Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Terčovec - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 32 Přejít na další stránku   1  
Terčovec - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2012 17:49 R Muž romant [27987] Re: Tomiino
Osobně bych vylepšil dvě věci a to filtraci a výměny vody. Pouvažoval bych nad nějakým externím filtrem, kterej by mě tam k těm plackám seděl daleko více a do tý doby bych přitlačil na výměny vody a to 2x týdně v tom objemu jak to činíš. Ono to chování může být způsobeno lehce zhoršenejma podmínkama v akváriu a to že je něco tak jak býti nemá, o tom svědčí to propuknutí těch parazitů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2012 17:38 Muž Ivoš [1061] - CichlidyRe: Tomiino
No, pokud by přežil ten kýbl a následně to nějak neodstonal, tak by se po návratu zase rychle rozkoukal a vrátil se do zaběhnutých kolejí. Jinak máš pravdu -vždycky se najde v hejnu nějaký dominantnější kousek, zvláště, pokud je větší než ostatní. Ideální je mít jedno stabilní hejno delší dobu - ryby si na sebe zvyknou, vytvoří si hiearchii a ani agresivní projevy už nebývají tak ostré. Není dobré dokupovat ryby postupně -každým přírůstkem se zaběhnutá hiearchie zcela anuluje a každá ryby si začne budovat své společenské postavení zase od nuly, takže se často začnou mezi sebou honit i kusy, které spolu předtím vycházely a může trvat i pár týdnú, než se situace stabilizuje
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2012 12:52 Muž Tomiino [43] Re: Ivoš
V kyblu jsem myslel ponechat tam chvilku toho teroristu,jestli by se uklidnil. Zase si rikam,ze vzdycky bude v akva jeden co se bude vyvysovat :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2012 12:49 Muž Ivoš [1061] - CichlidyRe: Tomiino
V kýblu néééé!!! Pokud možno, klidně můžeš přeléčit celou nádrž.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2012 12:43 Muž Tomiino [43] Re: romant
jasny lecit budu co nevidet mam pripravenej entizol tak snad pomuze.Jenze toho lumpa nemam kam prelovit,pomuze nechat ho nejakou dobu v kybliku a pak ho vratit zpet?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2012 12:35 R Muž romant [27987] Re: Tomiino
Ty ryby si to prostě nesou v sobě a když se zhorší podmínky v akva a stres k tomu může smozřejmě přispět, tak se nemoc rozjede. Ryby začni léčit odpovídajícím způsobem, informací je zde dostatek a toho teroristu bych na nějakej čas odlovil a potom ho tam vrátil jako nově příchozího.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2012 12:32 Muž Tomiino [43] – Tomino
Ahoj,mam v akva 5 tercu 4 diamondy 1 cerveny tyrqyse.Dva diamondi se drzi stale v rohu,jeden zacina mit bile vykaly.Vim,ze se jedna o strevni potize a docetl jsem si,ze muzou onemocnet i diky neustalemu stresu...cerveny t.je vetsi a casto je honi po akva i tak ze se nedostanou ke zradlu.Muze to byt duvod jejich onemocneni???dekuji za reakce
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2012 12:30 Muž mates69 [1] - AfrikaRe: rriki
rriki napsal: Pokud rybám při parazitech koukají bílé knoty z hlavy,tak to je poslední stádium nemoci ,kdy se parazit dostane ze střev do tkáně a ryba je v takovém stavu,je v podstatě kost potažená kůží.Doporučuji si o tom něco přečíst a ne bezhlavě léčit. Teplota 32 stupňů nemoc neřeší ,bičíkovci nesnáší teplotu až okolo 35 st. No tak jsem to slysel od skusenyho chovatele že se to tak dělá,ale o ty teplotě máš pravdu až od 35. Naštěstí mi ještě nemarodili. Jednou jsem jednoho adoptoval a jak píšeš byl kost a kůže. Samo že nepřežil. Myslím že se už v takovým stavu ani nedá zachránit. Nebo ano?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.10.2012 21:41 Muž rriki [818] - CichlidyRe: mates69
Pokud rybám při parazitech koukají bílé knoty z hlavy,tak to je poslední stádium nemoci ,kdy se parazit dostane ze střev do tkáně a ryba je v takovém stavu,je v podstatě kost potažená kůží.Doporučuji si o tom něco přečíst a ne bezhlavě léčit. Teplota 32 stupňů nemoc neřeší ,bičíkovci nesnáší teplotu až okolo 35 st.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   23.10.2012 21:32 Muž rriki [818] - CichlidyRe: smidakkuba
Učíš se rychle palec
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.10.2012 20:32 smidakkuba Re: mates69
Tohle nejsou paraziti ale nedostatek vitamínů. TOhle je nedostatek vitamínů pokud se nepletu. U mého terčovce se to oběvilo po pár dnech to jakoby odpadlo a byla po tom děrovka. Stačilo rybu cpát vitamínama. Já jim máčím krmení v rozpuštěných tabletách pro psy a k tomu sera fishtamin a za tři týdny se rány zcela zacelily a byl klid.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2012 18:49 AldaK Re: mates69
Ahoj, zatim díky za rady. Nejčastěji krmim mražené artemie, směsy z hovězího ,krůtího srdce výhradně od firmy Aquamaster ze sušeného pak nejčastěji Sera diskus granulat. Je pravda, že poslední dobou jsem to trochu přeháněl z mraženou potravou, takže to klidně na nějaké ty parazity může vypadat. Teplotu jsem zvýšil už včera, tak uvidíme. Přidám ještě nějaké ty vitamíny jak radí rriky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -3   23.10.2012 07:42 Muž mates69 [1] - Afrika
Ahoj. To jsou paraziti. Zvys teplotu na 32 a až to zmizí tak udrzuj teplotu 28-30 a nebudeš mít problém. A trošku víc teď vzduchuj. Čim krmíš? ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   22.10.2012 22:37 Muž rriki [818] - CichlidyRe: AldaK
Kup si minerální sůl a do žrádla mu naper vitamíny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2012 20:43 AldaK
Fotka k příspěvku Zdravím, potřebuji také radu ohledně nemoci u terčovců. U jednoho z mých terčů se vyskytly takové malé jakoby červíci (viz.foto). Jiné příznaky onemocnění nemá normálně žere, plave, neschovává se. Ostatní ryby jsou v pořádku. Děkuji za rady a Vaše připomínky.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2012 09:30 Cucciola Re: Cucciola
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2012 09:26 Cucciola – Terčovec - červená boule
Zdravím všechny,

potřebovala bych radu. Jednomu z našich terčovců se pod tlamkou udělala taková červená boulička, už jí má asi měsíc a pořád se zvětšuje, nejprve jsme mysleli, že se jen o něco poranil, ale zřejmě to bude něco jiného. Terčovec plave, žere, dýchá i vylučuje normálně. Fotka nic moc, ale snad to někdo z vás pozná. Díky za rady :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2012 11:31 Muž radecek [4] Re: Marťa
Romant vždycky dobře poradí! ahoj ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2012 21:23 Marťa Re: romant
Díky za radu,vypadá to,že to pomáhá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2012 15:44 R Muž romant [27987] Re: Marťa
Denně bych měnil tu vodu v objemu 1/3 akvária. Dal bych jim 3-4 dny čas na zotavení a teprve potom bych začal uvažovat o léčbě. Ta vodoléčba by si s tím měla poradit.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2012 15:13 Marťa – terčovec
Ahoj,mám dotaz,před dvěma dny u nás vypnuli proud na 22 hodin a terčovci dýchají na jednu žábru.Vyměnila jsem vodu a je to o drobek lepší.Na žábrohlísti jsem je léčila před měsícem Tremazolem.Mám je znovu přeléčit ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2012 17:21 Žena Semi [6]
Fotka k příspěvku Můžete mi prosím poradit, co je to za nemoc, zda se dá léčit a jakým způsobem. Jeden terčovec v karanténě má místo "kladélka" takovýto nádorovitý útvar nebo jak to popsat (viz foto - bohužel se mi to zatim nepodačilo lépe vyfotit, snad to je aspoň trochu patrné. Díky za pomoc.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.06.2012 09:57 R Muž romant [27987] Re: TomasOxx
Zkus jim ty granule před tím ,než jim je dáváš na chvilku namočit a dát jim je už nacucaný. Minimalizuješ s tím problémy, že v nich ty granule nabobtnají. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2012 09:39 Muž O.Tom [439] Re: metal
Vypadá to, že to bylo přežráním. Ráno už plaval normálně a nepoučen by se zase cpal :) Sypnul jsem tam včera trošku víc žrádla ve snaze dokrmit tu samici ancistrusu s propadlým břichem po vytřeni a asi to ten terč lakomě vyžíral ze dna až se nafouk.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2012 07:04 Muž metal [96] - Cichlidy
mne sa to stalo ,ked sa mi tercovec prezral.za par hodin by to malo prejst.aj ked nevylucujem nejaku chorobu-paraziti, ziabrohlisty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2012 22:03 Muž O.Tom [439]
Fotka k příspěvku Ahoj, chci se zeptat na mozne spekulace, rady. Jeden zmych malych tercu ma nahly problem, jeste odpoledne byl OK. Ma jakoby plnejsi bricho, plave trhane nahnuty dolu jako pri neustale snaze se co nejvic potopit. Je jen prezrany, nebo strevni paraziti ? U zadnych dalsich ryb nepozoruji problem, je tu sice samice ancistrusu s propadlym brichem, ale je po opakovanem vytreni. Teplota vody 30°.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.04.2012 14:48 KamilM
Díky,už jsem to studoval a je to senzační článek , jen pořád nechápu jak postupovat při léčbě Chloraminem s filtrací,nechat ji běžet anebo odstavit na pár dní a molitany z filtrace dát do nádoby s vodou bokem? Po kolika dnech uvést opět filtraci do činnosti ať mám jistotu, že už tam vajíčka žábrohlíst nejsou? Také nevím jak postupovat s krmením při léčbě a během těch cca 3dní než budu celý proces opakovat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2012 12:35 R Muž romant [27987] Re: KamilM
Mrkni se na tenhle článek, jsou tam informace na který se ptáš. rybicky.net/clanky/526-zabrohlisty
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2012 12:30 KamilM
Ahoj. Mám pár dotazů na ty zkušenější z vás ohledně léčby žábrohlísty a věřím že je nás víc co si klademe podobné otázky i přesto že zde mnohé už bylo napsáno. Při léčbě se Sera med Professional Tremazol případně Chloramin-T mám odstavit filtraci a ponechat jen vzduchování abych nezničil bakterie a říkám si že vajíčka žábrohlíst ve filtraci i přesto že budu léčbu opakovat pořád nějaká zůstanou, je tady lepší filtraci ponechat v akváriu přes léčbu a přijít o bakterie anebo jak se postupuje? Dále mně zajímá jaké máte zkušenosti s Chloraminem-T ? Na co si dávat pozor při jeho použití? Předem děkuji za reakce a názory.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2012 08:12 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: Romy
Cca 12-13 dní než ryba padla není žádná rychlost ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2012 21:53 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: Bob66
Už na začátku Jarmil podotkl,že výkaly a dýchání jsou normální,tím bych žabrohlísty vyloučil,ostatně rychlost,jakou ryba odešla je více,než vypovídající...
Osobně bych se přikláněl k:
1.bakteriální,nebo virové napadení,obojí je těžké identifikovat.
2.otrava žrádlem.
Podle fotek mají ryby oko jasné,bělavý povlak na tělě není patrný,takže se domnívám,že je to věcí trávícího traktu,a velmi rychlé.Tady bych asi volil otravu.
Nedokážu identifikovat co je příčinou,ale dokážu vylučovací metodou se alespoň přiblížit důvodu,snad.
Pokud chceš jistotu,obrať se na veterinu a na rozbor...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2012 20:44 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: jarmil
Je to možné také nejsem žádný odborník, ale ten povlak na těle a zdržování se ve vzduchování sedí na žábrohlísty ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2012 19:58 jarmil Re: Falco
Falco ano podařio se několikrát, ale nemám je přímo od pana Pejši.
Bobe žábráky sem léčil, ne u tohoto páru, a moc si tě vážím za to co si tu kdy o terčích napsal, se vší úctou tohle bylo jiné
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2012 19:36 Falco Re: jarmil
Snad se z toho ve zdravi dostane. Podarilo se ti i dochovat nejake ryby od tohoto páru? Já mám dvě podobné rybky (ne pár) od pana Pejši.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2012 19:14 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: jarmil
Týden není u žábrohlístů zase taková rychlost, pravděpodobně kdyby proběhla léčba dříve tak by to bylo beze ztrát X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2012 12:22 jarmil Re: romant
no právě tento pár léčen nebyl od té doby co ho mám takže přes 2roky, absolutně bezproblémový ryby, děsí mi ta rychlost jakou to proběhlo, škoda mluvit, štve mi to moc, ty chemikálie jsem tu měl jen kdyby něco přišlo, zatím toho nebylo potřeba použít
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2012 12:00 R Muž romant [27987] Re: jarmil
Ono i když jsou terčovci velmi houževnatý ryby a bojují s nemocema daleko déle než ostatní ryby, tak to prostě někdy dopadne i špatně. Jak jsem to pochopil, tak ty ryby byli léčeny již několikrát a v tom bych viděl možnou příčinu toho nezdaru, prostě je ryba tím léčením oslabená a když se vyskytne nějaká jiná choroba, tak je to pro ní daleko větší zátěž.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2012 11:51 jarmil Re: Falco
díky za optání, vypadá zatím že to zvládne, zatím :-| ťuk ťuk ťuk na mojí palici
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2012 11:10 Falco Re: jarmil
Samička je na tom jak?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2012 10:38 jarmil Re: jarmil
Fotka k příspěvku ... sad
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2012 10:33 jarmil – Re: romant
tak bohužel to samec dnes ráno vzdal sad včera po druhé léčbě Tremazolem vypadal že to celkem rozdejchává (foto) asi se k tomu přidalo něco dalšího, nevím I tak díky za rady sad sad

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2012 12:28 R Muž romant [27987] Re: jarmil
Tak a je to potvrzený od autora článku a jak vidím vybaven léčivy jsi, takže se drž rad co jsou v tom článku a nebo co Ti radil zde Bob66. X-) Přeji Tvým krásným rybám brzké zotavení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2012 12:28 jarmil Re: Bob66
díky, díky panové potlesk , přesvědčili jste mě, voda vyměněna před hoďkou tak jdu na to a uvidíme co to s nima udělá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2012 12:24 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: jarmil
Jak napsal romant, žábrohlísty ;-) Jako první bych vyměnil část vody, a poté buď Tremazol nebo chloramin-t X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2012 12:23 jarmil Re: romant
děkuji za rychlou reakci, znám, párkrát sem to už řešil, jen je mi divné že se chovaj jinak než u těch žábráků, dýchaj naprosto v pohodě (a to mi asi mate) i když teda parkujou v bublinách :-) mám tu Tremazol i Chloramin není problém jim to tam nalejt, jen si pořád nejsem jistej, nechci je zbytečně stresit, přecijenom tenhle pár (30měsíců) je moje srdeční záležitost ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.04.2012 12:13 R Muž romant [27987] Re: jarmil
Mrkni se na tenhle článek, řekl bych že Tvoje ryby trápí právě toto: rybicky.net/clanky/526-zabrohlisty
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2012 12:03 jarmil Re: jarmil
Fotka k příspěvku další foto ...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2012 12:01 jarmil – HELP - poradí někdo ??
Fotka k příspěvku a tak se zeptám zdejších discusmaniaků ...
Jeden můj pár se začal před týdnem divně chovat - stažené ploutve, stojí v bublinkách od šutru, ale dýchání normální, hovínka v pohodě, jen si všímám jakéhosi bělavého blbě viditelného povlaku, snad bude vidět na fotkách. Krmím jen aquamaster mraženým ale před týdnem sem jim chtěl udělat radost a koupil živé koretry, zřejmě chyba (asi dobrý zdroj fuj) Včera sem jim tam nalil eSha2000 - žádná změna.
250µS 7,0pH, NO2 a NO3 na nule, nějak tu srajdu nemůžu identifikovat, poradí někdo ??
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2012 17:25 Muž pivas [0] - AmerikaRe: romant
díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2012 17:21 R Muž romant [27987] Re: pivas
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [32] ...... 77

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 65025x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4551?od=1551