Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Terčovec - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 44 Přejít na další stránku   1  
Terčovec - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2010 20:39 Beruška1975 – Re: smidakkuba
Je mi to moc líto. sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2010 20:31 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: smidakkuba
Tak to je mi moc líto,rána na hlavu byla asi opravdu velká... sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2010 20:22 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy – discus
Tak Ryba už je po smrti. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2010 20:02 Beruška1975 – Re: smidakkuba
Neboj. Léčbu dotáhnu dokonce. Tyto ryby byly můj sen a musela jsem si na ně pár let pěkně počkat. A nehodlám je teď ztratit. Stačí, že jsem to podělala hned při jejich pořizování. Ale díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2010 19:58 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy – Re: Beruška1975
JInak to že se zlepšuje tak ne že mu po 5 dnech přestsneš léčivo dávat.Léčbu až do konce.Známý ryby taky léčil a po 4dnech byli v poho tak přestal léčit a po dvou týdnech to bylo zpět. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2010 19:57 Beruška1975 – Re: vlastik
Přesně to co se píšeš v tom Vašem odkazu tzn. 1tableta na 20litrů + 1navíc. Po třech dnech odkalit a přidat 1tabletu na 100litrů a potřech dnech opět odkalit a léčbu možno opakovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2010 19:53 vlastik – Re: Beruška1975
Co konkrétního Vám poradila paní veterinářka?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2010 19:47 Beruška1975 – Re: Bob66
Děkuji za odpověď. Souhlasí to s tím co mi radila paní Veterinářka. Včera navečer jsem aplikovala. Nevím jak rychlý to může mít účinek, ale dnes při krmení už aspoň vylezl. A dokonce se na chvilku přidal i k ostatním. Vypadal že jeví zájem o žrádlo, ale nic si nevzal. Ale alespoň vylezl ven. Jestli začne žrát, tak by to snad mohl přežit. Byla bych moc ráda. Je to dost pohublý. Myslím, že ho drží při životě vitamíny co přidávám do vody. Držte nám palce. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2010 17:06 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: smidakkuba
Budeš muset čekat,podle místa a síly úderu to adekvátně prodlužuje rekonvalescenci... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2010 16:54 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy – Re: Romy
No ony nevystřelovaly po nádrži oni jenom jeden poplašil a splašili.Všichni v pohodě běhěm minuty plavaly zase v pohodě po akva ale ten jeden se převrátil na bok a ne a ne jít normálně. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2010 16:48 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: smidakkuba
Z ničeho nic to většinou není,zdravá ryba se samozřejmě vyplaší,ale během okamžiku se dostane do reálu,uklidní se a chová se normálně.Tak,aby terčovec lítal po nádrži a mlátil se o dekorace a stěny,je předzvěstí něčeho špatného,buď začínající nemoci,nebo vysoký obsah NO látek.
Ryby nekoordinovaně vystřelují,když je trápí žabrohlísti,a věř,že dokáží nadělat pěknou paseku,bohužel si dokáží i ublížit.
Nebo se něco se změnilo kolem nádrže,co jim nesedí,na co nebyli navyklí.Co se týče člověka,ryba pozná,kdo se pohybuje kolem nádrže,ať už má na sobě cokoliv,pozná ho podle chůze,tím jak rezonuje voda,nejspíše i podle tvaru těla,nebo siluety,ale to se pouštíme do spekulací.Rychlý pohyb je vyplaší,ale velmi brzy se uklidní.
Určitě terčovec,a nejen on ,pozná barvu,to mám sám vyzkoušeno.Vezmu-li,stejně velkou dózu,jako mám na krmení,ryby se přijedou podívat,ale po chvilce odplavou.Vezmu-li tu pravou,žlutou,nedají pokoj,jezdí po čelním skle do té doby,než jim nasypu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2010 16:30 Muž Yirka [9126] – Re: smidakkuba
Někdy stačí nezvyklý pohyb, jiné oblečení, mávnutí rukou a splaší se jedna a lítají i ostatní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2010 16:24 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy – Re: Romy
No ja nevím čím se to stalo jsou to ryby naprosto v pohodě.Ani když jsem od nich odacházel tak nikdy nebyl problém a naráz sedím u akva a ryby z ničeho nic začnou plašit. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2010 16:22 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: smidakkuba
Zatím ho nech kde je,pokud má padnout,tak padne.U ryb po úderu do hlavy,je to sázka do loterie,ty s tím nic nezmůžeš.
Každopádně,navyklí terči na pohyb se nepoplaší jen tak,hledal bych příčinu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2010 16:13 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy – Re: Yirka
No jenže on už je takhle cca od 10 od rana. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2010 16:06 Muž Yirka [9126] – Re: smidakkuba
Já bych počkal. Udělala mi to velká skalára a za hoďku byla OK. Jen nějaký otřes (mozku asi ne).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2010 15:41 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy
Trochu se poplašili terči a jeden white butterfly se asi praštil a začal ležet na dně.Nevíte čím to je četl jsem něco o vnitřním krvácení ale nejsem si jistý protože příznaky nejsou ůplně stejné.Mám ho rovnou utratit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2010 18:22 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Beruška1975
Léčba a dávkování Entizolu je na konci tohoto článku ;-) rybicky.net/clanky/525
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2010 17:32 Beruška1975 – Re: Beruška1975
Tak jsem navštívila veterinu a zakoupila Entizol. Jsem překvapená, že to stojí pouhých 36Kč. Tak jsem ho dle rady nasadila. Po 3dnech mám odkalit a přidat ještě jednu tabletu a po dalších 3dnech to mohu zopakovat. A pak samozřejmě výměna vody. Souhlasi?!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2010 19:54 Beruška1975 – Re: Roman
Dýchá oběma žábrama - to bylo první co jsem zkontrolovala. To že ho prohání, tak to ano, ale až v poslední době. Z počátku se drželi pěkně pohromadě. Jsem ze vsi, takže se k veterináři dostanu až v pondělí - tak snad už nebude na nějakou léčbu pozdě. Ale aspoň přeléčím ostatní. Dnes jsem odkalovala a zvedla teplotu - zdá se mi že trochu pookřál. Tak díky za radu a udělám vše, abych ho zachránila.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2010 09:53 Roman – Re: Beruška1975
strevni parazity jsou dost pravdepodobne. Dalsi moznost je, ze jej ostatni prohaneji a utlacuji tak se radsi schovava. Casty jev.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2010 22:36 Muž JurajSkkk [1] - Cichlidy – Re: Beruška1975
Tie vločky to bola bomba potlesk .
Ale súhlasím s Bob66, ktomu ešte možná zlá kvalita vody, niektoré sú citlivejšie. A dýchajú oboma žiabrami? ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2010 22:24 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Beruška1975
Chce to vydržet u akvária a pozorovat, potom uvidíš výkaly :) Velmi pravděpodobně se jedná o vnitřní parazity a léčba je třeba X-) Co se týká krmení vločkami tak se jedná o vločkové krmivo pro ryby ne pro lidi ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.11.2010 20:07 Beruška1975 – Terčovec se straní a nejí
Předem se omlouvám ,zda už se toto téma probíralo. Mám celkem 4ks Terčovců cca 1měsíc. Už zpočátku jsem měla problém, že nechtěli po převozu žrát, ale hladovka vše vyřešila a začali s chutí žrát. Ale poslední týden pozoruji, že jeden z nich se o jídlo absolutně nezajímá a schovává se mezi kytkami. Je na něm vidět jak začíná být vyzáblý. Žádné bílé výkaly jsem neviděla. Ale jak jsem již psala je neustále zalezlý mezi květinami. Skoro ani není vidět. Řekla bych, že se s ním asi mohu rozloučit. A pak jsem se dočetla o krmení vločkami - to jsou ty klasické co konzumují lidi? Všem předem děkuji za jakoukoliv odpověď.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2010 19:47 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: jano9999
Pokud se zlepšuje tak jen měn vodu za čerstvou bez jakékoliv chemie X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2010 12:13 jano9999 – Re: Bob66
zatial som nic nedavcal este, ziadnu liecbu, ale akosi nastala u neho zmena, zacal jest, je stale vonka , beha po dne a hlada, ma svetlejsie uz oci, a mam pocit ze vcera som zahliadol tmave vykaly u neho, tak neviem :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2010 16:00 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: xjanosik
Zákal oka je nejčastěji způsobený horší kvalitou vody, zabírá na to dobře Acriflavin X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2010 15:55 Muž JurajSkkk [1] - Cichlidy – povlak na očiach
Potreboval by som poradiť. Mám 7 terčovcov a dva sú tyrkysové a tie sú stále nejak iné. Mení sa im často nálada, schovávajú sa a tmavnú a potom zas plávajú v pohode. Žerú dobre až sa bijú. Problém je, že sa im robí povlak na oku resp očiach dva krát som sa toho zbavil po pridaní eshaa exit a 2000 súčasne . Ale nechcem sných robiť pokusných králikov a vy mi isto niekto poradíte. Čo to je za chorobu? Žabrohlísty nemajú, lebo neprejavujú príznaky ako vyhľadávanie hladiny a zrýchlené dýchanie. Ostatné Terčovce s týmto nemajú problém iba tieto, nie sú náhodou viac citlivejšie na hodnoty vody. Možno im niečo nepasuje, ale čo? NO2-NO3 sú úplne v norme.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2010 12:34 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: jano9999
Buď ho vypneš, otevřeš a na dno pod koše dáš vzduchovací kámen aby bakterie měly přísun kyslíku, nebo vyndáš z akva sání a roztřikovací rampu strčíš to do kýblu a pustíš aby voda cirkulovala mimo akva ;-) Nevím jak jinak to ještě napsat :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2010 12:33 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: jano9999
jak už psali, nejlepší je ho nechat běžet v jiné nádobě s vodou. Tím že všechny náplně vytáhneš, tím bakteriím nepomůžeš (jsou právě v těch náplních)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2010 12:29 jano9999 – Re: Bob66
hm, no dobre, ale co to znamena vypnut filter, vytiahnut, teda vytiahnut cele jeho vnutro, to jesty tie valceky kremikove, uhlie von, a aj tie penove filtracne vlozky dat von, a potom to uz moze bezaz prazdny aj pocas liecby?

otrava ale radsej sa spytam ako spravim daku blbost hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2010 12:16 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: jano9999
Pokud filtr vypneš tak do něj dej vzduchování jinak přijdeš o bakterie nebo ho nech běžet mimo akva třeba přes kýbl s vodou hmm V akváriu musíš při léčbě taky silně vzduchovat X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2010 12:12 jano9999 – Re: Bob66
no tak skusim to niekde zohnat. Je tu okolo nas dost akvaristik, hadam to nieke bude skladom. Takze filter fluval 305 mozem kludne vypnut z napajania na tri dni, pricom v akvarku budem silnejsie vzduchovat.Mam tam vzduchovaci kamen, respektive dva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2010 12:01 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: jano9999
To je snad jasné coze Dáš přesnou dávku podle litrů vody např. na 300L akva 7,5ml a necháš to tam 3 dny potom vyměníš 80% vody, pokud máš hodně zarostlé akva tak dávku zvyš o třetinu. Filtr vyndáš a necháš ho běžet zvlášť, já dával hadice do kýblu s vodou a nechal běžet, ale jde i že ho vypneš, otevřeš a na dno dáš vzduchování aby bakterie nechcíply X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2010 11:53 jano9999 – Re: Bob66
no som to precital, akurat mi neni jasne, aku dobu teda kolko dni mam pridavat ten flageloll ? pokial neuvidim ze sa jeho stav zlepsil? alebo iba jeden krat to dat 1ml na 40l vody? prevzdusnim vzduchovacim kamenom, nie je problem,uv vypnem, aktivne uhlie dam prec, akurat este co znamena ze vypnut biologicke filtrovcanie?? mam Moj fluval 305 uplne vypnut , alebo iba z neho vytiahnut to uhlie s tymi kremikovymi valcekmi?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2010 11:46 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: rriki
Já ho jednou zkoušel u kolegy a nezabralo :-O Pomohla mu až ta Sera a proto taky doporučuji jen co se mě osvědčilo, léčiva Sera profesional a Entizol ;-) I když zrovna nedávno kamarád léčil 3x Flagellolem a taky nic, až když jsem mu dal Entizol tak se toho zbavil :) Výhodou u Sery je že je šetrná k rybám i rostlinám, jak je na tom Terap SH nemám až tak vyzkoušené X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2010 11:40 Muž rriki [818] - Cichlidy – Re: jano9999
Spoustu lidí doporučuje seru a docela mi mrzí že krom chovatelů tu už nikdo nevzpomene super léčivo od Aquaru TERAP SH mě zabírá 100% na burzách vidím ,že se to docela kupuje a v diskusích nikde nic.Používá te to někdo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2010 11:36 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: jano9999
Tady máš návod na léčbu Flagellolem www.akvarista.cz/… X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2010 11:24 jano9999 – Re: Bob66
oki, tak nebudem ho este davat prec, skusim ten Sera Flagellol , najprv to ale zohnat, snad to niekde na najdem , inak nejake doporucenia k tomuto typu lieciva? Je tekute co je asi vyhoda, a k tomu vymena vody 40%cca kazdy den po dobu liecenia, a zdvihnut teplotu vody na 31 aspon ak to termostat teda utiahne? dobre som tomu pochopil? Doba liecenia by mala byt aspon 5 dni..

inak pravda je, ze toto liecivo som mohol mat kupene ovela skor :-O no ale uz tuto chybu nezopakujem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2010 23:57 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: jano9999
Entizol je nejlevnější řešení, další účinné ale dražší je Sera Flagellol X-) Když léčíš minimálně tak rozdíl v růstu nepoznáš, ale pokud léčíš častěji tak už to znát je X-) Důvod je jasný nemocná ryba méně žere, je oslabená a potřebuje čas na regeneraci ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2010 23:52 jano9999 – Re: Bob66
nemam problem spravit liecbu, asi entizol dat nie?

trosku ma akurat stve ze ta liecba brzdi rast rybiciek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2010 19:45 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: jano9999
Ale stejně nebudeš mít záruku že budou ostatní v pořádku, proto bych doporučil léčbu všech ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2010 19:45 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: jano9999
ano ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2010 19:43 jano9999 – Re: Romy
vylovit a dat prec asi je najlepsie co
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2010 19:42 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy
jano9999 napsal: jednoducho povedane, neprieliecovat kvoli jednemu kusu stydim

To bylo jen vysvětlení, v tvém případě léčba celého akva jinak hrozí napadení i ostatních ryb ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2010 19:40 Muž Romy [1822] - Cichlidy
jano9999 napsal: jednoducho povedane, neprieliecovat kvoli jednemu kusu stydim

A to si necháš nemocnou rybu s ostatními,aby z něj padaly cysty a nakazily ostatní ryby?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2010 19:35 jano9999 – Re: Bob66
jednoducho povedane, neprieliecovat kvoli jednemu kusu stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2010 19:24 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: jano9999
S případnou nemocí si poradí sám jen silný a odolný jedinec X-) Pokud by se jednalo o vnitřní parazity tak v počátku nemoci můžeš přeléčit jen toho jednoho zvlášť, pokud jde o pokročilejší stádium (bílé výkaly) je vhodnější přeléčit celou nádrž ;-) K tomu ostatnímu : je zbytečné čistit filtr jednou za 3 týdny spíš je to na škodu, ideální je až se sníží průtok :) U všech ryb je pár jedinců co rostou nejrychleji a vždy se najde nějaký co neroste vůbec, v přírodě to vyselektují dravci v akvaristice je to na člověku zda si nechá všechny nebo si je vytřídí sám X-) Každá léčba pozastaví nebo zpomalí růst ryb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2010 18:58 jano9999 – disk
nazdar, tak sa podelim so skusenostami po nejakom case od zalozenia akva s diskami, teplota je stale 29,5C , No2 a No3 mam stale na rovnakej hodnote v norme, raz za tyzden meram, takisto raz za tyzden menim presne pondelok 20% vody, snazim sa dolievat vodu stejnej teploty, filter Fluval 305 som cistil po cca asi 3 tyzdnoch (dufam ze to staci, inak mam 300l akvarko). Co sa tyka osadenstva tak stale mam v akva 4 panciernikov , 2 prisavnikov, a 3 mrenky siamske(kvoli riasam hlavne) inak este kupim neonky, ale zatial ostavaju osamotene 10 ks diskov, ktore casom urcite musim zredukovat na 5ks.

Krmim 3 krat denne, rano mrazene(striedam srdce so spenatom,artemia, koretra, patentky zatial uz nedavam lebo sa mi zdaju nie moc kvalitne , asi blba kupa) , potom na obed a vecer davam granule od tetraDiskus.

Da sa povedat ze zeru celkom pekne a takmer vsetko. cca 6 ks ocividne podrastlo, z toho dvaja podrastli snad o viac ako cm , no proste su ovela vacsi ako pri kupe. Asi 3-4 ja ostali v rovnakej velkosti, a jedia ako sa im zasce , u jedneho z nich som pozoroval biele vykaly dnes, niezeby bol vychudnuty alebo nieco take, ale asi nieco ma , vnutorne parazity, len otazocka, kvoli jednemu preliecovat cele akvarko (nemam druhe) je asi blbost nie? skor jedneho obetovat ak by mal problem?

Inak je moznost aj ze si dokaze aj sam s chorobou poradit?

Naozaj mam tam par peknych kuskov ktore jedia velmi pekne a rastu, radost pozerat, tak moc neccem do toho zasahovat.

ak bude daka rada,,, moc diky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2010 16:02 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Romy
Sladkovodní mraženou artémii už měl v nabídce Koblasa na Akvaristovi Plzeň 2010 ;-) Ale ještě jsem ji nekupoval, bral jsem klasiku :)
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [44] ...... 77

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 65025x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4551?od=2151