Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Terčovec - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 40 Přejít na další stránku   1  
Terčovec - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2011 14:42 Muž BikerJames [19] - CichlidyRe: BikerJames
teda plynový...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2011 14:40 Muž BikerJames [19] - CichlidyRe: rriki
teď už zase plave normálně, nechápu to... ne Jestli je to plinový měchýř jde stím něco dělat? asi ne co?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2011 11:21 Muž rriki [818] - CichlidyRe: BikerJames
Plynový měchýř je v háji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2011 10:19 Muž BikerJames [19] - Cichlidy
Podle toho co jsem našel zde www.akvastranky.com/…
to může být parazit Cryptobia nebo Sanguinicola inermis - krevnička rybí.
Ale fakt nevím, dost mě zaráží že to přišlo tak najednou ještě včera všechno v pořádku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2011 10:11 Muž BikerJames [19] - CichlidyRe: Designer
nafouknutý není, na hladině naplocho plaval jen jednou aspoň co jsem viděl, jen doplním že má trhavé-třepavé plavání. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2011 09:30 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: BikerJames
Napsal bych Ti, ze se nafoukl ze zradla, treba nenamocenych granuli, ale pochybuji, ze by Te to nanapadlo. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2011 08:39 Muž BikerJames [19] - Cichlidy
zdravím potřeboval bych pomoct, jeden terčovec mi zničeho nic začal nekoordinovaně plavat, trhavě. nejčastěji hlavou dolů a nekdy naplacato na hladině jako by ho něco nadnášelo a on se snažil dostat spět. Začalo to naráz dnes zatím byl vitální žral je to největší ryba v hejnu. Nevíte co sním?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2011 19:47 Muž gati [13] Re: smidakkuba
Oni od mala brali všechno,kromně těch dvou tyrkysů od ¨p.Monharta ...na fotce v pravo dole...,tak ti brali jen dělanou vlastni směs z hovězího srdce.Po třech týdnech krmení jen granulema a vločkama to začli brát taky. Hlad je svi.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2011 19:24 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: gati
To máš štěstí mé páry jediné čím nepohrdnou jsou granule...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2011 19:21 Muž gati [13] Re: smidakkuba
To je jasné,naštěstí nikdy nebyli nijak vybíraví.Dávám granule od Sery a Tetry,ale ani vločkama nepohrdnou... palec palec
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2011 19:15 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: gati
Hlavně je ted nervi masem a mraženým krmením alespon 3 týdny jen suché...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2011 18:52 Muž gati [13]
Fotka k příspěvku Zdravím,tak jsem dnes konečně beze ztrát dokončil léčbu mých terčáků,všichni se mají k světu a také jsou při chuti!! :) Tímto bych chtěl poděkovat všem Pánům diskusářům,kteří se se mnou podělili o své zkušenosti a rady,které jsou pro mně jako začínajícího \"chovatele\" nad zlato!!!Díky moc palec palec
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2011 19:42 kulich
tak dle všech příznaků a různých studií odkazů co jste mi dali jsem usoudil že se zřejmě v mém případě jedná o nějaké bakteriální onemocnění.nasadil jsem bactopur od sery tak snad jsem zvolil dobře diagnozu i léčivo.díky všem za postřehy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2011 16:18 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: gati
Bílých výkalů si nevšimneš náhodou,ryba s takovým,mnohacentimetrovým plave i několik hodin.Můžou je mít,a nemusí,je to jen o pozorování ryb.Přijde mi,že se na vnitřní parazity až příliš zaměřuješ...,jestli rybám rozbouráš vlastní imunitní systém,trvá velmi dlouho je dát do kupy.Včera ses motal kolem stejných otázek...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2011 15:58 Muž gati [13] Re: smidakkuba
Právě jsem přišel z práce a terči jsou proti včerejšku opoznání lepší! když jsem přišel k akvárku tak skoro všichni vyjeli ke mně jako dřív ,když byli v pohodě....málem jsem radostí pustil slzu :) :) ...kromě dvou tyrkysáků. Oba jsou hodně tmavě vybarvení,jeden z nich je nakloněný,skoro jakoby ležel a má zakalené jedno oko.Jinak zbytek plave,zbarvení normální a všichni dýchají na obě žábry.Myslíte že by mohli mít vnitřní parazity? V akváriu jsem si všiml jednoho bílého výkalu. Možná právě z jednoho z těch tyrkysáků.Asi bude lepší počkat,že?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2011 21:35 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy
J8 se na něco zeptám děda taky léčil chloraminem....Jedna ryba z3na to zareagovala tak nějak že jí to popálilo ploutve zkrátka ocas vůbec neměl a do velké míry měla jakoby ožrané i ostatní ploutve...
Tejden jen ležel na dně a pak se začal vzpamatovávat a ted už jsou v pohodě dokonce minulý týden provedli prvná výtěr ale nejde mi do hlavy čím to bylo že takto zareagovala jen jedna ryba...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2011 21:07 Muž gati [13] Re: Bob66
Ok,budu je pozorovat jestli se dále něco neprojeví.Doufám že ne!! palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2011 21:06 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: gati
Neřeš vnitřní parazity,když nemáš symptomy,já myslel,že mají obojí.Preventivně se sice přeléčuje,ale určitě ne před,při,nebo po aplikaci jiného léčiva...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2011 21:00 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: gati
Pokud si nejsi jistý že se jedná opravdu o vnitřní parazity tak je to holý nesmysl léčit něco jen tak pro jistotu hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2011 20:59 Muž gati [13] Re: Romy
A nebylo by teda lepší po první dávce chloraminu nasadit pro jistotu ten flagellol nebo entizol a potom pokračovat s tím chloraminem? Asi to zní šíleně,co. Každopádně společnou nádrž přeléčím chloraminem taky...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2011 20:56 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: Romy
Tak to máš samozřejmě pravdu léčba např. Tremazolem by byla více než zdržením ano Ta jedna koupel jim jen dost výrazně ulehčí a léčbu na vnitřní parazity i lépe snáší X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2011 20:53 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: Designer
Mám to vyzkoušené dvakrát a vždy to bylo 100% a nikdy žádný úhyn X-) Naopak ryby po té koupeli viditelně ožily ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2011 20:51 Muž Romy [1822] - Cichlidy
Bob66 napsal: Na druhou stranu ryba s vnitřními parazity dokáže přežít delší dobu než se žábrohlísty a to dost podstatně delší dobu

Bavíme-li se o jedné koupeli v chloraminu,pak ano,ale většina použije komerční léčiva,v tom případě by to bylo zbytečné zdržení.
Budu se ale opakovat,rozjeté vnitřní parazity nezastavíš,rozjeté žabrohlísty ano.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2011 20:48 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: gati
Ano,přeléčit je potřeba celou nádrž,uvolněné cysty jsou na dně,a při krmení se dostanou do těla ryby,kde se opět začnou vyvíjet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2011 20:47 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Bob66
Po tom, co jsem zazil rozjezd bakterii po pouziti Flagellolu (i kdyz na jinych rybach), bych se bal rybe oslabit sliz a myslim si, ze Chloramin-T jej narusi a to hrozi jeste druhotnym napadenim ryb vsim moznym, kdyz je vykoupu a vratim do akvaria, ktere rozhodne neni sterilni. Takze kdyz, pak lecit na vnitrni parazity jeste v dalsim "cistem" akvariu.

Pomerne drsnou koupel pred pouzitim neceho proti vnitrnim parazitum bych si minimalne rozmyslel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2011 20:44 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: Designer
Na druhou stranu ryba s vnitřními parazity dokáže přežít delší dobu než se žábrohlísty a to dost podstatně delší dobu X-) Už proto bych začal tou koupelí a zdržení je to minimální :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2011 20:42 Muž gati [13] Re: Romy
Ještě jeden dotaz bych měl: Měl bych přeléčit i společné akvárium, v něm mi zůstali neonky, panceřníčci a ancistrusy? Možná je to hloupá otázka, ale na nich právě nic nepozoruju, ale ve vodě asi něco bude, že? Terčovce jsem přelovil do 240 l akvária a to jen z toho důvodu, aby se mi lépe dávkoval Chloramin. Společné akva mám 450 l a přesně nevím, kolik má čistý objem vody. Takže pokud bych měl přeléčovat i toto akvárium, tak bych musel dávkovat odhadem. Myslím tak zhruba 350 l. V 17.hod. jsem začal aplikovat první dávku Chloraminu a ryby se mi už teď některé zdají o poznání lepší. Snad žádné vnitřní parazity nebudu muset řešit. Bílé výkaly jsem zatím nevysledoval u žádného terče.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2011 20:40 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Romy
Myslim si totez. Zabrohlisti jsou sice pro rybu obtizni, ale to zvlada do urcite miry rychlejsim dychanim, tedy dokaze tento problem jaksi eliminovat, az do okamziku, kdy visi u hladiny, ale to nejaky cas trva, nez se to az tak zhorsi. Vnitrni paraziti, tam kazdy den zpozdeni znamena nizsi sanci uspet s lecenim. Kdyz jsem lecil okamzite po objeveni se hlenovitych vykalu, uspel jsem, a to celkem rychle. Kdyz jsem se zpozdil par dni, rybu uz jsem nezachranil.

Takze myslim, ze vnitrni parazity opravdu prvni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2011 20:39 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy
gati napsal: Co když jsou napadeni jak žábrohlistem,tak vnitřními parazity! Co potom léčit dřív,jestli se to vůbec dá léčit...



Tak já se přidám do debaty :) Dal bych jednu cca hodinovou koupel v chloraminu někde zvlášť aby se jim ulevilo a poté nasadil léčbu na vnitřní parazity X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.04.2011 20:28 Muž Romy [1822] - Cichlidy
smidakkuba napsal: Já bych začal rozhodně žábrohlísty...

Já bych začal rozhodně vnitřní parazity... ;-)

Je to proto,že léčit horší nemoc je lepší,pokud mají ryby ještě nějakou imunitu,ta jim v boji dost pomůže.Napadení Hexamitou,nebo Spironucleusem,je mnohem větší zlo,než Monogenea.Jak se rozjedou vnitřní paraziti,už je nezastavíš,narozdíl od žabrohlístů.Léčit žabrohlísty je nepoměrně snažší a rychlejší,ale je to jen můj náhled na problém.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2011 19:56 Muž gati [13] Re: smidakkuba
To znamená 3krát nebo 4krát opakovat Chloramin a potom pokračovat ,třeba Flubenollem? To bude pro ně asi pěkný záhul co? Přežijou to? :-( :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2011 19:51 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: gati
Já bych začal rozhodně žábrohlísty...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2011 19:31 Muž gati [13] Re: Dahak
Co když jsou napadeni jak žábrohlistem,tak vnitřními parazity! Co potom léčit dřív,jestli se to vůbec dá léčit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2011 19:26 Muž Dahak [425] - CichlidyRe: gati
Bohužel ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2011 19:25 Muž gati [13] Re: smidakkuba
Zabírá Chloramin i na vnitřní parazity?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2011 17:42 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: smidakkuba
Nejde o mutaci, ale je to tím že u kteréhokoliv léčiva když se nedodrží přesný postup a dávkování tak nezabere na 100% a paraziti se mohou stát rezistentní na dané léčivo které ztratí účinnost a musí se nasadit něco jiného ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2011 17:29 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy
Designer napsal: Zkus seskrtat vsechno co leci ta eSHa 2000 a EXIT, protoze pokud by to bylo neco na co pomuze, pak by to melo aspon trosku pomoct. Jiste ze to neni uplne sto procent jak urcit co to neni, ale jako pomucka...

Toto mnohdy již nefunguje například entizol který je striktně určen na vnitřní parazity už někdy nezabírá hold už ty nákazy zmutovaly...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2011 17:28 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: gati
Já jsem s chloraminem léčil a měl jsem 100% výsledky...Zvednul jsem PH a uhličitanovou tvrdost a dal 1-1,5g na 100L nechal 8hodin a takto co 3dny 3-4 za sebou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2011 17:14 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: gati
Nebo tady: www.discus.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2011 16:12 Muž gati [13] Re: Bob66
Díky za odkaz....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2011 15:52 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: gati
Na konci článku je postup a dávkování ;-) rybicky.net/clanky/526-zabrohlisty
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2011 15:24 Muž gati [13]
Prosím vás máte někdo zkušenosti s léčením žábrohlistů chloraminem-T? Tremazol u nás neseženu i kdybych se pos.....Díky za odpověď.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2011 12:22 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: kulich
Zkus se jeste take podivat sem:
www.sera.de/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2011 11:17 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: kulich
Zkus se mrknout na tyto stránky a porovnat.
atlas.drpez.org/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2011 11:09 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: kulich
Zeptám se ještě jednou,nekolísá pH,nebo není příliš nízké?
Pokud tomu tak není,viděl bych to na nějakou virémii,nebo bakteriální infekci,těch je opravdu mnoho,těžko se bude zjišťovat přesná diagnóza.Na toto Sera vyrábí několik takových přípravků,s ostatním nemohu sloužit,neb nepoužívám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2011 11:02 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: kulich
Zkus seskrtat vsechno co leci ta eSHa 2000 a EXIT, protoze pokud by to bylo neco na co pomuze, pak by to melo aspon trosku pomoct. Jiste ze to neni uplne sto procent jak urcit co to neni, ale jako pomucka...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2011 10:55 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Bob66
No fakt ze to tam je, sypu si popel na hlavu! Diky za upozorneni :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2011 10:52 kulich Re: Designer
chlapi ta ryba je fakt špatná.a navíc bych řek že některé už začínají být taky neklidný.jak říkám ošívají se ,někdy prudké pohyby.myslím svědění kůže.něco takovýho.nevím jestli nějaká bakterka nebo spíš plísen.každopádně je nejvyší čas zahájit účinou léčbu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2011 10:52 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: kulich
Z těch fotek toho moc vidět není, tlamka je sice trochu větší ale na plíseň bych to neviděl, pokud bude problém tak bakteriálního původu X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2011 10:52 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: kulich
Nevim, jestli je to jen mym spatnym pozorovanim, nebo to tak opravdu je, ale zdalo se mi, ze u nemocneho Tercovce se s dychanim hybala i cast kuze mezi ocima, jako by to tam proti normalnimu stavu zmeklo, proborilo se a hybalo s dychanim. Po vyleceni se to uz zase nedelo.

Nicmene jsem stale s Tercovci zacatecnik, stale mne necim prekvapuji, muze to byt opravdu jen spatnym pozorovanim, tedy prosim nebit. ;-)
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [40] ...... 77

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 65025x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4551?od=1951