Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Terčovec - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 30 Přejít na další stránku   1  
Terčovec - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2012 17:51 Muž LANOUR [55] Re: romant
diky to mam necteny a nejen to
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2012 16:15 R Muž romant [27987] Re: LANOUR
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2012 15:31 Muž LANOUR [55]
Ahoj prosim o radu jaky lek pouzit na vnitrni paraziti u tercovcu,any neodesly sneci a aby se mohla nechat zapla biologicka filtrace.Diky za radu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2012 13:48 RAP Re: rriki
Snad jo, ale když čtu ty komentáře o preventivních léčeních....... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2012 21:31 Muž rriki [818] - CichlidyRe: RAP
Vlasto jseš na omylu.Kdo léčí jak má?Kažkdý vyloupne tabletu a mrskne jí do akvaria.Takto je účinek entizolu minimální.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2012 20:30 Jaroslav
sory teraz pozeram ze s tym ph som sa riadne tukol nemalo 4.5,ale 6.3 alebo 6.4 tak my jeto luto ze som vas takto natiahol este raz sory. stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2012 20:27 RAP Re: rriki
Já si myslím, že Entizol začíná být pasé jako další bezhlavě používané léky. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2012 20:27 Jaroslav
Ten z predajni hovori ze voda moze obsahovat aj ortut alebo med a neviem co este.no on ich mal vpohode na predajni ale ked som bol v piatok u neho tak im akurat menil vodu .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2012 20:23 Jaroslav
Ten nahly pokles PH mohol mozno sposobyt ale prve tercovce som kupil o tyzden skorej ako tieto.Vodu si upravujem s RO a vozim si aj za dedinou a ta ma ph okolo 7,3.NO teraz ma napadlo dal som aj vodu z odkvapu dazdovu dokopi tak neviem,neviem?Teplota je 28.este ze boli po 10euro.mam teraz zapnutu aj UV lampu. :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2012 20:09 Muž rriki [818] - CichlidyRe: jacerv
Proč nebrat entizol?Je to levné a dobré léčivo.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2012 09:30 jacerv Re: Jaroslav
On to ten plynový měchýř i být může při tom pH, hlavně jeho rychlý pokles a pochybuju že takovou hodnotu měli v akvaristice, tam se drží většinou kolem neutrálu a hlavně to tam nikdo nesleduje. Měl sis otestovat vodu v jaké byli a pak jim takovou připravit doma. Jak psal Grunda jít k chovateli, a jak psali ostatní pH nahoru na 6.0 - 7.0. Entizol nebrat ! dnes je spousta kvalitních léčiv a hlavně s nima s rozvahou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2012 06:08 vikino – pH
Len ci nam chlapec nieco nezatajil ;-) To pH 4,5 ako pisal rriki nie je nic katastrofalne pre terce, len ak sa na to pH dostane postupne - starnutim vody a posobenim nitrifikacnych bakterii vo filtri a postupnym odburavanim UT. To moze byt az niekolko tyzdnovy proces v takej vode ako uvadza. Pochybujem ze mu voda o pH 4,5 tecie z vodovodu. Takze s pravdou von ako si sa dostal na pH 4,5 a mozno prideme na pricinu uhynu tercov. Tercovec je jedna z najodolnejsich akvarijnych ryb, znesie toho naozaj vela a neuhynie len tak na nejaku chorobu. Moze trvat aj mesiace, kym sa poberie ta ta...
Ale neznasa a to moze byt pricinou uhynu, velke okamzite vykyvy v hodnotach parametrov vody - teplota, pH a pod....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2012 00:13 Muž rriki [818] - Cichlidy
Přesně tak,Ph 4,5 a UT 2není možné .Jinak Ph u terču 4,5 není nic katastrofálního ,mě se povede u chovných i 3,6,ale to už dobré není. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2012 21:13 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy
To PH mi přijde jako čirá utopie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2012 21:11 Muž riso [129] - CichlidyRe: Jaroslav
a co na to hovori ten znamy z predajne kde si ich kupoval? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2012 21:03 Muž grunda [1781] - Cichlidy
zahodit a koupit nové od chovatele, ne obchod(tam jsou terči většinou K.O.) zvednout pH na 6,5
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.12.2012 19:36 RAP Re: romant
A myslím, že ta palba léčiv jim také neprospěla. hmm
Čistá voda, teplota kolem 30°C, co nejvíc okysličit a z chemikálií maximálně přírodní výluhy.
Vodu som meral CT 6,UT 2,PH 4,5
Zvedni to pH - okamžitě!!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2012 19:25 R Muž romant [27987] Re: Jaroslav
Viděl bych to na nějaký problémy s plynovým měchýřem a to je povětšinou konečná. Nemohly ty ryby nastydnout při transportu? Jakou máš u nich teplotu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2012 18:41 Jaroslav – Rovnovaha u Tercovcov
Fotka k příspěvku Vedel by my niekto poradit co mam robyt uz my 3ks.tercovcov posli,od kedy som ich kupil z predajne od znameho,tam plavali v pohode a umna neviem.Kazdy den jeden umiera,ostatne co mam z druhej predajne v pohode zeru nahanaju sa a tieto melony nic len plavaju bokom padaju na dno potom zase idu na hor.atak nezeru nevyem si rady.Vodu som meral CT 6,UT 2,PH 4,5.mam 530l akvarko.chore kusy som prelovyl do 60l nadrze a zacal som liecit s Entyzol 2dni,potom aj Hexamita Dnes som daval aj eSHa 2000.dnes posiel dalsi.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2012 18:12 Jaroslav – strata rovnovahy u tercovcov
Fotka k příspěvku Tiez mam tento problem s tercovcamy,od kedy som ich kupil asi 5dni z obchdu tak su na nic 2ks. uz posli a neviem co dalej robyt skusal som aj lieciva Hexamita a esHa 2000 a nic.Daval som aj Entyzol prve dni na prevenciu az mozete tak poradte. V predajni plavali v poriadku :-(
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2012 20:21 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: Beda
Beda napsal: dík už mám načteno :-) v akvaristice mi doporučili hexamita


A to jako co? Koupit,nekoupit,sežrat,nesežrat,krmit s ní,nebo co to vlastně doporučili???
Asi bych četl dál,a lépe... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2012 19:50 Muž Beda [11] Re: riso
dík už mám načteno :-) v akvaristice mi doporučili hexamita
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.11.2012 15:13 Muž riso [129] - CichlidyRe: Beda
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2012 15:04 Muž Beda [11]
Zdarec. Potřeboval bych radu. Přestal mi žrat terčovec. Je pohublej a drží se v rohu u topení, barvu má furt pěknou. Řek bych, že neaký zviřátko ve střevech ale netuším čím léčit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2012 12:26 Muž Bart_29 [3] - CichlidyRe: pros
Patentky tercum nevadi pokud nejsou zkazeny, nitenky ee ale co bych u cichlid u Tebe zmenil je interval udrzby.1 x za mesic je u cichlid docela dost.U tveho aq vymenu vody po 14 dnech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2012 11:55 Muž pros [36] Re: riso
myslel jsem si že nítěnky nejsou vhodný pro terčovce ale i patentky to jsem nevěděl, vitamíny zkusím dík
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2012 11:32 Muž riso [129] - CichlidyRe: pros
pokud jeste zere tak nejaka sance na vyleceni je ano . Nezaskodi obcas pokapat granule vitaminama, ja stridam Fishtamin od Sery a Atvitol od JBL. Tak at se dari ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.11.2012 11:11 Muž Ivoš [1061] - CichlidyRe: pros
Mražené patentky terčovcům raději vůbec nedávej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2012 10:51 Muž pros [36] Re: Romy
skaláry jsem dostal od jiného chovatele už je choval dlouho přede mnou. Jinak ryba žere normálně, nijak se neschovává ani slepá ne ni. Flíčky se objevily před třemi dny a ty tělíska včera ráno, krmím vločky a granule od sery, mražené patentky, artemie a discus speciál zn. Koblasa, vodu mám osmouza 3:1 s normální, PH 6,6 vodu měním jednou měsíčně. Dnes jsem ji začal léči Entizolem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2012 09:28 Muž Ivoš [1061] - CichlidyRe: jossu
Jak píšw riso -půjde o po první viditelné příznaky masívnějšího napadení ryby střevními bičíkovci - oči by žraly ale žaludek to odmítá. Občas se to spraví samo ale jak do 3 dnů nezačne baštit, tak začni s léčbou.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2012 09:18 Muž riso [129] - CichlidyRe: jossu
predpokladam, ze dostava to iste krmivo co predtym zral normalne :-). Na nejake stopercentne urcenie diagnozy si dal malo informacii, ale takto sa mi chovala ryba v pociatocnom stadiu napadnutia vnutornymi parazitami a casom prisli aj biele vykaly :-). Nechaj ju este den dva na pozorovanie a ak nezacne normalne zrat tak je treba liecit. Dychanie ma normalne? Ostatne ryby zeru?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   26.11.2012 23:44 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: pros
Souhlasím se všemi,kteří ti dali své rady.Abych to trochu shrnul,tento stav ryby není ze dne na den,nebo z týdne na týden,je to dlouhodobá záležitost...Ani kombinace ryb nebyla nejvhodnější.
Co se domnívám já,je dlouhodobé napadení vnitřními parazity,spojené spolu s nevhodnými podmínkami,nebo velkým oslabením ryb,( BRP),a nejspíše ještě s plísní.Ryba je,,slepená" hodně vyhublá s jasnými ohraničenými a vystouplými útvary,fotky jsou špatné,ale domnívám se,že je to počínající plíseň.Moc nadějí na záchranu bych jí už nedával.Jsem taktéž pro šetrné utracení a desinfekci celé nádrže.
Dej nám parametry vody,hlavně hodnoty dusíkatých látek,frekvenci a množství výměn vody,způsob krmení...pak se možná dostanem i dál v dalším chovu.
Docela by mne i zajímalo,kde,a jak ryby žily těch skoro 7 let,když tvoje nádrže jsou zapsané maximálně 4 roky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2012 18:35 jossu
caute . prosim Vas o radu. Neviete co moze byt tercovcovi ked nezere ,nema ziadne biele vykaly. Vypada to ako keby normalne zral ale vsetko hned vypluje,aj sa vrha za potravou ale vsetko da ined von. vdaka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2012 17:29 Muž riso [129] - CichlidyRe: romant
pokud se ryba ve spolecnem akvariu dostala do teto faze nemoci, je velky predpoklad ze i ostatni ryby na tom nebudou prave dobre a preleceni je tady na miste X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2012 16:15 R Muž romant [27987] Re: pros
Placky jsou velmi houževnatý ryby a s nemocí dovedou bojovat velmi dlouho, ale v tomto případě bych, než léčil celý akvárium, volil tu metodu šetrnýho utracení. Vím že to rozhodnutí, je těžké, ale i to k akvaristice patří a právě na tom se dají děti vychovávat a vysvětlovat. Já to tak dělám, prostě výchova akvaristickýho potěru se vším všudy i s tím nepříjemným.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2012 15:14 Muž pros [36] Re: vikino
Na fotce vypadá daleko hůř než ve skutečnosti. Jednak se mi fotky moc nepovedli a snažil jsem se o zvýraznění teček ve photoshopu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2012 14:31 vikino – discus na foto
Ta ryba je v dost ubohom stave celkovo, neodporucal by som liecit, skor setrne utratit a zariadit nadrz cisto pre tercovce a zakupit nove zdrave kusky. . .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2012 14:27 Muž Ivoš [1061] - CichlidyRe: pros
No jo, tak to je blbý, když ti do toho kecaj lidi, kteří o tom nemaj nejmenší páru:-( Ale aspoň jsi chytřejší pro příště :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2012 14:20 Muž pros [36] Re: Ivoš
Původně jsem chtěl rybičky rozdat a nechat si jen terčovce, ale narazil jsem u domácí rady děti byli dost proti tak je nechávám dožít některý už mají kolem 7 let.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   26.11.2012 13:52 Muž Ivoš [1061] - CichlidyRe: pros
Ještě jedna podstatná věc a má to návaznost na to, co napsal romant. Ty máš terčovce ve společenském akváriu s jinými druhy ryb a to není moc dobré. Nejde ani o to, že například skaláry jsou považovány za rezervoár střevních bičíkovců ale spíš o to, že zásadním preventivním opatřením je vytvoření ideálních podmínek pro celou rybí osádku.
Terčovci mají podstatně vyšší nároky na teplotu vody než drtivá většina akvarijních ryb (28-32°C), kterým naopak až tak teplá voda nedělá moc dobře. Všem ostatním rybám, které v akváriu máš, by bohatě stačily teploty 23-25°C. Nemá cenu dělat v tomto ohledu kompromisy -terčovcům je zima a ostatní ryby zbytečně zchoulostiví, což v obou případech vede k vyšší náchylnosti k nejrůznějším onemocněním. Moje doporučení: terčovce chovej samostatně či jen s těmi druhy ryb, která mají rády teploty nad 28°C, což nejsou ani neonky, ani rasbory, ani SAE parmičky a koneckonců to nejsou ani skaláry.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2012 13:31 Muž pros [36] Re: romant
zrovna on je takovej bos v nádrži všichni z něj mají respekt, a co chemie od TETRY máte sní zkušenosti u nás v zveráči mají akorát tetru a dajánu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2012 13:05 R Muž romant [27987] Re: pros
To je jedna věc a jako další bych se zaměřil na podmínky v nádrži.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2012 13:00 Muž pros [36] Re: romant
původně jsem chtěl léčit jen toho jednoho terčovce ale po přečtení článku bych měl přeléčit asi celou nádrž
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2012 12:22 R Muž romant [27987] Re: pros
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2012 12:15 Muž pros [36] Re: Ivoš
je fakt že mi přijde že poslední dobu moc nejí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2012 12:10 Muž Ivoš [1061] - CichlidyRe: pros
Já bych řekl, že se jedná o druhotné bakteriální onemocnění. Primárně ten terčovec trpí střevními bičíkovci, to způsobilo jeho vyhublost a snížení celkové odolnosti. V první řadě doporučuju rychlou léčbu Flagellolem a pak Baktopurem (Pokud se dají oba léky kombinovat, tak léčit oběma najednou).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2012 11:32 Muž pros [36] Re: pros
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2012 11:28 Muž pros [36] Re: pros
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2012 11:27 Muž pros [36] – Bílé tyčinky
Fotka k příspěvku Ahoj na mém terčovci se objevili bílé skvrnky vypadá to jako odřenina a bílé pupínky spíš takový tyčinky přilepené na těle terčovce nevíte prosím co by to mohlo být.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2012 17:15 Muž riso [129] - CichlidyRe: Romy
dyt jsem psal ze sance uz je minimalni ;-)
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [30] ...... 77

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 65025x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4551?od=1451