Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Terčovec - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 47 Přejít na další stránku   1  
Terčovec - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.09.2010 20:27 Jano9999 – Re: metal
Takze krmim tercovcov granulami od sery a tetry ,cesnakove vlocky zatial akosi nechutia, a plavaju len na hladine , tak tie neviem ako im nanutit , dnes som dal prvy krat trosku artemie , ktoru hned s chutou spapali , davam stale tak aby nic nepadlo na dno.
7 diskov sa ide roztrhat , ked zdvihnem ruku zo stolicky uz letia na hladinu, v podstate vsetci idu, akurat vsimam ze dvaja diskovia si nic neberu , tie len chodia s nimi, neviem co ti dvaja strajkuju , mozno slabsie kusky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.09.2010 06:24 Žena basa1313 [18] - Parmičky
ja som ich krmila od sery ale aby to bolo roznorode tak aj z toho menu kde su 4 druhy a preto asi tak plaval :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.09.2010 22:32 Muž vladislav [106] - Cichlidy
Fotka k příspěvku Tak já je mám vycvičené... smich U granulí žerou všechno co tam hodím..Sak energy,JBL ,Tetru, Seru atd.Nikdy granule nenamáčím.....Jakmile zvednu víko horního krytu tak okamžitě brázdí u hladiny ..Hřbety venku... smich Berou granule v celém sloupci vody..Na hladině i po dně..Nemají slabého mista..Co nedoženou to jim urvou eLka...Ale za všeho nejvíc mají rádi srdce...To by se strhli... hop

P.S..Bobe ty od Tebe se to taky už naučili..Netrhají partu.. palec
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.09.2010 21:22 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Romy
Jak u koho, u mě terči a alty berou nejvíce ze dna, z hladiny a ze sloupce se jim nechce :-D To že je namáčím i aby změkli je druhý důvod, pokud jsou namočené tak bez problémů je berou s chutí, když je dostávali bez namočení tak je nechtěli a sežraly až po chvíly ;-) Sak mě berou všechny ryby, zkoušel jsem i jiné značky a nakonec jsem je musel míchat do směsí abych je nemusel vyhodit :) Co jsem zjišťoval u chovatelů tak většina nadávala na Seru a používaly Sak a Tetru X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.09.2010 21:08 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Bob66
Na Sak jsem slyšel mnoho rozdílných názorů... hmm A to,že déle plavou,není přece na škodu,terči si berou bez problému i z hladiny.Spíš mne zajímalo,jestli je třeba namáčet granulky proto,aby změkly.
A co se týče přežrání a následných problémů,je třeba zvažovat,jaké granule,a s jakým účinkem si kupovat,jednoduše,pro hladinové ryby granulky,které plavou,pro ryby dna a ostatní,které jdou rychle dolů.Pro většinu ryb je přirozenější brát si potravu ze dna.Má to co do činění i s prací plynového měchýře,na takové skoky není navyklý.Ryba ho sice zmenší,ale nevhodná strava rybku stále nadnáší.Musí to být nepříjemné a velký tlak na vnitřnosti.
Proč tedy nepořídit svým rybám krmení stejně kvalitní,ale tím,že bude těžší,jim usnadní trávení ve sloupci,který jim vyhovuje lépe? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.09.2010 20:47 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Romy
Sak energy, kvalita je dobrá jen jsou déle plovoucí ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.09.2010 20:45 Muž Romy [1822] - Cichlidy
Bob66 napsal: U některých druhů granulí je vhodnější je nechat nasáknout

U kterých,a proč?Používám granulky Sera,Tetra a Hikari.Jediný rozdíl jsem viděl v době plavání na hladině...,nebude to také trochu kvalitou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.09.2010 20:35 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Romy
U některých druhů granulí je vhodnější je nechat nasáknout X-) Nicméně nutnost to není, ale pokud je některá ryba žravější dovede jich do sebe nacpat dost než ostatní vůbec začnou a pokud nejsou nasáklé může dojít k uvedenému problému :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.09.2010 20:34 Jano9999 – Re: Romy
no co som cital, tak by mali zabranit vzniku , resp sireniu rias , a uz aj u samotneho chovatela v pezinku mi to odporucili dat,
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.09.2010 20:10 Muž metal [96] - Cichlidy – re.jano9999
na 2.minuty staci mocit granule.nie vsetci chovatelia namacaju granule,je to individualne.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.09.2010 19:51 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: basa1313
Nic není třeba namáčet,jen je třeba krmit střídmě.Nenechat ryby se přežrat,ale krmit co nejvíc různorodě.Masem můžeš krmit,až si budeš jistá,že jsou ryby vyléčeny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.09.2010 19:48 Muž Romy [1822] - Cichlidy
Jano9999 napsal: Tak som este objednal aj UV lampu na boj proti riasam, 11w od JBL, dake chumaciky zelenej riasy som nasiel v akvarku, tak treba asi hned zasiahnut

UV lampa ničí jednobuněčné organismy,a ještě jen ty,co projdou kolem ní... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.09.2010 19:29 Žena basa1313 [18] - Parmičky
dakujem Bobovi :-) diskusovi uz vytravilo
chcem sa este spytat na tu ich starvu treba im namcat granule? a aj vlocky? alebo vlocky netreba?
a este sa chcem spytat za kolko od liecenia crevnych bicikovcov mozem krmit mrazenou potravou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.09.2010 19:12 Jano9999 – Re: Jano9999
Tak som este objednal aj UV lampu na boj proti riasam, 11w od JBL, dake chumaciky zelenej riasy som nasiel v akvarku, tak treba asi hned zasiahnut, kedze nemam ani mrenky siamske zatial.

Inak disky zatim poho, akurat ze su neni rozlezene po celom akvarku, ale behaju vsetci spolu, kde ide jedna idu vsetky, ale papaju granulky stale lepsie a lepsie, este ani jedna nepadla na dno potlesk teda dve tri padli, ale jeden je tak aktivny, ze zbiera aj zodna a nic nevyslo na zmar
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.09.2010 09:40 Žena basa1313 [18] - Parmičky
a dokedy to prejde? a bude fakt v poho...no nenamocila som ich ale neviem ci zrovna granule zral jemu to moc nechuti... a to trva celu noc? ja neviem nemam vymenit vodu alebo tak? aka teplota je naj mam 30 stupnov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.09.2010 09:30 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: basa1313
Pokud jsi nenamočila granule a dala suché tak se stává že v rybě nabobtnají a nadnáší ji, mělo by se to srovnat samo ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.09.2010 08:58 Jano9999 – Re: JuraS
na zaciatok urcite nebudem davat nic mrazene, alebo nieco podobne, len granule v mnozstve co zjedia , neskor budem davat aj patentky atd. No v mojom pripade som daval aj neodmocenu granulu do Sery pre diskov, a mam z 9 clenov asi 4 ktore tu granulu zjedia hned celu aj nerozmocenu a nevypluju , ostatnych 5 zjedia a vypluju a atd. Ale zvyknu si
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.09.2010 07:56 JuraS – Re: Romy
souhlas...nový terčovci které jsem doplňoval do akva byli u chovatele krmeny převážně mraženky a na granule a vločky tak 14 dní kašlali..a teď je do sebe cpou o 106...ti moji dostávají směsku cca 5 ti granulí 4x denně krmítkem..odpoledne pak mražené..srdce, artemie slané i sladké, někdy směsku pro disky - problém s ní je, že je z malých částic-třeba humří vejce- které se po rozpuštění rozptýlí a terči z nich nic nesežerou..a ještě přidávám vločkové artemie (dva drujhy vloček) a tetramin avločkové žrádlo pro disky..dostávají toho dost...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.09.2010 07:34 Žena basa1313 [18] - Parmičky
cawte mam taky problem vcera som krmila tercovococ, v dost velkom mnozstve vlockami a granulami, vcera vecer o 22 im este nic nebolo dnesnajsilnejsí kus plava nekoordinovane pritahuje ho jeho bruch k hladine co s nim mam robit...je dost silny ale vazne ho to taha lezi na boku...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.09.2010 23:45 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Jano9999
Není to o tvrdosti granulek,Sera a Tetra patří mezi to nejlepší co je na trhu,a ryby s nimi nemají sebemenší problém.Jde o to,že ne každá ryba si vezme vše,speciálně u terčovců je to obrovské laborování a hlavně trpělivost ve zvykání ryb na druhy krmení,nebo krmení z ruky.Pro tyto ryby je nejlepší kombinovat kvalitní syrové s kvalitním sušeným krmením.Pestrost stravy je to nejdůležitější pro prosperitu našich ryb.Zvýšená výměna vody dělá u mladých ryb také své... ;-)
Jinak ryby byly dány brzo,jak už bylo psáno,u terčovců se nevyplatí spěchat,myslím,že chovatel,který ti ryby prodával,by byl svolný,nechat ryby ještě nějaký čas v nádrži.Brát jedny z posledních ryb také není dobré,ty kvalitní jsou už rozebrané,zůstane jen,,sázka do loterie"...
Tak hodně štěstí...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.09.2010 23:03 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy – Re: Jano9999
Tak vidíš hlavně když žerou. Zkus si vzít granuli, strčit do skleničky s vodou a zmáčknout, mě to teda tvrdé nepřijde a to hned po smočení. Možná na to ale nemám cit s těma svejma pazourama smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.09.2010 22:22 Jano9999 – Re: Deathbull
no praveze diskusy ale tu granulu vypluju ked je tvrda, teda som pocul , ostatne rybky s tym nemaju problem, tiez ked som to dal mrenkam , skalarom a tak, ty to zozrali hned , tym je jedno ci je to jak kamen, ale disky aspon ked su mensie , asi je to ale aj o zvyku, ked si na to zvyknu, mozno zjedia aj tvrdsie granulky. Teraz som im dal po jednej granulke aby ju zozrali, a nepadla na na zem, ked som ju rozmocil tak ju zozrali,, celkom sa uz zacali spravat kludne ,a neboja sa palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.09.2010 22:18 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy
Sera discus granulatem tak 2x týdně krmím malé cichlidky a hned to padá ke dnu, ty granule se smáčejí téměř okamžitě, není nutné je namáčet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.09.2010 21:19 Jano9999 – Re: Jano9999
este sa chcem spytat, ohladom granuliek od Sery pred diskov, cervene, na kolko ich mam dat predtym nez ich im dam, aby troska zmekli, staci dve tri minuty mocit a potom im ich dat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.09.2010 20:33 Jano9999 – Re: Jano9999
co ma nastvalo dnes, sotva su v akvarku, hned elektrikari odpojili prud , a po nahlom nahodeni spat, sa dost zlakli ked to nabehlo vsetko naraz, kua , zakon schvalnosti
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.09.2010 20:22 Jano9999 – Re: metal
aj som chcel este tyzden pockat, ale ked mi povedal ze sa mu uz akosi pominali diskusy, a ze ich moc uz nema, dokonca niektore uz nemal vobec ked som dosiel, tak som ich siel kupit, inak keby som siel za tyzden dva, uz by bol asi ozaj ziadny vyber, kedze vyzerali naozaj dobre, tak to skusim, uvidime.

v tej chovni, on nerobi ziadnu vedu z toho, co som pocul, tak ma teplotu na 30 , sleduje no2 a no3 raz za mesiac , dobry filter, a samozrejme strava, a nema problem, ziadnu vodu specialnu nedava, destilku alebo nieco take,

v kazdom pripade, mi povedal ze vsetky co som kupil isto neodchovam do velkych, niektore preziju, niektore nie, tak uvidime

Povedal som mu presnu historiu a parametre akvarka, a povedal v pohode , len hlavne sledovat NO2 konkretne. Raz za tyzden 10% vody im dat novej, teplotu udrzat, stravu a nemal by byt vacsi problem, aj ked stava sa vselico, nepodari sa, tak ostanem potom u klasike skalara a spol.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.09.2010 20:13 Muž metal [96] - Cichlidy – re.jano9999
ty si samovrah, esta si mal aspon dva tyzdne pockat nech sa akvarko zabehne.za kolko si ich kupil?snad budes mat stastie a neprides o terce.teras ti treba tyzden dovolenky aby si mal vsetko pod palcom a stale sledovat vykali,teplotu,ziabre,atd.prajem vela uspechov. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.09.2010 20:04 Muž metal [96] - Cichlidy – re.miras
neonky obecne casom odchadzaju aj mne,neznesu taku vysoku teplotu.neonky cervene su odolnejsie tie sa mi drzia v pohode a su aj vacsie a krajsie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.09.2010 19:51 Muž csnoro [7] – Re: Miras
ja mám tetri neonové, vodu mám 29C a aj sa vytreli,5 aj prežilo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.09.2010 17:18 Muž Miras [111]
Jano9999 napsal: az potom pojdem dake neonky kupit.

jen k těm neonkám, nevím jak ostatním, ale mě prostě po nějakém čase odcházejí. Asi tou teplotou.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.09.2010 15:15 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Jano9999
Dost brzo hmm No snad budeš mít štěstí ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.09.2010 15:13 Acinonyx – Re: Jano9999
Daj fotky. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.09.2010 05:20 Jano9999 – Re: Jano9999
tercovci su doma :) , od dalsieho chovatela som v pezinku kupil este panciernikov, ktorych urcite treba, okrem nich uz davat mesiac nebudem do akvarka nic, teda tak mi doporucil, nechat samych diskov aspon mesiac, az potom pojdem dake neonky kupit.
Mam 9 ks diskov kolem 5cm, su nadherny, teplota 28-29 stupnov, dufam ze sa im bude darit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.09.2010 10:00 Jano9999 – Re: csnoro
v pondelok tam idem , inak ten Pan mi povedal, ze hnojit mozem bez problemov, pokial hnojivo neobsahuje dusicnany, a teda flora od SERY neobsahuje nitrity, fosfaty a pod. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.09.2010 18:18 Muž csnoro [7] – Re: Jano9999
preziju bez problemov, on ti tie terče dá do celkom veľkého sáčku a napušťa tam aj skyslík.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.09.2010 14:05 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Jano9999
Cestu vydrží bez problémů, pod kyslíkem i pár dní X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.09.2010 13:01 Jano9999 – Re: csnoro
hej hej, uz som s nim pisal, v pondelok alebo stredu asi pojdem pozriet ku nemu , povedal ze tych 8 kusov v pohode mam dat, neskor keby vyrastli pretriedit asi , ma tvrdu vodu a nemusim vraj destilkou to riedit , dolezite bude strazit NO2 a NO3 , ktore mam zatial v pohode. Preziju disky v poho cestu autom cca 120km ? to je dajme tomu cosi viac ako hodina , hodina a pol
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.09.2010 12:30 Muž csnoro [7] – Re: Jano9999
Od pána Konfrátera z Pezinku možem odporučiť. Bol som tam osobne, krásne terče a hlavne je veľmi ochotní. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.09.2010 06:28 Muž metal [96] - Cichlidy – re.jano9999
kup si kazdeho terca ineho,nebavilo by ta pozerat napr.na 6 tercov hnedych rovnakych.aspon potom po dvojiciach tirkys,red melon,san merah.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.09.2010 19:31 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Jano9999
Tak není co řešit palec Hnojivo bych nedával X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.09.2010 19:29 Jano9999 – Re: Bob66
no pisali mi z pezinka : vodu maju tvrdu, cca 500ms ph 7,5 , to by mi aj sedelo
coze

dnes som dal uz aj korene do akvarka, no pockam este dake dni, a snad pojdem do toho pezinka,,

NEMAM TEDA tie rastliny hnojit??? flora od sery,,,
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.09.2010 19:13 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Jano9999
Pokud budeš kupovat malé cca do 8cm tak bych jich tam dal 8ks budou se cítit líp a postupně jak porostou si necháš ty nejhezčí X-) Záleží jaké hodnoty bude mít chovatel, pokud se budou hodně lišit od tvých tak jim postupně do pytlíku přilévej po troškách tvoji vodu a po pár hodinách je můžeš bez obav pustit do akva ;-) Pokud ti nepůjde o odchov tak ve většině případů není třeba vodu upravovat bez problémů snesou tvrdší vodu a PH do 7,5 X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.09.2010 18:16 Jano9999 – Re: metal
no ja som meral, ale preto lebo u nas v trencine a okoli , je dost tvrda voda, skusim asi pri vymene davat polku destilovanej a polku normal z vodovodu.



Mne by stacil hocaky druh, aj ked najviac sa mi paci Pigeon checkerboard ktore ma aj v pezinku , odporucte este pocet kusov na 300l, teda 5 malych , a ktomu napr 15 neoniek, a nieco co bude behat po dne a cistit. Moze byt?



Este samozrejme chcem aspon dve mrenky siamske , na riasy nieco. Tak dva kusy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.09.2010 17:31 Muž metal [96] - Cichlidy – re.jano9999
ja som v zivote vodu nemeral-skoda penazi na testy.pokial nechces terce rozmnozovat tak podla mna staci cista voda z vodovodu.ked chces rozmnozovat,to je us ine.tam ti treba re.osmozu,destilku a testy na vodu.vidi sa mi ze okolo 6-8 ma byt ph.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.09.2010 14:00 ludo – Re: Jano9999
Pokud se jedná o pana Konfrátera z Pezinku tak můžu jen doporučit.Terče má opravdu pěkné
a kvalitní.Musíš si udělat jasno jaký druh chceš,většina chovatelů chová jen několik druhů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.09.2010 19:41 Jano9999 – Re: metal
Dnes som meral NO3 ktore vyslo 3 mg/l , a KH test od JBL mi vysiel 11 kvapiek alebo tiez 11d0 ked sa zacala menit na zltu vodu az po 13 vtedy uz bola voda cisto zlta, teda cca 12 by som to videl

to je asi vela na diskov take KH nie?

riesenie je iba jedno, destilovana voda pridavat do akvaria?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.09.2010 20:55 Muž metal [96] - Cichlidy – re.jano9999
skus na akva.sk tam by mohol byt niekto z trencina.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.09.2010 20:50 Jano9999 – Re: metal
Ja som od trencina, co som rozmyslal kupit zo Ziliny, alebo chovatel co je v pezinku, ten ich ma dost vela na vyber, tazko poveda, ale v okoli trencina tazko asi niekoho najdem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.09.2010 19:18 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: riso
Nejen Torben,ale stejnou službu udělá samotná rašelina,nebo i jiné výluhy,třeba Aquahum,Torumin,Amtra Eichen,Dajana Amazon,nebo Tropol od JBL.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.09.2010 19:01 Muž riso [129] - Cichlidy – Re: Bob66
ok, disky mam zatim neco pres pul roku tak to jeste nemam uplne vychytany

Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [47] ...... 77

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 65025x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4551?od=2301