Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Terčovec - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 20 Přejít na další stránku   1  
Terčovec - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2013 15:22 winky Re: finnnp
Teploměr tam je zboku, teplota vody mezi 28-30 topítko uvnitř filtru. Opravdu mám načteno tak vím jakou potřebují teplotu, i hodnoty vody a ty neustále kontroluji. vše je jak má být.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2013 13:37 finnnp Re: winky
Ještě jedna věc mě napadla v akváriu nevidím topítko a teploměr.Při chovu terčovců dost důležité věci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2013 13:06 Muž LiborSprysl [9015]
Proč nejsem překvapený? Je po chorobě a slovutného akvaristu neznáme... ;-) Ale diagnozu tazatelky už ano... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2013 11:24 finnnp Re: winky
Bohužel,jsi nepochopila celou podstatu věci.To co ti zde bylo vyčteno je bohužel alfou a omegou chovu terčovců.Rozhodně na tebe nikdo neházel špínu.Jestli se chovu terčovců budeš nadále věnovat.Pochopíš co jsme ti vlastně chtěli říci a svůj velký omyl.Když ti onemocní jakákoliv rybička tak nakapání léčiv do vody není všeřešící.Jakékoliv akvárium a jakákoliv rybička prostě vyžaduje koncepční práci...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2013 11:10 winky
Dobře kdybych se měla řídit všemi radami co mi zde píšete...byla bych již dávno bez akva.
Nemocného Terče jsem neusmrtila a ejhle ač je to divné dnes nejeví jedinou známku nemoci. Barva je zpět světlá, klidně plave s ostatními, žere. Vím moc dobře že moje nádrž neni naprosto vhodná podle toho co jsem četla všude na internetu. I přesto jsem dala na radu akvaristy - možná chyba. Ale rybky stále prosperují teda a až na totu nemoc (snad sem ji podchytila v čas)
Jen bych ráda tímto poděkovala těm kteří mi odpověděli na můj dotaz ohledně nemoci. A ne na mě jen házeli špínu, že mám vše špatně a mám raději rybu usmrtit. Navíc toto akva je zatím provizorní. Tímto se s vámi loučím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2013 10:20 finnnp Re: LiborSprysl
Já jsem u nás v kraji...(blízké okolí vesnice) také nejvyhlášenější akvarista.A to jsem pěkný břídil.Po mě je nejvyhlášenější Vojta Nesáhlo.Ten umí rozmnožit i obávanou Akaru modrou.Prostě kam se koukneš samá kapacita.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2013 07:32 Roman Re: winky
Chovatel bude mít spíš konzervárnu. Po jakém zásahu se ryba zhoršila. Nevylítnuly ti v akva N látky. Měříš hodnoty vody? Na fotce to vypadá i na plíseň. Ale takhle z fotky na dálku je to vždy jen věštění z koule.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2013 05:01 Muž LiborSprysl [9015] Re: winky
winky napsala: Děkuji za rady...Nejdříve jsem o terčovcích četla vše možnou literaturu i zdejší stránky. Při nákupu mě však bylo nekolikrát ujištěna že nádrž rozhodně malá není. Dala jsem narady zkušeného a v našem kraji nejvyhlášenějšího akvaristy. No asi chyba.

Tedy KH kraj se táhne i dost daleko ode mne, ale ten nejvyhlášenější v kraji mne dost zaujal na to, abych si také přál číst odpověď. Znám tu jen jednoho "nejvyhlášenějšího", a k tomu mi to teda vůbec nesedí... ;-) Možná ten váš je vyhlášený něčím jiným než terčovci... :-P
Zatímco jen málo akvaristů váš nákup schvaluje pro málo zkušeností, já teda přidám, že vaše argumentace je prostě špatná především proto, že v tak malé nádrži máte ještě další ryby. To že je přesvětlená, nevhodně zařízená to musíte vědět od toho vyhlášeného akvaristy...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2013 00:26 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: winky
pokud je to takový chovatel jak píšeš, dej nám na něj odkaz (všichni větší, nebo známí mají webovky)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2013 00:23 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: finnnp
je to přesně jak píšeš - mírně pokročilý, velká nádrž a čisté akva, bohužel winky nesplňuje ani jednu podmínku
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2013 20:16 winky Re: Milan
Slepené je nemá, asi špatná fotka pokusímse ho nafotit znovu. Ke hladině neplave, dýchá klidně žere dostatečně, Výkaly červené podle granulí. Jediné je že ztmavnul a na boku se mu udělali takové bílé tečky až výčnělky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.11.2013 19:52 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: winky
To by mě zajímalo kdo je ten nejvyhlášenější :-D MUsíš si ale uvědomit že on má určitě holé nádrže, já měl v 220l 10ks dospěláků ale bylo to prázdný akva s jedním kuželem,mírným světlem a hnědou vodou.navíc se v něm měnila denně 1/4 vody....Musíš si uvědomit kolik ti z těch ubohých 140l ještě ubere štěrk,kořeny, 3D pozadí co tam máš,poměrně dost prostorný filtr atd..... ;-) Jestli je chceš fakt v tomhle chovat tak aspoň vytáhni štěrk,dekorace,šupni tam nějaký kořen místo těch připitomělých věží či co tam je.Dej nad akva obyč žárovku která má při lehkém obarvení vody přirozené světlo a měň vodu minimálně co 2-3dny....Jde to v menším objemu ale musí se to s terčovci trochu umět...Nejlepší pro začátek je akva min 300l kde je především daleko lepší stabilita celého systému...Do tohohle rýpneš a je průser...Malý objem je moc nestabilní na terče. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2013 19:47 Milan – Nemoc terčovec
Má slepené prsní ploutve a zakalené oči a jestli jo tak bych to viděl na ty žábráky .jak dýchá je uhladiny nebo se žábrama otírá o předměty nebo jaké má výkaly.taky to muže být bakterie chilodonella podle barvy to také muže být .Nejlépe bych je chovateli vrátil i když foto nic moc ale ty ploutve jsou špatné takovým rybám se říká ježek takže kvalita nula .ten rádoby chovatel je množí nebo jen překupuje madý
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2013 19:47 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: winky
můj poslední komntář k tobě - utratit
komu není radz, tomu není pomoci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2013 19:39 winky Re: acik
Právě že dospělé...byla jsem se u něj na to dívat jak vše funguje atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2013 19:38 winky Re: romant
Děkuji za rady...Nejdříve jsem o terčovcích četla vše možnou literaturu i zdejší stránky. Při nákupu mě však bylo nekolikrát ujištěna že nádrž rozhodně malá není. Dala jsem narady zkušeného a v našem kraji nejvyhlášenějšího akvaristy. No asi chyba. Ted mě hlavně záleží na rybách. Ten nemocný se z toho ani léčbou nedostane?? Měla sem za to že když ho budu léčit učinně - což zatím tak vypadá přežije. Nebo co to má za nemoc?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2013 19:22 Milan – Terčovec nemoc
Léčivo musíš opakovat pokud to jsou žábrohlístí podle teploty vody.Mě se nejlépe osvedčil od sery tremazol aplikace dle návodu max.6hodin pak výměna 80%vody v akvariu.a opakovat při 30st vody tak za 2až 3dny a to celé 4krát a poslední léčba po týdnu všechny léčiva zabírají na živé žábráky ale vajíčka to nezničí tak proto se to opakuje dokud nejsou čistí úplně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2013 19:05 R Muž romant [27987] Re: winky
Když už nic jinýho, tak měň co nejčastěji vodu tak 3x týdně 1/3. Ta současně postižená ryba je na utracení, neb z ní do budoucna nebude nic jinýho než podraženej zmeteček, tak to chodí. Osobně bych akvaristovi ryby vrátil a poohlédl se třeba v inzerci po slušnějším akváriu, někde kolem těch 300 litrů a posléze až bude řádně zaběhnutý, tak za půl roku do něj pořídil terčovce od skutečnýho chovatele a do tý doby dostuduješ skutečnou literaturu o terčovcích, třeba zdejší stránky a vlákna terčovcům věnovaný jsou slušnou zásobárnou kavalitních informací. Tak akvaristice zdar. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2013 19:01 finnnp Re: Priest
asi tak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.11.2013 18:58 Muž Priest [325] - CichlidyRe: winky
Tipuju že máš ty terčovce od kolegy akvaristy,pokud je tomu tak,tak si myslím že potřeboval prodat a bohužel, je mu jedno jak ty ryby dopadnou.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2013 18:57 Muž acik [416] Re: winky
teď je otázka zda dospělé nebo mladé je ma ve 300L akva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2013 18:51 winky Re: finnnp
Načteno mám dopředu, navíc vše konzultuji s akvaristou který se terčovci zabývá celý život a aktivne je vyváží do zahraničí. Sám mi je doporučil a prostředí shledal jako vhodné až teda na světlo. Ale to se bude měnit. Poradil mi minimální počet 4 kusy a do mého akva 125l jich prý můžu dát v klidu víc. Sám jak jsem již psala má doma akva o 300l a v něm 16-18 terčů. Nevím no on absolutně popírá většinu věcí co zde píšete. Rybu budu léčit a uvidíme jak to dopadne. Děkuji za názory
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2013 18:47 Muž acik [416] Re: romant
souhlasííím!!!! to bych si taky nikdy nedovolil jako začátečník,pak je nesmysl,že má načteno
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   05.11.2013 18:43 R Muž romant [27987] Re: acik
Pokud někdo napíše že má načteno a má placky ve 100 litrovým akváriu, tak ten si nic jinýho než trošku té přísnosti nezaslouží. Obvykle mívám s lidma trpělivost, ale tohle je klasickej příklad jak to nedělat, čímž se tazatelce omlouvám, že je použita jako nesprávný příklad, ale právě ti ostatní začátečníci se budou, pokud budou chtít, moci poučit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2013 18:42 finnnp Re: grunda
Terčovce dnes zvládne i mírně pokročilí akvarista.Dříve to bylo něco jiného.Dnes jsou terčovci běžně chováni v jakékoliv vodovodní vodě.Základ je velká nádrž a častá výměna vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2013 18:38 Muž acik [416] Re: romant
jo jo nic proti tomu nemám a plně s tím souhlasím,já jen aby jsme neodrazovali případné další začátečníky ahoj je na každém jak se k tomu všemu postaví a zda to opravdu myslí vážně,jestli ano,tak by se měl opravdu držet informací které se dají dočíst ve mnoha článcích a rad zkušenějších...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2013 18:36 R Muž romant [27987] Re: acik
acik napsal: může zvládnout i začátečník :) jen je dobry,když někoho má při sobě a případně ho chytne za vlasy :-DSouhlas, ale tak jak se tazatelka prezentovala, není lepšího doporučení jaké dal kolega grunda. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2013 18:29 Muž acik [416]
může zvládnout i začátečník :) jen je dobry,když někoho má při sobě a případně ho chytne za vlasy :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.11.2013 18:12 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: winky
finnnp ti radí dobře, ta ryba sice ještě není mrtvá, ale podle toho co vidím z ní vyroste max. podražený mrzák. Tvrdíš, že máš načteno, ale buď neumíš číst, nebo čteš bulvár. Pro ryby máš absolutně nevhodné prostředí a jsou v naprosto nevyhovujícím počtu, raději je dej pryč, než ti zdechnou všichni. Navíc, terčovec není ryba pro začátečníka rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2013 14:53 winky Re: finnnp
Načteno mám víc než dost, zde i jinde na netu. Než sme si je pořídili. Zatím dva měsíe žijí u nás bez jakékoliv ujmy na zdraví. Až do ted kdy jeden onemocnel ale zdá se že léčení zabralo. Dostává zpět svoji barvu a je aktivní jako dříve. Podle mě škoda ho jen tak smrtit. Uvidíme co bude dál. Chtěla jsem jen poradit o přípravku JBL
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2013 14:47 finnnp Re: winky
300L banda je maximálně tak na 6-8 terčů.Teda když se nejedná o odchov.Jestli ti někdo řekl,že 100l akvárečko je na 4 terče dostačující.Tak zřejmě trpí vrozeným kretenizmem.Normální zdraví terčovec je jinak dosti lekavá ryba.Jestli ti mohu poradit.Tak nemocného terčovce utrať a ty tři někomu urychleně daruj.A nebo je tu ještě jedna možnost.Něco jsi o terčovcích přečti.Je tu toho na rybičkách dost.Trochu zainvestuj a vrhni se na to od začátku.Jinak tě garantuji,že o své terčovce na 99% stejně přijdeš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2013 14:35 winky Re: finnnp
Nádrž neni moc velká to vím ale prodejce který se zabývá celý život terčovci nás ujistil že je dostačující sám má ve 300l nádrži 16 terčovců a nádherně mu prosperují. Svetlo by chtělo jiné tohle prostě bylo v setu :-( Ted mi jde jen o to aby rybky byli zdravé...až na toho jednoho jsou uplně v pořádku nelekají se, žerou, výkaly mají podle stravy takže většinou červené (krmím granulemi pro discus a mraženou žábronožkou)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2013 14:13 finnnp Re: winky
Za prvé tvá nádrž je totálně nevyhovující.Malá na mě i dost přesvětlená atd.Jaký mají terčovci výkaly.Těch nemocí tam asi bude více.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2013 13:44 winky – černý terčovec
Fotka k příspěvku Ahoj, máme 4 terčovce krásně se jim daří. Ale po minulém zásahu do akva jeden terčovec téměř zčernal a po obou stranách těla se mu udělali takové bílé skvrnky (nárůstky), Bojí se neplave, dýchá pomalu dokonce i žere.Ostatní terčovci jsou pořád u něj a také neplavou. Po konzultaci a přečtení fora přeléčeno clé akva na žábrohlísti přípravkem JBL Aradol. Má někdo s tímto přípravkem zkušenosti? Po jak dlouhé době se Terčovci uleví? Po prvním dnu od aplikace ostatní vydatně plavou...nemocný je stále v koutě, plave minimálne a má časté záškuby celého těla. Prosím o rady děkuji
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2013 21:27 Muž acik [416] Re: rriki
díky za info ahoj
rriki napsal: Akorát urychlíš cyklus.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2013 21:03 Muž rriki [818] - CichlidyRe: acik
Akorát urychlíš cyklus.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2013 17:40 Muž acik [416] – Re: romant
a co vyzkoušet po dobu týdne měnit každý den 1/3 vody? až pak nasadit léčbu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2013 17:39 R Muž romant [27987] Re: Muffy
Osobně bych si tipnul a to zdůrazňuji, že půjdou krevetky kukat. Nezapomenout na zvýšení toho Ph nad 7,5. Tak jasně pořádný výměny vody můžeš zkusit, ale tady výsledek nevidím moc dobře, k té či oné formě léčby bude muset dojít.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2013 17:38 Muž acik [416] Re: Muffy
tak ještě jeden článek :) krevety neznám

www.discus.cz/…

Muffy napsala: Děkuji, článek jsem četla, ale bojím se o krevetky. Chloramin je nezabije? A filtr můžu nechat běžet (jen bych ho stáhla na minimum)?
Mám ještě den-dva počkat, jestli se s tím nepoperou sami (tak mi radí chovatel) a jen měnit vodu, nebo raději ještě dnes přeléčit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2013 17:35 Žena Muffy [55] Re: acik
Děkuji, článek jsem četla, ale bojím se o krevetky. Chloramin je nezabije? A filtr můžu nechat běžet (jen bych ho stáhla na minimum)?
Mám ještě den-dva počkat, jestli se s tím nepoperou sami (tak mi radí chovatel) a jen měnit vodu, nebo raději ještě dnes přeléčit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2013 17:11 Muž acik [416] Re: Muffy
rybicky.net/clanky/526-zabrohlisty

Muffy napsala: Před 6-ti dny jsem do akvária vpustila 6 mladých terčovců od chovatele. Společně s nimi jsou tam i tři původní dospělci, ale teď to vypadá, že se všichni potýkají se žábrohlísty. Pokud by došlo na léčbu chloraminem T, který připadá v úvahu jen ve společenské 450l nádrži, nezabije mi chloramin i krevetky, které tam žijí společně s rybami?
Může při léčbě běžet i filtr?
Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2013 17:10 R Muž romant [27987] Re: Muffy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2013 17:04 Žena Muffy [55] – Chloramin T
Před 6-ti dny jsem do akvária vpustila 6 mladých terčovců od chovatele. Společně s nimi jsou tam i tři původní dospělci, ale teď to vypadá, že se všichni potýkají se žábrohlísty. Pokud by došlo na léčbu chloraminem T, který připadá v úvahu jen ve společenské 450l nádrži, nezabije mi chloramin i krevetky, které tam žijí společně s rybami?
Může při léčbě běžet i filtr?
Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2013 13:36 Muž Priest [325] - CichlidyRe: ola351
Pokud jsou jen natržené mezi paprsky tak to bez problémů sroste.Také to může být rozdílnými hodnotami PH ve Tvojí a původní nádrži,v takovém případě by se to mělo spravit také.Ale je to jen v teorie,jak už psal kolega,chce to foto.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2013 12:23 Muž Yirka [9126] Re: ola351
Poškození ploutví obecně, je takřka vždy způsobeno nevhodným prostředím v nádrži. Ať již je to rozpadání do paprsků, nebo "upálené" okraje. Ke své nádrži nedáváš žádné info, takže nezbývá než obligátní - měnit vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2013 11:46 ola351 – rozpad ploutví u terčovcu
Dobrý den,

prosím o radu.Koupila jsem si malé terčovce, ale po týdnu se jim začínají rozpadat prsní ploutve. Nevíte co by to mohlo být za nemoo a čím léčit . Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2013 23:33 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: ivule
Tak to je mi líto...
Před časem jsem měl podobný problém s jednou altou,byla to otázka 24 hodin...,ostatní ryby dodnes naprosto v pořádku.Pokud chovatel není schopen bakteriologického a parazitologického rozboru,nic se stejně nedozví.
Je to nepříjemné,ale jak se říká,občas jsou věci mezi zemí a nebem nepochopitelné...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2013 23:08 finnnp Re: LiborSprysl
Tak jsem rybu pohřbil v záchodu.Ještě před tím jsem jí trochů podrobil prohlídce vnitřností pod mikroskopem.V zadní části střeva nic zajímavého.Každopádně Capilaria ani Hexamita to nebyly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2013 21:09 R Muž romant [27987] Re: ivule
Pořádnou výměnu vody, klidně polovinu a přidat rašelinový výluh, pokud nedáváš, to bych viděl jako nic nekazící opatření.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2013 21:09 Muž acik [416] Re: ivule
Když nevíš a než se ti dostane rada,tak nejlepší je měnit měnit a zase měnit vodu
ivule napsala: ne to neni bohuzel plisen dneska rano jsem ho uz nasla brichem nahoru vypadalo to jako nejaky nador po cele zabre bylo to rychle nevim cim to je nadrz jsem merila a parametry jsou ok akorat se bojim,ze to chytnou ostatni chtela bych prelecit celou nadrz,ale kdyz nevim co to bylo... nemel zadne priznaky den predtim az vcera tipuju,ze to byl nejaky parazit,ktery mu to zpusobil,ale nikde nemuzu najit podobne priznaky.Dekuji predem za odpoved Ivule
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [20] ...... 77

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 65025x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4551?od=951