Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Terčovec - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 62 Přejít na další stránku   1  
Terčovec - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2009 13:29 Muž kono [0]
pravda je ze dnes dva dni po liecbe a vymene vody,nevidim skoro ziadne zlepsenie, terce su stale vylakane a utiahnute
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2009 13:25 Muž pepis [15] - Cichlidy
Jak mi potom vysvětlíš že jednorázově ten lék spousta lidem nepomohl? Třeba já jsem žádnou chybu neudělal a dostal jsem to z nich česnekem, tomu léku nevěřim, aspoň už ne jednorázově a víc koupelí vyjde dost draho a chemie je pro ně dost zatěžující.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2009 13:21 Muž pepis [15] - Cichlidy – Re: Romy
Není to tak úplně pravda Romane, Miro03 mi léčbu vysvětlil takhle, že je to tak nejlepší, nemyslim si že by mě naváděl k blbostem a jeho zkušeností si cenim zrovna tak jako tvých ahoj
PS: poznám vnitřní parazity od žábrohlístů ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2009 13:16 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: pepis
Flagellol by měla být jednorázová léčba,proto se v něm ryby máchají tři dny...Léčba o které píšeš,je léčba žabrohlístů Tremazolem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2009 13:05 Muž kono [0] – Re: pepis
samozrejme zvysil som teplotu, silno vzduchoval, odpojil externy filter, krmil iba granulkami a vitaminy
v navode o tom ze by sa mala opakovat liecba po trojdennej pause nie je ziadna zmienka, no uvazoval som nad tym, len ci to bude mat ucinok
nemam aplikovat metronidazol radesj?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2009 12:25 Muž pepis [15] - Cichlidy
A vypnul jsi filtraci a vzduchoval? Nekrmil jsi masem? Léčba by se měla třikrát opakovat s třídení pauzou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2009 08:28 Muž kono [0] – flagelol bycikovce
zdravim vas
objavili sa mi bicikovce, v nadrzi so 4 tercakmi, aplikoval som flagelol presne podla navodu, po troch dnoch vymenil 80% vody a napriek tomu som objavil biely vykal a ryby su akoby stale bojazlive okrem jedneho najvacsieho tercaka, ktory je evidentne najzdravsi s najvacsou chutou a vyfarbenim, inak zeru vsetky
je flagelol neucinny? ake mate s nim skusenosti? inak mam aj metronidazol ale chovatel ma presvedcil ze uz nezabera, pritom som ich liecil iba raz s metronidazolom pred rokom a liecba vola uspesna

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2009 19:40 Žena danulavo [3] - Cichlidy
Děkuji všem za rady. Vitamíny samozřejmě podávám, tak doufám, že se brzo zregeneruje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2009 19:25 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: danulavo
Tak to je v pořádku,vše jak psal Bob66,hlídat výkaly,velikost břicha,plachost,dodat vitamíny a trochu častěji měnit vodu.Ztmavnutí je nejspíš způsobeno strachem z ostatních ryb,zvlášť,když po něm jedou.Jestli chceš aby se dal dřív do kupy,separuj ho a jinak jak už bylo psáno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2009 19:14 Žena danulavo [3] - Cichlidy
Ph je stále stejné a je 7.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2009 19:06 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: danulavo
Zkratka pro bakteriální rozpad ploutví,ale na to to nevypadá.Možná bych i změřil pH,jestli není příliš nízké.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2009 19:05 Žena danulavo [3] - Cichlidy
Co je to BRP? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2009 18:49 janek
suhlasim s bobom malo by mu to prejst.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2009 17:19 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: danulavo
Vyměň alespoň 30% vody, kvalitní krmení a vitamíny a pořádně ho pozoruj, jak výkaly tak ty okousané ploutve, mohlo by jít o BRP X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2009 13:58 Žena danulavo [3] - Cichlidy
jinak potravu přijímá dobře a jeho chování je též normální
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2009 13:56 Žena danulavo [3] - Cichlidy
Fotka k příspěvku ještě jedna fotka
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2009 13:55 Žena danulavo [3] - Cichlidy
Fotka k příspěvku Ahojky, prosím o radu s nemocným terčíkem. Přijeli jsme z dovolené a jeden terčovec má "okousané" ploutve. Je to nejmenší terčovec, který pomalu roste a je to takový otloukánek pro ostatní. Kromě těch roztřepených ploutví se zdá být ještě malinko tmavší. Ostatní jsou OK.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.07.2009 23:45 Muž Romy [1822] - Cichlidy
Koukám,že má reakce je do plusu,O TO MI OPRAVDU NEŠLO! Jen jsem chtěl,pokud někdo můj názor shledal špatným,nebo nepravdivým,tuto otázku konfrontovat s daným hodnotícím.To je smysl jakékoliv diskuse.Jen jsem zvědav,jestli se dočkám... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2009 18:30 Muž Romy [1822] - Cichlidy
Nebazíruji na karmě ani na hodnocení,ale uvítal bych od dotyčného obhájit si ten mínusový bod za tuto odpověď.Pokud se někomu něco nelíbí na této odpovědi,rád budu o tom diskutovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   20.07.2009 23:33 Muž Romy [1822] - Cichlidy
Myslím si,že je to odřené,zákal oka postupuje od oční čočky.Několikrát se mi stalo něco podobného při úprku slabšího jedince,kerý se v rychlosti o něco více otřel.Může to být i nešetrným odlovením,což bych tipoval.Do 14 dnů až tří neděl by se to mělo spravit samo.
Acriflavinem se nic nepokazí,ale pro jistotu bych pozoroval,pokud se bude zákal zvětšovat,je potřeba to dál řešit nejspíš jako bakteriální infekci,ale tomu nevěřím.Důležitá je teď kvalita vody,dobré krmení a vitamíny.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.07.2009 22:34 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: tom
Zákal oka X-) může to mít více příčin, začni dávkovat Acriflavin ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2009 22:25 tom
Fotka k příspěvku Dnes jsem koupil terče,prosímnevíte někdo co je stím okem coze coze sad dávám obrázek,všem předem děkuji zdraví tom
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2009 16:21 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: zagal
Při takovém fofru,je použití Tremazolu asi bezpředmětné,příznaky na žabrohlísty ukazovaly,ale úmrtí je příliš rychlé.Asi by to chtělo vylučovací metodu,protože nic jiného,než otrava,mne už nenapadá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.07.2009 15:53 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: styv
Nemám slov jen tiše zírám. coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2009 14:51 Muž styv [10] - Amerika – Re: Sid
Pokiaľ neviem čo spôsobuje problém, snažím sa vylúčiť všetky možné príčiny naraz a nie po jednom. Čo sa týka pozinkovaných skrutiek, na starý rámový akvárium som zo spodu prilepil a prišroboval plexisklo aby mi nekorodoval. Šroby neboli vo vode, ale sa na nich zrážala destilka a tá doslovne pri vyššej teplote žrala zinok. Predtým tam bolo viac rôznych rýb a pri cca24-25 st nevadilo, ale diskusy po 3-4 dňoch nekoordinovane lietali po nádrži. Po náprave silikonom zatreté skrutky, sa všetko vrátilo do normálu. Aktívne uhlie radím (odstrániť)alebo vymeniť za inú značku, aby som vylúčil či nie je vadné. (Čína je Čína) Echinodor tiež nevadí, ale substrát, tiež aby som vylúčil príčinu.(však sú v črepníkoch) A po prehrmení problémov všetko môže postupne vrátiť. Ešte by som prešiel dočasne na iné krmivá tiež preventívne. Liečiť a neviem čo spôsobuje problém nemá význam.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.07.2009 08:39 Muž Sid [6637] - Rostliny
...Pozinkovaný kus kovu. Otrava ťažkými kovmi. Skúsil by som ... odstrániť aktívne uhlie (prípadne dať inú značku), aj echinodory by som dočasne odstránil...
Copak to bylo za "pozinkovaný kus kovu"? Já běžně v akva používám pozinkované matice, (10-15ks M16), a nic - rostlinky i rybky jsou v pohodě.
Odstranit aktivní (nebo spíš už "neaktivní") uhlí, (pokud je ve filtru), a nahradit je novým, by nemělo nic pokazit. Pokud je ve vodě něco, co může způsobovat otravu, aktivní uhlí může napomoci. (Jen, prosím, nepište, že se ze starého aktivního uhlí může něco uvolňovat zpátky do vody - nemůže!)
Proč byste (alespoň dočasně) odstraňoval echinodory?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2009 08:22 Muž styv [10] - Amerika
Mal som podobný problém, po výmene cca 50% vody to na 1-2 dni zmiernilo a znovu lietali vystrelovali a až potom som zistil príčinu, zatúlaný pozinkovany kus kovu. Otrava ťažkými kovmi. Skúsil by som výmenu 50% vody, prekontrolovať filter, odstrániť aktívne uhlie (prípadne dať inú značku), aj echinodory by som dočasne odstránil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2009 07:19 zagal – RE
Tak dnes ráno jsem vylovil všechny 3 mrtvé. Vůbec si s tím nevim rady, a nikdo z mých kamarádů akvaristů také ne. Takže jediné co můžu udělat pro klid v srdci je, že odpoledne až se vrátím z práce dostanou ten Tremazol...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2009 19:12 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: metal
Proto jsem psal, zkusit sehnat X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.07.2009 19:00 Muž metal [96] - Cichlidy
masoten u nas tazko zozenies ,to len priamo od veterinara.mozno v cechach to je ine.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2009 18:53 Muž metal [96] - Cichlidy
mne to chytili pancierniky trinidatske do 6 hodin bolo po nich.zacali odrazu prudko narazat do stien akva a nakonci v krcoch im obeleli fuzi.o dva tyzdne mi tak posla tetra cervenousta znicoho nic jej pokrutilo chrbticu a bolo po nej.mrazenym chovam len srdcom a to pochybujem ze malo dajaky vpliv davam ho len 1 za mesiac.tercovcom sa nastastie nic nestalo zatial,inac by som krvave slzy ronil.a ted babo rad mohlo to byt vselico.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2009 18:52 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: zagal
Zkusit sehnat Masoten, použití - proti parazitickým korýšům a červům, napadajícím pokožku, žábry a střeva - Dactylogyrus, Gyrodactylus, Camallanus, Capillaria X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2009 18:10 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: zagal
Pokud by nezabral Tramazol a úmrtí bude pokračovat tak jediný co se asi dá dělat je dát jednu mrtvou rybu na rozbor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2009 18:03 zagal – Re: Dahak
Tak momentálně to vypadá, že do zítřka nevydrží minimálně 2, který už teď leží na zemi. Žábrohlísti mi připadají jako velmi nepravděpodobá příčina- žábry vypadají úplně normálně, a dýchají oběma a pravidelně, a docela pomalu. Dýchání zrychlují jenom po krmení, ale to je normální. Tremazol ale rozhodně zítra koupím. S tou salmonelou to je už o něco pravděpodobnější, sice nejsou tmaví, ale mražené krmení teoreticky přemrzlé být mohlo. Spíš mě ale zaráží, že všechny postižené ryby ztrácí rovnováhu a končí úplně "na plocho", s tím jsem se ještě nesetkal, a ta rychlost je taky divná...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2009 16:50 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: zagal
Nemaj ještě jiný příznaky ? otírání o předměty, zrychlený dejchání nebo zapálený žábry.Tyhle přínaky jsem měl u těch mejch při napadení žábrohlístem.Každopádně Tremazolem nic nezkazíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2009 16:33 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: vladislav
Ne :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2009 16:33 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: Bob66
To jim to tam asi rozmrzlo a nechali to znova zamrznout ne?.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2009 16:30 Muž vladislav [106] - Cichlidy – Re: Bob66
Tak to jen doufám,že si to krmení neměl od pana Koblasy ??..Protože já mražené beru jen od něho... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2009 16:26 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: zagal
Nedávno jsem měl něco podobného ale moje ryby byly tmavé až černé a ležely na zemi na boku, nemocné byly jen Tyrkysy a San merahy (o ty jsem nakonec přišel) mělo to rychlý průběh a nic nezabíralo, do týdne bylo po nich. Bavil jsem se o tom teď o víkendu s Mirem, 3týdny po mě to postihlo i jeho a po výsledcích z výzkumáku - Salmonela. Prý to postihlo víc lidí co mělo mražené krmení z jednoho krámu hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2009 16:19 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: zagal
Podle příznaků,chování ryb, to opravdu vypadá na žabrohlísty,zbytek bych přičítal zranění z nárazu,ztráta rovnováhy a následný úhyn.Ryba může mít proraženou lebeční chrupavku,aniž by to bylo patrné.Nematol i Entizol jsou na vnitřní parazity,zkusil bych třeba použít Tremazol,nebo jestli s tím umíš,tak Chloramin T.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2009 16:16 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: zagal
S timhle jsem se ještě nesetkal.Počkal bych na reakci Vojty(terčovec5) ten by si měl vědět rady.Mohla by to bejt porucha plynovýho měchýře, ale takhle u více ryb je to divný jedině že by to byl nějakej parazit kterej ho napadá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2009 15:17 zagal – RE
Filtr tam mam Fluval 405, u kterého reguluji průtok aby mi netočil vodou. Kromě originálních náplní (mimo aktivního uhlí) je ve filtru vata a sera siporax. Výměnu 50 procent vody jsem samozřejmě zkusil, a to před několika dny a znovu včera. To že je v akva dost ryb je sice pravda, ale myslím si že při udržení čistoty vody to nemá žádný vliv- nehledě na to, že už se párují a páry dostanou svá vlastní akvária. Žábry mají v pořádku- dýchají oběma, pravidelně. Vnější paraziti to také nejsou. U zdravých ryb není vidět vůbec nic. Jediná změna je u ryby která už leží na boku, ta je vybledlá. Jinak ty ostatní jsou v pořádku- kromě těch dvou, ty občas vylítnou, do všeho narážejí a pak chvíli ztrácí rovnováhu. Nejsem akvarista amatér, takže všechny normální nemoci bych pravděpodobně poznal. Jediné co mě napadá jsou ty vnitřní paraziti, ale výkaly mají úplně normální a byly přeléčený, takže jedině, že by to nezabralo. To, že terčovec je ryba které jen tak nezemře vím, respektive už jsem několika lidem terče zachránil po několika měsících, ale právě proto ptám tady, protože ty moje umřou tak do 6-ti dní od prvních příznaků.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2009 13:02 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: zagal
Na takové akva je 9 terčů v téhle velikosti strašně moc. Jaké mají výkaly? Při proběhlé léčbě dodržel jsi přesně postup? Nemají zrychlené dýchání a pracují obě žábry stejně? Terčovec není ryba která zemře ze dne na den. Chtělo by to také nějaké fotky X-) Jako první bych zkusil vyměnit 50% vody ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2009 12:52 Muž Yirka [9126] – Re: zagal
A nějaký filtr tam máš? Příznaky naznačují NO2, čím hodnoty NO2 měříš?. 9 XL terčovců je na to akvárko až až, máš tam ještě něco?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2009 12:42 zagal – Nemoc terčovců
Dobrý den. Potřebuji poradit s nemocnými terčovci. Mám 250l akvárium s holým dnem a echinodory zasazenými ve květináčích. V tomto akva je momentálně 9ks 13cm velkých terčovců Pigeon Red. Vodu mám 29-30oC PH6,6 GH 5, KH 3, dusitany neměřitelné, dusičnany většinou do 25mg, vyjímečně do 50. Vody měním cca 1/3 týdně a upravuji pouze filtrací přes aktivní uhlí. Poslední dobou mi vždy některý z terčovců začne zběsile lítat po akváriu a do všeho narážet. Stalo se mi to už dříve, ale jen u jednoho. Ten skončil tak že ležel na boku a asi po 1 dni zemřel. Na rybách nebylo nic divného, ale pro jistotu jsem je přeléčil entizolem a po 3 týdnech Serou Nematol. Nyní po asi měsíci se vše opakuje, jenom s tím rozdílem, že takto zasažené ryby jsou 3, a jedna z nich už leží na boku. Ryba která je na tom nejhůř je pobledlá, ostatní jsou normální, jenom jsou lekavější schovávají se. Děkuji za jakoukoliv radu co s tím.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2009 12:38 Muž Epameinondas [10] – Video
Trochu legrační video co jsem vytvořil z dlouhé chvíle www.youtube.com/… :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2009 14:18 MilanRada
Ne nemám,ale když tam nebudeš mít to vzduchování tak si kup molitanový filtr je levný a bude to v pohodě taky si něco musíš přečíst.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2009 13:30 Muž Sakul [13] - Cichlidy – Re: MilanRada
Jinej filtr nemam, máš s tim nákou zkušenost?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2009 13:25 MilanRada
To já neudělal to udělal bratr, já toho mám přečtenýho dost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2009 13:15 MilanRada – Re: Sakul
Dej tam jiný filtr
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [62] ...... 77

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 65025x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4551?od=3051