Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Terčovec - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 63 Přejít na další stránku   1  
Terčovec - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2009 12:59 Muž FranzFritz [207] - Tetry – Re: MilanRada
Ty jsi dobrý experimentátor. Nedávno jsi tu dělal v akváriu rybí zavináče nakyselo rybicky.net/forum/10560, teď experimentuješ s terčovci a nic o nich nevíš. Nebylo by vhodnější první si něco nastudovat a pak přejít k činům?
Už se těším s čím přijdeš příště smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2009 11:12 MilanRada
díky moc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2009 11:06 Muž deathfoe [58] – Re: MilanRada
mrkni na tohle rybicky.net/forum/8528… , pár lidí tam zmiňuje, že jim terčovec nežral 3 týdny až měsíc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2009 11:00 MilanRada
Moc bych byl rád díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2009 10:58 Muž deathfoe [58] – Re: MilanRada
Tak jestli sis tolik přečetl, tak se divím, že si nenarazil na to, že když si je domů doneseš, tak, že jim to trvá než si zvyknou a budou žrát třeba až za dva týdny. Hlavně to jídlo co jim tam hodíš, tak ho dej málo a pak to připadně odsaj, pokud to nesežerou krunýřovci. Zkusím ti najít tu diskuzi, kde se to řešilo o tom, že nežerou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2009 10:49 MilanRada
Přečetl jsem si o nich dost, mají tam 31C a mám krmivo TetraDiskus a ono jim to nevadí že nemají např 1týden jídlo? Pokud vím tak se mají krmit 2x denně a tolik kolik toho sežerou za 2min
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2009 10:42 Muž deathfoe [58] – Re: MilanRada
Za prvé Terčovci se většinou berou přímo od chovatelů a nekupují se ve zverimexech a za druhé to vypadá, že o nich ani moc nevíš a koupil sis je, protože se ti líbí, ale přitom to jsou moc náročné ryby, doufám, že jim v akváriu aspoň topíš na 30°C. Terčovci nežerou někdy i pár týdnů než si zvyknou a hlavně pro ně musíš mít kvalitní krmivo určené pro Terčovce. Určitě ti tady poradí nějaký odborník přes terčovce a nebo si najdi komu plave v nádrži a zeptej se přímo jich.

rybicky.net/atlasryb/tercovec_hnedy a tam si dej Plave v nádrži: zobrazit vše
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2009 10:39 Muž Sakul [13] - Cichlidy
Zdravim, dneska se mi rozplavalo okolo 100 ks mladých ale věčina jich plave nahoře v bublinkové lázni, teprve aš kdyš vypnu vzduchování tak se jich rodiče začnou všímat. Co stim?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2009 10:23 MilanRada – Nějak divně se chovají.
Fotka k příspěvku Včera jsem si koupil ve zverimexu 4 terčovce a když jsem se přivezl domů tak se schovali do rostlin a jsou tam až do teď. Myslel jsem si že to je tím že jsou vystresovaní z nového prostředí, ale není to nějak dlouho? Když jsem jim tam dal krmivo tak tolem nich plavalo a oni jako kdyby ho neviděli. Nevím si s tím rady, už se začínam bát o ně. Bratr mi dnes říkal, že umřou :-( :-( , ale doufám že se to nějak spraví. sad

Poznámka: žijí tam skoro sami s 2 ancistrusama a 1 pancéřníčkem. Akrárium má objem 210l a terčovci mají průměr 5-6cm.

Na obrázku jeden z terčovců.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2009 22:10 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: MilanRada
Vytírají se každých 14 dní ale ve společenském, nechci je odchovávat nemám na to čas, jen jsem to jednou zkusil a ono to vyšlo :-D No vyšlo, povedlo se mě jich odchovat 50ks z 52 rozplavaných, ale jiker bylo cca 150 až 200. Za Vrbou jsem byl nechtěl je, podle mě už nevykupuje nic hmm
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2009 22:02 MilanRada
To je blbý, ale ty tam píšeš v deníku že se ti vytřeli red tyrkys. Mohl jsi je prodat Vrbovi. A budeš je ještě odchovávat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2009 21:57 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: MilanRada
Jezdim pracovně po celé republice, tak nějaká Praha je brnkačka :-D Já neprodávam, ale kdybys dal vědět před měsícem tak jsem měl ještě 15ks Red Tyrkys cca 5cm a nakonec jsem je daroval jen abych se jich zbavil ;-) Můžeš zkusit napsat p.Chvostovi (terčovec5)posílá ryby i kurýrem ČD a myslim že nebude problém se s nim domluvit, jen si v určitou hodinu pro ně zajdeš na nádraží X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2009 21:42 MilanRada – Re: Bob66
Z Prahy? To jsi teda dobrej. A ty je i prodáváš terčovce? Já jsem chtěl sehnat Red Tyrkys. Já si nem,ůžu dovolit jezdit si pro ně až do Prahy, protože nejsem dospělý. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2009 21:36 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: MilanRada
Tak to máme kousek :) Já je v Plzni nekupoval, mám terče přímo od chovatelů, od Mira Hanzela z Prahy a Vojtěcha Chvosty ze Strakonic ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2009 21:27 MilanRada – Re: Bob66
Ty jsi z Přeštic? Já jsem z Borov. smich A kde jsi je koupil takové terčovce v Plzni?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2009 21:16 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: MilanRada
V tom případě bys měl vědět že když vypustíš terčovce do akva tak nasypat tam hned ten den krmení je hloupost ;-) A že terčovec je ryba citlivá na změny, a při změně prostředí nemusí žrát i delší dobu popřípadě i týdny X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2009 21:11 MilanRada – Re: Bob66
Také díky,já jsem si toho přečetl dost mám na to také knihy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2009 21:00 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: MilanRada
To není tím že ho nevidí, ale stres ze zmněny prostředí,hodnoty vody, atd.Také záleží čím byly krmeni předtím.Je to naprosto normální, ale krmit jsi měl začít až zítra a ne dnes X-) Kdyby sis o nich raději něco přečetl, tady na fóru je toho dost,tak bys udělal nejlíp ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2009 20:55 MilanRada – Re: Sakul
Také mi to napadlo. Díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2009 20:54 Muž Sakul [13] - Cichlidy
To je uplně normální, dejte jim čas musí se rozkoukat ahoj
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2009 20:48 MilanRada – Problém s terčovci
Dneska jsem si koupil 4 terčovce o průměru cca 5cm. Když jsem přijel domů, tak jsem je bez problému dal do akvária a plavali mi v rostlinách a ozobávali řasy. Tak jsem tam nasypal trochu krmiva TetraDiscus a ono to krmivo plave kolem nich, ale oní i jako by ho neviděli nebo co. ne Bratr mi říkal, že to může být tím že mi máme červené dno a to krmivo je také červené a že ho nevidí jako na zemi, ale vzápětí jsem mu řekl že to není možné, protože jak to plave ve vodě tak to určitě vidí.

Děkuji všem kteří mi poradí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2009 01:16 Pepik – Re: Romy
Romy ty roztrepeny okraje neni bakterka,ale ztrata slizu a nasledne roztrepeni.....Samozrejme to je idealni prostredi pro bakterku,ale 90 ti % Tercovcum se tohle udela kdyz se zmeni voda...hlavne kdyz je to z kyseli do zasadity...A nebo je to obracene??:)Dulezity je ze to neni zadny problem..
Dlouho sem taky premejslel co jsou vlastne ty "tecky" a casem jsem vypozoroval ze to bude jakesi Discusi akne:)...Telo se pripravuje na to az bude tvorit slizovou vrstvu kterou se zivi poter...
Zdravim..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2009 17:46 Muž Epameinondas [10] – Rybky
Zdravím, chtěl bych se zeptat jaké byste mi doporučily rybky k terčovům, které by mi pomohly s řasami. Mám k ním neonky, ale ty mě řas nezbaví. Jeden krunýřovec, je kvůli snášenlivosti tak akorát. Co byste navrhly?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2009 13:45 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: danulavo
Klidně bych přidal koretry,gamarus,krill,nebo jinou lehčí stravu.Ne patentky,srdce a už vůbec ne nitěnky.Co se týče stravování,nekterým kusům to trvá i měsíc,či víc,než začnou žrát,zde je nejlepší využít,,hejnového syndromu",kdy se noví terči připojí pudově k ostatním.Časem,po ustálení hyerarchie v hejnu i prudiči přestanou,ale to trvá také až měsíc,někdy i déle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2009 13:35 Žena danulavo [3] - Cichlidy – Re: Romy
Momentálně rybky krmím pouze granulkami a jednou denně jim na ně kapu fishtamin (14 dní). Mraženým nekrmím, ale dělám jim artemie. Ne však teď, když jsou po léčbě. Ještě jsem se chtěla zeptat, jak dlouho může trvat než začnou nové kusy baštit. Jeden ze třech nových trochu jí (nemá propadlé bříško), ale ti dva nežerou - mám je cca 17 dní. Jinak se chovají čile, chrání si své území, do které ho jim nesmí vstoupit ti staří. "Staří" je samozřejmě od jídla hned odhánějí, tak jsem přendala do jiného akva největšího "rušitele", ale jeho úlohu v odhánění samozřejmě převzal jiný. To že je NO3 neměřitelné bude asi tím, že jsem momentálně měnila část vody obden a ne jako obvykle jedenkrát týdně (kvůli léčivu). Jinak vnitřní parazity jsem si zatáhla s novou rybkou (ta byla utracena).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2009 23:31 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: danulavo
Podle fotek se toho moc nepozná,zakalené oko sice vidím,ale ryby nevypadají špatně.To zakalené oko může být i odřené,trvá několik týdnů než je opět čiré.Nevím,jaké máš s terčovci zkušenosti,ale stalo se mi,že jsem měl podobný dotaz na dírky na hlavě a nakonec se ukázalo,že se jedná o,,nosní"dírky.Pokud by to byla opravdu děrová nemoc,nemusí být jednoznačně na vině vnitřní parazité,stává se,při nevhodné a jednostranné stravě si tělo ryby bere minerální látky z chrupavčité části hlavy,ta se propadá a tvoří se díry.V tomto případě stačí dodat vitamíny,minerály(Fishtamin,Mineral salt,oboje od Sery),kvalitně krmit pestrou stravou a je po problému.
Píšeš,že výkaly mají barvu granulí,pokud krmíš jen jimi,jakou barvu by pak výkaly měly mít?Většina krmiv je přímo přesycena Astaxantinem,nebo betakarotenem pro silné vybarvení,proto i výkaly jsou do červena.
Voda je v pořádku až na NO3,tím,že je neměřitelné,rostou hůře rosliny,dusičnany jsou jeden ze základních stavebních kamenů rostlin,ale to ať poradí rostlinář,to já nejsem.
Podle popisu si myslím,že jsou ryby zdravé a jen strádají kvalitní stravou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2009 15:00 Žena danulavo [3] - Cichlidy
krmím momentálně granulema pro terčovce ok JBL a Tetry
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2009 14:34 Pepik – Re: danulavo
Podle toho co pisete to vypada ze lecba zabrala,ale na ty fotce to oko vypada ze spis je na nem plisen.::.??Doporucoval bych ted jenom menit vodu,jednou tydne tretinu,ctvrtinu a poridte si granule Tetra Discus,ty jsou fakt nejlepsi ,krmte hodne, ale nekrmte zivim ani mrazenym aspon tyden,dva a nechte je rekonvalescentovat...:) jeste bych zvednulo teplotu na mez co vam snesou kytky,,,,mejte se..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2009 14:05 Žena danulavo [3] - Cichlidy
Ještě jednou jsem si to přečetla a musím upravit překlepy: KH 6, ph 6,8 hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2009 13:43 Žena danulavo [3] - Cichlidy
Fotka k příspěvku toto je ta, co má ještě zakaléné oči a malé dírky na hlavičce, je z nich nejmenčí a momentálně nejvíc žravá, "dovoluje si na všechny okolo"
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2009 13:41 Žena danulavo [3] - Cichlidy
Fotka k příspěvku Dobrý den, chtěla jsem se zeptat zkušených akvaristů. Mám 8 ks terčovců různého zbarvení. Jež třikrát po sobě (léčba začala cca před měsícem, nejprvé léčba na žábrohlísty sere tremazolem, poté 3X spirohexol) jsem je léčeila proti vnitřním parazitům (spirohexolem od JBL). Terčíci byli tmavý, malé dírky po hlavě, moc nežrali. Nyní po kompletní léčbě se mi však ještě úplně nelíbí. 2 ks mají stále malinké dírky na hlavičce, jeden má ještě zakalené oči, trus není dlouhý, ale není "rovnoměrný" - je cca jeden cm, oranžový asi jako granulové krmivo a má širší a užší části (ne rovnoměrný váleček :)) Jinak apetit mají rybky ohromný, žrali by i z ruky (až na ty nové, které nejedí už 16 dní). Všechny rybky se mají čile k světu, pořád se mezi sebou pošťuchují. Mám je v 320 l akváriu. Parametry vody jsou OK (NO2 a NO3 neměřitelné, GH 8, KH 3, ph kleslo po použití CO2 na 6,4, Cl2 0,8), teplota 29. Jinak po přidání nových kytek se mi zde rozjely řasy - asi rosivky (hnědý slizký povlak na listek, který z nich lze snadno setřít), což s tímto problémem nesouvisí. Už si s nimi nevím rady. Nyní jsou týden bez jakéhokoliv léčiva. Rostliny nehnojím, pouze CO2. Uměl by někdo poradit?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2009 18:13 Žena danulavo [3] - Cichlidy – Re: Romy
Děkuji za radu, věřím že to bude OK.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2009 18:06 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: danulavo
Při změně prostředí se trochu rozjede bakterka právě na ploutvích,ale to se spraví.Trochu zakápni Akriflavinem a bude dobře.Tečky neřeš,občas se terčům dělají,samo to odezní.Už dávno je také neřeším.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2009 18:02 Žena danulavo [3] - Cichlidy – nový terčovci
Fotka k příspěvku V neděli jsem si zakoupila 3 nové terčíky, cca 11 cm, hned druhý den se jim trochu roztřepily ocasní a žaberní ploutve (ocasní jsou již v pořádku, žaberní jsou stále trochu roztřepené). Dále se na hřbetní ploutvi udělali velice malinkaté bílé tečky, jednomu terčákovi se udělaly trochu větší tečky i na ocasní ploutvi (přikládám jeho foto). Parametry vody jsou ok, PH 6,8, NO2 a NO3 neměřitelné, tvrdost 6. Zatím samozřejmě nejedí, ale chovají se v poho. Plavou v klidu při předním skle, nepekají se při mém příchodu k akva, prakticky se neschovávají.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2009 22:59 Žena danulavo [3] - Cichlidy – Re: danulavo
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2009 22:26 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Dahak
Aha,stránky Sery... palec :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2009 22:24 Muž Dahak [425] - Cichlidy
Nová kombinace účinných látek – Thiazol a Menadion známý spíše jako vitamin K3. Výzkumníci v Heinsbergu přišli na to, že toto spojení zajišťuje mnohem lepší, synergický účinek . Bičíkovci jsou spolehlivě mrtví již za 24 hodin. Tato nová účinná kombinace je přihlášena k patentování./cite]

Trosku jsem to zmotal :) ale vitamin tam je :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2009 22:17 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: Romy
Nekde jsem to cetl ale nemuzu najit kde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2009 22:15 Muž Sakul [13] - Cichlidy – Re: Dahak
Já si to léčivo odjedna v eshopu, v úterý dorazí jestli vás to zajíma dam vědět ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2009 22:15 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Dahak
Já sice mám,ale jediné co je tam ze složení napsáno je účinná látka a její poměr v léčivu,tak nevím...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2009 22:10 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: Romy
Pokud se nepletu tak Sera do tech PROFI leciv uz pridava nejaky vitaminy.Bohuzel ted doma nic z toho nemam tak to nemuzu overit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2009 22:08 Žena danulavo [3] - Cichlidy
Doufám, že mi všechni rybáci vydrží mou drastickou léčbu a děkuji všem moc za cenné rady ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2009 22:03 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Dahak
Žabrohlíst...To je bohužel ta mnohem jednodušší léčba.Úleva je vidět prakticky hned,ještě jedna dávka a měl by být klid.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2009 22:01 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: danulavo
Buh vi cim si ten cichavec prosel.Je mozne ze mel i zabraky a proto ta viditelna uleva ryb po aplikaci leciva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2009 22:01 Žena danulavo [3] - Cichlidy
vitaminy bohužel nemám, ale hned v pondělí je dojdu koupit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2009 21:57 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: danulavo
Jak jsem psal,nemám s ním zkušenosti,tak držím palce,stejně terči dostanou pěkně na prdel,protože po týdnu léčení,půjdou zas do Tremazolu.Bude to pro ně záhul,tak nezapomeň na ty vitamíny.Je velmi důležité,aby začli žrát,je to lepší,když se dostane léčivo přímo do zažívacího traktu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2009 21:56 Žena danulavo [3] - Cichlidy
nicméně i po tom tremazolu vypadají lépe - už se přišli podívat i k čelnímu sklu a plavou a jsou samozřejmě velmi vyplašení
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2009 21:53 Žena danulavo [3] - Cichlidy
vodu s tremazolem mám vypustit za 15 min, tak až budu v noci krmit holku, tak jim tam dám ten spirohexol
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2009 21:50 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: danulavo
Když už léčíš,tak se nedá nic dělat,Tremazol je na 6 hodin,pak vyměň těch 80% vody,počkej tak 6-8 hodin,aby se voda trochu ustálila a začni s tím Spirohexolem.Při krmení(bez masa)dodávej vitamíny,třeba Fishtamin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2009 21:47 Žena danulavo [3] - Cichlidy
jo, tak jsem to vzala bohuzel obráceně, momentálně jsem jim dala tremazol, muhu po odpuštění 80% vody hned nasadit spirohexol od jbl nebo musim nějakou dobu počkat?
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [63] ...... 77

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 65025x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4551?od=3101