Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Terčovec - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 15 Přejít na další stránku   1  
Terčovec - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2014 19:32 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Priest
to mě nenapadlo, jak jsem starý, tak jsem ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2014 19:28 Muž Priest [325] - CichlidyRe: grunda
Škoda že nemáš trochu té vody ze sáčků od acika,nemuseli jsme hádat a mohli jsme definovat problém ze kterého by se možná více lidí poučilo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2014 19:26 Muž acik [416] Re: romant
ano ve vodě v akváriu byl i torben,na to jsem zapoměl,ještě jsem ukazoval Honzovi jak je voda nažloutlá od torbenu... :/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2014 19:22 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: acik
já taky nic neříkám, jen konstatuji fakta - třeba to nejsou N látky a je tam něco jiného
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2014 19:22 R Muž romant [27987] Re: grunda
Vydejchaná voda s torbenem ,podpořená výkalama ryb a výsledek jsi měl možnost vidět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2014 19:21 Muž acik [416] Re: grunda
nikdo Honzo nepsal,že to bylo u tebe,bylo to jasně dáno převozem,tedy mnou... než jsem začal lovit ryby,byly oka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2014 19:17 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: finnnp
vím že toho vydrží spoustu, nicméně - žábry bílo šedé, spálené ploutve, spálené boky. Nešly do laborky na rozbor, ale pro mne je to jasná otrava N látkami. Hodnoty v akva - NO2=0, NO3=15, pH 6, CO2 - 15-20mg/l, zbytek neměřitelný
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2014 18:28 Muž acik [416] Re: baletka
Díky,akava to pěkné snad bude dál hmm,ale zatím určitě bez placek,jak říkal rriki/romy/Pejša/finnnp/romant a můžu tady jmenovat další,tak opravdu to pro začátečníka je lepší bez rostlin a ruzných parádiček,tyhle slova jsem slyšel několikrát a já byl tvrdohlavý,když jsem placky pořizoval,oni vědí moc dobře kdo mi to psalhmm měl jsem problémy s Pigeonama nechtěly moc žrát,ostatní ano,ale zas krmit je řádně v rostlinném akva mě opravdu nešlo,někdo tu asi bude psát,že nemá problém,tak super a buďte rádi palec Jasně,že jsem mohl ryby cpát neustále,ale zas jsem posera tam valit tolik krmení a zadělat si na problém,mám v akva moc velké proudění a placky nedokázaly v tom proudu tak sbírat,říkal jsem si,že začnu od začátku,tyhle placky ať byly/jsou/budou krásný předám zkušenějším,tak jsem tento nápad projednal s pár lidma,domluvil jsem se s grundou,že si placky veme a já založím další nové akva s plackama a budu se učit placky zvlášť a rostlinné akva zvlášť,v budoucnu se určitě vrátím do kombinace placky/rostliny,ale akva bude už jinak řešené,jak proudění,tak zastínění a celé to chci prizpůsobit právě pro terčovce. Tohle byl pravý důvod,odnesly to 3 ryby a snad poslední,tak si říkam,stálo to za to? Zkušenost je opravdu velká a tu si zapamatuji...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2014 16:32 finnnp Re: grunda
Já jsem Placky několikrát popálil kyselinou a to dost silně.Místo po naředěné kyselině jsem prostě šáhl po nenaředěné.Ryby jsem popálil tak silně,že ze žaber jim šel pěticentimetroví šlem a ploutve se jim okamžitě rozpadli až ke kořenům.Nikdy mě ani jedna ryba nezhebla a všechny se z toho dostali.........Tam musel být uplně jiný problém.Terčovec jen tak nezhebne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2014 16:12 Muž acik [416] Re: Romy
to mi povídej,příjde mi to fakt hodně divný,nic nenadělám,podělal jsem to a je to pro mě velké ponaučení,ale zaplatily za to ryby a kolega grunda to vše musel řešit a mohl si zadělat na další problémy.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2014 15:48 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Romy
nebyly mrtvé, jen popálené - umřely až druhá den, měly popálené žábry
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2014 15:46 R Muž romant [27987] Re: RiMr
Řekl bych, že to co na těch neonkách pozoruješ, je onen známý neznámý moribundus neonkový, který se poslední dobou u neonek objevuje. Mrkni do vlákna "Neonka nemoc". Teď bych normálně dojel léčbu, akvo vpláchnul, postižený odlovil do pozorovatelny a do akva normálně začal aplikovat výluhy, prostě rytmus jako obvykle a nepodceňuj výměny vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2014 15:01 Muž RiMr [3]
Fotka k příspěvku Kluci, dva terče dýchali jen na jednu žábru, hned jsem nasadil před třemi dny Cyprinopur (vysadil jsem Torben který tam jinak leju furt) - teď už jsou Terčové v pořádku, dýchají normálně, ale na dvou Neonkách se mi objevily bílé "brmbolce", jako krupička, ale mnohem větší, i přes milimetr, nic z toho nevlaje, prostě bílé "hrudky". Na terčovcích ani jiných rybách nic jiného nevidím. Dneska bych normálně končil s tím Cyprinopurem, ale teď nevím co s tím dál. Normálně bych nasadil kombinaci Esha Exit a 2000, ale nevím, kdy po tom Cyprinopuru to můžu nasadit. Měl jsem v plánu zítra vyměnit minimálně půlku vody a začít zase dávkovat Torben, ale nechci to nechat ať se to rozleze po jiných rybách. Tak jestli mám dát třeba tři dny pauzu a pak nasadit Esha, nebo jestli rovnou po výměně po Cyprinopuru...?

Celé jsem si to způsobil pravděpodobně překrmováním. Jinou změnu jinak funkční akvárium neprodělalo.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2014 10:39 Roman Re: acik
Mohl to být čpavek. Pokud byla voda jetá, terčovec si ulevil ... Chtělo to změřit vodu z těch pytlíků. Bez baktérií vznikne čpavek hned, dokonale poleptá a usmrtí. Na převoz vždycky čistou vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2014 01:12 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: rriki
To je sakra divný,po 2,5 hodinách ryby mrtvý...I když jsem ryby foukal hubou,vydržely víc...pH nikdy nespadne tak rychle,aby popálilo ryby...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2014 00:38 Muž rriki [818] - Cichlidy
Jinak kluci existuje něco jako kýbl,ryby krásně lehnou na bok a je klid.Baletko hodně tomu udělá to lovení, pokud nemáš síťku z monofilu tak je většinou poškrábeš, dotoho stará voda a bez kyslíku .Je to divný. sad sad sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.01.2014 23:29 Žena baletka [624] Re: acik
Kamaráde, to je mi líto, že ty Tvoje placky takhle zařvaly. Byly fakt krásný! Je to trochu OT, ale co Tě to napadlo, že tak, jak to máš, to nefunguje? Já měla pocit, že to šlape, bylo to vážně pěkné akvo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2014 23:16 Žena baletka [624]
To je fakt možný, aby se během dvou hodin stala z vody tak silná kyselina? To mi přijde nějak podivné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2014 22:54 Muž Priest [325] - CichlidyRe: acik
Taky mi to vrtá hlavou,nemohlo by to být tím že přidáváš do akvária CO2?Sám jsem dával při prodeji vodu z akva.,a to jich bylo v kýblu i 15ks a vždy bylo všechno v pořádku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2014 22:22 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: rriki
Fotka k příspěvku nebyla, spálené ploutve, poleptaná kůže, oči a u dvou i žábry - solidní masakr
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2014 21:55 Muž acik [416] Re: rriki
rriki přesně jak píšeš,udělal jsem to naopak,dal jsem vodu z akvária :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2014 21:54 Muž acik [416]
přemýšlel jsem nad celým akváriem co mám,rostlinné a terčovci zatím není nic pro mě,tak jsem se rozhodl,že založím další akvárium 360L a do něj malé prcky - akva bude holé,bez písku,jen kořen,rostlinka v květináči.Tak super,domluvil jsem se s grundou placky si veme,nachystal jsem tedy sáčky,polyesternovou bednu a mohlo to začít,sáčky jsem naplnil vodou do půlky,zbytek dofoukl kompresurkem a zavázal,každou rybu zvlášť,převoz trval cca 2.5hodiny,když jsem přijel na místo,tak některé sáčky se upustily,dva terčovci byli viditelně popáleni,zřejmě problém ten,že jsem nenechal řádně ryby vyhladovět a z vody se stala kyselina :( Dvě ryby byly mrtvý hned druhý den a dnes zemřel třetí,grunda s romanem dělali max... Ostatní žerou a jsou zatím OK :-( :-( tímto se grundovi omlouvám za potíže,které semnou měl a romanovi díky,že má takovou trpělivost a snahu - snad další placky budou dělat jen radost. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2014 21:43 Muž rriki [818] - CichlidyRe: acik
Jseš si jistej ,že to nebyla kyselá voda+oděrky.S tím co píšeš jsem se nikdy nesetkal.Většinou každý kdo ryby prodává dává do čistý vody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2014 21:32 Muž acik [416]
taky můžu něco přidat.Převážel jsem terčovce a 3 placky to nepřežily,popálené od N látek, podělal jsem celý převoz. :-( :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2014 21:22 R Muž romant [27987] Re: RiMr
Proti tomu krmení nemám naprosto nic. Je jim to jenom ku prospěchu, ten víkendovej půst.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2014 21:20 Muž O.Tom [439]
No... teď koukám na další moje akvárium, kde jsem nedávno taky krmil mraženými patentkami jako před měsícem u terčovců a vidím, pohublého otika, jak za sebou táhne dlouhé bílé výkaly.
Tak nevím, jestli mám ty patentky vyházet... jsou toho 2 kila.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2014 16:26 finnnp Re: O.Tom
A ha.Tak to promiň.Já jsi jen vzpomínám,že asi před 3 měsíci někdo řešil právě takové rohové akvárium jak máš ty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2014 15:20 Žena baletka [624] Re: O.Tom
Já vím. Však to nebyla kritika, jen poznámka. Ale vlastně se mi tak potvrzuje to, co tady všeobecně říkají zkušení akvaristé - levná ryba neznámého původu = problémy v budoucnu. Asi to tak bude :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2014 13:40 Muž O.Tom [439] Re: baletka
Výstavní kusy od Pejši a podobně to určitě nebyly.
Vždycky jsem měl takové "levnější" neznámého původu.
Ale i tak se mezi nimi našly pěkné kousky.
Vypadaly celkem spokojeně, každý druhý týden se tam něco třelo a teď se to na nový rok takhle sesypalo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2014 13:27 Žena baletka [624] Re: O.Tom
Ahoj, já plácnu možná blbost, protože odborník na terče nejsem. Ale vím, z jakého zdroje ty Tvé ryby pochází a už tehdy, když jsi je kupoval (vím, že jsi je napřed nabízel mně), se mi ty ryby nelíbily. Minimálně jedna měla divný tvar těla, byla hubená, stažené ploutve... ty ryby, podle mě, nebyly v dobrém výchozím stavu a teď se to projevuje při sebemenší změně. Řekla bych, že problémy se budou vracet, opakovat, zmírňovat a zhoršovat, ale z těch ryb už nic nebude. Je to ale jen tip.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2014 12:46 Muž RiMr [3] Re: romant
Dík. A nekrmím je tedy, jen trochu suchého ráno a večer, sežerou to za minutu.
V souvislosti s tím se zeptám - obvyklá hladovka v akváriu (1 den v týdnu) - týká se to i akva s Terčovci? A když tak dva dny? Prostě přes víkend. Zatím to praktikuju tak, že je v pátek vydatně nakrmím, odsjau dno, vyměním cca 1/3 vody a do ponděllka mají sice klid (je to akva v práci), ale taky hlad. Tak se chci jen ubezpečit jestli to pro ně není moc kruté, jestli je tím neoslabuju pro případnou chorobu (čímž se vykrucuju z OT :) ) Moc se mi do automatického krmítka nechce, ale kdyby holt nebylo zbytu, tož to pořídím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2014 11:28 R Muž romant [27987] Re: RiMr
Volil bych var. "B".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2014 09:55 Muž RiMr [3]
Ještě se chci zeptat k té léčbě Cyprinopurem - každý den zlehka odsávám dno a měním tak denně cca 15% vody. Mám to dělat i ty tři dny co dávkuju Cyprinopur, nebo to prostě nechat tři dny tak a vždycky ráno jen nalít příslušnou dávku Cyprinopuru do akvária? A po těch třech dnech udělat pořádnou (tedy cca 70%) výměnu vody, už s přidáním Torbenu? He?
Dík.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2014 23:03 Muž O.Tom [439] Re: finnnp
"Po koupi nějaké vrzání nebo co." ???

Akvárium mám možná už 3 roky, terčovci do nej přišli asi o půl roku později.
Z počátku jsem tam měl střevní parazity, entizol zabral.
Pak dlouho nic závažného, až teď.
Před vánocemi jsem zasahoval do více věcí v akváriu, přidával jsem dřeva, odstraňoval rašelinu z filtru, přidával molitanové předfiltry a taky otevřel nové balení mraženého žrádla a to pro změnu místo artemií, patentky.
Pak se mi sesypal jeden z nejstarších terčů, který patřil mezi ty silnější, kteří nikdy neměli žádný problém, ani ty prvotní parazity. Rozchodil to, ale má tu po 2 týdnech výrazné problémy jiný terčovec a další možná dva se mi taky nezdají... mají jakoby zakalené oči
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2014 21:50 finnnp Re: O.Tom
Mám dojem,že jsi vše truchu uspšíl.Mám dojem,že před časem jsi psal nějaké problémy z akváriem.Po koupi nějaké vrzání nebo co.A za chvíli ti v něm plavou placky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2014 20:12 Muž O.Tom [439] Re: romant
Jako nevím už prostě, je tam filtr jak kráva, ten jsem dneska otevřel a až na vatu byl v podstatě čistý.
Vodu měním minimálně každý víkend 1/2 až 2/3. Většinou ještě uprostřed týdne 1/3.
Teď po přelečování entizolem jsem měnil dokonce co dva dny...

Vedle v malém akvárku se mi tísní pár s malýma, který jsem chtěl už před měsícem vrátit do toho velkého a nemůžu, protože se to tam takhle ser...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2014 19:45 Muž RiMr [3] Re: romant
Dík!
Úplně čumím, jak je ta voda bez toho Torbenu "krásná" :) Sice prd Amazonka, no ale křišťálová studánka kde nejhlubší je... atd atd... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2014 19:35 R Muž romant [27987] Re: Priest
Souhlas taky to vidím na delší marný boj a naprostej souhlas s těma N látkama.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2014 19:33 Muž Priest [325] - CichlidyRe: O.Tom
Ta ryba je hubená,bude to zřejmě dlouhodobá záležitost a osobně pochybuju že z ní ještě něco bude.To zakalené oko by s tím ale souviset nemělo. Můj názor je,že Ti tam nějak razantněji padlo ph,nebo došlo ke zvýšení N látek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2014 19:32 R Muž romant [27987] Re: acik
Ale to se klidně při. Já to mám a možná mylně zafixovaný, že na jistotu pro všechny bez rozdílu. Třeba jedu po neustále rezavějších kolejích a ujíždí mě nezadržitelně vlak s novejma trendama výrobců léčiv. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2014 19:29 Muž acik [416] Re: romant
asi bych se přít neměl,ale řekl mi manik u SERY,že na jejich léčiva raš.výluh vliv nemá,tak proto se právě ptám
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2014 19:27 R Muž romant [27987] Re: acik
Ano.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2014 19:24 Muž acik [416] Re: romant
Romane ty myslíš že takto to funguje na většinu léčiv?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2014 19:19 R Muž romant [27987] Re: RiMr
Torben vysadit, bude snižovat účinnost léčiva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2014 19:16 Muž RiMr [3]
Zdar - normálně přidávám průběžně do vody Torben, teď ale potřebuju aplikovat Cyprinopur - mám to kombinovat s tím Torbenem, nebo po dobu nasazení Cyprinopuru TOrben vysadit?
Dík.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2014 18:55 Muž O.Tom [439] Re: O.Tom
Fotka k příspěvku Tu je fotka s tím zašedlým okem. Nemůžou to být nakonec nějaké motolice, na které ten entizol nezabírá 100% a jenom problém na čas oddálil ?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2014 15:51 Muž O.Tom [439] Re: O.Tom
Uběhly 2 týdny a mám zase a nebo možná stále problém.
Ryba kvůli které jsem psal minule se zdá se spravila, sice nevypadá tak dobře jako před nemocí, ale problémy s dýcháním, apatie atd zmizely a tělo viditelně nabírá znovu na síle.

Léčil jsem entizolem, jak ve vodě, tak do žrádla, po třech dnech výměna vody a znovu entizol, to byl první týden.
V druhém týdnu jsem měnil co dva dny asi 1/4 vody přes pracovní dny, jinak jako každý víkend 1/2.

No a buď je u mě už ten entizol neúčinný a jsou tam pořád střevní paraziti, nebo je problém ještě jinde.
Teď zase jiný terčovec, rapidně ztrácí na síle těla, má jakoby zašedlé oči a je bez barvy.
Ještě jeden má zašedlé oči, je tmavý, sílu těla má zatím v normálu.
Naprosto všechny ryby žerou, výkaly se mi zatím nepodařilo vypozorovat, ryby jsou oproti normálu jakoby agresivnější... nevím jestli to s tím může nějak souviset... ale pořad na sebe vzájemně dorážejí.

Co s tím... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2014 11:23 Muž rriki [818] - CichlidyRe: maculak
potlesk potlesk potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2014 10:11 Milan Re: maculak
No vidíš žádný stres ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2014 12:53 Muž maculak [43] Re: rriki
Tak jsi měl pravdu je pryč beďár jeden, bez zjevného poškození kůže rybky. Pavel
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [15] ...... 77

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 65025x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4551?od=701