Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Terčovec - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 11 Přejít na další stránku   1  
Terčovec - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2015 15:00 nodak – chory snake
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravim Vas,
mam problem s jednym snake-om.Dva dni dozadu mi prisiel autobusom.Po preloveni do akva zacal plavat pri hladine tak som hned vymenil cca 40L vody z nadrze a zdalo sa ze mu to trochu pomohlo.Ale vysledok po dvoch dnoch je takyto:(Dnes som robil testy vody vsetko v norme.Ostatne disky prosperuju dokonca aj dva blye diamondy co prisli s tymto ale tento snake vyzera dost invalidne.Mohlo by sa jednat o osmoticky sok alebo je to nejake bakterialne napadnutie?Prosim o pomoc fakt by bola skoda takejto peknej velkej ryby... po bokoch ma take ako chumaciky vaty tak som preventivne supol bactopur direct vyhodil aktivne uhlie a vela zacal vzduchovat.Ja mam podozrenie na nejakych bakterialny rozpad alebo nieco podobne.Budem velmi vdacny za kazdu radu

pre adminov ak by som tu mal viac rovnakych temat prosim zostrelte mi tie zbytocne posielal som to z telefonu.Dakujem


 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2015 09:04 nodak Re: kvietik
Sprava sa uplne normalne v rade na zradlo je jeden z prvych:)hovienka normalne dycha na obe strany akurat ma tieto zlte fliacky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2015 07:20 Muž kvietik [86] - Amerika
mne to pride ako keby sa iba takto vyfarboval...takze pokial sa sprava normalne , tak nerob nic
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2015 20:38 nodak Re: Priest
Nie nie mam topitko vypnute uplne a je vo filtri kedze mam juwel akva s bioflowom 6.tam sa nic dovnutra nedostane.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2015 20:28 Muž Priest [325] - CichlidyRe: nodak
Nehledá si na spaní místo blízko topítka?Takto vypadá ryba po popálení topným tělesem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2015 18:34 R Muž romant [27987] Re: nodak
Myslel bych si, že to jsou nějaký pigmentový skvrny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2015 16:11 nodak – blue shapire divne flaky
Fotka k příspěvku Ahojte mohlo by sa jedna o nejaku formu plesne alebo nieco take?popripade mi viete poradit co by to mohlo byt?Stary je cca 1 rok zere normalne vodu drzim na teplote 29,5.Ostatne tercovce su ok len tento ma tie zlte fl8acky.budem vdacny za kazdu radu.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2015 19:23 Muž Saty [7] - cichlidy jižní ameriky, nově tanganyikaRe: romant
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Měním denně a přidávám výluh z mandlovníku, do žrádla vitamíny tak snad se to zlepší. Zkusil jsem nafotit, sice jen mobilem aspoň pro představu. Ale jsou ještě lekavý tak se omlouvám za kvalitu.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2015 16:48 R Muž romant [27987] Re: RAP
Proto jsem o tom začal. U skalár se mě to stávalo, když jsem je vozil přímo v belíku, když už jsou nasáčkovaný, neděje se to, tedy já jsem to nepozoroval. Jinak kdyby to Ph padlo i třeba tak jak píšeš, ryba by vypadala ještě bídněji, tedy podle mých zkušeností.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2015 16:44 RAP Re: romant
Jestli trval transport 8 hodin, mohlo klidně dojít k pádu pH pod 4,5 a to bílé je nevratné poškození očí. Hodně se o tom mluvilo a stávalo u skalár.
Občas stačí nárůst NOčka a tohle se objeví, zejména u větších cichlid. U těch stačily výměny vody a upravilo se to.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2015 16:26 R Muž romant [27987] Re: Saty
Ty oči jsou možná jenom odřený z toho transportu, za 8 hodin se stane ledacos, výluhy a měnit, měnit, měnit a buď se to posune do plusu a nebo do mínusu, to se uvidí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2015 12:27 Roman13 Re: Saty
Ještě můžu doporučit konzultaci s panem doktorem. mvdr. Novotný obec Čeperka. Pokud uděláš detail foto a pošleš mu to emailem tak ti určitě poradí, sice chce stovku za konzultaci, ale já mám dobrý zkušenosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2015 11:15 Muž Saty [7] - cichlidy jižní ameriky, nově tanganyikaRe: Roman13
To je dobrá otázka, ale jak to poznat. Když už jinak vypadaj v pořádku, žerou jen ty oči. Nechci tam cpát nějaký léčiva když nevím co to může být.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2015 10:56 Roman13 Re: Zmatkařka
Doporučil bych nejprve vystřídat více druhů krmení, je možný , že třeba neměl hlad a něco ho svědilo. ;-) . Pokud by nežral ani nic jiného, tak má problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2015 10:52 Roman13 Re: Saty
Otázka je, jestli je to opravdu plíseň..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2015 10:51 Zmatkařka
Prosím o radu: máme 8 terčů, minulý týden se jeden začal stranit a nežral, jinak jsem na něm nic nezpozorovala (dýchal normálně, žádné bílé výkaly, jen se občas tak jako zachvěl), po dvou dnech se srovnal, začal jíst a plavat s ostatními, před dvěma dny přestal jíst další terč (plave s ostatními, ale nežere), dneska jsem ho viděla jak se otírá bokem o dno. Výkaly jsem u něj žádné neviděla a dýchá normálně.
Ostatní terči jsou v pohodě.
Akvárium 360L, hodnoty OK (NO2-0, NO3-10, pH 6,8), teplota 29°C, vodu odkalujeme a měníme 1x týdně 100L a mezitím ještě jednou odkalím (cca 20L). V akva jsou terči už pouze s neonkama (ty prospívají báječně).
Co to může být? Napadli mě vnitřní paraziti, ale bílé výkaly nemají. Tak nevím. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2015 10:17 Muž Saty [7] - cichlidy jižní ameriky, nově tanganyikaRe: riso
Snad bude. Pokud by se nezlepšila ta "plíseň" na oku co na to použít?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2015 10:07 Muž riso [129] - CichlidyRe: Saty
OK, jestli zerou tak snad dobry, zatim men poctive vodu a uvidis...at se dari ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2015 10:01 Muž Saty [7] - cichlidy jižní ameriky, nově tanganyikaRe: Roman13
Od tohoto výrobce pár přípravku taky používám, ale jde mi o to, že čím dýl je chovám, tak zjišťuju, že toho víc a víc chybí a přitom furt nějaký to léčivo přikupuju.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2015 10:00 Muž Saty [7] - cichlidy jižní ameriky, nově tanganyikaRe: riso
Jak jsem psal mám je od soboty, první dva dny vůbec, v pondělí už oťukávali žrádlo a teď už celkem normálně žerou.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2015 09:54 Muž riso [129] - CichlidyRe: Saty
mirne podezreni na strevni parazity jsem mel uz od zacatku...zere ta ryba?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2015 09:19 Roman13
Já mám výrobky značky eSHa , a jsem velice spokojen. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2015 08:24 Muž Saty [7] - cichlidy jižní ameriky, nově tanganyikaRe: Priest
Dobrá díky, od soboty měním denně a zdá se, že se to pomalu lepší uvidíme. Co se týká léku co je všechno dobré tedy mít doma, díky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   22.04.2015 02:22 Muž Priest [325] - CichlidyRe: Saty
Nejlepším lékem je odkalování a maximální možná výměna vody,nejlépe denně-té máš skladem předpokládám dost. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2015 20:04 Muž Saty [7] - cichlidy jižní ameriky, nově tanganyikaRe: Saty
Našel jsem v článku rybicky.net/clanky/525-vnitrni-paraziti-u-tercovcu že prohýbání páteře u ocasní ploutvičky je taky příznakem střevních bičíkovců mohlo by to být i tohle než genetická vada. Dál se zeptám jaká léčiva z Vašich zkušeností je dobré při chovu terčovců mít "skladem" doma?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2015 12:44 Muž Saty [7] - cichlidy jižní ameriky, nově tanganyikaRe: RAP
Ryby přeprávovány klasicky ve vyhřívaném termoboxu po dobu cca 8 hodin. špatná kvalita vody taky není, pravidelná denní výměna 30 procent vody, výluh torbenu. V druhém akváriu terčovci prospívají na jedničku. Co použít na léčbu těch očí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2015 00:01 Muž Priest [325] - CichlidyRe: RAP
Výborná otázka,klidně to můžou být následky ne zrovna ideálního transportu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2015 22:18 RAP Re: Saty
V čem a jak dlouho byli terčovci přepravováni?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2015 18:43 Muž rriki [818] - CichlidyRe: romant
Ryby jsou čerstvě přelovený ma a to je typický pokud přijdou do nevhodného prostředí.Žábrohlísti? já si bohužel koupil mikroskop a vyšetřil spoustu ryb co se mi nezdáli ,ale žádný problém s žabrohlísty spíš s nálevníky dravými.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2015 18:36 R Muž romant [27987] Re: rriki
S tou boulí souhlas, mám teď čerstvou zkušenost, žábráci 4 den po nákupu, nebylo to od chovatele, takže v krámě to mohlo už jet nějakou dobu, ale znáš to, mám třeba jenom blbý oko a zbytečně plaším. Nejlepší bude, když se začne s vodoléčbou, přicmrndne výluhu a bude se vidět kam se to posune. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.04.2015 18:32 Muž rriki [818] - CichlidyRe: romant
Já bych to viděl na blbou vodu,budˇje stará ,nebo úplně na nic,žábrohlíst se tak rychle neudělá pokud vůbec a oči nezakalí a boule na ocase to je genetická vada
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2015 18:16 R Muž romant [27987] Re: rriki
A ty?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2015 18:14 Muž rriki [818] - CichlidyRe: romant
Myslíš????
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2015 16:43 R Muž romant [27987] Re: Saty
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2015 16:34 Muž Saty [7] - cichlidy jižní ameriky, nově tanganyika
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím, mám problém koupil jsem předevčírem 4 terčovce red tyrkys a dva mají nějaké zakalené oči a vypadá to jak nějaké výrustky z očí, nebo plíseň. Snad to bude z fotky lepší zřetelné. A také má jeden u ocasní ploutve jakoby hrb nebo prohnutou páteř.
Nevíte co by to mohlo být?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2015 18:47 Muž Priest [325] - CichlidyRe: marek21
Tomu už nepomůžeš a pokud jsou ostatní ryby v pořádku bude lepší obětovat jen toho jednoho a ostatní ryby chloraminem nezatěžovat s ohledem na to že si léčbou odrovnáš nitrifikační bakterie ve filtru a mohou přijít problémy úplně jiné...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2015 18:37 Muž marek21 [16]
momentalne jedine co mam doma tak je chloramin - T mal som aj nieco od sery ako bactopur ale uz to bolo po zaruke tak som to vyhodil ....
Nemozem skusit ako prevenciu chloramin - T ? alebo je to uz zbytocne ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2015 18:28 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: marek21
Prijde mi, ze moc neroste, ma nejake moc velke oko k velikosti tela a navic nad ocima uz je videt, ze nad hlavou je takovy vyhubly, ma to moc promackle smerem dovnitr. Tipuji, ze uz spotrebovava sam sebe, coz se projevuje na ploutvich. Ta ryba muze zit jeste dost dlouho, ale uz to bude jen horsi.

Nerikam, ze musim mit pravdu, ale u jednoho sveho jsem zazil presne co pisu. Abys vedel na cem jsi lepe, potreboval bys videt vykaly, tedy jestli vubec jeste nejake jsou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2015 18:25 Muž marek21 [16]
jedina zmena v akvariu ktora bola za posledne par dni/ mesiac , je ze som kupil do akvaria nejaky ten huf tetier neonovych a podobne ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2015 18:25 R Muž romant [27987] Re: marek21
Takže var.č.2, nebo-li Jirka měl pravdu. rybicky.net/clanky/525-vnitrni-paraziti-u-tercovcu
Edit: Ta ryba na fotce má problém již delší dobu a já osobně bych jí neřešil jinak, než cestou na druhej břeh, otázkou zůstane, co s akváriem, jako celkem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2015 18:19 Muž marek21 [16]
Fotka k příspěvku prikladam jednu fotku teraz fotene
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2015 18:14 Muž marek21 [16] Re: Designer
no ano je chudsi ako bol predtym a jest chodi riadne spolu s dalsimi rybkami
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2015 18:10 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: marek21
Jak vypada? Je zaroven i pohubly? A jake ma vykaly, pokud jeste nejake?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2015 18:08 R Muž romant [27987] Re: marek21
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2015 18:06 Muž marek21 [16]
Zdravim
neviete mi poradit s diskusom ?
Mam v akvariu 8 diskusov no jeden z nich zrazu ako keby stmavol, a ma akoby oplesnete plutvy alebo mierne rozpadnute ...
Co snim ?
Do krmiva im davam raz tyzdenne sere fishtamin
Vodu menim kazdy tyzden max 2 takmer polovicu

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2015 22:01 Muž Jar-oslaw [674] – co to je
Fotka k příspěvku dnes jsem to objevil
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2015 18:37 Muž bertik40 [1] Re: Romy
zdravím,
potřebuji poradit.
2-3 terčovci se pár dnů schovávali za kořenem, dnes vyplavaly konečně ven, ale jsou takoví bojácní. Na radu od Romana chci začít léčit Tremazolem od Sery a objednal jsem i Fishtamin. Nemůžu ublížit jiným rybám?
Jak často měnit vodu, teď měním 2* týdně 40-50% a odkaluji.

díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2015 09:40 Muž bertik40 [1] Re: romant
Dýchání i barvy jsou normální.Jsou tam 3 různé druhy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2015 09:16 R Muž romant [27987] Re: bertik40
Co barva, jsou tmavší? Co dýchání, nedýchají zrychleně a třeba jenom na jednu žábru a druhou nepozoruješ nic?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2015 09:09 Muž bertik40 [1] – Divné chování
Posledních pár dnů pozoruji, že 2-3 kusy terčů se celý den schovávají za kořenem a rostlinkami. Za tu dobu jsem je neviděl vůbec žrát - granule, artemie, larvy atd. Ostatní se mají čile k světu a žerou jako divé. Nevíte někdo, čím to může být způsobené?
díky :-(
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [11] ...... 77

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 65025x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4551?od=501