Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Terčovec - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 14 Přejít na další stránku   1  
Terčovec - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2014 16:04 Muž RiMr [3]
Fotka k příspěvku Eště jeden.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2014 16:03 Muž RiMr [3]
Fotka k příspěvku Jinak tam mám ještě "modráky" a ti se mi mým laickým pohledem jeví zdraví....?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2014 16:01 Muž RiMr [3] Re: romant
...Kefalín a čo to také "z jídla"... Hrachovku jim nedávám, aby z ní měli větry v této podobě :-D
Samozřejmě, jako tonoucí se chytám šance, že to nejsou hlísty...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.02.2014 15:55 R Muž romant [27987] Re: RiMr
To zní velmi zajímavě. Ptám se proto, že si na rozdíl, od kolegy nemyslím, že to jsou vnitřní paraziti a že to co pozoruješ je tzv. z jídla, ale uvidíš a sám jsem zvědav, na názory ostatních diskutujících.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2014 15:52 Muž RiMr [3] Re: Priest
Ach jo... takže přeléčit Entizolem?
Před týdnem jsem to léčil Cyprinopurem po donesení nových ryb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2014 15:50 Muž RiMr [3] Re: romant
Fotka k příspěvku Denně ráno Tetra discus Energy + střídám různé "obyč" krmivo pro ostatní chamraď, ale zobají si to i Terčovci, nejsou vybíraví, žerou všechno, toto suché pokapu fishtaminem, namočím ve vodě a dávám.
Odpoledne Hikari Discus Bio-Gold, tam vitamíny nepřidávám, bo to smrdí i tak dost :) a údajně je tam těch viitamínů dostatek. A v úterý a v pátek dávám odpoledne buď úplně místo, nebo částečně místo Hikari živé - přímo od chovatele od kterého mám terčovce, různé druhy, mrazí si to sám i s nějakými vitamíny - ráčci, cosi mořského, patentky a já ani nevím co všecko - zkrátka krmím to tím čím to krmil on. V úterý a v pátek proto, protože večer v tyto dny měním cca 1/3 vody. Jinak odsávání dna v pondělí po víkendu (který mají celý hladovku).
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.02.2014 15:23 Muž Priest [325] - CichlidyRe: RiMr
Vnitřní paraziti,ale ta ryba má problém už delší dobu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2014 15:19 R Muž romant [27987] Re: RiMr
Čím krmíš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2014 15:17 Muž RiMr [3]
Fotka k příspěvku Chlapci, co to má jeden z mých placatých desperátů za divné hovno? Jak kdyby v tom měl nějaké bublinky, nebo nedej bože vajca?
Jinak žere, přetlačuje se s ostatními, přiletí ke sklu jen se objevím, v chování žádný problém (podle mého laického názoru).
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2014 16:56 R Muž romant [27987] Re: RAP
Proto jsem se ptal na tu krupici, to co vidím je potácející se ryba, která v tom lítá už nějakej čas. Tím se to vyjasňuje. Nicotný podmínky v důsledku léčby už lecos dokáží.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2014 16:54 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Jar-oslaw
Ono prece nemusi jit vubec o to, ze na to kasles, to se muze stat i kdyz se staras jak umis, neber to ze Te nekdo obvinuje ze spatne pece. Vzdyt ja kolem akvarka behal furt, a prusvih taky prisel, proste Ti neco zacne vyhnivat a i kdyz delas vsechno spravne, prusvih je, protoze se to hned nenaslo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2014 16:49 RAP
Jar-oslaw zapoměl dodat, že také protočil v akva 2 léčiva.
Takže jsem mu na srazu poradil, aby opět zvedl teplotu na 32°C a denně měnil cca 20litrů vody s přídavkem rašelinového výluhu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2014 16:25 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Jar-oslaw
ani ne, placky snesou opravdu hodně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2014 16:24 Muž Jar-oslaw [684] – proč
a nemyslite,ze kdybych na to s...l,co se tyce udrzby,ze by posli uz davno?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2014 16:11 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: romant
Jestli pocitam dobre, pridal celkem (za ty 4 dny):
NO3 - 1.71mg/l
K - 2.45mg/l
PO4 - 0.245mg/l
Mg - 0.82mg/l
Fe - 0.04mg/l

Dokazete si predstavit, ze by tohle mohlo necemu ublizit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2014 15:58 R Muž romant [27987] Re: grunda
Ano, vím co metoda el znamená a právě to používání mozku se zde považuje za prvořadé. Prostě ne každý to dokáže ukočírovat. Ten mírný nadbytek, je zde myslím to zásadní slovní spojení, zbytek je ta lopatovka. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2014 15:47 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: romant
ono to není o lopatové metodě, ale o tom, že by lidi měli používat mozek. Metoda EI není nějaký návod, je to o neustálém nadbytku živin - a ten nadbytek nemusí být nijak velký, takže nesypu hnojivo lopatou, jak je to tady stabilně prezentováno, ale držím hladinu všech živin nad nulou. A to funguje bez problémů i s plackami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   10.02.2014 15:37 R Muž romant [27987] Re: Designer
Upřímně, čekal jsem kdy to někdo pohnojí a právě jsem se dočkal. Lopatová metoda hnojení není holt pro každýho a už vůbec bych se s tím netrápil u terčovců. Ono by si každej měl uvědomit, co je pro něj prioritní a když mám doma placky, tak bych předpokládal, že to jsou právě ryby a rostliny budu mít v akváriu jako doplněk, tedy tak to vidím já.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2014 15:03 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: romant
To EI, v tom mam prsty ja, je ode mne.

Jenze jsme spolu s Jarou posoudili, ze nebude radeji hnojit moc, takze beznou denni davku EI by vyuzil za tyden, coz povazuji za jemne prihnojeni, nemajici podstatny vliv na kvalitu vody. Navic prvni prusvih (pokud vim) nastal po asi tak ctyrech dnech od zacatku pouzivani, takze toho hnojiva za tu dobu bylo tolik, co pri EI staci na pul dne. Tady bych si dovolil rict (kdyz sam totez liju k Ramkam do akvarka, ovsem ve vetsim mnozstvi), ze tady pricinu hledat nemusime. Pravda, nezijeme ve stejne casti Prahy, vodu muzeme mit ruznou, ale i tak se mi nezda ta davka hnojiva dostatecna k tomu, aby se delo co se deje. Uz jen zvyseni pH na 8, ke kteremu take u Jary doslo... vzdyt na to bych v tom akvarku potreboval asi tak 15g louhu (odhad), abych to natahl dejme tomu ze 7 na 8, ne trosku latek bezne pro hnojiva pouzivanych (rozhodne to hnojivo neni louh, tohle nema jak udelat).

Rad si vyslechnu i jiny nazor, ale ja si myslim, ze to EI muzeme klidne vynechat, je to na EI ode mne jedina stiznost a nerozdal jsem ho prave malo.

V kazdem pripade k nejakemu zhorseni podminek dojit muselo. V dobe me navstevy u Jary, vypadali Tercovci dobre a zdrave. Je ale tezke rict, co se mohlo tak desne zvrtnout, a kde se najednou vzalo pH=8.

Ja bych ted menil vodu jak to jen jde, at uz je to cimkoli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2014 14:44 R Muž romant [27987] Re: Jar-oslaw
Jak jsem napsal, ty podmínky jsou zásadní, ty vožraný ploutve od bakterky a k tomu asi i žábráci dávají tušit, že ta voda je nic moc, na to bych se zaměřil už s ohledem na ostatní jedince. S El u placek nemám zkušenosti, ale bude se to trochu tlouct s výměnou vody, na jedný straně tam budeš sypat hnojivo a na druhý to potřebuješ pořádně vyplachovat. Co ta krupice, byla nějak efektivně zvládnutá?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2014 14:40 Muž doktorDa [5] - Amerika
Otázka co si pod tou údržbou představovat. stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2014 14:36 Muž Jar-oslaw [684] Re: romant
nadrz udrzuju,odkaluju a menim vodu.vse bylo v pohode,pak jsem dotahnul neonky asi s krupici,do toho prelovoval cisařky,pak jsem zkusil EI a zaclo to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2014 14:27 Muž doktorDa [5] - AmerikaRe: Priest
To určitě. Já jen myslel, že jsi si jí nevšiml. Nebo mě to aspoň dalo zabrat než jsem na té fotce našel co tím "básník chtěl říct" X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.02.2014 14:26 R Muž romant [27987] Re: Jar-oslaw
Osobně bych té rybě zkrátil trápení, takhle nevypadá ze dne na den, ale už s tím nějakej čas bojuje. Měnit tu vodu to je jasný, ale řekl bych že by to chtělo celkově přehodnotit přístup k akvaristice, takhle dopadají ryby v neudržovaných nádržích.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2014 14:24 Muž Priest [325] - CichlidyRe: doktorDa
Myslel jsem to trochu jinak.Spíše než důsledky vidím na těch fotkách příčinu v nedostatečné hygieně nádrže-tím se nijak nechci dotknout majitele.Připadlo by mi rozumnější zlepšit kvalitu vody v nádrži a teprve poté začít s případnou léčbou.Když už tak špatnou vodu zatížíš léčivy,tak situaci moc nepomůžeš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2014 14:10 Muž doktorDa [5] - AmerikaRe: Priest
Fotka k příspěvku Já si myslím, že myslel to v tom kolečku. Připadne mi jak ze zadu, ale v každým případě bych též začal radikálně měnit vodu.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2014 14:08 Žena baletka [624] Re: Jar-oslaw
Bublinky a odstávající šupiny? Takhle se definuje vodnatelnost, ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2014 14:02 Muž Priest [325] - CichlidyRe: Jar-oslaw
Z detailu na druhé fotce vidím bohužel jen to čelní sklo a podle toho usuzuji,že by jsi měl urychleně vyměnit část vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2014 13:51 Muž Jar-oslaw [684] Re: riso
Fotka k příspěvku a druha,kdyz tak vecer neco sfotim.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2014 13:50 Muž Jar-oslaw [684] Re: riso
Fotka k příspěvku tady jedna...
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2014 13:39 Muž riso [129] - CichlidyRe: Jar-oslaw
fotku nemas? Vypada to na bakterialni rozpad ploutvi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2014 13:31 Muž Jar-oslaw [684] – bublinky po tele
ahoj,co to je kdyz maj ryby jakoby bublinky po tělě,odstavajíci šupiny a potrhane konecky ploutvi s bílým paskem?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2014 22:03 Muž martas [0] Re: rriki
diky,ja mam astaxanthin od hemi, tak uvidim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2014 21:36 Muž rriki [818] - CichlidyRe: martas
Ten se nepředávkuje ,ale záleží na kvalitě 3-5g na 1kg směsi u těch horších 10g/1kg
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2014 19:24 Muž martas [0] Re: rriki
ahoj, prosim te jak se davkuje ten astaxanthin ,nemam s tim zkusenost,abych je nejak nepredavkoval dekuji martin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2014 06:01 vikino Re: martas
Mas opacny problem ako vacsina akvaristov v CR a SK...
Zozen si koralovu drt a vloz do filtra za hrst. Mnozstvo si casom urcis sam, tak aby si mal pH stabilne okolo 6.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2014 21:58 Muž martas [0] Re: štěpina
dorost krmim 4 cm krmim 3-4krat dene ,myslym ze to staci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2014 21:55 Muž martas [0] Re: Priest
S PH MAM PROBLEM TECE MI TU VODA S 5,5 PH a vodivost 210 mikro ,tak ze menim kazdy den kdyz vynecham vymenu, tak treti den mi klesne na 4,6 ,jedlou sodou to udrzuju ale to je sody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2014 21:46 Muž rriki [818] - CichlidyRe: martas
Pořadně ty ryby nakrm astaxanthinem ty co zčervenají jsou ok ty vybledlý odlov a pokud máš mikroskop jednoho objetuj a vyšetři.Začínají vnitřní paraziti, pokud to necháš zůstane ti pár silných jedincuů a zbytek začne chřadnout,začnou měnit tvar a stejně je vyhodíš
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2014 21:26 R Muž romant [27987] Re: Priest
Dobrá úvaha a k tomu velmi často vede právě ta voda, neb tzv. kysne, takže za mě klasiku, přitlačit na výměnu. Dorovnávat to sodou možno, ale vyvětrání je vyvětrání.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2014 21:23 Muž Priest [325] - CichlidyRe: martas
Zkoušel jsi měřit ph?Mě takhle blednou pigeoni když klesne ph.Po dorovnání ph jedlou sodou se většinou vybarvení vrací k normálu.Pokud toto přehlédneš,tak se mohou nabalit další problémy jako žábrohlísti nebo střevní paraziti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2014 21:22 Žena štěpina [10] - CichlidyRe: martas
Jaká je teplota v nádrži?A jak často krmíte?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2014 21:18 Muž martas [0] Re: Milan
koretkou nekrmim ,tak myslyte ze mam udelat vetsi vymenu vody a prelecit je entiyolemú
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2014 21:10 JoKa Re: martas
Tak tak, jak píše Roman, takové množství mladých ti bude, bez denní výměny vody, trpět i u mnohem méně náročných druhů ryb...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2014 21:06 R Muž romant [27987] Re: martas
Přitlačil bych na výměny vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2014 21:03 Milan Re: martas
A nekrmíš taky koretrou po té taky bývají bělejší hovínka.jak jsou asi starý.já to taky jednou měl a pomohl my entizol 1tableta 30lt vody.entizol rodrtit na prášek a rozmíchat ve vodě tak 50stupnů lépe se rozpouští a nechat je v tom 3 dny pak vyměnit a pak zase opakovat tak po týdnu.a teplotu tak 34C a taky to léčí tře tremazolem ale tu max hodnotu co je psaná v letáku a 6hodinách výměna vody a druhý den by to mělo znich vylezat ven jestli neco mají v sobě ale nekrmit u toho jinak se nafouknou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2014 20:49 Muž martas [0] Re: Milan
schovavaji se za filtr ,postavaji ruzne, spise u dna
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2014 20:44 Muž martas [0] Re: Milan
Fotka k příspěvku tady mam to foto ,zacinaji postavat , blednout, akva ma 300 litru ,odchoval jsem v nem i vice ryb ,ale dnes jsem nasel jedno bily hovno tak ze asi bicikovec ,vodu menim u vsech kazdy den skoro jednu tretinu akva krmeni granule a srdce,co ty na ten muj odhad ,dik
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2014 07:08 Milan Re: martas
Pošli foto .a jak postávají u dna nebo hladiny.jak často jim vyměnuješ vodu.kolik jich je dohromady a v jak velkém akvariu.začal bych měnit vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2014 21:17 Muž martas [0] – tercovci nemoc
zdravim nemohl by mi nekdo poradit ,nevim co to muze byt,pulka vrhu tercaku 4cm je dobra hltave prima potravu,druha postava ,strani se hejnu, nezere a ztaci barvu zacinaj blednout ,hovna maji normalni hneda ,zkusil sem tremazol na zabrohlista a nic ,diky
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [14] ...... 77

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 65025x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4551?od=651