Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Terčovec - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 58 Přejít na další stránku   1  
Terčovec - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2010 07:37 Žena tatrovka [8] – Re: Bob66
dala jsem tam tedy acriflavin, do čisté vody, teď má voda fosforovou barvu, tak uvidíme. Druhej velkej terčovec mi začal okusovat listy. nevím proč ale viditelně mu chutnají
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2010 18:47 Muž JaV [22]
Tak bohužel vám musím sdělit smutnou zprávu.
Dnes zemřel. sad
Aplikoval jsem sera baktopur a nezabralo to. U těch druhých dvou co mají ty malé fleky jsem ale taky žádné velké zlepšení nepozoroval. Teď jsem něco zkoumal a nebyl by lepší třeba sera mycopur, nebo eSHa 2000?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2010 12:51 Žena tatrovka [8] – Re: JuraS
abych tu svou rybičku nezfetovala
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2010 11:08 JuraS – Re: tatrovka
na tohle odpovědět neumím..snad se ozve někdo zkušený...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2010 10:07 Žena tatrovka [8] – Re: JuraS
a bude stačit 50 % nebo raději víc?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2010 09:09 JuraS – Re: tatrovka
pak jen výměna vody....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2010 09:08 Žena tatrovka [8] – Re: JuraS
mám ho v karanténní nádrži a tam mam jen bublifuk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2010 07:57 JuraS – Re: tatrovka
nebo kilo aktivního uhlí do filtru a baj woko za 2 hoďky máš akva vyčištěné..nemýlím li se...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2010 07:44 Žena tatrovka [8] – Re: Bob66
Děkuju, vyzkouším a uvidím. musím předtím nějak dostat tu seru z vody, nebo můžu vyměnit 50% a vrazit tam ten acriflavin?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2010 18:40 Muž JaV [22]
Jo diky moc všem za rady. Snad přežije.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2010 18:34 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: JaV
Fotka k příspěvku Jenom pro představu takhle vypadal.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2010 18:32 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: JaV
Jak píše Dahak, dej ho do karantény a nasaď acriflavin nebo eSHa 2000 ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2010 18:25 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: JaV
Mě se takhle zřídil v noci o topení.Pravděpodobně se lekl a zasekl se mezi sklo a topítko.Bohužel i přes okamžitou léčbu to nepřežil.Zranění vypadá nachlup stejně.Dal bych ho do karantény s něčím proti zaplísnění.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2010 16:41 Muž Miras [111] – Re: JaV
určitě, o léčbu se můžeš pokusit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2010 16:40 Muž JaV [22] – Re: Miras
Vypadá to opravdu hrozně, takže trochu jsem s tím počítal, ale naděje umírá poslední ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2010 16:35 Muž Miras [111] – Re: JaV
já teda nechci strašit, ale podle tý fotky už mu asi chudákovi moc nepomůžeš :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2010 16:34 Muž metal [96] - Cichlidy
vyzera to na plesen aj oko ma chytene,pouzi sera baktopur,alebo esa 2000.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2010 16:11 Muž JaV [22] – Zranění?
Fotka k příspěvku Zdravím všechny odborníky X-)
Včera jsem dostal tři terčovce a jeden z nich má na boku opravdu škaredou ránu. Aspoň si myslím, že je to zranění z přepravy nebo se nepohodly při přepravě. Podobnou ranku, podstatně menší, má ještě jeden.
A tak se ptám co si o tom myslíte. Je to opravdu oděrka? Nebo nemoc, plíseň? Co doporučujete v obou případech?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2010 12:33 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: tatrovka
Na tohle stačí acriflavin a za pár dní bude v pořádku, Sera je drahá ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2010 09:22 Muž Johns [30] - Cichlidy
TAkže tento průšvih jsem měl už jednou také terčovec měl bílí zákal na oku a měl ho zvětšené chtěl jsem mu to tima tyčkama vatovejma do uší sundat ale nešlo to nechal jsem to bít dyš sem je odtsavoval od mládat a dal ho do uplně čistý vody samo mu to asi po 14ti dnech zmizelo ale pozor ještě jedna zkušenost druhej terč si jendou poranil nák oko an první venek nic nebylo vidět ale měl ho vypouklé ale podlité krví a to bohužel uhynul ahoj Zlepšení se dostaví až po delší době
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2010 08:16 Žena tatrovka [8]
tak dala jsem tam tu seru a zatim zlepšení nevidím tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2010 15:20 Žena tatrovka [8] – Re: Bob66
fotku mám v mobilu a to momentálně nemám kabel... je v karanténě, teplotu 29, jedu shánět přípravky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2010 09:35 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: tatrovka
Zkontroluj hodnoty vody, terčovce dej do karantény a nasaď acriflavin X-) Hodila by se fotka ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2010 08:14 JuraS – Re: tatrovka
neporadím přímo, odkaz na příručku...
www.sera.de/…

a kdyby nefungoval odkaz

www.sera.de/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2010 07:45 Žena tatrovka [8] – Terčovec má vypouklé oko
Poraďte prosím. terčovec má abnormálně vypouklé oko s šedivým nádechem. Co s tím? rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2010 18:53 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: Ajllyn
Rozumný řešení ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2010 18:51 Žena Amy01 [39] – Re: Dahak
dakujem za obpoved, tak to ich radsej nebudem ,,trapit" to bol len taky napad :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2010 18:50 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: Ajllyn
40 je bohužel málo a když se odečte zhruba 5cm na dno a vršek akvária zůstane 35cm což je opravdu nepřijatelný.S galaxkama zkušenosti nemám, ale štěrbáci jsou ok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2010 18:25 Žena Amy01 [39]
ahojte, mohla by som mat max 6 diskusov v nadrzi 170dlzka a vyska 40? je ta vyska moc mala? a este by ma zaujimalo ci mozu byt s galaxkami a cor. sterbay ak by som im nastavila 28 stupnov.
Dakujem za odpovede.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2010 17:37 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Daaadi
Sera Flagellol ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2010 13:11 Žena Daaadi [12]
A čím :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2010 12:51 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Daaadi
Jak už ti psal Romy, přeléčit preventivně na vnitřní parazity X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2010 12:40 Žena Daaadi [12]
Ahoj :-) Tak terčák pořád nežere a schovává se za kořenem. Jeho výkaly jsem bohužel neviděla, jelikož je věčně zalezlý.. A dneska tam k němu za ten kořen zalezla dokonce ještě jedna ryba. Nemáte s tím někdo zkušenosti? Co s nima mám dělat? Mám je něčím přeléčit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2010 00:09 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: Daaadi
Zkus vločky berou je mnohem líp než granule.Já jim dávám vločky z artémky a color mix od p.Koblasy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2010 00:07 Žena Daaadi [12]
Tak jo, zkusim :) Díky palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2010 00:06 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Daaadi
Máš ještě celkem mladé terče, ty si přivyknou na granule snáz, dej jim dva nebo tři dny hladovku a potom granule, nebo jim granule přimíchávej do srdce X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2010 00:04 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Daaadi
Zkus neritiny nebo si pár známých chválí i ampulárky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2010 23:57 Žena Daaadi [12]
No jo, jenže ony mi granule potvory moc nežerou... :-(
A co nějací šneci? Nejsou nějací na řasy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2010 23:54 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Daaadi
Řasy (ruducha) tu jsem měl téměř vždy když jsem krmil ve větší míře srdcem, propláchnout nebude na škodu X-) Jinak SAE bych k terčovcům nedával, sám jsem je tam měl a musely jít pryč, svým rychlým plaváním obtěžovaly a stresovaly terčovce hlavně při krmení, kdy jim sežraly veškeré maso hmm a potom má člověk věřit tomu že jsou spíš na řasy a zelené :-D Chemii u terčovců nepoužívej pokud není nezbytná k léčbě, řasy omezíš méně krmiva a častější výměna části vody :)Hlavně jim dávej pestrou stravu to znamená i suché, granule nebo vločky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2010 23:46 Žena Daaadi [12]
Sleduji, díky :-)
Nevíte někdo, kde bych sehnala malé Crossocheilus siamensis? Začínám mít problém s řasami. Nebo co jiného s nima? Mám pouzít chemii? Krmím hlavně srdcem, někdy patentkama, ale chtějí nejvíce srdce. Měla bych ho ještě proplachovat z krve? Mohou se ty řasy dělat z toho?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2010 23:34 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Daaadi
Pozorně ji sleduj a hlavně výkaly a jestli žere X-) Může být jen ve stresu že ji dominantnější ryby prohánějí ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2010 23:23 Žena Daaadi [12]
Ahojky všem :-) Pozoruji tu naši rybku a zdá se mi zdravá. Když jsem terčáky krmila, tak byla tedy zalezlá a nežrala, ale teď se chová normálně. Ostatní ryby ji hodně honí. Mohl by to být tedy ten stres? Co s tím mám případně dělat? Jinak její výkaly jsem ještě neviděla...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2010 16:44 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Daaadi
Bohužel je to málo informací,může to být počínající nemoc,stejně jako stres.Je potřeba znát změnu barvy,výkaly,a celkové chování ryb v akváriu.Tím,že se ryba straní ostatních a nežere,bych tipoval na začínající nemoc,nejspíš napadení Hexamita,nebo Spironucleus.Zatím bych počkal,a pokud nebude žrát další dva dny,preventivně bych přeléčil na vnitřní parazity.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2010 14:33 Žena Daaadi [12]
Ahojky, prosím poraďte.. Nežere mi terčovec.. Nic víc nevím, protože nejsem doma a stará se o ně moje mamka a ta tomu nijak nerozumí, jen jsme z toho všichni nešťastní.. Naposled jsem je viděla v neděli a nic jsem ne nich nenašla a to já je hodně pozoruju :-) Byly úplně v poho.. Teď nežere jeden den, je prý pořád tak u dna u topení..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2010 00:18 siga89
Marta: nu tak já jsem to taky slyšela poprvé:)
Romy: Taky díky za vysvětlení! palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2010 00:12 Muž Marta [4] - Cichlidy – Re: Romy
Jo jasný dík moc za vysvětlení palec :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2010 00:10 siga89
Romy: Nu tak on soudí podle toho že je hubenej a neroste. Takže soudím, že Flagellol se moh jako prevence koupit! A ten modrý s tim okem by to prej mohlo bejt vrozený, ale já si myslím, že ne, protože jsem si toho všimla asi až před dvouma měsícema. Mam je ráda i když jsou to ¨šmejdi¨ ano A s toho modrýho nemůžu spustit oči je fakt krásnej:)ale zdá se mi že teď dost času stráví před filtrem takže by to taky mohlo něco znamenat hmm
A když se bavíme o tom tvaru, tak přítel si ještě pořídil pár udajně potomci od pana Pejši, je to opravdu v tvaru jiný kafé... Jsou krásně kulatý a máme po nich už okolo 30potomků:) a jak to tak vypadá tak se nám o5 chystaj třít ale bohužel teď s nima v akva jsou další 3 spolubydlící, tak jim to asi zbaštěj:( Jinak se příteli povedlo je odchovat v okrasným akva. :) Vodu nijak neupravuje a je to v chovu začátečník... Takže já se snažim taky sehnat co nejvíce infa. aby se ryby měli jako v bavlnce:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2010 23:39 Muž Romy [1822] - Cichlidy
Re siga89:
Podle těchto fotek se nepozná nic,podle čeho přítel soudí,že mají,,parazity,nebo nějakou nemoc"?To,že občas mají jinak velké oko,nebo jiný vývojový defekt,je docela běžné.


Re siga89,Marta:
Co se týče tvaru ryby,terčovec má být kulatý,(terč),kapkovitým(ne kaprovitým)tvarem myslíte tvar hlavy do špičky,to je běžné u mladých ryb,ale jak ryba roste a dospívá,tvar těla se zakulacuje.Chovatelé takovým rybám říkají,,šipky".Tvar takové ryby je dán dlouhodobým příbuzenským množením(maximálně se dá vytírat do třetího kolene jedné krve,pak se musí obměnit krví novou),nebo špatnými podmínkami mladých ryb,kdy se ryba,,podrazí"tzn.,že přestane růst a zanechá si šipkovitý tvar.

Na to jak má vypadat terčovec,se můžete podívat třeba tady:
www.akvarista.cz/…
www.akvarista.cz/…

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2010 22:52 Muž Marta [4] - Cichlidy – Re: siga89
Chci se zeptat jak tu píše siga o tom kaprovitém tvaru jeto tak??Jak by měl být tedy správný tvar??Mě se nezdá že by byl jejich tvar nějak špatný tak dám na vaše názory ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2010 22:24 siga89 – Vaše rada
Fotka k příspěvku Ahoj, mam dotaz tyhle 4 terčovce jsme s přítelem koupili někdy v září 2009 a poté jsme přikoupili ještě jeden pár a tenhle pátek ještě dva terčáky od stejného chovatele jako ty první 4 na obrázku. Chtěla jsem se zeptat jestli se vám zadají nějak nemocní jsou v jiném akva než ty ostatní, ale chceme je dát i k těm ostatním, ale přítelovi se nelíbí, že ten v kroužku má parazity nebo nějakou nemoc... Je hubenější, ale jinak mě se zdá úplně zdravý barvu nemění, žere normálně a bílé výkaly nemá, ale je pravda, že když jsme ho přivezli byl největší a nějak se zarazil v růstu. A ten druhej modrej má zase jednu čočku v oku menší než druhou, ale zase žere normálně, barvu nemění, výkaly nejsou bíle. Mylim si že když mu kamarád řek že jsou to ˝šmejdi˝, že maj kapkovitý tvar... Tak pište názory a jestli se vám zdá voda zakalená nebo modrá, tak se jim zrovna dával Multimedikal jako prevence.
 
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [58] ...... 77

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 65025x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4551?od=2851