Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Terčovec - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 56 Přejít na další stránku   1  
Terčovec - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.04.2010 10:12 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: JaV
No,a jak vypadala ryba ráno?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.04.2010 21:23 Muž JaV [22] – Re: piterke
No snad to budou ty granule. Dávám je přímo do vody a je pravda, že plavou hodně dlouho. Uvidím zítra.
Jen si představte jak musí být unavenej, celej den se potápět coze , si zkuste celej den chodit proti jezdícím schodům hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.04.2010 21:20 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: JaV
Jj Romy má pravdu to s těmi granulemi už jsem také slyšel, jen mě to nenapadlo stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.04.2010 20:54 Muž piterke [1]
Ked davas granule tak ich pred tym nechas namoknut vo vode alebo ich davas priamo?Odporucam granule pred krmenim mamocit na 2-3 minutky a az tak krmit.Vyhnes sa takym problemom.Drzim palce teraz len cakat ci to rozchodi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   11.04.2010 20:39 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: JaV
Je možné,že ho nadnášejí právě ty granule.Jestli se to přihodilo po krmení a náhle,je to nejpravděpodobnější důvod.Jak bude granule trávit,mělo by se to lepšit.
Pokud by to byl Aerocystitis(zánět plynového měchýře),je léčitelný při pH 7,5 a koupelích v antiparazitálních léčivech.Vzduchování je samozřejmost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.04.2010 20:15 Muž JaV [22] – Re: Bob66
To nezní moc dobře. Jak se taková věc přihodí? Tomu se asi nedá zabránit, že?
Já doufal, že třeba "spolkl" vzduch (pokud je to vůbec možné) při nasávání granulí z hladiny :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.04.2010 19:53 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: JaV
Mohl by mít narušený nebo poškozený plynový měchýř, pokud ano tak by to bylo bez šance na vyléčení :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.04.2010 19:28 Muž JaV [22] – Váš názor?
Chtěl bych se zeptat vás odborníků na terčovce na to, co se to přihodilo tomu mému. Podívejte se na video. Něco jej táhne k hladině a chudák musí pořád pádlovat ke dnu. Tohle dělá asi od rána, jinak vypadá zdravě.
www.youtube.com/…
Díky za zprávy.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.04.2010 22:49 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: robert
Můžu se zeptat, co tou solí v pro terčovce běžné teplotě léčíte?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.04.2010 21:26 Muž riso [129] - Cichlidy – Re: Romy
tak nevim, ten "nemocny" disk se normalne zaclenil zpatky do kolektivu, dokonce pri krmeni mi prijde jako jeden z nejaktivnejsich...se mu ani nedivim po tydennim pustu. V kazdem pripade ho nebudu zatim trapit s chemii
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.03.2010 22:21 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: riso
Pokud už měl bílé výkaly,je nemoc v poměrně pokročilém stadiu,určitě přeléčit.Klidně zvednout teplotu až na 34°C.Sůl je k ničemu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.03.2010 22:00 Muž riso [129] - Cichlidy
Ahoj,

pred tydnem se mi pokazil filtr, takze asi 5 dnu jelo 480 litrove akva pouze s obycejnym molitanovym filtrem + vzduchovani. Ted uz treti den je vsechno v normalu s opravenym vnejsim filtrem, bohuzel jeden terc ten nouzovy provoz neustal. 4 nebo 5 dnu byl zalezeny v rostlinach, nezral, vykaly bile, barva vybledla - vsechno se zdalo byt jasny. Bohuzel Flagellol jsem nikde nesehnal (bude az ve ctvrtek), tak jsem alespon zvedl teplotu na 32 stupnu a pridal lzicku soli. Ovsem dneska tercak vylez, pridal se k ostatnim a zacal i trochu zrat. Je mozny, ze se z toho dostal sam bez leceni? Moc se mi tomu nechce verit. Diky za nazory.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.03.2010 17:38 Petr5 – Re: Bob66
Dik za informaci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.03.2010 17:29 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Petr5
Podle toho návodu co mám, tak tímto množstvím bys je okamžitě popravil :-O Ale osobně jsem to nezkoušel a ani nebudu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.03.2010 17:14 Petr5 – Re: Bob66
Nekde jsem cetl,ze pri prvnich priznacich zabrohlistu dat 5ml formalhedydu na sto litru a pokud se nezakali voda staci vymenit tretinu vody,Nemam stim zadnou zkusenost,tak to nebudu ani zkouset.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.03.2010 17:09 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Petr5
Taky používám chloramin-T i Tremazol a jsem spokojený s oběma palec Jen ten Tremazol je jednodušší na dávkování a léčení X-) Oboje je alespoň u mě 100% ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.03.2010 17:06 Petr5 – Re: Bob66
Ja pouzivam chloramin-t a a funguje spolehlive.Tremazol jsem jeste nezkousel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.03.2010 17:03 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Petr5
Našel jsem postup napsaný ještě od Mira03 na léčbu formaldehydem, ale nedoporučuje ji protože slabší a silněji napadené ryby tu koupel nepřežijí, a je nutné ryby po celou koupel 10-12h pozorovat a v případě komplikací okamžitě vyměnit celou vodu X-) Po provedené koupeli je nutné stejně vyměnit všechnu vodu za předem odstátou ;-) Pokud by jsi chtěl vědět přesný postup a dávkování tak do vzkazu :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.03.2010 16:56 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Petr5
Omlouvam se spletl jsem to samozřejmě Tremazol :) stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.03.2010 16:39 Petr5 – Re: Bob66
Ja jsem myslel,ze flagellol je na vnitrni parazity.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.03.2010 15:35 Muž metal [96] - Cichlidy
formaldehyd je pekne svinstvo, preparuju sa nim lebky zvierat.do akvarka by som si to nenalial,je to velke riziko namiesat spravny pomer aby to riby prezili.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.03.2010 15:35 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Petr5
Ne :) Není lepší použít vyzkoušený, osvědčený a hlavně bezpečný Sera Flagellol X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.03.2010 15:29 Petr5 – Tercovci nemoc
Zdravim.Nema nekdo zkusenost s lecbou zabrohlistu pomoci formaldehydu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.03.2010 15:31 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy
Přéma napsal: Tak to budou střevní paraziti,Ti dva terči,co už asi umírají mají bílé,slizovité výkaly.....


Pokud mají bílé slizovité výkaly, tak to není počátek nemoci ale pokročilé stádium a určitě to šlo zjistit dříve X-) Podle toho videa jsem ty samé příznaky už viděl, tenkrát to byly problémy s plynovým měchýřem při převozu, když teplota v pytlíku byla cca 24°C a dotyčný tone (moje maličkost když jsem začal s chovem) je vylil do karantény bez srovnání teploty do 31°C, jeden byl v pohodě a druhý se nafouknul plaval na boku pod hladinou a rychle dýchal, naštěstí to do druhého dne rozplaval, ale moc šancí mu nikdo nedával. U tebe je to ale jiná situace, snad to bude v pořádku a povede se bez úhynu palec Ale ty výkaly je jasný příznak pokročilého stádia vnitřních parazitů a stává se že se k nim přidají i žábrohlísty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.03.2010 23:01 Muž Přéma [23] - Amerika
Tak jsem to tedy nadávkoval podle přiloženého letáku a přidal 30%,jelikož zahrádka tam nějaká je a určitě budu informovat co se děje... i o těch dvou šťastlivcích v ,,karanténě,,.
Přeji všem pěkný večer a děkuji za rady a komentáře.
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.03.2010 22:03 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Dahak
Souhlas,tyto příznaky neodpovídají svojí rychlostí napadení a zlepšení ničemu co znám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.03.2010 22:02 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: Romy
Já ti nevím přijde mi to hodně divný stejně tak to zázračný zlepšení.Kdyby Přéma nenapsal o těch výkalech, byla by to pro mě jasná otrava.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.03.2010 21:59 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Přéma
Zvýšil bych dávku podle,,zalesnění" akvária,rostliny si z léčiva vezmou také svůj díl.Na tu svojí jsem zvyšoval o 40%.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.03.2010 21:58 Muž Romy [1822] - Cichlidy
Dahak napsal: Že by se terčovec krmenej masem, larvami a granulemi přecpal právě těch granulí to je podle mě dost nepravděpodobný.

Bylo to trochu nadneseně,ale měl bys lepší vysvětlení? Že by větry?? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.03.2010 21:53 Muž Dahak [425] - Cichlidy
Vzhledem k systému kontinuálního průtoku mám dusíkaté látky pořád na nule

To je vlastně pravda :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.03.2010 21:18 Muž Přéma [23] - Amerika – Re: Dahak
Víc vody jsem z RO nestihl nabrat a jen z kohoutku,to by byl velký pH šok.Vzhledem k systému kontinuálního průtoku mám dusíkaté látky pořád na nule.
Nekrmit,to je logické,budou mít půst.
Děkuji za rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.03.2010 21:12 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: Přéma
Dávkování už si moc nepamatuju, ale asi by bylo vhodný vyměnit víc vody.Voda pro léčbu by měla bejt s co nejnižším obsahem dusíkatejch látek.Taky bych vůbec nekrmil alespoň se rybám zklidní střeva po tom nafouknutí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2010 19:35 Muž Přéma [23] - Amerika – Re: Romy
Takže už vyměňuji 60 litrů vody a dám na tři dny Flagellol.
Souhlasíte oba?
Děkuji.
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2010 19:15 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: Romy
Že by se terčovec krmenej masem, larvami a granulemi přecpal právě těch granulí to je podle mě dost nepravděpodobný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2010 19:07 Muž Přéma [23] - Amerika – Re: Romy
To rychlé vzpamatování je mi taky divné,ale příjemné.
Voda v tom malém akváriu už byla,je to zaběhlá nádrž,momentálně jen s bublifukem a holým dnem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2010 19:02 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Přéma
Jestli mají bílé výkaly,není nad čím přemýšlet,než se domyslí,bývá už pozdě...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2010 19:01 Muž Přéma [23] - Amerika – Re: Dahak
Nene,krmím jen já,o té chemii pochybuji,vážně nevím.Kromě sušeného dávám mraženou artemii,koretru a směs ze srdcem.
Myslíte,že mám pro jistotu přeléčit celé akvárium?Jsou to velké a ne levné ryby.
Měl jsem v plánu je preventivně přeléčit za cca tři týdny,kdy půjdou do větší,nové nádrže (stěhování).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2010 19:00 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Přéma
Ty skoro mrtvé ryby ve 40ti litrové nádrži s Flagellom okřály a už plavou normálně

Tak jediné co mě teď napadá,je to,že se ryby přežraly granulí,a ty jim v břiše nabobtnaly a pak se nemohly potopit,protože je nadnášely.Občas se to stává u teter.I to vzpamatování se z,,otravy" bylo moc rychlé. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2010 18:56 Muž metal [96] - Cichlidy
ja by som zatial s liecenim pockal,vyzera to na otravu.pokial su rybi v poho tak neni dovod im tam liat liecivo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2010 18:54 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: Přéma
Pokud měly ryby opravdu bílé výkaly je nutné přeléčit celou nádrž, vypnout filtry a systém průtoku :)

Vodu ty dvě ryby měly z hlavního akva nebo jste jim dal čerstvou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2010 18:53 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: Přéma
Zkuste popřemejšlet jak by se to mohlo stát.Jeden z našich kolegů přišel o ryby, když kamarád jeho robátka nakrmil rybičky dávkou na půl roku a než se na to přišlo bylo pozdě.
Nemohlo se stát, že ve vodárně někomu ujela ruka s nějakou tou chemií?.Ty dvě nejvíce napadené a oslabené ryby tu otravu logicky snášejí nejhůř.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2010 18:43 Muž Přéma [23] - Amerika
Tak jsem doma a ryby v hlavní nádrži jsou v poho.Dýchají normálně a při zaťukání na sklo se ženou ke krmítku.
Každopádně vyměním tedy trochu vody,ale mám tam nadávkovat ten Flagellol?

P.S.: Ty skoro mrtvé ryby ve 40ti litrové nádrži s Flagellom okřály a už plavou normálně :-)

Co dál?

Děkuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2010 18:19 Muž Přéma [23] - Amerika – Re: Dahak
Tak Flagellol bude dneska večer na celý objem akvária.Mám ho tedy dávkovat?Bílé výkaly byly jen u těch dvou ryb.
Za chvíli budu doma,tak uvidím,jak se daří zbytku osazenstva.
S tou otravou nevím,akvárium je průtočné,za 24 hodin se vymění cca 70 litrů vody za čerstvou....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2010 16:56 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Přéma
Opravdu smutný pohled... sad
Vzhledem k tomu,že je to tak rychlé,tak bych se také bych se přikláněl k otravě.Nedostalo se ti něco do krmení?Je možné,že bylo krmení zkažené a následným kvašením v břiše se mohly střeva zauzlovat a v podstatě se zablokovala cesta ven.Zcela evidentně jsou ryby plné plynů.
Souhlasím s Dahakem,na napadení vnitřními parazity je to moc rychlé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2010 15:37 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: Přéma
Určitě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2010 12:54 Muž Přéma [23] - Amerika – Re: Dahak
Ty dva jsem přelovil do 40 l akva,třeba budou mít štěstí a zbytek osazenstva přelovím do 80 l,nemám teď totiž tolik Flagellolu na 450 litrů vody.
Až mi přijde nový Flagellol,mám potom přeléčit znovu celé veliké akva?
Děkuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2010 12:09 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: Přéma
Celý akva a ty dva terčovce bych utratil ty už se z toho nedostanou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2010 12:01 Muž Přéma [23] - Amerika
Tak to budou střevní paraziti,Ti dva terči,co už asi umírají mají bílé,slizovité výkaly.....
Přeléčím všechny,ale chtěl jsem se zeptat,mám preventivně přeléčit i Ancistruse?
Díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2010 11:55 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: Přéma
Vypadá to spíš na nějakou otravu.Vyměň 30-40% vody a uvidíš jestli se to zlepší.Těm dvou obávám se už nic nepomůže.Nemají odchlípnutý šupiny ? takhle nafouknutou rybu jsem měl když měla vodnatelnost.Na vnitřní parazity je to moc rychlý určitě by jsi si všiml bílejch průhlednejch výkalů a šance že odpadnou dvě ryby najednou je dost malá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2010 11:09 Muž Přéma [23] - Amerika – Žábrohlísti nebo střevní parazité? - video
Zdravím všechny,prosím o radu zkušenější chovatele terčů.
Až do dnešního rána bylo s rybami vše v pořádku.Dneska ráno dvě z nich leží na boku pod hladinou a rychle dýchají.Ostatní terčovci trochu rychleji dýchají (na obě žábry),ale nic dramatického to není.Sice žerou,ale staví se k tomu tak nějak latentně,žádný boj o žrádlo,jako dříve to není.Výkaly v pořádku.
Myslel jsem,že to budou žábrohlísti,ale teď jsem si všiml,že ti dva,co už bohužel dodělávají,jsou trochu nafouknuti,tak jestli to nebudou střevní paraziti???
Mám Tremazol i Flagellol,ale nejsem si jistý,co vlastně mám léčit.Terčovce už mám skoro rok,ale problémy jsou to první.Voda OK.
Pro názornost kratičké video těch dvou nešťastných ryb (podívaná to hezká není)
www.youtube.com/…
Poradí někdo?Docela to spěchá.
Předem děkuji
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [56] ...... 77

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 65025x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4551?od=2751