Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Terčovec - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 26 Přejít na další stránku   1  
Terčovec - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2013 16:32 Muž LANOUR [55]
Pravda,aspon je videt jaky maji vetsina chovatelu(nechci se nikoho dotknout) vztah k prodavanym rybam.Kdyz to na burze sklizel tak i s pytlikama 12-15cm kusy sup do igelitky po 3 pytlikach :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.02.2013 16:30 Muž LiborSprysl [9015] Re: host
No já to vím, ale jak se zdá, jsou tito prodávající osvětáři dokonalými, protože tyto bludy pak jejich zákazníci ještě šíří... smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2013 16:28 host Re: LiborSprysl
palec palec
desítka terč ve dvacítce (kolikrát ani ne) pytlíku mluví samo za sebe!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.02.2013 16:15 Muž LiborSprysl [9015] Re: NIKO
Já se teda neobávám... ;-) smich

Kubo to je opravdu nesmysl hodný zaznamenání! Srovnatelný s neposkvrněným početím... smich

Lanour ...ono záleží na tom, jak dlouho v tom pytlíku byli. To za prvé a za druhé...tyhle pytlíkové burzovně putovní ryby jsou ryby, které už nikdy do chovu, ani nádrží, kde jsou chovné ryby, nepůjdou. Protože díky tomu harcování jsou prostě načaté a ten kupující si je musí spravit. Pokud to svede, pokud ne, píše o radu na různé weby...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2013 15:55 Muž LANOUR [55]
Me se stalo neco podobneho kupoval jsem pred mesicem 5 pigeonu v sackach a kyslikem na burze na pankraci a mely to samy,za tyden jsem privezl 5 tyrkysu v kybli a nic.Tak nevim mozna na tom neco bude ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2013 15:14 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: LiborSprysl
Já se o tom bavil s jedním chovatelem a ten mi říkal že prý je to z toho. A sedělo mi to jelikož když jsem převážel ryby v kýblu tak tam byli 2 hodiny a ploutve v pohodě. A zatím vždy když byli v pytlíku a byl tam nadupaný kyslík tak přesně takhle měli jakoby opálené ploutve.Nestalo se mi to vůbec nikdy opravdu jen když je v sáčku kyslík, proto si myslím že na tom asi něco bude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2013 14:49 Muž NIKO [527]
To není hádání,ale vyvrácení některých nesmyslů ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2013 14:14 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: LiborSprysl
Nemusíte se tu kvůli tomu tady hádat, pro mě je hlavní, že o ně nepřijdu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2013 12:53 Muž NIKO [527] Re: LiborSprysl
Nemusíš se obávat ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2013 07:49 Muž LiborSprysl [9015] Re: smidakkuba
smidakkuba napsal: Mají jen spálený ploutve z kyslíku. Mi se to stává vždy jen u ryb kdy chovatel dá do pytlíku kyslík z lahve.

Teda Kubo co je tohle za nesmysl??? coze Chtěl bych vidět toho, kdo převáží tyhle, a obecně větší množství ryb na větší dálku, bez kyslíku....To jako že ten terč v pytlíku vystrkuje ploutve z vody? Nebo to dokáže kyslík i ve vodě?...Obávám se, že pravdu má tedy Bob... ;-) :-P
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2013 22:26 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: Bob66
ono mi se to kdysi stalo. Koupil jsem 10 terčů a z nich jeden byl od začátku špatný a nežral. Celou dobu jsem čekal že se zlepší ( bylo to když jsem s terčema začínal). Vždy když jsem nakrmil tak těch 9 terčů okamžitě všechno sežrali a ten jeden se toho ani netknul plulo mu to kolem huby a ani si nezob. Takhle tam živořil 4 měsíce až jsem ho potom sejmul.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2013 22:24 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: Filip980
Mají jen spálený ploutve z kyslíku. Mi se to stává vždy jen u ryb kdy chovatel dá do pytlíku kyslík z lahve.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2013 21:02 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: Filip980
Stává se to po převozu, protože jdou do jiné vody než v které byly předtím ;-) Jestli máš tak jim můžeš maximálně přidat buď list mandlovníku, nebo pár olšových šišek a měnit vodu X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2013 20:55 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: Bob66
Díky moc, moc se mi ulevilo, že to není níc vážného. Nemám, když tak přidávat nějaké minerály?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2013 20:51 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: Filip980
Nic to není, občas se to stává po převozu, měň část vody každý den a za týden budou v pořádku ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2013 20:35 Muž Filip980 [398] - Rostliny – Terčovec - nemoc
Fotka k příspěvku Ahoj, potřeboval bych pomoc se zjištěním, co je to za nemoc a jak to léčit? Včera jsem ty terčovce pořídil a tohle postupné rozpadávání ploutví začalo dnes přes den. Dočetl jsem se, že by to mohl být osmotický šok, ale nevím to jistě, tak proto se ptám. Nerad bych o ně přišel. Předem díky moc.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.02.2013 20:27 Muž Tomiino [43] Re: riso
Ahoj,proc bych nemel davat terce do akvaria s rostlinama?? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.02.2013 20:25 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: smidakkuba
Nesmíš taky hned všemu věřit, nikdo není u akvária neustále, aby mohl říct že nežerou X-) Také se mě to zkoušel jeden namluvit i mě ukazoval že když nakrmil tak ani nevyjedou, odešly jsme, za chvíly jsem opatrně nakoukl zdálky a jak se terči futrovaly a jak jsem se přiblížil tak se bleskově schovaly :-D Spousta ryb žere jen když u akvária nikdo není, protože mají nevhodné podmínky, jsou plaché, lekavé, ve stresu a potom vznikají takovéhle bláboly ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2013 19:49 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: Bob66
Já myslel cílené krmení. To že si ryba sezobne nějaký bordel z kytky či podobně to nepočítám za krmení ale zažil jsem i u lidí co byli u mne pro ryby kdy popisovali že ryby krmí ale že terči se toho ani netknou a jen ozobávají kytky apod. Několik lidí mi řeklo že jim to takhle trvá 2 ,3 měsíce. Pokud si dobře vzpomínám tak tom říkal že jen ozobávali kytky apod. Tohle je určitým způsobem krmení a takhle by dlouho přežili ale druhá věc je že když nejsou cíleně krmení tak zakrní sice budou dlouho žít ale zakrní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2013 19:42 Muž LANOUR [55] Re: riso
Jinak koukam na tvoji prezentaci tys je mel taky v rostlinym akva.mel jsi problemy???
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2013 19:41 Muž LANOUR [55] Re: riso
Mel jsem terce i pred tim mensi velikosti a mel jsem je rok a v pohode jednou zabraci tremazol pomohl a od ty doby klid.po granulich se mohly utlouct.Dnes jsem vymenil 1/3 vody a 4 kusy dychaji na jednu zabru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2013 19:35 Muž riso [129] - Cichlidy – Tomiino, LANOUR
ja vam to kluci rikam porad, necpete ty terce do rostlinneho akva a nebudete mit tolik problemu :-D
OT
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.02.2013 17:29 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: smidakkuba
smidakkuba napsal: Oni by hlady nepošli bez krmení vydrží i několik měsíců když mají střevní parazity.


A tuhle blbost jsi vzal kde coze Několik měsíců bez krmení vydrží leda plastová :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2013 17:08 Muž O.Tom [439] Re: smidakkuba
No když je ta ryba oslabená a potřebuje nabrat sílu, zotavit se a suché nepřijímá. Tenkrát jsem se na dost věcí k lékům ptal i tebe, táhlo se to už nějaký týden. A maso.. srdce a podobně mi přijde hodně nepřirozené a asi jim nebudu dávat nikdy. Měl jsem tu koupený mražený mix "pro terčovce" kterým jsem částečně krmil před parazity a když jsem zjistil že to obsahuje krutí a podobně, tak už to nechci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2013 16:59 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: O.Tom
Oni by hlady nepošli bez krmení vydrží i několik měsíců když mají střevní parazity. Takhle sis jen zvýšil riziko recidivy. No hlavně že nedostali maso.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2013 16:57 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: vikino
Tohle se na těhle stránkách probíralo už nesčetněkrát že česnek vůbec není účinný proti parazitům nýbrž slouží jen jako jakási prevence a posílení imunity. Já osobně mám směs s česnekem i bez česneku. S česnekem jim dávám 1-2x do týdne jelikož česnek dost kazí vodu ale pravda je že v té směsce mají opravdu dost česneku.Nevím jak je to s cibulí ale tam to bude to samý v bledě modrém prostě jen prevence.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2013 16:30 Muž NIKO [527] Re: vikino
Přečti si,proč je konzumace česneku doporučována lidem(o červech tam není zmínka),pak určitě uvěříš,že je to KLAMAVÁ REKLAMA.Myslel jsem,že lidé v tomhle tisíciletí nevěří tomu,co povídala babička v minulém.Bob66 Ti má slova potvrdil a jemu snad věříš. ;-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2013 16:22 vikino – klamava reklama
Tak je to potom ako pise NIKO "klamava reklama" na vyrobok, ktory to ma aj predajca v popise vyrobku? Hm, ja to uz mesiac pouzivam a subjektivne sa mi ryby zdaju na tom lepsie... Ryba, ktora dychala na jednu ziabru po par davkach tohoto krmiva uz dycha na obe a v pohode, ziadne zrychlene dychanie, bez pridania akehokolvek ineho lieciva. Ryby su po krmeni tymto krmivom, nie len originalnym, ale aj vlastnorucne vyrobenym, vitalnejsie a zda sa s vacsou chutou do jedla... atd. To chce aby si sam kazdy skusil a u kazdeho to bude inac. Tych faktorov ovplyvnujucich zdravie a vitalitu je pri chove tercov spusta...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.02.2013 15:33 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: vikino
Česnek a cibule nepomůže proti odčervení ani náhodou, přidává se to do směsí protože dodávají rybám vitamíny a posilují imunitu, ale jinak to není žádné léčivo X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2013 14:10 Muž Tomiino [43] Re: O.Tom
mam 300 l akva,filtr jbl cristalprofi greenline e1501,rampu po cele zadni strane.ktera mi ceri vodu k tomu cerpadylko kaminek v pisku,rostlinky.proud z rampy mi jde na predni,dolu a zpet k rampe
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2013 13:39 Muž O.Tom [439] Re: Tomiino
To patří spíš do vlákna o chovu ale když už to tu je... zeptám se, čím by to silné prokysličení mělo být způsobeno ? Jestli nějakým silným proudem vody, tak jim spíš podle mě bude vadit silný proud vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2013 13:21 Muž Tomiino [43]
Může překysličená nádrž vadit terčákům? rybky se schovávají a nevim proč...NO jsou v pohode..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.02.2013 12:49 Muž O.Tom [439] Re: LANOUR
Měl jsem u terčů střevní parazity, zdá se že jsem je překonal entizolem.
Terčovci mi pak taky nechtěli žrát granule.
I když se různě na netu tvrdí, že by se po parazitech mělo krmit jen granulemi, nezbylo nic jiného než zkusit něco chutnějšího, jinak by pošli hladem.
Zotavili se mi na mražených artemiích, myslím si že je to asi nejčistší, nejbezpečnější mražené krmivo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.02.2013 12:36 Muž NIKO [527] Re: vikino
A vyloženě to krmivo doporučují proti červům?Pokud ano,tak je to hodně KLAMAVÁ reklama ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2013 11:50 vikino – c+c
surove, samozrejme, najlepsie nastruhat na jemno a spolu so stavou smiesat so zmesou... ja davam na 400g zmesi 1 strucik cesnaku a pol strednej cibule... ako som spominal, davam do toho este susene dafnie a susene patentky a ryby sa za tym idu pozabijat... pirane šuvix :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2013 11:47 Muž mirlun [48] - RostlinyRe: vikino
syrová nebo vařená forma cibule a česneku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2013 11:40 vikino Re: NIKO
potlesk vsak skus co to urobi, ja s tym krmim uz vyse masiaca a vysledky su viac nez priaznive... :-) Jedna nemecka firma vyraba hotovy vyrobok - krmivo pre tercovce s cesnakom a cibulou, nebudem jej tu robit reklamu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2013 11:34 Muž NIKO [527] Re: vikino
Nikde jsem se nedočetl,že by cibule a česnek pomáhel na odčervení ryb.Jedině,že bys ho s ním trefil do hlavy a tak ho zabil. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2013 11:32 Muž mirlun [48] - Rostliny – cibule a česnek?
to fakt mohu vzít kousek cibule a česneku a rozmačkané to smýchat s rozmraženoou potravou? to se nerozpustí ve vodě? (kdyžtak tohle označte jako off-topic)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2013 11:15 vikino – bruska + potrava
Bruska maju plne? Hmmmm, to z kytiek asi nie... ani z rias by ich take namali... mozno maju zacpu, tazko povedat... ale rozkrmit by sa im patrilo, lebo Ti zakrpateju, nebudu viac rast. Chcelo by to zvysit teplotu a menit vodu castejsie, tak by mali dostat chut k zradlu... Mozes si aj urobit nejaku masovu zmasku z hov. srdca, pridat do toho susene dafnie, susene patentky, nejake vitaminy, strucik cesnaku a cibule nastruhat na jemno, urobit z toho taku paštiku a zmrazit... Treba aby zrali, lebo bude s nimi amen ;-)
Kombinacia cibule s cesnakom dokazu zazraky, vyskusaj: "Kombinace česneku a cibule přínáší zvláštní vlastnosti zmesi...
Zejména v případě onemocnění ryb je často velmi obtížné najít vhodný lék, který nemá vedlejší účinky a neznečišťuje akvarijní vodu. To se velmi často stane v případě, kdy používáte konvenční léčiva.
Tento problém .... vyřešila pomocí cibule, a to buď samotné, nebo v kombinaci s česnekem. Cibule zde slouží jako Anthelmintikum (odčervení), zejména proti různým střevním parazitům. Navíc, cibule podporuje trávení a zabraňuje tvorbě bílého trusu, zamožení červy a bakteriální infekce.
Česnek působí jako Anthelmintika také, zejména proti háďátkům ec Capillaria a je účinný proti červům (Dactylogyrus)."
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2013 21:33 Muž LANOUR [55] Re: smidakkuba
Vykaly nemaji bile,nestrani se neschovavaji,plavou v pohode,i bricha maji plny tak asi zerou kytky ja nevim ano ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2013 21:17 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: LANOUR
To je celkem běžný prostě nemaj chut k jídlu. Pokud se neobjeví bílé výkaly netřeba to řešit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2013 20:57 Muž LANOUR [55] Re: smidakkuba
Ok zkusime uvidime,hele a co s tim kdyz nechtej zrat?vubec nemaj zajem o granule padaj okolo nich a ani si nevsimnou,hov.srdce nechci ted davat verim ze by se po nem vrhly :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2013 20:51 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: LANOUR
Pak už leda chloramin-T ale věřím že to zabere. Někdy to chce čas už se mi i stalo že ryby začly dýchat normálně až 10 dní po léčbě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2013 20:38 Muž LANOUR [55]
No a co s tim kdyz nezabere ten cyprinopur????ted menim vodu 1/2 akva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2013 19:17 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: LANOUR
Možná byla chyba že když tremazol nezabral na poprvé tak jsi ho tam rval ještě 3x. Je možné že ted už je to svinstvo rezistentní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2013 18:40 Muž LANOUR [55] Re: vikino
Ok vymenim a pokud tzo bude pretrvavat tak ve stredu znovu cyprinopur jak psal Kuba :-( uz jsem z toho nestastnej. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2013 18:34 vikino Re: LANOUR
cerstva voda je niekedy lepsia ako vsetky lieciva dokopy... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2013 18:09 Muž LANOUR [55]
Mam vymenit ted vodu po lecbe??nebo ji tam mam nechat???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2013 18:08 Muž LANOUR [55]
Ok zkusim ale to uz mi neprijde normalni,pred tim jsem 4 x lecil tremazolem a to samy vzdy chvily dobry a potom .......
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [26] ...... 77

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 65025x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4551?od=1251