Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Terčovec - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 42 Přejít na další stránku   1  
Terčovec - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2011 23:50 Muž Romy [1822] - Cichlidy
Je to počátek děrové nemoci,v kombinaci s bílými výkaly,je odpověď jasná,střevní parazité v dost rozvinutém stádiu.Střevní výstelka už není schopna trávit a zásobovat tělo potřebnými látkami,tělo si bere to své z chrupavčité části hlavy.To,je děrová nemoc.Dle mého,je to jen otázka času... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2011 19:59 Muž Adlec [0] – Re: smidakkuba
Tak aspoň, že tak!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2011 19:59 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Adlec
Po úspěšné léčbě nebude nic poznat X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2011 19:58 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy – Re: Adlec
Časem se zacelí....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2011 19:54 Muž Adlec [0] – Děrová nemoc
Velmi nepěkně vypadají tělíčka tečovců, kteří jsou napadeni delší dobu. Ty propadlé hlavičky - hrůza a to nemluvím o těch děrových kráterech. Zacelí se rybám ty ,,čelíčkové" propadliny nebo už to budou ryby mrzáci?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2011 18:56 Muž Adlec [0] – Re: Bob66
Články jsem četl už před delší dobou, všechno si to ještě jednou sčítnu.Opakování je matka moudrosti.Nechci říkat, že jsem neco neopomněl,ale placky jsem si po klidném a teplém transportu dovezl od chovatele a od té doby mi nežrali, až tedy na jednu vyjímku. Snažim se vše okolo hodně hlídat, abych neškodil rybám, ale ono se tak přesně děje. Tohodle jsem si určitě mohl všimnout dřív
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2011 18:45 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Adlec
Při správném postupu a dávkování jsou výsledky 100% X-) Lepší je nemocem předcházet, není to levná záležitost. Kvalitní krmení + přidávání vitamínů a minerálů, pravidelná údržba + výměna vody je základ :) Tady je něco málo co by tě mohlo zajímat ;-) rybicky.net/clanky/525-vnitrni-paraziti-u-tercovcu
rybicky.net/clanky/526-zabrohlisty
rybicky.net/clanky/445-zaciname-s-tercovci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2011 18:45 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy – Re: Adlec
Já nevím ale co jsem viděl děrovou nemoc tak to vypadalo jinak...Díry byly hlubší a o dost větší ale tohle rozhodně není v pořádku a chce to zakročit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2011 18:38 Muž Adlec [0] – Re: Bob66
Jaké jsou výsledky léčení,bude to vše ok? :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.03.2011 18:34 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Adlec
Nasadit Sera Flagellol podle návodu + dodávat po léčbě vitamíny a minerály např. Sera Fishtamin nebo eSHa Optima X-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2011 18:29 Muž Adlec [0] – Děrová nemoc
Fotka k příspěvku Fotografie, které mě vůbec netěší!
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2011 18:26 Muž Adlec [0] – Děrová nemoc
Fotka k příspěvku Poraďte s postupem léčení. Děkuji všem, kteří pomohou a poradí.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2011 17:17 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Athos
Na veterině,ale ne všude jej mají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2011 17:14 Muž Athos [24] - Amerika
no a kde jej seženu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2011 17:05 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Dahak
Mám,piskořky,ale v pohodě,alespoň si myslím... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2011 17:03 Muž metal [96] - Cichlidy – re.athos
flubenol je biely prasok 5.percentny.o paste som zatial nepocul.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2011 16:55 Muž Athos [24] - Amerika
našel jsem flubenol jen jako nějakou pastu je to ono?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2011 16:47 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: Romy
Předpokládám že teda nemáš v akváriu žádný bezobratlí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2011 16:40 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Dahak
Flubenol,nechám nasáknout krmení.Flagellol si nechávám,až když je poplach.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2011 16:39 Muž Athos [24] - Amerika
kdes e sežene ten flubenol?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2011 16:32 Muž Dahak [425] - Cichlidy
Romy napsal:
Já přeléčím ryby jednou,dvakrát do roka.


Používáš na přeléčení Flubenol, nebo něco komerčního jako Flagellol?.Mě se bohudík poslední dobou tyhle potvory vyhejbaj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2011 16:15 Muž Romy [1822] - Cichlidy
Designer napsal:Proc rybam kompletne rozhasit traveni, kdyz jsou zdrave? Chapu, preventivne, ale proc bych to delal rybam, kdyz sam sebe take preventivne co tri mesice neprelecuji.

Proč se psi a kočky jednou ročně povinně odčervují,i když žerou jen konzervy,granule,ev.se jim vaří?Taé by neměli mít šanci se nakazit...
Ale nakazí se,tím,že čuchají,olíznou si čumák,nebo olizují moč jiných psů.U ryb je to tak,že tím čím krmíme,můžou být mezihostiteli právě těchto parazitů.Do jaké míry na ně působí hluboké zmrazení se můžeme jen domnívat.Věděcké práce na toto téma jsem nikde nezaznamenal.
Vystačíme si ale s tím,že vnitřní parazité jsou běžnou součástí střev,a my přeléčením pomáháme rybám redukovat jen jejich stav.
Já přeléčím ryby jednou,dvakrát do roka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2011 15:29 Muž miro03 [27] - Cichlidy – Re: Designer
Njn.Ludia netrpia na vnútorné parity.Ojedinele ked tatko prinesie upytlačného srnca,divoké prase a špatne ho spracuje tak ano.No necháme ludí bit ludmi aj ked sme najvetšie zvieratá(doslova) na planéte :-D Psi,mačky taktiež odčervujeme prevntívne proti hlísticám ktoré sa u nich objavujú najčastejšie.No a terčovci na vnútorné parzity lebo nimi najviac trpia,plus žiabročervy,aby som nezabudol. hmmPreventívne preliečenie má viacej dúvodů,laicky povedané o čo menaj sa musí ryba trápit,odoberie parazit živín o to krajšia ryba vám narastie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.01.2011 14:31 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: miro03
Asi je neco jineho, kdyz proteka voda mnoha nadrzemi o x tisicich litrech, a jeste s nejakym pohybem ryb (i kdyz po karantene, preleceni novych atp.), a nebo ma clovek akvarium doma a ryby stale tytez. Proc rybam kompletne rozhasit traveni, kdyz jsou zdrave? Chapu, preventivne, ale proc bych to delal rybam, kdyz sam sebe take preventivne co tri mesice neprelecuji. A ac mne se to netyka, mohu jako zivota znaly prohlasit, ze u nekterych lidi by pri jejich zpusobu zivota melo byt preleceni radeji mnohem castejsi, a stejne se lecba deje az kdyz je zle :) .

BTW, prirovnani k lidem, tady doufam nikomu vadit nebude :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2011 14:07 Muž miro03 [27] - Cichlidy – Re: metal
Chovatelia preliečujú celú rybárnu preventívne na vnútorné parzity cca 4krát do roka.Je to však indivduálne.Každý človek,iné praktiky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2011 14:06 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy – Re: metal
SLYŠEL JSEM že hodn+ chovatelů preventivně přeléčuje, ale to je prevence.Já se taky chystám na preventivní přeléčení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2011 13:00 Muž metal [96] - Cichlidy – flubenol
dal som preventivne do granul flubenol,nech sa trochu ryby precistia.vidi sa mi ze to kladne v pliva na chut do prijimania potravy.ryby ako keby boli viacej hladne,mi to pripada.vravi sa ze 2 krat do roka je dobre preventyvne ich odcervit.zaujimalo by ma aky nazor maju na takuto prevenciu chovatelia diskusou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2011 08:47 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: jano9999
Jak pise Bob66, to doroste, a pekne rychle. Jsem se takhle vyplasil, kousek plotve pryc a jeste na konci toho vytrzeneho jako by zakaleny shluk, tak jsem to dost prohlizel. Ale dorostlo to za par malo dnu, po chybejicim kousku ani pamatky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2011 17:52 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: jano9999
Neboj to mu doroste ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2011 17:39 jano9999 – Re: jano9999
ono to tam je ako keby kustik tam chybal na tej plutve
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2011 17:38 jano9999 – DIskus
Fotka k příspěvku nazdar, tak sa po case ozyvam, davam tu jednu foto, jeden disk ma na konci plutvy taku malu ranku alebo take nieco, podla foto je to na lavo tesne pod chvostovou plutvou, neviete co to je? lebo inak je zdravy a zere by som povedal ze az moc, nic mu nechyba, len neviem ako k tomu dosiel ,, dik
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2011 01:13 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: Romy
Asi bych ho mel utratit, ze ano? Sakra, jak mne se nechce, byl to jeden z mych prvnich...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2011 00:26 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Romy
Díky za upřesnění a opravu :) palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.01.2011 00:01 Muž Romy [1822] - Cichlidy
Bob66 napsal:Ta propadlá hlava je dobře poznat u menších ryb napadených střevními bičíkovci a naznačuje začátek Hexamity ;-)

Ta propadlá hlava,je už poměrně dlouhodobé,a rozsáhlé napadení.Je to důkaz toho,že tělo žije vlastně samo ze sebe.Ryba v tu dobu už má,,bílé výkaly".Když odchází střevní výstelka,je to veliký poplach,a léčba už nemusí být účinná.
Velmi brzký začátek se pozná podle jakoby roztřepených výkalů,tehdy je léčba nejúčinnější.Pak se přidají bílé části,část je hnědá,část je už odcházející výstelka.Ve chvíli,kdy odchází už jen výstelka,ryba není schopna trávit a hubne,nakonec už tělo nemá kde brát,a jako poslední výživu bere z chrupavčité části hlavy.Dostaví se děrová nemoc a její konec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2011 21:58 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Designer
Stává se že po nemoci a proběhlé léčbě některé kusy žijí, ale rostou minimálně a i tvarově na tom nejsou nejlépe, spíše přežívají a jsou náchylnější na další onemocnění X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2011 21:33 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: Bob66
No jo, ale on ten zakrsek byl s ostatnimi lecen a dnes je velky jako padesatikacka, pritom ostatni kusy jsou jako mensi dlan, stejne stare kusy, i oci maji stejne velke, vypada divne, uznavam. Plave normalne, ostatni si ho nevsimaji, spis odobava rostliny nez granule... Nechal jsem ho, utratit se da vzdycky, ale pri pohledu pravde do oci, mel jsem ho utratit, pohled na nej neni zrovna stastny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2011 21:26 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy
Designer napsal: Kdyz se podivam na zdrave kusy, maji klenbu nad hlavou pri pohledu zepredu do obraceneho U, kdezto zakrsek, ktery nikdy poradne nechtel a nezacal zrat, ma spise obracene V, po stranach vtlacene dovnitr.


Ta propadlá hlava je dobře poznat u menších ryb napadených střevními bičíkovci a naznačuje začátek Hexamity ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2011 21:16 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy – Re: Designer
Proc se omlouváš já jsem taky v podstatě začátečník a musím říct že dvě ryby co mi padly nepadly mojí chybou.Jedna padla na vnitřní krvácení po ráně do hlavy neštastný úder když se trochu splašila a druhou jsem přinesl od chovatele a během týdne se dramaticky zhoršil její zdravotní stav tak jsem s ní švihnul o stůl než aby nykazila ostatní a jednou léčený vnitřní paraziti kdy ještě nebyly vidět bílé výkaly ale já je vyléčil. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2011 20:49 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: ladaskala
Omlouvam se, ze do tohoto tematu lezu jako zacatecnik s Tercovci, navic uz se dvemi mrtvymi na konte a jen jednim vylecenym, ale kdyz jsem mel problemy s vnitrnimi parazity, vzdycky se nejprve Tercovec zdal jako by nazrany, ne prave nafoukle bricho, ale jako kdyz se spokojene nazere, jenze to nesplaskne ani do druheho dne. Pak zacaly skoro cire vykaly, nerovnomerne silne, takove hlenovite, drzici se ryby a hodne dlouhe. Kdyz se podivam na zdrave kusy, maji klenbu nad hlavou pri pohledu zepredu do obraceneho U, kdezto zakrsek, ktery nikdy poradne nechtel a nezacal zrat, ma spise obracene V, po stranach vtlacene dovnitr. Takze se zeptam, zral ten Tercovec nekdy a nebo si jeste co je v nadrzi nic nevzal, a jak dlouho tam je?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2011 18:51 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy – Re: ladaskala
A není po celém těle vyhublý?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2011 18:21 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: ladaskala
Také si myslím že se jedná o vnitřní parazity, jaké má výkaly? A co fotka ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2011 17:47 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy – Re: ladaskala
Podle mě vnitřní paraziti ale nejsem si jistý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2011 17:23 ladaskala – mam trapeni s tercovci
dobry den potreboval bych poradit jeden mi nejak stmavnul a zacola se mu propadat brisni dutina a nezere. :-( :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2011 20:07 jano9999 – Re: Bob66
no budem sa snazit dodrziavat vsetko ako sa ma , jak to dopadne samozrejme nemozem vediet, dufam ale ze dobre.

Na tej foto inak si vsimnete tu zelenu riasu na kamienkoch, docela ma stve, ako sa jej mam zbavit uplne :-O asi prestat svietit na 3 dni aspon co
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2011 20:05 jano9999 – Re: jano9999
par zmien preslo , uplne som prestal krmit patentkami, kedze som nedokazal zatial zohnat dobreho dodavatela, chovatel od koho mam doski ma nieco dostat ale stale este nedostal tak cakam, takisto aj ostatne mrazene co som mal, okrem artemii uz radsej nedavam, a vysledok saj aj dostavil. Zarobil som podla receptu

www.akvaobchod.sk/…

takze krmim tymto srdcom, a samozrejme granulami sera diskus ,

Co som mal srdco mrazene z obchodu, ked som tam nasiel mrazene osy v nom, normalne mi prislo spatne, a vsetko som vyhodil, tymto krmit diskov sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2011 20:04 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: jano9999
Tak hlavně ať ti to vydrží palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2011 20:01 jano9999 – disk
Fotka k příspěvku zdravim Vas , tak presli 4 mesiace od kupe diskov, foto mam asi 5 stran dozadu, tak zatial som nemal nejaky vacsi problem, ked neratam asi dvoch diskov ktory nieco asi mali ale vyzeraju uz ok, aj ked nie su taki velki :) teplota stala 30 stupnov, vymena 30% vody kazdy tyzden poctivo
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2011 20:38 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Beruška1975
Nikde jsem se nedočetl jak ti vůbec to Ph kolísá X-) Jak to máš změřené? Ale že by kořen zvyšoval Ph slyším poprvé hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2011 20:33 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Beruška1975
Zmonitorujte situaci s kořenem, pak bez něj, a uvidíte, jestli "v tom má prsty". :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2011 20:24 Beruška1975 – Re: Dahak
Děkuji za rady. Budu to monitorovat a samozřejmě informovat. ahoj
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [42] ...... 77

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 65022x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4551?od=2051