdravim Vas , chcem sa spytat vcera sa mi pobili dva najvacsie diskusy , mam ich spolu 6 v 300l akvarku , z toho 2 najvacsii vcera sa dost pobili, takto veru este ani raz, jeden z nich si uhajil asi miesto v akvariu , kde mimochodom aj krmievam ich, a ten druhy ci prehral, dnes rano ked som siel krmit tak je ako obareny vovou, a nesiel zrat. Mohlo sa stat nieco vaznejsie, lebo doteraz zral uplne v pohode vsetko co som daval, az do vcerajska. Mam ich asi rok, mozno rok a pol v akvarku, teplota 30 C stala, vzdy v pondelok vymena vody 30%, UV lampa, krmim srdcom od chovatela diskov zarobene doma, mrazenou artemiou, a najma Tetra diskus granulami, tie asi najviac maju radi. DIk

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2011 23:45 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: Yanko
Dle mého jsou to dva mladí dominantní samci,kteří se snaží si urovnat místo v hejnu.Bohužel ani jeden nechce ustoupit,jsou nejspíš oba stejně silní,tím,že bojují mezi sebou o prvního v hejnu,napadají a zastrašují i ostatní ryby,každá chce ukázat,kdo je v nádrži pánem.V přírodě je to stejné,nejdřív žerou nejsilnější ryby.Zkus jim krmení sypat na víc míst,tím nebudou tolik stíhat,při nejhorším tyto dvě ryby separovat,a do nádrže je vrátit tak po měsíci,ale současně.Divoce žerou proto,aby na toho druhého zbylo méně.
Také bych se zamyslel nad velikostí nádrže,6 ryb 10 cm je na 200 l opravdu dost.Otázka je,zda je to čistá,nebo hrubá litráž...Místa je málo,tím se zvyšuje agresivita ryb.
Mě se osvědčilo(prošel jsem si tím také),nechat jen jeden pár a trochu tetrovité drobotiny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2011 21:56 Yanko Re: Designer
Oni nezeru divoko vsetky, iba tie dve, ale akokeby nezrali rok. A pomedzi to nepustia k potrave ostatne. A trva to uz odkedy ich mam. A taketo spravanie maju aj ked nezeru. Je to proste neustale. Mam aj video. Da sa tu prilozit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2011 21:50 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: smidakkuba
No samotneho mne to zajima, odhaneji se, ale zajime je, ze divoce zerou vsichni (6ks) a problem nastane az maji vsichni kulata briska, pak prijde teprve porovnavani se ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2011 21:46 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: Yanko
Urovnávají si postoje v hejnu ale to by už měli mít za sebou..Možná s toho opravdu bude budoucí pár ale párkrát jsem to u svých ryb pozoroval vždy to trvalo okolo 10dní...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2011 21:31 Yanko Re: smidakkuba
Vek presne neviem, ja ich mam cac 1/2 roka. Velkost asi 10 cm. Oni neustale, ale tak ako pisem, neustale stoja oproti sebe a hryzu sa do ust alebo sa odhanaju pohybmi zadnej plutvy. Nemaju ziadne zranenie, vyzeraju velmi pekne. Ako nahle sa nejaky iny (mensi, do vacsieho ktoreho mam len jedneho si netrufnu) diskus vynori spoza rastlinky, hned ho odozenu. A najhorsie je to pri krmeni. Ked im dam potravu, najprv medzi sebou bojuju a potom sa idu nazrat. Ale neustale sleduju ostatne diskusy. Akonahle sa nejaky odvazi k potrave, hned ho zazenu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2011 21:26 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: Yanko
Jak jsou staří?A jsou agresivní jen na ostatní nebo aji mezi sebou anebo to vypadá jakoby ti dva ty ostatní furt buzerovali a ani k žrádlu je nepustí a obhajují si teritorium?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2011 21:14 Yanko Re: smidakkuba
Nadrz ma 200 litrov a je ich tam 6. To ci to je parik neviem rozozant.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2011 19:28 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: Yanko
Není to náhodou párik?Jak máš velké akva a kolik discusů v něm?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2011 17:08 Yanko – agresivne diskusy
Ahojte. Kto by vedel poradit co robit, ak mam v akvariu dvoch agresivnych diskusov (red melon), ktori neustale medzi sebou bojuju a napadaju a odhanaju od potravy ostatne diskusy. Uz mi takto vyhladovail dvoch.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2011 15:13 Muž BikerJames [19] - Cichlidy
No je fakt že teď dva týdny krmím jen granulema, nemůžu sehnat krůtí srdce a hovězí už jim nechci dávat... Ale zas divné že to měl ráno když celou noc nežral.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2011 15:04 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: Designer
MI se to stávalo právě s granulí u jednoho s red tyrkysů...Vždy se nažral a půl hodky na to plaval hubou dolů a po hodince zase v pohodě...Někdy jsem si taky všímal že mu po tom co takhle plaval šly od řitního otvoru bublinky jako by se vyprděl smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2011 14:49 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: BikerJames
Jestli uz zase plave normalne, tak to uz jsem zazil, ale v mensim meritku, muj na bok nesel. Tercovec stal sikmo ke dnu a strasne se namahal, aby drzel na miste, bylo videt jak ho to tahne nahoru a on se snazi drzet na miste. Vypadalo to hodne divne, rozhodne ne prirozene. Ostatni zadny problem, a to zrali totez. Navic byl hodne tmave vybarveny. Druhy den uplne v pohode, vubec nic, ani naznak ze by se neco delo, a ani uz se to neopakovalo.
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [39] ...... 77

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 65022x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4551?od=1901