Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Terčovec - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 53 Přejít na další stránku   1  
Terčovec - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.05.2010 22:15 Muž metal [96] - Cichlidy – re.bob66
ty si daky alergicky na mna.moji terci este nemaju ani 2 roky,nemam velke akva na to aby mali 20.cm.nemeral som ich ale maju asi 10.-12cm a nechvalim sa ze som profesional v chove tercov,som zaciatocnik.u mna je uspech ,ze mi nechcipli ,na rozdiel od inych zacinajucich chovatelou tercou.som rad ze mi plavaju zdrave v nadrzi a nemusim ich liecit.kupil som ich ked mali 4-6cm.nehodlam ich rozmnozovat,staci mi ked mi budu nadalej bez problemou plavat v mojom akva.chovam len granulami a salatom ,zihlavou.tu zihlavu mi odporucil chovatel co som ich od neho kupil.takze som len skromny zacinajuci akvarista ktory sa pokusil v niest do diskusie len par svojich skusenosti s touto prekrasnou rybou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.05.2010 22:09 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: metal
Ale ano onemocnět může, jen se ta možnost při dodržování určitých pravidel snižuje.Když si domů přivezeš nemocný ryby a vykašleš se na karanténu, tak nic nepomůže ani super zdravý rybě.
Hovězí srdce neznamená defaultně vždy parazity.Mladý ryby odkrmuju od malička na kombinaci srdce/perloočky a všechny jsou ok.Neměl jsem nemocnou rybu víc jak dva roky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.05.2010 21:55 Muž metal [96] - Cichlidy – re.dahak
plny suhlas ze zdrava dobre zivena ryba neochorie.otaska je cim ju chovat aby neochorela.hov.srdce-parazity.nemenis vodu plesen zabrohlisty,o tom to je dodrziavat dve zakladne pravidla.menit vodu a vydatna strava,neni potom problem sa trapit s dakymi chorobami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.05.2010 21:49 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: metal
Nezlob se na mě ale při správném chovu a krmení by tvé ryby takhle staré měly vypadat úplně jinak (velikostně) X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.05.2010 21:41 Muž metal [96] - Cichlidy
kazdy ma svoju pravdu.pokial su us ryby chore tak treba ich potom liecit liecivom.ale pokial su ryby zdrave a si ich podchytite spravnym chovom a krmenim zihlavou a inym vydatnym krmivom tak neni v buducnosti problem aby ste mali problem s chorobami.precitajte si zihlavu na nete ake choroby lieci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.05.2010 21:35 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: Bob66
Však jsem taky nic o vyloučení nemoci nepsal, ale šance že onemocní zdravá silná dobře živená ryba je minimální.Mám v akváriu dvě ryby, který nikdy neměly sebemenší příznaky nemoci nebo napadení parazity.Jsou to nejstarší, nejsilnější a největší ryby co mám.Když mi něco onemocnělo, tak vždy mladá nebo nějakým způsobem podražená ryba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.05.2010 21:27 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Daaadi
Ty ryby mi přijdou dost pohublé,nešlo by lepší foto?Byl bych rád,kdybych se mýlil...Jaké máš hodnoty NO látek a pH v akváriu? To může být jeden ze spouštěcích mechanismů BRP,drobná plíseň je také jeden z příznaků.Určitě bych rybu separoval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.05.2010 21:15 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Daaadi
Podle těch fotek toho moc poznat nejde :-O Pokud je to opravdu BRP tak použij Sera Baktopur, nemá i jiné příznaky např. na žábrohlísty nebo vnitřní parazity? Bakteriální napadení může doprovázet i některou z těchto nemocí hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.05.2010 21:12 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Dahak
Ani vitamíny ti nejsou platné abys předešel nemocím, sice snížíš riziko ale nevyloučíš, to je hloupost X-) Moje ryby vždy dostávaly pravidelně vitamíny a stejně jsem už párkrát léčil ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.05.2010 20:47 Žena Daaadi [12]
Fotka k příspěvku
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.05.2010 20:46 Žena Daaadi [12]
Fotka k příspěvku Dobře,tak kopřivu můžu tedy přidat,ale.. Co jinak dělat s BRP? Mám už to ve 2 akva, tedy pokud se u terčáků nepletu.. Jinak nové ryby jsem nepřidávala, konkrétně nic nového.. Ani mi ryby nepříjdou stresované, ba naopak spokojené.. A voda je v normě, takže co myslíte, že je špatně?
Přidávám tu fotku, ale asi na ní nic vidět nebude.. Jinak je ten terčák ještě dost tmavý..:-(
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.05.2010 20:24 Muž Dahak [425] - Cichlidy
V jedný věci má Metal pravdu.Kopřiva jako zdroj vitamínů posiluje imunitní system ryb a tím předchází oslabení organismu a následnému i napadení ať už parazitem nebo nějakou infekcí.
Každopádně to ale není lék a už vůbec ne na všechno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.05.2010 19:54 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Dahak
Vitamíny sice obsahuje, ale nějak si nedovedu představit jak ti kopřiva pomůže předejít žábrohlístům, vnitřním parazitům, BRP nebo třeba vodnatelnosti :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.05.2010 19:50 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: metal
Je pravda že se mladý spařený namletý kopřivy přidávají do hovězího srdce(skvělej zdroj vitamínů), ale nějak si nedokážu představit že by jí terčovci žrali jen tak bez předchozí 14ti denní diety :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.05.2010 19:43 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy
metal napsal: este dodam ze zihlava je najlepsi lekar na vsetky choroby.na 1 minutu dat mlade listky sparit vriacou vodou a sup s nou do akva.terce ju miluju,maju z nej krasnu farbu a predchadza vsetkym chorobam.


coze štěstí že nejsi doktor, to by jsi určitě předepisoval čaj s medem proti rakovině :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.05.2010 19:05 Muž metal [96] - Cichlidy
este dodam ze zihlava je najlepsi lekar na vsetky choroby.na 1 minutu dat mlade listky sparit vriacou vodou a sup s nou do akva.terce ju miluju,maju z nej krasnu farbu a predchadza vsetkym chorobam.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.05.2010 18:59 Muž metal [96] - Cichlidy
costapur sa pouziva na krupicku,baktopur je na plesne,ale ja som nie zastancom liat do akva chemiu.drzim sa zasady castejsie menit vodu a pri plesni zvysit teplotu o 2.c a staci dat sol to by malo pomoct.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.05.2010 15:33 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Daaadi
Příčin může být celá řada, nové ryby, špatná kvalita vody, stres, nevhodné podmínky hmm Ten costapur tam vůbec nedávej, nezabere a ještě víc oslabí nemocnou rybu X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.05.2010 15:23 Žena Daaadi [12]
Ja vim,no baktopur.. BRP mám i v akva v Praze? Co delam spatně,že tím ty ryby onemocní? :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.05.2010 15:12 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Daaadi
Zkus udělat fotku aby to bylo vidět ;-) Costapur ti na bakteriální nákazu nepomůže, na to je sera baktopur X-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.05.2010 15:09 Žena Daaadi [12]
Fotek mám hodně, nevim, jestli z nich ale bude něco poznat.. Myslím si, že to je bakteriální rozpad.. :-( Doma mám jen lečivo Costapur od sery.. Mám to na to dát???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.05.2010 13:00 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: Daaadi
Šoupni sem fotku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.05.2010 11:24 Žena Daaadi [12]
SOS-mám nemocného terčáka :-( Má roztřepené ty boční ploutvičky a na těle má takové malinké, že ani nejsou moc vidět-takové chomáčky, "výrůstky". Všechny ploutvičky stahuje a straní se hejna. :-O Ostatní ryby uz ho začínají i prohánět. Nevíte někdo,co by to mohlo být? :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.05.2010 19:16 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Romy
ano Jistější příznak se asi jen těžko najde :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.05.2010 18:31 Muž Romy [1822] - Cichlidy
Řekl bych,že už i jistota...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.05.2010 16:55 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: runner
S velkou pravděpodobností ano :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.05.2010 16:45 runner
Fotka k příspěvku Ahoj tak je to tu znova. Tentoktát mám foto. Chci se je ujistit že jde o vnitřný parazity?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.05.2010 14:16 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Parádní odchytový kousky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.05.2010 12:35 RAP – Re: Romy
ano ano ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.05.2010 12:34 RAP – Re: Dahak
To ti rád věřím. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.05.2010 12:28 Muž Romy [1822] - Cichlidy
RAP napsal:Jen zastávám názor, že by se krmení mělo co nejvíc přiblížit potravě v přírodě.

To je asi to nejtěžší,souhlasím s tím,že maso teplokrevných zvířat není to pravé,ořechové,ale v tomto případě,,účel světí prostředky",jen se s tím musí umět krmit,to je střídmě,nejlépe jako součást směsí.
Na druhou stranu,krill,mysis,nebo i žábronožky,kterými se nejvíc odchovává,sladkovodní ryba v přírodě také nepotká... ;-)
Holt je to vždy kompromis.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.05.2010 12:05 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: RAP
Moje nejstarší ryby krmené srdcem mají 5 let a jsou zdravé a vitální.Dokonce se jim vyhýbají i střevní paraziti, se kterými jsem měl problémy vždy jen u nově dovezených mladých ryb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.05.2010 11:13 RAP
Dahak napsal: To je pravda, ale taky je fakt že ryby krmené masem bývají mnohem větší.
To mi všechno Romy taky říkal. Ale je to dobré i pro ty ryby? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.05.2010 06:00 Muž trodat [11] – Re: basa1313
můžeš i černýho komára,artemie,mysis vždy je to o tom na co si zvyknou,jsou sice ke každé změně krmiva chvíli neteční,ale musí se vydržet, já osobně dávám i nastrouhané mražené filé,postup stejný jako u h.srdce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.05.2010 22:40 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: RAP
Lovci to zrovna nejsou :-D ale v období dešťů toho najdou živého víc než dost když se vyleje řeka :) Ale chápu jak to myslíš, jen to srdce je levné a hlavně po něm rychle rostou, proto je to nejrozšířenější krmivo ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.05.2010 22:35 RAP – Re: Bob66
Netvrdím, že to nutně musí být přímo živé. Měl jsem na mysli složení krmné směsy. Mimochodem oni terčovci mnoho živého v přírodě neuloví.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.05.2010 21:55 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: RAP
Přiblížit potravu v přírodě není zase tak jednoduché, v dnešní době nalovit živou potravu jde jen na některých lokalitách X-) Maso ze savců nahrazuje alespoň něco i když to jejich přirozená potrava není, ale to není ani rybí maso ;-) A jak napsal Dahak rostou po něm krásně :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.05.2010 21:44 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: RAP
To je pravda, ale taky je fakt že ryby krmené masem bývají mnohem větší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.05.2010 21:43 RAP – Re: Dahak
To já vím, že 99,9% chovatelů u nás krmí právě takto. Na posledním srazu jsem se o tom bavil s Romym. Jen zastávám názor, že by se krmení mělo co nejvíc přiblížit potravě v přírodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.05.2010 21:43 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: basa1313
Proti těmto nebezpečným patogenům mají nyní akvaristi účinný léčebný prostředek: sera med Professional Flagellol je velmi dobře snášen a bezpečně a spolehlivě odstraní parasity jak v rybích střevech tak i v jejich zapouzdřeném stadiu (cysty)

Podle toho co píšou na sera.cz by mělo stačit jen jedno léčení.Opakovaná léčba třeba u Entizolu se provádí kvůli tomu, že je léčivo neúčinné na cysty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.05.2010 21:41 Žena basa1313 [18] - Parmičky
este som nasla nieco :Hlavne chovatelia diskusov a ostatných veľkých cichlíd poznajú tento problém: belavá riedka stolica, tmavé skvrny v oblasti hlavy – prejav tzv dierovej choroby . Príčinou sú v čreve žijúce bičíkovce rodu Spironucleus a Hexamita.

Proti tomuto nebezpečnému pôvodvovi choroby majú akvaristi od teraz vysokoúčinné liečivo: sera med Professional Flagellol je dobre znášané, spoľahlivo a bezpečne odstráni nie len všetky parazity v čreve ale i ich zárodky v počiatočnom štádiu (cisty).

Podstata: nová kombinácia účinných látok – spojený je Thiazol a ako vitamín K3 známy Menadion. Výskumníci v Heinsbergu objavili, že toto spojenie zaručuje výrazne lepšie výsledky ako jednotlivo aplikované – spolu pôsobia obe účinné látky synergicky. Už po 24 hodinách sú črevné parazity zabité. Táto kombinácia účinných látok je prihlásená k patentovaniu.
tak mozno by to malo byt po dni zabite? ja fakt neviem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.05.2010 21:39 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: basa1313
Ty jsou taky dobrý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.05.2010 21:39 Žena basa1313 [18] - Parmičky
navod :-Dávkovanie: Pred použitím zatrepať! Dávkujte 1 ml liečiva na 40 litrov vody. Prípravok rozlejte z odmerného pohárika rovnomerne po hladine a rozmiešajte v akváriovej vode napr. pomocou lyžice. Počas liečby vodu dobre prevzdušňujte, vyberte biologické filtre, vypnite UV lampy a nefiltrujte cez aktívne uhlie. Po troch dňoch je treba vymeniť aspoň 80% vody. Pred spustením biologických filtrov tieto treba najprv vyčistiť.
Zloženie v 100 ml: 5-nitro-1,3-thiazol-2-ylazan 14g, palmitan kyseliny askorbovej, menadion-hydrogensiričitan sodný.
Nepoužívať u zvierat určených na konzumáciu. Prípravok sa nesmie dostať do styku s kožou a s očami. Prípravok môže spôsobiť zafarbenie. Skladovať v temnu pod zámkom (15 – 25°C) neprístupné deťom a domácim zvieratmi! Po uplynutí expiračnej doby, liečivo nepoužívajte. Pri použití prípravku nepoužívajte prípravky iných výrobcov! tak neviem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.05.2010 21:35 Žena basa1313 [18] - Parmičky
no ved aj ja im asi radsej dam tie koretry.. pravdepodobne ho pre dvoma tyzdnami krmili prave tymto a preto je taky aky je... a neboli by dobre aj tie cierne komarie larvy? on moc granule nechce
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.05.2010 21:33 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: RAP
Byl jsem teď v krátké době u několika chovatelů a všichni do jednoho krmí výhradně srdcem a jako doplňkové krmivo granule s vitamíny.Ryby měli nádherný :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.05.2010 21:31 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: basa1313
Určitě nakapávat na krmivo je to efektivnější.Pokud si to dobře pamatuju, tak se léčba po nějakém čase opakuje, ale je to už delší dobu takže přesně nevím.V návodu by to mělo bejt.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.05.2010 21:24 RAP
Osobně bych maso teplokrevných živočichů terčovcům nedával vůbec, to je vhodné tak pro piraně. Místo toho bych použil rybí. Ale nejsem pravověrný diskusář. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.05.2010 21:14 Žena basa1313 [18] - Parmičky
kolkokrat mam davat fistamin v akom mnozstve do 200 litrov? budem im tym polievat vsetko mam ho doma :p a este zabere ten flagenol na prvy krat alebo ho treba opakovat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.05.2010 21:00 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy
Koukám že někomu vadí vitamíny pro ryby :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.05.2010 21:00 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: basa1313
Jak napsal Dahak, granule+fishtamin, h.srdce doporučují někteří chovatelé až měsíc po léčbě ;-)
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [53] ...... 77

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 65025x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4551?od=2601