Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Terčovec - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 65 Přejít na další stránku   1  
Terčovec - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2009 16:13 Muž pepis [15] - Cichlidy
Miro je profi, akorát to před nikým nevypustí...Profi je ten co se dokáže uživit akvaristikou, aspoň podle mě. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2009 16:09 Muž pepis [15] - Cichlidy
Já ho nestavim na místo boha, tady člověk nemůže říct po svém jak to vidí.., kdo se mu tady vyrovná nebo lépe řečeno nahradí jeho příspěvky? Miro je osobnost a o tom není debat, umí to s lidmi stejně dobře jako s rybami a to se nedá říct o každém, jsou tady nejmenovaní jedinci kteří si myslí že jsou někdo když mají doma terčovce nebo nějakou ještě zajímavější rybu a někteří jsou zaslepení až ignorantní a miro na to jaká je kapacita neprojevoval tyhle špatné důsledky malé slávy, kdo ho znal líp tak to ví, baví se stejně s gupkařem jako s diskusářem, akorát že s gupkařem si nemá až tolik co říct-nadnešeně samozřejmě :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2009 11:32 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: Yirka
S timhle se stotoznuju.I sam Miro o sobe tvrdi ze neni "profi" chovatel takze do role boha bych ho nestavel :) i kdyz samozrejme jeho chovatelske znalosti uspechy se nedaj poprit.
Docela by me zajimalo kde konci zkuseny akvarista a zacina ten profi ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2009 08:56 Muž metal [96] - Cichlidy
je velka skoda ze sa vymazali vsetky clanky od mira.bez jeho fotiek a prispevkou to tu bude puste.ako odbornik na chou tercovcou tu nemal konkurenciu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2009 00:03 Pepik – Re: Dara
Myslim ze to je snad jasne ne??
Flubenol samozrejme muzes pouzit,ale po porade se zverolekarem ci na jeho radu.,..
Ta latka neni zakazana,ale pouziti ma sva omezeni a zakonitosti a to je dobre...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2009 23:52 Pepik – Re: iris
Promin,ale ani to nebudu cist cele protoze uz na zacatku je dle meho nesmysl...
prakticky vsichni strevni paraziti se zivi obsahem strev a ne primarne hostitelem,pokud ma ale hlad zakousne se i do hostitele...Kdyz se parazit premnozi a zacne produkovat uz moc velke mnozzstvi toxickeho odpadu,nici steny strev a prakticky zacne zrat rybu za ziva-..pak hned nastava vetsinou dalsi problem,a to bakteriologickeho puvodu.....
Predstava, ze se zablokuji steny streva a ziviny nebudou moct proudit do ryby toho moc nevyresi,protoze parazit bude mit stale zradla dost a jedinej koho vyhladovite bude chudak ryba.... tone
pokud chcete parazita vyhladovet,nekrmte....
PS: nakonec jsem to docetl a stejne se spoustou veci nesouhlasim...
nakonec rad bych videl zaznam tech laboratornich testu kde byli ruzne skupiny sumcu u kterych bylo dolozeno zacerveni a jeho intenzita a pak nasledne pokusy kde se pouzivala tvrt roku stara namichana,zmrazena smes....
Osobne neznm nikoho kdo by importoval Anciky a spokojil by se s tim ze jim hodi z mrazaku kus zradla s "všelekem" ....jestli vy nekoho takoveho znate kdo importuje a odcervuje pouze takto a nema problemy,tak mu pogratulujte...
Miro ruku na srdce,kdyz si privezu zacervenou rybu,myslis ze mi bude na odcerveni stacit tvuj 2 mesice stary vyrobek??? X-)
a vis co?? ja te neudal a myslim ze ani nikdo jinej...(bohuzel) a to tvoje zradlo si sezenu a otestuju ho....uvidime,jak pochodi....budem si ale muset na vysledky pockat 2 mesice a pak jeste mesic...
Miro proc to proste neprodavas zvlast at si to ty lidi sami namichaj???
oni to pochopi ,kdyz jim to na papiru naznacis,neboj...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2009 23:35 Žena Danila [4489] - Sumci
cituji:

Chybu som urobil to priznávam ale len v tom že som nepočkal na všetky náležitosti a schválenia.


O žádné schválení požádáno nebylo a než mě opět osočíte ze lži, prosím o kopii sem na stránky.
Jinak Janssen farmaceutical animal health je jediným držitelem registrace Flubenolu v Čechách a na Slovensku, krmné směsi vyrábí tato firma ve své licenci a to s čím nelegálně obchoduje Miro, je NEZÁKONNÉ.

To Romy: buď v klidu, Miro sice oznámil, že opouští tyto stránky, ale už tu vesele a zásadově funguje pod nickem své přítelkyně Iris.Po dopsání odchodového dopisu přidal nové fotky altumů, takže o nějakém odchodu z rybiček ani řeči:-)

CO SE TÝČE ÚČINNOSTI FLUBENOLU V MRAŽENÉM KRMIVU: a to je to nejzajímavější smich smich
já to našla v brevíři REGISTROVANÝCH veterinárních přípravků, aler jinak doporučuju: zeptejte se Mira03.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2009 21:50 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: iris
Myslím Miro,i tak,že je škoda ze jsi to tu opustil,lidé se hádají i pro malichernější věci,ale Tvé odborné kvality Ti nikdo upřít nemůže. Jako,,radil" tu určitě budeš chybět. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2009 21:34 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: Romy
600g baleni v lekarne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2009 21:33 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Dahak
Ale jo,a kde? Nejspíš na veterině... :-D 50-100 g je směšné množství,ale kdybys chtěl kilo,tak by ti to také neprodali.Jak je to s malým množstvím,na to se zeptej Danily,vždyť v tom pracuje. Myslím,že to je jen dobrá vůle veterinářů,že nám malé množství prodají.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2009 21:25 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: Romy
Od kdy ? ja ho kupoval pred vanocema normalne bez receptu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2009 21:21 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Dahak
Bohužel Petře,ale podle zákona č. 378/2007 Sb., o léčivech,Flubenol je registrované léčivo,tudíž na recept.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2009 21:12 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: Pepik
Flubenol je lecivo urcene pro odcerveni prasat a drubeze.Prodava se normalne bez receptu takze nevidim duvod proc by melo bejt trestny jeho pouziti na lecbu ryb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2009 21:01 Dara – Re: Pepik
Tak tomu nerozumím. Včera jsi psal něco o vysoké pokutě těm kteří používají látky jako Flubenol a dnes sám píšeš, že bys byl rád kdyby Ti tento lék fungoval i za pár let, tobě tato pokuta nehrozí?Můžeš to objasnit. Díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2009 20:17 Muž metal [96] - Cichlidy
ja viem len to ze vsetci co mali potravu zmiesanu s flubenolom od mira ,si to nevedeli vynachvalit.druha vec je ,ze ked sa to bude casto davat rybam,moze sa stat ze im prestane flubenol zaberat a potom nastane pohroma.zistim od zverolekara jeho nazor na flubenol a pouzitie.vsetko sa to len domienky,pravdu treba zistit od konpetentnych ludi .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2009 19:16 Q
Delise znam, vím že to BYL Mirovo přítel, jestli je i nadále o tom bych si dovolil polemizovat....

Pokud někdo ví o problémech které by mohli nadělat rybkám problémy.....povídej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2009 18:10 Pepik – Re: T
Jak uz sem psal..muj jedinej zajem je aby mi Flubenol fungoval i za par let...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2009 11:43 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: Q
Taky by me zajimal vliv vody/mrazu na flubenol ale to by nam rekl asi jen nejakej chemik.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2009 11:40 Q – Re: Pepik
Zajímalo by mě jak je to opravdu s funkčností antiparazitálního krmiva od Mira03.....ten už nám to asi neosvětlí, protože smazal profil i prezentaci(že by kvůli tomuto krmivu)


nezajímá mě strana legalnosti, ale pouze to jeslti je krmivo účinné či ne....jde o to že spousta uživatelů krmivo používala a jejich výsledky s tímto byly výborné.....a to po tvém vysvětlení zní jako blbost....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2009 23:58 Muž vladislav [106] - Cichlidy – Re: Dara
Moji terčovci jak se přiblížím k akváriu tak zajedou také do rohu..jakmile znasnu vyjedou...ale je zajímavé jakmile přijde k akváriu přítelkyně tak ji žerou pomalu z ruky... ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2009 22:16 Dara – Re: Romy
Provedu!!! potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2009 22:15 Dara – Re: Laduschka
Tak soráč asi mám to v hlavě popletené smich ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2009 22:13 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Dara
Tvrdost přežijí v pohodě.S pH se dá laborovat s osmotickou vodou a míchat s vodovodní.Myslím,že jsi na začátku psal,že dáváš jen osmotickou,to by bylo špatně,nebo co je termín ,,z jednoho zdroje tzn.vodovodní z RO"?Pokud bys dával velký podíl vody z RO,terčům by chyběly minerály,tady by sis koledoval o děrovou nemoc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2009 22:13 Dara – Re: Pepik
Jak jsem psal výše ryby mám od velikosti 5 cm a ze začátku byly docela v pohodě, tento stav trvá asi 3 měsíce. Díky za upozornění věc s Flubenolem je pro mne novinkou, nikde jsem o tom nenašel zmínku, vlastně ani na veterině mne na to neupozornili.No, ale nechtěl jsem úvahou o krmivu od Mira rozpoutat nějakou hádku. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2009 21:31 Žena Laduschka [120] – Re: Dara
coze já nic o parazitech neříkám, já jsem pro úpravu nádrže :-D ale nevim, jestli to pomůže, ale přimlouvám se za to :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2009 21:31 Pepik – Re: Dara
Daro,ty ryby jsou bazlivy uz od zacatku co je mas??
myslim ze 80 centaku je dost malo a pokud byli ryby nekde vysoko,tak si spatne zvykaji...
A k tomu krmivu...
Bylo by krasny kdyby slo dat jednou mesicne nejaky "krmivo" a bude po problemu,ale at vam nekdo neco napovidal,neni to pravda...
Za prve,flubenol ktery tam Miro pridava,se po smichani s vodou(a ta je ve zradlu vzdycky) znehodnocuje a po tydnu je totalne na dve veci...
za druhe Flubenol se znehodnocuje zmrazenim pod 5 stupnu....
za treti,strevnich parazitu je cela rada a na nejake funguji pouze antibiotika a ty stejne musite davat pravidelne aspon tyden,jinak je to na nic....
urcite bych prisel i na jiny veci,ale uz myslim neni proc.:)
Takze vidis, ze rozhodne nejses za vodou ,kdyz budes kupovat neco od EXPERTA Mira a spolehat se na to...
Radsi ryby sleduj a pocitej s tim ze je vsechno mozny,kor u Tercu...
Ahoj
PS:Vis vubec ze porusujes zakon a vystavujes se pokute 50 000 Kc,protoze davas rybam neco , co obsahuje latky ktere spadaji pod statni kontrolu a Miro vubec nesmi takovyhle zradlo s Flubenolem prodavat??
Miro to brzo pozna sam,ze se to nesmi a uz sem to tu jednou psal,ale redakce mi to smazala ...
Proto bych chtel varovat i redaktory,protoze pokud mi to znova smazou vystavuji se obvineni ze pomahaji Mirovi v nelegalni cinnosti....
Pravidla plati pro vsechny..!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2009 21:24 Dara – Re: Romy
Co se týče vinohradské vody tak to máš pravdu, z kohoutku naměřím kolem 12°dH, ale jest dost vysoké Ph tj.kolem 7,6-7,8. Myslíš, že mám dát jenom tuto vodu anebo míchat s RO?Určitě dám vědět jaké změny nastanou. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2009 20:51 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Dara
V Praze máme Želivku(měká voda) a Káraný(středně tvrdá),aktuální kvalita vody je zde:http://www.pvk.cz/aktualni-kvalita-vody.html
Na Vinohradech je směs obou vod,ale i kdyby nebyla,tak tvrdší Káraný má tvrdost 2,45 mmol/l,což je nějakých 13,72°dH,čili voda středně tvrdá.Pro terče žádný problém.Viděl jsem terče prosperovat ve vodě tvrdé přes 20°dH.Jak jsem už psal,je možné kolísání pH díky nízké UT.
Já patentkami krmím,v tom jsme se s Mirem neshodli,ale vůči jiným surovinám max. v třetinovém podílu.
Jsem zvědavý,co se stane po té úpravě vody. ;-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2009 20:26 Dara – Re: Pepik
Jsem on ne ona, nebo že by na fotce to nebylo poznat? coze Ale to je vedlejší nejdůležitější jsou v tento okamžik terčáci ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2009 20:23 Dara – Re: Laduschka
Jak jsem již psal výše parazity to asi nebudou.Pravidelně jím podávám antiparazit od Mira.No ale není to 100%, může to být nějaký parazit, který je odolný proti všemu :) Ještě chvilku počkám a potom zkusím zase zařídit plnohodnotnou nádrž.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2009 20:17 Dara – Re: Romy
nevím jakou kvalitu má voda na Praze 5, já bydlím na Vinohradech a mám tu smůlu, že je tady snad nejtvrdší voda v Praze :-| Pro mne RO je hrozný vopruz, ale na druhou stranu je to pro mne jediná možnost jak se dostat k lepší vodě. Zkusím trochu upravit parametry vody a pak uvidím.Ryby Krmím jak mraženým (srdce na různé způsoby) tak granulovaným krmivem. Po konsultací s Miro03 již nekrmím patentkami ani žádným tomu podobným krmivem.Vitaminy podávám každý týden.Co se týče dýchání tak zatím je v pohodě, výkaly taktéž. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2009 11:16 tercovec5 – Re: Pepik
bylo psáno 80cm nad podlahou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2009 10:59 Pepik – Re: Dara
a jak je teda to akvarko vysoko nad zemi??
porad jste to jeste nezminila...
Lekavost taky muze byt zpusobena vnitrnimi parazity a je jedno ze ryba zatim zere...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2009 08:45 Muž Yirka [9126] – Re: Romy
Jestli tou změnou právě nebylo vyčištění a změna prostředí nádrže při léčbě. Jestliže před tím to byla normálně zarostláa zavedená nádrž, tak třeba teď nejsou spokojeni s tím holobytem? Tak jsem to myslel i v mé první reakci. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2009 23:58 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Laduschka
Možná k nějaké změně došlo,ale Dara říká že ne,ta změna bylo první,co tu všechny napadlo. ;-) V tuto chvíli těžko říci co je příčinou,mne napadlo jen to nestabilní pH.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2009 23:54 Žena Laduschka [120] – Re: Romy
aha, to je z ničeho nic po půl roce? coze beze změny? tak to se omlouvám, to mi nějak nedošlo do mozkovny, s váma se teda nebudu hádat, pane :-D to ne :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2009 23:51 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Laduschka
Laduschko,vždycky je to v rybách,ale máš pravdu v tom,že jednou to může být moc prostoru,jindy málo prostoru,ale projeví se to hned,ne po půl roce,když to před tím bylo v pořádku.Přeci jen to jsou zvědavé a velmi žravé cichlidy,které,když jsou zdravé,tak jim nevadí ani sbíječka vedle akviška. :-D Ještě se půjdou podívat,který blb jim chvěje s vodou... ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2009 23:44 Žena Laduschka [120] – Re: Romy
já bych řekla, že to bude v tý nádrži, když po zhasnutí se chovaj normálně coze taky jsem musela přestat svítit v chovnym akva, páč pří svícení stály ryby v rohu a jen blbě čuměly, jinak jsou ok. a ve společenskym zarostlym zajetym akva tyhle ryby nemaj žádnej problém ani s osvětlením... těžko říct, tohle je moje zkušenost :-O coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2009 22:10 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Dara
V nádrži to nebude,sám mám 7 kousků ve 230 l(na vykrmení)a žerou z ruky.Světla je spíš málo.Pokud plachost před tím nebyla,je to nejspíš předzvěst nějaké nemoci.Plachost není jejich vlastnost,jak se v místnosti něco hne,už žebrají u čelního skla.Docela mi nesedí uhličitanová tvrdost,je dost nízká,voda má malou pufraci a je možné,že máš velké výkyvy v pH.Voda pod 3°dKh,bývá nestabilní.Pokus se změřit ráno,v poledne a večer.RO je pro běžný chov zbytečná,naše,pražská voda je dost dobrá.
Zatím bych nic nedělal,pozoroval chování ryb(chuť k jídlu,dýchání,výkaly a celkové sociální chování)a zvedl bych i dKh alespoň o stupeň.Jeden z terčů co se schovává u kořene mi přijde pohublý(ale mohu se mýlit,není dobře vidět),čím vším krmíš a jak často?Co vitamíny?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2009 21:25 Žena Laduschka [120] – Re: Dara
tak bych se přimlouvala k tomu, vyléčit od parazitů a zařídit akva líp, s víc kytkama a normal substrátem :) a třeba rašelinu do filtříku, to prej zmírňuje stres....? třeba se pak ze začátku budou schovávat, ale vzhledem k tomu, že tam jsou třeba i ty neonky, tak by to pro ně mělo bejt takový nějaký antistresující :-D aspoň mě to pomáhá palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2009 20:21 Dara – Re: Yirka
Je mi to jasný, měl jsem normálně zařízenou nádrž, ale chytil jsem parazity a takto zařízená byla dost překážkou v léčbě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2009 20:18 Dara – Re: Dahak
Vodu mám z jednoho zdroje, tzn.vodovodní z RO. Ph 7, celk.tvrdost kolem 7, karbonová 2, NO2 v normě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2009 20:08 Muž Yirka [9126] – Re: Dara
Nejsem expert na terčovce, ale založením normální nádrže se ti určitě podaří nastolit a udržet daleko lepší rovnováhu a tím i prostředí pro rybky. A když bude přiměřeně zarostlá, rybky se budou cítit daleko lépe a přirozeněji. Také se ti bude daleko více líbit, když budou terčovci proplouvat mezi vysokými rostlinami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2009 20:07 Dara – Re: iris
Jak píši výše, kromě kočky žádný rušivý element v bytě nemáme až na to, že akva je v obýváku. Zaráží mne fakt, že takto vystresované jsou pouze při světle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2009 20:07 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: Dara
Prostredim to nebude.Chovatele chovaj a odchovavaj ryby v nadrzich bez dekorace naprosto bez problemu.Nezmenily se nejak razantne parametry vody?.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2009 20:01 Dara – Re: Yirka
Já vím, hrůza!!!Takže myslíte zgruntu to zařídit, tzn. dno, nové rostliny atd.?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2009 19:58 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: metal
28W zarivka neni prudke svetlo.Nedavno jsem jeste svitil 12 hodin denne 4x40W a zadny schovavani se nekonalo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2009 19:55 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: iris
Aha me bylo divny proc Iris pise slovensky a on je to Miro :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2009 19:55 Muž Yirka [9126] – Re: Dara
Abych pravdu řekl, mně by se v takovém prostředí taky moc nelíbilo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2009 19:48 Dara – Re: Romy
Fotka k příspěvku V současné době mám 3 terčáky(2 pigeoni 12-14cm, 1 red alenquer),3 ancistrusy(2skoro dospělí,1 nějaký zakrslík) a 7 neonek. Rostliny:Echinodory v květináčích. Ryby mám od velikosti 5 cm a zpočátku bylo vše O.K., ale tato situace trvá tak cca od prosince.Akva mám v obýváku, takže běžný provoz, krom toho máme kočku, která ráda se na rybičky kouká coze.Přikládám nějaké foto.
 
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [65] ...... 77

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 65025x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4551?od=3201