Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Terčovec - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 59 Přejít na další stránku   1  
Terčovec - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2010 13:41 Muž Miras [111] – Re: Romy
tak to jsi mě velice mile potešil, díky hop ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2010 13:41 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: help
Není zač.Bylo to nejlepší a nejjednoduší řešení,doufám,že ostatní budou v pořádku...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2010 13:40 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Miras
Ztmavnutí lemů ploutví je znakem připravenosti,a chuti do tření.Imponující si ryby jsou nejkrásnější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2010 13:37 help – Nemoc
Každopádně moc děkuji všem za příspěvky,hlavně Romymu a Bobovi66.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2010 13:34 help – Re: RAP
Již jsou utraceni:-( 3Malboráci přesunuti do karantény a až seženu Flagellol(už jsem volal do tří velkých zverimexu a nikde ho nemají)tak se pustím do léčení velkého akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2010 13:33 Muž Miras [111]
Fotka k příspěvku Ahoj kolegové, mám jeden dotaz: jeden Terčák tak před dvěma dny změnil barvu po obvodu na černo, viz foto. Je to nějaká nemoc nebo jen barevná mutace. Žere skvěle, má se k světu, takže nic jiného ho snad netrápí.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2010 13:30 RAP – Re: help
Být tebou tak dlouho neváhám. Jinak ta zkušenost může být ještě dražší :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2010 13:28 help – Re: help
nebo jsem podcenil některá preventivní opatření která se provádí při zakoupení ryb ve zverimexu(odčervení,apod.)Každopádně byla to drahá zkušenost a je mi dost do breku že musím ryby utratit .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2010 13:24 help – Re: Romy
Je to možné,3 red malboro od chovatele jsou v pohode-tmavé výkaly,a ti dva nemocní byly zakoupení ve zverimexu,bohužel zverimex vypadal důvěryhodně(má několik poboček),čisté akvarka,ryby vypadaly nádherně,ale asi jsem již některé příznaky onemocnění přehlédl jakožto laik:-((
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2010 13:20 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Lucka
Zvýšit teplotu můžeš,jestli ryba vylučuje,tak to na zauzlování střev také moc nevypadá.O vodnatelnosti jsem psal,že bývá jako přidružená nemoc k Aerocystitis,ale nebývá to podmínkou.Je těžké diagnostikovat nemoc podle popisů,proto se snažím používat vylučovací metody,a ani tak to nemusí být správná diagnóza.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2010 13:03 Lucka – Re: Romy
Ted v te nahradni nadrzi uz dvakrat vymesoval a vykaly jsou hnede. Plave porad stejne hrozne:-( Nemam mu zvysit teplotu? Treba se mu zauzlovaly streva z nestravene potravy a vyssi teplota by mu mohla pomoci v traveni. Na vodnatelnost se mi to nezda ani zvetsene oci ci odstate supiny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2010 12:54 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: help
Bohužel to mně nesedí,ta rychlost...rychlá jsou hlavně virová onemocnění a některá bakteriální...Krmení čerstvým srdcem nebude mít v tomto případě žádný vliv.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2010 12:51 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Lucka
Jestli jsou výkaly normální,na parazity to nevypadá,pokud vyměšuje,je to v pořádku,pozoruj,jestli mu to břicho jde dolů.Při zánětu plynového měchýře je potřeba zvednout pH na 7,5,vzduchovat a aplikovat nějaké anttiparazitální léčivo.Pozor na infekční vodnatelnost,bývá jako přidružená nemoc.Jak zánět,tak vodnatelnost jsou nakažlivé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2010 12:50 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Lucka
Obávám se že ne :-O Ostatní ryby bych pozorně sledoval ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2010 12:48 Lucka – Re: Lucka
Pokud je to zauzlovani strev, muzu mu nejak pomoci? Muzu neco udelat ted pro zbyle ryby v akvariu?dekuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2010 12:47 help – Re: Romy
Romy zdravím,nebyly bílé výkaly,najednou před cca 3-4 dny přišlo ztmavnutí,den na to zakalené oči a takový stav mám ted asi dva dny,událo se to všechno strašne rychle!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2010 12:44 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: help
Čerstvým je největší šance na parazity, srdce by mělo být v mrazáku min.24h a teprve poté s ním krmit ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2010 12:43 help – Re: Bob66
Bobe po zpracování sem trošku zkrmil čerstvým srdcem a zbytek šel hned na mrazák.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2010 12:42 Lucka – Re: Romy
Ahoj, no vykaly ma normalne hnede, ty nemoci, ktere jsi vyjmenoval jsou nakazlive i pro ostatni? Kolega tvrdi, ze uz mu neni pomoci, kdyz plave hlavou dolu:-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2010 12:39 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Lucka
Lucko,Markéto,Filipe ;-) ,těch faktorů může být víc,od vnitřních parazitů přes zauzlování střev až po zánět plynového měchýře.Je potřeba pozorovat výkaly,aby se vyloučily parazité,a pozorovat dál.Každopádně do karantény.Aerocystitis je nakažlivá.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2010 12:37 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: help
Tu rybu bych utratil a celé akva přeléčil Sera Flagellolem, protože je velká pravděpodobnost že budou napadené všechny ryby X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2010 12:36 Muž metal [96] - Cichlidy
zo stravy to nebude,chytil nejaku nemoc.us ho asi nezachranis ked plava na boku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2010 12:35 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: help
V karanténě měla být už při prvních příznacích...Bílé výkaly jsou známkou vnitřních parazitů...bohužel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2010 12:34 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: help
Jsem polichocen stydim ale daleko větší odborník je Romy :) Nejen krmení srdcem může být příčinou vnitřních parazitů, může být i jiných mražených krmiv. Nicméně to srdce jsi zamrazil nebo ho zkrmil čerstvé? Jaké má výkaly? tipnul bych vnitřní parazity poslední stádium a tam už šance na léčbu není :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2010 12:34 help – Re: Bob66
opravdu to vidíte tak bleďe?nemá se ani pokusit je dát do karantény a zkusit léčit např. esha Hexamitem+Bactopurem?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2010 12:34 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: help
Ta ryba vypadá otřesně,tohle není stav za měsíc,ale dlouhodobá nemoc,a zřejmě ne jen jedna....Bohužel už moc nevydrží,oko je silně zakalené,zkrátil bych jí trápení.
Jediné co mne zaráží je to,že tak nemocnou rybu necháte s ostatními rybami ve společenském akváriu.Tím si koledujete o nakažení celé osádky.Rozepište se o akvišku celkově,jak dlouho založené,parametry vody,krmení atd.,atd.Hlídejte výkaly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2010 12:32 Lucka – nemocny tercovec?
Ahoj prosim chtela jsem se zeptat, mam asi rocni tercovce, pred tydnem jsem prikoupila do akva nove mlade od znameho chovatele, prvni den byli nervozni, ale hned druhy plavali po nadrzi a vpohode i zrali. Po tydnu uz zerou i z ruky, vubec se neboji, velci si jich ani nevsimaji. Dnes po ranu jsem si vsimla, ze jeden tercovec ztezka dycha a ma trochu vetsi brisko, plaval uz temer bokem u hladiny. Ostatnim nic neni. Vymenila jsem cast vody protoze jsem myslela, ze to muze byt zvysenou hodnotou dusicnanu. Toho jednoho jsem odlovila. Ostani jsou ok a uz by zase zrali a zebraji u skla. Ten jeden co jsem ho prehodila do jine nadrze slale plave na boku nebo hlavou dolu. Muze to byt tim, ze je prezrany? Ti mali jedi jako bezedni, tim, ze mam i ty vetsi sypu jim tam zradla jako vzdycky, ale co velsi nestihnou hned snis ti mali najdou u dna a vse snedi, pak maji vetsi briska. Myslite ze to muze byt tim, nebo je v tom neco jineho. Nechci o toho maleho prijit. dekuji za radu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2010 12:31 help – Re: Bob66
výkaly na půl tmavé a na půl bíle(podezření na parazity).tento stav je asi 3-4dny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2010 12:29 help – Re: Bob66
Bobe66,již delší dobu sledují vaše akva a jste jeden z mála mých favoritů,hlavně jsem četl příspěvky ohledně krmení hov.srdcem,což jsem provedl pouze jednou,srdce bylo od řezníka,čerstvé,odblaněné,řádně umyté.Troška spadla na dno-hned druhý den sem provedl odkalení.Prosím poraďte,jsem zoufalý,až se mi chce brečet!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2010 12:25 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: help
Utratit, té už nic nepomůže :-( Ta už je nemocná zřejmě dost dlouho, jaké má výkaly?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2010 12:25 help – nemoc
Fotka k příspěvku foto 2
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2010 12:23 help – nemoc
Fotka k příspěvku tady je foto onemocnění
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2010 12:22 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: help
Chtělo by to detailní foto nemocných ryb a ne foto celého akva X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2010 12:20 help – Nemoc
Fotka k příspěvku Akvaristé pomozte,please.Před měsícem jsem pořídil discusy,vše bylo v pořádku(přikládám foto),po měsící se mi najednou objevily ve vodě tisíce malinkatých bublinek!?Nevím čím to je,odkaluji co tři dny,nikdy jsem tento problém neměl,2x jsem provedl odkalení80% vody ,ale problém přetrvává:-((a do této zhoršené kvality vody přišla nemoc 2 terčovců z 5:-((nevím co mají za chorobu,je to děrovka?nebo vnitřní paraziti?poradí mi někdo?přikladám foto,předem moc děkuji za odpověď
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2010 20:00 Jiří
Děkuji Vám za rady. palec Z těch návodů se člověk většinou moc nedozví. A od Sery už vůbec ne...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2010 19:53 Muž Dahak [425] - Cichlidy
Bob66 napsal: Tak to je jednodušší řešení než jsem dělal já palec vytahat hadice byl docela porod :-D



Já je jednou za půl roku při čištění filtru stejně vytahuju.Ten bordel co se v nich usadí spolehlivě zničí jen savo :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2010 19:51 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: Jiří
Musí se přeléčit celá nádrž.Docela by mě zajímala doba jakou je parazit schopen přežít bez hostitele a jestli by se to dalo vyřešit třeba tak, že by bylo akvárium třeba měsíc bez ryb a "odblešilo" by se přirozenou cestou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2010 19:47 Jiří – Re: Bob66
A nebude jednodušší si někde půjčit karanténní nádrž? Nebo je nutné přeléčit vše ve společném akva ( s rostlinama,dekorací atd.) ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2010 19:46 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Romy
Tak to je jednodušší řešení než jsem dělal já palec vytahat hadice byl docela porod :-D

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.02.2010 19:43 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Jiří
Při léčbě Flagellolem jsem to vyřešil tak,že jsem filtr odpojil,vyndal koše s médii a na dno jsem dal vzduchovací kamínek a koše vrátil zpět.Pro nitrifikační bakterie je důležitý pohyb vody,pokud je filtr vypnutý a zavřený bez pohybu,odumírají.Flagellol je zabíjí také,proto se léčí bez zapnutého filtru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2010 19:29 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Jiří
Možná nějaké náročnější druhy rostlin by mohl poškodit, ale jinak je dost šetrný jako všechna léčiva od Sery X-) Myslím že se jen pozastaví růst na nějakou dobu, ale jinak se jim nic nestane :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2010 19:27 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Dahak
Hm tak to nevím, ale myslím že nasát se mohou, ale ven přes všechny filtrační média to bude horší :) Filtr se myslím vypíná jen u léčby Flagellolem na vnitřní parazity, u léčby na žábrohlísty není třeba vypnutí :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2010 19:23 Jiří – Re: Bob66
I když ve filtru není akt.uhlí? Tak hadice mi do kýble dát zrovna jednoduše nepůjdou, tak ho prostě nechám vypnutej no... A pak pro lepší start přidám Nitrivec. Flagellol na rostlinky špatnej vliv nemá že ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2010 19:19 Muž Dahak [425] - Cichlidy
Bob66 napsal: Vnější filtr jsem dal hadice do kýble a nechal ho běžet mimo akva, a pustil jim tam jen vzduchování ;-) Nutné to je X-)

Mě by zajímalo jestli je nebo není možný aby měl v sobe filtr nasátý vajíčka nebo larvy parazita, kterejma si pak zase vesele zamoříš nádrž :).Nikdy jsem na to nedostal uspokojivou odpověď.
Co myslíš ty ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2010 19:04 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Jiří
Vnější filtr jsem dal hadice do kýble a nechal ho běžet mimo akva, a pustil jim tam jen vzduchování ;-) Nutné to je X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2010 19:00 Jiří
Ještě bych měl dotaz na ten Flagellol. Vypínáte při léčbě filtr(vnější)? V návodu píšou - vypnout biologickou filtraci a před opětovným zapnutím filtry vyčistit... Je opravdu nutné vypnout filtr?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2010 20:14 Žena Linduš [166]
díky moc, určitě zkusím. když už jsem to tam lila, taky mě mohlo napadnout udělat to za pár dní zas, no návody...
lék je to drahý, ty neonky jsou už k nezaplacení
:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2010 19:52 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Dahak
Jj léčba je sakra drahá, zvlášť u větších objemů hmm To opakování bude asi lepší, u Tremazolu také přidávám opakování (4x) i když to v návodu není :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2010 19:46 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: Bob66
Tomu já moc nevěřím tři dny je na vylíhnutí parazitů z vajíček asi málo a vždycky se mi vyplatilo po tejdnu přeléčit.Léčivo je docela drahý, takže pokud chce někdo ušetřit může z akvária odpustit polovinu vody a tak zbude léčivo i na druhou aplikaci.U 10ml lahvičky s lékem a 450l akvária mi to vyšlo akorát napolovic :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2010 19:03 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Dahak
Flagellol by měl zliklidovat i vajíčka, proto je v akvu 3 dny a léčba by měla stačit jedna ;-) Alespoň podle návodu :-D
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [59] ...... 77

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 65022x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4551?od=2901