Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Terčovec - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 16 Přejít na další stránku   1  
Terčovec - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2014 22:01 Muž rriki [818] - CichlidyRe: Marketa
čekat,nic jinýho stím neuděláš.Co to přesně je Ti tu opravdu nikdo neřekne,ale plíseň to určitě není.Může to být nádor,kahle podobně vyvalují oči ramky,ale ty tam mají ještě jiný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2014 22:00 Muž Mislow [304] Re: Marketa
Jiste, jak jsi psala, tak oko bylo v minulosti poskozene, rana se mohla nejakym zpusobem podrazdit a zraneni je nejsnadnejsi misto na napadeni plisni. Radeji si ale pockej na potvrzeni od nekoho zkusenejsiho, ja s nemocemi moc zkusenosti nemam (nastesti). Stejne tak jak s tercovci, nevim jestli bezne postupy jsou mozne i pro tercovce, zase by to chtelo radu od chovatele. :-) S pripravkem ti tudis bohuzel neporadim, navic ziji ve skotsku a pouzivane prostredky by mohly byt rozdilne. Ale myslim si, ze se snad nekdo ozve. Zkus si vic procist toto vlakno, mozna tam odpoved stejne najdes. ;-) Preji uspech s rybkou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2014 22:00 R Muž romant [27987] Re: Marketa
Nic nekazící první volba je vodoléčba, ale obávám se, že zde nebude co platná, byť jsem se s něčím podobným nesetkal, něco mě říká, že té rybě nebude pomoci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2014 21:58 marketa Re: Marketa
jeste me napadlo, ze zaplisneni by bylo spis povrchove a nezvetsovalo se, ale to se jen domnivam
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2014 21:56 Marketa Re: prasan
dobry den, druhe oko je uplne v poradku, objevilo se to pouze na oku, ktere mel od narozeni spatne vyvinute. ostatnim tercum nic neni, navic je divne, ze se to stale zvetsuje. k veterinari s nim asi nepujdu, to by bylo asi drahe, ale dekuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2014 21:51 Marketa Re: Mislow
dobry den, a to muze byt zaplisneni jen na jednom oku? a proc to ostatni terci take nemaji? jaka by byla prosim lecba?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2014 00:32 Muž Mislow [304] Re: Marketa
Ahoj, osobne tercovce nemam, ale tady to asi o tom neni. Myslim, ze jde o zaplisneni. Pockej na radu zkusenych, karantenni akvarko by tady asi na leceni bodlo. :-) Zatim urcite vodolecba, ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2014 00:27 - Re: Marketa
Tipnem parazity sústreďujúce sa pod očnou bulvou.Ale to fakt len hádam,ťažko povedať.Môže to byť aj úplne niečo iné.No možno sa tu nájde expert na ochorenia a bude ti vedieť lepšie povedať o čo asi ide.
Na foto sa mi zdá,že to začína i na druhom oku.Ideálne ak je možnosť,zobrať rybu pod mikroskop či RTG u veterinára.(resp.odborníka na ryby)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2014 21:42 Milan Re: maculak
Toho se neboj to je jako beďar u lidí.Odpadne to samo ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2014 21:31 Muž rriki [818] - CichlidyRe: maculak
Ona časem upadne,budˇklidnej
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2014 19:05 Muž maculak [43] – co s tím?
Fotka k příspěvku Ahoj všem, asi tři dny má jeden terč na sobě bílou tečku, žere, dýchá normálně, neschovává se. Voda parametry standartní, nic zvýšeného. Díky Pavel
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2014 13:31 Marketa Re: Marketa
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2014 13:20 Marketa Re: Marketa
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2014 13:18 Marketa Re: Marketa
Fotka k příspěvku prikladam fotky oka ( pred a po), nove fota nejsou tak kvalitni, takto se to zmenilo za cca 14 dni
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2014 08:21 Marketa oko tercovce
dobry den, muzete mi prosim poradit? Muj tercovec ma od narozeni jedno oko nedokonale vyvinute, mozna na neho i nevidi, kazdopadne to byla jinak zdrava krasna ryba, ted po cca 3 letech se mu oko zacalo zvetsovat - jako by mu neco bileho v nem rostlo, roste to kazdym dnem, muze to byt nador? jinak tercak je normalne zbarveny, zere, nevypada nemocne, prilozim i foto(az se mi podari ho nahrat), nechci aby se trapil, Ostatni tercaci vypadaji v poradku. prosim poradte mi. dekuji marketa
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2014 17:14 Žena vendy [27] - CichlidyRe: romant
super tak snad nic nepodělám :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2014 17:12 R Muž romant [27987] Re: vendy
Budeš nakupovat u extraligovýho hráče a co řekne, to je pravda, bude to převážně o Tvých podmínkách, protože domů si dovezeš 100% kvalitu. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2014 17:07 Žena vendy [27] - CichlidyRe: Motýl
Terčovce mám připravené u pana Pejši, prý nijak na nemoce netrpí, nepřeléčuje novým majitelům, a přepravní boxy nejspíše připraví. Tak snad tedy bude vše ok...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.01.2014 14:37 Muž Motýl [145] - CichlidyRe: vendy
Pokud budeš mít ryby od chovatele, budou z dobré péče. Když jim doma připravíš dobré podmínky, nemáš se čeho obávat. Cestou je vez ve tmě, černý pytel atp. Hodně terčů je léčeno na žábráky, ale myslím si, že je z nich jen málo doopravdy mělo. Jediná nemoc, kde je potřeba zakročit urychleně je krupice. U ostatního máš relativně dost času, tak že nemá cenu křečkovat léčiva, navíc na každou nemoc je potřeba něco jiného. Koupíš na netu a do tří dnů to máš doma.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.01.2014 14:01 Muž marek21 [16]
zrejme najlepsi liek pre tercovce je asi vyssia teplota vody ... tiez som svojim pritopil na 31,5 viac nie kvoli rastlinkam a nejak uz zacali jest aj viac plavajuteraz mam uz opat po niekolkich dnoch 29
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2014 13:32 Žena vendy [27] - Cichlidy – terčovec a nemoci
Ahoj chtěla jsem se zeptat jaké máte zkušenosti, nebo si myslíte o tom, jaké nejčastěji můžou propuknout nemoci u nových terčů při přidání do akva, když mají oslabenou imunitu vezou se v autě, stres, nízká teplota... Žábrohlísti, děrová nemoc atd... Četla jsem tu článek myslím že od IVOŠE že léčil žábrohlísty přípravkem Cyprinopur. Mám to daleko do dobře zásobených akvaristik tak jsem si říkala jestli není dobré mít třeba tento přípravek po ruce, když si přivezu ryby a měly by během prvních dní problémy, abych mohla udělat takovou "rychlou pomoc" přece jenom to nejsou ryby za pár korun a jsou to členové "rodiny" Jestli se tento přípravek dá použít i na jiné parazity. ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   15.01.2014 22:45 Muž Priest [325] - CichlidyRe: marek21
Někdy neustálými změnami a hrabáním se v akvárku naděláš více škody než užitku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   15.01.2014 21:00 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: marek21
nic, dál měnit vodu, držet teplotu a čekat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2014 20:53 Muž marek21 [16]
hmm sledujem ze jeden tercovec je stale ukryty a zrychlene dycha co snim ? ostatne uz zeru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2014 17:02 Muž NIKO [527] Re: finnnp
Takže to není o teplotě a krmení srdcem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2014 16:30 finnnp Re: NIKO
Já jsem také na takové teplotě.Akorát se poslední dobou snažím přejít z hovězího srdce na krutí srdce a na klokana.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2014 16:27 finnnp Re: Tereza
Špatně se to čte.Já měl také problém přelouskat ten první příspěvek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2014 16:22 Muž NIKO [527] Re: finnnp
Mám u terčovců teplotu 28,5-29,5 podle teploměru.Krmím je srdcem atd (směs si dělám sám) a nikdy jsem s tímhle krmením a terčovcama problém neměl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2014 16:11 finnnp Re: rriki
Já jsi dělám srandu......Jednou jsem zkoušel chov hnědáků ve 26 stupních.Nedopadlo to moc dobře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.01.2014 16:04 Muž rriki [818] - CichlidyRe: finnnp
Ne tuberu,ale zánět plynového měchýře
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2014 16:03 finnnp Re: rriki
A nebo dostal z té ledové vody tuberu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2014 16:01 Muž rriki [818] - CichlidyRe: Tereza
Jestli je hlavou dolu tak ho vyhoď,má pryč plynový měchýř a nebo opravdu jsou přežraný,ale vyjde to na stejno.Vypnout caps lock znamená nepsat velkým písmem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2014 15:09 Tereza Re: finnnp
A TEPLOTU VODY MAJÍ STEJNOU OPRAVDU SNAD OD ZALOŽENÍ AKVÁRKA, TAKŽE TOU TO NEBUDE.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2014 15:08 Tereza Re: finnnp
KRMÍM JE JEN MRAŽENÝMA NEBO SUŠENÝMA NITĚNKAMA NEBO GRANULKAMI PŘÍMO PRO TERČOVCE.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2014 14:50 finnnp Re: Tereza
Chtělo by to prezentaci.Alespoň základní informace.Už ta teplota vody je divná.Ve studené vodě se rybám spomaluje metabolizmus.Pak i to přežrání může být příčina.Hlavně neříkej,že jim při této teplotě dáváš srdce a nebo jinou svalovinu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2014 14:37 Muž Priest [325] - CichlidyRe: Tereza
1.Vypni caps lock,2.okamžitě změř hodnoty NO2 a vyměň min.třetinu vody v akváriu.Je možné že jsi to s tím včerejším krmením opravdu přehnala.To je ta horší varianta,ta lepší by mohla být ta,že jsou přežraní-z toho by se měli dostat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2014 14:16 Tereza – Divné chování - TERČOVCI
ZDRAVÍM, DNES RÁNO KDYŽ, JSEM VSTALA VŠIMLA JSEM SI JEDNOHO STARŠÍHO TERČOVCE LEŽET BOKEM NA HLADINĚ, MYSLELA JSEM, ŽE JE MRTVÝ, ALE DÝCHAL - ZRYCHLENĚ(OSTATNÍ TERČOVCI BYLI NORMÁLNÍ). SNAŽIL SE VZCHOPIT, PLOUT NORMÁLNĚ, ALE BEZ ÚSPĚCHU. NECHALA JSEM HO TAK A PŘIŠLA JSEM SE PODÍVAT CCA ZA 2 HODINY. TERČOVEC BYL NA DRUHÉM KONCI AKVÁRKA NA DNĚ HLAVOU DOLŮ, JAKOBY SBÍRAL ZBYTKY JÍDLA, BOHUŽEL NESBÍRAL, ALE PROSTĚ TAM TAK STÁL NA JEDNOM MÍSTĚ A SNAŽIL SE POHNOUT. ZNOVU JSEM ODEŠLA ASI NA HODINU, MYSLELA JSEM, ŽE JE JEN NĚJAKÝ ZMATENÝ A ŽE TO BUDE DOBRÉ, KDYŽ UŽ BYL U DNA. TEĎ JSEM SE ŠLA PODÍVAT PO TŘETÍ A TERČOVEC SE OPÍRÁ O FILTR JAKOBY ODPOČÍVAL JENŽE LEŽÍ OBRÁCENĚ A JEN POMALU HÝBE PLOUTVÍ. VŠIMLA JSEM SI NA DALŠÍCH DVOU TERČOVCÍCH, ŽE DĚLAJÍ TO SAMÉ CO TEN PRVNÍ - HLAVOU U DNA A JSOU NA JEDNOM MÍSTĚ. NEJVÍC MĚ ZARÁŽÍ, ŽE TOHLE POSTIHLO I NEJMLADŠÍHO. VŮBEC NEMÁM TUŠENÍ, CO JIM JE, MĚŘILA JSEM JIM PH VŠECHNO JE V POŘÁDKU, TEPLOTU MAJÍ SICE 26,7°C, ALE TU TAK MAJÍ NORMÁLNĚ A JSOU NA NI ZVYKLÍ, NIKDY NEMĚLI PŘES 30°C. VODA JE ČISTÁ, OSTATNÍ TERČOVCI JSOU ÚPLNĚ NORMÁLNÍ. JÍDLA JSEM JIM VČERA DALA MOC, TAKŽE JSEM MĚLA V PLÁNU JIM DÁT AŽ ZÍTRA. NA INTERNETU JSEM NIC TAKOVÉHO NENAŠLA. PROSÍM, NEVÍTE NĚKDO CO S NIMI JE NEBO JAK JIM POMOCT? BUDU RÁDA ZA KAŽDOU RADU. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2014 20:41 Muž NIKO [527] Re: finnnp
Oni se ve velkém hejnu cejtí bezpečněji.Asi.

Určitě ano ano ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2014 19:39 finnnp Re: marek21
Hodně záleží na velikosti.Když koupíš třeba 4 cm.Což jsou nejmenší co se prodávají.Tak klidně 16.Jak Terčovci jak rostou tak je selektuješ a než dorostou do plné velikosti tak si jich vybereš třeba 7-8 kousků.Mě jich třeba teď zbylo z výtěru 23 a to jich bylo 112.Opravdu jsi nechám jen ty nejhezčí.Stejně je pak rozdám......To,ale není doporučení.Tak to,ale dělam já.Když je malých placek v akváriu více je to podle mne lepší než když jich je málo.Oni se ve velkém hejnu cejtí bezpečněji.Asi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2014 19:33 Muž Motýl [145] - CichlidyRe: marek21
U mladejch je to "celkem" jedno, ale děspělé tak tři páry.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2014 18:32 Muž marek21 [16]
kolko tercovcov moze byt v takom 375 litrovom akva ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2014 17:46 finnnp Re: tetrazona
To jsou bandy kolem 500 litrů.Já jsem před časem docela dost ubral na velikostech nádrží.Přivezl jsem si z Polska 6 nádrží 130x40x60 a zdají se mě idealní.Dříve jsem míval 4x600 l ,ale to absolutně nešlo vytápět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2014 17:38 finnnp Re: marek21
No vidíš už baštěj.Já jsi myslím,že jsou jen vystresovaný.Teplá voda je uklidní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2014 16:32 tetrazona – Nemocný terčovec
Na dálku je jakákoli rada jen odkazem na spoustu možných nemocí. Pokud je kvalita vody ok, zaměřil bych se na velikost nádrže, nemyslím tím výšku ale prostor pro bezpečné míjení ryb při proplouvání teritoriem. Minimálně padesát cm prostoru na šířku, takže optimální šířka akvária alespoň 65cm, dělka 130 a více. Pokud jsou ostatní kusy zdravé, podívat se na množství spárovaných jedinců, je možné že teritoria jsou již vymezena a tak jen ostatní psychicky deptají konkurenta, nebral bych to na lehkou váhu, i takováto ryba to má přesně v palici srovnané a nádrž není nafukovací. Množství úkrytů,mohou to být i plastové roury ke tření, nějaké hladké dobře stabilní na výšku břidlice, rostliny jsou problém, pokud je tam nejaká velká V.gigantea..... takže odlovit,sledovat ostatní, pokud jsou dobří podívat se na stravu, zda jdou páry ke tření, je toho hodně, ryba mohla být již z odchovny podseklá, pak těžko něco řešit. Hodně zdaru Tetrazona Odry okres Nový jičín.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2014 16:13 Muž marek21 [16]
mam zvysenu teplotu na 31,5 stupna, vzduchujem, ryby su ako keby trochu aktivnejsie ale najvacsiu radost mam ze sa biju za jedlom. Stale ked krmim ryby tak tercovce sa skryju tak som im nasypal granule priamo nad ich "tajne miesto" kde sa zdrziavaju a doslova sa bili o granule.

Este by ich trebalo nejako naucit aby si brali priamo z toho co pada do vody lebo vlocky zatial nezeru. nestihnu dopadnut a ostatne ryby to zozeru ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2014 20:04 finnnp Re: Motýl
Ono je to někdy z divočáky těžké.Navíc to jsou hrozný paličáci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2014 19:59 Muž Motýl [145] - CichlidyRe: finnnp
Ať je to ten nebo ten, hlavně aby se mě ho podařilo vykurýrovat. Momentálně ho dlouhodobě léčím jen vlídným slovem. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2014 19:56 finnnp Re: Motýl
Já bych na 95% řekl,že je to hnědej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2014 19:28 Muž Motýl [145] - CichlidyRe: finnnp
To je modrej, jen má velmi slabou kresbu. Je to ten co je na fotce za pařízkem. Dopustil jsem se zásadní chyby a dal divočáky k normálním terčům = stres = biče. Plánuji dokoupit pět dalších.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2014 19:21 Muž Motýl [145] - Cichlidy
Fotka k příspěvku Tomuhle se pajšl ještě nesrovnal a tak se schovává. Snad mu pomůže přikoupení kamarádů.
 
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [16] ...... 77

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 65025x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4551?od=751