Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Terčovec - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 21 Přejít na další stránku   1  
Terčovec - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2013 21:01 Žena ivule [0] Re: Romy
ne to neni bohuzel plisen dneska rano jsem ho uz nasla brichem nahoru vypadalo to jako nejaky nador po cele zabre bylo to rychle nevim cim to je nadrz jsem merila a parametry jsou ok akorat se bojim,ze to chytnou ostatni chtela bych prelecit celou nadrz,ale kdyz nevim co to bylo... nemel zadne priznaky den predtim az vcera tipuju,ze to byl nejaky parazit,ktery mu to zpusobil,ale nikde nemuzu najit podobne priznaky.Dekuji predem za odpoved Ivule
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2013 14:04 JoKa Re: LiborSprysl
Dekuji za dopresneni. Fakt jsem o tom nikdy neslysel... Jsem zase moudrejsi...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2013 13:11 Muž LiborSprysl [9015] Re: Urtman
Urtman napsal: Acylpirin? To jako fakt, nebo je to vtip? Jak se aplikuje a v jakem mnozstvi?

No moc se ještě neznáme, abyste to byl schopen odlišit... smich Je to fakt a ne vtip. Je to nejdrastičtější metoda o níž jsem četl a funguje. Aplikuje se podle velikosti nádrže a ryb. Ale přesné dávkování už nevím...sám jsem to dělal tradičně od oka...jsou dvě chodící encyklopedie, které by mohly odkaz najít... ;-) Jedním je pan doktor Hofmann a druhým by mohl být Vlastík Pekař. Článek byl před takovými deseti publikován v AT a výsledky byly skvělé. Já jsem to zkoušel jednou se skalárami ve dvoustovce...Jednalo se tehdy o chovný pár bikolorů, o něž jsem přijít nechtěl a ne a ne je dát do kupy. Dal jsem tam pět tablet. Ryby "lehly" úplně stejně jako popisoval autor článku. Po ranní aplikaci jsem odpoledne vyměnil vodu a ejhle...jako by se nic nedělo. Druhý den jsem to zopakoval a za dva měsíce se normálně třely...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2013 09:16 JoKa Re: LiborSprysl
Acylpirin? To jako fakt, nebo je to vtip? Jak se aplikuje a v jakem mnozstvi?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2013 08:57 Muž LiborSprysl [9015] Re: finnnp
finnnp napsal: Což pak o to on vypadá dobře.Má,ale už delší dobu špatnou stolici.Klasická Hexamita......Koupil jsem jich šest a hned od začátku je s nimi problém.Všichni Hexamitu atd.Ostatní jsem nějak zvládnul,ale tohoto né.Pořád a pořád bílé lejna.Nežere atd.

Když člověk už neví, má zkusit acylpyrin... ;-) ...někdy to fakt pomáhá...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2013 21:35 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: ivule
Ten útvar pod okem je plíseň?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2013 21:15 Žena ivule [0]
dekuji moc za tipy zatim jsem menila vodu a dal cekam na diagnozu,ale tercik zrychlene dycha drzi se u filtru tak muzu jen doufam,ze zitra bude lepe..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2013 19:40 finnnp Re: ivule
Já bych řekl,že ryba prodělala děrovou nemoc.Místo,aby se jí to zahojilo.Tak se jí to podebralo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2013 18:51 Muž acik [416] Re: ivule
bejt tebou,jednam rychle,kontaktuj uzivatele Romy nebo Bob66 oni ti rozhodne poradi a urcite i další ze zdejších...
ivule napsala: Ahojte mam nemocneho tercovce,ale nevim o jakou nemoc se jedna popr.jak ji lecit posilam foto snad nekdo poradi.Dekuji predem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2013 16:58 Žena ivule [0]
Fotka k příspěvku Ahojte mam nemocneho tercovce,ale nevim o jakou nemoc se jedna popr.jak ji lecit posilam foto snad nekdo poradi.Dekuji predem
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2013 10:57 R Muž romant [27983] Re: finnnp
Než mít jednu problémovou rybu, tak to bych to raději ukončil. Možná pro ostatní drsné, ale podle toho co píšeš, jsi už udělal docela dost, aby se ukázalo kam se ryba vydá a podle toho spíš směřuje na druhej břeh.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2013 09:53 finnnp Re: rriki
Což pak o to on vypadá dobře.Má,ale už delší dobu špatnou stolici.Klasická Hexamita......Koupil jsem jich šest a hned od začátku je s nimi problém.Všichni Hexamitu atd.Ostatní jsem nějak zvládnul,ale tohoto né.Pořád a pořád bílé lejna.Nežere atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2013 08:29 Muž rriki [818] - CichlidyRe: finnnp
Podle fotky na něm není nic vidět ,jestli je ptopadlý ,co se ti na něm nezdá?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2013 23:11 finnnp – eutanázie
Fotka k příspěvku Tak nevím.Usmrtit a nebo to nechat na přírodě.Lečba nezabrala a nic jiného už neznám.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2013 16:39 finnnp Re: Mila
Chtělo by to prozradit co to je za akvárium.Velikost,osazenstvo atd........Na pohyb jdou naučit jedině když akvárium bude na frekventovaném místě a Terčovci jsi na to zvyknou....U mne ve společném akváriu žerou z ruky,koukají na blikající tělku a děti na ně sem tam házejí tenisák.V místnosti kde jsou jen Akvária a je tam klid se mě lekají při prudším pohybu také.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2013 16:37 Muž acik [416] Re: Mila
neví se jaké máš akvárium,kolik svetla,jaké dno (barva) lepší tmavší jak světlá,jak velke akvárium,kolik terčovcu v nem,jak provádíš udrzbu a jak často,proste nejake zakladni informace a od toho se ti muze dostat dalších rad.

Mila napsal: Můžete mi poradit jak je naučit na pohyb před akvárkem?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2013 16:36 Mila
Díky moc za rady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2013 16:34 Muž Priest [325] - CichlidyRe: Mila
Být tebou,tak se začnu shánět po lécích na žábráky.Také změř hodnoty NO látek ve vodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2013 16:32 Mila Re: finnnp
Můžete mi poradit jak je naučit na pohyb před akvárkem?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.10.2013 16:32 finnnp Re: Mila
Změř dusičnany.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2013 16:30 finnnp Re: Mila
To Terčovci většinou dělají.Jsou to všeobecně lekavé ryby.Po uklidnění by měli začít dýchat normálně.I Terčovci jdou,ale naučit na hluk,rámus a pohyb před akváriem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2013 16:29 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Mila
Okamzite bych vymenil cast vody a az pak bych premyslel co dal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2013 16:19 Mila – terčovci rychle dýchají
Prosím o radu.

Terčovci se z ničeho nic začli hodně lekat a rychle dýchají.
Krmivo přijímají normálně, výkaly normální, žábrohlisty taky ne, hlavně mě zaráží to rychlé dýchání.

Poradí mi prosím někdo čím to může být, díky moc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2013 20:28 Radek – Terčovec-nemoc
Ta ramirézka ty dvě tečky měla jen na těle.Myslel jsem ,že je to krupice.Dík za reakce
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2013 20:27 R Muž romant [27983] Re: Radek
Klidně můžeš přitlačit na výměny vody, ta ocasní ploutev se mě zdá trochu načnutá, lehounce potrhaná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2013 20:25 Radek Re: romant
Fotka k příspěvku Děkuju Romane za rychlost,ryby jedí dobře,jsou krásně vybarvené,ale po měsíci má 4 tečky další terčovec.Někdo to snad už viděl.Zajimavé však je,že se to objevilo po přeléčení Exitem,kdy jsem léčil dvě tečky u cichlidky ramirézové.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2013 20:07 finnnp Re: Radek
Ta ryba vypadá zdravě a spokojeně.Vůbec bych to neřešil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2013 19:24 R Muž romant [27983] Re: Radek
Pokud ryby normálka přijímají potravu a mají standartní bobek, tak bych to neřešil. Možná nějaký druh pigmentových skvrn.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2013 19:19 Radek – Terčovec-nemoc
Fotka k příspěvku Dobrý den všichni,
již měsíc řeším problém s terčovcem.Nikdo neví,co to je.Jen na a ocase a ploutvích má malé tečky.Přeléčil jsem Esha a Anti-spot a Entizolem,který jsem aplikoval dle rad 1x týdně po dobu dvou týdnů.Dnes jsem si všiml ,že další má 4 tečky-zatím.PROSÍM, PORAĎTE mi.Děkuji
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2013 18:01 finnnp Re: romant
Jinak přemýšlím,že tu nádrž zruším.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2013 17:47 R Muž romant [27983] Re: finnnp
Někdy na to zabere docela s přehledem Bactopur direct, ale to bude po rovnováze a nitrifikační bakterie dostanou na frak, ale léčit je mimo nemá v Tvým případě valnýho smyslu, to je s největší pravděpodobností v tý nádrži. Jinak jestli krmíš živou, tak bych to omezil, nově příchozí jedinci nemají vůči živýmu tu správnou imunitu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2013 17:46 Muž rriki [818] - CichlidyRe: finnnp
Musíš ty ryby nechat vyšetřit,protože je tu nový typ ,na který běžné léčivo nezabere.Lečí se to na bazi mebendazolu.Petr Hák tu potvaru má dokonce vyfocenou pod mikroskopem.Jinak pokud dáš ryby k sobě ,já se tomu vyhýbám jak můžu ,tak je lepší to celé přeléčit a tady měj na paměti ,že po akváriu jsou statisíce cyst.Nejlepší je houbičkou očistit v akva co jde stěny,kořen ,kytky ,potom vyměnit vodu a pokud léčíš metronidazolem je potřeba ho nastartovat v 60 st teplé vodě ,jinak nic moc a pak to už znáš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2013 17:39 finnnp Re: romant
Několikrát.Pomůže to jen na chvíli.Kámoš veterinář mě říkal,že to bude tutově stresem.Malý terče jsou prostě stresovaný velkýma.Samozřejmě,že to,ale někde musí chytit.Nejvíce mě mrzí,že jsem si těmi léčivy vytrávil super Ancíky na chov.Už dávno jsem zjistil,že okrasná Akvária a Terči nejde moc dohromady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2013 17:22 R Muž romant [27983] Re: finnnp
Hmm, to vypadá že tvoje ryby mají imunitu vůči hexamitě, máš v akváriu neustále přítomny zárodky parazita a nově příchozí jsou hned na ráně. Přeléčení celý nádrže entizolem proběhlo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2013 17:18 Muž acik [416] Re: finnnp
jo jo,to víš,ja se jen nedočetl,že je opravdu dobré léčit celé akva,tak proto ta má otázka. Díky!!! palec Snad na to příjdeš a držím fakt palce!!!
finnnp napsal: Přeléčuje se hlavně kvůli vajíčkum.Teplota se zvyšuje,aby se v Akváriu vše urychlilo a navíc to mají terči rádi.Žábrohlísti jsou jinak u terčovců dětská nemoc.Když jsou v Akváriu dobré podmínky a teplota kolem 30 stupňů expanze žábráků se nedočkáš.Já mám také malér.Mám okrasnou nádrž kde mám 6 tři roky starších terčů.Co koliv mladého k nim hodím.Naposledy 6 hnědáků.Po čase vždy stejný scénář dodané ryby jsou napadeny Hexamitou.Starší ryby nikdy napadené nejsou.Léčil jsem to už snad vším.Přeléčoval nádrž.Léky mě namíchal i kamarád veterinář.Vše,ale naprd.Asi budu muset po 10 letech vypustit nádrž. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2013 17:11 finnnp Re: acik
Přeléčuje se hlavně kvůli vajíčkum.Teplota se zvyšuje,aby se v Akváriu vše urychlilo a navíc to mají terči rádi.Žábrohlísti jsou jinak u terčovců dětská nemoc.Když jsou v Akváriu dobré podmínky a teplota kolem 30 stupňů expanze žábráků se nedočkáš.Já mám také malér.Mám okrasnou nádrž kde mám 6 tři roky starších terčů.Co koliv mladého k nim hodím.Naposledy 6 hnědáků.Po čase vždy stejný scénář dodané ryby jsou napadeny Hexamitou.Starší ryby nikdy napadené nejsou.Léčil jsem to už snad vším.Přeléčoval nádrž.Léky mě namíchal i kamarád veterinář.Vše,ale naprd.Asi budu muset po 10 letech vypustit nádrž.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2013 16:54 Muž acik [416] Re: rriki
četl jsem o žábrohlístech a léčení a vím postupy i příznaky,ale v článku který jsem četl,nebylo psáno výhradně léčit celé akva,prostě jsem myslel,že je dobré spíše lečit v karanténě a když někdo nemá možnost,tak až pak léčit v celém akva.Neřekl jsem rriki,že radí špatně!!! To je celý,snad proto nejsem špatný :) Začínám a rád se taky zeptám ahoj
rriki napsal: Stačí si něco přečíst o žábrohlístech i o nemocech a budeš vědět proč to radí a správně :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2013 16:41 Muž rriki [818] - CichlidyRe: acik
Stačí si něco přečíst o žábrohlístech i o nemocech a budeš vědět proč to radí a správně :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2013 16:37 finnnp Re: acik
Také to tak vidím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   06.10.2013 16:17 Muž acik [416] Re: Vlček
být tebou tak se zaregistruji,vyplnit udaje o akvárium od velikosti po udrzbu,pak se ti dostane třeba i vice rad + nějaká ta fotografie akvária by se také hodila

Vlček napsal: Koupím Chloramin a udělám to jak radíš.Na té rybě se to rozjelo neskutečně rychle.Uvidím snad to zabere.Dík
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   06.10.2013 16:00 finnnp Re: Vlček
Počítám,že ryba bude tmavá jak uhlí a pravděpodobně se bude potloukat u hladiny.Počítej s tím,že ta ryba zdechne.Být tebou.Hledal bych příčinu.Pravděpodobně špatné podmínky v Akváriu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2013 15:47 Vlček Re: finnnp
Koupím Chloramin a udělám to jak radíš.Na té rybě se to rozjelo neskutečně rychle.Uvidím snad to zabere.Dík
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2013 14:44 finnnp Re: acik
Tak většinou není nemocná jen jedna ryba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2013 13:57 Muž acik [416] Re: finnnp
To se cele akvarium prelecuje umyslne preventivně? Co na to zdrave ryby? Ja se jen ptam :)

finnnp napsal: Ta ryba na té tvé fotce vypadá dost zoufale.Příznaky jsi měl vypozorovat o něco dříve.Ta ryba musí mít problémi už elší čas.Já bych tu rybu odlovil.Vykoupal jí v Chloraminu a Akvárium bych přeléčil Tremazolem co jsi koupil a teplotu bych dal na 34 stupňů.Jestli máš ve filtru aktivní uhlí tak ho vyřadit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2013 12:36 finnnp Re: Vlček
Ta ryba na té tvé fotce vypadá dost zoufale.Příznaky jsi měl vypozorovat o něco dříve.Ta ryba musí mít problémi už delší čas.Já bych tu rybu odlovil.Vykoupal jí v Chloraminu a Akvárium bych přeléčil Tremazolem co jsi koupil a teplotu bych dal na 34 stupňů.Jestli máš ve filtru aktivní uhlí tak ho vyřadit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2013 11:52 Vlček Re: acik
Jo jo četl.Dík
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2013 11:13 Muž acik [416] Re: Vlček
nevím zda jsi četl článek co ti dával roman - "Tremazol dávkujeme podle návodu jen je třeba opakovat 3 nebo 4krát po třech dnech a ne jak je napsáno v návodu jednou po týdnu"

Vlček napsal: Ahoj.Začal jsem léčit rybky Tremazolem.Po jak dlouhé době má napadení ustoupit?Dík
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2013 11:03 R Muž romant [27983] Re: Vlček
Taková nějaká rozumná doba na vysledování trendu je týden.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2013 10:48 Vlček Re: romant
Ahoj.Začal jsem léčit rybky Tremazolem.Po jak dlouhé době má napadení ustoupit?Dík

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2013 20:57 Muž acik [416] Re: Vlček
neboj se i polovinu,Roman jde na všechny pomaličku,aby se lidi nezalekli,myslí to dobře,vodoléčba je první léčení. Proste mem vodu furt pryč :)
Vlček napsal: Dík za radu.
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [21] ...... 77

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 65022x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4551?od=1001