Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Terčovec - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 55 Přejít na další stránku   1  
Terčovec - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.05.2010 12:50 runner – Re: runner
Tak jedna ryba leží na hladině, takže ta pojde každou chvíli. 2 jsou schované, takže totálně vystreslé a jedna je zabořená čumkou do kytky, takže ta také pojde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.05.2010 12:49 Muž trodat [11] – Re: runner
pokud jsem to dobře pochopil tak jsi dal 9 terčovců do 20l karanténí nádrže,kterou máš na obrázku s neonkama a zařízenou,doufám že jsi v ní měl stejnou vodu /parametry/ jako v hlavní nádrži.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.05.2010 12:49 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: runner
Na fotce vidím nějakou sinici a ruduchu a ta ukazuje na vysoký hodnoty NO3.Na to že je to karantení nádrž, je taky nějak moc zařízená.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.05.2010 12:45 runner – Re: Bob66
Vodu jsem přečerpal z původního akvárka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.05.2010 12:44 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: runner
V něčem jsi musel udělat chybu,aby po přelovení odešlo tolik ryb není normální.Dal jsi je do stejné vody?Jak se ryby chovají?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.05.2010 12:42 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: runner
Pokud si dodržel dávkování tak Flagellol na vině na 100% nebyl ten ryby nezabije X-) Byly v karanténě stejné hodnoty vody jako ve společenském?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.05.2010 12:37 runner – Re: Dahak
Fotka k příspěvku Nene, 0,5ml. Lahvička je 10ml, takže opravdu trošek.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.05.2010 12:31 runner – Re: Dahak
NE 0,5 ml padlo na těch 20litů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.05.2010 12:29 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: runner
0,5 flagelolu to je jako polovička flaštičky???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.05.2010 12:22 runner – Re: runner
Fotka k příspěvku Takže jsem dal terčovce do karantény všechny a ráno? coze coze 4 terčáci chcíply a dalších pět je následuje. Asi to nebyl nejlepší nápad léčit je na vnitřní parazity. Těžko říct, co jim bylo. Tedy tomu jednomu a odnesly to úplně všichni :-( Dal jsem na 20 litrů vody 0,5 flagellolu. Bublal jsem přes noc a topil jim. Přidávám foto.
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.05.2010 12:22 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: riso
Imunitní systém dokáže likvidovat viry, ale určitě nezabíjí parazity a oslabenej tuplem ne.Tím že vyčkáváš hodně riskuješ, že se to rozšíří i na ostatní ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.05.2010 12:04 Muž trodat [11] – Re: riso
Nejsem odborník na terčovce,ale řeknu ti svou zkušenost:U mě byl jeden tyrkys na tom podobně zvedl jsem teplotu na 33 C bez dalších léčiv a on se za 3 dny oklepal žral,ale nerostl tak rychle jako ostatní a dneska je poloviční.Za měsíc se to objevilo u dalšího znova teplota nahoru ,ale ten to nerozdýchal,potom další terčovec měl stejné příznaky ,tady už jsem použil léčivo dostal se z toho a od té doby je klid a to už je 8 měsíců ťuk,ťuk.Já bych poslechl zkušenější akvaristy ,kteří ti radí a ví proč.Ať se daří ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.05.2010 11:21 Muž riso [129] - Cichlidy
Moje teorie je takova, ze kazda ryba ma v sobe parazity a diky prirozene imunite s tim normalne funguje. Neco se v akvariu stane - u mne to byl tyden pokazeny filter, ale muze to byt i spatne krmeni/precpavani, nebo spousta dalsich faktoru, tezko rict - a parazit se rozjede. A ted jsou dve moznosti: bud imunita ryby zacne s tim bojovat a zvladne to (zvysena teplota vody ji v tom boji evidentne pomaha), nebo to nezvladne a je potreba ji pomoci lecivem. Je to stejne jako u lidi, chripka se da zvladnout za nekolik dnu v posteli s cajem, medem a citronem, nebo taky ne a musi se nasadit antibiotika.
Nemam pravdu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.05.2010 20:38 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: metal
Jak napsal už Dahak palec parazity má v sobě nejde o prevenci ale léčbu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   05.05.2010 18:46 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: metal
tyden zalezeny v rostlinach, neprijimal potravu, barva temer cerna, dlouhe bile vykaly, klepal se jak ratlik...

Tohle od rýmy nebude :) tady je léčba na místě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.05.2010 18:40 Muž metal [96] - Cichlidy
vsetky lieciva sa aplikuju len v pripade ak je urceny patogenny cinitel.preventyvne podavanie lieciv,vedie len k rezistencii patogenov.ja chovam rybi len suchou potravou a zihlavou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.05.2010 08:36 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Dahak
ano palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.05.2010 23:41 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: Bob66
Jen bych doplnil ještě jednu důležitou prevenci a to karanténu při nákupu nových ryb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.05.2010 22:24 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy
metal napsal:plati jedine jedna prevencia a to sistem dvoch hadic.jednou voda priteka a druhou odteka.


hmm to má být jako prevence na vnitřní parazity? Vnitřní paraziti (Capillaria, Spironucleus, Hexamita) jsou převážně z nevhodného krmení a proti tomu ti ani čerstvá voda nepomůže, zhoršená kvalita vody sice uspíší přemnožení parazitů v rybě ale myslet si že při průtokovém systému se jim vyhneš je blbost, eliminovat vnitřní parazity můžeš spíš jen krmením suchým krmivem X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.05.2010 21:03 Muž metal [96] - Cichlidy
preventyvna liecba mi pripomina spoved jednej lahkej dievciny,ktora tvrdila,ze kazde rano si da kapsulu tetraciklinu a tak nemoze dostat aids.plati jedine jedna prevencia a to sistem dvoch hadic.jednou voda priteka a druhou odteka.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.05.2010 18:48 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: riso
U terčovců není radno šetřit :) a v menší karantení nádrži, toho léčiva zase tak moc nespotřebuješ.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.05.2010 16:39 Muž riso [129] - Cichlidy – Re: Romy
hosi, vy mi teda davate... Ja ho nakonec snad necham v tom Flagellolu fakt vykoupat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.05.2010 15:53 Muž Romy [1822] - Cichlidy
riso napsal: ze to byly (jsou) vnitrni parazity je jasne, tam neni co resit. Ale prece jeste s lecenim par dnu pockam, jak se vyvine situace.

Jen aby pak nebylo pozdě...tzv.bílé výkaly nejsou výkaly jako takové,ale už odchází poničená výstelka střev...Je to jen na Tobě... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.05.2010 15:02 Muž riso [129] - Cichlidy – Re: Dahak
je pravda, ze je z celeho hejna nejmensi :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.05.2010 14:54 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: riso
To jistě, ale příčin proč měla právě tahle ryba oslabený imunitní systém je mnoho a to je chvíle na, kterou parazit čeká a přemnoží se.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.05.2010 14:51 Muž riso [129] - Cichlidy – Re: Bob66
sakra, krmeni maji kvalitni, filtrace jede, pravidelne odkaluji a menim vodu - tak nejakou imunitu ty ryby mit musi, neee.... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.05.2010 14:44 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: riso
Držim palce ať to dobře dopadne bez úhynu palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.05.2010 14:38 Muž riso [129] - Cichlidy – Re: Bob66
ze to byly (jsou) vnitrni parazity je jasne, tam neni co resit. Ale prece jeste s lecenim par dnu pockam, jak se vyvine situace. Do Hornbachu pro karantenni nadrz to mam na skok, Flagellol mam ve skrince, takze v pripade zhorseni stavu muzu rychle zasahnout. Zatim budu zit s pocitem, ze mam bio-chov bez chemie :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.05.2010 13:59 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy
riso napsal: Ovsem ted se mi to stalo podruhe: tercovec (tentokrat Red Tyrkys) tyden zalezeny v rostlinach, neprijimal potravu, barva temer cerna, dlouhe bile vykaly, klepal se jak ratlik...


Tohle jsou jasné příznaky vnitřních parazitů a ty sami od sebe nezmizí, takže pochybuji že je OK i když se jeho stav zlepšil X-) Raději bych přeléčil i když teď vypadá lépe, až to přijde znovu ve vetším rozsahu by mohlo být pozdě ;-) Ale je to na tobě, jen jsem napsal jak bych postupoval já :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.05.2010 13:53 Muž riso [129] - Cichlidy – Re: Bob66
kluci, s lecenim ryb nemam zkusenosti, ale moc nechapu smysl "preleceni", kdyz priznaky nemoci evidentne odeznely. Mozna dat jim tam nejakou prevenci, to jo, ale koupat je ve Flagellolu, kdyz jsou OK, to se mi moc nezda... ne
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.05.2010 10:58 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: runner
Samozřejmě všechny terčovce... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.05.2010 10:52 runner – Re: Romy
Sorry asi hloupá otázka, máš na mysli všechny ryby i s neonkami, nebo jen terče?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.05.2010 23:17 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: riso
Zvýšená teplota jen urychlí vývoj parazita,bez léčby se brzy příznaky vrátí.Sůl je k ničemu,jen trochu znepříjemní život kožním parazitům,ale ryby se jich nezbaví.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.05.2010 21:33 Muž riso [129] - Cichlidy – Re: Bob66
samozrejme, ze ta sul v takovem objemu vody je k nicemu, ale ta vysoka teplota mu evidentne pomohla. Obavy, ze se to vrati asi jsou na miste, jenze ten disk co mel stejne problemy pred mesicem, je od te doby uplne v pohode, tak jsem z toho jelen...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.05.2010 21:22 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: riso
Na tvém místě bych přeléčil na vnitřní parazity X-) Sůl je jen desinfekce a jedna lžíce na takový objem není nic ;-) Přežráním to nebude, počítej s tím že se to vrátí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.05.2010 21:08 Muž riso [129] - Cichlidy
robert napsal: Byl jen prezrany,ja lecim tercaky jen soli,pri teplote 30 stupnu. X-) X-)

kdyz mi tohle pred mesicem Robert napsal, rikam si - pekna blbost. Ovsem ted se mi to stalo podruhe: tercovec (tentokrat Red Tyrkys) tyden zalezeny v rostlinach, neprijimal potravu, barva temer cerna, dlouhe bile vykaly, klepal se jak ratlik... Nijak jsem ho nelecil, pouze jsem pridal kuchynskou lzici soli (na 420 litru vody asi k nicemu :-) ) a zvedl teplotu na 33 stupnu. Tercak byl za 3 dny uplne v pohode.
Je mozny, ze je tohle zpusobene prezranim? Priznavam, ze je dost precpavam...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.05.2010 17:11 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: runner
Ano,naopak je to lepší,je přesnější dávkování a ryba se nemá kam schovat,takže jí můžeš pozorovat. Ale přeléčil bych všechny ryby,ne jen tu jednu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.05.2010 16:56 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: runner
Můžeš bez problémů X-) Ve velkých objemech by to opravdu nebylo vhodné léčit celé akva ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.05.2010 11:03 runner – Re: Romy
Chtěl jsem se zeptat, jestli mohu Flagellolem lečit v karanténím akvu? Mám problém s výměnou 80% vody v hlavním akvarku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.05.2010 23:21 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: runner
Jakákoliv změna může být stresorem,ale u ráčka bych to netipoval,nebo by šlo o přecitlivělého jedince,a to je také nepravděpodobné...Spíš bych se zaměřil na propukající nemoc,a být to moje ryby,raději bych preventivně přeléčil na vnitřní parazity.Tři dny bez jídla sice nejsou moc,ale jak by ryba ztmavla,začala se stranit,dlouho bych se nerozmýšlel.Voda je co se týče parametrů v pořádku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.05.2010 22:13 Muž vladislav [106] - Cichlidy – Re: runner
Pokud to bude ráček velikosti druhů CPO,tak ten asi problém dělat nebude...Spíš ten rak nebude snášet dobře tu teplotu vody co je standart u terčovců 29-30 stupnů...Pokud by byl problém ten rak tak se ho budou bát všichni terčovci a ne jenom jeden..Problém bude někde jinde...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.05.2010 21:04 Muž karelpavel [18] – Re: runner
No to si přesně myslím, ten rak tam zřejmě dělá jiné prostředí ( změny ) X-) ale.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.05.2010 19:41 runner – Re: Romy
Jde jen o jednu rybu. Akva 280l (čistý objem). Stáří 5 měsíců. V akvu je 8 terčů, 8 neonek, 2 par. černopruhé, krumýřovec a ráček. Voda ph 6,8 , ut 3, ct 8, NO2 0, NO3 25. Poslední výkal ryby byl normální, ale už 3 dny nejí, takže jsem za poslední dobu u ní výkal nezaregistroval. Ještě mě napadá, jestli to není tím ráčkem, je to nový obyvatel v akvu. Strava patentky, daphnie, artemie, hov. srdce, granulovany od sery a vločkové. Díky za reakce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.05.2010 23:39 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: runner
Stres,špatná voda,nebo předzvěst nemoci,jsou ty výkaly opravdu v pořádku? Z takto položené otázky se dá jen odhadovat,nejlepší je kvalitní fotka a spousta dalších informací o vodě,krmení,počty a druhy ryb,velikosti akviška atd,atd...Jde o jednu rybu? Z kolika? Jak jsou staré.........
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.05.2010 22:18 runner
ahoj, poslední dva dny je terčovec divný. Schovává se, bojí se a nežere. Co je s ním? Díky. Výkal a vzhled normální.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.04.2010 08:16 Muž metal [96] - Cichlidy
ja mam najlepsie skusenosti s tetra diskus granulami.tieto granule najmenej kalia vodu,skusal som aj sera granule pre cichlidy ,ktore znacne kalili vodu.sera diskus granule su trochu lepsie ale ties sa rozpadaju.tetra diskus su pevne ,nerozpadaju sa,stopercentna spokojnost.ja pred krmenim namacam granule na 2.min.do kelimka s vodou,vyhnem sa tym nadnasaniu ryb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.04.2010 22:28 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: JaV
Jsem rád,že to tak dopadlo,s největší pravděpodobností se jednalo opravdu o ty granule.Je třeba je vyměnit za ty,které se potápí rychleji a tím se i méně nasáknou a zvětší objem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.04.2010 19:58 Muž JaV [22] – Re: Romy
Tak to vypadá že už je v pořádku palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.04.2010 23:11 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: JaV
Zkus vydržet do zítřka,když se to nezlepší,rybu separuj.Na Aerocystitis to nevypadá,je to nemoc virového původu,už by příznaky měly i některé ostatní ryby.Nezbývá,než čekat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.04.2010 18:43 Muž JaV [22] – Re: Romy
Aktuální stav ryby je pořád stejný. Zdá se mi ale, že je míň nakloněná hlavou dolů než včera. :-(
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [55] ...... 77

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 65022x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4551?od=2701