Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Terčovec - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 75 Přejít na další stránku   1  
Terčovec - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.01.2008 18:29 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: tercovec5
Pisete ze pouzivate entizol i preventivne.Chtel jsem se zeptat jestli se vam nestalo ze jste mel u ryb ktere jste prelecil problem s neplodnosti.Pokud vim tak terci jsou citlivky na chemii a cetl jsem ze pri castem pouzivani leciv mohou byt neplodni.Co se tyce toho flubenolu jak je to s davkovanim a zatreti :) ma UV lampa vliv na lek ?.

Diky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.01.2008 18:07 Tom
Diky moc za rady zas jsem chytrejsi :).Jeste jsem se chtel zeptat mam je ted kdyz jsou v lecbe krmit nebo ne ?.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.01.2008 12:34 tercovec5 – Re: Kluka
Osobně dávkuji 1tabletu na 30l akva vody,při druhém dávkování 1tabletu na 50l akva vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.01.2008 11:42 Kluka
ještě jakou dávku entizolu doporučujete? 1 tableta na 50litrů? ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.01.2008 11:15 Muž Kolco [57]
Pro Toma.Rostliny léčbu Entizolem přečkají bez újmy ,maximálně po dobu aplikace zastaví růst, - píše se v literatuře,mohu potvrdit z vlastní zkušennosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.01.2008 11:04 tercovec5 – Re: JARDA111
Fotka k příspěvku Járo,nespletl sis to se žábrohlísty?Ale jinak souhlasím.Osobně entizol používám,někdy i preventivně,ale ono záleží na hodně okolnostech.Například entizol stačí,pokud odhalíte problém v ranném stádiu onemocnění.U něho bych ještě zvýšenou teplotu doporučil,u jiných léčiv naopak ne,kvůli toxicitě.Při entizolu např dodržuju teplotu 35stupňů,po dvou dnech přidám do akvárka další dávku,po skončení léčby měním 4dny za sebou polovinu vody v nádrži.Pokud po prvním přeléčení pozorujete opětovně problémy,je nutné vše zopakovat,pokud možno silnějším léčivem.Možností je několik,např jak navrhuje Míra,tedy Flubenol,osobně mám dobré zkušennosti s Hexa ex.
V rostliném akvárku je lepší častěji měnit vodu,tedy odkalovat,dva měsíce po léčbě nekrm hovězím srdcem.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.01.2008 04:02 JARDA111 – Re: Tom
Když máš Entizol, tak ho použij, na co kupovat a schánět něco jiného, ohledně reakce kytek ti neporadím - mám odchovnu bez kytek, takže fakt nevím co to udělá s kytkama. Třeba ti někdo napíše. Jarda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.01.2008 00:13 miro03
Entizol je dobrý ale ako sa už spomínalo treba liečbu opakovat.Je ešte flubenol a ten je ešte lepší na střevné parazity. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.01.2008 22:08 Tom – Re: JARDA111
Myslel jsem si to.Co se dnes pouziva za lek kdyz ne entizol ?.Procetl jsem si tady fora a dost lidi ho pouziva a jsou spokojeny.Jinak jsem uz lecbu aplikoval a jen doufam ze mi to nezdecimuje rostlinky.Diky vsem za rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.01.2008 20:50 JARDA111 – Re: Tom
NO3 to nezpůsobí ani náhodou, ryby mají pravděpodobně parazity a je nutné je přeléčit. Samozřejmě v nádrži a ne v karanteně, jelikož by ti tam zůstali vajíčka parazitů a po vrácení zpět by se kolotoč roztočil znova.Léčbu je třeba cca po týdnu opakovat, právě pro to , že přípravky zničí cizopasníky a ne jejich vajíčka- proto se i mírně zvyšuje teplota, aby se cyklus vývoje urychlil.
Entizol se dnes už moc nepoužívá, ale každopádně je potřeba dodžet dávkování a způsob léčby dle návodu. Hodně štěstí. Jarda.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.01.2008 14:34 Muž lolek [1]
Určitě je to tím vysokým NO3
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.01.2008 14:02 Tom
Ted vidim ze tercovec5 je pan Chvosta.No v tom pripade verim ze mate pravdu.Je mozne ze i po preleceni se do mesice paraziti opet premnozili?.A v pripade ze bych je znovu lecil neni lepsi je lecit v jejich nadrzi a neprelovovat je do karanteny ?.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.01.2008 13:56 Tom – Re: tercovec5
Terci prosli zhruba pred mesicem trideni koupeli v entizolu.Meli byle vykaly nezrali a schovavali se.Ted nic takoveho nepozoruju.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.01.2008 12:36 tercovec5 – Re: Tom
NO3 nezpůsobuje tyto příznaky.Vnitřní paraziti,odčervit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.01.2008 23:13 Usine
Odpověděl jsi si sám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.01.2008 22:46 Tom – Terčovci a NO3
Zdravim.Mam dotaz.Moji terci se posledni dobou celkem casto otiraj o listy rostlinek a sem tam se jakoby otrepou a vystrelej pres celou nadrz.Vypadaj zdrave a i normalne zerou.Premejslel jsem o zabrohlistech ale zabry maj cisty i kdyz u nekterejch nekdy pozoruju zrychleny dejchani.Voda ma pH6.6 NO2 je nemeritelne,tvrdost 7 jen mam vysoky NO3 pres 80 mg/l.Snazim se to korigovat castou vymnenou vody.Mohlo by vysoky NO3 zpusobovat ty problemy ?.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.11.2007 16:28 JARDA111
K diskacum krom leciv na hexamitu a pod. zadnou chemii nikdy neleju,neni to moc dobrej napad,co snesou ostatni ryby tak oni vydrzet nemusi :-( takze opatrne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.11.2007 21:43 Muž Romy [1822] - Cichlidy
Milá Renitko,Rolandmynar a Miro 03 mají naprosto pravdu,je to mučení těchto ryb.Sama bys taky nebydlela v místnosti 2x2 m,nebo jak by Ti tam bylo?Opravdu,nejdřív si něco přečti,pak by ses dočetla jakou teplotu terčovci potřebují,jakou velikost nádrže,a nebo také,že to jsou hejnové ryby,tudíž jedna,je opravdu málo.Začni na méně náročných rybách,přijdeš o peníze,i o iluze.
K doplnění k Mirovi 03,je možné,že mají problémy i s vnitřními parazity,pro to mluví změna barvy,plachost a pohupování na místě.Možná obojí.Pro začátek bych zvedl teplotu na 36°C,silně vzduchoval a zasolil.1 pol.lžíce soli na 100 l.Na vnitřní parazity pomáhá Entizol,na žábrohlísty-odkaz od Mira 03.Samozřejmě bys měla dodat hodnoty vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.11.2007 21:11 rolandmynar
To je sice hezké, ale nejdříve mělo být akvo a potom ryby. Je to hejnová rybka!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.11.2007 21:09 Renitko
Pokusy nedělám ještě chvilku a bude mít větší.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.11.2007 21:05 rolandmynar – Re: Renitko
Myslím, že je trochu sadistické pořídit si rybu aniž bych o ni něco zjistil jako pokusného králíka, dělat na ní pokusy jako Mengele a pak zjišťovat, proč něco z těch pokusů nevydrží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.11.2007 21:02 Renitko
Ano chovám v akva prozatím jednoho malého terčovce
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.11.2007 20:13 Muž Kolco [57]
Mám jistou obavu,že méně zkušený chovatel při aplikaci chloraminu spíše rybu otráví,než vyléčí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.11.2007 18:52 miro03
ešte malá otázka Ty chováš terčovce v 54 litrovej nádrži?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.11.2007 18:50 miro03
Pridaj foto terčovca hodnoty vody ph,no2,no3 a hlavne kto chová terčovce v 27 stupnovej teplote tak bi ich vobec nemal ani chovat je to trápenie,terčovce maju pomalý metabolizmus a 30 stupnov pre strávenie potravy je potrebných,hlavne pokial sa krmi mrazeným alebo hovedzím srdcom je to nevyhnutné.Vela ludí príde na to až ked si v 30 stupnovej teplote vychová krásne terčovce za rovnakých podmienok ako pri 27stupnoch ten rozdiel je na nich vidiet.Takže zdvihni im teplotu a to na stálo na tých 30 stupnov.Čo sa týka toho dýchania tak má terčovec daktylogirusi alebo gyrodaktylusi-su to žiabro červy,rozoznatelné len pod mikroskopom,su to dva druhy žábro červov jediný rozdiel že daktylogirus kladie vajíčka a tie sa do 2 až8dní vyliahnu znova preto je potrebné kupel v chloramine alebo formaline opakovat,kdež to gyrodaktylus je živorodý parazit a zbaví sa ho chovatel jedným kupelom v chloramine alebo formaline. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.11.2007 18:34 Renitko – Terčák
Ahojky poradí mi prosím někdo. Již druhý den pozoruji že bude asi něco špatně s mým terčem, tak se chci zeptat na radu. Terčovec mi ze dne na den nějak ztmavnul, sice žere( připadá mi ale že jen tak z povinnosti) ale převážnou část dne je zalezlý za kámenem nějak moc se nehne, zdá se mi že docela dost rychle dýchá( jako by měl pořád otevřenou tlamku) a má takové cukavé trhavé pohyby. Teplota vody 27 stupnů. Poradil by mi někdo prosím co by to mohlo být za nemoc, nebo kde by mohl být problém abych mohla začít nějakou léčbu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.11.2007 09:30 RAP
Nemyslím, že likvidace šneků chemií je dobrá. Ikdyž ryby neotrávíte přípravkem, mrtví šneci rozhodí rovnováhu dokonale. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.11.2007 00:41 Muž Romy [1822] - Cichlidy
Když ona si spousta lidí myslí-naleju vodičku,roztluču prášeček...A JE TO,vše se samo vyřeší.Mimochodem,já šneky sbírám na okurku,vnitřek vyžerou ancistrusi,a když už nechají jen slupku,tak po 3-4 hodinách(při jejich rychlosti to chvilku trvá,než se slezou) spim ,je ta okurka obalená.A že se jich na ty zbytky vejde. coze Každopádně,pokud se šneci přemnoží,znamená to,že v nádrži není rovnováha.Myslím tím piskořky a okružáky,ampulárka mi do akva nesmí. rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.11.2007 23:56 Muž Dahak [425] - Cichlidy
Kdepak bylo to spravne.Tim udelat jsem myslel preloveni tercaku jinam kdyz uz musim pouzit chemii.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.11.2007 23:37 Muž PT [89]
Tak uz ho nekamenujte :) rekl bych ze priste uz vi co NEudelat. ano
opraveno!
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.11.2007 21:34 Muž Dahak [425] - Cichlidy
Tak uz ho nekamenujte :) rekl bych ze priste uz vi co udelat. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.11.2007 21:15 Štěpán
Třeba ty šneky nenáviděl tak, že terčovce oželel bez problémů...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.11.2007 21:13 Muž Nik [191]
si myslím, že ti šneci byli zadara:-D proto se jich zbavoval
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.11.2007 19:53 Muž Romy [1822] - Cichlidy
Jo,jo.kvůli několika šnekům,za pár desítek korun,přijít o disky,možná za pár tisíc....Co k tomu dodat?Chemie,chemie,chemie...a nedáte si říci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.11.2007 18:18 Muž Turok [18]
njn když někdo místo po přírodní cestě šáhne po chemii :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.11.2007 17:29 Muž Kolco [57]
S těmito ulitnatci čas od času bojuje snad každý z nás a tenhle smutný konec je pro nás poučením,že tudy cesta nevede. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.11.2007 16:31 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy
to sid:souhlas,přidávám do oblibených:) X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.11.2007 16:18 Sidonius
Doporučuji toto vlákno používat jako odpověď na stále se opakující dotaz: "Jak zlikviduji šneky v akva?"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.11.2007 14:53 Štěpán
Chemická Sera*ka hlásí úspěch, šneci zlikvidováni! Mission completed! Škoda, že nějaký vtipný výpar nepolechtal taky Brutálního CHemického Akvaristu. Aby se aspoň pozvracel... Ale třeba se mu udělalo špatně při vylovování rybích mrtvolek...

(omyl se vloudil, za výrobce jsem považoval Seru...)

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.11.2007 14:29 miro03
Určite sa otrávili,niekedy už nepomože ani prelovenie.Ked to už koluje v krvi je už pozde. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.11.2007 14:29 mihule
Pokud má něco někoho zahubit, neškodné to nebude... ;-)
Kdy už lidi přestanou lít do vody ty všechny možný sr*čky? :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.11.2007 13:57 Hadr – Otrava tercovcu
Chtel bych se zeptat jestli je mozne, aby se tercovci otravli, kdyz jsem dal do vody pripravek proti snekum(GASTROPEX od eSHa)? Vymenil jsem tretinu vody jak to delam a pridal pripravek. Rybky najednou zacali lapat u hladiny a spatne plavat. Prevovil jsem je do jine nadrze, ale do rana chcipli:(.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.11.2007 21:44 rolandmynar
Tak nikde jsem to nenašel tak jestli někdo ví tak ať mi odpoví na ten můj příspěvek před tímto !!!


Na netu jsem nic moc nenašel, ani nevím přesně, co bych hledal, ale tady je aspoň číslo na Horkou linku firmy SERA. Tam ti okamžitě poradí +00420 327595088. Snad ti to pomůže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.11.2007 19:30 RODRIGO
Tak nikde jsem to nenašel tak jestli někdo ví tak ať mi odpoví na ten můj příspěvek před tímto !!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.11.2007 22:38 rolandmynar
Tak dobrá zpráva CHLORAMÍN jsem nakonec nemusel použít protože mi dnes přišlo od SERY BAKTO TABS a potřebuji poradit kolik a jak jím to mám dát návod tam není je tam pouze co se musí vypnout a každý den částečná výměna vody. TAKŽE SE PTÁM KOLIK TABLET JIM MAM DÁT A JAK ??? A JAK JE TO STOU VÝMĚNOU VODY ??? A JE JEŠTĚ NĚCO POTŘEBA UDĚLAT ??? JO A JSOU TAM 2 NEMOCNÝ TERČOVCI A JE TAM JEŠTĚ ZDRAVÁ SAMICE MŮŽE TAM ZŮSTAT ZATÍM SE NA NI NIC NEPROJEVILO A NEVÍM JESTLI BY JÍ TY TABLETY NĚCO NEUDĚLALI A NEBO NAOPAK JESTLI JÍ TAM MÁM NECHAT ABY JÍ TO TAKY PŘELÉČILO ???!!!



Ke všem takovým přípravkům najdeš návody na stránkách výrobců. Vždy jsem našel všechno pro zvířata i pro sebe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.11.2007 21:28 RODRIGO
Tak dobrá zpráva CHLORAMÍN jsem nakonec nemusel použít protože mi dnes přišlo od SERY BAKTO TABS a potřebuji poradit kolik a jak jím to mám dát návod tam není je tam pouze co se musí vypnout a každý den částečná výměna vody. TAKŽE SE PTÁM KOLIK TABLET JIM MAM DÁT A JAK ??? A JAK JE TO STOU VÝMĚNOU VODY ??? A JE JEŠTĚ NĚCO POTŘEBA UDĚLAT ??? JO A JSOU TAM 2 NEMOCNÝ TERČOVCI A JE TAM JEŠTĚ ZDRAVÁ SAMICE MŮŽE TAM ZŮSTAT ZATÍM SE NA NI NIC NEPROJEVILO A NEVÍM JESTLI BY JÍ TY TABLETY NĚCO NEUDĚLALI A NEBO NAOPAK JESTLI JÍ TAM MÁM NECHAT ABY JÍ TO TAKY PŘELÉČILO ???!!!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.11.2007 14:52 miro03
chloramín-t používam i ja ale na žábro červy, ph musíš zvýšit na 7,5 a dávka je 1,5g na sto litrov,ryby nesmu žrat 24 hod pred kupelom,v kupeli ich nechaj 12 hod nie viac je to pre ne zatažujuce a dávka musí bit presná inak ich otráviš. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.11.2007 14:48 :-)
Terčovec jde usmrtit i humálnějším způsobem,než koupelí v chloramínu. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.11.2007 14:26 RODRIGO
A jak je to stím filtrováním ??? Když jim dám lék nebo ten CHLORAMÍN ???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.11.2007 14:26 RODRIGO
Jo a je to 160 litrové akvárium.
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [75] 77

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 65025x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4551?od=3701