Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Terčovec - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 6 Přejít na další stránku   1  
Terčovec - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   22.12.2016 17:21 R Muž romant [27987] Re: Semir89
Osobně bych srdce úplně a jednou pro vždy vařadil z jídelníčku. Stran té imunity, jsou právě ty výluhy, já mám velmi dobré zkušenosti s listy mandlovníku mořského, lze kombinovat s rašelinovým výluhem, ale nebláznit, dávat jeden veljek lista na 100 litrů. Zakoupil bych vitamíny Fishtamin a při krmení patentkama do rozmražených a propláchnutých patentek kápnul nekolik kapek a takto zkrmoval, čímž se ty vitamíny dostanou efektivně do ryb, než kdyby jsi to měl dávkovat podle návodu do vody. Do vody lze dávkovat www.lecivaprotercovce.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2016 17:13 Muž Semir89 [3] - Jižní AmerikaRe: romant
Vyluh davam, s vodu zacnu vic a poprosim o nejake napady na pripravky v pripade posileni imunity nebo dat pripravek na crevni nemoci preventivne?
Topit topim 30
Zkusim pomalu jeste zvednout teplotu omezim srdce a vubec zradlo prej se tim nastartuje jich imunitni system
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.12.2016 16:43 R Muž romant [27987] Re: Semir89
Ono to bude znít možná divně, ale přecijenom máš tam 10 placek a i když je to solidní vana, tak když přihlédnu k tomu krmení, píšeš o srdci, zde je nutno topit ke 30st. a opravdu poctivě stahovat ty zbytky ze dna, což se ti nikdy nepovede, když nebudeš mít čistý dno. Zde bych rozhodně doporučil té vody měnit dvojnásobek. Není tam moc rostlin, chtělo by to nějaký plovoučky a v neposlední řadě i když tam máš dva vější filtry, tak bych se v tomto případě vůbec nestyděl sáhnout po médiu, které bude pomáhat s dusičnany(zeolit) a nebo se zaměřit na tu hladinu a naprat tam co nejvíce plovouček. Prostě si myslím, že to prostředí není zcela optimální a to co pozoruješ u jednoho jedince, můžeš záhy řešit u jiných. Přidávání rašelinových výluhů, listů mandlovníku mořského, olšových šištiček bych taktéž považoval za samozřejmost a jistou automatickou součást normální péče o akvárium s danou osádkou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2016 16:30 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Semir89
- zde asi nejspíše skutečně v rámci adaptační změny, došlo ke změně u fyziologické funkce, nebo orgánového systemu
- odpovídá tomu i časová doba, od pořízení jedinců
- z náhledu první fotografie ,je zde zřejmá jistá forma, ne zcela tvarově symetrické plnosti,
- částečně je i vidět v oblasti žaber nitkovitě pročervenalá oblast, která může indikovat nevhodnost podmínek v akva, pokud nejde o zkreslení fotografií
- Závěr- Tady bych plně souhlasil s kolegou (Romant), který správně posoudil stav a rovněž i správně doporučil v samotném prvopočátku výměnu vody,
- následně bych sledoval chování jedince po výměně a při příjmu potravy, včetně odlišnosti zabarvení, tvaru a konzistentnosti výkalů, může napomoci indikovat parazitární onemocnění, které dle mého soudu, bude skutečnou příčinou onemocnění tohoto jedince.
-snad pouze bych pouze doplnil, možnost aplikace některého vhodného přípravku k posílení imunity, které bude jistě prospěšné, pro celou osádku akvária.
- ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2016 12:13 Muž Semir89 [3] - Jižní AmerikaRe: romant
Vodu menim cca 3-4 dny kdyz sbiram bordel ze dna cca 100l vody.
Filtraciu mam tetra ex1200 kulicky, 3x molitan v kazdem kosi, keramicke krouzky, a vatu
Druhy filtr podobne plus ta drt
No zustali tam jenom 3x anciky mlade vse slo do sveta
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   22.12.2016 11:36 R Muž romant [27987] Re: Semir89
Ta ryba podle mě již delší dobu vzdoruje, zdá se mě pohublá a možná právě proto jsou viditelně vystouplý ty oči. Je možný že je sužována nějakou formou vnitřních parazitů. Nevím kolik vody týdně měníš, nicméně na toto bych se zaměřil a nebálo se měnit polovinu vody. Nevím jak kvalitní jsou média v použité filtraci. Rozhodně bych se zamyslel nad tím sborem ultra bordelářů co máš na dně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2016 11:04 Muž Semir89 [3] - Jižní AmerikaRe: Petan26
Ne je to White diamond 2ks ostatni jsou Pidgeony
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2016 10:22 Muž Petan26 [59] - Jezírkové rybyRe: Semir89
Ta jeho barva je normální nebo došlo k vyblednutí? Oproti ostatním je na tom se zabarvením bídně se mi zdá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2016 10:04 Muž Semir89 [3] - Jižní AmerikaRe: lacewings
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Lepe to uz nejde
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2016 19:53 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Semir89
- to moc nepomůže, musíš toho jedince vyfotit lépe a nyní,ne něco co máš uložené i několik dní,tedy jestli jsem to správně vyhodnotil
- čím lepší foto ,tím lepší náhled,
- ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2016 19:45 R Muž romant [27987] Re: Semir89
Ordinoval bych klasiku, tedy vodoléčbu, ono ty hovada na dně, ty dovedou s kvalitou vody pěkně zamávat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2016 19:38 Muž Semir89 [3] - Jižní AmerikaRe: lacewings
Fotka k příspěvku Je to ten v zadu schovany, nahodou jsem nasel v mobilu foto
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.12.2016 19:19 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Semir89
-samotné zvětšení očí, není pouze jevem vyskytujícím se u tuberkulozního onemocnění
- osobně bych vyčkal na foto a prozatím se vyhnul spekulacím. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.12.2016 19:12 R Muž romant [27987] Re: Semir89
Ty oči vypadají jak? Jsou čirý a nebo mléčně zakalený. Chtělo by to fotku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2016 19:07 Muž Semir89 [3] - Jižní Amerika – Tercovec
Cau akvariste,
Mam malinkej problem s jednym tercakem, jedna se o diamond White velikost cca 6cm ma zvecsene oci, zrat zere ale porad se schovava a nedrzi se jiz v hejnu, v porovnani s ostanima nepozoruji zadny jiny jev
Koukal jsem ze to muze byt tuberkuloza, no nejsem si jisty.
Je to nakazlive? Mozna lecba? Zkousel to uz nekdo vylecit?
Fotku dam rano

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2016 16:50 Fuggas Re: Urtman
Dik, to mozem skusit, hadam mi bude stacit tych 450W dokopy co mam doma. Vecer ako pridem domov vymenim este 50% vody a zacnem dvihat teplotu. Vzduchovanie nebude problem, teraz je tam Eheim 400 pustene na minimum, tomu pridam. Diky za rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   19.11.2016 11:32 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Urtman
Něco podobného mi bylo taktéž doporučeno , jen teplota 34 po dobu 10ti dnů ,at už vnitřní nebo vnější paraziti takové teploty nedávaj a postupně hynou - ne najednou jako je tomu u chemie-kdy může dojít k otravě ,právě rozkládajícími se parazity uvnitř těla ryby - silně v akva vzduchovat !! a nekrmit -max malinko jednou denně , zvyšování i snižování teploty provádět max o 1° denně , terčovci toto snáší bez jakýchkoli obtíží
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   19.11.2016 09:30 JoKa Re: Fuggas
Jeden špičkový chovatel terčovců mi poradil následující a Tobě by se to mohlo hodit:
Pomaličku, ale opravdu pomaličku zvedat teplotu (maximálně o stupeň za den) až na 35 stupňů a v té teplotě držet ryby pět dní a pak zase obdobně pomaličku snižovat na původní hodnoty... Ta vysoká teplota nastartuje terčovcův imunitní systém a je schopná se sama vypořádat s 90 % chorob... Také jsem se toho čísla zhrozil, v té teplotě se dá koupat mimino. Ale tenhle pán ví stoprocentně co dělá, jestli se nedá věřit jemu, tak uz nikomu!!

Pozor ovšem na jiné ryby, těm ta teplota nemusí svědčit. Potřebuješ silné vzduchovani a minimálně dva přesně jdoucí teploměry...

Sám tuto metodu zrovna testuji. Jsem 4 den na této teplotě a ryby vypadají o poznání lépe, takže na tom něco bude...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2016 21:21 Muž kvietik [86] - AmerikaRe: Fuggas
To že ryba nežerie je väčšinou znak nejakého problému. Keď máš takú vstupnú vodu ohliadol by som sa po niečom čo znižuje NO3 buď plávajúce rastliny napr. limnobium leavigatum alebo napr. filtračné médium Clear water .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2016 20:52 Muž rriki [818] - CichlidyRe: Fuggas
Já bych znova vyměnil znovu vodu to terčovci milujou a hlavně bych jim dal něco jinýho nežli granule a osvědčil se mi chloramin T
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.11.2016 20:25 Fuggas Re: lacewings
To ze z tychto priznakov ma len tu nechut a dnes ako som pozeral ale aj vcera dycha normalne uz.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2016 20:18 Fuggas Re: rriki
Fotka k příspěvku V stredu a cca 50%, len uz povodna voda ma NO3 cca 25. Len ma stve ze je taky schudnuty.Tu je fotka s druhym a je tam vidiet velky rozdiel.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2016 20:00 Muž rriki [818] - CichlidyRe: Fuggas
Kdy si naposled měnil vodu?A kolik?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2016 19:26 Muž kvietik [86] - AmerikaRe: Fuggas
Pokiaľ nemá žiadne iné príznaky iba to, že dýcha jednou žiabrou, tak to žiabrohlisty pravdepodobne nebudú.U mňa terče viackrát takto dýchali a prešlo to bez liečby. V prvom rade by som sa snažil o zníženie N03 pretože 50 je fakt vysoko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   18.11.2016 16:46 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Fuggas
Nejspíše půjde o parazitární onemocnění napadení žábrohlísty -Gyrodactylus- , -Dactylogyrus-,jak již bylo zde uvedeno
-Příznaky-
- žábry silně prokrvené a skřele odstávají,
- mléčné zabarvení pokožky- lepivý průhledný až mléčný sekret,který vylučuje parazit,mělo by být viditelné pokud je to již týden
- zrychleným dýcháním a lapáním po vzduchu
- snížený ,,částečně,, příjem potravy

-Léčiva-
-Concurat
-Neguvon,Masoten,
-Sera Cyprinopur,TERAP-FD, Tetra Gyrotox

Důležité- Výše uvedené platí pouze za vypsaných příznaků.

;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2016 15:54 Muž riso [129] - CichlidyRe: Fuggas
davkovanie podla navodu je malo. Ja davam 1 tabletku entizolu na 10 l vody, zabralo to zatial vzdy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2016 15:34 Fuggas Re: MonterMonty
Neliecil som tyzden ale pred tyzdnom a viacmenej som len preliecoval celu nadrz. Davkovanie podla navodu. A moze od ziabracov takto nezrat a schudnut?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   18.11.2016 14:06 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Fuggas
Pokud jsi léčil entizolem a jen týden , tak to bylo úplně k ničemu , pač nezničí cysty (vajíčka) ,takže se léčba v závislosti na teplotě vody musí opakovat, to "pumpování" na jedno žábro budou na 99% žábrohlísty a na mě je tuším entizol krátkej
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2016 09:06 Fuggas
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobry den, mam otazku, jeden cca 15cm tercovec mi prestal jest, teda on s ostatnymi priplava k potrave ale potol len pozera a mozno zje jednu granulku, oproti ostatnym schudol.A par dni dozadu som si vsimol ze dycha len jednou ziabrou a sem tam sa strani od ostatnych a casto je stmavnuty. Akva bolo pred tyzdnom preliecovane Entizolom, cize teoreticky by to vnutorny paraziti byt nemali. Mozu to byt ziabrohlisty? Ziadne dlhe vykaly, ani cervene ziabre ani ine symptomy nema. Sem tam so sebou zatrasie ale o rastliny ani korene sa neskrabe. Co sa tyka lieciv mam aj Tremazol aj Flagellol, s tym problem nieje, len tam nieco zbytocne liat je blbost preto sa radsej pytam.
Voda je NO2-0, NO3-50, KH-15, GH-20,PH-7,5
AKVA 140X60X60 teplota 30,5°C
Dik za pomoc.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2016 22:52 Muž kvietik [86] - AmerikaRe: ajfelito
Mäso by som na nejakú dobu vynechal a pridal na teplote. Artemia je bezpečne krmivo, z toho nebudeš mať problémy, určite si ho zaobstaraj.Neviem čo chováš s terčovcami a v akej nádrži ich máš ani čo je pre teba pravidelná výmena vody, ale kľudne aj každých 5 dni im meň vodu. A na bičíkovce(biele výkaly sú ich častým znakom) by som dal sera flagellol.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2016 21:34 ajfelito Re: MonterMonty
Dostáváji granule od hikari a pak směs z hovězího srdce od super vital 2000....a ještě bych chtěl krmit patentkami a artemie,ale o tom zatim sháním info kde koupit bez nákazy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2016 21:15 R Muž romant [27987] Re: ajfelito
Tak ono od věci ani nebude si přečíst. rybicky.net/clanky/525-vnitrni-paraziti-u-tercovcu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2016 21:10 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: ajfelito
výčet krmiv co dostávají taky nebude od věci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.11.2016 21:07 JoKa Re: ajfelito
Přidej fotku nakažené ryby, nejlépe i s tím výkalem...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2016 21:04 ajfelito
Zdarec,prosim mohl by mi někdo poradit,pořídil jsem si terče po 3tydnech se jim objevili bílé výkaly...a pri tom jsou naprosto v pohodě i voda je v pohodě,snažím se pravidelně odkalovat a měnit...žerou,po nádrži se prohání jakoby nic ,ale bile výkaly sleduji pořád a nejsem si jistý čim a jak léčit....budu rád za každou možnou radu,případně přidám nějaký koment....děkuji moc

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2016 18:27 Žena kornxi [10] - MiniakváriaRe: Motýl
Moc děkuji, vyzkouším. Esha ndx jsem zkoušela a bez výsledku :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2016 18:19 Muž Motýl [145] - CichlidyRe: kornxi
u esha NDX je jako účinná látka použit levamizol, nebo se dá použít i účinná látka flubendazol - ten má širší záběr, hlístice, žábráky a tasemnice. Léčivo u veterináře: Solubenol, ten se ale špatně shání, tak snad Flimabend. Nebo Aquar TeraP FD - ten je vyráběn z Flubenolu (toto léčivo se již nevyrábí) kde je účinná látka zmíněný flubendazol. A nebo jen na hlístice mebendazol. Ten je v léčivu Aquar TeraP SH společně s metronidazolem, tak že likviduje hlístice i střevní bičíkovce. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2016 16:10 Muž rriki [818] - CichlidyRe: kornxi
Ryby to maji v sobě od mala

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2016 15:05 Žena kornxi [10] - Miniakvária – Terčovec
Díky za reakci. To léčivo se dá sehnat asi jen u veterináře? Nevím, jak se mi povedlo to do akvária dotáhnout. S tím vyhublým to tedy nemá cenu zkoušet ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.08.2016 12:30 Muž rriki [818] - CichlidyRe: kornxi
Capillarie,to je boj na velmi dlouho a s nejistým výsledkem .Po jedné lečbě nelze očekavat zázrak ,navíc ne od Praziquantelu ,ten vnitřní červi nelikviduje,ten je tak na žabrohlisty a tasemnice.Akvarium máš plné vajíček a proto léčba je zdlouhavá používat musíš léky s levamisolem a to v několika cyklech ,jelikož vajíčka jsou prakticky nezničitelná. Vyhublé ryby utrať protože jsou plné červu a vajiček capilarii.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2016 11:26 Žena kornxi [10] - Miniakvária – Vyhublý terčovec
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím, mám problém. Mám hejno 8mi terčovců a dva z nich se nejeví vůbec v pořádku. Pigeon je vyhublý na kost, i když poslední týden žere a je akčnější než předtím. Jeho stav trvá asi dva měsíce. Zkoušela jsem Eshu NDX a poté i Praziquantal, oboje dle mého bez viditelného účinku. Navíc mi bylo později řečeno, že ten Praziguantal neměl potřebný účinek v té formě v jaké jsem ho podala.
Marlborák normálně žere, ale je vybledlý a má otrhanou zadní ploutev. Co s nimi? Někdo mi radí je utratit a toho pigeona dát na rozbor, aby se zjistilo, jakým parazitem trpí. Opravdu si už nevím rady.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2016 22:56 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Ratras
Řekl bych že jsi krapet mimo mísu s chovem terčovců v takovém 100 litrovém krcálku , byť jsou to ještě mlaďoši , ta ryba na fotce vypadá jak z Dachau , tipnul bych střevní parazity - čemuž se není divit v takových podmínkách jako je máš=stres a už to lítá , jedna choroba střídá druhou ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2016 22:37 Ratras – Jaka je to nemoc?
Fotka k příspěvku Zdravim, mam 4 tercovce jeste mlade, dneska jeden modry hodne ztmavnul, prestal zrat, pote uz ani neplaval, nechal se unaset proudem a lapal pod hladinou po dechu, ted uz lezi brichem nahoru a sotva dycha, obe zabra se mu oteviraji normalne ale ma u nich takovy bily maly jakoby chuchvalec. Prikladam fotku. Vypada, ze to bude mit uz za par, kazdopadne to byl rychly prubeh nemoci, vcera jeste normalne zral a byl aktivni, predtim zadne znamky nemoci nevykazoval. Jde mi hlavne o to aby to nechytli ostatni tercovci nebo ryby, ostatni jsou jeste v pohode. Co by to mohlo byt za nemoc? A cim prelecit? Diky
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2016 19:44 nodak Re: laKatos
Kukol som symptomy su podobne.dufam ze sa z nich spravi par.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2016 18:04 laKatos Re: nodak
Podívej se na youtube jaké je typické chování při namluvach.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2016 17:58 nodak Re: laKatos
No neviem este sa mi take nezadarilo a na pubertu uz budu stare:)ale ak by to bolo tak budem len a len rad ze im velka nadrz prospieva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   05.08.2016 17:17 laKatos Re: nodak
Že by námluvy nebo pubertální hrátky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2016 16:53 nodak – Trhave pohyby
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Caute mam otazku zdaju sa vam tieto dva discusy chore?su zvedave zrave ale po prestahovani do 7 stovky maju take zvlastne chovanie.drzia sa stale spolu resp plavaju bok po boku ale maju ako keby triasku.nieco obdobne ako keby mali parkinsona.ale ako som pisal zeru a aj su brutal zvedave nie su vobec utiahnute skor dominantne.parametre vody su ok teplota je stale na 29.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2016 14:21 R Muž romant [27987] Re: Milík
Pigmentace.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2016 13:38 Milík – Je to nemoc terčovce?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahojte,

přikládám fotografie terčovce, který má na hlavě vpředu černé tečkování, které přechází až na boky ryby k hřbetní ploutvi. Na fotkách jsou kromě tečkování vidět u hřbetní ploutve světlé fleky.
Prosím o uvedení z vlastních zkušeností, jestli jde o počínající onemocnění anebo jsou tečky normální a jedná se o pigmentaci a světlá místa jsou pouze zabarvení ryby.
V případě onemocnění prosím o radu jak rybu vyléčit.
Velmi děkuji.

 
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [6] ...... 77

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 65025x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4551?od=251