Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Terčovec - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 49 Přejít na další stránku   1  
Terčovec - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2010 09:20 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy – Re: Romy
No ono už je fakt po problému.Už jí nenapadá.No a ca před 4 týdny jsem si přivezl pár white butterfly nechtěli se vytřít a po přestěhování už chcou.Předstěhovánímani známka tření.Ted' už se natřásají a čistí si kužel. :-) smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.09.2010 23:24 Muž Romy [1822] - Cichlidy
smidakkuba napsal:Napadlo mě ještě jestli to nemohlo být tím že jsme se cca před týdnem stěhovali.
Je to naprosto možné,zažil jsem,že pár,který se vůbec nechtěl vytřít.Stačilo vyměnit pořadí vytíraček,zhruba jeden metr,a nakonec to byl jeden z nejlepších párů.Oni terči jsou citliví nejen na prudké změny vody,dusíkaté látky ve vodě,ale i na změny kolem akvária.Opravdu někdy stačí změnit místo a je po problému... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.09.2010 21:20 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy – Re: Romy
No on ten pár první 3 výtěry požral.Měl jsem strach že to bude blbý pár nestarali se o jikry a požírali je.Ale od té doby co je vedle nich ten druhý pár tak jsou velmi pečliví.Nepožírají a o jikry se starají perfektně.Dokonce při posledním výtěru se dokonce nehli vůbec od jiker.Ani nažrat se nechtěli.Dva dny než se vylíhli tak hladověli.Až ted ten problém.Napadlo mě ještě jestli to nemohlo být tím že jsme se cca před týdnem stěhovali.Ale už je to v poho tak snad dají pokoj. :-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.09.2010 20:12 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: smidakkuba
Na samotný výtěr by měly ryby mít klid,když samec vidí soka,nezřídka jikry sežere.Problém je i v tom,najít harmonický pár,ona je totiž velmi tenká hranice mezi dominancí a agresivitou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.09.2010 20:04 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy – Re: Romy
No ony ty ryby na sebe vidí.Já to mám dělané tak že to je jeno akva rozdělené na dva díly takže ty ryby na sebe ještě lépe vidí než když jsou ve dvou akva.To akva je na dvě vytíračky.Ony ty ryby jsou dominantní obě.Protože ta samička toho samce už potom taky pořádně spráskala jak jí přestalo bavit furt ustupovat. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.09.2010 19:38 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: smidakkuba
Dobře jsi udělal,z takto dominantních ryb,bývají skvělí rodiče.Ideální je také,když po vykulení mladých na sebe páry vidí,lépe se pak o ně starají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.09.2010 19:10 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy – Re: Bob66
Tak pigeoni byli dnes u mých bělásků ti je zmlátili.Dal jsem je zpět a v poho.už nenapadá.Takže ok.A chystají se na výtěr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.09.2010 18:24 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: smidakkuba
Už jsem o tom slyšel od jiného chovatele :) Pokud to funguje tak jdi do toho ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.09.2010 10:09 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy – Re: Bob66
No jo ale ja už společenský nemám jen vytíračky a chovne.Mám to na mladé.Napadlo mě jěště ten samec to dělal už jednou a dal jsem je k druhému páru.Vím že tohle zní trochu drasticky ale,ten druhý pár je trochu proklepal.Namlátil jim hubu trochu roztrhal ploutve,pár šrámů na tělě.
Za týden se to spravilo ploutve v poho, samec v poho.Asi mu kleslo sebevědomí,i té samičce.
Předtím jsem je tam dal ale hlavně kvůli tomu že požírali jikry.Četl jsem že někdy to pomůže tak jsem je tam dal.A pomohlo to perfektně.VZORNÍ RODIČE.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.09.2010 06:32 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: smidakkuba
Zkus je přelovit do společenského třeba na týden a pak je dej zpět do vytíračky ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.08.2010 22:17 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy – Napadání
Mám problém samec mi začal napadat samici.Je to pár pigeonů.Doted' spolu vycházeli perfektně i mladé měli.Mám je ve vytíračce už asi 2 měsíce a ted' začal tohle dělat.Nechal ji nažrat ale furt ji zahání do kouta.Napadlo mě četl jsem že ryby mývají něco jako pubertu a takhle se to může projevovat.Nevíte čím to může být.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.08.2010 22:12 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy
Mám problém mám pár pigeonů až do ted' spolu perfektně vycházeli.Ale samec mi začal napadat samici.Nechá ji nažrat teda spíšsi to vybojovala ale, furt ji zahání do kouta.Nevíte čím to může být?Napadlo mě, četl jsem někde že ryby mají něco jako pubertu a takhle se to někdy může projevovat.Mají rok a půl.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.08.2010 13:49 Acinonyx – Re: JuraS
:-D No mna by tiez nahananie sietkou velmi neoslovilo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.08.2010 13:25 JuraS – Re: Acinonyx
tak to jo..tak je nebudu stresovat..i když včerejší nahánění páru v akvárku mezi kytkami klackem i síťkou to bych se já pos...ral strachy...a po přelovení do šoustavícího akva jsou v pohodě..jak zvedli prapory to ve velkém akva nikdy neměli...i žrali hnedle...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.08.2010 11:43 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Acinonyx
Přesně tak, u ryb je to stejné jsou nedílnou součástí ryby a když se přemnoží vzniká nemoc :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.08.2010 11:35 Acinonyx – Re: JuraS
I clovek ma v traviacej sustave napriklad bakterie (napr. E.coli), ktore sa tam tiez proste po narodeni vyskytnu a clovek s nimi zije cely zivot. Takisto, za urcitych okolnosti ich tvoje telo nemusi zvladnut a prepukne to do choroby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.08.2010 10:36 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: JuraS
Co se týká vnitřních parazitů tak je mají vsobě všechny ryby, žijí ve vnitřnostech ryb a živí se stráveným krmivem, většině ryb nedělá problémy i když se přemnoží cichlidy jsou na to náchylnější a terčovci obzvlášť X-) Takže po léčbě je dostaneš na neškodné množství ale při nevhodných podmínkách se zase přemnoží a je problém ;-) Žábrohlísty si do akva přineseš ani nevíš jak nebo máš sterilní nádrž? A zase pokud mají ryby dobré podmínky tak se s nimi vypořádají sami a ty můžeš mít několik let klid a potom při zhoršených podmínkách hlavně kvalita vody, stres nebo přerybnění se začnou žábrohlísty rychle rozmnožovat a ryba je už nezvládne ;-) Když kupuješ terčovce tak už je ta ryba má v latentním stavu :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.08.2010 09:53 petr70 – Re: JuraS
Ale já to netvrdím jenom sem se tohle tady dočetl.A navíc neřikám,že geneticky,ale mladý se odchovávaj společně s rodičema a tam prý dochází k předání zárodků parazita.Nejsem doktor i když si tak už připadám,ale tohle sem vyčetl a taky to nechápu,že po přeléčení se nezlikviduje komplet všechno.Vlastně přeléčený rodiče krmený ve výtěru pouze suchým by neměli jak mladým ty parazity předat protože by žádný vsobě neměli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.08.2010 09:27 JuraS – Re: petr70
chceš snad říct, že ryby dokáží při množení předat geneticky i zárodky parazita ? no nevěřím ba boha, hare krišnu ani alláha..věřím v materializmus a pokud platí zákon zachování hmoty a energie pak by to teoreticky bylo možné ale v praxi by to bylo na nobelovku...tohle dokázat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.08.2010 09:13 petr70 – Re: JuraS
Tak to mě zajímá taky a byl bych rád kdyby to někdo dokázal vysvětlit.Píše se tady,že je má ryba v sobě a při stresu se roznmoží a to ryba už sama nezvládne.Až sem bych to chápal,ale po léčbě(pakliže je účiná)by ryba v sobě neměla mít vůbec nic.Ať žábráky tak ani vnitřní parazity.A když potom třeba po měsíci nebo po roce znovu onemocní tak se tam odněkud vzít museli.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.08.2010 08:44 JuraS – Re: petr70
Mě by zajímalo JAK a z ČEHO se ti žábrohlísti do akva dostali.. nepředpokládám, že v mraženém krmivu od aquamastera jsou nějaké "breberky" a o granulkách od sery, a ostatních si myslím to samé...ruce nijak nedesinfikuju když sahám do akva, jen je případně opláchnu vodou a třeba odsávačku co mám na balkoně jen taky opláchnu ale složitě neumývám..tak mě zajímá KDE se takový paraziti berou...občas nechám akva vyhladovět..ne moc mám tam krevetky..a pak jim dám vlastní směsku s česnekem..po rozmražení to čpí tak, že mi to i slzy vyžene do očí..a po kouskách jim to tam dám..to by zabilo červa i v praseti natož rybě...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.08.2010 08:03 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: halenar1984
Můžeš ji použít a smíchat s vodovodní aby jsi získal hodnoty jaké potřebuješ, jen samotnou vodu z demikolony bych nedával ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.08.2010 06:47 Muž Sm@tts [7] - Cichlidy – Re: Bob66
grrr :-/ a ja chtel jednou takoveho domu :-D :-D ale jinak moc diky za rady :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.08.2010 22:23 halenar1984 – kolona
ahojte mam otazocku mozem dat tercom odstatu vodu z demikolony nijak pravovanu dikes
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.08.2010 18:34 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Sm@tts
Takového ani v obchodě neuvidíš tohle je téměř dokonalý jedinec šampión, perfektní kresba, tvar, hlava X-) Takový se povede jeden z tisíců a samozřejmě že takoví jedinci se nafocují aby reprezentovaly celou prodejní formu :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.08.2010 18:03 Muž Sm@tts [7] - Cichlidy – Re: Bob66
aha ..tak diky :-) ja jeste nikde v obchode takovedleho tercovce nevidel :-D tak sem myslel jestli neni nejakej spesl :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.08.2010 15:11 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Sm@tts
Jj je to možný, základní forma je pigeon blood, a je spousta téměř totožných ryb které se liší v maličkostech jen mají jiné obchodní názvy :) A každý den vznikají nové :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.08.2010 15:04 Muž Sm@tts [7] - Cichlidy – Re: Bob66
DISCUS PIGEON BLOOD ROSSO ...je to mozny ? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.08.2010 14:59 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Sm@tts
Pigeon blood ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.08.2010 14:56 Muž Sm@tts [7] - Cichlidy
Fotka k příspěvku Dobrý den chtěl bych se zeptat co je tohle za Terčovce...jen tak ze zvědavosti :-)
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.08.2010 19:40 Muž metal [96] - Cichlidy
mne sa biju terce medzi sebou,ale iba jeden z nich ma niekedy po tele ten biely povlak,ktory mu casom zmyzne a zase sa objavuje.takze mozem predpokladat ,ked sa viac poperou tak v tedy sa to vyskytne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.08.2010 19:30 Muž metal [96] - Cichlidy – re.bob66
diky ,to si ma potesil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.08.2010 13:51 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: metal
Kožní sliz aby byl dobře viditelný třeba jako povlak na těle nebo okolo ryby vlající vlákna nebo hleny ryba produkuje ve větším množství při podráždění kůže např. větší koncentrací soli, různých léčiv atd. Není to předzvěst nemoci, je to ochrana kůže před plísněmi a bakteriální infekcí ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.08.2010 12:51 Muž metal [96] - Cichlidy
mna by zaujimali tie biele vlakna-kozny sliz,ci je to normalne ked sa to vyskytne u ryb,alebo je to predzvestou nejakej choroby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.08.2010 21:48 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Dahak
:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.08.2010 21:40 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: Bob66
To spíš naopak :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.08.2010 21:39 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Dahak
Třeba právě to jim (terčovcům) vadí a jsou z toho nemocný :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.08.2010 21:35 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: Bob66
To nevím já strašně nerad svítím zelenině :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.08.2010 21:33 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Dahak
Nebo zařízenou nádrž bez ryb smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.08.2010 21:32 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Tomas
Pokud budou v druhé nádrži dobré podmínky a terčovec nebude ve stresu tak ne :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.08.2010 21:25 Tomas – Re: Bob66
tym padom by malo platit ze ked liecis rybu tak po procedure a naslednem preloveni do druhe nadrze by se nemala choroba objavit spravne??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.08.2010 21:13 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: Bob66
No budu muset prověřit pH testy jsou už staršího data tak je možný, že jsou už nepřesný.V akváriu bez dekorace a dna se žábráci po půlhodinové koupeli už nevyskytují, ale v zařízeném jsem měsíc po léčbě opět jednu dvě ryby se sem tam přilepenou skřelí nachytal.Asi to nakonec dopadne tak, že budu mít jen "sterilní" nádrže s vodou a rybami :).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.08.2010 19:29 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Tomas
Ty bílé vlákna je kožní sliz ;-) Vajíčka jsou po celé nádrži ne na rybě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.08.2010 19:20 Tomas – Re: Bob66
NO uvidime po preloveni som si ted vsim ze v nadrzi plavaju take biele vlakna myslism ze su to zneskodnene parazity, este by ma zaujimalo kedy su vajicka a kedy sa z nich uz vyliahnu parazity ci sa to da zistit dako. NApadnutie sa prejavuje zrychlenim dychanim a nasledne zalepenim zabre. Je mozne ze kdyz je uz ziabra prilepena ze su tam uz vajicka? alebo sa vajicka nachadzaju iba v nadrzi a ne u hostitela? Pripadne neviete niekto jak dlho vydrzi parazit bez hostitela pri 30°C?? Celkom by ma to zaujimalo nikde som sa to ani nedocet
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.08.2010 18:59 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Dahak
Zase tak rychle zneškodněný nejsou :)Při silném napadení je těch 12h nutné a při dodržení celého postupu se není čeho bát, to popálení kůže nebo ploutví bývá když je nižší Ph X-) Půl hodinová koupel se dává běžně i při převozu a nákupu nových ryb ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.08.2010 18:55 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Tomas
Jen je pozoruj a pokud budou Ok tak už nemusíš X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.08.2010 17:51 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: Tomas
Já je tam nechávám 20 minut a i tak se stává že mají potom "připálený" ocasní ploutvičky.Chloramin je pro parazity silně toxický, takže jsou podle mého zneškodněný během několika málo minut.
Kéž by i na střevní parazity byl podobně rychlý a účinný prostředek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.08.2010 17:15 Tomas – Re: Bob66
Tak po hodine a pol sem ich musel prelovit a dat do jine nadrze zacalo im to zjevne vadit ledva plavali a byli u dna ph sem mal 7,8 a davkovani sem dodrzal a zrali naposledy 20h pred tym. nevim co im tak vadilo. V druhe nadrzi se uz spametali a plavu a dychaji normalne.
Mam teda o 3 dni zas pokracovat z lecbou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.08.2010 13:56 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Dahak
Máš asi pravdu kamarádovi nedávno také nezabral flagellol a až když jsem mu dal entizol tak to vypadá že se toho s největší pravděpodobností zbavil hmm Ale mě osobně se ještě nestalo že by flagellol nezabral a to jsem s ním léčil jak u sebe tak u známých ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.08.2010 13:50 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: Bob66
Tyhle jsou nově dovežený a po dvoufázovým lečení se to u některejch ukázalo znovu.Slabší kusy jsem utratil(z těch už by nikdy nic nebylo) a těm ostatním zabral až Entizol v celkem drastický koncentraci.
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [49] ...... 77

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 65022x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4551?od=2401